Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

(#2801) zsolti75 válasza kardkovacsi (#2800) üzenetére

zsolti75
(tag)

Édes jó istenem.
Te hallottál, bármilyen komoly műszaki fejlesztésről a 7 és 8-as soruzatú intelek között, azon kívűl hogy 6 magosok lettek? Még a csíkszélesség is maradt 14nm.
De haddjuk, mint mondtam én gyakorlati tapasztalatról beszélek. 9db új gépet vettünk és abból 5-nek mennie kell mert nem vált be. Ennyi.

(#2802) kardkovacsi válasza zsolti75 (#2801) üzenetére

kardkovacsi
(csendes tag)

Akkor nézz rá a benchmarkokra. Pont most lett az utóbbi évek lassú fejlesztései után igazán ütős növekedés mivel az aMD személyében újra erős konkurencia van.
7510 legerősebb nem Xeon procija a 7540 legerősebb nem Xeon procijával szemben:
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i9-9980HK-vs-Intel-i7-6920HQ/3451vs2699
Laza 85%-os növekedés 3 év alatt. Ez nem komoly műszaki fejlesztés???

Az, hogy nálatok egy szálon fut valami szoftver és azt használjátok elég hibás mintát fog hozni. Főleg, hogy már kb. 10 éve megindult a szoftverek többszálusítása így elég kevés alkalmazás van ami nem tudja a sok magot kihasználni így nagyon ritka, hogy valakinek az egy szálú teljesítmény lenne a fontos.

Hogy gyakorlati példát is hozzak az egyik kolléga kapott egy Vostrót valami 8-as U-s i7-es procival. Ezek azok a procik amik direkt alacsony fogyasztásra vannak kihegyezve és a 8-as U-s proci közel olyan gyors mint az én Precisionömben lévő 6920 ami 3 éve a leggyorsabb mobil proci volt.

(#2803) zsolti75 válasza kardkovacsi (#2802) üzenetére

zsolti75
(tag)

Hibás, eredményt hoz hogy olyan szoftvert használunk???
Mutass egy több szálas parametrikus CAD programot és áttérek, pedig hidd el sokkal nagyobb költség mint a gépek.
Biztosan nagyon ritka eset vagyok, de mivel Precision topicban vagyunk, nem túlzás kijelenteni, hogy ezek a gépek erre készülnek.
Már 6 éve is 4Ghz-es gépem volt 5000-es quadroval. Felőlem lehetne 50magos is , ha bírná tartósan a 4+Ghz-et 1 magon, de nem bírja egyik sem csak pár másodpercig. (persze továbbra is laptopokról beszélek)
Ha visszaolvasol én csak segíteni akartam egy kérdezőnek, mert egy ultrabook-ba a 6 magos szerintem netto baromság.
Most meg jössz itt az U procikkal :D , nem nem olyan gyors, hidd el, van egy P52S-em eladó és P53S az asszonynak, nem csak mesélték.
Nem tudod, vagy nem akarod megérteni amit írok, részemről befejeztem.
További eredményes tesztolvasgatást kívánok! :D

(#2804) kardkovacsi válasza zsolti75 (#2803) üzenetére

kardkovacsi
(csendes tag)

Hűtésről volt szó. CAD-ekhez nem értek. Csak úgy kíváncsiságból mi az a probléma ami miatt nem lehet többszálusítani?
Egy szálon nem lehet várni szerintem nagy fejlődést, már évek óta elérték a fizika korlátot.

Szerintem a Precisionnek csak egy felhasználási területe a CAD. Én pl. szoftvert fejlesztek rajta és nagyon szeretem, hogy ilyen gyorsak ezek a gépek amellett, hogy mozgathatóak is. Az én esetemben teljesen jól működik a 100%-ra kiakasztása a procinak.

(#2805) kardkovacsi válasza zsolti75 (#2803) üzenetére

kardkovacsi
(csendes tag)

Közben megtaláltam:
https://blog.bricsys.com/cpus-for-cad/

(#2806) zsolti75 válasza kardkovacsi (#2804) üzenetére

zsolti75
(tag)

Igen hűtésről volt szó, és én ezzel kapcsolatosan osztottam meg a tapasztalatomat.
Jellemzően a cad modelltörténet alapú modellezés nem párhuzamosítható, azért mert egy alakelem épül a másikra és meg kell várni az előtte lévő újraszámolását.
Bizonyos részei a programoknak több szálon képesek futni, pl térfogat számítás, boole-műveletek, de ezek elenyésző hányadot képeznek a munkafolyamatban.
Mint említettem, végeselemnél és renderelésnél jelentős a gyorsulás, de ezekre hetente 1-2 munka van.
A fájó számomra, hogy a technológia adott, mégsem készül számunkra egy 5Ghz-en 1 szálon stabil i5-ös proci (4/8) vagy i3 (4/4), helyette van 8/16 magos i9-9980 (5Ghz), amit a világ össze hűtője se fog stabilan tartani.
Az álltalad mellékelt linken is Single Thread performance Rating (STR)-ról beszél.

(#2807) kardkovacsi válasza zsolti75 (#2806) üzenetére

kardkovacsi
(csendes tag)

"van 8/16 magos i9-9980 (5Ghz), amit a világ össze hűtője se fog stabilan tartani." - attól, hogy növelik a magszámot még nem kell nagyobb hűtés ha a felvett teljesítmény ugyanannyi marad mert gyakorlatilag abból lesz a hő. Erre reflektáltam először, ez még mindig érvényes.

A CAD-es problémára valószínűleg más processzor architektúra kellene vagy valamilyen célprocesszor.

(#2808) atees

atees
(őstag)

Sziasztok!
Van egy dell e6230-am le kell cserélnem, mert mostanában sokat használom az adobe premier prot, a gopro videók szerkesztése végett.
Arra gondoltam, hogy veszek egy használt m4800-at. Aki használ ilyet, mi a véleménye, mennyire használható ez a gép a premier pro-val?
Sajnos kicsi a keret.
Azt néztem, hogy cserélhető az m4800-ban elég sok minden, érdemes olyanban gondolkodni, hogy most megveszek egy olcsóbb változatot és majd mondjuk dobok bele még több Ram-ot, meg egy jobb videókártyát?
Mondjuk a keret 150.000 Ft. Ebből az összegből nagyon más gépet nem lehet venni.
Igazából nem cipelném sehova itthon lenne dokkolón.
Köszi

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2809) soldi3r válasza atees (#2808) üzenetére

soldi3r
(addikt)

150-bol mar eleg jo konfigot venni. Pl 140-ert i7-4810MQ, K2100M, 16GB, SSD+HDD, FHD IPS fer bele a jofogason.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2810) atees válasza soldi3r (#2809) üzenetére

atees
(őstag)

Igen valami ilyesmit nezegettem en is? Ez a premiernek eleg lenne?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#2811) soldi3r válasza atees (#2810) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Fogalmam sincs, sosem hasznaltam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2812) soldi3r

soldi3r
(addikt)

Szevasztok!
Nincs veletlen valakinek kidobasra szant akksija Mx700 vagy Mx800 gephez?

E30 (oo=[][]=oo)

(#2813) mdccclx

mdccclx
(csendes tag)

Sziasztok!
Adott egy régi Dell precision m4800. 2x8 giga DDR3L 1600 CL11-es samsung rammal. Ha beteszek melléjük pluszba ilyet, 2x8 hyperx DDR3L 1600as, CL9-est szerintetek menni fognak együtt?
Hátha valakinek már bevált, nem nagyon találtam róla infót.
Köszönöm.

(#2814) Francia91 válasza mdccclx (#2813) üzenetére

Francia91
(veterán)

Elméletileg mennie kell, leveszi a chipset egyforma időzítésűre a modulokat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2815) mdccclx válasza Francia91 (#2814) üzenetére

mdccclx
(csendes tag)

Köszönöm. Működik, gond nélkül bevette.

(#2816) kardkovacsi

kardkovacsi
(csendes tag)

Nem tudjátok az USA-ból rendelt eszközökre is át lehet transzferálni a garanciát? Amikor a mostani Precisionöm elromlott mondták, hogy ha USA-ból vettem volna problémás lenne a garancia.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.