Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

(#2701) question man

question man
(tag)

Nos a takarítás meg történt az akkuval még mindig bajban vagyok mert már teljesen bele kavarodtam a számozásokba és a megnevezésekbe valaki hozzá értő meg tudná mondani, hogy az m4800-ás és az m4600-ás akkuja kompatibilis mert sajnos ezt sehol sincs leírva rendesen mert ahogy keresgéltem az utángyártott akkukat mindkettőhöz írják de a dell oldalán kicsit össze vissza van :)) a kompatibilitás

a számítógépek füsttel működnek

(#2702) Száguldo válasza question man (#2701) üzenetére

Száguldo
(aktív tag)

Akku [link]

(#2703) #97811968

(törölt tag)

Sziasztok,kinéztem magamnak egy normális gépet.
Szerintetek jó döntés lenne ennyiért?:
[link]
Mondjuk Type-c USB nincsen,de megvagyok nélküle. :F

(#2704) Blue Eagle válasza #97811968 (#2703) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Mert mit tudna a type-c USB aljzat?

(#2705) mdccclx

mdccclx
(csendes tag)

Sziasztok! Kis segítséget kérnék.
Adott egy m4800-as gép, majd egy éve vettem használtan. Két napja vettem észre hogy összecsukott állapotban a monitor bal szélén a zsanérnál mintha fel lenne feszítve a monitor burkolata, látványosan máshogy áll mint a másik oldalon. Tegnap teljesen szétkaptam a gépet, monitort leszereltem, zsanérokat teljesen kiszereltem, de semmi rendelleneset nem láttam alkatrészeken, látszólag nincs elhajolva, repedve semmi, minden csavar a helyén volt, nem voltak fellazulva. Letakarítottam, visszaépítettem az egészet, de ugyanúgy áll. Monitor hajtogatása közben nincs semmi furcsa, nem szorul, nem lötyög stb, szóval működésben nincs semmi gond, csak nem értem miért áll úgy ahogy. Felhajtva is láthatóan másképp van a monitor sarka, nagyobb a hézag a jobb oldalhoz képest.
Találkozott már valaki ilyennel? El tud görbülni a zsanér? (Zsanéron kívül nem tudok másra tippelni) Van esetleg valakinek tippje miért, mitől lehet ez?
Köszönöm.

(#2706) Blue Eagle válasza mdccclx (#2705) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Ez pedig rohadt durva, valamit igenis látnod kellett volna.

(#2707) mdccclx válasza Blue Eagle (#2706) üzenetére

mdccclx
(csendes tag)

francba, nem fotóztam amikor szét volt kapva..
Nem tudom, mondjuk nincs viszonyítási alapom, első ilyen gépem. A csupasz zsanért nézegettem sokáig, forgattam, semmi szokatlant nem láttam rajta. Azért is szedtem szét mert azthittem csavarok fellazultak, de semmi. Leejtve, megütve nem volt, ritkán mozgatom, rendesen kipárnázott táskában, szóval passz. Lövésem sincs mitől lett ez ilyen.

(#2708) Blue Eagle válasza mdccclx (#2707) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Figy, ide kéne beraknod ezt a fotós kérdést. somasz ott a topikgazda és sok gép javítása van már mögötte. Ráadásul a Dell notebook topik pörög is.

(#2709) mdccclx válasza Blue Eagle (#2708) üzenetére

mdccclx
(csendes tag)

ok, köszönöm.

(#2710) Maksifül

Maksifül
(senior tag)

Dell M6500-ba lehet valamilyen hálókártyát venni, ami bírja a gigabites netet vezetékről, esetleg wifi-n is? :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#2711) Szan

Szan
(csendes tag)

Sziasztok. Egy M4600 extended edition tulaja lettem. Életem legjobb, legfinomabb gépe. A kérdésem az lenne, hogy miért recseg amikor a net is megy. Milyen intel driver rossz. Melyiketz tegyem fel, és hol található?
Lightroom fotószerkesztő szoftver fut rajta. De nem megy a processzor 45 fok fölé. Azt gondoltam, hogy egy ilyen idős gépet át kellene pasztázni. A régi széraz, stb. Hogyan érhetem el, hogy gyorsabban dolgozzon?
Mindig 2590 fordulaton megy a venti. Ha nem dolgozik gyorsabban, mert nem tud, akkor legalább legyen csend. Kérlek segítsetek. Nagyon köszönöm,

(#2712) Szan

Szan
(csendes tag)

Ja igen, 64 bit win7 fut most rajta. Néha kikapcsol a lightroom, ha sok feladatot kap, ha gyors vagyok és nem tartom tiszteletben, hogy 1-2 feladatnál ne kapjon párhuzamosan többet. Van értelme win10 re ugrani? Milyen a driveres ellátás? Jobban kihasználná a lightroom? Ami egyébként 2 éves verzió.

(#2713) Francia91 válasza Szan (#2712) üzenetére

Francia91
(veterán)

A kérdésedet itt érdemesebb feltenni, a sima DELL-es topik jobban életben van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2714) question man válasza Szan (#2712) üzenetére

question man
(tag)

Nos érdemes vissza olvasgatni mivel szinte minden kérdésedre meg találhatod a választ :-D
- Az, hogy a venti mindig max-on megy azt hiszem BIOs-os dolog vagyis valahol volt ilyenről szó
- A 4600-án elvileg win 10 nem támogatott /saját tapasztalat a win 8.1 sem tökéletes :-(/
- Használat közben nekem is cicereg a gép :-/ "bár nekem a venti ha jól tippelem mivel csak ritkán üzemel"
- Pasztázni érdemes mivel a gyári tényleg nem a legjobb így javasolt kicserélni
- Nálam például a üzem közben folyamatosan vékony sípoló hang hallatszott de ezt a bios-ban a c-level kikapcsolásával sikerült orvosolni.
- A win 7 telepítésénél pedig van a dell oldalán sorrend a driver telepítési sorrendről amit én is tapasztaltam, hogy javasolt követni
nagyjából ennyit tudtam segíteni :B

a számítógépek füsttel működnek

(#2715) Szan

Szan
(csendes tag)

Köszönöm a válaszokat!

Mindent borít a tény, hogy kisebb a töltőm, mint az eredeti 180 as. Emiatt volt a gép 4X lassabb, mint mikor akkuról ment. Addig nem agyalok tovább, amíg ez a gond nem oldódik meg.

(#2716) pengwin

pengwin
(addikt)

Szervusztok!
Precision 7510-et lehet utólag Thunderbolt porttal bővíteni?
Tudom, hogy cserélni kéne hozzá az "alvázat" és a bal oldali I/O NYÁK-lapot, a kérdés csak az, hogy működik-e a thunderboltos NYÁK egy eredetileg nem azzal szerelt 7510-zel?

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#2717) Blue Eagle

Blue Eagle
(őstag)

Sziasztok!
Tudja valaki esetleg, hogy a Precision M6800 akkumulátora gyárilag melyik lehet?
FJJ4W vagy FV993? Mindkettő 97 Wh-s példány. Köszi előre is!

(#2718) pengwin válasza Blue Eagle (#2717) üzenetére

pengwin
(addikt)

Az FJJ4W való a Precision M4800/6800-akhoz

(#2719) Blue Eagle válasza pengwin (#2718) üzenetére

Blue Eagle
(őstag)

Nagyon köszönöm! Magam is erre gondoltam. Nem tudod mi a különbség a kettő között?

(#2720) pengwin válasza Blue Eagle (#2719) üzenetére

pengwin
(addikt)

A másik az Mx600 és Mx700-as sorozathoz való, ha minden igaz.

(#2721) Pferi

Pferi
(aktív tag)

Sziasztok!
Egy Dell Precision M6300 notebookban szeretnék processzort fejleszteni. Találtam is egy Intel X9100 - 2 x 3,1Ghz - Core 2 Extreme Processor PGA478 notebook laptop procit itt a hardveraprón, de a tulaj szerint az M6300 ezt már nem támogatná. Külföldi oldalakon olvastam hogy az X9000-es processzor gond nélkül működik ezekben a gépekben. Keressek akkor egy X9000-est vagy tegyek egy próbát az X9100-al?
A válaszokat előre is köszönöm.

MSI B450M Gaming Plus ; Amd Ryzen 7 2700; ID-Cooling SE-213V2 ; 2x16 Gbyte G.Skill DDR4 3400 MHz ; Gigabyte GTX 1070Ti Gaming OC ; 2 db Hdd 2 db SSD ; FSP Hyper M 700W; Modecom Rea ház

(#2722) Pferi válasza Pferi (#2721) üzenetére

Pferi
(aktív tag)

Közben megtaláltam a választ, ha jól látom a következő 3 cpu-ból választhatok:
T9500 (6M Cache, 2.60 GHz, 800 MHz FSB, 35 watts)
X7900 (4M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB, 44 watts)
X9000 (6M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB, 44 watts)
1066 FSB procit az alaplap nem támogat.

MSI B450M Gaming Plus ; Amd Ryzen 7 2700; ID-Cooling SE-213V2 ; 2x16 Gbyte G.Skill DDR4 3400 MHz ; Gigabyte GTX 1070Ti Gaming OC ; 2 db Hdd 2 db SSD ; FSP Hyper M 700W; Modecom Rea ház

(#2723) ROBOTER

ROBOTER
(addikt)

Sziasztok!

Dell 5520-hoz (és XPS15-höz) keresnék dokkolót, de a TB16-ról elég terjedelmes panaszáradat található a neten. A panaszok egy része arról szól, hogy hangja van és melegszik, gyenge minőségű a csatlakozó, a másik része szoftveres gyengeségek, amelyek persze lehetnek felhasználói hibák is. Mindenesetre arányaiban kissé elrettentő az értékelés még akkor is ha tudjuk, hogy az elégedetlenek veszik inkább a fáradtságot értékelést írni.

Mi a véleményetek? Érdemes nem gyártói dokkolóval próbálkozni? Van bevált típusotok?

Köszönettel

(#2724) Francia91 válasza Pferi (#2721) üzenetére

Francia91
(veterán)

Érdemes ezekre költeni még? Csak kérdezem, mert ezek a procik is kezdenek ritkaságszámba menni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2725) Pferi válasza Francia91 (#2724) üzenetére

Pferi
(aktív tag)

Egy T9300-as lesz a kiválasztott, ez árban nem nagy kiadás.
Én nemrég vettem az M6300-at, internetre, filmnézésre tökéletes 4GByte memóriával, viszi a fullHD filmeket is akadásmentesen, a kijelzője pedig fantasztikus! 17" 1920x1200, igaz hogy tükröződő, de ennél szebb laptop kijelzőt még nem láttam.

(#2726) zsistvan

zsistvan
(csendes tag)

Szervusztok!

Egy 7510-es Precisiont szeretnék bővíteni.
Jelenleg 2*4GB 2133MHz Ram van benne.
Mennyire érzékeny a ramokra a rendszer?
Ha például 2*8 GB 2400MHz Samsung ramot raknék mellé az gond nélkül működne az eredetiekkel?

(#2727) Francia91 válasza zsistvan (#2726) üzenetére

Francia91
(veterán)

Már a régebbi notik (DDR3-as generáció) is egyforma órajelre vették a RAM-okat, ha más fajtát tettél bele. Szerintem itt is ez lenne, a 2400-asokat visszavenné 2133 MHz-re, és vígan menne
Ez a tapasztalatom

(#2728) zsistvan válasza Francia91 (#2727) üzenetére

zsistvan
(csendes tag)

Köszönöm, a válaszod :R

(#2729) sulu1701

sulu1701
(tag)

Sziasztok,

Hátha ti tudtok segíteni.

Itthon lehet valahol Precision 7530-as gépet úgy rendelni, hogy összeválogatom az alkatrészeket mint a német honlapon?

Ha lehet akkor kinél?

Köszönöm!

(#2730) soldi3r válasza sulu1701 (#2729) üzenetére

soldi3r
(addikt)

(#2731) sulu1701 válasza soldi3r (#2730) üzenetére

sulu1701
(tag)

Köszönöm,

ezekről én is tudtam,de "hírből" sem hallottak a Precision családról nemhogy egyedi konfigot rendelni.

:R

(#2732) soldi3r válasza sulu1701 (#2731) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Akkor meg talan a mysoft.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2733) sulu1701 válasza soldi3r (#2732) üzenetére

sulu1701
(tag)

Köszönöm :R

Itt már találtam az előző generációból elég nagy választékot, hétfőn beszélek velük.

(#2734) mate130

mate130
(újonc)

Sziasztok!
A mai napon tervezek vásárolni egy Dell Precision M4600-ast, amire szeretnék majd Windows 10-et feltelepíteni(a Win 7 lejáratát követően) és az lenne a kérdésem, hogy milyen drivereket telepítsek rá, emellett mások tapasztalata is érdekel. :)

(#2735) VANESSZA1 válasza mate130 (#2734) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Nem vagy biztos, hogy a 4600-nál driveres támogatás van a Dell részéről. Akkor pedig marad a Windows 7

Precision M6600; Precision M7710; Eladó DJI drón: https://bit.ly/2kAi0Fp

(#2736) Francia91 válasza VANESSZA1 (#2735) üzenetére

Francia91
(veterán)

x700-as szériától van Win10 támogatás, úgy rémlik

(#2737) VANESSZA1 válasza VANESSZA1 (#2735) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Most nézem hogy mit írtam :)
Nem vagyok biztos benne, hogy erre a gépre van Windows 10 támogatás.

Precision M6600; Precision M7710; Eladó DJI drón: https://bit.ly/2kAi0Fp

(#2738) yanna válasza VANESSZA1 (#2737) üzenetére

yanna
(senior tag)

Értettem mi akart lenni, szerintem a többiek is.

(#2739) mate130 válasza VANESSZA1 (#2737) üzenetére

mate130
(újonc)

Most telepítettem rá a Win 10 1803-as verzióját. Tudom, hogy nincsen támogatva, de azért megpróbálkoztam, elvégre azért vettem, mert akartam egy olyan gépet, ami már futtatja akadás nélkül a Win10-et. Na már most, úgy vettem a gépet, hogy elvileg van benne egy Quadro 2000M kártya. Próbáltam feltelepíteni a gyártó honlapjáról letöltött drivert, aminek feltelepítése után az Opera böngésző teljesen fekete volt.. betöltött, mert a kurzor mozgatására, mutatta, hogy ott van, csak nem akarta megjeleníteni. Feltettem az Aida64-et és az alábbit mutatja.

Mi ez a Fake felirat? Annyi, hogy a rendszer nem kezeli a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#2740) Francia91 válasza mate130 (#2739) üzenetére

Francia91
(veterán)

Win10 esetében az x600-as szériánál csak nVidia inkompatibilitásról olvastam, nálad is ez állhat fent.
A DELL vagy az nVidia oldaláról szedted le a VGA drivert?
Nekem is esedékes lesz majd az M6600-asra a Win10-es telepítése, amint kicserélem a meghalt Quadro 3000M-et egy K4000M-re.

Csak még egyenlőre elvagyok az integrálttal, most meg nem karok költeni GPU-ra, első az autó és a motor :D

(#2741) soldi3r válasza mate130 (#2739) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Nem lesz jo a driver verzioja. A Dellessel probalkoznek. Ha nincs akkor a legutolso W8.1 is meger egy probat.
Ez van fenn?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2742) mate130 válasza soldi3r (#2741) üzenetére

mate130
(újonc)

Elvileg megoldódott a probléma. Kikapcsoltam a BIOS-ban az Optimus-t, bekapcsolás után nem talált VGA vezérlőt, majd pár perce rá feltelepítette a Win10 a Quadro driverét és most csak az jelenik meg az eszközkezelőben.

Új kérdés,(jó, mi? :D) pár helyen olvastam, hogy kikapcsolt állapotban, amikor lecsukják a fedelet, bekapcsol a gép, de képet nem ad, viszont a ventik ezerrel mennek. Ez nálam is előfordult, valaki tud erre megoldást?

Válaszaitokat, előre is köszönöm, és az eddigi segítséget is! :))

(#2743) soldi3r válasza mate130 (#2742) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Hibernalast kikapcsolnam. Illetve a fedel lecsukasakor kapcsoljon ki, ne aludni menjen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2744) Pikkolo^^ válasza Francia91 (#2740) üzenetére

Pikkolo^^
(addikt)

Nekem is 4600 volt korábban és csak Dell driverrel vagy a W10 által felrakott driverrel futott. Utóbbi nem volt annyira régi, mint a Dell által kiadott. 1-2 dologtól eltekintve ment rendesen, ilyen volt, hogy nem lehetett fényerőt állítani ill. dokkolóban használva a külső monitoron néha elment a kép majd vissza. Biztosan nem kábel hiba vagy eszköz hiba, mert dokkoló nélkül is megcsinálta ezt a monitorral.

(#2745) Pikkolo^^ válasza Francia91 (#2740) üzenetére

Pikkolo^^
(addikt)

Jelenleg M4800 van K1100M-el ami ugye MXM-es. Melyik a legnagyobb amit még bele lehet rakni?

(#2746) Francia91 válasza Pikkolo^^ (#2745) üzenetére

Francia91
(veterán)

Tudtommal a K2100M a legnagyobb, ami belemehet. De nem mondom biztosra

(#2747) soldi3r válasza Francia91 (#2746) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Quadrobol. Van ettol erosebb kommersz kartya, de pontosan nem tudom melyik. :))

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2748) Francia91 válasza soldi3r (#2747) üzenetére

Francia91
(veterán)

Persze, most csak a gyárilag támogatott kártyák közül írtam :)
Egy srác tett M6600-asba GTX1070-est is, csak mókolni kellett hozzá a BIOS-t :D

(#2749) Pikkolo^^ válasza Francia91 (#2746) üzenetére

Pikkolo^^
(addikt)

MXM3a-s kártyák mehetnek bele és az M2000m-s a legnagyobb ami még belemegy. A Pascal-s kártyák már b-sek és nagyobbak, nem férnek be.

(#2750) rasotamas

rasotamas
(őstag)

Sziasztok!

Nem pont precision, de ez a topik jobban pörög, hátha tudtok segíteni.
Van egy Dell Optiplex 990 desktop gépem, Q67 chipset és i5-2400 proci van benne.
Szeretnék bele tenni egy 4mag/8szálas procit, és találtam olcsón egy Xeont, olcsóbb mint egy i7, de egyenértékű vele.
Az lenne a kérdésem, hogy kezeli-e?

Köszi.

I7-3930K eladó https://tinyurl.com/rasoapro

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.