Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) csixy válasza Giovanny (#3199) üzenetére


csixy
addikt

Nekem ilyesmi van 5520-as verzíóban , csak 8 szál, érintőkijelzős. Még nem főzte fel magát. Az enyém 2K-val occóbb. Szeretem. Azért az a harmadik USB jól jönne. 2x16 giga RAM van benne immár dualchannel módban. Jó. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3202) Giovanny válasza zsolti75 (#3200) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm a jó tanácsát, erre nem is gondoltam volna hogy honosítani is kell.

csixy Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#3203) zsolti75 válasza csixy (#3201) üzenetére


zsolti75
senior tag

Az 5520-as az 4 magos és nem 8

(#3204) zsolti75 válasza Giovanny (#3202) üzenetére


zsolti75
senior tag

Honosítás nélkül 1x javítják, a következőt lehet hogy elutasítják. 2020 év végén volt szigorítás a Dell-nél. De szoktak ide írni bennfentesek is, majd ők megmondják pontosan a jelenlegi szabályokat.

(#3205) csixy válasza zsolti75 (#3203) üzenetére


csixy
addikt

Én is azt írtam 8 szál . Nem 8 magot írtam, hanem 8 csövet.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3206) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Megjött a Dell Precision M6800-asomba a Quadro P4000, ala' (majdnem) GTX1070 :))

(#3207) Francia91 válasza bacsis (#3206) üzenetére


Francia91
veterán

Szép :K
Jó lenne nekem is egy M6800-as, amit fejlesztenék idáig, de nem kell a kutyának sem az M4800-as.... :D
A 4800-asban viszont a procim ilyen :)
Logout bejegyzés, vagy valami teszt lesz róla, ezzel a hardverrel? :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3208) bacsis válasza Francia91 (#3207) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, szándékozom írni róla egy beszámolót... Csak az a gond, hogy a korábbi csirkébbb kártyák miatt sok játékban Low grafikán teszteltem... aztán ahogy jöttek az erősebb VGA-k a lapiba... a könnyebb összehasonlíthatóság végett maradtam Low-nál. majd szép lassan minden játéknál CPU limitbe ütköztem...
Így összehasonlítgatni meg nem igazán lehet.. De majd valamit kitalálok hogy érdekes beszámoló legyen :)

(#3209) Francia91 válasza bacsis (#3208) üzenetére


Francia91
veterán

Mindenképp kérünk majd linket hozzá, ha megvagy vele :)
Én feladtam az M6800-as terveket, így, hogy nem kel el a 4800-as. Elkezdtem apránként építgetni helyette egy Mini ITX erőművet, a 4800-asba pedig majd kerül egy Quadro M2000M kártya nyárig. Amit kell vinnie, viszi az is, a többire meg ott lesz a MiniITX-es kis méregzsák :)
Mennyibe fájt a Quadro P4000, ha szabad tudni?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3210) bacsis válasza Francia91 (#3209) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyon jó áron csíptem meg az ebay-en, átszámítva valami 90ezer Ft körüli összeg volt. Viszont az fájt, hogy megvámolták, így a végösszeg 120ezer körül alakult...

(#3211) Francia91 válasza bacsis (#3210) üzenetére


Francia91
veterán

Igazából így már ez az M6800-as teljesen hozza a mai szintet, szerintem bőségesen. Ezért voltak még jók ezek a gépek, mert ilyen fejlesztési potenciál van bennük. Az M4800-asban pedig mennek az MXM-es 1050 Ti kártyák is, meg a Quadro T1000-esek :)
Így kisebb létére is elég jó fejlesztési potenciáljuk van azoknak is, persze az alaplapnak eDP-s csatlakozósnak kell lennie hozzá

#3212bacsis

Jó, én csak fórumon ezt olvasgattam, valamint nekem az M2000M-hez kötelező az eDP csatlakozó, az biztos :)
A 6800-as lehet, hogy más liga :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3212) bacsis válasza Francia91 (#3211) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az enyém sem eDP-s, vagy legalábbis a kijelzőm nem. Optimus vezér megoldja így is :))

(#3213) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Szeretnék venni egy felújított notit. A dell precision m4800-al szemezek.
A milyen notebookot vegyek topicban ilyen követelményekkel próbáltam puhatolózni:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1-2 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? - 250 000 a felső határ
3. Felhasználás? - irodai programok, prezentálás, böngészés internetezés, fotószerkesztés hobbi szinten, videovágás (ez mindössze annyit jelent, hogy DaVinci Resolve segítségével összedobok egy kisfilmet az ódások karácsonyi szerepléséről :DDD )
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - a játékok nem foglalkoztatnak
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - elég 13 col körüli is, matt, jobb felbontás előny
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - lesz hordozva, adott esetben akár utazás közben is használnám
7. Operációs rendszer? - Windows, Linux, semmi - igazából mindegy, de oprendszerért nem fizetnék felárat, inkább megveszem külön ;]
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? - ssd, legalább 8 giga ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - HDMI és megvilágított billentyűzet előny. Optikai meghajtóra nincs szükségem, ha van, amint a gari engedi úgyis kikerül és merevlemez megy a helyére. Talán még annyi, hogy a fenti felhasználás mellett a masinát úgy legalább öt évig nem szeretném lecserélni, szóval hosszabb távra terveznék vele.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - nem kell újnak lennie, felújított is lehet, de számla és a garancia mindenképp szükséges

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ennek függvényében érdemes-e beinvesztálni egy ilyen gépbe. Ahogy fentebb írtam is, az a lényeg, hogy arra a felhasználásra, amire venném, évekig tudjam használni. Gondolom egy ilyen régi erőgépben még mindig van annyi potenciál, hogy 5-6 évig kiszolgáljon. De javítsatok ki ha tévedek. A választ előre is nagyon köszönöm. :R

(#3214) Francia91 válasza senki11 (#3213) üzenetére


Francia91
veterán

Szia!
Nekem M4800-asom van, 32 GB RAM-mal, i7-4930MX Extreme procival, Quadro K2100M videokártyával és 256-os mSATA SSD-vel. Magyar világítós klaviatúrával, FHD kijelzővel. A proci ereje ma is bőven elég, a videokártyát meg lehet cserélni Quadro M2000M-re, vagy akár 1050 Ti-ra is, ha a kijelző eDP csatlakozós (az enyém az, egy Quadro M2000M van tervbe bele). Gyári új akkut is vettem bele Karácsony előtt, azzal 2-3 óra között elvan táp nélkül

Felhasználás nálam:
AutoCAD, TopSolid, Vegas Pro, LightRoom, meg némi játék a War Thunder-rel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3215) senki11 válasza Francia91 (#3214) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi a gyors választ! Akkor ezt igennek vehetem? Tehát kiszolgál majd egy darabig?
Én egyébként a belinkelt lightosabb verziót készülök megvenni. Ennyit enged a keret. :)
A cserélhető grafkártya és bővíthető ram jó dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3216) Francia91 válasza senki11 (#3215) üzenetére


Francia91
veterán

Én úgy gondolom, hogy igen, kiszolgálhat addig. A proci elég ma is, Quadro M2000M kártya pedig mehet bele, amennyiben eDP csatlakozós a kijelző és alaplap, azzal pedig bőven fejlesztve van. Ha LVDS csatlakozós, akkor a Quadro K2100M vagy az AMD FirePro M5100 maximum, ami belemegy. QM-es procival 4x8 GB RAM-ot megeszik.

A 250 ezres felső határba talán beleférhet még a 7510-es Precision is, szűken, de nézz körül, hátha igazam van. Legalábbis Aprón 200 környékén mennek, garisan, számlásan hátha akad 7510-es 250 ezerig

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3217) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Sziasztok!

M6600-hoz tudtok olyan win10 touchpad drivert ami működik és nem fekteti meg a rendszert?

“ nem kell mindig nyerni “

(#3218) Maksifül


Maksifül
senior tag

Kicsit megadta magát az M6500-ban a hangszóró membránja, s már recseg a hang. Ilyet honnan tudnék beszerezni, ha cserélni szeretném? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#3219) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

sziasztok, szerintetek túl áraztam a Dell Precision 5510-emet ? :F Vagy ennyire réteg termék lenne ezért nehéz vevőt találni ? Eddig egyetlen egy érdeklődő volt (az is elég komolytalan, mennyit engedsz a feléből kategória)
Egyeltalán nem használom már ki (asztali pc-re váltás, nincs már igény a mobilitásra) de ha ennyire nincs a piacon értéke akkor meghagyom inkább a tv-hez :DD
Köszi a véleményeket. :D

[ Szerkesztve ]

Krisztián

(#3220) zsolti75 válasza Krisztián980 (#3219) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem áraztad túl, be van állva a piac, majd megjön rá az ember.

(#3221) Francia91 válasza Krisztián980 (#3219) üzenetére


Francia91
veterán

Nem áraztad túl, teljesen jó ár érte, csak az emberek többsége a konzumer kategóriás gépeket ismeri, ezeket nem.
Másodsorban, ez egy "butított" Precision (ha szabad így mondanom), a 7510/7520-as komolyabb hűtéssel és házzal rendelkezik, aki tényleg használja a benne rejlő hardvert, az inkább olyat keres. Az 5510-esnél ráadásul alaplapra forrasztott a GPU, míg a 75xx/77xx szériánál cserélhető, és elég komolyat is bele lehet tenni, több generációval újabb MXM foglalatos GPU-kat
Igazából erről a szériáról én is csak hallásból tudok, inkább a keményebb Precision vonalat ismerem a 75xx/77xx szériát (és persze az M4xxx/M6xxx szériát, amiknél a 700-as sorozattól kezdve szintén cserélhető több generációval újabbra a GPU, a 15,6"-osnál akár GTX 1050 TI-ig, a 17,3"-osnál akár Quadro P5000-ig)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3222) PiciPeti


PiciPeti
őstag

Sziasztok!

Kezd döglődni a videókártyám (K1000) az M4600-as gépemben. (Eltűnik a kép, kijelző bal oldalán zöldes sorok maradnak csak, gondolom valami memória para, úgy rémlik az okozhat ilyet.)

Belebotlottam az apróhirdetések között egy M200M-be, ami elvileg Hw-esen passzolna is a gépbe.

Valaki tett már Quadro M2000M-et M4600-as gépbe, mik a tapasztalatok?

Ahogy olvasgattam, ezt inkább a x800-as szériákba tették, és eDP csatlakozás/kezelés függő, viszont elvileg az M4600 is rendelkezik eDP-vel...
Egy bejegyzést találtam DELL fórumon, ahol ezt megerősítik, de semmi többet, ami kicsit aggaszt...

Köszi szépen a segítséget előre is!

(#3223) yanna


yanna
őstag

Sziasztok!
Már idejét sem tudom mikor telepítettem M4800-amra a win10-et. Akkor volt egy jó kis mankó a neten, hogy mit kell ki/be kapcsolni telepítés előtt/után biosban, telepítés után meg vissza, de már kiment a fejemből. Persze már nem lelem... :(( Sajna az ssd-m miatt hamarosan eljön a csere ill. telepítés. Tudnátok valami korrekt leírást ajánlani?

(#3224) Francia91 válasza yanna (#3223) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem is Win10 van az M4800-asomon, nemtudom, mi hogy van beállítva, szerintem nem kell semmi különleges beállítás

UEFI Boot, AHCI SATA mód, ami biztosan rémlik

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3225) yanna válasza Francia91 (#3224) üzenetére


yanna
őstag

Secure boot-rol határozott emlékem van, csak nem tudom mi. :DDD Köszönöm a választ!

(#3226) Francia91 válasza yanna (#3225) üzenetére


Francia91
veterán

Este otthon vagyok, megnézem a beállításokat. Annyit tudok biztosra, hogy csak beállítani kell, visszaállítgatni telepítés után nem kell semmit. Mert a telepítés óta nem voltam a BIOS-ban :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3227) csixy válasza yanna (#3225) üzenetére


csixy
addikt

A SB a windows10-es telepítőt biztosan nem fogja zavarni. Hisz ők találták ki ezt az egész baromságot.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3228) yanna válasza csixy (#3227) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm!

(#3229) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Egy M4800 tulaj tudna nekem segiteni abban, hogy par dolgot megnez a gepen 80% alatti askival?
Ha van a gepen aida64, akkor toltore dugva a power managment resznel a charge resznel mennyit ir, mennyivel tolt?

Ha nincs aida64, de van fizikai fogyasztesmero, akkor bekapcsolt, de terheletlen gepnel toltore dugva hany wattot eszik? Es kikapcsolva?

Ha nincs fogyasztasmero, akkor a dell daigba lepve, a Primary Battery Current Flow resznel mennyit ir, hany mA -t?

Elore is koszonom a valaszt!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3230) #73500928 válasza anorche1 (#3229) üzenetére


#73500928
törölt tag

Heló!
Majd este fele meg tudom nézni.

(#3231) anorche1 válasza #73500928 (#3230) üzenetére


anorche1
őstag

Előre is köszönöm!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3232) #73500928 válasza anorche1 (#3231) üzenetére


#73500928
törölt tag

Na megnéztem pontosan 80%-nál és az Aida 33000mW körül írt.

(#3233) hpé


hpé
tag

7520-ba milyen gpu upgrade lehetőségek vannak az m2200 felett?

(#3234) csixy válasza hpé (#3233) üzenetére


csixy
addikt

Gondolom, hogy nem lenne baj, ha dualchannel menne benne a RAM.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3235) #73500928


#73500928
törölt tag

Sziasztok!
M4800-nál mi lehet az oka annak, hogy bluetooth hangszóróra csatlakozva akadozik hang?

(#3236) Francia91 válasza #73500928 (#3235) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam is ugyanez van. Raktam fel régebbi drivert, nem segített. Frissítettem külső programmal az elérhető legfrissebbre a drivert, maradt a jelenség. Eltávolítottam, Dell oldaláról újraraktam, változatlan. Feladtam ezek után a próbálkozást, nem jutottam előrébb. Szerintem Windows 10 gebasz lehet :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3237) #73500928 válasza Francia91 (#3236) üzenetére


#73500928
törölt tag

Hát ez valami csodálatos...

(#3238) Francia91 válasza #73500928 (#3237) üzenetére


Francia91
veterán

Ami eszembe jutott, már végigjártam, egyedül a teljes rendszer újratelepítés nem volt meg, de azt már kihagyom egyenlőre, úgyis szerezni akarok egy másik mSATA SSD-t, amire kísérleti telepítések mennek (módosított Windows 11 pl), a belakott rendszeremet nem akarom elveszteni. Akkor egy friss, újabb rendszerrel meglátom, mi lesz a Bluetooth-szal. Ha ugyanígy működik, megnézem Windows 7-tel is, úgyis csak ilyen kísérletekre lesz a másik mSATA SSD :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3239) #73500928 válasza Francia91 (#3238) üzenetére


#73500928
törölt tag

Sikerült azóta megoldani a problémát?

(#3240) Francia91 válasza #73500928 (#3239) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, nem is foglalkoztam vele, nem volt rá időm. Nem szereztem másik mSATA SSD-t sem, más dolgokkal foglalkozok. Annyi biztos, hogy Windows 10-en amit lehetséges, végigzongoráztam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3241) #73500928 válasza Francia91 (#3240) üzenetére


#73500928
törölt tag

Szintén. Akkor ezt szerintem el is engedem, szerencsére nem ez az elsődleges eszközöm.

(#3242) yanna


yanna
őstag

Üdv Srácok!
Kedvenc M4800-am és support között némi ellentmondás lépett fel. Command update szerint és webes automatikus frissítés keresés szerint is napra kész a gép.

Viszont amikor manuális kereséssel nézem, nem azt mondja.

A verziók szám azonos, csak dátum eltérést látok. Pl. bios.


Most akkor napra kész, vagy kritikus az állapota a kis drágámnak?

(#3243) Francia91 válasza yanna (#3242) üzenetére


Francia91
veterán

A26-os BIOS a legfrissebb M4800-ashoz. Lehet, hogy a kiadás dátuma a DELL honlapján más, mint a BIOS elkészültének dátuma. Mást nem tudok tippelni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3244) anorche1


anorche1
őstag

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy van helyesen, tervezetten működik a gépem, vagy sem.
Egy egyszerűbbet kérdeznék a tulajoktól:
Mennyi idő alatt töltődik fel a gépetek mondjuk 10% környékéről?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3245) yanna válasza Francia91 (#3243) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm, másra nekem sincs tippem.

(#3246) MasterDeeJay

T5820 ról kérdeznék. Procitámogatás érdekelne, most W-2123 van benne ami nyilván már elég gyenge. Azt tudom hogy nem egyformák az ebben lévő alaplapok, de nem is csúcsprocit szeretnék belerakni csak középkategóriásat elég egy nagyobb órajelű 10 magos is.
Kezeli ez a mac-ekbe szánt W-2150B procit?
Illetve ramokból van neki valami háklija vagy simán rakható 8db 8gb-os 1rx8 2666 ecc reg?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3247) #73500928 válasza Francia91 (#3240) üzenetére


#73500928
törölt tag

Na nekem megoldódott. Letakarítottam róla a WIDCOMM drivert és most már hibátlanul megy.

(#3248) Francia91 válasza #73500928 (#3247) üzenetére


Francia91
veterán

No, erre kíváncsi vagyok. Hol találom ezt a drivert, hogy eltávolítsam? Mert az Eszközkezelőben nem leltem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3249) #73500928 válasza Francia91 (#3248) üzenetére


#73500928
törölt tag

Én vezérlőpultban a többi program között találtam.

(#3250) Francia91 válasza #73500928 (#3249) üzenetére


Francia91
veterán

Jaa, ott megtaláltam :)
Holnap foglalkozok vele, és írok

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.