Hirdetés

2019. november 13., szerda

Gyorskeresés

(#2551) soldi3r válasza kmisi99 (#2550) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Milyen driver van fenn hozza? Rendszer? Optimust kikapcsolva?

E30 (oo=[][]=oo)

(#2552) VANESSZA1 válasza kmisi99 (#2550) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Nem lehet, hogy az intel driver nincs fent?
Kellene a gép konfigja is, hogy jobban be lehessen határolni..

[ Szerkesztve ]

Precision M6600; Precision M7710; Eladó DJI drón: https://bit.ly/2kAi0Fp

(#2553) kmisi99

kmisi99
(addikt)

Tegnap lett meg a gép, friss win reinstall, driverezés. Az intel és az nvidia driver mindegyik a legújabb, azaz nem a dell oldalán lévők, de szerintem ez nem lehet gond.

A konfig, i7 2720qm, és nvidia quadro 2000m

Igazából ahány próba annyi féle eredmény. Pl most most szintúgy 2000-2500rpm körül pörög 45-55C fok között vannak a hőmérsékletek. Az nvidia vezérlőpultban az optimus be van állítva, de ha csak intel vga ra rakom akkor se változik.

(#2554) VANESSZA1 válasza kmisi99 (#2553) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Én tennék egy próbát a Dell driverekkel.

(#2555) kmisi99 válasza VANESSZA1 (#2554) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Egyébként látszólag minden drivert felraktam chipset stb szóval gondolom ez nem lehet hiba... Majd lehet meglesem a dell drivereket is.

(#2556) soldi3r válasza kmisi99 (#2553) üzenetére

soldi3r
(addikt)

W7+Delles driverek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2557) kmisi99 válasza soldi3r (#2556) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Ami érdekes hogy hőmérséklettől függően felkapcsol valamilyen fordulatszámra. Na most ha abba marad a terhelés ez a fordulatszám beragad. De közben a gép lehűl. Ilyenkor a Dell power managerben ha átállítom Quiet profilra észhez tér és a hőmérséklethez való fordulatra visszaáll. De hiába játszok a profilokkal attól még magától nem áll vissza és ez marha fura. Lehet holnap egy win 10 et feldobok próbaképp.

(#2558) soldi3r válasza kmisi99 (#2557) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Egy probat az is meger, de nem lesz tulsagosan tamogatott rendszer. A driver telepitesi sorrendet erdemes betartani.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2559) kmisi99 válasza soldi3r (#2558) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Akkor nem kínlódok vele, mert egyébként kifejezetten utálom a win 10-et. Akkor lehet egy új win7 új driverezés lesz.

Mit értesz a sorrend alatt? Az hogy előbb intel majd nvidia? Mert azt be szoktam tartani.

(#2560) soldi3r válasza kmisi99 (#2559) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Nem. Van egy ilyen voodoo.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2561) VANESSZA1 válasza kmisi99 (#2559) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Én a helyedben feltennék egy szűz Win7-et, majd Dell Command Update-val felrakatnám a hozzá tartozó aktuális drivereket.
Egyszerűbb, gyorsabb pontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#2562) Francia91 válasza VANESSZA1 (#2561) üzenetére

Francia91
(veterán)

No, én megpróbáltam ezt a programot, de az M6600-asom esetébewn konkrétan semmit nem csinál.... Elvileg az x700-as szériától támogatott ez a program

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2563) VANESSZA1 válasza Francia91 (#2562) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Pedig M2400-tól M6800-ig az összes támogatott.
Ha nem csinál semmit, akkor nem ezek szerint állítottad be.

Windows telepítés után a felrakod a Command Update-et és nem a check gombra nyomsz, hanem alatta a linkre. Leszedi a drivermappát, telepít mindent, utána újraindítod a gépet. Így minden eszköz fel lesz telepítve, nem marad ismeretlen egy sem.
Eztán nyomsz egy checket, telepít pár frissítést és újraindítod. Innentől kezdve minden up-to-date lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2564) Francia91 válasza VANESSZA1 (#2563) üzenetére

Francia91
(veterán)

Ahha, na ezt nem tudtam! Köszöntem! :R
Feltelepítem megint a progit, és így csinálom :B

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2565) Francia91

Francia91
(veterán)

Amit viszont nem értek...
Dell M6600-as, DELL-es nVidia driver, de nincs Physix támogatás. Feltettem a legújabb Quadro drivert, ott sincs. Régebben a driverrel együtt volt Physix is. Most találtam külön Physix rendszerszoftvert. Ezt kéne külön feltelepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2566) kmisi99

kmisi99
(addikt)

Na én egyenlőre tanácstalan lettem. Friss win7. Semmit nem raktam fel csak a dell command update általi drivereket, de ugyan úgy beragad 3000 rpm en a hűtés.

Az meg már a másik hogy a gép szuszogása szétőrli az idegeim. Felmelegszik pár fokot, felpörög a ventilátor 2500 ra, lehűl a gép leáll a ventilátor, ekkor megint felmelegszik... És így szépen szuszog és percenként ismétli ezt a csodálatos ciklust. Még véletlenül se lehet fix alacsony fordulaton mennie, vagy nem megy vagy süvít. Lehet bios downgrade lesz.

Valaki ebben tud segíteni? Csak simán letöltök egy régebbi biost aztán futtatom és visszafrissít, vagy ez nem így megy?

(#2567) soldi3r válasza kmisi99 (#2566) üzenetére

soldi3r
(addikt)

BIOS reset volt mar?

E30 (oo=[][]=oo)

(#2568) kmisi99 válasza soldi3r (#2567) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Igen az is volt. Azóta is sokat kutattam a neten, amit tudok, hogy a fel fel pörgő ventilátort a dell nem javította pedig tele a net és már a legelső bios verzióban ilyen hülyén volt.

A fő problémámat meg annyira tudtam pontosítani, hogy mikor felmegy ~3000-3500rpm re, miután kilépek olyan 10-20-30 perc alatt szépen lassan lemegy 2500rpm es fordulatra. a ventilátor. De onnan nem igazán szeretne lejebb menni. Próbáltam windows os energia takarékossági profilt, és DELL féle profilt is de egyik se igazán változtatott.
Illetve csak 3D terhelés után van ez. Mikor egy kis CPU stressz tesztet végzek utána azonnal visszaáll ahogy lehűl.

[ Szerkesztve ]

(#2569) soldi3r válasza kmisi99 (#2568) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Erdekes, nalam ilyet nem csinal.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2570) VANESSZA1 válasza kmisi99 (#2568) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Szerintem tedd fel ezeket a Dell notebook topikba is, hátha valakinek van hasonló gondja és talált megoldást is rá.
https://m.prohardver.hu/tema/dell_notebookok/friss.html

(#2571) soldi3r válasza kmisi99 (#2568) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Egesz massal kapcsolatban juttotam el idaig, de talan ez erdekes lehet neked is. Illetve innen mar a szoftver is talan segit.
Nem igazan hiszem, hogy a Dell ezt orvosolni fogja. Talan egy frissebb oprendszer segit ezen.
Volt 2db M4600-am is, egyikkel sem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2572) kmisi99 válasza soldi3r (#2571) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Egy win 10 el lehet rápróbálok. Köszi a linket bár ahogy olvastam a linken se sikerült rendesen megoldaniuk a szabályzást. Tuti szoftveres gebasz van nálam. Valami dell szoftver lehet. Gondolom újabb windows esetében újra lett írva a program és nem maradt hibás. Ha pl sleep be kerül a windows akkor is észhez tér mikor vissza jön.

(#2573) soldi3r válasza kmisi99 (#2572) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Keress egy regebbi driver packot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2574) Francia91

Francia91
(veterán)

Ha már a ventikről van szó:
Van-e olyan program, amivel tudnám vezérelni manuálisan a ventiket? EliteBook 8560W-nél működött a Notebook FanControl, de itt nem szabályoz semmit sem :(
SpeedFan-t is próbáltam, de arra sem mozdul meg egyik venti sem jobban

(#2575) kmisi99 válasza soldi3r (#2573) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Köszi, rápróbálok előbb lehet egy win 8.1 el, mert azt még támogatja aztán meglátjuk. Semmit nem fogok felrakni csak totál alap drivereket, kép, hang, chipset, semmit extrás DELL drivert aztán tesztelgetek.

(#2576) JSaN

JSaN
(őstag)

Sziasztok
Mai nap megjott a 240 wattos adapter kinabol amit fentebb linkeltetek, nos nagyon rendben van.
En lepodtem meg a legjobban hogy ekkora teljesitmeny ugras lett. :K
130wattal 1.7ghz fole nem ment a proci, most meg siman nyomja 3,7 ghz-en, brutalis a kulonbseg.

2 progit teszteltem gyorsan, munkahoz a soldworks 2016, na itt van a legnagyobb ugras. eddig akadoztak rendesen a munkak. Pl 18meter hosszu robot gyartosort fulban modelzve, eddig csak akadozva mutogattam, meg ha elkezdtem forgatni akkor fullba tombositette az objektumokat hogy kevesebbet keljen szamolni mig elforditom.
Nos full kakaoval semmi ilyen nincs, es olyan gyorsan forgatom az egeszet mint egy propeller, tetszik. :K

Diablo 3-t teszteltem gyorsan még: 1920*1080, texture high, minden mas medium.
130wattal eddig: 40-60fps atlag, ha meg beroccent neha nagy tomeg daralasoknal akkor 20-30fps-re estt le neha.
240wattal: 70-80fps atlag, beroccenesnel 50fps kornyeke, itt is latvanyos elorelepes.

M6700rol van szo: I7 3740QM 4mag 8 szal, 16Gb ram, AMD FirePro M6000 2Gb, SSD+HDD.

Ugylatom 1-2 evig rendessen kifog igy szolgalni a gep, :K Nagyon vaganyak ezeke 6600, 6700 szeriak.

[ Szerkesztve ]

Diablo három télen nyáron. Bnet: JSaN#2520

(#2577) Száguldo válasza JSaN (#2576) üzenetére

Száguldo
(aktív tag)

:)

(#2578) AxBattler válasza JSaN (#2576) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

:Y Nem gondoltam volna, hogy ennyit számít a táp.

Cable management is for the weak!

(#2579) Száguldo válasza AxBattler (#2578) üzenetére

Száguldo
(aktív tag)

BIOS-ból figyeli és ha valami nem oké annak ellenére hogy a figyelmeztetés kikapcsolható az órajeleket vissza veszi szépen. Ha jól tudom univerzális töltőkkel nem is hajlandó még tölteni sem csak Dell töltőkkel abból lehet akár a leggyengébb is csak hát amit csinál vele az is gyenge lesz.

(#2580) question man

question man
(tag)

Nos belépek a precision felhasználók családjába egy m4600-ással :-D
Sokat olvastam itt és próbálom betartani a sok jó tanácsotde már bele is futottam egy komoly gondba nem sikerül fel telepítenem a dell oldalán letölthető Intel hd gaphics drivert win 7x64 alatt :F több drivert is le szedtem de mindegyik ugyan azt írta, hogy a rendszer nem talál ilyen hardvert :W
A másik gond, hogy ha le megy a gép alvó állapotba akkor hiába ébresztem fel egyszerűen 5-10 másodperc múlva kifagy az egész :F és láthatóan a merevlemez led-je nem is villog :F
Valakinek valami ötlet esetleg?

a számítógépek füsttel működnek

(#2581) soldi3r válasza question man (#2580) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Ugy latszik az M4600-ak mostanaban nem szerepelnek fenyesen. :F
Az Optimust engedelyezd a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2582) question man válasza soldi3r (#2581) üzenetére

question man
(tag)

Nos mint az esetek 80%-ában a hiba a billentyűzet és a szék közt volt :D
Win 7 sikeresen a helyén minden driverrel szépen sorban és ki hagytam a lépést ami mindent tönkre tett eddig és nem frissítettem külső programmal a drivereket... eredmény minden megy tökéletesen és nincs semmi hiba sem :D :D ahhoz képest hogy 6 éves még mindig pokoli ez a "kis" gép :C :C
Egy kérdés maradt már csak, hogy érdemes-e frissítenem a gyári ssd firmware-t amit a dell adott ki hozzá :F

[ Szerkesztve ]

a számítógépek füsttel működnek

(#2583) Atlantis

Atlantis
(veterán)

Hadd legyen egy hülye kérdésem: le lehet valahogy kapcsolni a kijelzőt úgy, hogy a gépet nem állítom le/altatom, stb.? Akárhogy keresgélek erre utaló billentyűkombinációt, nem találom... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2584) Francia91 válasza Atlantis (#2583) üzenetére

Francia91
(veterán)

[link]

(#2585) Atlantis válasza Francia91 (#2584) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Köszi, akkor nem én vagyok a hülye, hogy nem találtam meg. :) Régebben mintha lett volna erre lehetőség alapból is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2586) tamas.nick válasza Atlantis (#2585) üzenetére

tamas.nick
(aktív tag)

én ezt a megoldást használom: [link]

(#2587) soldi3r

soldi3r
(addikt)

Az M4600 es az M4700 mennyire kompatibilis? Elobbihez talalok zsanert, utobbihoz nem annyira.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2588) VANESSZA1 válasza soldi3r (#2587) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Szerintem a 4600 inkább a 6600-al zsanér szempontjából.

(#2589) Száguldo válasza VANESSZA1 (#2588) üzenetére

Száguldo
(aktív tag)

A 4xxxx a 6xxxx-el hogyan 15" VS 17" ?

(#2590) VANESSZA1 válasza Száguldo (#2589) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

A 4600 a 6600-al, a 4700 a 6700-al. Igen egyik 15“ másik 17" de ezek a sorozatpárok, itt nagyobb az esély az egyezésre mint a 4600 - 4700 nál.

(#2591) soldi3r válasza VANESSZA1 (#2590) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Pedig a 6-7-800-as sorozat kivulrol nagyjabol ugyanaz. A zsanert ketlem, hogy egyezne, a meretebol adodoan.
Na nem gond, majd rakerdezek a Dellnel a P/N-ekre.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2592) Száguldo válasza VANESSZA1 (#2590) üzenetére

Száguldo
(aktív tag)

Igen sorozat párok pl. alaplap proci videó kártya stb. lehet egál de a zsanér az tuti nem.

(#2593) Francia91

Francia91
(veterán)

Sziasztok!
Mikor meglett az M6600-asom, az akkor telepített nVidia driverrel volt Physx támogatás a Quadro 3000M kártyámon
376-os drivert használtam, de egy ideje nem látom GPU-Z-ben, hogy támogatott lenne a dolog, most visszatettem egy régebbi, a Dell oldaláról leszedett drivert, de azzal sincs Physx...
Hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#2594) Francia91

Francia91
(veterán)

Dell Precision M6600-asba a TFT panel helyére tudok tenni gond nélkül IPS kijelzőt, vagy kell hozzá plusz cucc, esetleg eltér-e a kijelzőfedél?
Motoros túráról hazafele akkora vihart kaptam, hogy az esőálló hátizsák sem tudott ennyi vizet megfogni, a kijelző beázott. És ha van lehetőség, akkor inkább egyből IPS-re cserélném, ha nem túl bonyolult módon orvosolható a műtét

(#2595) soldi3r válasza Francia91 (#2594) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Ez talan segit a dontesben.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2596) Francia91 válasza soldi3r (#2595) üzenetére

Francia91
(veterán)

Ajjaj.... Igazából az lenne a legjobb, ha találnék egy komplett felső részt kijelzővel..... Ami itthon esélytelen, külföldről meg zsákbamacska..... :D
Marad a hagyományos kijelző :R

(#2597) lamazonia

lamazonia
(tag)

7510-et honnan érdemes venni?
7520 várható megjelenéséről lehet tudni valamit?

M2000M és az M2200 közötti tényleges lényegi különbségről mit gondoltok? érdemes lehet kivárni, vagy keresgéljek esetleg angol piacon valami refurbished?

(#2598) VANESSZA1 válasza Francia91 (#2596) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Ezek az alkatrészek már olcsón megvehetőek. Biztos, hogy a helyedben nem gondolkoznék az olcsó kijelző beépítésén. Értelmetlen. Anno mikor én vettem meg az M6600-ot, horror áron lehetet volna átcserélni. Ezért hagytam. De a mostani már IPS, és hihetetlen, hogy mennyire jó. Az már biztos, hogy ez alá nem adom később se.

(#2599) Francia91 válasza VANESSZA1 (#2598) üzenetére

Francia91
(veterán)

Nem sürgős a kijelzőcsere, használható a jelenlegi, csak látszik rajta rendesen a beázás. Egyenlőre akkor összeírogatom ezeket a cuccokat, megnézem, hogy mennyiből jönne ki
Azt jól tudom, hogy az IPS kijelző esetében nincs Optimus, mert az Intel HD nem tudja a kijelző színmélységét?

Valamint tudtok valami beszerzési forrást ajánlani? Mert eBay-en majdnem minden csak az USA-ban van, amikre eddig rákerestem...

[ Szerkesztve ]

(#2600) soldi3r válasza VANESSZA1 (#2598) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Ez relativ. Saccra az LCD csere kb 25-30k, az IPS upgrade ~100-120k.

E30 (oo=[][]=oo)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.