Hirdetés

2019. november 14., csütörtök

Gyorskeresés

(#2101) LaptopSystem

LaptopSystem
(őstag)

sziasztok

Dell 4800-asokban sem lehet ki be kapcsolni a dedikált VGA-t aksi üzemidő kímélés szempontjából igaz?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2102) kolakola

kolakola
(tag)

Sziasztok, ha valaki fejlesztést fontolgat, M6600 érdekelne használtan is.

(#2103) DNReNTi válasza kolakola (#2102) üzenetére

DNReNTi
(őstag)

Tedd fel apróra, hogy keresel ilyet. Ott hamarabb találsz eladót szerintem. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2104) kemcso

kemcso
(Ármester)

Valaki fel tudná tenni az M4600/M4700 EC dummy képét? Sikerült valahova elkevernem és vennék helyette, de nem tudom, hogy melyik típust kell (mert a neten nem igazán találtam erről semmit) Köszi :)

(#2105) kemcso válasza kemcso (#2104) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Ha így senki sem tud válaszolni, akkor feltennék két képet:
kép1
vagy
kép2
ami a gépben van?
köszi :)

(#2106) karcsi3 válasza kemcso (#2105) üzenetére

karcsi3
(tag)

Az enyémbe ilyen van (m4600)

(#2107) LaptopSystem

LaptopSystem
(őstag)

Sziasztok

van esetleg valakinek elfekvőben ilyen? [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2108) soldi3r válasza LaptopSystem (#2107) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Elmeletileg £5.

En is keresek, M4600 hatso gumitalpat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2109) yanna

yanna
(senior tag)

Sziasztok!
Beléptem a klubba egy 4800-zal hála alfa156 korrekt közreműködésének!

[ Szerkesztve ]

(#2110) VANESSZA1 válasza yanna (#2109) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Örülünk alfa156 újabb sikerének.. :)) :))
:C :C

Precision M6600; Precision M7710; Eladó DJI drón: https://bit.ly/2kAi0Fp

(#2111) yanna válasza VANESSZA1 (#2110) üzenetére

yanna
(senior tag)

Hát még én mennyire örülök! :DD

Kissé kihaltnak tűnik ez a fórum, gondolom mindenkinél minden a legnagyobb rendben van.

(#2112) VANESSZA1 válasza yanna (#2111) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Gondolom, de ezt a feldobott labdát nem hagyhattam ki.

Milyen a konfig?

(#2113) yanna válasza VANESSZA1 (#2112) üzenetére

yanna
(senior tag)

I7-4800MQ, 16GB (4+4+8)RAM, 256 SAMU SSD, NVIDIA K2100, 3év, 5 hónap garival. :D

(#2114) DNReNTi válasza yanna (#2113) üzenetére

DNReNTi
(őstag)

Király!
Jó munkát hozzá. :D

(#2115) yanna válasza DNReNTi (#2114) üzenetére

yanna
(senior tag)

Köszi! :)
Eddig csak ismerkedem a notival, hét végén valószínű kap egy új windowst. Gondolom lesz a jövőben pár kérdésem, amin Ti már túl vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#2116) yanna válasza yanna (#2115) üzenetére

yanna
(senior tag)

Első kérdésem: az eszközkezelő monitorként "Általános PnP képernyő"-t lát, de nem látok Dell drivert (sem) hozzá. Vak vagyok? :U Az AIDA szerint ez van benne: AU Optronics B156HW02 (Dell F2J5X).
Szerintetek? Hardver azonosítóra sincs gugli megoldás... :O

(#2117) DNReNTi válasza yanna (#2116) üzenetére

DNReNTi
(őstag)

Nálam is így van lassan 3 éve. Javítson ki valaki ha tévedek, de szerintem semmit se számít. A kép így is atom.

(#2118) soldi3r

soldi3r
(addikt)

A videokartyak kozott hogyan lehet valtani?

E30 (oo=[][]=oo)

(#2119) Szepi1979 válasza soldi3r (#2118) üzenetére

Szepi1979
(aktív tag)

Quadro: magától vált, igp biosban letíltható
Amd: nem vált, igp nem aktív

Jön a TIGRIS, jön a TIGRIS, nála erősebb NINCS IS.....! " Bakker ha marad még hp-m akkor túlélem... "

(#2120) soldi3r válasza Szepi1979 (#2119) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Szerintem nalam a Quadro nem valt.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2121) Szepi1979 válasza soldi3r (#2120) üzenetére

Szepi1979
(aktív tag)

Nálam rendben megy, i7-2760qm és gtx680m.

Jön a TIGRIS, jön a TIGRIS, nála erősebb NINCS IS.....! " Bakker ha marad még hp-m akkor túlélem... "

(#2122) soldi3r válasza Szepi1979 (#2121) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Ilyen kartya is volt a preciben? Azt hittem csak Quado volt Nvidiabol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2123) Szepi1979 válasza soldi3r (#2122) üzenetére

Szepi1979
(aktív tag)

m8900 fireprot cseréltem le erre. Amúgy a quadro4000k=gtx680m csak a bios más.

(#2124) soldi3r válasza Szepi1979 (#2123) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Ertem, azt hittem gyarilag.

A kerdesem tovabbra is az, hogy akkor manualisan hogyan lehet valtani a 2 kartya kozott? Thinkpadnel lehetett.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2125) yanna válasza DNReNTi (#2117) üzenetére

yanna
(senior tag)

Akkor kb. így marad, bárhogy kerestem, semmit sem találtam. Az AUO letöltéseknél vmi pénzügyi beszámolók vannak... :U

A DELL okosságok közül a kötelezőkön kívül mi lehet érdemben hasznos?

(#2126) Latitude1023

Latitude1023
(csendes tag)

üdv, egy régebbi modellről érdekelne sokéves tapasztalatotok...
M4500-ason gondolkodom erősen de csak mert megingott néhány fórum HSZ-től a bizalmam a HP elitebookokban.
Szóval egy 8 éves Latitude-ot nyüstölök és hozzászoktam hogy sokévre veszek laptopot.
Elvárható az M4500-tól hogy még elrajzolgatok vele Solidworksben ?

utóirat: rámentem a részletes keresés gombra és 1 db HSZ-t kaptam amiben az M4500 volt, szóval az olvass vissza te újonc idétlen megjegyzést légyszi, ne :R

(#2127) yanna

yanna
(senior tag)

A Pecivel mindenki annyira elégedett, hogy gondolatban sem jár itt...? :)

(#2128) soldi3r válasza Latitude1023 (#2126) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Ha sok evre vennel, akkor en lehet, hogy kicsivel ujabbat neznek. Az alaplapra forrasztott GPU soha sem biztos. Mar nem szeriahiba, mint regen, de valoszinuleg hullik el belole.
Nyilvan lehet vele rajzolni SW-ben, de 2000db-os osszeallitasi rajzot mar valoszinuleg nem kedvel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2129) Latitude1023 válasza soldi3r (#2128) üzenetére

Latitude1023
(csendes tag)

Az újdonság majd a cash-en múlik, viszont csak az itthoni kedvtelésre kellene, munkahelyen ott a workstation a nagy assembly-knek :)
Köszi!

(#2130) teldan91

teldan91
(csendes tag)

Sziasztok!
Precision M2800-asról van valakinek tapasztalata? Honnan lehetne jó áron beszerezni? Használtan is jó lenne.
Valami ötlet esetleg?

(#2131) Márkito

Márkito
(tag)

Sziasztok

Most végre összeállt a keret egy precisionre.
Viszont volna egy kérdésem, a Precision M4700 és M4800 között van érdemi különbség? vagy egyáltalán van e ? A processzor generációt leszámítva?
Választ előre is köszi :)

Üdv Márk

(#2132) yanna válasza Márkito (#2131) üzenetére

yanna
(senior tag)

Nagy pangás van itt, talán ha a Dell topicban kérdezel kaphatsz választ a kérdésedre.

(#2133) Márkito

Márkito
(tag)

Sziasztok

Volna egy kérdésem, megnéztem a Precision kézikönyvét és hát beszarás , alig hittem el hogy benne van a komplett gép darabokra szedése. Nos a kérdésem ebből adódik, hogy ha szétszedem hogy kitakaritsam, újra pasztázás, portalanítás. Akkor a garancia elveszik? Vagy az ilyet hogy érdemes intézni?
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Márk

Üdv Márk

(#2134) Szepi1979 válasza Márkito (#2133) üzenetére

Szepi1979
(aktív tag)

Ha NBD garanciás a géped ( márpedig valószínűleg az ) akkor nem gond.

(#2135) soldi3r válasza Szepi1979 (#2134) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Annak semmi koze a NBD garihoz.

(#2133) Márkito, Nem gond, ha nyom nelkul meg tudod csinalni. Tehat nem torsz, rongalsz meg semmit, akkor altalaban nem foglalkoznak vele.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2136) Márkito válasza soldi3r (#2135) üzenetére

Márkito
(tag)

Értem, amúgy ez tétel garanciás téma? Vagy ezért a szakszervíz pénzt kér ? Mert gondolom ez már inkább karbantartás mint garancia :D , bár ne legyen igazam! :)

Üdv Márk

(#2137) Szepi1979 válasza soldi3r (#2135) üzenetére

Szepi1979
(aktív tag)

Az enyémben nem gyári már a gpu mégis él rá a garancia. Nem érdekli őket hogy szetszeded, amit eltorsz arra már nem él a garancia, a többi alkatrészre igen. Én igy tudom...

(#2138) Márkito

Márkito
(tag)

Közben rákérdeztem hivatalos szervízben, 8000 Ft-ért kipucolnák :)
De szerintem megpróbálom inkább én, vettem 2 fecskendő cooler master pasztát.
Viszont most akad egy kis gondom, kapott a gép egy msata ssd-t hibátlan perfektül megy.
Aztán beleraktam egy zsir uj Western Digital WDC WD10JPVX-22JC3T0 winyot, elég nyügösen, valamiért amikor a kiugro hdd fiókba raktam nem látta a gép, átraktam a belső fixbe, ott már sikerült inicializálni.
De az eszközkezelőben csak ennyit ír róla hogy Lemezmeghajtó, driver a gép szerint friss, WD oldalán meg nem találtam, oké ez így? Menni megy, csak fura , eddig ilyen egyik gépemen se volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv Márk

(#2139) Márkito

Márkito
(tag)

Sziasztok

Olyan problémám van hogy vettem most még egy 1 Terrás winchestert viszont amint beleteszem ezt is és a háttértár mérete változik erre: 120 Gb Msata SSD, 1 TB HDD0, 1 TB HDD1 -> a rendszer nem lát csak egy darab 1 TB-s merevlemezt, ha kiveszem és berakok a helyére egy 500GB-st azt gond nélkül kezeli.
Szerintetek lehetséges hogy a gép már nem bír el 2 db 1 Terrás merevlemezzel?

Dell Precision M6700

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Márk

(#2140) JNB23

JNB23
(újonc)

Üdv Mindenkinek!
Remélem jó helyre írok!

Új gépre készülök beruházni és a következő 2 között hezitálok:

Dell precision 4800 vagy HP Zbook 15

Mindkettő: i7, K1100M, 16GB, FullHD, + PCIe meghajtó a rendszernek + 7200-as HDD...

Van valakinek releváns tapasztalata ezek összevetésében? Internetes review és videók alapján eléggé fej-fej mellett jön ki. Személyesen eddig mindenki csak azt mondta valamelyikre, hogy "SZ@R, ne vegyél olyat", indolkás nélkül.

A gépet elsősorban solidworksra venném, de a személyes dolgaimra is ezt használnám. A "tervezőgép" szemeben mindig a precision volt, de az elmúlt években iszonyú rossz tapasztalaim volt a jelenlegi dellemmel (ami egy latitude). A HP melett szól pl a nagyobb tapipad, meg az akksi. És persze hogy közel 1cm-re vékonyabb.

Továbbá érdekelne tapasztaltabbak véleménye 2 dologban:

1, i7 4710MQ helyett érdemes 4800MQ-t választani? Megéri a pénzét az 2,7-3-7Ghz?
2, érdemes most beruházni 3200x1800 kijelzőre? Úgy tudom, adobe programok és solidworks nem tolerálja a túl nagy felbontást. Az SW modell élei látszódnak egyáltalán ekkora pixelek mellett?

Köszi!

(#2141) soldi3r válasza JNB23 (#2140) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Az a 10mm valoszinuleg a hutes rovasara megy.
A Lati nem Preci, bar az elobbivel sem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2142) VANESSZA1 válasza Márkito (#2139) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Véleményem szerint kellene hogy lássa. Nálam (ha nézed az aláírásomat több mint 2 TB van), igaz ez M6600-as.
Kétlem hogy az eggyel újabb generáció ne kezelné..,de mivel akkora nagyot nem fejlesztett a Dell az M6700-al nem lehetetlen itt már semmi sem.

(#2143) yanna

yanna
(senior tag)

Hmm, beindul a topik...? Talán Ti tudtok mondani valamit erre.

(#2144) VANESSZA1 válasza yanna (#2143) üzenetére

VANESSZA1
(őstag)

Nem lehet, hogy a HDD fejparkolást hallod?

(#2145) kemcso válasza Márkito (#2139) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Nem lehet, hogy hibás a HDD? Vagy olyan típus, amit valamiért nem ismer fel? Esetleg próbáld meg, hogy csak az újat egyedül felismeri-e.

(#2146) yanna válasza VANESSZA1 (#2144) üzenetére

yanna
(senior tag)

Nem nem, egyértelműen a hűtőventilátor indulásakor "peng" a valami, vagy "húz be a relé"... :U

(#2148) Márkito válasza VANESSZA1 (#2142) üzenetére

Márkito
(tag)

Hát újra raktam a gépet, driverek fel, programok fel...
Aztán próbaképpen beraktam és most megy , bár tegnap egyszer elveszett és egy restart után ujra meglett
HD Sentinel szerint hibátlan a merevlemez.

Meg arra lettem figyelmes hogy ha bennt van akár bármelyik Merevlemez amire nem a rendszer kerül akkor a windows telepítő (Gyári DELL-es) nem csinálja meg a 100Mb-os kis particióját, elsőre ezzel nem is foglalkoztam telepitő lepörög azonban amikor ujraindul a gép akkor "NO PARTITION" üzenet a bios kép után.
Ha kikapcsolom a SATA portokat a merevlemezeknél vagy épp kiveszem a merevlemezeket a gépből akkor gond nélkül megcsinálja azt a particiót, így jártam el aztán igy felment a rendszer rendesen és most egész jól megy a gép.

RAID-be kötni mennyire érdemes szerintetek ezt a 2 db 1 Terrás lemezt?

Üdv Márk

(#2149) soldi3r válasza Márkito (#2148) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Az attol fugg RAID mit szeretnel.
En ugy csinalnam, hogy telepiteskor csak a telepitendo lemez legyen benn, toronelm a particiokat. Driverezes win frissites utan tennem be a tobbit, BOOT sorrendbol pedig torolnem mindegyiket, csak a Winest nem.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2150) Márkito válasza soldi3r (#2149) üzenetére

Márkito
(tag)

Igazából láttam hogy elég sok lehetőség van.
Tükrözésre nincs szükségem mert bár fontosak az adatok megvannak egy szerveren is nem csak a gépemen.
Viszont mivel sokszor dolgozom rajzokkal , modellekkel (schematic,3d egyaránt) ezért igazából a gyorsabb fájl elérés miatt gondoltam arra hogy érdemes lenne RAID? -be kötni! :)

Üdv Márk

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.