Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) DNReNTi válasza VANESSZA1 (#2000) üzenetére


DNReNTi
őstag

A 17.3" nem mindenkinek előny, sőt. Magamból indulok ki, nekem a 15-ös is nagyon maximum. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2002) kemcso válasza VANESSZA1 (#2000) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért jó akkor a második ajánlott M4700? ~1500$ (kb 345e)+vám+áfa=450e (az aprón lévő is új, erősebb procival és csak 339e)

(#2001) DNReNTi ez a másik, a M4700-at is elég nehéz naponta cipelni, még töltő nélkül is...

[ Szerkesztve ]

(#2003) VANESSZA1 válasza kemcso (#2002) üzenetére


VANESSZA1
őstag

A kintiek közt ez a kettő ami szerintem jó vétel. Itt a PH!-n nem néztem milyenek vannak, s kitől ( mert az se mindegy sokszor).

Hogy 15" vagy 17" mindenki döntse el maga. Kinek a pap, kinek a papné.
Én speciel ha ennyit áldozok egy gépre, akkor a 17"-re teszem inkább le a voksom, még ha azt naponta is sétáltatni kell.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2004) kemcso válasza VANESSZA1 (#2003) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért írtam, hogy a PH-n is hirdetnek egyet, 35hó garanciával, M4700 i7-3840QM, FullHD, stb és 339e. Sztem az is jó vétel, kintről a vám+áfa miatt elég drága lesz...

(#2005) Peter M válasza VANESSZA1 (#2000) üzenetére


Peter M
tag

Nem kis dög az M4800 de a 6600 az már valoban egy DTR. ha minimalisan hordozod akkor M4800 ha annál is ritkábban akkor mehetsz az M6600ra

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2006) VANESSZA1 válasza Peter M (#2005) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nézd, én minden nap ezzel járok be, és nem mondanám, hogy megterhelő lenne.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2007) LaptopSystem

sziasztok használ már valaki közületek M4800-ast vagy 6800-as új szériát?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2008) Tom1939 válasza LaptopSystem (#2007) üzenetére


Tom1939
őstag

Én nem hallottam még ilyen emberről itt, pedig én is kiváncsi lennék. Szerintem nekem kifutó M6800 vagy új m6900-em lesz (attól függően mekkora dobás lesz az új). Lassan már aktuális a csere. Mondjuk inkább azért mert több családtagom is jobb gépet akar és finoman utalgatnak rá hogy már olyan régen vettem új gépet (régebbi üzleti gépeim ajándékba csodálatosan beváltak nekik :) ). Teljesítményben még mindig ok ez az M6600.

(#2009) LaptopSystem válasza Tom1939 (#2008) üzenetére

az bizony és még mindig gördülékenyen teszi a dolgát :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2010) Peter M válasza LaptopSystem (#2009) üzenetére


Peter M
tag

Szia, 4800ast kb 3-4 honapja mi lenne a kerdes?

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2011) LaptopSystem válasza Peter M (#2010) üzenetére

írhatnál róla egy összegzést :K
teljesítmény,melegedés,kijelző,stb...

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2012) Peter M válasza LaptopSystem (#2011) üzenetére


Peter M
tag

Dell - M4800, halk, kijelző nagyon szép (QHD+ (3200 x 1800) 15,6" on), windowsban vannak még bakik (igazából nem win hiba hanem szoftver gyártóké pl PS cs6 de ez a usert nem érdekli), masszív (ala régi Thinkpadek) és gyors.

Rendkívül jó a hűtése, üzemi használat során 48-49 a proci, 25 az alaplap és 55 a vidkari, Furmark alatt 70nel tetőzött a vidkari (W520 itt képes volt 80-85 fokra).

Konstrukciója hihetetlenül átgondolt és könnyen szerelhető. (Teljesen külön hűtés a proci és vidkari fronton, egyben van a bottom cover)

Hátrányok:
- Lenovo után visszalépés a dock (játszani kell h mikor van a helyén, Lenovo sarkos pozicionálós dolga jó ötlet)
- Auto software update annyira nem igazán működőképes (benn hagyott Device Managerbe 3 kérdőjeles dolgot, majd ha egyszer lesz időm akkor jobban belenézek /Win 8.1 64bit/)
- A nagy felbontású kijelző miatt nincs Intel Graphics így az akkus üzemidő csapnivaló (4-5óra)

Ha valamit kihagytam szólj, összességében én nagyon megszerettem
(gondban voltam az új vonalnál h z15, W540 v M4800 és úgy érzem nem döntöttem rosszul)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2013) LaptopSystem válasza Peter M (#2012) üzenetére

szerintem jó döntés volt,sajnos a Lenovo vissza lépett minőségben legnagyobb bánatomra van két új példányom is egy Thinkpad T540P és egy Thinkpad T440P sajnos eladhatlanok :((( :W

nagy nagy kudarc szerintem ha így halad a Lenovo lehúzhatja a rolót :K
a Dell-nél az új széria abszolút átgondolt és hozza a megszokott remek minőséget legalább is szerintem :K

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2014) Aske válasza Peter M (#2012) üzenetére


Aske
aktív tag

Szia Peter M,

ha tehát nem volna QHD, akkor menne az Intel Graphics?
Magának a panelnak egyébként nagyobb vajon a fogyasztása, mint egy FHD-nak?
Azt nem írtad, hogy i5 vagy i7 van benne. Gondolom az utóbbi. Nem lehet, hogy az okozza az alacsony üzemidőt?

(#2015) LaptopSystem

és hogy milyen VGA van benne :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2016) Peter M válasza LaptopSystem (#2015) üzenetére


Peter M
tag

Tehat, qhd csak nvidia karival van. Nekem k2100m es i7, nem nem az i7 elotte w520 am volt optimussal sokkal jobb volt a fogyasztasa intel graphics sal, pedig az 2. gen i7 ez meg 4. gen. ez annak koszonheto h a quadro kartya folyamatosan aktiv. (Csak ez magaban kb 40watt)

IGZO kijelzo igy elvileg keveset fogyaszt (mihez kepest), meg volt fals info 32 giga ramot tamogat (term a qm es i7sekkel)

Elnezest telefonrol vagyok most.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2017) LaptopSystem

szerintem egy ilyen teljesítményű laptopnál teljesen vállalható a 4-5 órás üzemidő,ez nem egy Macbook :) fika hardverrel

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2018) Peter M válasza LaptopSystem (#2017) üzenetére


Peter M
tag

Kicsit offtopic meg flame de meg kell jegyeznem:

A cegnel mindenki mas MBPt hasznal, Lenovo W520 al egyidos gepek kozul (ua az a generacio, hasonlo koru beszerzes ~ napok a differencia) mara 5/4 gep meghalt [alaplaphiba]

Most az ujak, Dell m4800 al egy koru beszerzes, Mbp 15 retina ha rossz helyen fogod meg a burkolatba beleer a ventillator, tulmelegszik [throttling], foltosodik a kijelzo.

Szamomra hihetetlen, pedig azon agyaltam anno h kicsit kissebb a felbontasa + speci a procija (erosebb integralt) igy birja az integralt vidkari (igy nagyon jo az akksis uzemideje) es elgondolkodtam h valtsak e almara. De a peldabol kiindulva jobb h nem tettem.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2019) LaptopSystem válasza Peter M (#2018) üzenetére

jó választás volt :K habár most a legújabb Macbook Air-t tesztelem éppen, meg kell,hogy mondjam eddig pozitív a megítélésem :K

az első,hogy egyáltalán nem melegszik de ezt értsd úgy,hogy bárhol fogom meg a laptopot olyan hideg mint a hűtőnk,ennek ellenére egyáltalán nem hallani a ventilátort,hogy dolgozna benne remekül eltalálták azt kell,hogy mondjam!

Az aksi üzemideje ténylegesen 10 órát bír nettezés mellett simán leteszteltem :K

ami nagyon nem tetszik az a gagyi billentyűzet,na és az,hogy egyáltalán nem bővíthető memoria szinten :(((

a Macbook prot a hét vége felé fogom letesztelni, annak állítolag már van hangja tehát nem halk, igaz combosabb hardver van mellette

az OS szerintem sokkal felhasználóbarátabb, mint a Windows persze ez az én véleményem :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2020) Peter M válasza LaptopSystem (#2019) üzenetére


Peter M
tag

Még vinyót sem cserélhetsz (jobban mondva igen de kicsit nyug, speciális csatoló, drága) nincs dockoló, szerintem ezért nem opció professzionális felhasználásra...

MBP retina, simán 80-90 fokosra melegszik középen a burkolat meghajtva, kollégák mesélték, hogy pl intenzívebb használatnál ki kell lépniük megvárni még visszahűl és akkor tudják folytatni.

OS: az h nem tudja azt a rendszer h kihúzod bal v jobb oldalra és lefelezi az ablakot és osztva tudsz dolgozni nekem hiányozna, de persze a win is nagyon sok helyen kicsit csököttebb (nincs egy rendes terminál), mind2 rendszernek megvannak a saját f@szságai...

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2021) LaptopSystem válasza Peter M (#2020) üzenetére

mennyibe fáj most egy ilyen csoda gép?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2022) Peter M válasza LaptopSystem (#2021) üzenetére


Peter M
tag

Hivatalos magyar árak egy vicc (http://www.argep.hu/trend/DELL/DELL-Precision-M4800.html) nekem egyedi a konfig és külföldön vettem majd honosíttattam így megérte.

(QHD+ os gépek 1millió környékéről indulnak...)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2023) LaptopSystem válasza Peter M (#2022) üzenetére

elárulod nekem priviben ha itt nem is akarod :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2024) LaptopSystem

600.000-ret én sem adnék egy laptopért az biztos :K

azért az tetszik,hogy a jól bevált letisztult designen nem változtattak

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#2025) Maksifül


Maksifül
senior tag

Sziasztok!
Használt M6500-at vennék. i7-es procival, 8Gb RAM-mal. Lehet ezt használni Sony Vegassal FullHD-s videóvágásra? :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#2026) Peter M válasza Maksifül (#2025) üzenetére


Peter M
tag

Konkretan a Sony vegas igenyeit nem ismerem, ramot (ha qm es az i7) akkor 32 ig tamogatja igy ha mas nem teszel bele. Egyebkent jo gep a realis aron veszed akkor meginkabb.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2027) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy megéri-e még venni külföldről M6500-as gépet.

Több alkérdésem is lenne:

1, Ennek a videokártyája (a legerősebb) alkalmas-e még MAYA modellezéshez. A mai kornak megfelelően? Mennyire megy rajta a PS és a Zbrush?

2, Melyik a legerősebb VGA?

3, Lehet-e cserélni ezekben a CPU-t a 920XM-re vagy a 940XM-re? Az alaplapon látom, hogy ekkor még nem volt divat a nyákra forrasztás. (bár a DELL Precisionok esetében mai napig nem az). A kérdés az, hogy a bennük lévő alaplap ezt támogatja-e?

4, a 2.00Ghz és a 2.13Ghz (920xm és 940xm) esetében nem túl alacsony CPU frekvencia?

5, Ezen a gépen 4 memória slot van? Tehát max memória 32GB? A CPU 8GB-os modulokat támogat maximum ugye?

6, Az M6500 esetében még nem beszélhetünk MXM videokártyákról? Tehát M6600-asba való nem fog belemenni?

7, Az M6500-as kijelzője milyen? Van belőle prémium minőségű?

8, Külső monitorból meg tud hajtani 2x 2560x1600-as 30" monitort?

9, Érdemesebb-e várni az M6600-as áresésre, vagy érdemes ebbe beruházni.

Kontra:

relatíve kezd nagyon olcsó lenni a platform
alkatrészek ebay-ről kedvezőek

negatív ( képzelt)

a mai szoftverekhez lehet már kevés?
Megbízhatósága lassan 5-6 éves gépnél milyen?

Mit mondanátok?

[ Szerkesztve ]

(#2028) VANESSZA1 válasza Mexildos (#2027) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az első kérdésre
Az összes többire véleményem szerint ha ennyi mindent átalakítanál jobban jársz egy M6600, mert akár egy MSATA ssd-t nézünk, már arra is elég kényes a szerkezet. Nem mindennel kompatibilis.
Ha cserélsz VGA-t, CPU-t, és egyebeket nyilván azokat csak úgy fogod megkapni, hogy próba nélkül.
Ha megvetted és nem kompatibilis akkor szívás.
Inkább spórolj és vegyél M6600-t az simán meg fog felelni az igényeidnek.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2029) DNReNTi válasza VANESSZA1 (#2028) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egyetértek. Szerintem is jobb választás egy M6600. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2030) Peter M válasza Mexildos (#2027) üzenetére


Peter M
tag

Dokkolóval meg szerintem bármelyik dedikált VGA-s üzleti gép meg tud hajtani két monitort.

Figyelj rá h csak gyárilag QMes procival szerelt képekben aktív a négy memória foglalat (tehát i5-össel szerelt esetekben nem!)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2031) Mexildos válasza Peter M (#2030) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a választ. Szóval ha az M6600-as tekintetében veszek mondjuk egy Core™ i7-2960XM CPU-t bele akkor azzal nem lesz aktív a 4 memória foglalat?
Leírásodban az szerepel, hogy csak gyárilag szerelt!

(#2032) DNReNTi válasza Mexildos (#2031) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az én M4600 gépem gyárilag i5-tel volt, kicseréltem benne i7 QM-re simán megy a 4 foglalat. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2033) Peter M válasza Mexildos (#2031) üzenetére


Peter M
tag

Hmm érdekes, i7 esetében (ha négymagos akkor van bekötve) az XMesek természetesen a csúcsot képviselik ott aktívak. Én úgy tudtam h az i5 és a kétmagos i7eseknél üzletpolitikai okokból az alaplapon ki van kötve a foglalat (fizikailag megvan de nem aktív, és dummy kártya van benne ahogy a Lenovo W5xx és a HP is tette) de ahogy látom itt van aki cáfolja (neten többségében inkább megerősítik)

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#2034) DNReNTi válasza Peter M (#2033) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azért kiemelném, nekem M4600 van, 6600-ról nem tudok nyilatkozni, csak mivel "egy széria" nem gondolnám, hogy különböznének ebben. :)

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2035) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Sziasztok!

M6500 a legujabb A10-es BIOS-al tamogatja az mSATA SSD-ket? Ha igen akkor milyet ajanlotok?

(#2036) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok dell precision m4500 hoz keresek odd felfogató csavart. Tudja valaki hogy milyen kell oda? 1 db-ra lenne szükségem csak a méreteit nem tudom ezért nem tudom keresni... köszi

(#2037) DNReNTi válasza freestailo (#2036) üzenetére


DNReNTi
őstag

Dell oldaláról régen le lehetett tölteni a service manual-okat, teljes részletességgel benne mindennel, ott az elemek szétszedésénél ott van az is, hogy hány darab, milyen csavar kell hozzá. Az a biztos. ;) Ha szerencséd van még mindig így van, és elérhető. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2038) freestailo válasza DNReNTi (#2037) üzenetére


freestailo
őstag

Köszi szépen csekkolom! üdv

Megnéztem, de sajnos egyik pdf-ben sincs benne a csavarméret...

[ Szerkesztve ]

(#2039) Shanyy válasza VANESSZA1 (#2028) üzenetére


Shanyy
csendes tag

Látom neked bevált ez a gép. Te mire használod? Szerinted kibírnám vele 3D-tervezéssel még egy-két évig? Ha találok használtan, milyen ár-intervallumban érdemes megvenni?

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#2040) VANESSZA1 válasza Shanyy (#2039) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Írtam privát üzenetet...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2041) Peet91


Peet91
aktív tag

Sziasztok! m6600-as precision. 2760qm, fhd, 840 evo, 4giga ram, firepro m8900 De ez nem annyira releváns. A probléma a következő: Audio stutter. win8.1 és 7 alatt egyaránt hajlamos meg-megakadni a hang. 8.1 került rá először, de mivel a dell nem adott ki audio drivert 8 alá, ezért kompatibilis módban ráficcent a hetes, azt hittem ez okozza a gondot, de nem, mert újra lett húzva a gép 7-el, ahol minden driver klappol, de a jelenség megmaradt. videó a problémáról

Valaki az itthoni tulajok közül tapasztalta már ezt, és ha igen, akkor van rá megoldás, illetve ha nem szoftveres, hanem hardveres a probléma, akkor garanciában javítják?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#2042) VANESSZA1 válasza Peet91 (#2041) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Őszintén szólva nem tudom mi ez a Stutter. Bocs a tudatlanságom miatt..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2043) freestailo válasza Peet91 (#2041) üzenetére


freestailo
őstag

Nekem is van ez a gond HP 8530p -nél, egyelőre bios-t frissítettem, aztán egyesével drivereket fogok ha nem szűnik meg (w7x64). Érdekes mert nem mindig csinálja, van amikor egy újraindítás megoldja. De ahogy észrevettem nem csak a hang akad meg hanem ha mozgatom az egeret az is megakad egy pillanatra.

Ja és érdekes módon ugyan ez az SSD-m van, lehet hogy ez a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#2044) masholnap válasza Peet91 (#2041) üzenetére


masholnap
senior tag

nutshell :)

(#2045) Shanyy válasza masholnap (#2044) üzenetére


Shanyy
csendes tag

Ezt most nem értem, hogy mire célzás. Miről maradtam le?

@Peet91 A videó alatt javasolt LAN driveres megoldást próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#2046) Peet91 válasza Shanyy (#2045) üzenetére


Peet91
aktív tag

Holnap fogom tudni kipróbálni. Remélem, hogy megoldja, mert a BIOS már a legfrissebb. Majd jelzek.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#2047) Shanyy válasza Peet91 (#2046) üzenetére


Shanyy
csendes tag

Persze gondolom szerintem senki nem tiltakozna, ha varázsütésre lecserélhetné a 600-as szériáját egy 800-asra, de valahol jó érzés, ha a régi szériák évekkel később is megfelelően tudnak működni. :) Kíváncsi vagyok, az első generációs LAN driver telepítése megoldja-e a problémát. Asztali gépen nekem például a hangkártyám a WiFi kártyával akadt össze, szóval nem tartom kizártnak.

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#2048) masholnap válasza Shanyy (#2045) üzenetére


masholnap
senior tag

a szám cime, amelyik megy a videóban. Alice in Chains

(#2049) Shanyy válasza masholnap (#2048) üzenetére


Shanyy
csendes tag

ÁÁÁ...! :) Most megyek és elásom magam szégyenemben... :)

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#2050) masholnap válasza Shanyy (#2049) üzenetére


masholnap
senior tag

:D vannak nagyobb tragédiák is az életben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.