Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Blue Eagle válasza Vlad79 (#2650) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem értem. Milyen drivert akarsz?

(#2652) Vlad79 válasza Blue Eagle (#2651) üzenetére


Vlad79
csendes tag

Az a lényeg, hogy win7-el vettem a gépet, upgradeltem w10-re (amire ugye nincs support, a w7-8 drivereket vasaltam alá), volt egy lapcsere, és azóta hülyéskedik az ujjlenyomatolvasóval. Gondoltam, felteszek egy oem w7-et, és megnézem, hogy hardveres, vagy szoftveres bibije van-e, csak nem találom a support oldalon a letöltést, amit a #2645-ben említettél.

(#2653) Blue Eagle válasza Vlad79 (#2652) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Értem. Szerintem amire Te gondolsz, abból a szempontból ez a Win7 sem lesz jobb a sima, natúr Win7-hez képest.

Különben meg ezt: Dell OS Recovery Tool és ezzel le lehet tölteni a szóban forgó Win7-et.

(#2654) Vlad79 válasza Blue Eagle (#2653) üzenetére


Vlad79
csendes tag

Fura. Hiába adom meg a service tag-et, azt írja, hogy nincs hozzá lemezkép. Microsoft meg azért reklamál, hogy a termékkulcs előretelepített szoftverhez tartozik... Amúgy a 10 rendesen frissül és legitnek vallja magát. (gép alján levő coa alapján lett regelve, szóval nem warez.)

(#2655) Száguldo


Száguldo
aktív tag

Találkozott már valaki ilyen gonddal vagy csak nekem hiányzik az Intel videó kártya? Mionden driver fent van minden ok F12 tesztben is ok minden de Bios-ban sem látja A18 van rajta.

(#2656) Blue Eagle válasza Száguldo (#2655) üzenetére


Blue Eagle
őstag

BIOSban a Swithable graphics nincs letiltva? Ha le van tiltva, akkor csak a dedikált meghajtó van üzemben.

(#2657) Száguldo válasza Blue Eagle (#2656) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Nincs ilyen paraméter a BIOS ban .

(#2658) Francia91 válasza Blue Eagle (#2656) üzenetére


Francia91
veterán

AMD kártya esetén tudtommal nincs váltható grafika, csak nVidia esetében. Vagy nem jól tudom? Tudtommal az AMD nem támogat ilyen funkciót, fixen az megy mindig, az nVidia-nak viszont ott van az Optimus, mint pl nekem a Quadro 3000M esetében, látja is az Eszközkezelő mindkét kártyát

"Graphics Card
AMD's FirePro M6000 is a member of AMD's professional midrange and features a 2 GB GDDR5 graphics memory with a 128 bit-wide memory bus. The graphics core clocks with up to 800 MHz and can dynamically adapt the speed according to requirements. The processor-integrated Intel HD Graphics 4000 is not enabled."

Tessék, a Firepro esetében az Intel HD tiltva van. Ezért nem látja az Eszközkezelő
Amint tennél bele egy Quadro-t, megjelenne a BIOS-ban az Optimus, valamint az Eszközkezelő is látná mindkét kártyát

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2659) Száguldo válasza Francia91 (#2658) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Köszönöm így már akkor értem a dolgot. :R

(#2660) Blue Eagle válasza Francia91 (#2658) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Értem! Kössz, ezt nem is tudtam én sem. :B

(#2661) Francia91 válasza Blue Eagle (#2660) üzenetére


Francia91
veterán

Az AMD-nek csak a "ZeroCore" technológiája van energiamegtakarításra, magyarul lecsökkenti az órajelet, ha nincs szükség grafikus kraftra. De nem tud váltani az IGP és dedikált között

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2662) Blue Eagle válasza Francia91 (#2661) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez relative jó, vagy rossz tulajdonság az optimushoz képest?

(#2663) Francia91 válasza Blue Eagle (#2662) üzenetére


Francia91
veterán

Nemtudom, felvett teljesítmény mérésével lehetne mérni a hatást, de szerintem kevesebbet fogyaszt az Intel HD grafikával, mint egy csökkentett órajelű dedikált kártyával. Nekem volt váltható grafikás ThinkPad T500-asom Radeon HD3650-essel (kézileg lehetett váltani), de ha a dedikált kártyán maradtam, hiába nem terheltem és vette le az órajelét, melegebb volt a gép, és folyamatosan ment a venti alapjáraton. Ha az integráltra nyomtam, akkor sokszor passzív ventivel netezgettem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2664) Blue Eagle válasza Francia91 (#2663) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, igazad lehet. Sőt, szerintem is ez az igazság.

Ó igen! A ThinkPad T500. Nekem kettő is volt. Aztán amikor egy hónapon belül a másodiknak is megmakkant az ATI Chip BGA kapcsolata az alaplappal (nem javítható biztonsággal, a chip ragasztva van gyárilag a deszkára), végeztem örökre a Thinkpad-del. Ekkor határoztam el, hogy megpróbálom a Dell Precision-t. És igen! Eddig nagyon über!

(#2665) Francia91 válasza Blue Eagle (#2664) üzenetére


Francia91
veterán

Én T500-asról először EliteBook 8560W-re váltottam, de 1 venti képtelen volt kordában tartani a 4 magos i7-est és a Quadro 2000-es kártyát. Aztán mondom elég, veszek egy 17,3-as Precit, abban legalább tisztességes hűtés van az erős hardver mellé. Nem is bántam meg, valami marha jó hűtése van, a Quadro 3000M 1 óra hajtás után sem megy 66 fok fölé, az i7 2720QM pedig stabil 3,0 GHz-es Turbo Boost órajellel nem megy 85 fok fölé. De mivel nekem csak videokonvertálásra van engedélyezve a Turbo Boost, így az alap 2,2 GHz-es órajelen használom (és játszok pl), akkor pedig 70 fok körül van a proci maximuma. Tehát maximálisan elégedett vagyok a hűtésével, nem is váltanék másra ezek után.
A 8560W-ben a proci letiltott Boost órajellel ment 95 fokon, a Quadro 2000M pedig sokszor 80 fokon ment, a szellőzőnyílás mellett meg teát főzhettem volna

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2666) BG*


BG*
csendes tag

Üdv!

Precision M4600-nak mekkora teljesítményű tápegység kell a normális működéshez?
180W-ost találtan hirdetésben, 130W-al próbáltam, az kevés, annyira belassul hogy használhatatlan.
Amit kaptam hozzá az 240W-os, ezzel jó, de kellene egy másik is, 240-est nem nagyon találok.
A 180-as elég lenne?
esetleg valakinek eladó 240-es?

[ Szerkesztve ]

BG

(#2667) doser0717


doser0717
aktív tag

Sziasztok!

Így járt már valaki? Igazából azt sem értem, hogy 'miért?' mert az elmúlt 5.5 év nagy részét kihajtva asztali gépként töltötte. De hogy miután eltört a letört kis darab 1mm-t sem akar megmozdulni és csak ebben a pozícióban áll ezzel feszítve a kijelzőt... :(

Másik, ha már ennyi idő után ideírok: volt valaki még rajtam kívül akinek nem akar működni a bekapcsoló gomb? Csak egy k.rva nagy/erős és'mély' hosszan tartó nyomásra kapcsol be. :F Megadta magát az is, vagy elképzelhető, hogy csak tisztítani kellene? Szinte sosincs használva mert maga a gép nincs soha leállítva, mivel asztali gépként van használva.

i20N, Surriento, GBS 57

(#2668) PiciPeti válasza BG* (#2666) üzenetére


PiciPeti
őstag

180W-os elegendő. :K

(#2669) BG* válasza PiciPeti (#2668) üzenetére


BG*
csendes tag

Köszi!

BG

(#2670) yanna válasza doser0717 (#2667) üzenetére


yanna
őstag

Ez "szép". :(( Talán pont azért állt be, mert ritkán volt nyitogatva.

(#2671) soldi3r válasza doser0717 (#2667) üzenetére


soldi3r
veterán

Uj kora ota nalad van? Nekem az utolso kepen elegge ugy tunik, hogy a sarkara lett ejtve.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2672) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
Egy Precision M6600-asom van i7 2620QM procival. Jelenleg 2x4 GB RAM van benne, amit tervezek bővíteni 2x8 GB-tal a másik két üres slotba. CPU-Z szerint, valamint a modulok típusára rákeresve 1.35 V-os modulok vannak az M6600-asomban. Vehetek mellé 1.5 V-osat, vagy inkább keressek 1.35 V-os párt?

/Azért kérdezem, mert pl a ThinkPad eszi mindkettő féle modult, de ha egy ilyen és egy olyat teszel egymás mellé, akkor "összevesznek" a modulok, RAM hibát ír ki/

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2673) kardkovacsi válasza BG* (#2666) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Érdekes, mert a 7510-es az megy 90-es táppal is rendesen (180w a gyári). A procit próbáltam kitolni maxra és sikerült viszont olyankor az akksit gyakorlatilag nullával töltötte. A videó kártya természetesen nem volt meghajtva.
Gondolom a 180W arra van, hogy ha maxon megy a proci, videó kátya, ram, mindkét disk és még tölteni is kell az akkumulátort. Ami valahol érthető is, mert alaphelyzetben mindent letekerve kb. 15-20 wattot fogyaszt a gép amihez még ha hozzáadom a teljes proci teljesítményt ami 45W még akkor is csak 60W körül van a teljes fogyasztás.

(#2674) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok a következőkben kérném ki a tanácsotokat

van egy Dell Precision M4800 munkaállomásom (nem vagyok Informatikus, privát célra használom semmi extra, csak jó áron tudtam beszerezni anno)

pár hete volt HD csere (SSD re lett cserélve) és értelemszerűen op rendszer windows 10/64bit is újra lett rakva (ez volt korábban is). (nem én csináltam)

felraktam egy játékot amivel régebben is játszottam (skyrim, ami megdolgozza a HW-t, de régebben semmi gond nem volt vele. (kb májusban, játszottam utoljára a játékkal)

Elkezdtem játszani és kb 10-15 perc (?) után gép leállt teljesen. Gép megint bekapcs, játszok és kis 10-20 perc után a gép teljesen leált megint (semmi előzetes jel nélkül). Először játékra gyanakodtam, de 3jára kaptam az üzenetet bootollás közbebn hogy M1004 es hiba van (túlmelegedés stb)

Gyors utánaolvasás: lehet egy takarítás segítene?

közbe lehet kicsit off olok mert Írás közbe rákerestem youtube on m4800 szétszedés fan tisztításra, konkrétan egész gépet szét kapják amit már nem merek bevállalni :U
(arra akartam rákérdezni mennyi ajánlott gyakorlat nélkül csinálni,mert azt hittem csak hátlap eltávolítása elég de úgy látom inkább nem ajánlott ...) :B inkább rábízom szakira megint...

amúgy kb 3-4 éves gépnél ez normális jelenség?.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2675) soldi3r válasza Antonio (#2674) üzenetére


soldi3r
veterán

Teljesen. Gyarilag alapbol vacak paszta van benne. Ha teszel bele pl MX2/4-et, akkor valoszinuleg ez a gond megoldodik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2676) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok a precision gépek mennyire válogatósak? A WLAN kártyáját szeretném AC-sre cserélni, ezt bármiféle bios mod nélkül megtehetem?

(#2677) Francia91 válasza kmisi99 (#2676) üzenetére


Francia91
veterán

Emlékeim szerint WIFI kártya korlátozás nincs a Precik-ben, ahogy a ThinkPad-ban pl a "WhiteList"
De majd egy típusspecifikusabb ember mond konkrétabbat :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2678) yanna válasza kmisi99 (#2676) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem a "sima" Delles fórumban somasz topikgazda tudhatja a választ.

(#2679) VANESSZA1 válasza kmisi99 (#2676) üzenetére


VANESSZA1
őstag

4600 6600 6800-nál probléma lehet, azaz kompatibilitási hibák jöhetnek elő.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2680) doser0717 válasza soldi3r (#2671) üzenetére


doser0717
aktív tag

Igen. Anno mikor ez a csoport elindult 3-4 emberrel indultunk, köztük én voltam az első. Idén karácsonykor lesz 6 éves, én kapcsoltam be először. :K :DDD
Igen, volt leejtve is, de évekkel ezelőtt. Elvégre is munkaállomás, néha meg történnek balesetek... :U :(((

Egyszerű (remélem) kérdés: Hova érdemes vinni (melyik szervizbe) a gépet garanciaidőn túl ahol elvégeznek egy teljes nagygenerált?
Továbbra is zsanércsere, a kijelző random kikapcsol néha, bekapcsológomb csere/tisztítás, komplett gép belső kitakarítása - azt hiszem nagyjából ennyi.

Ha rá kell locsolni 50-100eFt-ot a 6 éves gépre inkább megteszem mint eladjam 'alkatrésznek' és vegyek 200eFt-ért egy új 'szart'.

i20N, Surriento, GBS 57

(#2681) Tom1939 válasza doser0717 (#2680) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem én voltam az első? :) Bár régen volt. De ha jól emlékszem te kérted ezt a fórum nyitást.

Az én M6600-am 2011. augusztusi volt.

[ Szerkesztve ]

(#2682) doser0717 válasza Tom1939 (#2681) üzenetére


doser0717
aktív tag

Bocsi, én voltam az EGYIK, így akartam írni. :K

i20N, Surriento, GBS 57

(#2683) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

M2800-on van olyan USB-port, amit be lehet állítani, hogy alvó módban is lehessen használni telefontöltésre? Ha igen, hol kell ilyen beállítást megtenni?

Köszi!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2684) Száguldo válasza Atlantis (#2683) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Az M2800 nem ismerem de ha van rá lehetőség akkor a BIOS-ban tudod engedélyezni.

(#2685) hpé


hpé
tag

Ennek a listának a M4600 és M6600 tulajok nem fognak örülni, mivel nem lesznek javított bios-ok sebezehtőségek (Meltdown és Spectre) ellen.

(#2686) Száguldo válasza hpé (#2685) üzenetére


Száguldo
aktív tag

De lassulás sem. :D

(#2687) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok! Dell Precisionon hol kell,tudom bekapcsolni a Turbo Boost szolgáltatást? Kell hozzá telepítenem valamilyen plusz drivert?OP rendszer Win 10 van a gépen.Illetve van-e ezen egyáltalán? :)
Köszönöm!

(#2688) Blue Eagle válasza thotzoltan (#2687) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!
BIOS beállításokban legyen aktív. A turbo automatikusan, alkalmazás-vezérelt módon, a felmerülő igényeknek megfelelően bekapcsol-kikapcsol.
Nálam sincs (Precision M6800) semmi más fenn, semmi hókusz-pókusz. Mégis, a CPU-Z appot futtatva, látom mennyi az aktuális Core speed. Nálam 2700 MHz a névleges. Idle állapotban 800-on kóricál, de ha megnyitok egy alkalmazást, vagy egyéb esetben amikor kell a kakaó, felmegy akár 3,7 GHz-re is.

[ Szerkesztve ]

(#2689) thotzoltan válasza Blue Eagle (#2688) üzenetére


thotzoltan
tag

Akkor most már csak abban segíts,hogy hol találom a BIOS-ban,merrt én mindent végig néztem,de nem is látom..vagy csak figyelmetlen vagyok?...Valami negatív csoda folytán eltünt az alaplapi videokártya az eszközkezelőből..:(

(#2690) soldi3r válasza thotzoltan (#2689) üzenetére


soldi3r
veterán

Csinalj egy alapbeallitast eloszor.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2691) Blue Eagle válasza thotzoltan (#2689) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Performance-ban

(#2692) Blue Eagle válasza thotzoltan (#2689) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Switchable graphics be van kapcsolva a bios-ban?

(#2693) thotzoltan válasza Blue Eagle (#2692) üzenetére


thotzoltan
tag

eddig használtam a gépet,amikor feltelepítettem,még megvolt mind két videokártya

(#2694) Blue Eagle válasza thotzoltan (#2693) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Néha előfordul BIOS-ban kajtatáskor, hogy eldobja a Switchable Graphics jelölő pipát. Ezzel letiltás alá kerül az nVidia Optimus és az alapértelmezett grafikai meghajtó egyedül a Quadro lesz. Vagyis "eltűnik" a Intel HD Graphics. BIOS-ban ellenőrizd a Video beállításnál a Switchable Graphics jelölőnényzete ki van e pipálva.

(#2695) thotzoltan válasza Blue Eagle (#2694) üzenetére


thotzoltan
tag

Köszönöm,ez volt a probléma is,meg a megoldás is!:)

(#2696) question man


question man
tag

Nos némi információra lenne szükségem a precision tulaj kollégáktól :-D az m4600ásom karbantartását illetőleg
1 hova vigyem a gépet tisztíttatni és újra pasztáztatni mivel ráférne a kicsikére a szétszedésnek meg nem akarok neki állni mert ez kb egy millió darabos puzzle
2 akku jelenleg 50%-os lett és egy 4400-as van benne. Eredetiben gondolkodom de ez szinte már beszerezhetetlen vagy ha igen akkor érdekesen rövid jótállással (4-6 hónap) és horribilis árakon míg az utángyártottak 1 év garanciásak :-/ főleg mivel a 97W-osban gondolkodom bár ha van tapasztalat utángyártott nagy teljesítményűre hajlok az ötletre.

a számítógépek füsttel működnek

(#2697) soldi3r válasza question man (#2696) üzenetére


soldi3r
veterán

Az M4600-at eleg egyszeru szetszedni es takaritani. Nehany YT video es fel ora melo.
Akkubol Patona-t vennek, Kecskemetrol rendeltem utoljara egy mobil boltbol. Google megtalalja.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2698) PiciPeti válasza soldi3r (#2697) üzenetére


PiciPeti
őstag

Üdv!

M4600-ban megkotlott a ventillátor (bal oldali, gondolom VGA-é). Lehet ilyet még kapni? Vagy csak bontott?

Esetleg ha valakinek van, ne tartsa magában. :U

(#2699) Francia91 válasza PiciPeti (#2698) üzenetére


Francia91
veterán

eBay-en lehet kapni újakat
De AliExpress-en szintén látok új ventiket hozzá, mindkét hűtéshez (10-20 dollár között)
Végig kell böngészni a kínálatot

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2700) PiciPeti válasza Francia91 (#2699) üzenetére


PiciPeti
őstag

Köszi, jó is lenne, árban meg főleg, Csak elég fos hangja van, nemtudom kihúzza-e még 2-3 hétig. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.