Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) AxBattler válasza tamas.nick (#2437) üzenetére


AxBattler
félisten

Most detto én is Precision-on gondolkodok.
Amit NBC-n teszteltek M4700, az IPS kijelzős volt, és szerintem ezért nem ment az Optimus - ahogy olvasom, a sima 1080p TN panelekkel működnie kell(ene), csak az IPS-nél kötötte ki a DELL az Intel IGP-t.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2452) soldi3r válasza VANESSZA1 (#2450) üzenetére


soldi3r
veterán

A garancia transzfer nem mukodik, ha nem tudod az eredeti tulaj adatait. Ami a dobozon rajta van, ha nincs meg a szamla.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2453) Francia91 válasza AxBattler (#2451) üzenetére


Francia91
veterán

Azért kötötte ki a DELL IPS-nél az Optimust, mert az Intel IGP nem képes olyan színmélységet megjeleníteni, amilyen az IPS panelnek van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2454) AxBattler válasza Francia91 (#2453) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, asszem' 8 vagy 10bit, amit már nem bír a HD Graphics.
Kérdésem viszont nekem is lenne még... :B

A TN paneles 1080p kijelzőknél akkor ugye működik az Optimus (M4700, M6700)?

BIOS-ból is le lehet tiltani a Quadro-k használatát?
Azért kérdezem, mert más írta, hogy dGPU-s Latitude E6530-ban csak választani lehet az Optimus-os váltogatós üzemmód, és a fix Quadro használat között, de olyan opció nincs, hogy csak az IGP-t pörgesse a rendszer.
Vagy ez olyan formában működik, hogy BIOS-ban magát az MXM foglalatot tudja tiltani a user, és akkor IGP only megy a rendszer?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2455) Francia91 válasza AxBattler (#2454) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam M6600-asnál (Quadro 3000M) megy az Optimus TN panellel (1080p), és tiltani is lehet BIOS-ban az IGP-t. Csak az IGP akkor fog menni, ha kiveszed a dedikált kártyát a gépból. Tiltani csak az IGP-t tudod abban az esetben (tehát only Quadro fog menni), ha benne van a dedikált GPU is.
Legalábbis M6600-asnál így van, de ahogy olvasom, tök ugyanez a helyzet a x700-as szériánál is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2456) AxBattler válasza Francia91 (#2455) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, a kiszerelős dolog működik, csak macerás... :)

És le sem tudod tiltani BIOS-ban az MXM-foglalatot?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2457) AxBattler válasza AxBattler (#2456) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazad van: az Owner's Manual szerint sincs erre opció.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2458) kardkovacsi válasza lamazonia (#2448) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Én már vettem tőle gépet még 7 éve egy Dell Latitude 6500-át. Azóta is működik (kopp-kopp).
Előtte azért tudakold meg milyen PCIe SSD van benne. Legalább annyit, hogy Class 40 vagy Class 50. De a legjobb ha elkéred a service tag-et és megnézed a neten a pontos speckót.
Az is lehet, hogy vársz még pár hónapot, mert bejelentették a 7520-ast és szerintem nemsokára megjelennek a refurbished piacon is bár még a Dell oldalán nem rendelhetőek.
A mostani Precisiont én tőle vettem: http://stores.ebay.co.uk/xpn1/

(#2459) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Precikre van OSD (hang- és fényerő kijelzés)?

(#2460) Francia91 válasza tamas.nick (#2459) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem az M6600-asra van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2461) Száguldo válasza tamas.nick (#2459) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Van Dell Controlpoint és mindent kijelez.

[ Szerkesztve ]

(#2462) tamas.nick válasza Száguldo (#2461) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

ControlPoint-ot nem találtam az M6700-hoz, Dell Feature Enhancement Pack-et felraktam most működik.
Érdekes, ha beírom a gép Service Tag-jét, akkor a letöltések között nem szerepel, de ha csak a gép típusát írom be, akkor minden lehetséges alkalmazást kidob.

(#2463) Száguldo válasza tamas.nick (#2462) üzenetére


Száguldo
aktív tag

A service tagra csak az ajánlottakat dobja fel de ott van alatta az összes opció.

[ Szerkesztve ]

(#2464) tamas.nick válasza Száguldo (#2463) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Tényleg, azt a linket észre se vettem.

Most, hogy felraktam a DFEP-et, megjelent egy csomó energiaséma (Max fan levels, Reduced temp levels...)
de egyik sem csinál semmit, a ventilátorok nem pörögnek fel.

(#2465) Száguldo válasza tamas.nick (#2464) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Akkor még kell pár driver de feleslegesen nem fognak menni a ventik.

(#2466) tamas.nick válasza Száguldo (#2465) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Milyen driver hiányozhat még ehhez? Szinte minden vackot felraktam.
Neked változik a beállítás függvényétől a ventilátorok viselkedése (hosszabb ideig pörögnek etc.)?

(#2471) Száguldo válasza tamas.nick (#2466) üzenetére


Száguldo
aktív tag

De most mi a gond hogy nem mennek a ventik alapon, mert nem is fognak csak ha hajszolod ez nem melegszik annyira mint egy HP stb. de ha belépsz a teszt módban ott le teszteli akkor mennek mint állat 4000-et is forognak, de ott is csak rövid ideig. :)

[ Szerkesztve ]

(#2472) tamas.nick válasza Száguldo (#2471) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Pont az zavar, hogy szerintem indokolatlanul sokat mennek a ventilátorok, netezés közben gyakran felpörögnek és 2-3 percig mennek, miközben a CPU 50-55°C-os, ezért szeretném a Quiet (Reduced Fan Levels) energiasémát használni.

(#2473) Száguldo válasza tamas.nick (#2472) üzenetére


Száguldo
aktív tag

akkor nálad nem oké valami mert nekem meg sem nyekken a venti netezés közben mindenféle séma nélkül.
Nem lehet hogy megy a Winfos Update a háttérben az szokta pörgetni közben a procit és akkor nekem is fel fel pörgött mióta minden frissítés benne van azóta csend honol.

(#2474) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Üdv Mindenkinek!
Kis tapasztalat M3800-as Precisionnel kapcsolatban.
Intel Core i7-4702HQ
K1100M (nem egy újkeletú VGA)
16GB
256GB mSATA SSD
1TB HDD
Full HD érintőképernyő

Furmark + SuperPI kombó. Tudom, hogy a SuperPI csak 1 magot használ, nade még így is 90° környékén volt teszt alatt.
https://postimg.org/gallery/gn44fdvg/
Belenéztem mi van a burkolat alatt, mert tényleg aggasztott ez a hatalmas CPU hőfok.

Hogy lehet, hogy M3800-asnak ilyen szar vékony a hűtése? Ha egyszer beletesznek egy 4 magos quad i7-est, akkor legalább a hűtésre gondolnának (tudom, hogy "ultrabook", de akkor is). Akkor egyáltalán meg se hirdessék 4 magossal, .

A dupla hűtő sem segített itt a 90° lenyomásában ...
Továbbá ez nem tudom mennyire "professzionális", de kb. 0,5cm-es kilengés van ... pfff. Ez új gép volt!
Az is lehet, hogy nagyon primitív módon lett pasztázva. Nemrég T420assal is szórakoztam, de 3-szorra jó lett. (1. alkalomnál felemeltem hűtőt, paszta kenődött, 90° körül volt, oké ... 2. alkalommal nem nyomtam le rendesen hűtőbordát, 75°-80° körül volt ... oké, na még egyszer. Harmadszorra korrektül lenyomtam a hűtőbordát a keresztcsavarozásnál, s lám, 39-44° az átlag)

Na mindegy, vissza is küldtem ezt a kis M3800as Precisiont a 14 napos elállási jogommal élve...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#2475) VANESSZA1 válasza Bluesummers (#2474) üzenetére


VANESSZA1
őstag

..hát ez nem semmi.
Új Dell M3800-as volt?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2476) DNReNTi válasza Bluesummers (#2474) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az nem gond ilyen elallasi ugynel, hogy felbontottad a gepet? :N
Egyebkent durva. Nekem az M4600-ban meg van vagy 1 kilo rez.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2477) tamas.nick válasza Száguldo (#2473) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Az összes frissítés fel van telepítve, Feladatkezelőben nem szerepel szokatlan CPU használat.
Ami feltűnt, hogy az Nvidia videokártya ahhoz képest, hogy nincs is használva (netezéskor Intel HD) mégis folyamatosan emelkedik a hőmérséklete, Nvidia Optimus State Viewer szerint semmi nem használja a dGPU-t.

(#2478) Francia91 válasza tamas.nick (#2477) üzenetére


Francia91
veterán

Pontosan meddig melegszik a GPU hőmérséklete, mikor az Intel HD van használatban? Nekem a Quadro 3000M 38-42 fok között van az M6600-asban, amikor elméletben az IGP van használatban

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2479) Száguldo válasza Bluesummers (#2474) üzenetére


Száguldo
aktív tag

A 4800-as om produkált ilyen hibát de a 3. garis alaplap csere után jó lett és azóta is tökéletes.

(#2480) Száguldo válasza tamas.nick (#2477) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Szét szed újra pasztáz stb.

(#2481) DNReNTi válasza Száguldo (#2479) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azert ez mondjuk szerintem mar az elfogadhatatlan kategoria ebben a szegmensben... Meg egy Inspiron eseteben azt mondanam jolvan, hat mit is varunk... De egy Precision legyen mar osszerakva. Harom alaplapcsere... :N

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2482) tamas.nick válasza Francia91 (#2478) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

56°-nál kapcsol be és 40°-ra áll le a hűtés.
Laptopszalonban vettem a gépet 2 hete, ők takarították ki és pasztázták újra.

(#2483) Száguldo válasza DNReNTi (#2481) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Hát elfogadhatatlan az igaz de még mindig ennek a leg gyorsabb a szervize NBD. és ha munkára kell akor nem nagyon van más lehetőség és ennek ellenére még mindig azt kell hogy mondjam nem csalódtam benne legközelebb is Precisiont vennék.

(#2484) DNReNTi válasza Száguldo (#2483) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is szeretem az enyemet, popec cucc, de idokozben lett egy ceges rMBPm... es ebben a topikban valszeg hereles jar ezert de: en legkozelebb mar azt vennek, igaz 2x annyiba kerul.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2485) Száguldo válasza DNReNTi (#2484) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Nem hiszem hogy herélés járna érte minden eszköznek meg van a maga jó és rossz oldala, próbáltam almát én is de nekem nem jött be talán azért mert Win és Droid cuccokon nőttem fel, és talán erősen túl is van árazva. A hazai szerviz meg siralmas sajnos.

(#2486) Bluesummers válasza DNReNTi (#2476) üzenetére


Bluesummers
őstag

Eleve újként hirdették meg a gépet pár karctól eltekintve. Amikor átvettem már láttam, hogy a csavarok nem egyszer szét voltak szedve, továbbá HDD és SSD jócskán ment már + akku állapota sem volt 100%-os, szóval az új fogalma zavaros tud lenni ...

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#2487) DNReNTi válasza Bluesummers (#2486) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na mondjuk az ugy meg csak nem is uj allapotu akkor, nemhogy uj.
Kuldjed vissza. ;)

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2488) Bluesummers válasza DNReNTi (#2487) üzenetére


Bluesummers
őstag

Boltban mutattam a fószernak az eredményeket, hogy az nekem nem oké, hogy 90°-ot is tud produkálni. Próbált rábeszélni, hogy de hát ez ultrabook. Mondtam, hogy kb. 200 notebookot teszteltem életemben, de ilyen pénzért nem várok Acer minőségnyi hűtést. Mondtam, hogy erre csak 1 év garancia van, s pont az ilyen hőingadozások miatt döglenek be a gépek (hirtelen ugrás, lehűlés). Mondtam neki, hogy ha annyira jó gép, akkor eladom neki ugyanannyiért.
Másik: Mondtam, hogy ez újként lett eladva, de mégsem az ... na ezen is jót vitatkoztunk. Kiderült, hogy amúgy már 14 napos visszaküldésből származó notebook ... tehát használt, de az eladó szerint ez így oké. Hát oké. Visszaküldtem már több mint 1 hete.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#2489) DNReNTi válasza Bluesummers (#2488) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem mar az 1 ev gari is santit kicsit. A minimum 3 ev NBD ebben a kategoriaban. A DELL support oldalan amugy service tag alapjan amugy meg tudod nezni mikortol indult a garancia, mikor lett forgalomba hozva satobbi. Ott erdekes dolgok kiderulhetnek majd meg errol az "uj" geprol. Bar ha visszakuldted mar tok mindegy.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#2490) Bluesummers válasza DNReNTi (#2489) üzenetére


Bluesummers
őstag

Megnéztem már. 2016.decemberében járt le a hivatalos NBD (1 éves) garanciája.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#2491) nankodavid


nankodavid
csendes tag

Üdv, még új vagyok itt,
közeljövőben tervezem ,hogy veszek valami tartósabb laptopot ami kiszolgál még legalább 3-4 évet , az újabb konzumer gépek nem igazán nyerték el a tetszésemet majd hosszas keresgélés során találtam a Precision sorozatra a gépet főleg hétköznapi felhasználásra szánnám ,néha egy kisebb gépigényű játékkal (lol) , mivel nekem a hasonló árban lévő új gépek anyagfelhasználása illetve összeszerelési minősége nem igazán fogott meg ezt néztem ki egyelőre,
http://www.laptopszalon.hu/hasznalt/dell-precision-m6600-hasznalt-laptop_25678-adatlap

Mivel még nincs tapasztalatom hasonló kaliberű laptoppal tudna esetleg valaki mondani tapasztalatokat? (Mire kell figyelnem ha használtan veszem?,mennyire tartós gépek, mennyire tudom magamnak karbantartani pl hűtőpaszta csere stb.

ami először megfogott benne ,hogy nagyon robusztus a gép külseje ez mennyiben áll párhuzamban a gép fizikai tartósságával?

Előre is köszönöm a válaszokat ,
üdv!

(#2492) Francia91 válasza nankodavid (#2491) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem M6600-asom van, csak QuadCore i7-essel, a videokártya viszont ugyanez. A hűtése pazar, meglepően jól elbír a hardverrel. Amit itt szoktak írni, érdemes garanciával venni a gépet. Én 1 hete szedtem szét újrapasztázni a biztonság kedvéért, aki szokott ilyet csinálni (én kb heti szinten), annak nem feladat, ha nem szoktál ilyet csinálni, YouTube-on van videó, az alapján egyszerűen orvosolható

Teljesítményben én maximálisan elégedett vagyok a géppel, december 23 óta van meg. Főleg CAD-CAM programokra (Vectric, EdgeCAM, SolidWorks, Autodesk Inventor), és alkalmi játékra használom

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2493) Száguldo válasza Francia91 (#2492) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Meg néznéd nekem ha szépen megkérlek hogy a Vram hőmérséklete nálad mennyi alapon. mert én ezt egy kicsit soknak érzem. a 106 C°

(#2494) Francia91 válasza Száguldo (#2493) üzenetére


Francia91
veterán

Alapállapotban nálam is 106 fok, kihajtva a GPU-t 116 fokon megáll. Utánaolvastam és kérdeztem fórumokon, valamint EliteBook 8760W tulajoktól a jelenség kalcsán (8760W-ben is ugyanez a Quadro 3000M van), nekik is ilyen hőmérsékleten üzemel, csináltak neki már mindent, Gap Pad csere, pasztázás, de nem ment lentebb. Ráadásként és kíváncsiságból szétszedtem az enyémet én is, újrapasztáztam, Thermal Pad-okat ellenőriztem, majd összeraktam. Semmi nem változott, ugyanennyi a VRM hőmérséklet. Ez egy ilyen GPU. A 8760W tulajoknál is ugyanez a jelenség van, nekik sem ment tönkre idáig a Quadro 3000M, pedig hajtják Ők is, ráadásul nekik 1 körös hűtésük van, valamivel gyengébb hatásfokkal.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2495) Francia91 válasza Száguldo (#2493) üzenetére


Francia91
veterán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2496) Száguldo válasza Francia91 (#2494) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Köszönöm. :R Akkor jó ez így nincs gond vele.

(#2497) soldi3r válasza Bluesummers (#2474) üzenetére


soldi3r
veterán

Miert all ilyen furan a huto?
Az M3800 egy nagyon olcsositott Precision, mondhatni inkabb Inspiron CAD-es GPU-val.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2498) VANESSZA1 válasza soldi3r (#2497) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ezt lehet érezni a 7150 -en is.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2499) soldi3r válasza Száguldo (#2485) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem sem gond, ha valakinek az nyerte el a tetszeset. De nem igazan ertem, hogy hogy lehet osszehasonlitani egy munkaallomassal...

(#2498) VANESSZA1, En arrol mar lemondtam. :) Most kell az ero, ezert asztali Preci elonyben. A hetvegen pedig lehet megnezek egy M4800-at, hordozni eleg lesz az.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2500) vrbst


vrbst
tag

Sziasztok!

Töröm a fejem egy M6600-as vásárlásán, de olvasom, hogy nem teljesen windows 10 kompatibilis, pedig én azzal szeretném használni. Mennyiben fog ez nekem gondot okozni? Érdemes emiatt inkább egy M6700-asba ruházni?

A másik, hogy fotó szerkesztésre (Lightroom + kis Photoshop) szeretném használni, így fontosak a képernyő színei. Látom, hogy létezik IPS verzió, de nem nagyon találok ilyet a használt kínálatban. Ha egy FHD TN paneles verziót választok, bekalibráltatom, akkor ilyen felhasználásra alkalmas lehet? Persze 90%-ban lesz rakotve egy 27-es IPS Dell monitor, de jó lenne ha használható lenne a laptop kijelzője is ezzel párhuzamosan.

Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.