Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) tlac válasza CPT.Pirk (#8200) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem mondod? 5mbit-es adsl-lel nyomtam :)

(#8202) totron válasza CPT.Pirk (#8197) üzenetére


totron
addikt

A BSD-s kernelházasítás ötlettel bukkant fel ez a jelszó bug. Nem kicsit kiábrándító, nívóromboló, de ez van. Parrotról éles tapasztalat valakinek esetleg? A forkokkal mindig az a baj, hogy amennyivel többet adhatnának, általában pont annyiféleképpen teszik tele hibákkal is a körített scripteket, így a többlet nem többlet, hanem öncélú gányolás csak.

(#8203) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#8197) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én már alig vártam, hogy elhagyhassam a Mintet, de óriási meglepetés volt, hogy mennyivel gyorsabb annál - szintén Cinnamonnal.

https://www.coreinfinity.tech

(#8204) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. OpenMediaVault-ot használok, ami ugye Deb alapú. Próbálnék frissíteni, így a következőket már végigjátszottam:
apt-get clean
apt-get update
apt-get upgrade
omv-update

Úgy néz ki a sensors megakasztotta az egészet:
sensors[13482]: WARN: 'given rrd-file in /var/lib/collectd/rrd/localhost for SENSOR1 does not exist'
sensors[13482]: WARN: 'You set it to sensors-coretemp-isa-0000/temperature-temp1.rrd'
sensors[13482]: WARN: 'Pleast check your config-file'
sensors[13482]: WARN: 'exiting script ...'
run-parts: /usr/share/openmediavault/mkconf/collectd.d/sensors exited with return code 1
dpkg: error processing openmediavault (--configure):
subprocess installed post-installation script returned error exit status 1
Errors were encountered while processing:
openmediavault
Creating index of upgradeable packages ...
Creating index of openmediavault plugins ...
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Már próbáltam az apt-get remove --purge sensors és lm-sensors-t is látszólag leszedte, de valahol még mindig van gebasz. Hogy tudnám helyrehozni? Köszönöm! :R

(#8205) Penty


Penty
tag

Adva van egy Debian 9. Semmilyen DE nincs, csak i3wm. Mikor Firefoxban lementek valamit a netről, akkor a mentés ablakban alapértelmezetten a fájlok és mappák egybe vannak sorolva ABC-sorrendben, ami eléggé zavaró. Nem lehetne ezt beállítani úgy, hogy a mappák legyenek elől ABC-ben és utána a fájlok ABC-ben? 20+ éve (vagy még több) ez így van a számítástechnikában, megszoktam. Tudom, lehet nyomni jobb gombot, aztán ott beállítani minden egyes letöltésnél, hogy elől legyenek a mappák, de én valami végleges megoldást szeretnék.
Köszi!

(#8206) tlac válasza Penty (#8205) üzenetére


tlac
nagyúr

milyen ablak jön fel a mentésnél? szerintem a desktop környezettől is függ
képet tudsz mutatni róla?

(#8207) Penty válasza tlac (#8206) üzenetére


Penty
tag

A fájl mentés ablaka. Az az ablak, ahol kiválasztod, hogy hova mentsen pl. egy képet. Feljön ez az ablak, de a fájlok és mappák egybe vannak. Ez zavar engemet. Jó lenne, ha a szokásos "mappák elől, fájlok utána" elrendezés lenne. Desktop környezet nincs, csak WM. Feltételezem, hogy ez nem is annyira a Debian "hibája", hanem sokkal inkább a GTK3 megoldása, ami semmibe veszi alapértelmezetten a több évtizedes dolgokat.

(#8208) Rimuru válasza tlac (#8206) üzenetére


Rimuru
veterán

Firefox GTK-t hasznal mindegy neki a DE, egy gtk2/3 ablak (nem tudom debian alatt milyen csomag van tippre gtk3) jon fel mentestel, es amugy mondta csak egy i3 van fent neki.

Penty: nekem megjegyzi

Vigyázat, csalok!

(#8209) Penty válasza Rimuru (#8208) üzenetére


Penty
tag

Nálam sajna nem:

Első kép mentése:

Második kép mentése előtt kijelölöm a "Sort Folders Before Files"-t:

Majd a harmadik kép mentésénél ismét keverve vannak a fájlok és mappák:

[ Szerkesztve ]

(#8210) Penty válasza Penty (#8209) üzenetére


Penty
tag

Közben megoldódott. Két róka profilom van, melyek közül az egyik mindig megsemmisül, mikor kilépek belőle, ezért nem jegyezte meg a beállítást... :D
Azt hiszem, ennyi izgalomra innom kell egy sört.

(#8211) olivera88


olivera88
veterán

Lehet cserélni a bejelentkezési képernyőt Stretch-en? Nem tetszik ez ami van, azt hiszem 2 es vagy 3 as RC ban másmilyen volt a bejelentkezés képiernyő, azt szeretném visszahozni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8212) Apollyon válasza olivera88 (#8211) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez DE specifikus, szóval mit használsz? Biztos hogy lehet, mindent lehet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8213) olivera88 válasza Apollyon (#8212) üzenetére


olivera88
veterán

Jah azt elfelejtettem írni, KDE t használok.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8214) d3zs0 válasza olivera88 (#8213) üzenetére


d3zs0
tag

Rendszerbeállítások/Indítás és leállítás

(#8215) Siriusb


Siriusb
veterán

Feltettem Debian 9-et KDE-vel. Mi lehet annak az oka, hogy pl. amikor root jelszót kér, nem engedi beírni, csak néha 1-1 karaktert. Az egér működik itt, s ha átváltok mondjuk szövegszerkesztőre, ott is megy a billentyűzet.
Ugyanez a helyzet, ha keresni akarok és elkezdeném írni egy alkalmazás nevét. Szinten ugyanez alt+F2-vel, sokszor csak az első karaktert engedi beírni, aztán nincs tovább.
Mi lehet a probléma és a megoldása?

(#8216) olivera88 válasza d3zs0 (#8214) üzenetére


olivera88
veterán

Két opció van, kipróbáltam jobb oldalit de semmi nem változott. :( Valami modernebb kinézeű felület volt az amire gondoltam.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8217) Siriusb válasza Siriusb (#8215) üzenetére


Siriusb
veterán

Érdekes, töröltem a billentyűzet kiosztásokat, a probléma megszűnt.
Már csak az intel gpu-val kell játszani, mert így nem az igazi.

(#8218) d3zs0 válasza olivera88 (#8216) üzenetére


d3zs0
tag

Nézd meg: Rendszerbeállítások/Indítás és leállítás/Új téma letöltése

Ha csak a bejelentkezési képernyő háttérképét akarod kicserélni:
Rendszerbeállítások/Asztali működés/Képernyőzárolás/Háttérkép

(#8219) Apollyon válasza Siriusb (#8217) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mi baj van az intel gpu-val, tearing?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8220) Siriusb válasza Apollyon (#8219) üzenetére


Siriusb
veterán

Pl. legördülő menüknél csak egy fekete háttér van átmenetelig, pár másodperc múlva látszódik csak a szöveg. De ezzel a feketeséggel máshol is találkozni, szerencsére csak kicsit zavaró, még nem is nyúltam hozzá. :)
Egyelőre szokni kell, hogy nincs pacman, csak apt-get és társai. :D
Meg furcsállom, hogy a luks partíción lévő root esetén a grub-van nincs benne, hogy cryptdevice, hanem ez is a crypttabban van megadva.
Gondolom lesz egy kis idő, amire belakom a rendszert. :)

(#8222) totron válasza Siriusb (#8220) üzenetére


totron
addikt

Meg aptitude..

(#8223) olivera88


olivera88
veterán

Debian 9 sources fájhoz hozzá lehet adni Sid-et?
Mert lehet h kellene.

Ha jól értettem ezt amit a program fejlesztője írt akkor használhatom unstable forrásból programot?

"While I have not built it for Debian 9 yet (this is "backports", building new versions for the existing "stable" Debian), it should be possible to get the .deb file from unstable and use it on Debian 9."

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8224) ubyegon2 válasza olivera88 (#8223) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én a 8-asnál használtam mindenféle repot anno, ha a függőségeivel megbirkózik, akkor nem lehet gond szerintem. Arra azért lész kész, hogy vissza tudd állitani a normál állapotot!

A sid repo használatához javallott dirmngr.

(#8225) olivera88 válasza ubyegon2 (#8224) üzenetére


olivera88
veterán

Bekapcsoltam. De nem működik. :F Mert nem találom azt csomagot ami kellene. :(

Normál állapot alatt mire gondoltál? H kiszedjem a SID repot?
Mi az amit linkeltél?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8226) olivera88 válasza olivera88 (#8225) üzenetére


olivera88
veterán

Ja működik csak elnéztem, mivel telepítve van program előző verziója csak rá kellet frissíteni.
Amúgy meg vicces ami történt, synaptic szerint 2.34 a legfrisebb verzió, a program meg 2.33 as at ír, szóval nem 2.34 települt. :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8227) olivera88


olivera88
veterán

Miért nem enged másik HDD re másolni, NTFS re. :F Hiába másolom ki amit akarok, nem tudod beileszteni mert nem jelenik meg beillesztés. :(

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8228) sh4d0w válasza olivera88 (#8227) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

https://www.coreinfinity.tech

(#8229) olivera88 válasza sh4d0w (#8228) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Most már jó.

Csak ennyi volt:

sudo apt-get purge ntfs-3g

sudo apt-get install ntfs-3g

Ez valami bug lenne akkor ugye :F
Van egy más hibám is, néha bejelentkezés képernyő után van h megáll a rendszer a KDE iconnál, és semmi se történik. :( Ilyen nem volt RC alatt ha jól emlékszem, se előtte se. Ez mitől lehet?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8230) sh4d0w válasza olivera88 (#8229) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet bug, vagy korabban elallitottal vmit.

KDE gondra kene egy pontosabb leiras: login kepernyot sem kapsz, vagy login utan all meg?

https://www.coreinfinity.tech

(#8231) Siriusb válasza olivera88 (#8229) üzenetére


Siriusb
veterán

Nemrég raktam fel a Debian 9-et KDE-vel. Ez a hosszú bejelentkezés csak az első indításnál volt tapasztalható, utána nem. Hogy van konfigurálva, új Session-t indítasz bejelentkezésénél, vagy helyreállítod a korábbit?
Mondjuk az eddigi tapasztalataim azt mondják, kissé köhög a KDE Strech alatt, nem tudom, korábbi verziók mennyire voltak jók, mert csak most tértem át debianra. Az biztos, hogy pár bakiba belefutottam már, pl. Alt+Tab nem működik mindig azonnal, van amikor pár másodpercet várni kell. Vagy a Meta billentyű hol elindítja az Application launcher-t, hol nem.

(#8232) tlac válasza Siriusb (#8231) üzenetére


tlac
nagyúr

én vm-en próbálgattam a kde-t és elgondolkoztam rajta, hogy újra adjak neki egy esélyt
viszont tényleg bugos, pl. a magyar lokalizáció az nagyon rossz, nagyon sok helyen hiányzik a fordítás, meg hülyeség van fordítva
annak meg megörültem, hogy támogatja a grafikus felület skálázását, ami a 4k-s monitoromhoz hasznos, na de ezt is pont látványos helyeken hibásan csinálja

(#8233) olivera88 válasza sh4d0w (#8230) üzenetére


olivera88
veterán

Írtam h bejelentkezési képernyő után, bejelentkezek aztán KDE ikonnál megáll az élet.

Siriusb A hibernációra gondolsu ugye, sose hibernálom, mindig friss rendszerre indulok.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8234) sh4d0w válasza olivera88 (#8233) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oke, ket utat latok:

sudo dpkg-reconfigure kdm

vagy

torlod a home-odban a .config/kde konyvtarat. Utobbinal szamolj azzal, hogy amit eddig beallitottal a desktopon, az elveszik es ujra kell csinalnod.

https://www.coreinfinity.tech

(#8235) olivera88 válasza sh4d0w (#8234) üzenetére


olivera88
veterán

Mit csinál ez reconfigure kdm? Majd ezt megpróbálom. Amúgy elejétől fogva jelentkezik ez hiba, nem sokkal rendszer telepítése után jelentkezett először.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8236) Siriusb válasza olivera88 (#8233) üzenetére


Siriusb
veterán

Erre gondoltam:
http://i.imgur.com/nPXszsBm.png
Ha nem az van beállítva, esetleg érdemes lenne empty session-nel megpróbálni.

A másik megoldás a sh4d0w által javasolt módszer, ha még nem laktad be nagyon. Vagy egy új felhasználó létrehozása.

(#8232) tlac
Én mindig utáltam a KDE-t, átlagban 2 óráig bírtam, aztán töröltem a gépről. :D Azonban az openbox után valami újra vágytam, és többek között az Activities nagyon bejött, ill. a Dolphin a legpraktikusabb file manager számomra (persze Thunarral is elvoltam).
1-2 hónapja már KDE-t használom napi szinten és általában véve eléggé bejön, igaz Arch Linuxnál nem volt ennyi gond vele. :)

(#8237) olivera88 válasza Siriusb (#8236) üzenetére


olivera88
veterán

Jah. Igen be van állítva legutóbbi állapot visszatöltése. Második oszlopba lévő beállításoknál meg az end current session van , ha kikápcsolásra teszem akkor mi változik?
Alapból lehet ez beállítva gondolom, mert nem emlékszem h beállítottam volna ezt.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8238) Siriusb válasza olivera88 (#8237) üzenetére


Siriusb
veterán

A legalsó legalsója, amire gondolok, hogy ott a Start with an empty session legyen beállítva. Így egy teljesen üres munkamenettel indulsz, s ha ekkor is sokáig tart a betöltés, akkor egy új felhasználóval vagy a kde konfigurációs fájlok törlésével lépnék tovább.
Illetve megnézhetnéd, hogy a ~/.config/autostart-ban ill. ezek rendszerszintű változataiban nincs-e valami, ami okozhatja a hosszú betöltést.

Amúgy ez egy mostanában tisztán telepített rendszer? Vagy volt valami dist-upgrade? Sok évvel ezelőtt azért hagytam ott az Ubuntu-t, mert az a félévenként verzióváltás katasztrófa volt, az után a rolling release egy megváltás. :)

(#8239) olivera88 válasza Siriusb (#8238) üzenetére


olivera88
veterán

Tudom h mire gondoltál, de másikat kérdeztem, h akkor mi változik, ha kikapcsolásra van állítva nem az end current sessionra.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8240) Siriusb válasza olivera88 (#8239) üzenetére


Siriusb
veterán

Az csak annyi, hogy mi az alapértelmezett opció, amikor kilépsz. Kapcsolja ki a gépet, vessen véget a jelenlegi bejelentkezésednek, vagy újraindítás.

(#8241) tlac válasza Siriusb (#8231) üzenetére


tlac
nagyúr

Nemrég raktam fel a Debian 9-et KDE-vel. Ez a hosszú bejelentkezés csak az első indításnál volt tapasztalható, utána nem.

nekem konkrétan lefagyasztotta a gépem, ez nagyon rossz ómen
így még sosem jártam egy friss telepítésnél

reset után pedig csak egy asztal jött be panel nélkül
config fájlok törlése után lett csak jó

lehet ezzel most el is játszotta a becsületét

[ Szerkesztve ]

(#8242) Ludovicus válasza Siriusb (#8231) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nálam is hasonló a helyzet, már ami a KDE általános használhatóságát illeti. Én squeeze óta használok KDE-t debiannal és most futok bele a legtöbb problémába, pl. néha én is hiába kattintok az application launcher ikonjára, az alsó tálcára tett programikonok (transmission, deadbeef) semmilyen funkcióval nem bírnak, a lokalizáció kb. 50%-os. Fontolgatom, hogy visszatérek wheezy-re és várok még fél évet a frissítéssel...

(#8243) Siriusb válasza tlac (#8241) üzenetére


Siriusb
veterán

Na, ezért használtam sok éven át Arch Linuxot. Ahhoz képest, hogy a rolling release modeltől többen tartanak, teljesen stabil volt nálam, kevés probléma akadt, ami a rendszer használhatóságát befolyásolta, de általában arra is volt - vagy született hamar - megoldás a fórumokon.
Azért is váltottam a debianra, ha barátoknál, ismerősöknél kell valamit felrakni, kicsit ismerős legyen a rendszer, ám lehet nem a stretch-csel kellett volna belevágni. :D

Azért valljuk be, valószínűleg egy openbox esetén nem problémáznánk ennyit. Amúgy a rendszer becsületére legyen mondva, a szkennerem például minden játszadozás nélkül működik, amivel Arch-on kínlódtam az utóbbi időben.
Azért én adok neki egy kis időt, hátra rendbehozzák a KDE-t. Amikor annak idején bejött a gnome-shell, annak is hónapokat adtam, hátha jó lesz, de aztán temettem... Mondjuk nem hiszem, hogy most is lenne ennyi türelmem. :D

Amúgy egy új debian verzió általában jó szokott lenni, és csak a mostani eset a kivétel?

(#8242) Ludovicus
Mondjuk egy hibajegyet nem nyitottam, de gondolom általános problémák ezek, s hamarosan foglalkoznak vele. Ha nem lesz változás, én is felrakok valami stabil előző verziót, de remélem nem kell visszafele lépnem. Lokalizáció: na, én nem bírom magyar nyelven használni. Egyszer-kétszer kipróbáltam, de számítástechnikai területen nem bírom a magyar fordítást. No meg ha keresni kell valamire megoldást a neten, sokkal egyszerűbb, ha már eleve tudom az angol megnevezést.

(#8244) tlac válasza Ludovicus (#8242) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. néha én is hiába kattintok az application launcher ikonjára, az alsó tálcára tett programikonok (transmission, deadbeef) semmilyen funkcióval nem bírnak, a lokalizáció kb. 50%-os. Fontolgatom, hogy visszatérek wheezy-re és várok még fél évet a frissítéssel...

nem hiszem, hogy ezeket a problémákat fixálni fogják valaha is ebben a release-ben
csak a legsúlyosabb hibákat meg a biztonsági hibákat szokták javítani

(#8245) tlac válasza Siriusb (#8243) üzenetére


tlac
nagyúr

Amúgy egy új debian verzió általában jó szokott lenni, és csak a mostani eset a kivétel?

szerintem csak a kde trágya
van egy debian 9-es cinnamon-os és mate-s gépem is, mindkettő szépen megy

kipróbáltam egy ubuntu neon-t, abban mindig friss kde van, de az is retek

(#8246) ubyegon2 válasza tlac (#8245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A legjobbkor említed ezeket! Kezdtem kétségek közt vergődni, de akkor a Cinnamonossal nincs gáz. :C

Épp akartam írni, hogy eddig még akárhol olvastam a Debian KDE-ről, sehol nem dicsérték.

A Mint 18.2 to 18.2 frissítéssel gondjaim lettek, igy most vacilla van, melyiket előbb, a friss install Mint 18.2 vagy a Debian 9 Cinnamon.....

ez a hiba az upgradelt 18.2-vel:
cinnamon[1874]: segfault at 7fa917dfffe8 ip 00007fa972064305 sp 00007ffd229bd230 error 4 in libcjs.so.0.0.0[7fa97203b000+c1000]

(#8247) olivera88


olivera88
veterán

Na még egy keserű tapasztalat. :o
Ott hagytam gépet egy negyed órára. Monitor kikapcsolva ugye mire jövök vissza, na majd felébresztem a gépet, hát hiába mozgattam az egeret, vagy nyomtam alt+ delt, semmi. :W Kapcsolhattam a gépet.
Ha valakinél nyitva vannak dokumentumok és nincs elmentve az nem túl szerencsés. :( Nekem minden elvoltam mentve Geany-ban azt hiszem.
Jessieben is voltak ilyen hülyeségek.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8248) kovaax válasza ubyegon2 (#8246) üzenetére


kovaax
őstag

Régen sokan mondtak olyat, hogy ha KDE-t akarsz, akkor használj SUSE-t. Tavaly(?) kipróbáltam, a tumbleweed halál bugos volt, de a Leap nagyon szépen működött...

-=- There's no place like /home -=-

(#8249) Siriusb


Siriusb
veterán

Belefutottam az alábbi hibába:
root@debian:/etc/apt# apt-get update
Ign:1 http://ftp.hu.debian.org/debian stretch InRelease
Hit:2 http://ftp.hu.debian.org/debian stretch-updates InRelease
Hit:3 http://ftp.hu.debian.org/debian stretch Release
Ign:4 http://deb.debian.org/debian stretch InRelease
Hit:5 http://security.debian.org/debian-security stretch/updates InRelease
Hit:6 http://deb.debian.org/debian stretch Release
Hit:7 http://www.deb-multimedia.org stretch InRelease
Get:8 https://repo.skype.com/deb stable InRelease [4,487 B]
Ign:8 https://repo.skype.com/deb stable InRelease
Fetched 4,487 B in 0s (11.4 kB/s)
Reading package lists... Done
W: http://ftp.hu.debian.org/debian/dists/stretch-updates/InRelease: The key(s) in the keyring /etc/apt/trusted.gpg are ignored as the file is not readable by user '_apt' executing apt-key.
és így tovább...

Töröltem a trusted.gpg-t, és ment egy # apt install --reinstall debian-keyring, de nincs változás.
A fenti megoldást találtam neten, bár nem értem, miért javult meg emiatt bárkinek is, hiszen ugyanúgy root jogsija van csak:
-rw------- 1 root root 32 Jul 21 13:30 trusted.gpg

Számomra logikusnak tűnik, hogy csak a root fér hozzá, az _apt benne sincs semmilyen csoportban:
root@debian:/etc/apt# cat /etc/group | grep _apt
root@debian:/etc/apt# cat /etc/passwd | grep _apt
_apt:x:104:65534::/nonexistent:/bin/false
root@debian:/etc/apt#

Mi ez az egész és miért? S mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#8250) ubyegon2 válasza Siriusb (#8249) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

root@debian:/etc/apt# apt-get update

Tényleg elég régen használtam már Debiant, de csak megkérdezem, ezzel a fenti sorral mi volt a szándékod? Egyszerúen nem tudok rájönni....... :U

apt-get update simán nem lenne jó?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.