Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Apollyon válasza bambano (#7400) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyetértek.
Otthoni desktopra teljesen felesleges a mindenkori felhasználónak sudózni, majdnem ugyanaz mint rendszergazdai fiókkal használni a windózt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7402) Syl válasza Apollyon (#7401) üzenetére


Syl
nagyúr

Telepítéskor a root fiókot jelszó nélkül hagytam, így marad a sudo.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7403) bambano válasza Syl (#7402) üzenetére


bambano
titán

nyilván bonyolult kiadni terminálban egy sudo su - -t vagy egy sudo bash-t és utána egy passwd root-ot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7404) Syl válasza bambano (#7403) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy újszülöttnek minden vicc új. ;)
Még nem csináltam ilyet, nem tudom hogy kell. Az elmúlt három évben sudóztam. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7405) Aethelstone válasza bambano (#7400) üzenetére


Aethelstone
addikt

Mi a baj a sudo- val? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#7406) Syl


Syl
nagyúr

KDE, képernyő kikapcsolása 10 perc, képernyővédő OFF.
Böngészőben (chrome) youtube videót nézek, erre 10 perc után lekapcsol a monitor. WTF? Gnome felületen nem kapcsolt le.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7407) #59070464


#59070464
törölt tag

Használjátok itt ezeket a heavy DE-ket. Senki nem szereti az X gyorsaságát? :B

Btw.

;]

[ Szerkesztve ]

(#7408) Penty válasza #59070464 (#7407) üzenetére


Penty
tag

Iscariah-hoz hasonlóan én is szívesebben használnék WM-et DE helyett, de nincs sem időm, sem kedvem heteket vagy hónapokat áldozni arra, hogy összevadásszam a netről a megfelelő infókat...

(#7409) spammer válasza #59070464 (#7407) üzenetére


spammer
veterán

Elliot is áttérhetne inkább erre [link], csak hogy proper hackernek nézzen ki. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7410) bambano válasza spammer (#7409) üzenetére


bambano
titán

a proper hacker itt kezdődik: [link] meg ott, amikor lekvárt ken a proci meg a hűtője közé, meg ott, amikor a balatonban hűti a gépet, miközben ups-ről megy és tol egy benchmarkot.

a többi az papírkutya :) de ezt inkább az offtopicban folytassuk.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7411) Raynes válasza spammer (#7409) üzenetére


Raynes
tag

Nem tudom, hogy itt a PH-n mit esztek annyian ezeken a tilingos ablakkezelőkön. Nekem nagyon nem állnak kézre, rém primitívnek tűnnek, és erőforrásügyileg sem sokkal soványabbak egy Openbox-szintű WM-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#7412) spammer válasza Raynes (#7411) üzenetére


spammer
veterán

Az egy dolog, hogy neked nem áll kézre, az meg a másik, hogy ezeket nagyjából úgy szabod testre, ahogy tetszik, és itt nem KDE-szintről van szó a sok beállítási lehetőséggel, hanem akár forrás-szintűről (c, haskell stb.), vagy script szintűről (lua, bash, akármi). A primitívtől eléggé távol állnak. Csicsázni meg lehet ezeket is eléggé, csak nem minden júzer teszi, mert jobban tetszik nekik az egyszerű (netán retro) kinézet.
_

(#7410) bambano: vagy az olyanok, mint ők, akik laptopot építenek maguknak: Ben Hack's DIY Novena Laptop Part1, Part2. (Első epizód nem annyira érdekes, a másodikban a bill világítás melója nem rossz...). Jó kis pepecselés, még így is, hogy kapott komponensekből dolgoznak. Na de off vége. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7413) Syl


Syl
nagyúr

Most fogom szétverni a gépet debianostól :W
Újrahúztam az egész Debiant, ezúttal rögtön KDE-vel. Elkezdtem szépen belakni.
Telepítgetem a cuccokat, ám amikor a ttf-mscorefonts-installer-megy, hibával kilép az Apper.
Nosza, terminal, apt-get.....

Innen sehova. Se beírni, se törölni, semmit (csak Tab-bal OK-ra ugrani). Csak ablak bezár, figyelmeztetéssel.

És utána már az Apperrel sem lehet semmit felrakni a gépre.

Futtatnám terminálban a dpkg --configure -a parancsot, de az azonnal visszadob a ttf-mscorefonts-installer-os ablakhoz.

22-es csapda... :((( :W

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7414) tlac válasza Syl (#7413) üzenetére


tlac
nagyúr

próbáld meg a karakteres konzolból

(#7415) gery2123 válasza Syl (#7413) üzenetére


gery2123
őstag

Én egy pár óra után feladtam a KDE-t. Valahogy nem állt semmi kézre, arról nem is beszélve, hogy SSD-n úgy ment, mint ha valami ezer éves hdd lenne. Ment is vissza a jó kis Gnome :D
Tudom nem a KDE hibája, de elég is volt belőle ennyi.

-- PSN_ID: GerY2123

(#7416) #59070464 válasza gery2123 (#7415) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ezzel most nem fogok újat mondani, de a létező összes grafikus felület közül, ami csak létezik Linux-ra a KDE eszik legtöbbet. Nem lepődtem meg, de egy kicsit mégis. Egyébként én még sosem próbáltam.

(#7417) gery2123 válasza #59070464 (#7416) üzenetére


gery2123
őstag

Nem az alkalmazások megnyitása volt a lassú, hanem a bejelentkezés folyamata. Néztem is, hogy miért tart ilyen sokáig. Na de mindegy is, ezt is tudom már, hogy tényleg nem az én világom a KDE. Off vége

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#7418) Syl válasza gery2123 (#7415) üzenetére


Syl
nagyúr

+tlac

Mérgemben letöröltem az egész kócerájt. Felpróbáltam a Debiant Cinnamon felülettel, majd utána a Linux Mint Debian Editiont és ma reggel szépen, nyugodtan, tiszta fejjel visszaraktam az indulási verziót (Debian Gnome). :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7419) olivera88


olivera88
veterán

Adott egy futtatható python fájl, KDE-ben hogy lehet beállítani hogy ha entert nyomok rá kérdezze meg h akarom e futtatni vagy megjelenítse a tartalmát? Gnome alatt így van, de a KDE nél rögtön lefut.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7420) Apollyon válasza Syl (#7418) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem bírtad sokáig :DDD
----
Egyébként mi az a körülmény, amikor a dpkg proxy-t kér? :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7421) Syl válasza Apollyon (#7420) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha tudnám, nem gyaktamtöröltem volna le a francba az egész KDE-t ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7422) Syl


Syl
nagyúr

Kellene nekem a (gnome) login ablakhoz a numlock.
Ez vajon működő dolog: [link]

GDM

First make sure that you have numlockx (from extra) installed
then add the following code to /etc/gdm/Init/Default:

if [ -x /usr/bin/numlockx ]; then
/usr/bin/numlockx on
fi

A numlockx-et felraktam, de az etc-ben nincs gdm, csak gdm3.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7423) Raynes


Raynes
tag

Ezzel most nem újat mondtál, sőt régit. Régen így volt, de mióta kicombosodott a Unity, azóta az eszi a legtöbb erőforrást. Igaz csak kicsivel előzi be a KDE-t. Ráadásul a GNOME 3 sem olyan sovány, mint a 2 volt. Sőt, a KDE-t is ki lehet herélni lightosabbra, plusz le lehet benne tiltani minden értesítést, ha valakit tényleg az zavar.

Egyébként nem korszerűtlen gépre (min. 4GB RAM, rendes min. 2 magos proci, normális dedikált videókártya) nem is tennék mást, csak KDE-t, főleg egy nem pro Linux felhasználó helyében. Tényleg tud mindent, jól össze van rakva, nem kell kiegészítőkkel és tweakekkel bohóckodni. Annyi, hogy Debian alatt a KDE mindig is bugos volt, ha valaki rendes KDE disztrót akar, tegyen fel Chackrát vagy Kubuntut vagy hasonló eleve KDE-s disztrót.

Gyengébb gépen meg kinek milyen soványabb WM jön be, ki mennyire minimalista megoldást bír el. Viszont a minimalista WM-eknél nekünk kell mindenféle panelt, meg menüt, meg háttérmegjelenítést és témát, automountot, automata hálózati csatlakozást, esetleg még logint is beállítani, kezdő felhasználóknak nagyon nem ajánlom, csak kudarcélmény lesz a vége, akkor menjen fel egy full DE, pl. egy LXDE, vagy IceWM, ez utóbbi nem DE, de még normálisan meg van csinálva benne minden. Az Xfce, englightement köztes kategóriás DE-k, nem is a leglightosabbak, de nem is hűde erőforrásigényesek.

(#7424) Apollyon válasza Raynes (#7423) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azóta már nem bugos a KDE, az még az 5-6-os Debian verziókban volt.
A többiben viszont igazad van, kipróbáltam már mindegyik DE-t, mindegyik mással akadt valami gondom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7425) Syl


Syl
nagyúr

Gyerekek, ismét én qrtam el valamit, vagy Gnome-ban nincs ctrl+tab? Nem tudok a böngészőben fülek közt váltani :F
Tudom, van ctrl+pgup/pgdown de az qrvára rossz helyen van. Tizenöt éve Indesignban és Photoshopban dolgozom, odanőtt a kezem a bill. bal alsó sarkához ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7426) #59070464 válasza Syl (#7425) üzenetére


#59070464
törölt tag

Iceweasel-el biztos működik. Ha nem, valamit nagyon eltúrtál. :DDD Még a ctrl+shift+tab is működik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#7427) Syl válasza #59070464 (#7426) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké, elqrtam. De hogy tudnám visszaqrni? :B
Akárhogy nézegetem, bármit állítok be, nem működik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7428) #59070464 válasza Syl (#7427) üzenetére


#59070464
törölt tag

Esetleg próbáld meg ezt. Amit a screenshot-ban mutatsz, az a desktopra vonatkozó shortcuts.

(#7429) Syl válasza #59070464 (#7428) üzenetére


Syl
nagyúr

Magam sem értem mitől, de megjavult :C
Annyit hegesztettem a gépen délelőtt, hogy felraktam az xfce felületet, megnézegettem (tearingel mint állat), majd leszedtem.
Erre most minden programban normálisan működik a ctrl+tab :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7430) olivera88 válasza olivera88 (#7419) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valaki?

gery2123 Tényleg olyan lassú SSD vel a KDE ? Akkor nem is érdemes felrakni. :F

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7431) Penty válasza olivera88 (#7430) üzenetére


Penty
tag

Ló***t lassú! Nálam pár másodperc a betöltés. Több ideig tart, amíg beírom a jelszót.

(#7432) Syl válasza olivera88 (#7430) üzenetére


Syl
nagyúr

Jelszó beírás után Gnome-nál kb fél, KDE-nél meg 4-5 másodperc mire lesz asztal.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7433) gery2123 válasza olivera88 (#7430) üzenetére


gery2123
őstag

Ahogyan syl is írja a Gnome a jelszó beírását követően hamarabb áll fel, mint a KDE.(jóval hamarabb) Nekem ez nagyon fura volt, de én Kubuntu próbáltam, nem Debian.
Illetve ezt követően a rendszer sebessége nem tért el nagy mértékben egymástól, szerintem a KDE animációi voltak lassabbak ami miatt lassabbnak érződött.
Tegyél vele egy próbát! :)

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#7434) Apollyon válasza Syl (#7432) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A bejelentkezési animációt ki kell kapcsolni. Jelszó beírását követően azonnal megjelenik az asztal és használható.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7435) #59070464 válasza Syl (#7429) üzenetére


#59070464
törölt tag

A Gnome + Wayland-nál egyáltalán nincs tearing. :U

(#7436) ubyegon2 válasza Apollyon (#7434) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A jelszó beírásakor már elég sok minden be van töltve. ;]

Igazából úgy lehet lemérni az SSD boot-időt, ha GRUB választótól mérjük, persze nálam auto loginnal ment és így állt fel a Jessie Cinnamon cc 3 sec alatt, ezt az Antergos überelte, az 3 sec alatt hozta be használatkészre az asztalt.

(#7437) Syl válasza Apollyon (#7434) üzenetére


Syl
nagyúr

Látod, ezt jó tudni :)

(#7435) NewmanHD

Valóban nincs. De sajnos kép sincs ;] Ha Waylanddal lépek be, lekapcsol a monitorom, majd 4-5 mp múlva visszatér a login képernyővel. :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7438) tlac válasza #59070464 (#7435) üzenetére


tlac
nagyúr

nvidia-soknak korábban írtam tippet a tearing megszüntetésére

(#7439) #59070464 válasza Syl (#7437) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nekem van, Intel HD Graphics 510-el. ;]

(#7438) tlac lásd feljebb. :) De ha már beszélünk, Openbox + Intel-re nincs tipped? :U Ha ez segít a tipphez, Conky-ban hiába állítok be double_buffer-t, ugyanúgy van flicker.

[ Szerkesztve ]

(#7440) tlac válasza #59070464 (#7439) üzenetére


tlac
nagyúr

compton-t nézd meg, az univerzális megoldás, azt szokták ilyenre használni, de nem sokat próbálgattam

[ Szerkesztve ]

(#7441) Syl válasza #59070464 (#7439) üzenetére


Syl
nagyúr

Intel HD2500. És két változatot játszik a wayland:
1. Belép, monitor kikapcs, 4-5 mp után gép menni szlíp... Ébresztés után belép (hosszas várakozás után), de nagyon kaotikusan viselkedik az egér. Vagy hogy duplázódik, van hogy egy vonalnál nem megy tovább stb.
2. Belép és nagyon kaotikusan viselkedik az egér (lásd előbbi).
Szóval maradok az alap Gnome-nál :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7442) Syl válasza Syl (#7441) üzenetére


Syl
nagyúr

Vajon Debiant rá lehet venni, hogy normálisan kommunikáljon a WP telefonnal? Mert így izomból csak fényképeket hajlandó importálni róla, én meg zenét másolnék rá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7443) tlac válasza Syl (#7442) üzenetére


tlac
nagyúr

ezeket rakd fel backports-ból, hátha jobb lesz: libmtp-common, libmtp-runtime, libmtp9
nekem a gyári csomagokkal a telefont sem ismerte fel

(#7444) Syl válasza tlac (#7443) üzenetére


Syl
nagyúr

Alapból fent van mindhárom. De csak ennyit ad:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7445) tlac válasza Syl (#7444) üzenetére


tlac
nagyúr

640 miatt kellett nekem is megcsinálni

(#7446) olivera88


olivera88
veterán

A systemd timer fájlban így van megadva az időpont. OnCalendar=15:35 Az lenne kérdésem hogy lehetne valahogy még egy időpontot hozzátenni, h ne kelljen új timert létrehozni, mert akkor 4 fog kelleni összesen.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7447) olivera88


olivera88
veterán

Milyen frissítés jött Debianra? Láttam a letöltési listán h van valami 4.3 as Linux image, eddig 3.16 osok voltak, igaz most is volt olyan a 4.3 as mellett, de most a rendszerinfóban már 4.3 at ír. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7448) tlac


tlac
nagyúr

akit esetleg érdekel, unstable repót behúzva könnyedén telepíthető a cinnamon 2.8.6 jessie alá
nincsenek durva függőségei

(#7449) Syl


Syl
nagyúr

Hogy tudom rávenni a rendszert, hogy automatikusan frissítse a VirtualBox-ot?

Az /etc/apt/souces fájlban benne van a
deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian jessie contrib
Eredetileg így telepítettem az 5.0.12 verziót.
Most program jelszett, hogy megjelent az 5.0.14, de a Debian csomagkezelője szerint nincs semmi frissíteni való.
Ubuntu meg Mint ezt automatikusan intézi.

Vagy szedjem le a .deb fájlt és kézzel telepítsem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7450) ubyegon2 válasza Syl (#7449) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Jessie repoban még régebbi van, a backportban van a te verziód, a sid-et tedd fel, onnan frissül. Bár gondolom állandóra nem akarod a sid-et, kikommentelheted vagy használod a .deb-et

Nálad hogy-hogy fenn maradt a Logout blog a nicked alatt? :F
Ha nem lenne ott, sose találna rá senki a "képregényedre", gratula hozzá, berakom a kezdő topik Összefoglalójába, OK?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.