Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) ubyegon2 válasza Damateo (#7597) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

steam
firefox

Most már fenn van a Firefox ezen a néven, ahogy látom az ESR is egész friss.

Felveted a tárolót is

deb http://mozilla.debian.net/ jessie-backports firefox-release

sőt, ha nem ESR verziót teszel fel, akkor a frissítések miatt inkább ezt tedd!

[ Szerkesztve ]

(#7602) sz.balazs.95 válasza tlac (#7600) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A gond csak annyi, hogy nem tudom hogy kezdjek hozzá. :B
(mielőtt belinkelne valaki google keresést: kerestem én is leírásokat, de nem lettem velük előrébb, mivel a felét nem értettem annak, ami le volt írva, a másik feléről meg nem tudtam, hogy mit/hogy/hova.)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7603) bambano válasza sz.balazs.95 (#7598) üzenetére


bambano
titán

az a disztró, amit te faragsz össze debian unstable-ből, az debian unstable lesz, nem saját.

linux from scratch és linux filesystem standard a barátod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7604) sz.balazs.95 válasza bambano (#7603) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ennyi erővel az Ubuntu se saját, mert az is Debianra épül.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7605) Damateo válasza ubyegon2 (#7601) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nem találtam a szükséges csomagokat a Sympaticban, gondolom valami még nincs bekapcsolva.
Tárolok szerkesztése fájlból történik, vagy valamelyik programon keresztül?

(#7606) ubyegon2 válasza Damateo (#7605) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Sympaticban máskor ne keress! ;)

Tárolók szerkesztése az /etc/apt/sources.list-ben történhet legegyszerűbben, de a Synaptic-ban is hozzáadhatsz repot!

ALT+F2 lenyom, feljövő kis ablakba beírod:

gksu gedit /etc/apt/sources.list ENTER jelszót beírod és már fel is jön a szövegszerkesztőben a lista, beírod egy sorba, mentés.

A steam csak i386-os van, ezt még nem használtam, nem akarok hülyeséget írni. Ha ez a csomag jó lenne, akkor csak innen letöltöd valamelyik ftp-ről és a Gdebi-vel telepítheted is a letöltött csomagot.

alkalmi Jessie használóként ennyit tudtam hozzátenni

[ Szerkesztve ]

(#7607) Damateo válasza ubyegon2 (#7606) üzenetére


Damateo
aktív tag

Ennyire nem jó a keresője?
Nem sikerült a parancsot futtatni.
Ismeretlen parancs, lett az eredménye.

(#7608) ubyegon2 válasza Damateo (#7607) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Synaptic-nak jó, a Sympatic-nak nem jó! :)

Milyen parancsot említesz?

Terminalba is be lehet írni a gksu gedit... sort, de vagy a gksu nincs telepítve vagy nem gedit szövegszerkesztőt használsz!?

Egészen pontosan melyik Debian verziót telepítetted?

átbootolok Jessie-re most

[ Szerkesztve ]

(#7609) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#7608) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Beugrottam én is az itteni guruknak. :U

ez a sor nem jó, bár igazából csak GPG hiba van
deb http://mozilla.debian.net/ jessie-backports firefox-release

ezt rakd be a sources.list-ba, akkor lesz friss Firefoxod:
deb http://ftp.de.debian.org/debian unstable main contrib non-free

[ Szerkesztve ]

(#7610) Damateo válasza ubyegon2 (#7609) üzenetére


Damateo
aktív tag

Köszönöm sikerült.
Így már megtaláltam a listában.
Viszont a telepítéshez törölni akarja a félgépet, kb
apachebin, bluetooth, gnom, stb. ez kicsit érdekes

(#7611) joecontra válasza sz.balazs.95 (#7604) üzenetére


joecontra
addikt

Szerintem arra akart kilyukadni, hogy ha telepítesz/eltávolítasz csomagokat és hátteret/témát cserélsz attól az még Debian marad.

Üdv,
J

(#7612) spammer válasza sz.balazs.95 (#7604) üzenetére


spammer
veterán

Épült valamikor, a kezdetben. Már nem sok köze van hozzá.

Egyébként először ismerd meg alaposan a rendszert (FHS, shell stb.), ráérsz utána disztró építéssel foglalkozni, ha olyan sok felesleges időd van.

Ha sürgős, akkor meg csinálj egy remastert valamiből, mint Lathronos szokott.

Vagy tényleg ott az LFS, ezzel olyan építesz, amilyet akarsz. Bár karbantartani/frissíteni nem fogod, az elég sanszos. ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7613) sz.balazs.95 válasza joecontra (#7611) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Értem, mire akart kilyukadni. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#7614) bambano


bambano
titán

múltkor nem jött válasz, szóval tudnátok jó programot mondani voip telefonálásra, ami benne van a jessie-ben? ha iax2-t tud, az lenne a nagyon jó.
mate-hoz, még jobb :)
kösz

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7615) ubyegon2 válasza Damateo (#7610) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A steam? Akkor hagyd a fenébe, leszedi DE-t és csak pislogsz majd! Inkább rakj fel külön egy steam disztrót.

Vagy a FF-re írtad ezt?

[ Szerkesztve ]

(#7616) tlac válasza Damateo (#7610) üzenetére


tlac
nagyúr

mert hozzáadtad az unstable repót, ami nem volt jó ötlet
és ha jól értem, te testing-et használsz

[ Szerkesztve ]

(#7617) Damateo válasza ubyegon2 (#7615) üzenetére


Damateo
aktív tag

Igen, az FF.
Steam-ig még nem merészkedtem.

tlac:
Igen testinget használok.
Mi lett volna a helyes eljárás?

(#7618) ubyegon2 válasza Damateo (#7617) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jaj, nem említetted, hogy testinget használsz, vagy csak régebben, stable-re gondoltam, a kélrdések alapján. Sorry!

Ebben az esetben az ESR változatot tudod telepíteni (ez benne van a testing és az unstable repoban is), azt hiszem a nyelvi csomag is kell:

sudo apt-get install firefox-esr firefox-l10n-hu

Ha aggaszt ilyenkor, mi fog történni, tedd a sor mögé a -s betűt és akkor csak lefut, mi történne, ha telepítenéd.

sudo apt-get install firefox-esr firefox-l10n-hu -s a hu utáni szóközre figyelj

[ Szerkesztve ]

(#7619) tlac válasza Damateo (#7617) üzenetére


tlac
nagyúr

nézd át, hogy milyen repository-k vannak beállítva és akkor csak testing maradjon
frissítsd be és telepítsd a firefox-esr csomagot (az most friss, jó lesz neked)

ha majd ennél később friss kell az nem lesz olyan egyszerű, mivel testing-hez nincs backports repó (az csak a stable-höz van)

-több lehetőséged is van:

1.
ha van megfelelő verziójú ff az experimental vagy az unstable repóban, akkor azt hozzá lehet adni, viszont nagyon ajánlott beállítani, hogy a csomagkezelő az ajánlott csomagokat ne kezelje függőségként (synaptic-ban be lehet kattintani), így az "idegen" csomagoknak kisebb lesz a függősége
telepíteni ilyenkor jobb konzolból (synaptic néha tud hülyeségeket csinálni ha több ág is hozzá van adva a debianhoz):
apt-get -t experimental (vagy unstable) install firefox

ha az experimental-ból telepítettünk, akkor az a repó akár bent is maradhat, nem muszáj kiszedni, mivel a prioritás lejjebb van véve a többi ághoz képest, ezért nem fognak befrissülni a csomagok

ha az unstable-ből telepítettünk, azt a repót egyszerűbb kikapcsolni miután már nem kell (de ha a proritást levesszük, akár bent is maradhat, apt-pinning)

2.
letöltöd a binárist a firefox oldaláról és kicsomagolod, használod
ez a legegyszerűbb, de nem olyan debian-os (pl. debian-os patch-ek nem lesznek benne, de lehet nélkülük élni)

3.
backportolsz saját magadnak csomagot valamelyik ágból
[link]
párszor csináltam ilyet, nem nehéz

[ Szerkesztve ]

(#7620) Damateo válasza ubyegon2 (#7618) üzenetére


Damateo
aktív tag

A frissebb csomagok miatt választottam a tesztet.
Nem gondoltam hogy alap programokkal lesz problémám.
Köszönöm a segítséget.

A terminál miért nem engedi át sudoval a parancsokat?
Egy sima sudo apt-get update nem fut le.

(#7621) Apollyon válasza Damateo (#7620) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Alapból nincs sudo, át kell váltani rootba, su -val, aztán beírod a jelszót, majd utána lefuttathatsz bármilyen parancsot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7622) ubyegon2 válasza Damateo (#7620) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek! Nem is lett volna a Firefox problémás, csak éppen most váltott a Debian Iceweasel-ről, bár ezt így elég érdekesen oldották meg! Más gondod nem hiszem, hogy lesz a testing ág miatt.

Fut minden amúgy most már rendesen? A steam-et kivéve persze, annak utána kell olvasnod, hogy jó-e a i386-os csomag vagy valaki segít benne! Kapitány biztos tudná ezt, csak most beszippantotta a Chakra. :D

(#7621) Iscariah
Én anno a stable-t raktam fel, de abban szerintem volt sudo, mivel azzal frissítettem és telepítgettem csomagokat.

[ Szerkesztve ]

(#7623) Apollyon válasza ubyegon2 (#7622) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Attól függ telepítéskor mit adsz meg. A fórumtárs valszeg nemre nyomott amikor kérdezte a rendszer az emelt jogosultságokat (és a root engedélyezve volt), bár ha utóbbit tiltjuk akkor alapból lesz sudo. Legalábbis így rémlik, nem telepítek sokszor debiant.)

Egyébként illik (ajánlott) lekorlátozni a usert ha valaki sudozik. (Amúgy is inkább a kungfu híve vagyok ;])

BTW,
Iceweasel-ről stabil ágon még nem váltottak amúgy firefox brandre, ott még mindig ESR van, bár már nem sokáig. (Tudom testingről van szó.) Néznem is kell valami másik böngészőt :/

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7624) ubyegon2 válasza Apollyon (#7623) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól függ telepítéskor mit adsz meg.

No, ez igaz lehet, mert már nem emlékszem az esetre, szerencsére elég egyszer telepíteni a Jessie-t!
én meg az aikido-t kedvelem, meg amit a Yip Man csinál, sose jut eszembe

Egyébként illik (ajánlott) lekorlátozni a usert ha valaki sudozik.
Ez még nem jutott eszembe, egyedi gépnél van jelentősége egy felhasználó esetén?

Most az FF ESR teljesen friss, az miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#7625) Apollyon válasza ubyegon2 (#7624) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Yip Man a Wing Chu kungfu mestere volt, amiről nem sokat tudok, de azt hiszem az jobb mint a shaolin.

"Ez még nem jutott eszembe, egyedi gépnél van jelentősége egy felhasználó esetén?"

Mármint a sudo-nak? Nincs ;] Pont az lenne a lényege hogy be lehessen állítani különböző jogosultságokat. Amire a userek 99%-a használja otthon a sudo-t arra a root tökéletesen megfelelne. (A root ellen csak annyi szól hogy azt könnyebb támadni ha elérhető mintha még ki is kellene találni a usernevet. De ha már ilyen szinten támadás ér, akkor már nem ezen múlik a dolog.) Már leírtam párszor gondolom unjátok is :D de szerintem sokkal optimalizáltabb root-ot használni adminisztrációra mint minden egyes parancs előtt sudo-zni ami egyébként be sincs állítva és így értelme sincs.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7626) kovaax


kovaax
őstag

Firefox telepítése innen:

Letöltöd a legfrissebb csomagot innen: https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/

cd /opt
tar xvjf firefox-AKÁRMENNYI.tar.bz2
ln -s /opt/firefox/firefox /usr/bin/firefox
update-alternatives --install /usr/bin/x-www-browser x-www-browser /usr/bin/firefox 250

Így nem kell nem stabil (unstable, testing, backports, 3rd party, kótyomfitty) repokkal kavarni. De csak addig működik, amíg a mozilla nem vált valamelyik libbel frissebbre.

-=- There's no place like /home -=-

(#7627) ubyegon2 válasza Apollyon (#7625) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak el kell majd mélyednem a Debian lelkivilágában, ha sűrűbben használom, mert a minap próbálgattam a kollégának segíteni FF ügyben, úgy, hogy váltogattam a repokat és arra lettem figyelmes, hogy amikor su-val akartam frissíteni, csak pár sort írt ki a terminal, utána kipróbáltam ugyanazokkal a sources beállításokkal és sudo-val meg pörgött a képernyőn a szöveg lefelé!

Ez mitől lehet?

(#7626) kovaax

De csak addig működik, amíg a mozilla nem vált valamelyik libbel frissebbre.

No, ez a gond ezzel a módszerrel, amúgy aki már megismeri a Debiant valamennyire, az elszórakozik ezekkel kótyomfitty repókkal is! Nekem még az LMDE2 fittye is fenn van, persze kikommentelve az is, mint a legtöbb.

[ Szerkesztve ]

(#7628) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Nem akar valamelyikőtök TG lenni itt? Egy jó kis Összefoglalót simán lehetne itt olvasgatni a betérőknek!

A friss telepítési írásokat is lehetne oldalt linkelni (nem mindenki talál rá ám ezekre) vagy akár ezt berakni az ÖF-va: SU vagy SUDO? én se lennék ez ügyben ily tudatlan :)

Lenne értelme és itt nem is kell harcolni a renitensekkel, mint a kezdő topikban akár.

[ Szerkesztve ]

(#7629) kovaax válasza ubyegon2 (#7628) üzenetére


kovaax
őstag

TG ügyben már megkerestek engem, de nagyon hektikusan vagyok jelen, szóval nem működne a dolog. Meg akkora nagy gurunak sem érzem magam, pl. az abevjavával is szopcsiztam egy jót legutóbb, és nem is sikerült kiderítenem, hogy mi hiányzik neki...

-=- There's no place like /home -=-

(#7630) Apollyon válasza ubyegon2 (#7627) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"úgy, hogy váltogattam a repokat"

Ezt csak körültekintéssel szabad, mert ha telepítesz valamit mondjuk testingből és húzza a testinges függőségeket magával, aztán visszaváltasz stable-re és ott mahinálsz, akkor keletkeznek a jó kis törött és visszatartott csomagok amikkel nem mindig lehet bármit is kezdeni és szétcsicskítja az egész rendszert.

"Ez mitől lehet?"

Ez érdekes, tudnád reprodukálni a dolgot?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7631) ubyegon2 válasza kovaax (#7629) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen, ezt tudom, javaslatra történt. ;)
A guruság abszolút nem feltétel, elég ha megnézed az én szakértelmemet, bár abszolút kezdőbe nem is túl jó, ha guru van! Ha ritkán tudsz ráfigyelni, az rosszabb, de lehetne akár 2 TG is!

(#7630) Iscariah

Ezt csak körültekintéssel szabad

Direkt tesztelgetési céllal van fenn és még mindíg nem tudtam tartósan kinyírni, a legrosszabb az, hogy mindig elfelejtem a trükköket dokumentálni, hogyan tudom életre kelteni újra!

Ez érdekes, tudnád reprodukálni a dolgot?

Most nem Jessien vagyok épp, de ha itthon leszek újra, utána nézek, hátha megtalálom a history-ban!

[ Szerkesztve ]

(#7632) Apollyon válasza ubyegon2 (#7631) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem ide nem feltétlenül kell TG, elég megírni egy összefoglalót és évekig jó lesz.

A debiannál nem szokott sok dolog történni, 2-3 évente (vagy amikor elkészül) jön ki egy verzió és kész. Verzión belül meg nincsenek nagy váltások/változások amik az összefoglaló folyamatos frissítését igényelné. Sőt, a verziók között sincs talán annyira nagy szakadék, oké mondjuk most volt systemd váltás, de itt nem akkora érvágás egy dist-upgrade.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7633) ubyegon2 válasza kovaax (#7629) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azóta már kiderült, hogy már csak Java 8-cal indul az abevjava?

(#7632) Iscariah

Nem nagyon kell TG, de az legalább törekedne egy Összefoglaló létrehozására! Egyébként ki fogja megírni?

Az egyik legsokrétűbben használható és az egyik legnépszerűbb disztóról van szó mégiscsak!

[ Szerkesztve ]

(#7634) Apollyon válasza ubyegon2 (#7633) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szívesen összedobok egyet, amit a többiek kiegészíthetnek viszont csak pénteken fogok tudni nekiállni. Az meg hogy mikorra lesz kész... amikor elkészül ;] Így ha valaki gyorsabb lenne akkor ez van, de ha nincs más akkor én abszolút nekiesek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7635) ubyegon2 válasza Apollyon (#7634) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez szuper lenne, de TG-ként sokkal egyszerűbb lenne később változtatni, további linkeket belerakni, etc. Úgyis mindennap ránézel a topikra, annyi elég is bőven! Például beírhatnád felülre, hogy készül az új Összefoglaló! Ubiban is így van egy ideje! :D

[ Szerkesztve ]

(#7636) kovaax válasza ubyegon2 (#7633) üzenetére


kovaax
őstag

Igen, gyakorlatilag sikerült is rendesen felrakni elsőre, csak a nyomtatás része nem működött rendesen, nem sikerült a papírokat kinyerni belőle DE nélkül. Összefoglaltam azért a lényeget.

-=- There's no place like /home -=-

(#7637) ubyegon2 válasza kovaax (#7636) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hú ,ez elkerülte a figyelmemet, de jó kis írás! Egyedi telepítéseket ezek szerint nem szereti a java8. :)
Ha lenne TG, most ki lehetne rakni oldalra a friss cikkek közé! oldalra csak címlapos írás mehet. :(( A kezdőbe kiraknám, ha nem gond!?

Minten oldottam meg, a linuxmint.hu-s írás alapján. Elég sok írás van az abev-ről, gyanós, hogy a NAV szponzorálja az oldalukat! :DD

[ Szerkesztve ]

(#7638) kovaax válasza ubyegon2 (#7637) üzenetére


kovaax
őstag

Abszolút semmi ötletem nincs, hogy mi nem szeret mit, egy fia hibaüzenetet nem sikerült belőle kicsiholni, az is változó volt, hogy a nyomtatás meddig jutott el éppen (a fő oldalt általában hosszú várakozás után kitolta magából, de az 1%-os lapot már egyszer sem sikerült kinyerni belőle, ráadásul hol megcsinálta előtte az ellenőrzést, hol nem)...

Oda linkeled, ahova csak akarod. :R

-=- There's no place like /home -=-

(#7639) Damateo válasza ubyegon2 (#7618) üzenetére


Damateo
aktív tag

Végüls is újra let telepítva a gép, hogy tisztalappal induljak.
Sok csomagot nem találok a tároloban.
Kapásból nincs gksu csomag, hunspell-hu.
Egy két programra is rákerestem, bluefish,krusader,RawTherapee.
Mi lehet a hiba?
***
# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 8 _Jessie_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20150407-00:37]/ jessie contrib main non-free

deb cdrom:[Debian GNU/Linux 8 _Jessie_ - Official Snapshot amd64 LIVE/INSTALL Binary 20150407-00:37]/ jessie contrib main non-free

deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free

# jessie-updates, previously known as 'volatile'
# A network mirror was not selected during install. The following entries
# are provided as examples, but you should amend them as appropriate
# for your mirror of choice.

deb http://ftp.debian.org/debian/ jessie-updates non-free contrib main
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ jessie-updates non-free contrib main

# jessie-backports, previously on backports.debian.org
# A network mirror was not selected during install. The following entries
# are provided as examples, but you should amend them as appropriate
# for your mirror of choice.

# deb http://ftp.debian.org/debian/ jessie-backports main contrib non-free
# deb-src http://ftp.debian.org/debian/ jessie-backports main contrib non-free

Ez az alap, még nemnyultam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#7640) ubyegon2 válasza kovaax (#7638) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R

(#7639) Damateo

Jajjaj! Azt az iso-t honnan halásztad, amivel telepítetted, az egy régi snapshot, az ilyen verziónak akkor van értelme, ha mondjuk egy múlt heti verzió kell neked mindenképpen, ennek a dátuma 20150407.

Kezdjük előlről, tölts le egy normális iso-t! Vagy itt egy friss testing netinstall, ha az kéne.

Azt a vackot mindenképp szedd le.

[ Szerkesztve ]

(#7641) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#7640) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha normál 8.3 kell, akkor innen szedd le a megfelelő iso-t vagy a friss kiadások sid, strech, experimental verzióit innen.

Ha csak néhány program kellene frissebb változatban, azt lehet, hogy a stabil ágon telepítve is meg lehet oldani a repók ideiglenes felrakásával, amiról már volt szó!

[ Szerkesztve ]

(#7642) Damateo válasza ubyegon2 (#7640) üzenetére


Damateo
aktív tag

Nekem innen sikerült leszednem:
http://cdimage.debian.org/cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/weekly-live-builds/amd64/iso-hybrid/

Rendben köszönöm, tovább próbálkozom.

(#7643) Penty válasza Damateo (#7639) üzenetére


Penty
tag

Nagyjából ezek legyenek a sources.list fájlodban, aztán meg fogsz találni minden programot egy apt-get update után:

# Base repository
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free
#deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie main contrib non-free

# Security updates
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
#deb-src http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free

# Jessie-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free
#deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free

# Jessie-backports, previously on backports.debian.org
deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-backports main contrib non-free
#deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ jessie-backports main contrib non-free

(#7644) ubyegon2 válasza Damateo (#7642) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt a live nagyon rági, ami felette van azt töltsd le, ha firmware-s változat kell, úgyis telepíteni akarod, felesleges live verzió, nem? Akkor legyen innen ez: direktlink

Ha sikerrel jár a telepítés, megnézzük, mik vannak a sources.list-ben és összevetjük a fórumtárs által javasolt repókkal. Ezt követően a szükséges proramokra rákeresel a csomagkeresőben és, ha frissebb kell, akkor beírod annak a tárolóját, amit majd a telepítés után kikommentelsz.

kb így néz ki a dolog:

# deb http://ftp.de.debian.org/debian stable main contrib non-free

# deb http://ftp.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free

# deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free

#Debian Multimedia
#deb http://www.deb-multimedia.org jessie main non-free
#deb http://www.deb-multimedia.org experimental main

#LMDE2
#deb http://packages.linuxmint.com betsy main upstream import

#SID
#deb http://ftp.de.debian.org/debian unstable main contrib non-free
#deb http://ftp.debian.org/debian/ Sid-updates main contrib non-free
#deb http://security.debian.org/ Sid/updates main contrib non-free

#experimental
#deb http://ftp.debian.org/debian experimental main contrib non-free
#deb http://ftp.debian.org/debian/ -updates main contrib non-free
#deb http://security.debian.org/ /updates main contrib non-free

deb http://ftp.de.debian.org/debian stretch non-free main
#deb http://ftp.de.debian.org/debian stable contrib non-free main

deb http://httpredir.debian.org/debian/ jessie main non-free contrib
deb http://httpredir.debian.org/debian/ jessie-updates main contrib non-free
deb http://httpredir.debian.org/debian/ jessie-backports main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ jessie/updates main contrib non-free
#deb http://mozilla.debian.net/ jessie-backports firefox-release
#deb http://http.us.debian.org/debian/ jessie-updates

[ Szerkesztve ]

(#7645) Damateo válasza ubyegon2 (#7644) üzenetére


Damateo
aktív tag

Mire leírtad kész volt a telepítés. Kezdem megszokni a gnomot.
nonfree tárolókat utólag hozzá lehet adni, vagy érdemes lett volna azzal telepíteni alapból?
Milyen paranccsal tudom megnézni a használt drivereket, és hogy mi hiányzik?

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux testing _Stretch_ - Official Snapshot amd64 NETINST Binary-1 20160329-22:40]/ stretch main

#deb cdrom:[Debian GNU/Linux testing _Stretch_ - Official Snapshot amd64 NETINST Binary-1 20160329-22:40]/ stretch main

deb http://ftp.hu.debian.org/debian/ stretch main
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ stretch main

deb http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main
deb-src http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main

(#7646) Apollyon válasza Damateo (#7645) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"nonfree tárolókat utólag hozzá lehet adni, vagy érdemes lett volna azzal telepíteni alapból?"

A nonfree tárolót csak expert install-lal lehet beálítani telepítéskor ha jól tévedek. Utólag viszont úgy tudod, hogy mindenhol a "main" szó után odaírod hogy contrib non-free ahogy már írták.

"Milyen paranccsal tudom megnézni a használt drivereket, és hogy mi hiányzik?"

Alapjáraton a debian csak nyílt driverekkel települ. Hogy mi hiányzik azt vagy kírja bootoláskor, vagy utólag a dmesg paranccsal tudod kiíratni ami történt bootkor (jó hosszú lesz).

Driverekkel kapcs. meg az lsmod ami kiírja mi van használatban.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7647) ubyegon2 válasza Apollyon (#7646) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:R

Gratulálok az új Topikgazdának! Végre már itt is van ilyen!

(#7648) ubyegon2 válasza Damateo (#7645) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, ez nagyszerű hír!

Azon kívül, amit TG kollégánk is írt imént, pár dolgot javallanék.

ezeket nyugodtan kitörölheted:
# deb cdrom:[Debian GNU/Linux testing _Stretch_ - Official Snapshot amd64 NETINST Binary-1 20160329-22:40]/ stretch main
#deb cdrom:[Debian GNU/Linux testing _Stretch_ - Official Snapshot amd64 NETINST Binary-1 20160329-22:40]/ stretch main

és ha forrásból nem akarsz dolgozni/fordítani, akkor ezeket is:
deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ stretch main
deb-src http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main

Én az ftp helyett http://httpredir előtagot használnék a helyedben így nézne ki:

deb http://httpredir.debian.org/debian stretch main non-free

A httprediregy átirányító, annyi az előnye, hogy mindig a legjobb kapcsolattal rendelkező lehető legközelebbi tükröt használja, nincs olyan, hogy nincs benne az a kellő csomag a repóba, nem működik a repó, etc.
Nézd meg a demo-ját a Retry-re kattintva.

(#7649) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Még jó, hogy időnként ránézek a Jessei-re. :U
Aki érti ezt, mondja már meg, mi a manó lehet ez a dmesg végén, ill. mit csinál ott!?

[ 5.079435] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready
[ 20.157177] ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3
[ 20.160048] ISO 9660 Extensions: RRIP_1991A

ISO 9660 az OK, de semmi optikai meghajtó nincs a gépben és eddig a messages nem is írta ki ezt, mindig ezzel zárt:
[ 5.079435] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready

ezek a meghajtók vannak, iso sincs felcsatolva

Mondjuk eddig dmesg se volt csak a messages log. :N

[ Szerkesztve ]

(#7650) Damateo válasza ubyegon2 (#7648) üzenetére


Damateo
aktív tag

Köszönöm a tanácsot.
Jelenleg így néz ki:
deb http://httpredir.hu.debian.org/debian/ stretch main non-free contrib
#deb-src http://ftp.hu.debian.org/debian/ stretch main non-free contrib

deb http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free
#deb-src http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free

ha jól rémlik a steamnek is van ilyen tárolója, majd az ubiról lelesem.

Szeretnék zárt nv driverre váltani. Hogyan kezdjek neki?

Másik kérdés. Autó login megoldható valahogy?
Amit én néztem az a LightDM-es megoldás. Van más jobb, vagy égszerűbb?

Gonom alatt a futóprogramokat nem lehet felső tálcára varázsolni?
+paneles módszert találtam

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.