Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Csendes egér kerestetik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nap


nap
addikt

Sziasztok!
Csendes egeret keresek ejszakai netezeshez. A szilikonos billentyuzet nagyon bejott, mar csak az eger kattogasa zavaro.
Tudtok ilyen parameterrel rendelkezo, magyarorszagon beszerezheto egeret?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#2) [amne] válasza nap (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

OFF

Szerintem zsírozd be (sertés zsír előnyben) bocs :D

ON

(#3) nap válasza [amne] (#2) üzenetére


nap
addikt

Az csak billentyuzetnel mukodik ... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4) morzsol


morzsol
aktív tag

Én is kerestem ilyen egeret, de csak répát ajánlottak... az alvók fülébe. :F

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Tapipad és bal katt helyett kétszer hozzáérni a tapipadhoz (=kattintás) :DD

(#6) nap válasza Keitaro (#5) üzenetére


nap
addikt

Nem rossz otlet. Lehet kapni kulon tapipadot?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) nap válasza nap (#6) üzenetére


nap
addikt

Azt hiszem a porazos eger megiscsak kivanatosabb megoldas lenne...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) Jano


Jano
senior tag

Hát nem tudom egy egér kattintásra nem ébred fel senki szerintem egy hangos PC-re viszont már lehetséges.

A tudás érték!!!

(#9) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Halk egér a DÖGLÖTT egér!!! (üsd agyon ha kaparászik!):DD

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) #25954560


#25954560
törölt tag

moddolni kell az egeret is!
kisebb feszt neki, parafat meg passziv hutest :D

(#11) Keitaro válasza nap (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez jó kérdés. Nekem olyan van, hogy a billentyűzet csuklótámaszába van építve. De szerintem kell, hogy legyen külön is. De biztos lehet kezdeni valamit magával a mikrokapcsolóval is. Barátom A4Tech egerének a jobb gombja pl működik, de nem kattog. Egyébként nagyon idegesítő, mert úgy érzem mintha nem nyomtam volna le a gombot

(#12) nap válasza Jano (#8) üzenetére


nap
addikt

Itt nem arrol van szo, hogy felebred valaki, vagy nem. A napkozbeni kis kattogas ejszaka hatvanyozottan jelentkezik, es nagyon zavaro tud lenni. Szoval most a leghangosabb alkatresz az eger. :) (najo, a cd, de azt ejszaka nem hasznalom ;))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13) nap válasza Keitaro (#11) üzenetére


nap
addikt

Gyarilag nem kattog, vagy csak spontan? :)
Ha gyarilag, akkor gyorsan gyartot/tipust/szeriaszamot! :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) Keitaro válasza nap (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Sajna azt kell mondjam spontán. Eleinte még kattogott :)

(#15) Keitaro


Keitaro
addikt

Nem pont a téma, de milyen géped van, hogy az egér a leghangosabb?

(#16) nap válasza Keitaro (#15) üzenetére


nap
addikt

Epia- jo melyen az asztal alatt.. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) morzsol válasza Keitaro (#15) üzenetére


morzsol
aktív tag

Hali Keitaro! :)

Jó tudni, hogy a répánál csak létezik jobb megoldás is!
Még nem nagyon vizsgálódtam a billentyűk között, de árulnak külön független billentyűzetet is tapipaddal? Milyet és kb. mennyiért (nagyságrend), és persze mennyire jó minőségű?
Az a baj, az egérrel, hogy ugyan lehet, hogy a pc-nél nem hangosabb, de az mélyebb frekvenciájú és főleg folyamatos(!) zajterhelést jelent. Ezt meg lehet szokni. Egy idő után már nem halljuk, ha dolgozunk vele.
De az egér! Kis hülye éles hangján cincog, cincog - pláne, ha soxor kell egymás után klikkelni... nem tudom elg óvatosan csinálni!

/Más : ma láttam e gy siemens...996F monitort. Egy LGF700b mellett, kissé távolabb meg egy s. 763MB volt. Ua. futott rajtuk. Nem tudom, hogy nagy szentségtörés-e, de... az LG-nél kontrasztosabbnak tűnt, meg kellemesebb színek, a 763-nál pedig élesebb(?)nek- élőbbnek. De nagyon nehéz ezeket ennyi idő alatt megfogalmazni! Kellemes volt nézni, és egész élőnek tűnt. (Felette egy sima 900B volt, az a tükröződések miatt nálam leverte.) Persze elosztódobozon egy korában...
Hát, a méret, az ár, meg a frissítés, meg a kellemes színek... épp megfelelne.
Nekem fotószerkesztésre, meg grafikai akármikhez kellene. Nagyon ciki?
Van egy ilyen siemenses topic, ha van róla véleményed, oda is írhatsz, hogy ne keveredjünk. -Szia!/

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#18) Keitaro válasza morzsol (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Szia.

Egy, két éve még ilyen 8e körül volt ez a billentyűzet. Natural kialakítású, de hogy hol lehet még kapni azt nem tudom... Megnézem hátha látok majd valahol.
/Siemens moncsikhoz nem nagyon volt szerencsém, de átnézek oda/

(#19) twollah válasza nap (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

A mikrokapcsoló kattog benne.

Nem hinném, hogy azt ki lehet iktatni egy egérben.

(#20) Keitaro válasza morzsol (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát elnézést a többiektől, hogy itt OFFolok, de nem találtam meg az említett Siemenses helyet.
Az általad felvázolt indokok egyébként azok amiért az LG és Samsung hívők mindig egymásnak esnek és sosem tudnak egyet érteni, hogy melyik a jobb. :)
Elosztón azért nem a legjobb nézni. Egyébként nem ciki :)
De jó dolog, hogy meg tudod nézni őket élőben, mert így tudsz dönteni, hogy neked melyiknek jön be jöbban a képe. (egyébként nem ciki :] )
Üdv ^^

Keitaro

(#21) morzsol válasza Keitaro (#20) üzenetére


morzsol
aktív tag

Mindenkitől elnézést, mingyárt eltününk...

...Köszi!, amúgy:
Felhoztam (a monitoroknál)!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#22) morzsol válasza Keitaro (#20) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ja, de milyen gyártmány, meg elég jó? Vagy ez tök elterjedt, csak még nekem nem verte ki a szemem? (Egy micsumit nyomkodok pár éve, semmi extra, de tök korrekt. Amikor vettem, körbenéztem előtte.) Hali!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#23) nap válasza morzsol (#22) üzenetére


nap
addikt

Nem szep dolog, hogy en is szetoffolom sajat topikom. ;)
Kb egy fel eve lattam ilyen billentyuzetet, aminek a csuklotarto reszebe, a kurzormozgatok ala volt beepitve tapipad. Az ara kb 10 volt bruttoban. A gyartojara nem emlekszem, lehet, hogy kolink...

Azert, ha lattok olyan egeret, amelyik nem kattog, csak ertesitsetek! :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#24) nap válasza twollah (#19) üzenetére


nap
addikt

Ki lehet iktatni, csak nem akarom moddolni az egeret a garancia miatt...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) Keitaro válasza morzsol (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát gyártó az nincs rajta, én csak ezt az egy félét láttam. Az aljára az van írva, hogy Unikey és FCC ID meg Model number is van, csak nem hinném, hogy ezzel sokat segítek.

(#26) Panther válasza Keitaro (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

FCC ID-ből kiderül a gyártó...
http://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/cf/eas/reports/GenericSearch.cfm

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) Keitaro válasza Panther (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

Thanx

Chicony Electronics Co Ltd
Ez lenna akkor a gyártó az oldal szerint :)

(#28) morzsol válasza Keitaro (#27) üzenetére


morzsol
aktív tag

Elég régóta nyomják már ezek a csicsóniék(?), úgyhogy emiatt nincsenek fenntartásaim, a sznobságból meg szép lassan kinő az ember (:csak MS naturalt, csak MS naturalt!) - de elégedett vagy vele? (Persze, nem akjánlottad volna.)

Amúgy ez a téma másokat is érdekelhet szerintem és nekik lehet, hogy ez megoldás, ha a topic indítójának (bocs, csak a logódra emléxem, az édi) nem is... Csak az OFF-olás végett mondom. Szal szerintem ez elég ON. És köszi mindenkinek!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#29) Keitaro válasza morzsol (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

MS Natural szerintem ritka pocsék egy cucc :)
Legalábbis ez után. MS Naturalon valahogy picik a gombok, meg elég hülye kialakítása van. Persze lehet, hogy csak nagyon hozzászoktam ehhez. A tágabb véleményem róla az, hogy :
A tapipadot biza szokni kell, és nem ezzel fogsz Quake bajnokságot nyerni, szvsz fps-re totálisan alkalmatlan. Általános win használatra jó, de egy görgős egér kényelmesebb sokkal (persze tudom, az kattog). Egyébként nem rossz a tapipad, csak nem praktikus.
A billentyűzet résszel egyébként nagyon meg vagyok elégedve. Szerintem miután hozzászokik az ember ezen sokkal jobban lehet gépelni, mint az átlag billentyűzeten. Legalábbis nekem, és egy barátomnak aki ugyancsak ilyet vett anno, ez jött le. Hátránya, hogy most úgy érzem a normál billentyűzeten nem tudok ilyen jól gépelni :)
Viszont itt csendes dolgokról szól a fáma, és hozzá kell tenni, hogy ez a billentyűzet kattog rendesen mint legtöbb társa.

(#30) nap


nap
addikt

Felhozom a temat, hatha azota valaki talakozott a keresett celszemellyel. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31) anaqer


anaqer
veterán

Moddolás tényleg segíthet, a mikrokapcsolókat kell szétszedni ( haver megcsinálta egy Geniuson, majd kérdezek részleteket vagy ideküldöm).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) nap válasza anaqer (#31) üzenetére


nap
addikt

Igazabol, nem nagyon akarnek moddolni, de lehet, hogy elkerulhetetlen lesz... :(

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33) bumper


bumper
senior tag

Na vki egy kattanás nélküli egeret tudna ajánlani?

(#34) Out


Out
addikt

Most en hozom fel a temat, mert szombat ejszaka megorjitett az eger gombjanak a hangja. Nem talaltak meg fel a csendes egeret? :oD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#35) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Még mindig nem létezik a halk egér?
Idegesít már ez a kattogás és a racsnis görgő. :W

VALAKI SEGÍTSEN :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37) Dluinet válasza PsYcHO20 (#36) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez lett helyette:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38) Sub-S válasza Dluinet (#35) üzenetére


Sub-S
senior tag

MM-ben voltam nemrég egérmustrán, volt 2 MS egér aminek minimális volt a kattogása, csak az a baj velük, hogy apróságok(az egyik neve Explorer Mini(optikai) a másik még ennél is kisebb volt és ~24k volt az ára).

Boba6 erre hívta fel a figyelmemet.

(#39) #81957632


#81957632
törölt tag

Ha még valakit érdekel csendes egér akkor ajánlom a Genius XScroll egeret. Alapértelemezésben nagyon hangos, de pillanatok alatt el lehet venni a hangját. A mikrokapcsolót szét kell pattintani és a benne lévő fémlemez végét le kell nyomni. Így nem olyan feszes és nincs hangja (Szinte semennyi sem). Az így kapott egértől azonban senki ne várjon túl sokat! Játékhoz használhatatlan. Nem érezni a kattintást annyira puha lett és NAGYON érzékeny. Viszont éjszakai böngészéshez tökéletes! Ha valakit érdekel részletesen mit kell csinálni akkor készítek néhány képet és feltöltöm.
Lehet hogy más egérnek is ilyen a mikrokapcsolója (Sőt szinte biztos!), de nem szedek szét még egyet ezért ajánlottam konkrétan ezt a típust.

(#40) MakeSKA


MakeSKA
csendes tag

Azt hiszem az Apple megoldotta a problémát, ennél halkabb egér szerintem nincs, ugyanis nincs gombja...szenzoros:)

http://xms.hu/apple.php?t=magicmouse

...csak egy Mac kell hozzá, illetve valamennyire kompatibilis PC-vel is...állítólag, de nem találtam egyértelmű választ, így még várok mielőtt megveszem.

Szóval egy PC-s halk egér engem érdekelne nagyon!!! Hasonló probléma, a páromat zavarja, de nem azért mert felébred, hanem mert el sem tud aludni a kattogás miatt...

Respect to the King Selassie!

(#41) csacsi76 válasza MakeSKA (#40) üzenetére


csacsi76
csendes tag

http://www.gamestar.hu/hangtalan-pc-s-eger.html

(#42) Amur


Amur
addikt

Én is kapcsolódnék a csendes egeret keresők közé!
Hihetetlen hogy ekkora technikai fejlődés mellett nem tudták még kiváltani azt a mikrokapcsolót!!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#43) brugyu


brugyu
csendes tag

valaki ezt próbálta már:

http://www.nexustek.nl/nexus_silent_mouse.htm

"...Patented Silent Switch technology..." hmm...

(#44) SkyZoFrame válasza MakeSKA (#40) üzenetére


SkyZoFrame
csendes tag

MakeSKA

Kattog http://xms.hu/apple.php?t=magicmouse ez az egér is!!!!

[ Szerkesztve ]

- 42 -

(#45) Diablo18


Diablo18
senior tag

én veszek 1 ilyen nexust hardverkerben 5 k
asszonyt zavarja a jó öreg a4tech x7 esem kattogása :) majd jó lesz éjszaka egerészni nappal kattogok tovább:D

(#46) kazsmerlaca válasza MakeSKA (#40) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ennek van hangja és ritka szar egér amúgy. Nem támaszt alá, nehéz és hamar merül... Ráadásul nagyon hangosan kattog! :K

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#47) dave666


dave666
aktív tag

Tud valaki ajánlani egy hangtalan egeret?
Előre is köszönöm :R

Dave666

(#48) #65675776


#65675776
törölt tag

A további kérdéseket a Milyen egeret válasszak? című topicban tegyétek fel.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Csendes egér kerestetik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.