Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#19851) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Én portfólió arányosan +1%-ot tettem bele most :DDD de meg lehet délután még egyszer ennyi berakok

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19852) nort_on válasza Oppenheimer (#19851) üzenetére


nort_on
senior tag

Annyit minek? :U :P

(#19853) kennystyle


kennystyle
tag

IBKR-en próbálnék VBTC ETN -t venni, de hiába nyomok rá hogy "enable trading" nem történik semmi pár nap után sem.
Pl. mikor BYD-et akartam venni a Hong Kong exchange sem volt aktív, rányomtam, másnap tudtam venni.
Van esetleg valami tipp, hogy miért lehet ?

(#19854) Oppenheimer válasza nort_on (#19852) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mert hosszú lesz a nyári dagonyázás, lesz még lehetőség bővíteni :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19855) nort_on válasza Oppenheimer (#19854) üzenetére


nort_on
senior tag

Short-term egy 65-66k pattanás az simán benne van. Persze a globáltól is függ. Aztán vagy fel, vagy le. :DDD De nagy TF-en ez még teljesen jó mozgás/korrekció, egészséges is egy ekkora run után. Max annak nem túl vidám, aki megint ATH körül vett portfóliós cikk hatására...

[ Szerkesztve ]

(#19856) kwzatz válasza kwzatz (#19846) üzenetére


kwzatz
őstag

A BTC a saját vérében fuldokol, ETH egzisztenciális válságban, altok 95%-a a saját hányásában fetrengve próbálja magát összekaparászni a földön... De nem xy. Új ATH... There is a new sheriff in town. :D

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#19857) Oppenheimer válasza nort_on (#19855) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Gondolod lesz short term felhúzás? Én most azt nem látom bele a piacba. Dél körül még vettem egy csomaggal

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19858) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

LOL
Early crypto investor Roger Ver, a.k.a. ‘Bitcoin Jesus,’ has been charged with a tax fraud, with the Department of Justice saying he evaded nearly $50 million in taxes.

A korai kripto befektető Roger Ver, más néven "Bitcoin Jézus" ellen adócsalás miatt emeltek vádat, az igazságügyi minisztérium szerint közel 50 millió dollárnyi adót csalt el.

(#19859) Agyrák666 válasza bobalazs (#19858) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Ha par ezret csalsz el, megfingatnak.. tobb millional inkabb leulnek targyalni. ;]

(#19860) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy van 64 PLU-m metamaskban. Mivel egyre kevesebbet ér, szeretném EUR-ba váltani és Revolutra átrakni. Nem vagyok nagy guru ebben. Sajnos nem tudom, hogyan csináljam. Elakadtam az elején, úgy tűnik, PLU-t nem is lehet kiutalni, ETH-re át kéne váltani, de akármilyen kicsi PLU amountot írok be, mindig azt írja, hogy a GAS fee nagyobb. Most vagy bénázom, vagy ennyire nem éri meg :) Valamit szarul csinálok, de nem tudom, hogy csináljam. Van valami jó leírás ehhez? A YT-n a videóbat ETH-et utal ki a magyar srác, de nálam az nem elérhető, gondolom, mert PLU-m van, viszont nem tudom, hogy váltsam át. Van erre valakinek vmi ötlete, leírása?

[ Szerkesztve ]

(#19861) LuckyL válasza ddsteel (#19860) üzenetére


LuckyL
őstag

nem a "metamaskban" van, hanem valamelyik hálózaton, a metamask az csak 1 wallet amivel hozzá tudsz férni

nem ismerem ezt a coint, de ha eth hálózaton van, akkor kell legyen az accountodon eth, hogy ki tudd fizetni küldéskor a díjat

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#19862) ddsteel válasza LuckyL (#19861) üzenetére


ddsteel
aktív tag

PLU van az accountomon, azt utaltam be, azt mutatja a rendszer. Nincs rajta ETH. Végülis az a kérdés, hogy mit csináljak, hogy a PLU EUR formájában a Revo-ra kerüljön. Egyszerűnek tűnik, aztán itt szenvedek vele...

[ Szerkesztve ]

(#19863) k1raly válasza ddsteel (#19862) üzenetére


k1raly
tag

Küldj a metamaskodra eth-t, aztán a pluton küld be egy tőzsdére amit használsz és támogatja. Ha jól láttam coinbase és kucoin is ilyen. Ott eladod és küldöd a pénzed revolutra.

(#19864) ddsteel válasza k1raly (#19863) üzenetére


ddsteel
aktív tag

De hogy csinálok a plubol eth-t. Látod, most plu van ott. Vagy ezt a metamaskomban kell ethre váltani?

(#19865) nort_on válasza Oppenheimer (#19857) üzenetére


nort_on
senior tag

Volt, dobtam is. Easy money. ;] Jó kis órabér. :U :DDD

(#19866) Zoli-bácsi válasza ddsteel (#19864) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem csinálsz belőle ETH-t, az azért kell, hogy fedezze a tranzakció költségét.

(#19867) ddsteel válasza Zoli-bácsi (#19866) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi. Csatoltam a képet az előbb, ez a PLU van a metamaskomban. Most csináltam egy coinbase-t, a címemet ellenőrzik épp. Hogyan tovább, mi a menet? pár pontban le tudná írni valaki? A metamaskból kell kiutalni, vagy a coinbase-ben kell bűvészkedni? És ha a coinbase-ban van, onnan hogy lesz belőle EUR a Revom-ra?

(#19868) Zoli-bácsi válasza ddsteel (#19867) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha kész a Coinbase, akkor ott veszel ETH-t, amit elküldesz a Metamaskra. Így már ki fogod tudni utalni a Coinbase-re a PLU-t. Ott azt átváltod Euro-ra és azt pedig kiutalod a Revora. Viszont nem mindegy milyen napszakban csinálod, van hogy nagyon magas a tranzakciós költség.

(#19869) ddsteel válasza Zoli-bácsi (#19868) üzenetére


ddsteel
aktív tag

OK, köszi, ez elsőre igy elég meredek nekem, meg kell értenem még :) Pl mi az, hogy veszek ETH-t? Nem akarok pluszban venni ETH-t, ha van PLU-m, vagy úgy érted, hogy a PLU-m ért cserébe vegyek ETH-t? Vagy pluszban kell még ETH-t vennem? Ha igen, mennyit?

(#19870) Zoli-bácsi válasza ddsteel (#19869) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem rosszból, de nincs valaki a közeledben aki ért ezekhez? Elég sok buktató lehet benne ha ennyire nem tudod miről van szó.

(#19871) ddsteel válasza Zoli-bácsi (#19870) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Sajnos nincs, ezt az egy dolgot akarnám kinyerni belőle, aztán hagyni. Eljutottam eddig magamtól, elég tudatos vagyok pénzügyileg is, a PLU használata miatt felgyűlt coinokat akartam kinyerni valahogy, de itt a metamasknál sajnos megakadtam. Senki sem ért ehhez a környezetemben sajnos. Egyébként pont azért kérdezek itt, hogy nehogy elb@sszak vmit. Valami összefoglaló vagy leírás kéne valahonnan, csak megoldják mások is... Szokott a fórum elején is összefoglaló lenni, azokat mindig átolvasom, most ez sincs.

[ Szerkesztve ]

(#19872) bobalazs válasza ddsteel (#19871) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Csávó pont ezt csinálja.
[link]

(#19873) ddsteel válasza bobalazs (#19872) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi, igen, ezt néztem is, ott álltam meg, hogy létrehoztam a coinbase accountot, verification OK, viszont az addresst nem tudom bizonyítani. Lakcímkártyával, elmű, gázszámlával próbálkoztam, mindegyiket visszadobta, pedig nevem, címem egyezik, gondolom nem angolul van, az a baj. Redditen olvasom, sok embernek ez a problémája. Hogy igazoljam magam? Most 24 óráig nem enged feltölteni más dokksit. Nem tudom, mivel igazolhatnám magam, elvileg minddel lehetne ezek közül. Most itt álltam meg egyelőre.

(#19874) bobalazs válasza ddsteel (#19873) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

passz. ticket nyitás? (segítség kérés az oldalon)

(#19875) Oppenheimer válasza nort_on (#19865) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én még tartom sokáig. Látod, nekem ezért jó a pozíció méretezésem, nem kell ugrálni vele :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#19876) ddsteel válasza bobalazs (#19874) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi, igen, folyamatban. Egyik probléma generálja a másikat. Csak meglesz egyszer.

(#19877) nort_on válasza Oppenheimer (#19875) üzenetére


nort_on
senior tag

Napi 5%-ot nem hagyok benne, főleg nem hétvégén. Majd olcsóbban visszaveszem... Híres utolsó mondatok. :U :DDD

(#19878) Lacesz88 válasza ddsteel (#19873) üzenetére


Lacesz88
tag

Coinbase-ről annyit érdemes tudni, hogy a verification régebben elég kaotikusan alakult náluk, teljesen random ment. Beadtam mindent amit kértek és 2-3 hónapig semmi nem történt, ügyfélszolgálat is annyit jelzett vissza, hogy a rendszerük ilyen és kész. Utána olvasva nem egyedi eset volt az enyém másnak is volt ilyen baja. Ezután nem is foglalkoztam velük tovább majd pár hónap múlva egyszer csak kaptam értesítést, hogy gratulálnak most már leellenőriztek mindent és kész a verification :D
Ez azóta persze változhatott, de nem rég is volt másik topikban negatív tapasztalás velük.
Azóta ugyan ritkán használom és nincs gondom velük, de lehet nulla historyval nem náluk oldanám meg ezt a pénzkivételi kört.

[ Szerkesztve ]

(#19879) ddsteel válasza Lacesz88 (#19878) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Szép kilátások, köszi. Az összes ilyen tech cégnek, akivel dolgom volt, elég gatya a supportja. Curve, plutus, ezek szerint ez is, tapasztalat szerint mind ilyen...

[ Szerkesztve ]

(#19880) Zoli-bácsi válasza ddsteel (#19879) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Próbáld meg a Binance-t, hátha az gyorsabb.(és eleve jobb is)

(#19881) ddsteel válasza Zoli-bácsi (#19880) üzenetére


ddsteel
aktív tag

OK, köszi, megpróbálom.

(#19882) k1raly válasza Zoli-bácsi (#19880) üzenetére


k1raly
tag

Csak oda nem tudja a plutont küldeni. Csak ha már swapolja előtte ethra, de ez még néhány feladatot eredményezne..

(#19883) Zoli-bácsi válasza k1raly (#19882) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ja, akkor az storno. :D

(#19884) Frozen válasza ddsteel (#19879) üzenetére


Frozen
őstag

Vegyél egy ledgert vagy trezor kulcsot azon keresztül tudsz eladni és venni.
Egyedül annyi a hátránya,hogy shitcoinokat vagy nagyon új dolgokat nem tudsz rajta venni. Cserébe viszont a pénzed biztonságban van.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#19885) tomazin válasza Frozen (#19884) üzenetére


tomazin
veterán

Nem szeretnelek megbantani, de mar itt esz a fene tobb eve es ennyit nem tudsz,h ahhoz,h hasznalni tudja a halozatot gas feet kell fizetnie?

(#19886) k1raly válasza tomazin (#19885) üzenetére


k1raly
tag

Nem bántod meg, ettől ne félj. :DDD

(#19887) ddsteel válasza tomazin (#19885) üzenetére


ddsteel
aktív tag

A gas fee nem lenne baj, a baj az, hogy nem értem miről beszél, utána kell olvasnom :) Egy topiktárs felajánlotta, hogy esetleg leboltolja automatával velem, lehet, ez így a legegyszerűbb...

(#19888) Zoli-bácsi válasza ddsteel (#19887) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Automatával? Mire gondol a kedves topiktárs?

(#19889) k1raly válasza Zoli-bácsi (#19888) üzenetére


k1raly
tag

Felajánlottam hogy küldök neki etht a tranzakciósdíjakra, elküldi a coinbasemre és kivesszük a cb kártyámmal egy automatanál.

(#19890) Ryder1 válasza ddsteel (#19887) üzenetére


Ryder1
senior tag

Uniswappon átváltod ETH-re és azt küldheted Revolutra, ahol eladod EUR-ért. Így kimarad a tőzsde és a KYC. Most 5 USD körüli ETH a fee, reggel kicsit olcsóbb is. Nem mondom, hogy a legolcsóbb megoldás, de egyszerű. Csak előtte szerezz kb 10-15 dollárnyi ETH-t a tárcádra, mert egyrészt kell a swapra, másrész a küldésre.

(#19891) ddsteel válasza Ryder1 (#19890) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi ezt tippet is.

(#19892) bobalazs válasza Ryder1 (#19890) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a leglogikusabb válasz.
A segítőkész kollégának pedig külön köszönet.

(#19893) Ryder1 válasza ddsteel (#19891) üzenetére


Ryder1
senior tag

Ha az én verziómat választod és még korábban nem használtál ilyen platformot, akkor azért szólj előtte, mert 1-2 lépést el lehet rontani, ha nem figyelsz.

(#19894) ddsteel válasza Ryder1 (#19893) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Nagyon szívesen választanám, de annyira nem vagyok képben és nem szívesen zargatok senkit ilyenekkel. Fogalmam sincs, mennyi időbe telne ez, most úgy néz ki: A metamaskomban ott a PLU, binance-t létrehoztam és a verify is OK. Jelenleg így állok, ha valakit fel tudnék hívni, hogy elmondja mit csináljak így a gép előtt, az lenne a tökély, de ilyet nyilván senkitől nem várhatok el. Egyelőre próbálok rákeresgetni a módszerre, amit leírtál. Persze lehet, hogy az uniswaphoz nem kell binance sem, csak azt már korábban létrehoztam.

[ Szerkesztve ]

(#19895) Ryder1 válasza ddsteel (#19894) üzenetére


Ryder1
senior tag

Mivel binance-re közvetlenül nem tudod küldeni, mert nincs listázva, így ott max annyit érdemes csinálnod, hogy veszel valamiből ETH-t és kiküldöd a metamaskos tárcádra.
Gyorsan leírom az uniswapot:
- metamask tárcát csatlakoztatod (ETH láncra legyen állítva, jobb felül látod az ETH ikont)
- select token részre mész, beírod a pluton contract addressét: 0xd8912c10681d8b21fd3742244f44658dba12264e (így elkerülhető, hogy véletlen más coint válassz ki, ami szintén PLU)
- megfordítod a tranzakciót, hogy a you pay résznél legyen a PLU, alul pedig ETH
- jobb felül kis fogaskeréknél custom slippage legyen beállítva, 0,5%
- mennyiséget beírod és mehet a swap

Igazából csak a swapra elég fee kell metamaskra, mert sikeres swap után alapból ETH-ed lesz csak a tárcán. Picit még tudsz spórolni, ha reggeli órákban csinálod, mert akkor általában kevesebb a fee.

(#19896) ddsteel válasza Ryder1 (#19895) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi az utsó pontig eljutottam, de akkor reggel fogom csinálni az utolsó pontot. Illetve ha ezeket elfelejti, ha nem most csinálom, akkor reggel csinálom az egész sort. Hát jó, hogy ezt leírtad, ebből kb semmire nem jöttem volna rá magamtól - nyilván. Azt még meg tudod mondani, hogy ezt hogy csináljam? "csak a swapra elég fee kell metamaskra" Ehhez hol és mit csináljak? Szerk: egyelőre insufficient PLU balance-t ír, gondolom, a gas fee miatt.

[ Szerkesztve ]

(#19897) Ryder1 válasza ddsteel (#19896) üzenetére


Ryder1
senior tag

Metamask tarcadra valahonnan ETH-t kell szerezned, mert az lesz a swap tranzakciós díja. Erre írtam, hogy akár Binance-en veszel és onnan küldöd a metamaskodra. Nem kell sok, valószínűleg 10 dollár körüli értékben elég lesz. De ha kicsit több, igazából az sem baj, mert úgyis tisztán ETH-et utalsz majd tovább revolutra, szóval nem fog ottmaradni sehol, max egy nagyon minimális mennyiség.

(#19898) ddsteel válasza Ryder1 (#19897) üzenetére


ddsteel
aktív tag

ok, akkor vennem kell a bankkártyámmal ETH-t a Binance-on? Lehet egyáltán azt úgy? Annak a menete hogy néz ki?

(#19899) k1raly válasza ddsteel (#19898) üzenetére


k1raly
tag

Metamaskon is tudsz venni kártyával etht.

(#19900) ddsteel válasza k1raly (#19899) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Próbából megnéztem, kb 10 fajta ETH-t lehet venni metamaskon. Melyik kell nekem? Veszek akkor abból 10 euróért (euro van a Revolutomon.)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.