Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Destr4ct

    aktív tag

    válasz Necc #476 üzenetére

    "mar nem is tudom ki vegigtrollkodra ezt a forumot is, meg a CC-t is hogy "jajj de fako a szine""

    Fakó színre én panaszkodtam itt is, és a cc fórumban is, szóval valószínűsítem rám gondolsz.
    Én csak azt írtam le a tablet kijelzőjének színeiről, amit a saját szememmel láttam, és tapasztaltam.
    De ezt már részben megtárgyaltuk valamennyire, mert akkor is te válaszoltál a hozzászólásomra.

    Nem azt mondtam, hogy teljesen fakó minden szín. Hanem csak a zöld. És pedig relatíve a vöröshöz és kékhez képest, ugyanazon a kijelzőn.

    Igen, hasonlítottam monitorhoz is.
    De IPS panelt hasonlítottam IPS panelhez (aminek azért több értelme volt, mintha a Galaxy S-em AMOLED-jéhez, vagy a laptopom hihetetlenül rossz TN-jéhez hasonlítottam volna)

    És ezt a Dell monitorral való összehasonlítást annak idején a PLAY-jel is megtettem (fotókkal és tesztképekkel is) Azzal akkor meg voltam elégedve, mert az erősen megközelítette a monitor színvilágát, majdhogynem megegyezett.

    A SPEED-nél viszont számomra szembetűnően fakó a zöld. Nem csak más panelhez hasonlítva, hanem önmagában is.
    Nyilván ha csak a tableten nézegetsz rendes, több színt, többféle árnyalatot tartalmazó fotókat, és nem RGB tesztábrákat, akkor ez kevésbé észrevehető a legtöbb esetben. Legfeljebb akkor zavaró, ha tudod, hogy "na az a zöld ott, na annak zöldebbnek kellene lennie".
    Végülis ezzel lehet élni, meg sok mindent nem is lehet vele kezdeni.
    És nem is vontam le olyan következtetést, hogy ez így tűrhetetlen, használhatatlan, ne vegyétek, vagy hasonló. Ugyanakkor nem mehettem el mellette szó nélkül sem.

    És kikérem magamnak, hogy trollkodtam volna. Nem volt szándékomban sem félrevezetni senkit, sem veszekedést szítani, vagy ilyesmi. (Már ha rám gondoltál)

  • turbulencia8

    addikt

    válasz Necc #476 üzenetére

    Csak pár megjegyzés:
    a. Az EU-s direktíva csak minimum kötelezettséget ír elő, attól a gyártó még vállalhat szigorúbb szavatosságot.
    b. A PH-s tesztek ISO 17025-ös akkreditált mérések?
    c. Statikus kontrasztarányra gondolsz?

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz Necc #476 üzenetére

    Nekem pölö már teljesen elment a kedvem az egész tablet vásárlástól. Majd mindnek van vmi baja. Ez lenne a 3. tabom, de lehet, végül nem veszek. A húgom odaadta az Oveermax Ov-tb-08 II típusú tabját, mert vett egy iPhone5-öt. A gép alig használt. Szervizben van. Szar az akksija. Hiába töltöm fel, percek alatt lemerül, vagy össze-vissza ugrál a töltöttség. Alvó módból nem tudom normál körülmények közt visszahozni, mert restartol. Viszont ez a jelenség akkor nem jelentkezik, ha usb-n gépre van kötve. töltőről, vagy akksiról meg mindig.
    Úgyh ha megcsinálják, eladom és vennék egyet. De foggalmam sincs, milyet?
    Sokáig a Speed volt a befutó, de itt is annyi hibáról írnak, h elment tőle a kedvem. Semmi kedvem ahhoz, h megveszem és állandóan vmi baja legyen. De gondjai vannak a WayteQ-nek, a Prestigionak a Myaudioról nem is beszélve.
    70-80 ezret meg nem fogok kiadni egy tabletért. Van egy jó notim, meg egy normális androidos telóm. Úgyh max 30-35ezret szánnék rá. de így, h mindről viszonylag rosszat olvasok, lehet, maradok vmi olcsónál, aztán annál legalább leszarom, ha vmi baja lesz. Lehet, Concorde Tab One lesz belőle 16gb háttértárral. Netezésre az is megteszi.
    Igen, sajnos a piac és az igények diktálnak és nincs idő hibátlan termékeket előállítani. Még a nagyok is tudnak hibázni.

Új hozzászólás Aktív témák