Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64

Hozzászólások

(#951) bitmad válasza MasterDeeJay (#944) üzenetére


bitmad
aktív tag

A Commodore Újság 1987/06 számának utolsó oldala a C64-et mutatja belülről:[link]

(#952) MasterDeeJay válasza bitmad (#951) üzenetére

Igen így már látom (bár a link elejét ki kellett szednem mert nem volt teljesen jó).
6525-ös hiányzik. Furcsa hogy ennél meg kivehetőek a chippek, totál random módon vannak ezek az alaplapok hogy melyiknél mi a kivehető. Meg a képen lévőnél is hiányzik egy chip ami nekem meg benne van legalul foglalatos kicsi.
Kukáztatok még pár ilyen c64-et, aztán átrakom belőlük.
kriszpontaz
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#953) MasterDeeJay válasza bitmad (#951) üzenetére

Akarom mondani 6526-os chippek.
Meglehetősen furcsa hogy utánanéztem a hirdetéseknek és mindenhol ilyen 10-20-30 ezrekért mennek a c64-ek. A poén az hogy kb 8-10 éve még nem kellett senkinek. Nekem is volt 4-5db és céltáblának használtam őket annyira nem volt értékük. Mentek elektronikai hulladéknak. Szó szerint száz forintokért voltak kaphatóak a helyi lomis piacon. Jól megváltozott a világ.
Minden kuka mellett volt egy vagy kettő. Most meg valahogy visszatért a retró kedv és látszólag nagy piaca van. Helyi lomtalanításból van mindkettő ami nekem van azaz már csak egy, meg a monitorja is. Szóval lehet hogy jobban odafigyelek majd miket dobnak ki, és így a fölösleges darabok eladásából összejöhet majd több jobb állapotú hozzávaló joy, kártyák..stb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#954) MasterDeeJay

Feltámadott plusz egy 6526-ossal, bár most is van egy rakás rossz gomb, erősen benyomva működnek. Valószínű oxidos. Sokat állt az esőben. Szétszedem megvakargatom. Meg a power kapcsoló is meghalt, fixen átkötöttem. Joystick portok jók. Ennek mar bizony lelke van. Sokkal jobb így kiismerni minden részét mint egy eleve jó gépel induni a retrózásnak.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#955) Elims válasza MasterDeeJay (#954) üzenetére


Elims
veterán

👍

(#956) MasterDeeJay válasza Elims (#955) üzenetére

És persze az is megy amiért összeraktam az egészet:

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#957) Elims válasza MasterDeeJay (#956) üzenetére


Elims
veterán

Gratulálok!! :-)

Azt a c64-et irigyelem.. :-)

(#958) Yutani válasza MasterDeeJay (#956) üzenetére


Yutani
nagyúr

WoW az egyik kedvenc emlékem! :R

#tarcsad

(#960) nyisziati válasza bitmad (#959) üzenetére


nyisziati
veterán

Nagyon igényes munka. Anno nem is álmodhattunk ilyenről.
De kíváncsi leszek a cartridge árára is, persze.

(#961) dabadab válasza nyisziati (#960) üzenetére


dabadab
titán

Ha otthon akarsz építeni egy Easyflasht, akkor az olyan 15-20 euró táján megvan, a jóval userfriendlybb Easyflash3 meg olyan 50 - de lehet venni ebayen meg itt-ott is.

DRM is theft

(#962) nyisziati válasza dabadab (#961) üzenetére


nyisziati
veterán

Huhh, nem gyenge árak.
De persze a retrózás ilyen.
Amiga 1200-ast is addig akartam venni, míg meg nem láttam egy jobb példány árát. :))

Más: 2019 legjobb C64-es játékai.

(#963) bitmad


bitmad
aktív tag

(#964) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Sziasztok, napokban ismét elkapott a retro érzés és elfogott a csábítás, hogy beszerzek egy C64es masinát. De jön a de. Nincs tv-m és nem is szándékozom venni, viszont van 2 monitorom. Van valami jó és használható rca - dsub/dvi/hdmi konverter ami jó erre? Használ valaki ilyet? Kicsit keresgéltem én is és találtam egy ilyen cumót, ez jó lehet erre? Vagy itthon kapni valami hasonlót?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#965) Yutani válasza Szőrös  (#964) üzenetére


Yutani
nagyúr

RCA kivezetésed van a géphez?

#tarcsad

(#966) Szőrös  válasza Yutani (#965) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nincs, de miért? Veszek majd mert így is úgyis kell.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#968) bitmad


bitmad
aktív tag

Ghost Town for the Commodore 64 has been released alongside an extended version for the C16 & Plus/4

"A Ghost Town egy kalandjáték, amelyet Udo Gertz írt 1985-ben, Peter Hartmann tervezte, majd a Kingsoft GmbH kiadta C16 & Plus/4-hez. Ez egy kalandjáték, ahol a játékosnak rejtvényeket kell megoldania, és képernyőnként kell előre haladnia a végső csatára a gonosz varázsló, Belegro ellen. A játék nem megbocsátó, minden hiba a játékos halálához vezet."

Immár játszhatunk vele C-64-en, Plus/4-en, magyarul is.

Némi segítség hozzá, ha nem boldogulunk:
1
2
3

[ Szerkesztve ]

(#969) Trailblazer válasza bitmad (#968) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem valami jók a linkjeid...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#970) bitmad válasza Trailblazer (#969) üzenetére


bitmad
aktív tag

Bocs, akkor még egyszer:

A http://www.kingsoft.de/ oldalról lehet letölteni a bővített verziójú játékot, C64-re, C+4-re vagy az eredetivel lehet játszani böngészőben.

Itt meg van hozzá némi segítség:

[ Szerkesztve ]

(#972) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Sziasztok! A C64 maxi gyártását befejezték, hogy sehol nem lehet kapni vagy tudtok róla valamit?

(#973) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

van egy C64-em, fullos, gyönyörûen mûx. Az elsô gen-es. Hozzá két 1541-esem, mindkettô szintén elsô gen-es, mûx. És vagy 200 floppy-m.

Mit tudnátok ajánlani ezen motyók archiválására, programok vagy egyenkénti, vagy teljes diszkes image-einek beolvasására PC-s formátumra, fájlba ? (És melyik formátum a hasznosabb, D64, G64, egyéb?)

Illetve lehet fel is frissíteném a lemezeket egy beolvasás és visszaírással, a legtöbb jónak tûnik, hihetetlen... gyerekkoromban írtam ezekre utoljára.

Szóval hol kezdenétek hozzá mindennek ?
Gyerekkorom emlékei szerint van DiskCopy-m, Kwik Copy, pár ilyen full diszk másolóm.

Cartridge csak valami turbo töltô volt, de elveszett, meg van egy reset gombom még. :)

Kell ezeket a 1541-eseket kalibrálgatni amúgy ? Szüzek még, ahogy kigurultak a gyárból.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#974) Káté79


Káté79
friss újonc

Sziasztok.
Emlékszem gyerekkoromból, hogy volt egy játék C64-re, ahol olyasmi volt a lényeg, hogy sejteket kellett elpusztítani, vagy valami ilyesmi... az biztos hogy valamilyen betegség ellen kellett küzdeni benne, volt a képernyőn EKG-vonal, ami annak megfelelően változott, hogy milyen sikereket értél el... ha vesztésre álltál, egyre sűrűbb volt a szívverés, végül kisímult... és akkor persze vége lett a játéknak... volt valami ocsmány gumós pacáról is kép, ebből gondolom, hogy rák ellen kellett küzdeni... arra emlékszem, hogy elég nehéz játék volt, fater és tesóm nyúzták párszor nem sok sikerrel... a zenéje nagyon jó volt... sajnos a címére nem emlékeznek ők sem. Az a baj hogy bárhogy keresgélem a neten, nem találok még csak hasonlót sem, mint amire emlékszem.
Nincs köztetek véletlenül valaki, aki emlékszik erre a játékra és a címére?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#975) bitmad válasza Káté79 (#974) üzenetére


bitmad
aktív tag

Talán a Deus Ex Machina ?

(#976) Káté79 válasza bitmad (#975) üzenetére


Káté79
friss újonc

Köszi a választ... Sajnos nem... olyasmire emlékszem, mintha a páciens testén belül a beteg sejtek ellen kellett volna küzdeni... közben az EKG folyamatosan látszott egy kis ablakban... egy másikban meg az a tumor vagy mi... valami csúnyaság... legalább a zenéjére rálelnék, de eddig amiket hallgattam youtube-on c-64 zenéket, nem sikerült rálelnem.
mindenesetre köszönöm... erről a játékról, amit írtál sem tudtam semmit, azt sem tudtam eddig, hogy van ilyen is... :)

(#977) Dißnäëß válasza Káté79 (#976) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link] kereső ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#978) Káté79 válasza Dißnäëß (#977) üzenetére


Káté79
friss újonc

Köszi, közben megtaláltam... végül a youtube-on belefutottam a zenébe sokadik videó átfutása után... a zoids nevű program az...hát az ekg vonal legalább stimmelt az emlékek közül... hiába akkor kb. 10 éves lehettem, most meg 41...
Köszi mindenkinek!
:)

(#979) DarkByte válasza Dißnäëß (#973) üzenetére


DarkByte
addikt

Hello. Én ugyan már eladtam, de Arduino Pro Micro-val építettem XUM1541 adaptert az 1541-emhez. AliExpress-ről lehet lőni ilyen mikrokontrollert fillérekért. A DIN aljzatot kell valami elektronikai boltban megtalálni (én mondjuk DIN dugót vettem, és akkor a drive-ba direktbe bele lehet dugni). Elég a piros kábeleket bekötni (+GND), 1541-hez a párhuzamos busz nem kell. Ezután OpenCBM-et fel kell telepíteni és a d64copy paranccsával tudsz PC-re d64 image-be másolni vagy onnan visszaírni floppy-ra.

[ Szerkesztve ]

(#980) Syl


Syl
nagyúr

Egy régi C64 basic programot (prg fájl) szeretnék pécén (Mac-en) megnyitni, erre keresnék (lehetőleg online) konvertálót.
Vice emulátorral nem boldogultam. A belehúzott prg fájl nem megy, minden parancs helyén ? van.
Például: 10 ? 53281,0:? 53280,14
A C64List-re a virtuális Win azt mondja nem Win32 alkalmazás.
Ez az oldal is kérdőjelekkel teli listát ad: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#982) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hali,

Valaki esetleg tudja, hogy hogyan tudnám megoldani a következő problémát?

Adott egy C64. Írok egy progit éppen. Ez már többezer sor. Kezd nehézkes lenni az átláthatósága. Gondoltam kinyomom leporellora, úgy könyebb lesz.

Gyári nyomtatóm nincs, így egy Epson LQ-300-at használok egy 92008/G párhuzamos interfésszel. Faszán működik. Viszont ha adok neki egy PRINT# 1,"TEST" parancsot, akkor a nyomtatás után ott is marad a fej, ahol véget ért a nyomtatás. Ami még nem is lenne nagy baj, viszont a következő nyomtatást pontosan onnan folytatja, azaz örökre ugyan abban a sorban marad és csak felülírja a korábbit...

CMD után ha listázok egyet, akkor az összes sort kiírja egyetlen sorba ugyan így, viszont utána sort vált és oda írja a "Ready."-t. Tehát tud jelet küldeni a nyomtatónak az új sorhoz, de valamiért csak ebben az egy esetben teszi ezt meg, egyébként nem kezd újat, amíg van mit nyomtatni, azt egy sorba csinálja.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#984) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, remélem nem írok túl rossz helyre. Egy Pi0-ra felraktam a Combian 64-et, nagyon szuper, minimális konfigurálással már működik is. Tudtok ajánlani -növelendő a játékélményt- valami usb dzsojsztikot/kontrollert amit a vice meg a linux tud kezelni és még kapható is ? A SPEEDLINK Competition Pro -t találtam de azt meg már nem igen lehet kapni. Köszönöm.

(#985) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#984) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Végül egy Esperanza EG102-et vettem próbából, működik.

(#986) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Elkapott a nosztalgia pár napja, írtam is egy blogbejegyzést a Newcomerről ill. tegnap megtaláltam, hogy van letölthető változat ami működik emulátoron. El is kezdtem, az irányítás furcsa volt, azoktól kérdezném akik játszottak vele:
- Hogyan lehet kilépni egy olyan képernyőről amin amúgy csak két választási lehetőség van? Pl. a dokinál ha rányomsz, hogy gyógyítson és már nem tud gyógyítani és két lehetőség van de egyik sem a kilépés. Valahogy tuti lehet, a jobb oldali shift környékén szoktam valamit nyomogatni és akkor visszaugrik.
- A legelején kapott jelvényt hogyan tudom viselni? Emlékszem, hogy ezzel anno C64-en is sokat szívtam és most is megkapom az elején de ha használni akarom azt írja, hogy nem lehet. Valahogy nem használni kell, hanem felvenni mint a ruhát de azt nem tudom hogyan.

Enhanced Newcomerből nem készült el amúgy a magyar változat? Anno angol verziót láttam belőle talán le is töltöttem, de angolul nem érdekel, viszont láttam olyan fórum kommenteket ~10 éve, hogy már az egész le van magyarítva.

(#987) Füleske válasza BaLee (#986) üzenetére


Füleske
addikt

Az irányításra már nem emlékszem pontosan emulátoron mi micsoda, de innen [link] letöltheted az eredeti kézikönyvet a billentyűzet parancsokkal.( doksi néven van fenn a Newcomer (magyar) - nál)
Enhanced - ből nincs magyar, az az Ultimate lett volna, ha elkészült volna. Viszont készül pc - s remake Gold néven : [link]

[ Szerkesztve ]

(#988) BaLee válasza Füleske (#987) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi megvan a kézikönyv, végig is olvastam, irányításban az a fura, hogy a kurzor fel le az balra fordul a balra jobbra nyílnál pedig jobbra és az enter ill. return pedig az előre.

Viszont a jelvény felvétele nem jön össze. :)

A Newcomer Gold-ot pedig várom, csak nem biztos, hogy megérem, míg elkészül. :O :DDD

(#989) BaLee válasza BaLee (#988) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na összejött, hátha más is küzd majd ezzel. Nem a "használ" gombbal kell felvenni, hanem ha megnyitjuk a karakterünk inventorját (1-es gomb) ott lehet felvenni a jelvényt. Másik dologra is rájöttem, képernyőről visszalépni a jobb shift + a mellette lévő "-" gombbal lehet. :))

(#990) DarkByte válasza BaLee (#986) üzenetére


DarkByte
addikt

Én azt várnám már, hogy ezt átültessék EasyFlash formátumra, mert lemezről rengeteget töltöget. :B

(#991) BaLee válasza DarkByte (#990) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igen, jó lenne, nekem is pár nap után alábbhagyott a lelkesedésem, főleg mikor párbeszéden belül vagy egy másik területre lépve fél perc alatt 3x kell lemezkép fájlt váltani. De egy kis nosztalgiának tök jó volt.
Azt sajnálom, hogy az Enchanced Newcomert nem jött ki magyarul, anno az angollal tettem egy próbát de angolul nem sok kedvem volt hozzá. Pedig anno úgy tudom a magyar fordítás el is készült arról a változatról is csak épp működő változat nem készült már belőle.

Figyelemmel kísérem a PC-s verzió készülését de így látatlanban is a végtelen homályába vész a projekt.

(#992) DarkByte válasza BaLee (#991) üzenetére


DarkByte
addikt

Pont tegnap keresgéltem rá, hogy mintha tervben lenne az Ultimate Newcomer, de sajnos tényleg nem sokat mozdul a projekt.

Igazából már egy olyan verzió is jó lenne ami kevesebb lemezzel operál. Pl. FD4000-el egyetlen ED lemezre (3.6MB) rá fog férni az UN azt írják. De ilyen meghajtója tippre egy tenyeremen megszámolható hány embernek van itthon. :DDD
De már a 3db 1581-es lemez is sokkal jobban hangzik mint a 12db 1541-es lemez oldal.
Mondjuk említ valami olyasmit, hogy VICE-al megoldották hogy magától váltogatja a lemezeket és nem kell kézzel kínlódni ezzel. Az érdekelne hogyan működik. Lehet nem is lemez képpel, hanem van valami fájlrendszer beosztási opciója is a VICE-nak és egy nagy directory az egész.

Mindenesetre szerintem a legelérhetőbb hardveres megoldás továbbra is az EasyFlash port lenne (legalább is nekem a MiSTer-el ez lenne az igazán tuti, mert az nem tud 1541 drive-on kívül mást szintetizálni.. még), egy 4MB-s modulra ráférne az egész (tömörítéssel még lehet kevesebbre is). Csak gondolom elég masszívan át kellene írni a játékot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#993) KROK640


KROK640
veterán

Van pár Commodore-om. A topicban van élet, ez a kérdés?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#994) MaCS_70 válasza KROK640 (#993) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, fel lehet piszkálni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#995) KROK640 válasza MaCS_70 (#994) üzenetére


KROK640
veterán

Na, az nem lenne rossz.
Elsőre egy rövid beszámoló képek nélkül, ekkora is a kis "gyüjtemény" :
Egy C64 púpos (barna, korai), egy C64II (sajna valami baj van a hang chipjével, gyatrán szól nagyon; extrája viszont, hogy van PAUSE és RESET gombja is), ehgy C16 és egy C plus 4.
van három lemezmeghajtóm VC1541 1db, VC1571 2db. Datasette meg a szükséges kiegek. Illetve egy MPS 801 kompatibilis nyomtató. Meg egy TT7-es cartragde.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#996) yodamastah válasza KROK640 (#995) üzenetére


yodamastah
őstag

Van itthon vagy 5db c64. Floppy driveok, joystickek, datesette. Két c64 működik rendesen. Néha bekapcsolom 1-1 órára. Van egy külön polcon dísznek egy pont olyan c64 mint gimis koromban volt. Emlékezzek rá hol kezdtem a kódolást a 80as évek vége fele :)

[ Szerkesztve ]

(#997) KROK640 válasza yodamastah (#996) üzenetére


KROK640
veterán

Én 95 nyarán kezdtem a kódolást a Hetedhét C64 c. könyvvel.

Eh, nekem is be kéne indítgatni őket, utoljára 2009ben voltak megjáratva (kivéve a C16, az '99-ben)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#998) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Nálam csak 2db C64 figyel, egy kenyeres C64D (sajna memóriahibás, javításra szorul) és egy C64C (C64II). 2db 1541II, 1 C2N. Egy Amiga lett volna az álmom még, de ilyen árak mellett amennyiért mennek, nem kell. Inkább befogtam egy Raspberry Pi400-at Amigázni.

[ Szerkesztve ]

(#999) KROK640 válasza kriszpontaz (#998) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem egy C128 volt nagy álmom, de sajna sosem volt annyi pénzem, hogy vegyek egyet. :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#1000) kriszpontaz válasza KROK640 (#999) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálunk a tanári gép volt általánosban egy C128 (számtech szakkör), csorgattuk is rá a nyálunkat. Tiszta űrtechnika volt.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.