Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64

Hozzászólások

(#151) Freddy TNT válasza Füleske (#150) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Meglássuk....talán Szalai többet tudna mondani...... (fent) :U :F

(#152) szalai56 válasza Freddy TNT (#151) üzenetére


szalai56
senior tag

Sajnos semmit nem tudok énsem:O

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#153) Füleske


Füleske
addikt

Most megint elérhető... :)
Viszont frissítés 1 szál sem... :O

(#154) Bassman


Bassman
csendes tag


Na megtalaltalak benneteket. Veletlenul, de jobb keson, mint soha. :)

Gonda Zoltan vagyok a Newcomer tortenetenek kiagyaloja, es a szkripteloje.

Nehany info:

Ha valaki a Menekules Absolomra gondol Newcomerrel kapcsolatban, akkor annyi a hasonlosag, hogy ''Sziget'', meg ''katona''. A filmet kesobb lattuk (valamikor 95 elejen), mint ahogy a jatek megjelent. (94 december) A jatek otlete 1990-ben alakult ki, es ugyan teny, hogy az Absolom alapjaul szolgalo konyv 1987-es, 2 honappal ezelott olvastam eloszor, es annak meg kevesebb koze van az Absolomhoz, mint a Newcomernek. :) Na errol ennyit.

Nincsen semmifele pereskedes, meg jogi problema, az viszont igaz, hogy keves ido akad a jatek fejlesztesere.

A jatek kovetkezo verzioja az ''Ultimate'' lesz.

En az Enhanced Verziot mar leforditottam magyarra tavaly decemberben, tehat csak arra var, hogy valamikor megjelenjen.Ez nem tolem fugg, hanem egy grafikustol, aki nem eredeti csapattag, es egy programozotol, aki szinten nem eredeti.

A jatekon nagyon sokminden valtozott, tobbek kozott az iranyitasa is. Szerintunk most sokkal jobb. Az ekezetek beirasa is feljavult.
Ezenkivul NTSC kompatibilis, hogy amerikaban is elvezhessek, lesz majd egyszer nemet verzio (mar forditjak a Protovision-nel), es jo hir, hogy az utolso szogig le lesz magyaritva, beleertve az introt, az outrot, de meg az introban levo ujsagot is. Ezekre regen idohiany miatt nem kerult sor.

Az egyik legnagyobb ujitas a Hard Disk tamogatas lesz, ha elkeszul valaha. Sok egyeb ujszeru hardver tamogatasa mellett ha van vinyod, jatszhatod majd vele a Newcomert. Azert csinaltuk ezt meg, mert a VICE emulator tamogatja ezt, vagyis VICE alatt nem kell tobbet lemezt cserelni, a toltes pedig tobbszorosen gyorsabb lesz, mint a kitomorites maga.

Ha barmilyen kerdes felmerul a jatekkal vagy a keszitesevel kapcsolatban, allok elebe. :)

Ha neadjisten valaki Neverwinter Nights-szal is jatszik (PC, Mac), probaljatok ki a modulomat, amely Hardcore Jatekosoknak keszult es akar 100 ora jatekidot is biztosit. (szeretem a hosszu jatekokat)

http://nwvault.ign.com/View.php?view=Modules.Detail&id=3799

Ja es szavazzatok ra. :)

Ennek a modulnak mar keszul a folytatasa is, valszeg ev vegere lesz kidobva.




(#155) Hun'reeth válasza Bassman (#154) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Akkor annyit engedj meg, hogy gratuláljak a Newcommer (maradjunk ennél) az egyik legjobb játék volt :C :R és ha nem jövök rá annó miként kell dolgozni nem tudom sikerült volna-e végigjátszani. Utána már ment minden. :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#156) Bassman válasza Hun'reeth (#155) üzenetére


Bassman
csendes tag


Koszonom szepen.

Egyebkent NewcoMer (egy m-el, es a dobozon is igy van) :)

(#157) szalai56


szalai56
senior tag

Szia Zoli
Én az amiga klubban szoktam érdeklődni a Newcomer után (Lay ) sőt levelet váltottam veled. A Belánszkitól próbáltam egy Newcomert kérni de sajnos nem jött össze.
Várjuk a folytatást:C

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#158) Bassman


Bassman
csendes tag


Most nem rajtam mulik a dolog :)

(#159) Freddy TNT válasza Bassman (#156) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Helló !

Örülök, hogy a fejlesztők is benéztek szerény kis totyikomba :)

Én is szeretnék gratulálni a Newcomer-ért, hiszen az egyik (de számomra a le-leg) legjobb C64-es játékot hoztátok össze anno.

Bár még nem játszottam ki,mert elszúrtam ezt-azt,de büszkeségem hajt és újra nekiesek :)
Arról viszont nem szóltál, hogy mi lett a newcomer.hu-val. Meg aztán egy esetleges megjelenési dárumot is ha kérhetünk :R Persze tudom, hogy van más elfoglaltságotok is,de hát csak úgy sacc/kb-ra kérdem.
Megfordult már a fejetekben egy modern newcomer PC-n ? Úgy értem, hogy 3D meg ilyenek. Nem kell surround hangzás meg hasonszőrű dolgok. :U

Csak úgy megfordult a fejemben.
Most nem akarok kötekedni,de a Newomer két m-el nem az én agyszüleményem. :D Ha jól emlékszem akkor az intróban van így (Newcommer)

(#160) Bassman válasza Freddy TNT (#159) üzenetére


Bassman
csendes tag



A newcomer.hu most mukodik. Frissitve ugyan nincs surun, de azert ott van.
Addig, amig nincs mit frissiteni, kar lenne tul sokat kavarnunk.
Megjelenesrol nem akarok nyilatkozni, mert en csak varok es varok... hogy kesz legyen a grafika es a kod. Ezenkivul meg tobb honap teszteles is kell sajnos. Nagy a csuszás tudom, de nem tudok, mit tenni.

''Megfordult már a fejetekben egy modern newcomer PC-n ?''

Termeszetesen :) Errol most ennyit...


''Ha jól emlékszem akkor az intróban van így (Newcommer)''

Rosszul emlekszel :)

(#161) jagada


jagada
őstag

na letőtöttem, ccs64 -el beemuláltam, elindítom a boot lemezzel, elindul, megkérdi akarok-e betőteni játékállást, nyomok neki n-t erre aszongya side B és nem tudom elindítani, továbblépni sehogy se.
tundna vki segíteni?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#162) Bassman válasza jagada (#161) üzenetére


Bassman
csendes tag


Elso kerdes:

Honnan toltotted le?

Masodik k... ez nem kerdes:
Hasznald a VICE legujabb verziojat, az a legjobb.

(#163) jagada válasza Bassman (#162) üzenetére


jagada
őstag

valamelyik HSZ-ben volt belinkelve, de már nem találom, egyébként innen:
Bővebben: link

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#164) Bassman válasza jagada (#163) üzenetére


Bassman
csendes tag



Ja igen, ez a feltort eredeti. Ehhez nem tudok tul sokat hozzafuzni, mert nem neztem meg, hogy min mukodik, min nem. En az oldalunkon levo angolrol beszeltem. Bocs.

(#165) jagada válasza Bassman (#164) üzenetére


jagada
őstag

az oldalatokon magyar nincs véletlenül?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#166) Zoltán válasza Bassman (#154) üzenetére


Zoltán
őstag

Ez azon nagyon kevés progik közé tartozik, amit érdemes (volt) eredetiben megvenni.

A NEWCOMER a valaha megjelent legjobb játék ezen a bolygón. (Gondolom ezt tudod, de nem akartam csak annyit írni, hogy ''Gratulálok'')

És köszönjük! Még most, évekkel később is jó volt emulátorral újra életrekelteni. :)

(#167) Bassman válasza Zoltán (#166) üzenetére


Bassman
csendes tag


Szinten csak az tudom mondani:

Koszonom, a tobbiek neveben is. :)

(#168) Füleske válasza jagada (#161) üzenetére


Füleske
addikt

Amikor kiírja hogy side b vagy bármelyik másik side ( c , d , e stb) akkor nyomsz egy ''F10'' - et , rámész a kért side - ra , nyomsz egy ''F4'' - et ( select disk) , majd a játékban egy entert vagy space - t , már nem emlékszem. Ha jól csináltad egy idő múlva bejön a game ( lehet hogy kér még előtte más lemezoldalakat is , most nem emlékszem , de játék közben néha sűrűn kell oldalt cserélned majd)

A készítőknek köszönet a játékért részemről is , anno a Computer Karácsonyon vettem meg , 94 - ben , egy barátomnak. ( én akkor már amigás voltam). Viszont csak ezért a játékért cseréltem el vele az amigámat egy nyárra , hogy végig tudjam játszani. A végefelé emlékszem van egy robotos poén , azon egy fél napig fetrengtem....

Remélem elkészül valaha a V3.0 , mert nagyon ígéretesnek tűnik , akkor újra nekifeküdnék játszani. A V2.0 - t is elkezdtem , de a make-up - os nővel nem bírtam ( ez bug , vagy változott valami ? ) valamint néha eltűnt menet közben egy-egy tárgyam is , szóval nem volt türelmem hozzá.
Másrészt régóta izgat az a dolog , hogy a játék elején az első kanyar után feltűnik majd eltűnik egy alak , vele lehet valamit kezdeni ?

(#169) Bassman válasza Füleske (#168) üzenetére


Bassman
csendes tag



Mi volt a problema a make up os novel?

A sebesult newcomerre gondolsz?

(#170) Füleske válasza Bassman (#169) üzenetére


Füleske
addikt

A nő nem engedett be a kunyhójába sehogy sem. Ha jól emlékszem nagyon sok mindent kipróbáltam , a végén tnt lett belőle. :DDD :O

Igen azt hiszem sebesült. De nem lehet vele beszélni sem. Csak egy arc villan be meg egy szöveg. Ha esetleg fel lehetne valahogy venni a csapatba...

(#171) doc


doc
nagyúr

segitseg, hulye vagyok...
szoval a legelso lepesnel elakadtam: bejutok a paphoz, ahoz megjelenik a szovegbuborek a fejem mellett: aki idehozott, azt modnta, felnem kell valami ezredestol...
nyomok egy Entert, erre megjelenik lent egy masik:
igaza volt, annak az embernek az agyara ment a hatalom...
innentol barmit csinalok, kezdodik az elso buborektol az egesz.
mit nem csinalok jol?

(#172) Füleske válasza doc (#171) üzenetére


Füleske
addikt

Választhatsz a buborékok között a kurzornyilakkal. A papnál az '' Azt hallottam bajom is eshet itt'' vagy valami hasonló szövegre kapsz egy jelvényt. Ezt ha viseled , az őrök átengednek a kocsma irányába...
A kezelésről , képességekről , szaktudásokról többet is megtudhatsz , ha letöltöd a kézikönyvet a játék oldaláról.

Mod : A fenti buborék ( és máskor is így lesz ) nem biztos hogy elsőre kiválasztható , lehet hogy csak egy másik kérdés feltevése után jelenik meg !
Próbálgasd végig az összeset , de csak azokat , amik nem nagyon sértőek a megkérdezettre nézve...

[Szerkesztve]

(#173) doc válasza Füleske (#172) üzenetére


doc
nagyúr

a kezikonyvet atneztem, de nem segitett
de most jottem ra mi volt a baj: be volt kapcsolva a joy emulacio, azert nem mentek a nyilak!

koszke :)

(#174) Bithunter válasza jagada (#161) üzenetére


Bithunter
tag

Helló minden Newcomer rajongónak!

Ezek szerint az én lapomról töltötted le az eredeti verziót. Bevallom CCS64 alatt nem teszteltem, de Vice-szal garantáltan működik!
Amikor a B lemezoldalt kéri, értelemszerűen ''be kell tenni'' a B oldalt az emulátorba, majd a szóközt kell lenyomni. A játék gond nélkül menni fog. Ugyanígy kell eljárni az összes lemezcserénél.

Remélem nem bánjátok, hogy tíz év elteltével közzétettem a feltört játékot. Már úgysem kapható eredeti formájában, így nem okozok anyagi kárt. Azonban nagyon sok rajongó játszana vele magyar nyelven, noha az eredeti játék emulátoron nem működik. Nekik szeretnék segíteni a feltöréssel.
Valóban a Newcomer minden idők egyik legjobb számítógépes játéka, minden elismerés a készítőknek! :R
A rendkívüli munka megbecsülése volt az oka annak is, hogy nem terjesztettem a törést, megmaradt számomra egy jó kis programozói erőpróbának! ;)
Ami azt illeti a védelme is jól sikerült volt, adott egy kis fejtörést! Nem is igen találkozom más feltört változattal...

www.bithunter.eu

(#175) Füleske válasza Bithunter (#174) üzenetére


Füleske
addikt

Hogy nem bánjuk ???
Hálánk kísér a sírig !!! :R:R:R

Amúgy megy CCS64 - el is.

(#176) Füleske válasza Füleske (#175) üzenetére


Füleske
addikt

Meg is jött a hangulatom , el is kezdem megint a játékot. ;)

(#177) Freddy TNT válasza Bassman (#162) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egy-két őszinte kérésem lenne hozzád Bithunter-el kapcsolatban:

-nepereld be !
-nézd el neki, hogy meglovasította a munkádat

Mégpedig azért,mert csak neki köszönhetem, hogy a mai napon tudok vele játszani és szerintem nem csak én vagyok vele így. Nekem MEG VOLT AZ EREDETI,csak megsérült.(lásd feljebb leírtam)

És NEM TUDTAM EREDETIBEN megvenni,ezért nyitottam ezt a tipocot.
Ha ő nincs,akkor ez a topic behalt !!!!

Neki köszönheted, hogy ez így most összejött és beszélgetünk róla. Én a mai napig meg tudom mutatni az eredeti verziót,de használhatatlan.... :O
Ha megjelenik az új newcomer,akkor hajlandó vagyok fizetni érte,mert sok és jó munka van benne !

u.i:szerintem nem emlékszem rosszul :DDD ha lesz midőm csinálok róla screen shot-ot :D (newcommer)

[Szerkesztve]

(#178) Füleske válasza Freddy TNT (#177) üzenetére


Füleske
addikt

Szép is lenne , ha beperelné... :DDD
:Y

Newcommer pedig nincs , most néztem végig az intro - t.

(#179) jagada válasza Füleske (#168) üzenetére


jagada
őstag

Thanks!:R

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#180) Hun'reeth válasza Bassman (#156) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ahh tényleg! :) Csak már régen akadt kezembe a doboza de megvan természetesen. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#181) Bassman


Bassman
csendes tag

Orulunk, ha minel tobben jatszanak a jatekkal, szoval semmi gond nincs a regi magyar release-el. Termeszetesen az uj verzio jobb lesz minden szempontbol, es hat ugye a long verziot is magyarul lehet majd vegigjatszani.

(#182) Freddy TNT válasza Bassman (#181) üzenetére


Freddy TNT
őstag

''A rocker negyed kijáratától 15 lépésnyire található egy bejárat'' Gondolom meg is találtam,de azt egy homokdomb fedi. Onnan lehetne lemenni a levágott nyelvű taghoz.(meg persze egy másik úton is)
Na de hogy lehet lemenni ?! mert ásóval sem lehet eltakarítani a homokbuckát :U

(#183) Freddy TNT válasza Füleske (#178) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jogilag nem lehetetlen. ezzel a Newcommer vs Newcomer-el meg most felpiszkáltatok és megkeresem, hogy hol láttam 2 m-el :)

(#184) Freddy TNT válasza Bassman (#181) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha már newcomer.HU akkor esetleg nem lehet majd a jövőben magyarul is olvasható infók és környezet ?
Már csak azért kérdem,mert nem vágom túlságosa az angolt. (csak amennyire a számítástechnikában használatos) Talán mások is vannak így.

Szerintem még számos honfitárs örülne a magyarul üdvözlő newcomer oldalnak. Még akkor is ha azt külön kattintással kell előhívni. :)

Persze kérdéses, hogy x emberért érdemes-e lefordítgatni,meg duplán tárolni az oldalt.... :U

(#185) Zoltán válasza Freddy TNT (#184) üzenetére


Zoltán
őstag

Hát a dupla tárolásnak semmilyen költsége nincs... néhány kilobyte az egész....

(#186) Bassman válasza Freddy TNT (#182) üzenetére


Bassman
csendes tag



'' mert ásóval sem lehet eltakarítani a homokbuckát''

Ott van egy szikla asszem. Talan el kell mozditani emelovassal.

(#187) Bassman válasza Freddy TNT (#183) üzenetére


Bassman
csendes tag


''megkeresem, hogy hol láttam 2 m-el ''

Esetleg az 576os kiadasnak a manualjaban, de szerintem ott sem :)
Az van meg?

(#188) Bassman válasza Freddy TNT (#184) üzenetére


Bassman
csendes tag


''Szerintem még számos honfitárs örülne a magyarul üdvözlő newcomer oldalnak.''

En egyelore annak orulnek, ha elkeszulne az Ultimate Newcomer :)

(#189) Freddy TNT válasza Bassman (#188) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Eddig nem akadtam nyomára a két m-nek :D De tutira emlékszem rá valahonnan... Na mind1. Én is a játék megjelenésének örülnék. A honlap csak a hab a tortán :)

Egyébként pontosan hol van most megakadva ? Gondolom nincs rá időtök meg hát itt a nyár....csak kíváncsiságból kérdem.
Ha megkérlek lehetséges, hogy olykor bekkommentelsz ide, hogy hol tartotok ? Az oldalatokon sajnos nincs semmi ilyen információ (legalábbis én nem találkoztam vele.) Kössz ! Az sem baj ha nem,megértem végül is. :U

(#190) Bassman válasza Freddy TNT (#189) üzenetére


Bassman
csendes tag


En leforditottam a jatekot meg mult ev decemberre, a masik ket embernek nincs ideje befejezni a sajat dolgat. Ez van.

(#191) Freddy TNT válasza Bassman (#190) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szomorú. De mégis milyen munkák pontosan ? egyáltalán mivel bővül az alap verzió óta ? A lemezkezelés és egyebeket hallottam,de a játék történetére is vonatkozik ?

(#192) Bassman válasza Freddy TNT (#191) üzenetére


Bassman
csendes tag



''De mégis milyen munkák pontosan ? ''

Eloszor is a harom nyelvi verzio (angol, magyar, nemet)
Iranyitas megvaltozott
Kijavitottunk nehany hibat, koztuk egy nagyon sulyosat is.

A programnak lesz hard disk-es verzioja.
Mostantol full NTSC kompatibilis. (ez korabban lehetetlennek tunt)
Tamogat szamos hardware kiegeszitot, mindenfele lemezegyseget.
Uj tomoritot alkalmaztunk.
Az alap gyorstolto is sokkal gyorsabb.
Az uj strukturanak es tomoritesnek koszonhetoen rovidebb lett 1 lemezzel (!)
Minden nyelvi verzionak van sajat introja, outroja.
Nagyon sok aprosag meg, ami most eszembe sem jut.

(#193) Freddy TNT válasza Bassman (#192) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Akkor jó munkát és sok kedvet meg időt :) Akkor marad a honlap nézegetése :(

(#194) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Up ! :)

(#195) szalai56


szalai56
senior tag

A http://www.newcomer.hu/ megint nem megy.:O

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#196) Freddy TNT válasza szalai56 (#195) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Na ja. Már nekem is feltűnt....szomorú. Reméljük csak frissítenek :U

(#197) rATdrAgOn válasza szalai56 (#195) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hejho!

~fel oraja mar megy. :)
Tobb technikai malor is volt a vassal, legutobb kicsit megfott, azota nem az igazi, raadasul nem is mai darab.
Remelhetoleg hamarosan kap uj testet, akkor mar sokkal virgoncabb es megbizhatobb lesz. ;)

Elnezest kerek a zavarasert!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#198) Freddy TNT válasza rATdrAgOn (#197) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jah. Már csak friss hírek kellenének az oldalra :U Remélem lesz egy kis idejük meg kedvük a fejlesztőknek :C

Egyébként milyen vason megy, hogy így döglődik ? :U

(#199) szalai56 válasza rATdrAgOn (#197) üzenetére


szalai56
senior tag

Köszönjük. :C

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#200) SubBassman


SubBassman
csendes tag



Ez a masik nickem, ne lepodjetek meg. Bassman vagyok meg mindig.

Lenne egy keresem

A www.lemon64.com on vannak idiotak idonkent, akik 1 pontokat adnak a jatekra. Kerlek benneteket, hogy szavazzatok a Newcomerre, de egyuttal arra is kernelek titeket, hogy mas jatekokat ne szavazzatok le, inkabb ne szavazzatok az elotte allokra :)

A forumban kell regisztralni, de van amikor nem kuld rogton valaszt.


Ami meg fontos, hogy tobb tucat jatekra szavazzatok meg belatasotok szerint.

Koszonom elore is.

Zoli

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.