Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64

Hozzászólások

(#751) Elims válasza Freddy TNT (#750) üzenetére


Elims
veterán

Az az emulátoros verzó ugyanolyan mint a c64es?? Ha igen,mindenben ugyanolyan?? Grafika,billentyűzetek,stb.?

Köszi!

(#752) balcso válasza Elims (#751) üzenetére


balcso
csendes tag

C64-es verzió, csak emulátorban fut. Minden ugyanolyan.

Az eredeti (magyar) változat, és a kibővített angol nyelvű is elérhető a neten.

(#753) Elims válasza balcso (#752) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!

(#754) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Up !

Valami hírt tudna mondani valaki ?

(#755) Füleske válasza Freddy TNT (#754) üzenetére


Füleske
addikt

Árok party - n lesz valami infó , ennyit tudok.
Talán lesz végső teszt verzió júliusban : [link]

(#756) Elims válasza Füleske (#755) üzenetére


Elims
veterán

Na..a lényeg,hogy foglalkoznak vele.
Nekem nem számít,hogy mikor jelenik meg -pedig várom..- ,nincs elfelejtve,tesztelgetik,csinálgatják,ez a fontos.

Köszi!

(#757) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

up ! :F

(#758) Elims válasza Freddy TNT (#757) üzenetére


Elims
veterán

Van vele vmi? Lehet tudni?

(#759) Freddy TNT válasza Elims (#758) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Füleske a tégla. :DDD Ő tudna valami közelebbit...

ja, látom kérdeztél jó régen csak én is ritkán járok ide:
Igen, az emulátorban ugyan olyan mint régen. leszámítva azt, hogy egyes emulátorokban lehet gyorsítani az időt, így lehet csalni a kerti dolgozásban (tudod dolgoztál aztán 5 perc pihenő)

Minden más tekintetben ugyan az,csak gyorsabb a betöltés :)

[ Szerkesztve ]

(#760) Elims válasza Freddy TNT (#759) üzenetére


Elims
veterán

Köszi! :-) Megkésve,de nem felejtve segítettél. :-)

Tudom,a kertben van egy pont ahol csak megálltam és vártam,aztán léptem és jött a pénz aztán ugyanúgy.

Csak pc-re van ilyen megoldás? Nincs esetleg tabletre/iphone-ra/symbian-ra/ps2-ps3-ra/psp-re? (Több gépem van,de direkt nem írtam mondjuk ps1/dreamcast/gamecube/nds-t.Ezekre kizárt.)

Füleske: ha olvasod ezt,írj vmit légyszives. :-)

(#761) Füleske válasza Elims (#760) üzenetére


Füleske
addikt

Továbbra is lassú bugfix folyik : [link]

(#762) Elims válasza Füleske (#761) üzenetére


Elims
veterán

Köszi! :-)
A lényeg,hogy "folyik". A tempó mindegy. :-)
Azért már várom...

(#763) Freddy TNT válasza Elims (#760) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Tabletre vannak commodore emulátorok, azonban azt a típusú lemezképet amiben a newcomer van nem kezelte egyik sem. (illetve volt egy de az fizetős volt és a virágboltban sem találtam megoldást rá :) )

Szóval elvileg megy tableten csak megfelelő emulátor kérdése

u.i : USb-s billentyűzet erősen javallott hozzá

[ Szerkesztve ]

(#764) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szerintem érdekes lenne elgondolkodni a kickstarterről a Commodore fejlesztőinek :)

(#765) Elims válasza Freddy TNT (#763) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!
Tényleg..akkor már usb-s billentyűzet kellene.
De nem hiszem,hogy fogok vele próbálkozni.Ha neked sem sikerült én bele sem fogok.. :-)

(#766) Freddy TNT válasza Elims (#765) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hát, azt nem mondanám, hogy nem sikerült. Egy törött kijelzős tabletem van, tehát nem működik az érintőképernyője. Ezért USB-s patkánnyal használom.

Azonban leesett és kitört az USB csati és jelenleg használhatatlan. Sajnos nem volt még időm vissza forrasztani, egyáltalán szétszedni így csúszik a dolog.

De jó ötletet adtál. Ha sikerül összehozni akkor megírom ide nektek, hogy mivel hogyan sikerült a dolog.
Végül is buszon, vonaton remek szórakozás lenne, és asztali PC-n vagy laptopon folytatható otthon :)

(#767) Elims válasza Freddy TNT (#766) üzenetére


Elims
veterán

Ha bármikor sikerülne és megírnád,nagyon megköszönném.
Esetleg ha Hatvan közelében laknál,írj rám egy üzenetet és elviszem neked egy pár hétre a tablet-et. Én úgysem használom. Kb.5órát ment összesen és nem is hiszem,hogy fog többet.Kivéve persze ha felraknád rá ezt a hatalmas játékot. Akkor biztos menne amikor csak időm engedné..

(#768) Freddy TNT válasza Elims (#767) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Baján lakom, de olykor járok Pestre. Hatvan felé még soha nem voltam. Miért nem adod el ha nem kell ?

Nekem egy DPS Dream 7 van. Elvileg röhögve el kéne vigye. Mondjuk meglepő módon elég lusták az emulátorok rajta. Vagy csak az android szar már a vas alatt...

(#769) Elims válasza Freddy TNT (#768) üzenetére


Elims
veterán

Messze vagyunk. :-/
Nem adom el,mert "kaptam".Tévesen vette meg,ill. később tudta meg,hogy bizony az android "ilyen".. Ipad-ot akart,megkérdezte erről a véleményemet,azt mindtam nem lehet olyan nagyon rossz.Nem sokat tévedtem,de egy iphone-hoz szokott embernek ez egy..kisebb kategória. :-)
Megbánta a vételét,eladni meg nem szerette volna,mert kb.20e mínusszal szállna ki belőle. (Max.40-et adnának érte) Így rám maradt. (Nem mintha nekem nagyon kellene..)

Sajnálom. Ha véletlenül összejönne,bármikor,írd meg légyszives.
Vmikor megvolt az az 576kbyte újságom,amiben megvolt a végigjátszás,csak azzal tudtam menni,magamtól nem sokáig jutottam volna el...
Nincs meg itt véletlenül vkinek?Fix vevő lennék rá. Ha jól emlékszem két számban volt meg,de nem biztos.

(#770) Elims válasza Elims (#769) üzenetére


Elims
veterán

Még mindig semmi? :-(

(#771) G@ben


G@ben
addikt

Nem találtam jobb topikot, így ide írok. Volt régen Commodore Plus/4-esem, amin volt egy játék, a Treasure Island. Ezt a játékot be lehet szerezni Windows-on futtatható verzióban? Nem igazán találom sehol, bár lehet, hogy rosszul kerestem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#772) Füleske válasza G@ben (#771) üzenetére


Füleske
addikt

(#773) G@ben válasza Füleske (#772) üzenetére


G@ben
addikt

Leszedtem, el is indul a játék, de az irányítással gond van. Konkrétan nagyon sok gombnyomásra mozdul kicsit. Ez valami beállítási hiba lehet?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#774) Füleske válasza G@ben (#773) üzenetére


Füleske
addikt

Beállítások/Botkormány beállításai. Itt állítsd be az A vagy a B gombkészletet (4 irány + tűzgomb elég) , aztán a "botkormány a 2-es porton" - ra állítsd be.

(#775) G@ben válasza Füleske (#774) üzenetére


G@ben
addikt

Működik, köszi! :R
Jesszusom, annyi év után újra játszhatok vele. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#776) Elims válasza Füleske (#772) üzenetére


Elims
veterán

Ezt én is köszönöm!
Ugyanilyen -működő- c64 emulátort+a newcomer-t (mondjuk ezt letöltöttem egy ezzel foglalkozó torrent oldalról) is tudnál? :-)

(#777) Füleske válasza Elims (#776) üzenetére


Füleske
addikt

Hát a Winvice többek között c64 emulátor is. De a Newcomert pont nem szereti , viszont a CCS64 - gyel remekül működik. A játékot (az eredetit és az angol enhancedet is) innen a legegyszerűbb letölteni.

(#778) Elims válasza Füleske (#777) üzenetére


Elims
veterán

Nagyon Köszönöm!!!! :-)

Írtam egy kérdezős email-t a protovision oldalán a newcomer miatt.Kíváncsian várom a választ..

(#779) Elims válasza Elims (#778) üzenetére


Elims
veterán

Nagyon korrekt manus!! Már megjött a válasz...

"Hello Thomas,

the project will take more time than originally
planned, but our first goal is to get the game as
stable and bug-free as possible.

More status updates will be spread over our
Newsletter, Facebook, or Twitter (in English only) or
on the Newcomer's Facebook page in Hungarian: https://www.facebook.com/ultimate.newcomer

Best regards,
Dave/Trixter"

Le a kalappal előttük! :-)
Nincs elfelejtve!! )

(#780) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

UP ! :)

(#781) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Veteránok segítségét kérném.
Tervezek venni egy commodore 64-et a régi idők emlékére. Megmondom őszintén, hogy csak a játékokra emlékszem, mert annyira kicsi voltam ,hogy még írni se tudtam, így parancsokra nem emlékszem.
Ezeket mondjuk ki guglizom.
A kérdéseim:
-Mire voltak jók a cartridgek amiket a gép hátuljába kellett dugni?
-Rá fogom tudni kötni új tv-re? Van rajtuk RCA csatlakozó vagy csak antenna kábel? vagy vegyek monitort (előbb utóbb mondjuk tervezem, hogy teljes legyen a hangulat(-: )
-Tudom, hogy volt magnó és floppy is hozzá. Kazettákat majd veszek amit találok, de floppykra tudok másolni gépről játékokat,
úgy hogy fussanak a c64-en? Egyáltalán létezik usb-s 5,25" floppy? Vagy találnom kell egy régi pc-t amiben van?
-Mi a különbség a c64 és a 16 között? Futnak a 16-os játékok a c64-en?
-Kell még valami tartozék, hogy játszani tudjak? Vagy ennyi elég: gép, táp, joystick, magnó, floppy meghajtó és persze a játékok.
Tudom, hogy sokaknak ezek debil kérdések de most tört rám a nosztalgiázhatnék. :)
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#782) Freddy TNT válasza dkaro (#781) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Húha, jó kérdések :D

-Cartridge-k a memória bővítéshez meg egyéb finomságokhoz lehetett használni tudtommal. Soha nem láttam élőben egyet sem.

-normál TV antenna bemenettel bármilyen TV-re beköthető. A felbontása azonban zavaró lehet egy 100 centi átmérővel rendelkező TV-n :)

-kazettából emlékeim szerint bármelyiket megeszi. Szerintem könnyű hozzá találni ma is. A használata kicsit nehézkes, de meg lehet szokni.

-a floppy nehezebb kérdés. Újonan szerintem nem találsz hacsak nem ebayről egy szekrény ürítés kapcsán.

-Nem ugyan azt a lemezt használták mint a PC ! A commodore lemez HD-SS vagy milyen típusú volt. Azonban speckó kábellel ráköthető régi Pentium 1-es gépek printer portjára. Így lehet lementeni a régi lemezeket például.(majd otthon megnézem, nekem van még jó pár eredeti) kb 166 kilobyte adat fért egy lemezre. Ezt 300 byte /sec sebességgel olvasta.
Ha sikerül szerezned lemezt akkor egyes típusokat könnyedén dupla oldalúvá varázsolhattad (egyszerűen ki kell lyukasztani a lemez átellenes oldalát is)

Jó hír, hogy a régi szakik javítani tudják a floppy egységet. Fejszerelvény hiba aránylag gyakori volt az első típusoknál. kazettás egységben a számláló, a "befőttes gumi :D ) és a fogaskerekek kopása a jellemző.

-C16 és 64 na meg 128 között tudtommal többnyire a memória volt az eltérés.

-jpoystick-et nem tudom hol szerzel működő képeset. Az már anno is eléggé fogyó kellék volt :D Anélkül neki se kezdj mondjuk. Mondjuk nagyon egyszerű jószág. Lényegében a 4 égtáj 1-1 kapcsoló. +a tűzgomb. Szóval akár barkácsolni is lehet egyet.

[ Szerkesztve ]

(#783) szalai56 válasza dkaro (#781) üzenetére


szalai56
senior tag

innen kezd :))
Szerintem próbálj meg egy emulátort Vice és csak utánna kezd a C64-t nyomogatni. (nem bántásból írom)

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#784) Elims válasza dkaro (#781) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

"Tervezek venni egy commodore 64-et..."

Szerintem ne tedd.Csatlakozom Szalaihoz,én sem bántásból írom.
Nyomkodd egy kicsit az emulátort és egy pár hét múlva vedd meg.
A cartridge-hez annyit hozzáfűznék,hogy voltak olyanok,amin játék volt,voltak olyanok,hogy "turbó kártyák",stb.
Nekem volt agy 2-3.
A c16-os játékokat nem próbáltam c64-en,de 90%-ra mondom,hogy menne rajta.

"...ennyi elég: gép, táp, joystick, magnó, floppy meghajtó és persze a játékok."

Így van,ennyi elég. (Meg persze a tv és a kábelek.)

Joystick és lemez szinte fillérekért van minden hirdetési oldalon.

Mégegyszer írom,szerintem előbb emulátorozz kicsit.

(#785) szalai56


szalai56
senior tag

Egy kis kiegészítés: a C16 játékok nem mennek C64 alatt. (de minek is kéne? több ezer játék létezik hozzá)

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#786) Elims válasza szalai56 (#785) üzenetére


Elims
veterán

Rosszul gondoltam.
Kösz a kiegészítést! :-)

(#787) dkaro válasza Elims (#786) üzenetére


dkaro
őstag

Köszönöm a válaszokat.
Igazából nem emulátoroznék, azt már csináltam.:)
Mindenképp szeretnék venni egyéb retro konzoljaim mellé.:)
És a C64-es floppy írható olvasható PC-s floppy meghajtón?

(#788) Elims válasza dkaro (#787) üzenetére


Elims
veterán

Nincs Mit.

Te tudod,mi szóltunk.. :-)
Ez nem egy 7magos gyorsaságú/grafikájú gép. (az más kérdés,hogy aki régen használta egy pár évig annak más a c64 "hangulata")

Azt nem tudom biztosra,hogy a számítógép floppy meghajtójával tudod-e írni,de azt tudom,hogy van direkt a számítógép és a c64-es floppy meghajtó közé kábel.

(#789) dkaro válasza Elims (#788) üzenetére


dkaro
őstag

Én a régi játékok megszállottja vagyok, tudom milyen tudású a c64.:)
Azt nem tudtam, hogy van ilyen kábel, ráfekszem majd ennek a keresésére.:)

(#790) szalai56 válasza dkaro (#789) üzenetére


szalai56
senior tag

itt sokmindenre találsz választ. A C64 lemezt a Pc nem látja, kiv. egy speciális kártya (Catweasel floppy controller), vagy csinálsz/veszel ilyen kábelt. Az Index fórumon keresd meg a "Commodore 64 Gamez" fórumot és ott nézz szét.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#791) Freddy TNT válasza szalai56 (#790) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Úgy tudtam fizikai korlátjai vannak amiért nem olvassa egyik a másikat. Elég egy ilyen kártya meg egy random 5,25-ös meghajtó és lehet is használni ? Egyáltalán mi az ördögöt csinál ez a kártya, hogy olvasásra ráveszi a PC meghajtót ? Vagy kell még valami speckó cucc ? (program, sör, stb)

[ Szerkesztve ]

(#792) szalai56 válasza Freddy TNT (#791) üzenetére


szalai56
senior tag

Itten olvashatsz róla. Valamikor régen még akartam venni, de ma már van egyszerűbb megoldás.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#793) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

16 Mb memória C64-ben ? Videó ? Newcomer-nél láttunk ilyesmit. De Dallas intro-t C64-en azért durva dolog nézni :D [link] (lap alja!)

(#794) Freddy TNT válasza szalai56 (#792) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Na, egy oldalra gondoltunk :D :Y :C :DD Alig pár másodperc eltéréssel

Arra gondoltam lementeném az öreg mágneslemezeket. Az ördög tudja jók-e még.

[ Szerkesztve ]

(#795) Freddy TNT válasza szalai56 (#792) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Elolvastam.... nem értem :U :( Megveszem,gépbe bedugom,drivert felteszem,floppy meghajtót rádugom, lemezzel megetetem és lemásolom. Így kéne mennie nem ?:

Ehhez képest olvasok itt két SID chip lehetőséget meg van rajta ké com port meg minden atya Isten. Most akkor mi van ? Hogy van ez ?

A C64 LAB kártya izgalmasabbnak tűnik mondjuk. Főleg ha DOS alatti fájlmegosztást tényleg eléri a commodore.

Na az lenne csak az igazi retro. Betöltöd lan-ról a "lemezképet" és tolod a játékot a C64-en :D

(#796) szalai56 válasza Freddy TNT (#795) üzenetére


szalai56
senior tag

Igen. gondolom ezt olvastad? A + dolgok már csak hab a tortán, amit emulátor alatt tudod használni. A baj ott kezdődik, hogy nem igazán lehet kapni. Mostanság floppy emu-k mennek.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#797) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

UP !

(#798) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Up !
Valaki tud valami hírt ?

(#799) Elims válasza Freddy TNT (#798) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Én semmit. :-(
Nem írnál te is egy email-t az embernek? :-)

(#800) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

csak erdekesegnek:

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep/retro_szamitogep_kiegeszito/commodore/commodore_c64_nyomtato_jatek_magno_konzol_floppy_1939510268.html

ott a jatekok kozt egy eredeti peldany :)

Felteszem ide, mert ugye idovel torlik:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.