- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
soma314
tag
válasz
_kovi_ #13514 üzenetére
szó sincs róla, nem bántottál meg, csak azt érzem, hogy ugyanazokat a köröket futjuk
ahhoz, hogy közelebb kerüljünk a probléma megoldásához, ahhoz több információ kellvannak általános troubleshooting módszerek (nem csak számítógép hálózati problémákra)
ilyen például, hogy ha ki lehet iktatni egy köztes eszközt átmenetileg, akkor kipróbáljuk anélkül a rendszert, hogy meggyőződjünk, hogy az eszközzel van-e a hibaezért kértem, hogy a Cisco router-t kihagyva közvetlenül kapcsolódj egy számítógéppel a kábel-modemre
nézzük meg akkor mi történik:
- megy-e arról közvetlenül az internet elérés?
- milyen IPv4 címet ad a számítógépnek (public-ot, private-ot, azt milyen subnetben...)(ezt csípőből tüzelésnek hívják a műszaki diagnosztikában, de például van egy lehetséges scenario a hibára: ha a kábel-modem például a 192.168.1.0/24-es subneten ad ki egy IPv4 címet a Cisco router WAN portjának, akkor default beállítások mellett a router külső és belső oldala is azonos subnetbe kerül. Ez problémás és nem fog működni az internet. Az otthoni router-ek nagy részénél a default LAN subnet a 192.168.0.0/24-es subnet, ezért azonos beállítások mellett egy TP-Link router-nél a WAN port a 192.168.1.0/24-be lóg, mig a LAN portjai a 192.168.0.0/24-be. ekkor semmi gond nincs, még a dupla NAT/PAT is simán működik. Ez persze csak egy feltevés, ehhez kéne tudni, mit oszt ki a kábel-modem!)
OFF a munkám során is sokszor belefutok olyan (és biztosan a többiek is) hogy kérdezek valamit okkal egy hiba feltárásához és a válaszadó nem a választ adja meg, hanem próbálja megmagyarázni, hogy miért nincs szükségem arra az információra.
Ekkor vagy türelmesen elmagyarázom, hogy miért van (mint jelen esetben) vagy hagyom főni a levében, hogy ha jobban tudja, akkor oldja meg maga a problémát.
Esetleg emlékeztetem mennyibe kerülök neki
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- Napelem
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Képen az iPhone 17 Pro kétféle akkumulátora
- Hobby rádiós topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- További aktív témák...
- T15 Gen1 15.6" FHD IPS i7-10610U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv gar
- Next level racing wheel stand 2.0
- Panasonic Lumix GX80 - makulátlan állapotban, sok extrával
- Eladó ASUS ROG FUSION II 500 + ASUS ROG THRONE QI Kitűnő Állapotban!
- ÚJ Samsung OLED 4K Vision Smart TV-k (2025) - Gyári garanciával, számlával, ingyen szállítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- Bomba ár! HP 255 G7 - AMD A4 I 4GB I 128SSD I HDMI I 15,6" FHD I Radeon I HDMI I W11 I Cam I Gari!
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U758 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 15,6" FHD I W11 I Garancia!
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest