Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#623) Tsory válasza zsolti.22 (#610) üzenetére


Tsory
tag

A packet tracer-rel ellentétben a GNS3 magát a hardvert emulálja, ebbe lehet valódi ios-t betölteni. Az emuláció miatt erőforrás igényesebb, de cserébe a hardver közeli parancsok kivételével az összes ios parancsot lehet használni. Pl. én megszoktam a w rövidítést a packet tracerben, és meglepődtem, hogy a GNS3-ban és valódi eszközön ez nem elég, hiszen sokkal több parancs elérhető, így w-vel is több kezdődik, így wr-t kell gépelni. A felhő emulátoron keresztül össze lehet kötni fizikai hardverekkel is.

A GNS3-hoz érdemes az ios-t kitömöríteni pl. winrar-ral, mert így jobban fut vele. Ha betöltesz egy ios-t, akkor érdemes ellenőrizni a minimális követelményeit, amit az ios lapon elhelyezett linkkel könnyen meg tudsz tenni. Pl. Image Name c3745-adventerprisek9-mz.124-15.T14.bin DRAM / Min Flash 256 / 64. A 3700-as routereknél valamiért 16 MB a flash alapértelmezett értéke (legalábbis nálam), ezt át kell állítani legalább 64 MB-re, amit a router konfigurációjánál lehet megváltoztatni. Ezután már rendesen elindul a router. Az összekötéseknél ha manuális módot választasz, akkor meg lehet adni neki konkrétan, hogy melyik portot mivel akarod összekötni.

Szerintem jóval kényelmetlenebb a kezelése a GNS3-nak, mint a packet tracernek, de mivel valódi IOS-t lehet betölteni, ezért több mindenre használható, mint a packet tracer. Az emuláció miatt sok eszköznél nem árt az erős PC alá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.