Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Aweriot: Cloudflare és mi
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sh4d0w: Kalózkodás. Kalózkodás?
-
LOGOUT
"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!
Új hozzászólás Aktív témák
-
blattida
nagyúr
válasz
#27441408
#2027
üzenetére
Mindenki jót írt.

Az ellenőrizendő legnagyobb fájl mérete beállítható, a 20MB csak az alapérték, ettől bármerre eltérhetsz, gyakorlatilag bármekkora mértékben.
Jelenleg a CIS nem tartalmaz semmilyen webes védelmet, ez majd a 4-es verzió egy későbbi kiadásával változni fog, hiszen kap egy viselkedés alapú blokkolót/elemzőt is, melynek segítségével már az adott fájl aktivizálódása előtt megteszi a szükséges lépéseket.
A Comodo filozófiája röviden: a megelőzés, ami azt jelenti, hogy ha egy kártevő inaktív, akkor nem kell vele foglalkozni, hisz a felesleges ellenőrzés csak erőforrásokat használ, fölöslegesen, ezért sincs például külön email védelem benne...
Viszont, ha aktív, akkor működésbe lép a Defense+ vagy ha a kártevő ismert, akkor az av modul.Persze, le tudod tölteni a gépedre az esetleges kártevőket, de a további tevékenységüket felügyelheted, illetve, ha olyan, akkor a program megteszi a szükséges lépéseket, de mindig kapsz erről értesítést és mindig eldöntheted, hogy pontosan mi is történjen.
A jelenlegi 3-as CIS kezelése hozzáértést és türelmet igényel, hiszen kérdésekkel bombázza a felhasználót.
A 4-es ebben is nagy változásokat hoz, szinte nincsenek kérdések vagy ha vannak is, nagyon kevés és egyértelműen eldönthetőek.
Visszakanyarodva az eredeti kérdésedre: szerintem megvédi a géped a fertőzésektől, de a jelenlegi kiadás még nagyfokú aktivitást igényel a felhasználótól.
Döntsd el, hogy neked mi a fontos, mérlegelj és annak alapján válassz.
Az avast használata mindenképp egyszerűbb...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ntomka
nagyúr
válasz
#27441408
#2027
üzenetére
A leggyakrabban kártevőt hordozható fájlok a futtatható fájlok, a dll fájlok és a scriptek. Ezek jó programozás esetén pár MB-osak max. Legrosszabb esetben sem túl gyakori a 20MB fölött futtatható fájl. Ez a 20MB-os korlát is csak annyit jelent, hogy nem történik hozzáférési időben ellenőrzés, hanem csak futási idő alatt. Van különbség a kettő között, és egyik sem azt jelenti, hogy nem történik ellenőrzés a 20MB-nál nagyobb fájlok esetén.
Pl. egy 200MB-os telepítő is habár futtathatónak mutatkozik, az is csak annyit tesz, hogy a telepítendő alkalmazás be van csomagolva egy 200MB-os fájlba, és az valamilyen önkicsomagoló mechanizmust indít el, vagy külső telepítőt (windows installer). Ezek pedig bőven a 20MB-os határ alatt vannak. A kicsomagolt fájlokra pedig már a fentebb leírtak vonatkoznak ismét. 
Szerintem hozzáférési időben egy víruskergető sem ellenőriz nagy méretű fájlokat, különben nézhetnéd, amíg hosszú másodpercekre megfagy a géped a ~100%-os CPU terheléstől.

Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a topic összefoglalót!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Autós topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Battlefield 6
- DJI topic
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Árváltozás+játék!The Witcher 2 Assassins of Kings Collector's Edition
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Árváltozás + játék DVD: Watch Dogs Deadsec Edititon
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3497, 100% Akksi
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF 160TB+400GB 2U rack - 2xE5-2683v4 (16c/32t),256GB RAM,2x10G NET,HBA330
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2036
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone 12 Pro Max emelt kapacitású 4530mAh diagnosztizálható akkumulátor, +ajándék ragasztó
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Pl. egy 200MB-os telepítő is habár futtathatónak mutatkozik, az is csak annyit tesz, hogy a telepítendő alkalmazás be van csomagolva egy 200MB-os fájlba, és az valamilyen önkicsomagoló mechanizmust indít el, vagy külső telepítőt (windows installer). Ezek pedig bőven a 20MB-os határ alatt vannak. A kicsomagolt fájlokra pedig már a fentebb leírtak vonatkoznak ismét.

