Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arki

    tag

    válasz frensys #1008 üzenetére

    Üdv koma, annyi éve nyomom én is ;).
    _Szerintem_ rosszul közelíted meg a dolgot - már ha jól értem.. Mondok megtörtént példát, hogy mi alapján kell elindulni:
    Vidéki irodából hívnak, hogy nem megy a net. Távolról látom, mennie kellene... Megyek vidékre, mert amúgy is kellett, nézem a gépet.. Eltert pár perc mire rájöttem, hogy az egyik juzer tiltotta az új Internet Explorer fájlt a tűzfallal, ezért nem ment. Elsőre bosszankodtam, de hamar lehűtöttem magam: mit várjak valakitől, aki nem gépekkel foglalkozik? Konzekvenciát levonva: JÓ, ha tiltod fájlok netes elérést! A kolleginának adtam jó pontot, TILTÁSSAL kevesebbet tud ártani, s lám, szimplán meg is oldottam az ügyet. Ennél fogva _szerintem_ ha nem ismersz valamit, tiltsd le a futtatását, probléma esetén meg egyszerűen kiszeded tiltásból.

    Gebasz régebben eltérő nyelvű rendszer fájlokkal és képernyővédőkkel szokott lenni (nem tudtál visszajelentkezni.. ciki volt), de a jelenlegi verziónál nem ismerek ilyen jellegű problémákat. A 10-9 ember rá kell jöjjön, hogy ha valamit tud tiltani, akkor azt biztos tudja engedélyezni is valahol - _szerintem_ ennyi a történet.

    Csak egy vélemény ez is.

  • blattida

    nagyúr

    válasz frensys #1008 üzenetére

    A Comodo mellett sem lettél vírusos vagy fertőzött, csak le tudtad tölteni őket. Ne aggódj, ha futtatni akartad volna őket, a cis elkapja mindegyiket.
    Ez lesz a fő különbség a 3-as és a 4-es verzió között, mert az utóbbiban már nem fogod tudni letölteni az adott fájlt, ha az fertőzött, illetve drive by módon sem fog sikerülni a bejutás.

    Amúgy pedig: Ha ennyire nem jön be a comodo, akkor a négyest sem fogod komálni, mert maximális védelem mellett továbbra sem lesz automatizált(nem is lehet), a defense+ ugyanúgy kérdezni fog, ráadásul a viselkedés alapú blokkoló is felteszi a kérdéseit, ha nem automatikus módban használod.
    Átlagos, nem a net mocskában turkáló júzernek az automatikus mód megfelel, de akinek hatékonyabb védelemre van szüksége, mert összeszed mindent, annak bizony a kérdések nélküli mód nem fog tetszeni, mert egyszerűen túl sok mindent blokkolna...
    Az is igaz viszont, hogy a virtualizáció miatt kevesebb lesz a kérdés és automatizálva is hatékonyabb lesz a program, de nem fognak megszűnni, szükség lesz némi felhasználói interakcióra.

Új hozzászólás Aktív témák