Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) TIKI3


TIKI3
csendes tag

Sziasztok!

Feltetem a codeblocks-10.05mingw-setup.exe változatát. És mikor leszeretném fordítani a programot ezt írja ki:
"ll - Debug" uses an invalid compiler. Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! Skipping...
Nothing to be done.

De az alap "Hello world"-t sem fordítja le.

Elöre is köszönöm a segítségeket

(#2252) klambi


klambi
addikt

c ben olyan példa lenne hogy 1 max 10 karakter hosszú szöveget a 4 sarokba kéne kiírni, de mindig 1 karakterrel kevesebbet
pl:
medve medve
medv edve
med dve
me me
m e

e
ve
dve
edve
medve

valaki valami help??

csak a sarokba írva a jobb felsőt

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2253) anaqer


anaqer
veterán

hello,

Visual Studiohoz (08) kérnék kis segitséget, konkrétan a linker beállításokhoz... adott egy lwIP-t és winpcap-ot használó project, ahol a világért nem sikerül a szükséges librarykre rávezetni a linkert...

1>udptest.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "signed char __cdecl ethernetif_init(struct netif *)" (?ethernetif_init@@YACPAUnetif@@@Z)
1>udptest.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "void __cdecl ethernetif_poll(struct netif *)" (?ethernetif_poll@@YAXPAUnetif@@@Z)
1>udptest.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "void __cdecl ethernetif_shutdown(struct netif *)" (?ethernetif_shutdown@@YAXPAUnetif@@@Z)

ezek a függvények mind a pktif.lib-ből származnának, ami már szerepel a
Configuration Properties \ Linker \ General \ Additional Library Directories...
Configuration Properties \ Linker \ Input \ Additional Dependencies...
bejegyzésekben, úgyhogy erőssen megakadtam... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2254) Jester01 válasza anaqer (#2253) üzenetére


Jester01
veterán

Ellenőrizd, hogy valóban pontosan olyan néven benne vannak-e a lib-ben, továbbá ha tudod akkor azt is, hogy a konkrét parancssorban ténylegesen fel vannak-e sorolva a szükséges lib-ek vagy a VS benyelte valahol.

Jester

(#2255) anaqer válasza Jester01 (#2254) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz, közben már lelőtték máshol, de jó nyomon voltál mert a __cdecl rész volt a ludas - véletlenül c++ projectet csináltam neki, ami nem szerette a c-s libraryt... oops. :B

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2256) belong24


belong24
csendes tag

Helló! Én egyetemista vagyok, és szoktam vállalni programozási magánórákat olcsón, személyesen és interneten keresztül is(távolságfüggő).

belong24@hotmail.com

(#2257) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy lehet-e Cben párhuzamosítani?

(#2258) ArchElf válasza Bobrooney (#2257) üzenetére


ArchElf
addikt

A megvalósítás (szerintem) meglehetősen OS függő, milyen OS-re szeretnél párhuzamosítani?
Linux alá kellett valami ilyen beadandót csinálnunk a ME-en, ha ebben vagy érintett és érdekel, akkor előtúrom - Bár jobban belegondolva sajna Vadász elhunyt, mióta végeztem - és nem hiszem, hogy még mindig kell operációs rendszerekből ez a hülye beadandó... Szóval ...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2259) Bobrooney válasza ArchElf (#2258) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Párhuzamosítani, most olyant találtam h MPI na ha jól tudom ezt kell belelőni a C-be, de még nem néztem annyira utána.
Azért ha van vmi anyagod jöhet :) Azt megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#2260) bpx válasza Bobrooney (#2259) üzenetére


bpx
őstag

hol szeretnél párhuzamosítani? az MPI (esetleg PWM) inkább elosztott rendszerekre van kitalálva, lokálisan lehet akár szálakat is használni

én használtam mindkettőt (PWM, MPI), bár anyagot nem tudok küldeni, a programjaim már nincsenek meg

(#2261) Bobrooney válasza bpx (#2260) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Srácok nálam ez elég gyerekcipőben jár, kezdetben csak tesztelem h kb mekkora gyorsaság növekedés lenne, erőforrásokat h használ ki stb.. A vége ennek egy nagy véges elem feldolgozó rendszer lenne (ha jól emlékszek rá :) ) Diákként training-nek úgy érzem ez jó lesz. Nekem a tapasztaltok leírása is jó :)

(#2262) bpx válasza Bobrooney (#2261) üzenetére


bpx
őstag

ebben ugye nincs nagy mágia, több helyen fog futni a program, nyilván skálázódni fog, attól függően, hogy milyen jól tudtad a feladatot partícionálni meg a kommunikációt megszervezni (minél kevesebb legyen)

nekem a PWM szimpatikusabb volt, mert az MPI első látásra kicsit bonyolultabb szerintem, de mind a kettő teljesen jól használható

(#2263) Bobrooney válasza bpx (#2262) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát ugye annyi, hogy kihasználja a több processzort. Csak gondoltam vki tud vmi anyagot esetleg mondani rá :) C-ben dolgozgatok eddig, de érdekelnek a lehetőségek :) Igen és 1000x hülyébb vagyok nálatok, ezért kérdezek :)

(#2264) Jester01 válasza ArchElf (#2258) üzenetére


Jester01
veterán

RIP :(

Mi QNX alatt csináltuk az elosztott házit, Drótos tárgyából ha jól emlékszem. Mondjuk az nekem is megvan még ... összefüggő pacák megszámolása egy képen. Linuxos verzió az több processz + IPC volt, QT alapú vizualizációval :K

Ez egy teszt kép volt:

[ Szerkesztve ]

Jester

(#2265) RexpecT


RexpecT
addikt

Még most kezdem a programozást, és írtam egy kis átlagszámoló progit. Szeretném ha törtszámokat is összeadna, de hiába írom át floatra a változókat.
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main()
{
int atl;
int i;
int osszeg=0;
int t [20];
for(i=0;i<5;i++)
{
printf("Kerem a(z) %d szamot : ",i);
scanf("%d",&t);
osszeg+=t(i);
}
atl=osszeg/i;
printf("Atlag: %d\n",atl);
system("PAUSE");
return 0;
}

[ Szerkesztve ]

(#2266) RexpecT válasza RexpecT (#2265) üzenetére


RexpecT
addikt

Azóta már rájöttem :B .

(#2267) j0k3r! válasza RexpecT (#2265) üzenetére


j0k3r!
senior tag

bar nem sokat c-ztem eddig, de szerintem valami ilyesmi (de az okosabbak majd kijavitanak, ha nem)

#include <stdio.h>

int main()
{
float sum = 0;
int max = 3;
for(int i = 0; i < max; i++)
{
float tmp = 0;
printf("Kerem a(z) %d. szamot : ",i + 1);
scanf("%f",&tmp);
sum += tmp;
}
printf("Atlag: %f\n", sum/max);
return 0;
}

system("PAUSE");

ezt meg hanyagold

[ Módosította: philoxenia ]

some men just wanna watch the world burn...

(#2268) RexpecT válasza j0k3r! (#2267) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem ez így le sem fut a Dec C++-ban, ha a return után illesztem be a system("PAUSE"); akkor jó, csak az Átlag után egyből bezáródik az ablak. :F

[ Szerkesztve ]

(#2269) RexpecT válasza RexpecT (#2268) üzenetére


RexpecT
addikt

Azért záródik be mert a system("PAUSE"); utáni utasításnak a return 0; -ak kell lennie.

(#2270) j0k3r! válasza RexpecT (#2268) üzenetére


j0k3r!
senior tag

ablak bezarodas ellen a program elejere (includeokhoz)
#include <conio.h>
aztan a return 0; ele uj sorba:
getch();

(#2269) RexpecT: a system("pause"); egy rendszerhivas, de errol mar linkeltem korabban. a return 0; pedig a programod visszateresi erteke, ami helyes mukodes eseten 0, ellenkezo esetben mas.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#2271) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

Az lenne a feladatom, hogy kiírjam egy int-hez tartozó memóriaterületet byte-onként hexa számrendszerben. Odáig tiszta, hogy ehhez nem lesz jó az int* típusú pointer, mivel az 32bites, ezért char* típusúvá kéne tenni, hogy ugyanoda mutasson, mint az int pointer, csak éppen char* típusú legyen.
Azt vajon így kéne csinálni?

int i= <valami szám>;
int *i_ptr=&i;
char* c_ptr=(char*)i_ptr;

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2272) FehérHolló válasza FireKeeper (#2271) üzenetére


FehérHolló
veterán

1. castold át char*-gá
int i = 42;
char* kezd = (char*) &i;

2. menj végig a memóriaterületen
for(int k = 0;k<sizeof(int);k++)
{
printf("%X ",(unsigned) kezd[k]);
}

Ez a C++ fordítós szintaxis. Ha csak sima C fordítód van, akkor az értékadásokat pakold külön sorba, azt kész.
Azt hiszem, ennyi a második prog gyak házi. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2273) FireKeeper válasza FehérHolló (#2272) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

háh köszi :R örök hála!
am igen, ez a második házi egyik részfeladata. lehet te vagy a gyakvezérem??? :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2274) FehérHolló válasza FireKeeper (#2273) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem azért, de ez egy Vitéz típusfeladat.

Másrészt a jövőre nézve nem ártana átgondolnod, hogy miért működik kezd[k] tömbbel és *(kezd+k) alakban is a program, satöbbi. Magyarul értsd meg, különben elég hamar bajban leszel. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2275) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne C-ben!
Adott a feladat: írni kell egy függvényt, ami bekér egy AxB tömböt és a tömb testátlóin elhelyezkedő számokat felcseréli a másik átlójában lévőkkel ( X pattern szerű csere ).
Már ott elakadtam, hogy adjak meg paraméternek egy két dimenziós tömböt. Nyílván az int t[][] nem lesz jó, hiába működik 1D-re...
Ebben ha tudnátok segíteni örülnék, mert a többi része szerintem jó lesz!

(#2276) FehérHolló válasza Cicero (#2275) üzenetére


FehérHolló
veterán

De jó.
Szerk.: Gondolom, paraméterként meg lehet adni, hogy hányszor hányas a tömb, egyébként nem túlzottan egyértelmű a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2277) Cicero válasza FehérHolló (#2276) üzenetére


Cicero
őstag

Hmm ez érdekes. Mert ezek szerint jól írtam meg a zh-ban az első feladatot ami 2 pontot jelentett (azaz meglett volna a zh), mégsem jött össze a dolog.
Amúgy BME-VIK prog1. Mindegy, megírom a feladatrészt, megköszönném ha rápillantanál!

btw jól gondolod, meg kellett adni a tömb méterét paraméternek!

(#2278) FehérHolló válasza Cicero (#2277) üzenetére


FehérHolló
veterán

Attól még, hogy a t[][] elgondolásod jó, lehet a megvalósítás rossz/hibás.

Skynet is real. It's called Google.

(#2279) Cicero


Cicero
őstag

No elvileg ez lenne a megoldásom:

int x (int t[][], int sizex){
int tmp, countx=0, county=0;
while(sizex!=0){
tmp=t[sizex-1][county];
t[sizex-1][county]=t[countx][county];
t[countx][county]=tmp;
countx++;
county++;
sizex--;
}
}

Közben rájöttem, hogy valszeg a zárthelyiben elronthattam, mert felvettem egy sizey-t is és abból is kezdtem el kivonogatni, ami meg a tömb tök másik felén van...

Nyilván, főleg hogy én álltam neki programozni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2280) Korcsii válasza Cicero (#2279) üzenetére


Korcsii
őstag

van prog1 kereszt? vagy csak szoftlab nincs?

t[][]-t nem nagyon szereti a complier...
inkább **t, és akkor ráadásul rögtön az eredetin csereberél (ha nem hozol létre egy másik tömböt, amibe belemásolod, majd visszatérsz vele)...

visszatérési érték az mi?

[ Szerkesztve ]

(#2281) Karma válasza FehérHolló (#2278) üzenetére


Karma
félisten

A t[][] hogy a bús viharba lenne jó elgondolás? Kétdimenziós tömb átadásakor az első dimenziónak fix méretűnek kell lennie (pl.: t[5][]), különben a fordító nem fogja tudni az elemek méretét, így nem lehet tömb. Vagy pointermágia kell, vagy egydimenziós tömb és indexmágia.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2282) kingabo válasza Cicero (#2279) üzenetére


kingabo
őstag

A sizex-et add át egy lokális változónak, mert azt nem változtathatod. (mi van ha const 4-el hívom meg? :P ) Illetve ha nem négyzetes a mátrix, akkor kellene a sizey is. Illetve szerintem egy új tömbbel kéne visszatéred, hogy az eredetit ne rontsd el. Az első sorban az int x lenne a visszatérési érték és az fv neve? Tömböt kéne visszaadnod, meg egy beszédesebb nevet az fv-nek. Ja és nem ártana egy return is, ha már van visszatérési érték. :U

[ Szerkesztve ]

(#2284) Karma válasza kingabo (#2282) üzenetére


Karma
félisten

"A sizex-et add át egy lokális változónak, mert azt nem változtathatod."

WTF?! Érték szerinti átadásról hallottál-e már? Ha egy 4-es literált adsz be, akkor is működni fog, hiszen lokális változóként viselkedik. (Ráadás válasz: most buktál meg egy prog1 vizsgán ezért.) De basszus már majdnem elbizonytalanítottál.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#2285) FehérHolló válasza Karma (#2281) üzenetére


FehérHolló
veterán

Érzésem szerint miután átadta int** t formában, lehet t[n ][m ] módon turkálni benne, át fogja fordítani *(*(t+n) + m) alakra (az n és m sorrendjében most nem vagyok biztos).
Én egyébként anno egy hasonlót úgy oldottam meg, hogy int* típust vettem át és *(t+M*n+m) módon mászkáltam benne, de az első módon lehet reprezentálni két dimenziós bejárással is.

Bár nagyon reggel van...

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2286) FehérHolló válasza kingabo (#2282) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem négyzetes mátrixnak szerinted mennyire egyértelmű a főátlója? :P

Korcsii: Általában ilyenkor (=VIK vill prog1 ZH) paraméterben várják a visszatérést, az eredeti tömböt csapod felül.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2287) Karma válasza FehérHolló (#2285) üzenetére


Karma
félisten

Az első verzió szerintem nem működne, a második viszont pontosan az az indexmágia, amit így ködösen megemlítettem :)

“All nothings are not equal.”

(#2288) Korcsii válasza FehérHolló (#2286) üzenetére


Korcsii
őstag

ja hogy vill, akkor az előző hozzászólásom indító kérdése is tárgytalan...
fáradt voltam tegnap, hogy ez beugorjon :)

(#2289) Lortech válasza Karma (#2281) üzenetére


Lortech
addikt

A második dimenziónak kellene konstansnak lennie, a sorok számával nem sokra megy a fordító.
megj: t[][] -hez esetleg C99 VLA. > int x(int n, int t[n][n])

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#2290) kingabo válasza FehérHolló (#2286) üzenetére


kingabo
őstag

AxB-s tömböt írt a feladatban. :U Ha hajtogattál valaha életedben meg simán el tudnád képzelni, hogy oldható meg nem négyzetes mátrixra is.

(#2284) Karma: a megszokás hatalma. C++-ban nálam mindkét bemenő param const lenne és így már teljesen igaz amit mondtam. Én nem tartom szépnek a bemenő paraméterek változtatását, ha nem címszerintiek (de izlések és pofonok), de pl adában nem is változtathatod meg. Azt meg ne döntsd el, hogy megbuknék-e :W Pláne éjjel 2kor. :U

[ Szerkesztve ]

(#2291) Karma válasza kingabo (#2290) üzenetére


Karma
félisten

Nem azt mondtam, hogy szep vagy sem a megoldas (en se valtoztatom elvbol az argumentumokat), csak hogy nem helytelen. Nekem is ejjel ketto volt btw :D

“All nothings are not equal.”

(#2292) FireKeeper válasza FehérHolló (#2274) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerencsére ez a prog2 már nem tartozik Vitéz fennhatósága alá. amúgy több kisfeladatból csak ez az egy okozott problémát, de még egyszer köszi a megoldást, és a tanácsot is!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#2293) kingabo válasza Karma (#2291) üzenetére


kingabo
őstag

Ok, igaz, benéztem. Lehetőség van rá, de egyikünk se élne vele. ;)

(#2294) FehérHolló válasza Karma (#2287) üzenetére


FehérHolló
veterán

Na, próbáljuk ki az elsőt akkor. Már érdekel. :D
Pill.

Skynet is real. It's called Google.

(#2295) FehérHolló válasza FehérHolló (#2294) üzenetére


FehérHolló
veterán

Neked van igazad, nem nagyon szereti a t[x][y]-t.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2296) FehérHolló válasza kingabo (#2290) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tudod mit? Te menj át az origami topicba ([link]), én meg maradok itt, ahol nem lehet tömböket tört számokkal indexelni.

Skynet is real. It's called Google.

(#2297) Cicero válasza FehérHolló (#2296) üzenetére


Cicero
őstag

Hehe kár hogy nincs like gomb :)

Még nem sikerült teljesen értelmeznem a hsz-okat hogy is kéne ezt a 2D tömböt megadni a függvénynek - ma már nem is állok neki :DDD -, de hálás lennék ha valaki tudna valami szájbarágós forrást adni a pointerek állatfajtáról (annyit már tudok hogy a tömb tulajdonképpen egy pointer az első elemre), vagy még hálásabb ha leírná saját szavaival hogy mit ért belőle :D
A lentebb említett mágiás példáknak is nagy hasznát venném!

Tulajdonképpen előző félévben itt vesztettem el a fonalat, és tökre érthetelen maradt számomra a dinamikus adatszerkezetek, láncolt listák, fifo stb témakör (azaz a házi anyaga pl)

Ja a lényeg kimaradt: a zh példában ha jól emlékszem 8x8-as tömb volt megadva. Az én hibám hogy AxB-t írtam, de ha kukacoskodni akarnék nem kötöttem ki hogy A!=B :P

[ Szerkesztve ]

(#2298) kingabo válasza FehérHolló (#2296) üzenetére


kingabo
őstag

Látom elgurult a gyógyszered...
Arra céloztam, hogy a kisebb dimenzió méretű, négyzetes résztömbre simán működik. Rajtad kívül senki sem akart nem egésszel indexelni. :U

(#2299) kingabo válasza Cicero (#2297) üzenetére


kingabo
őstag

A pointerezést holnap megpróbálom összeírni, meg a "mágiás" részt. már ha elfogadod tőlem, nem írja meg elöbb senki sem, nem google-zol rá

"Ja a lényeg kimaradt: a zh példában ha jól emlékszem 8x8-as tömb volt megadva."
Ez esetben a progi elejére:#define MAX_MERET 8 és tömb deklarációnál ciklusoknál MAX_MERET-et írod be. C-ben nincs const, csak így lehet megoldani, a precompiler fogja minden egyes helyen behelyettesíteni a kódban a MAX_MERET helyére a 8-at. Azért célszerű így csinálni, mert ha valaki azt mondja, hogy mégse 8 hanem 10 elemű a tömb, akkor 1 helyen átírod, újrafordítod és kész is vagy, nem kell mindenütt cserélgetni.aztán meg debuggolni ha valahol mégis kimaradt. A keres + csere működhet, ha a kódban nincs pl 128, de ha van, máris nem lehet keres+cserét használni

"Az én hibám hogy AxB-t írtam, de ha kukacoskodni akarnék nem kötöttem ki hogy A!=B :P"
Viszont azt se írtad, hogy A==B :P , ezért vettem úgy hogy nem egyenlők.
Nem bme-s vagyok, nem tudom ott hogy oktatják/nem oktatják a programozás. Számomra teljesen logikus volt, hogy AxB-sre ha nem megy a dolog, akkor megszorítom a kisebb dim szerinti négyzetes mátrixra...

(#2300) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Hogyha egy tomb i.edik elemet ossze akarom hasonlitani a mogotte,es/vagy az elotte levo elemmel,pl megakarom nezni hogy nagyobb-e az elotte levo elemnel,azt hogy tudom megoldani?

Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.