Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#810) j.bravo


j.bravo
addikt

Szóval, a borok... hm, mivel nem jegyzeteltem, inkább csak a végső benyomás maradt meg, és talán kicsit össze is keveredhettek az emlékek, de talán ez is több mint a semmi.

Pálffy KF: tényleg nagyon jó volt, simán megállja a helyét bármely más, a köztudatban vörösborosként ismert borvidékről származó KF mellett. Ha találok beszerzési helyet, sinte biztos veszek belőle.
Pálffy Törökugrató rosé: rendben volt ez is, tévedhetek (mert a kajásstand mellett ültünk le vele), de mintha az első illatában barack lett volna, nem csak a szokásos eper+málna kombó. Az ízében már nem fedeztem fel, de abszolút rendben levő roséra emlékszem.

2HA Olaszrizling: elég friss de mégis van benne anyag, betölti a szájat. Tetszett.
2HA Szürkebarát: sötét sárga szín, nagyon vastag illat és íz, összetett. A (szintén bejövős) Pántlika szürkebarátra emlékeztetett de annál sokkal, sokkal vastagabb. Tetszett.
2HA Tabunello: sokat vártam tőle de nem csalódtam, nagyon tetszett.

Söptei Olaszrizling, a Fesztivál bora: ez nem győzött meg. Kissé szénsavas volt (ez még nem lenne baj), könnyű, nem volt rossz, de a 2HA és a Csobánc Cooperation rizlingje is jobban ízlett.
Söptei Pinot Pink: szürkebarát, rövid ideig héjon áztatva, ezért lett egy kis színe, inkább tégla mintsem pink, de szép. Ízre is kellemes, érdekes. Ez is jobban tetszett mint a Fesztivál bora.

Csobánc Cooperation OR: tetszett, részletekre nem emlékszem.
Csobánc Cooperation Kurucvér: az olcsóbb vörös házasításuk, KF és PN törzzsel. Nem rossz, bár kissé talán húzós a korty vége.
Csobánc Cooperation Gilgames: a drágábbik vörös házasításuk, merlot és syrah. Vastagabb, teltebb mint a Kurucvér, illatra nagyon ígéretes, ízre ebből sajnos - nekem - nem mindent váltott be. A pohár végefelé mondjuk már sokkal jobban ízlett (közben ittam vizet is a tisztánlátás végett), lehet hogy hagyni kellett volna levegőzni kicsit. Nem taglózott le de "újrakóstolásra érdemes" (lenne ha hozzáférnék később anélkül hogy egy egész palackot meg kelljen venni).

Bussay Szürkebarát: jó cucc, kösz a tippet, lajafix! Határozottan más mint a balaton-felvidéki szürkebarátok (gondolom a más talaj, izé, terroir miatt), máshogy, de ugyanolyan finom.
Cezar Malbec: közös félstand volt Bussayval, ha már ott voltam megkóstoltam a malbecjüket, lévén olyat még nem ittam. Argentin a borászuk, nyilván ezért lett malbec is telepítve. Jó volt, vagy inkább érdekes, számomra új, de nem rohannék megvenni ennyiért.

Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet: tetszett a 2006-os, fahordós Zenit és a késői szüretelésű Rózsakő is, a többire már nem jutott idő.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.