Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) gg72 válasza prototype79 (#299) üzenetére


gg72
veterán

Hát ezt így előre nem tudom megmondani, hogy megoldja-e a problémádat...

(#302) tibi72


tibi72
aktív tag

Egy valami amit nem értek. Ha BD-R lemezt irok eljutotam odáig hogy az asztali lejátsz több féle is meg a gép is tökéletesen menek.De ha irok egy(Verbatim) BD-RW-t csak a gép hajlando lejátszani az asztali gépek közül egy sem játsza le.Pedig irtam már igy is ugyis de semmi.Mi lehet a probléma oka???

[ Szerkesztve ]

(#303) gg72 válasza tibi72 (#302) üzenetére


gg72
veterán

Gondolom formatáltad előtte a lemezt.
A BD-RE lemezekre kényesebbek az asztali lejátszók, milyen típusokban próbáltad? Nekem egy Sony S760-ban és egy Panasonic BD85-ben megy gond nélkül a Verbatim BD-RE, ImgBurn-ben formatálva és megírva.

(#304) tibi72 válasza gg72 (#303) üzenetére


tibi72
aktív tag

Igen ImgBurn ban lett formázva. Asztali meg egy Sony bdp-s320 -as meg Pioneer bdp-320.

(#305) gg72 válasza tibi72 (#304) üzenetére


gg72
veterán

Ha ugyanezek az anyagok BD-R lemezre kiírva mennek az asztalikban, akkor ott valamilyen kompatibilitási gondok lehetnek a lejátszók és a BD-RE lemez között. Hányszor írtál már a lemezre? Olyat is olvastam már, hogy sokszori újraírás után náhány lemez csak úgy megadja magát...

(#306) tibi72 válasza gg72 (#305) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nem sokszor ugy 10x probálkoztam.

(#307) gg72 válasza tibi72 (#306) üzenetére


gg72
veterán

És egyszer sem működött az asztalikban?

(#308) tibi72 válasza gg72 (#307) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nem.

(#309) sensor060


sensor060
aktív tag

Sziasztok !

PS3-mal kapcsolatban : én úgy tudom, hogy m2ts-t kell kiválasztani a ts-muxer-ben, és akkor olyan lesz, hogy megeszi a ps3 is jól.
a Ts-Muxer mindig jól csinálja meg a blu-ray könyvtárstruktúrát.
BD-RE-t én is szoktam használni néha, de csak egy szerencsétlen Maxell-om van, és mit mondjak....én is kb. 10-szer írtam rá, de mindig ugyanaz van : a film elejét viszi az asztali lejátszó szépen (Samsung BD-P4600), de ahogy haladok befelé egyre nehezebben játsza le, aztán a film 75%-tól már nem is viszi. Amikor még "új" volt a lemez akkor nem volt vele gond, de hogy úgymondjam egyre szarabb lesz........nem csodálkoztam rajta, mert Maxell....
Hanggal kapcsolatos problémám nekem olyan van, amikor mondjuk két hangsáv van a lemezen, és mindkettő DTS. Ilyenkor ha "beletekerek" a filmbe, majd nyomok egy play-t, akkor szaggat a lejátszás, de ha nyomok egy pause-t, majd 1 mp. múlva elindítom a lejátszást akkor már egyből jó lesz minden.
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a lemez hibája (illetve hogy az LG íróval írtam olcsó lemezre effektus), vagy a lejátszó hibája....

[ Szerkesztve ]

(#310) gg72 válasza tibi72 (#308) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez érdekes.
1. Próbáld meg újraformázni az ImgBurn-nel.
2. Próbálj meg egy másik újraírható lemezt.
3. Biztosan kompatibilis mindkét asztali a BD-RE formátummal? Sony BDP-S320-as típust nem is találtam a neten. A Pioneer-nak viszont elvileg vinnie kéne.
4. Ha van rá lehetőséged, vidd el a lemezt egy ismerőshöz, vagy Media Marktba, ahol van más típusú BD-lejátszó és nézd meg ott.

(#311) gg72 válasza sensor060 (#309) üzenetére


gg72
veterán

Hát ezt csak úgy tudod leellenőrizni, hogy keresel valahol egy másik típusú BD-lejátszót és megnézed azon a problémás lemezt.

(#312) sensor060 válasza gg72 (#311) üzenetére


sensor060
aktív tag

Igen, ezt csak úgy tudom kideríteni, vagy ha esetleg veszek normális BD-RE-t, mondjuk Panasonic-ot ;)

(#313) tibi72 válasza gg72 (#310) üzenetére


tibi72
aktív tag

Bejött a tanácsod,ujra formáztam és most már játssza az asztalik is :C . Tökéletes. Köszönöm szépen!!! :R :R :R

(#314) gg72 válasza tibi72 (#313) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen, örülök neki! ;)

(#315) benya0406 válasza sensor060 (#286) üzenetére


benya0406
csendes tag

hello
nem mindegyik filmnél van egy pár aminél ezt írja és azoknál amit megpróbáltam szétvágni :)

(#316) sensor060 válasza benya0406 (#315) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ts-Muxer nálam is van, hogy egy remux-nál hibákat ír kifelé mondjuk egyik-másik audiotrack-re, pedig lejátszható, nincsen vele semmi gond.
Valószínű, hogy kissé régi már a Ts-Muxer, és kellene azt is reszelgetni, csakhát sajnos nem fejleszti tovább a csapat.....de még így is az egyik leghasznosabb program, amit használok!

(#317) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!

Tudd valaki erröl a hibajelenség felszolitásrol mit jelentene a ImgBurn -bem???

Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.

(#318) sensor060 válasza tibi72 (#317) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia !

A duplex secure nagyon belassítja a pc-ben lévő sata egységek közötti adatátvitelt, és emiatt szólt be az ImgBurn.
Daemon Tools és társai használnak ilyet.

(#319) tibi72 válasza sensor060 (#318) üzenetére


tibi72
aktív tag

És lehet orvosolni valahogy??

(#320) sensor060 válasza tibi72 (#319) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hogyne, hogyne !

Több lépésből lehet : először is le kell szedni (uninstall) azt a software-t, ami a duplex secure-t használja (pl..Daemon Tools).
Ha ez megvan, akkor le kell szedni magát a duplex secure-t is külön. Ehhez le kell töltened a drivert, amit többek között itt is megtalálsz. Elindítod, majd az uninstall-t választod, aztán ha jól tudom kell egy reboot.

Azt hiszem ennyi!

A Daemon Tools helyett én ajánlom a Virtual Clone Drive-ot, ami ingyenes, sokféle discimage-t ismer, és nem használja a Duplex Secure-t.

[ Szerkesztve ]

(#321) prototype79


prototype79
csendes tag

Kérdésem lenne: egyre több helyről árulnak nyomtatható verbatim lemezeket, ezek mennyire megbízhatóak a forrást tekintve? Még nem volt dolgom ilyen lemezekkel, arra lennék kíváncsi, hogy mivel nincs rajta verbatim logó, valahogy le lehet-e ellenőrizni, hogy most ez tényleg verbatim, és nem mondjuk valami silányabb nyomtatható lemezt akarnak elsózni. Teszem azt a belső peremen van valami apróbetűs verbatim felírás vagy valami. Csak mert eddig a verbatim darabja egy ezres körül volt, most meg mindenhol 5-600 ft darabja, de ez mind nyomtatható, egy kicsit gyanús.

(#322) gg72 válasza prototype79 (#321) üzenetére


gg72
veterán

Legbiztosabban úgy tudod csak leellenőrizni, hogy beteszed egy PC-s BD-meghajtóba és megnézed a MID-jét. Az elárulja, hogy valóban Verbatim-e.

Viszont vigyázz az LTH-s Verbatim lemezekkel, ezeknek a hordozórétege szerves vegyületet tartalmaz, így az élettertama korlátozott (gyorsabban lebomlik), ill. kompatibilitási problémák is felléphetnek asztali lejátszókkal! Az LTH a csomagoláson is fel van tüntetve:

(#323) sensor060 válasza gg72 (#322) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ez egy nagyon hasznos info volt, köszi !

Egyébként tényleg esett a Verbatim lemezek ára, nem csak a LTH-s !

(#324) gg72 válasza sensor060 (#323) üzenetére


gg72
veterán

Szerencsére igen, így nálam is lesz: [link] ;)

(#325) DuplaG


DuplaG
csendes tag

Sziasztok.
Remélem tudtok segíteni. Az lenne a kérdésem, hogy a tsmuxer-ben a m2ts és a blu-ray opciók között mi a különbség? Vagy mindegy melyiket választom?

(#326) sensor060 válasza DuplaG (#325) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ha jól tudom akkor az, hogy a blu-ray opciónál úgy csnálja meg a filmet a ts-muxer, hogy kompatibilis legyen a lejátszóknak a film (könyvtárstruktúra, playlist)

(#327) DuplaG válasza sensor060 (#326) üzenetére


DuplaG
csendes tag

Köszi szépen.:D

(#328) DuplaG válasza DuplaG (#327) üzenetére


DuplaG
csendes tag

Elkezdtem bele vetni magam a Blu-Ray világába, de elég sok információt kell így elsőre feldolgozni. Elolvastam az összes hozzászólást , de hát még így is sok mindent kell meg tanulnom.

(#329) zsocahsz


zsocahsz
csendes tag

Hy! Nekem van egy Optiarc DVD RW AD-7173A típusú dvd íróm, neten kerestem de sehol se találtam meg, hogy ezzel tudok-e írni Dupéa rétegű DVD-t (XBox 360 játékokhoz). Pls valaki megtudná nekem mondnai, hogy ezzel lehet-e írni DL-es DVD-t! Köszi előre is!

(#330) gg72 válasza zsocahsz (#329) üzenetére


gg72
veterán

Persze, hogy lehet, de ezt ide kellett volna: [link]

(#331) zsocahsz válasza gg72 (#330) üzenetére


zsocahsz
csendes tag

sry, legközelebb jó helyre írok!

(#332) DuplaG


DuplaG
csendes tag

Sziasztok.
Nem ismertek olyan programot, hogy a Blu-ray filmet ugy tudjom átalakítani, hogy a menüje megmaradjon, és a nem kellő nyelveket feliratokat,stb... el lehessen távolítani?

(#333) gg72 válasza DuplaG (#332) üzenetére


gg72
veterán

Erről már volt szó korábban, tudtommal nincs rá lehetőség, hogy megmaradjon a menü és úgy vegyél le hangsávokat, feliratokat. Ez csak menü nélkül működik, pl. BD Rebuilder, vagy TS Muxer programokkal.

[ Szerkesztve ]

(#334) DuplaG válasza gg72 (#333) üzenetére


DuplaG
csendes tag

Köszi.

(#335) DuplaG válasza DuplaG (#334) üzenetére


DuplaG
csendes tag

Én a DvdFab-ot próbáltam ki, ott lehet fullosan az egész BD50 es filmet BD25 re átalakítani menüvel mindennel eggyütt, vagy le lehet vele venni a sallangot de ugyan olyan méretbe alakítja át mintha fullosan ,szóval akkor már jobban megéri menüsen extrákkal átalakítattni.

(#336) sensor060 válasza DuplaG (#335) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ez a menü és extra dolog teljesen ember-függő, ki mit szeret. Én azt szeretem, ha beteszem a lemezt, és egyből indul a film, azzal a hanggal, amit beállítottam neki. Te szereted az extrákat és a menüket, akkor hagyd rajta. Sokszor viszont pont annyi kell egy filmnek, hogy a Ts-Muxer-rel leszedjem a nem kellő hangot, feliratot (menü ugrik ugye), és újrakódolás nélkül simán felfér egy BD25-re. Ez azért jó megoldás, mert nincsen adatveszteség a video-ban, mivel nem kell újrakódolni, mellesleg pár perc alatt kész.

(#337) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Végigolvastam mind a 336 hozzászólást. :DDD A kérdésem az lenne, hogy BD filmet (nem mkv-t) hányszorosan szoktatok írni? 4 vagy 2x-esen?
LG BH10LS30 íróm van, Ritek alapú Maxell lemezeket használtok. Eddig 10-15 lemezt írtam ki, amire adatokat és mkv-ket tettem, mindet 4x-ese írtam és mind tökéletes lett, beleértve a visszaellenőrzést is.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#338) sensor060 válasza Anubis_9 (#337) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Először is grat a végigolvasáshoz ! :)
Én is mindig 4x-esen írok mindent, mindenféle lemezt, illetve egyszer talán írtam 8x-osan is(Ritek-es Maxell-t), mivel ImgBurn azt mondta, hogy az is Supported Write Speed. Csak egy próba volt, de azóta is működik a lemez, ennek lassan 1 éve.
Ezen kívül még egy Verbatim-ot írtam 6x-osan, de arra a lemezre rá is volt írva a 6x-os write speed. Tökéletes az is, működik.
Én úgy vagyok vele, hogy az a 25-30 perc kell annak az írásnak, nem kapkodom el. Addig semmi mást nem csinálok a gépen, csak az írás megy. Meg sem szokott mozdulni az 512 megás buffer, szépen végigcsinálja a dolgát. Kell az neki. Bár múltkor nagyot néztem, mikor az írás végefelé elkezdett leesni a buffer.....hallom is, hogy a hdd össze-vissza teker, minden baja van. Úristen, mostmilesz, és egyebek, de kis idő múlva a NOD kibökte oda jobbalulra, hogy akkor lefrissítette magát......ehh.......(hol is a NOD-OFF button ? ) Ez annyira bosszantó tud lenni, hogy jajj !!

(#339) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.DVD FAB 8-at használtam hogy 25gb-os lemezre ráférjen egy film.Az a kérdésem hogy ki lehet iktatni a saját logóját mert mikor megnéztem a filmet a balfelső sarokban időnként megjelent.Vagy ez "ajándék" Fab-éktól?

WoT:jimmbo

(#340) sensor060 válasza jimmy74 (#339) üzenetére


sensor060
aktív tag

Én még nem láttam a logo-t, de nem semmi.
Rendesen megvásárolt, vagy valamilyen próbaidős, limites változat ?

(#341) tibi72 válasza sensor060 (#320) üzenetére


tibi72
aktív tag

Szia!!

Köszönöm a segitséget! Még csak most értem ide hogy meg köszönjem,és most foglalkoztam a problémával és tökéletesen bevált. Van bene valami mert gyorsabb és stabilabb lett, Mégegyszer köszi!!! :R :R

(#342) jimmy74 válasza sensor060 (#340) üzenetére


jimmy74
őstag

Limitált ideig szól a bluray-bluray komponens. 8.0.6.8 verzió.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#343) jimmy74 válasza sensor060 (#340) üzenetére


jimmy74
őstag

Nem tudod hogy a BD rebuilder proginál ha nyomok egy insect-et ez miért nem ajánlott:FFDSHOW: 3749, not recommended version.Próbáltam más verziót akkor is ez volt.A másik hogy ISO formátumú anyagot miért nem lehet betallózni pedig az is BD,ha kibontom a BDMV certificate mappából áll?Vagy az FFDSHOW miatt van ez?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#344) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello Tibi72 !

Örülök, hogy összejött, én is érzékeltem a sebesség-növekedést!

Hello Jimmy74 !

Miért nem mount-olod az ISO-t, és onnan dolgozol (a virtuális meghajtóról) ?
A BD-Rebuilder progit sajna nem nagyon ismerem, mert sajnos az én lejátszóm valamiért nem viszi a vele készített remux-okat, és nem tudom miért.
DvDFab8-at használom, de ez ugye kifizetett darab, tehát egyik része sem jár le :)

(#345) gg72 válasza sensor060 (#344) üzenetére


gg72
veterán

Ezt a BD-Rebuilder problémát én sem értem, mert ha általános lenne a Samsung asztalikkal való inkompatibiltás, annak már nagy lángja/füstje lenne a fórumokon, különösen a Rebuilder saját topicjában. :F

(#346) jimmy74 válasza sensor060 (#344) üzenetére


jimmy74
őstag

Köszi utána már kapcsoltam csak mérges voltam a progira.Különbente megvagy elégedve a FAB-bal mint minőségre gondolok,nincs észrevehető különbség mert még nem hasonlitottam össze de most ahogy megjön aBD 50 lemezek kiváncsi leszek,csak az a vörösfejű majom ne lenne ott.a képen.....

WoT:jimmbo

(#347) szilard41


szilard41
csendes tag

Van egy kerdesem ?
nem nagyon bd vel kapcsolatos
vab a gepembe egy dvd-rom es egy dvd-ram
xp vel mukodik mindegyik
de tettem win 7 et ra es egyszer megy egyszer nem
mit tegyek ?
ha rakok bele bd-irot az se fog menni ?

(#348) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello gg72 !

Az tényleg furcsa, de úgy gondolom nem a lejátszómmal van a gond, hiszen a letöltött, vagy átmux-olt filmeket viszi gond nélkül. Csak annyi a dolog vele, hogy a blu-ray könyvtárstruktúrának pontosnak kell lennie, és akkor nincsen gond, de a legtöbb lejátszó ilyen, ráadásul minden program (amit használok) meg is csinálja jól. Lehet újra kellene próbálkoznom ? Lehet az ffdshow-nak, mediasplitter-nek a beállítása nem volt jó.........én valami ilyen pici problémára tudok csak gondolni, de mivel a dvdfab8 megy jól, ezért nem is kisérleteztem....

Hello Jimmy74!

Nekem semmi bajon a dvdfab8-cal, elég jól teszi a dolgát, szerintem szépen dolgozik, nem tudnék belekötni. De csak akkor használom, ha a TS-Muxer nem elég, azaz a kellő szinkronhang(ok) és felirat(ok) meghagyása mellett felfér egy BD25-re. Gyorsan dolgozik, mivel használja a videokarit is a ki-, és betömcsihez (nvidia cuda), nem hibázik, szép lesz az ujraencode-olt film is. Hangokat nem szoktam bántani vele.

Hello Szilard41!

Ezek a meghajtók még PATA-sak ? Valszeg software-es probléma, tehát mondjuk driver gond, tehát a BD meghajtóval szerintem nem lesz gond, mivel az SATA-s.

[ Szerkesztve ]

(#349) Anubis_9


Anubis_9
őstag

BD Rebuilder-ben beállítottam 24.500 MB-ot tervezett méretnek BD25 módban. Az eredeti film 30 GB. Ennek ellenére 22.100 MB lesz csak. Van erről tapasztalata vkinek? Az alapértelmezett 23.500 MB a programban, ha jól emlékszem, de ezzel is 22.000 MB körül lesz a kész méret.

A DVDFAB szerint 80%-ra kell tömöríteni a filmet, szóval tuti tömörít és nem az a baj, hogy mivel lehúztam a hangsávokat, tömörítés nélkül ennyi a mérte.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#350) gg72 válasza Anubis_9 (#349) üzenetére


gg72
veterán

Igen, sajnos a mérettel kísérletezgetni kell, próbáld meg 25.400 MB-vel, akkor 23GB-ot kell, hogy kapjál, az pont felfér egy BD25-re (az elnevezés megtévesztő, az egyrétegű írható BD-k kapacitása 23GB körül van, ez lemezfüggő is).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.