Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) BigBug válasza IRON STORM (#200) üzenetére


BigBug
csendes tag

ok, köszi a tippet, keresek egyet és kipróbálom.

Ha másnak van más ötlete, azért azt szívesen fogadom. :)

(#202) sensor060 válasza BigBug (#198) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello BigBug !

DVDFab8-ban van egy olyan, hogy Blu-Ray Copy, azon belül a Full Disk opció, ekkor megmarad minden (menü is), és beállítható, hogy a cél BD25 legyen. Hangokat, felratokat lehet szerkeszteni (leszedni, űjrakódoltatni).

-s-

(#203) BigBug válasza sensor060 (#202) üzenetére


BigBug
csendes tag

sajnos full módban tudtommal semmit sem lehet változtatni, extrákat pedig végképp nem lehet leszedni. Ezen kívül, nálam a dvdfab egy érdekes szürke fátyolt húz a képre, szóval azt ezért egyáltalán nem használom.

(#204) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Van egy program amivel elég jó menüs BD lemezeket lehet csinálni mkv-k ból csak sajnos ha le lett vágva a 2 fekete csík akkor egy újra kódolás is szükséges aminek az ideje gépfüggő.( 2-3 film felfér olyan minőségben mint amilyenek az 1080p-s mkv-k).
De ha jó a képarány és a filmek mérete se nagyobb egy bd lemeznél akkor csak a menü generálásának és a muxolásnak az idejét veszi igénybe az egész.
Van BD Re-Author funkciója is, és ingyenes. Ha adományozunk egy kis összeget a készítőjének + funkciók érhetőek még el. multiAVCHD

(#205) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok nem nagyon vágom mkwmerge gui progiját.Van egy trilogiám ami 3 különböző fájl és mkw-s,kb32 gb.Én ezt szeretném 1 25gb-os lemezre kiirni.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#206) sensor060 válasza jimmy74 (#205) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

mkvmerge-vel nem tudsz újrakódolni, csak kieszedni, betenni hangokat, feliratokat, és újból csinálni egy mkv file-t, azaz mux-olni. (multiplexing)
Ha az egyik filmet beletöltöd, akkor látni fogod, hogy milyen feliratok és hangok vannak hozzá. Ha például csak a magyar hangot és feliratot hagyod benne, akkor ugyebár csökkenni fog az új file mérete, de hogy ez rá is fog férni egy BD25-re, azt csak akkor tudnám elképzelni, ha 720p-s filmekről beszélünk.
Egy próbát megér.

-s-

(#207) jimmy74 válasza sensor060 (#206) üzenetére


jimmy74
őstag

aha értem és a rip bot 264 progit ismered?Esetleg ezzel nem mert ez tud" all konvert".És ha sikerülne átkonvertálni bd-be akkor a BDrebuilder-rel letudom tömöriteni 25gb-re?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#208) sensor060 válasza jimmy74 (#207) üzenetére


sensor060
aktív tag

Kicsit most megkeveredtem, szal kérdezek :

3 filmed van, amik egyenként 32-32-32 gigásak, vagy összesen annyi a 3, és ezeket szeretnéd 1 filmként felrakni egy BD25-re ?

-s-

(#209) szrolcsi válasza WD_crash (#7) üzenetére


szrolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam az egész fórumot, de nem kaptam "(#7) WD_crash" problémájára választ.
Valaki tud segíteni Nekem a fenti probléma megoldásában?
(XP-m van, ha ez érdekel valakit)

R.

[ Szerkesztve ]

(#210) sensor060 válasza szrolcsi (#209) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hüha, ennek már több, mint egy éve.......azóta nem sikerült esetleg egy másik pc-ben megpróbálni az írót ? Vagy valami más csere ? Legtöbbször az ilyen jellegű hibákat a legnehezebb kiszűrni, és csak ezzel az egyszerűnek mondható kizárásos hibafeltárással lehetséges szerintem. Tehát vagy a pc-vel, vagy az íróval, vagy a rendszerrel van a gond. Ez 3 cserét jelent maximálisan.
Bocsi, de én azért írom mindezt, mert szerintem ezt a hibát nem lehet másképpen kideríteni.

-s-

(#211) jimmy74 válasza sensor060 (#208) üzenetére


jimmy74
őstag

szia.összesen 32giga a 3film,ezt a trilógiát akarnám 1db 25gb-s br lemezre kiirni.Kösz a segitséget.

WoT:jimmbo

(#212) jimmy74


jimmy74
őstag

Nem tudjátok van olyan topic (én nem találtam) ahol beltéri müholdvevőkről valaki tud tanácsot adni mert szeretnék venni.

WoT:jimmbo

(#213) sensor060 válasza jimmy74 (#211) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Hááát, nem biztos, hogy a 32 gigából le tudsz szedni majd cirka 8 gigát, hogy mindhárom filmed felférjen, de mindenképpen először ki kell dobni a "felesleget" (nem magyar hang, feliratok, csak a hun forced maradjon, ha van egyáltalán). Ha ezután is kellene még csippenteni a fileméretekből, akkor szerintem a hangsávok újrakódolásával (kisebb bitrátában) lehetne sikert elérni.

-s-

(#214) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, ha tudnátok benne segíteni, hogy ismeritek-e a TotalMedia Theatre 3 programot?

Settings/video/color adjust/effet centernél, szeretnék állítani a "film nézés közbeni" a fényerőn vagy kontraszton, telítettségen, azonban sehogy sem tudok (csak a kezelő felületnek tudom állítani a színkezelést), semmit nem enged benne csinál, tudjátok mi lehet a megoldás?

köszönettel
Fauno

(#215) tibi72


tibi72
aktív tag

Köszönet illeti gg72 nek a BD Rebuilder program sok türelmes segitségért !! :C :C :R :R

(#216) sensor060 válasza Fauno (#214) üzenetére


sensor060
aktív tag

Helló !

Milyen Windoz-od van ?
Win XP alatt van jópár funkció, ami nem működik (pl. 3D film), lehet az is ide sorolható, amit Te szeretnél.....

-s-

(#217) kovecses


kovecses
aktív tag

Egy Pioneer BD-205 boldog tulajdonosa lettem.
Lassan belevetem magam a kékfény tudományába.
:D

(#218) kovecses válasza kovecses (#217) üzenetére


kovecses
aktív tag

Gyárilag v1.08 firmware-el érkezett, azóta netről frissítve v1.10-re.
Majd kiderül hogy szuperál.

(#219) sensor060 válasza kovecses (#218) üzenetére


sensor060
aktív tag

Helló !

Gratula, szerintem jó típust választottál, de majd kiderül a vallatásnál !

-s-

(#220) kovecses válasza sensor060 (#219) üzenetére


kovecses
aktív tag

Köszönöm!

Egyenlőre szépen teszi a dolgát!
Nagyon csendes, kicsit furán engedi ki a tálcát, de csak megszokás kérdése!
Jól takarékoskodik a 4mb pufferrel, meg vagyok elégedve vele!

(#221) Seregély


Seregély
tag

Sziasztok!

Nézegettem a webshopokat és találtam egy Freestyle BD-R 25 6x nevű lemezt. Próbálta esetleg már valaki ill. van információ róla, mi lehet a media code-ja? A régebbi, 4x-ből elég sokat elhasználtam, szerintem elfogadható minőség volt, főleg az árához képest. Az CMCMAG BA3 volt.

(#222) sensor060 válasza Seregély (#221) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Omega Freestyle-ra gondoltál ? Én még csak 4x-est használtam ,de azon belül is több fajta mediacode-os volt, gondolom ahogyan sikerül innen-onnan beszerezni a lemezeket. Volt már ricoh-os, volt már philips, de erre a 6x-re én is kíváncsi lennék, bár nem lennék meglepődve, ha ennek is változna a code-ja időnként.

(#223) Seregély válasza sensor060 (#222) üzenetére


Seregély
tag

Hello!

Igen, az Omega Freestyle-ra. Nekem eddig mindegyik CMCMAG volt, ebből már megírtam közel 100db-t, ha a 6x is ilyen gyártmány, az nagyon jó lenne.

(#224) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Sikerült kiírnom az első BD filmet és nagyon meg vagyok elégedve. Az asztali is lazán viszi, szóval öröm bódottág. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#225) jimmy74 válasza kovecses (#218) üzenetére


jimmy74
őstag

Én úgy vettem észre hogy egyenletesebb lett "meló"közben.De lehet hogy senmmi köze....

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#226) sensor060 válasza Seregély (#223) üzenetére


sensor060
aktív tag

Helló !

CMCMAG-os lemezeim azok, amik egyesével tokozottak, a PHILIP-04-esek meg amik 10-esével vannak csomizva. De ezek mind 4x-esek.

(#227) Kalesz


Kalesz
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valahol kedvező áron hengeres BD50 lemezt? A burningmedia-tól szoktam vásárolni, de náluk nincs.

(#228) kovecses válasza Kalesz (#227) üzenetére


kovecses
aktív tag

(#229) Kalesz válasza kovecses (#228) üzenetére


Kalesz
csendes tag

Igen, ismerem. De sajna itt sincs hengerben BD-R 50GB.

(#230) sensor060 válasza Kalesz (#227) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia Kalesz !

Én tőlük szoktam venni a lemezeket, bátran ajánlom !

(#231) Kalesz válasza sensor060 (#230) üzenetére


Kalesz
csendes tag

Nem semmi ára van az 50GB-os lemezeknek.... Nem sokkal drágábban eredetiben meg lehet venni egy filmet. Remélem hamarosan mérséklődik az áruk.

Szerintetek az mitől lehet, hogy újraírhatón az asztali lejátszó (Pioneer BDP-120) lejátszik egy filmet, a számítógépen is lejátszható, viszont sima írható lemezen nem olvassa be. Azt írja, hogy nem támogatott formátum.

(#232) Kalesz


Kalesz
csendes tag

vissza az egész!

Beraktam most a lemezt, hogy tegnap este pontosan mit is írt ki?
ÉS MOST ELINDULT! Na ez hogy lehet....

(#233) gg72 válasza Kalesz (#231) üzenetére


gg72
veterán

Ha érdekel 50GB-os Panasonic lemez nem ilyen brutál horror áron, akkor írj PÜ-t. ;)
[link]

(#234) Seregély válasza sensor060 (#226) üzenetére


Seregély
tag

Én 25-ös hengerben vettem a 4x Omega lemezeket, azok is CMCMAG gyártmányúak. Írtam a kereskedőnek a 6x lemezek miatt, még nem válaszoltak.

(#235) Fauno válasza sensor060 (#216) üzenetére


Fauno
tag

Szia,

közben kinyomoztam hogy mi nem stimmelt, ha engedélyezve van a (Enable hardwe acceleration) akkor tiltja le a szín állítási funkciót, dehogy miért azt nem tudom? :(
Jelenleg 2 op.rendszert használok: win xp és win 7.

[ Szerkesztve ]

(#236) sensor060 válasza Fauno (#235) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ah, köszike ! Milyen videokártyád van ? ATI vagy Nvidia ?

(#237) Fauno válasza sensor060 (#236) üzenetére


Fauno
tag

Szia,

Nvidia 9800 GeForce GT.

üdv.
Fauno

[ Szerkesztve ]

(#238) sensor060 válasza Fauno (#237) üzenetére


sensor060
aktív tag

Jelentem ittis nvidia van (GTX260), de hiába szedem ki a hardware acceleration-t, ugyanúgy nem tudom állítani a színeket, fényt...

(#239) Fauno válasza sensor060 (#238) üzenetére


Fauno
tag

Szia,

a film nézés közben vagy előtte próbáltad ki ? Nekem csak úgy működik ha közben használom.

[ Szerkesztve ]

(#240) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.Egy 1920x1036-os felbontású filmet átlehet kódolni 1920x1080-ba mert nem jó asztalilejátszón.

WoT:jimmbo

(#241) sensor060 válasza Fauno (#239) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Megnéztem, úgy van itt is, ahogy nálad, tehát hardware acc kikapcs, és film közben lehet csak állítani.
Egyébként win7 alatt is ilyen lehet ?

Más téma: ImgBurn-ben ha a buffert a maximális 512megabyte-ra felrakom, akkor írás közben kb. 30 másodpercenként mindig kicsit megugrik lefelé a buffer, de az író buffere is (mindez 4x-es írás mellett). Aztán kicsit visszatornázza magát. Így megy ez az írás befejeztéig, a végére ebből az 512-ből marad kb. 200-300. Lehet, hogy valamilyen beállítás nem jó ? Vagy feleslegesen adok neki ekkora buffert ? Azt hiszem az alap beállítás 40megabyte, amit kevésnek találtam, emiatt raktam maximumra, ezt én eddig mindegyik íróprogramnál így tettem (már amelyiknél lehetett).

Valamelyikőtöknek valami ötlete esetleg ?

(#242) Elbandi75


Elbandi75
csendes tag

sziasztok!
olyan problémém van ha bd25 filmet kiirok lemezre de a film 2 oránál hosszab a z asztali lejátson pixel hibás!

udf 2.50 el irom ki verba lemezre.

segitsetek légyszi

(#243) sensor060 válasza Elbandi75 (#242) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Egyszer régebben egy emberke egy másik topic-ban is írt hasonló hibát, az egy Samsung BD-C5300-as lejátszó volt, neki 1 óra után elkezdett akadozni a lejátszás. Ha kivette a lemezt, meg vissza, akkor onnantól kezdve megint jó lett. Nem tudom azóta sikerült-e valamit csinálni a problémával...
Van egy sanda gyanúm, hogy ez garos csere lesz, mivel az, hogy pixelesedik az egyfajta túlmelegedéstől lehet, bár az akadozás is betudható annak.
Ha te is így csinálsz, hogy lemez ki, majd vissza, akkor elmúlik, vagy sem ?

(#244) kovecses


kovecses
aktív tag

Akkor most kérnék tőletek segítséget!
Eddig csak iso módban írtam ki BD-R lemezre mkv fájlokat, viszont most kaptam egy filmet amit ki kéne írnom.

Egy BDMV mappában vannak benne a fájlok.
Gondolom ez Blu-ray film.
Ezt szeretném kiírni.
Milyen módban és hogyan kell kiírnom?

A Nero-nál mi a különbség a BDMV-videó és az AVCHD(TM)-videó módok között?
Melyiket kell használni? Akármelyiket választom ki nálam mind a kettő esetében kreál a lemezre BDMV mappát.

[ Szerkesztve ]

(#245) sensor060 válasza kovecses (#244) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ha ImgBurn-ben bedobálod a file-okat, majd rányomsz a kalkulátorra, akkor kitalálja, hogy az egy blu-ray video lemez akar lenni, és egyből fel is ajánlja a szerinte helyes beállítást, ami mindig jó szokott lenni, tehát megbízhatsz benne. Ezt a kalkulátoros dolgot automatára is lehet tenni.
Egyébként a blu-ray videot UDF 2.5 módban kell majd kiírnod.

Merry Grinchmas! :)

(#246) kovecses válasza sensor060 (#245) üzenetére


kovecses
aktív tag

Köszönöm, de akkor minek van a NERO-nak ez a két módja?

A DVD-s filmeket is úgy kellett anno kiírni, hogy Nero/DVD-videó (ez volt a legjobb kompatibilis mód, itt érvényesült is a DVD-rom Book type beállítás).

Szóval valamiért csak van az a 2 mód a Nero-ban, mert ha nem lenne értelme akkor csak az UDF mód lenne és kész.

(#247) kovecses válasza sensor060 (#245) üzenetére


kovecses
aktív tag

Kiírtam vele, köszönöm!

(#248) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok. Kb 1 hónapja használom a PIONEER BDR 205-öt.Miért van az( vagy mit kell beállitani) hogy a régi samu DVD iróm ugyanolyan sebességnél 25 a pio meg 45 perc alatt végez egy dupladvd irásnál páldául.Az 1.1 firmware rajta van és az eszközbuffer mindig ugrál 97 és 100 között.Különben semmit nem állitottam rajta (nem is tudom nem értek még hozzá)csak beraktam a másik helyett. win 7 az operációs cucc.Ja azért irtam ide mert a másik topic pár napja nem aktiv.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#249) gg72 válasza jimmy74 (#248) üzenetére


gg72
veterán

Mi a lemez márkája?

(#250) jimmy74 válasza gg72 (#249) üzenetére


jimmy74
őstag

maxell

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.