Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) miko_


miko_
tag

A probléma valószínű ebből adódik de nem tudom hol kell beállítani.
WIN7 preferred AVC CODEC: Not Set correctly
- WIN7 preferred VC-1 CODEC: Not Set correctly
- WIN7 preferred MPEG2 CODEC: Not Set correctly

(#402) gg72 válasza miko_ (#400) üzenetére


gg72
veterán

Nem telepítetted a szükséges segédprogramokat, itt az első hsz-ben le van írva minden: [link]

(#403) opcgyuszi válasza sensor060 (#399) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Az operációs rendszerem WIN 7 64 bit ha számít valamit !
Igaz hogy nem tudok angolul,de szerintem azt írta ki az ImgBurn hogy kevés a 25gb-os lemez!
Akkor kezdjük máshonnan az írást....honnan tudom letölteni ezt a bizonyos BD rebuilder esetleg MAGYARUL ?
Írtátok hogy kell hozzá 3 codec.....mik is ezek...és honnan tudom ezeket is letölteni ?
Ezekkel mi a teendő.....feltelepítem a gépre és futtatom......ezt minden egyes blu-ray lemez írásnál futtatni kell vagy elég egyszer és beépül valahova ?
Ha ezekre sikerül válasz kapnom akkor utána jelentkezem a BD rebuilder pontos beéllításai miatt !

(#404) gg72 válasza opcgyuszi (#403) üzenetére


gg72
veterán

BD Rebuilder nincs magyarul, a legújabb verzió ez: [link]

Ez a 3 segédprogram kell hozzá, elég őket egyszer telepíteni:

[FFDSHOW]
[Haali Matroska Splitter]
[Avisynth_257]

Amúgy itt az első hozzászólásban le van írva minden: [link]

Én ezekkel a beállításokkal használom, eddig gond nélkül:

(#405) opcgyuszi válasza gg72 (#404) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Így tettem ahogyan leírtad !
Ez az átalakítás kb mennyi időt vesz igénybe egy 34BG-os filmnél?
A "Sourche Path"-ba csak a film BDMV mappát kell berakni vagy mást is?
A "Working Path-"ba mit kell betallózni?
Sajna nekem bonyolult mert nem tudok angolul !
Ha ezt mind így csináltam lesz egy külön mappám amibe már a 25gb-os BD lesz,vagy az eredetit /34bg-ot/ konvertálja át 25gb-ra ?

(#406) gg72 válasza opcgyuszi (#405) üzenetére


gg72
veterán

Az átalakítás idejét a procid teljesítménye határozza meg, nekem egy Intel Q9400-es CPU kb. 2-4 óra alatt végez a tömörítéssel.

A Source Patch-ba az egész BD-mappát kell beletenni.

A Working Patch-ba pedig fog dolgozni, oda teszi az ideiglenes mappáékat, majd a "végeredményt" is, vagyis a 22-23 GB-os betömörített BD-t.

A végén természetesen megmarad az eredeti BD-d (Source) is és az új, tömörített BD-mappa a Working-ben. Érdemes különben ezt a két helyet két külön vinyóra tenni, úgy sokkal gyorsabb a folyamat, mintha egy vinyóról megy minden.

(#407) opcgyuszi válasza gg72 (#406) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

HEURÉKA !!!!! MEGSZÜLETETT !!!
" gg72" el nem tudod képzelni hogy hány órát olvastam utána és fórumoztam mire végre összejött a TE segítségeddel,ja és persze "sensor060" segítségével és a többiekével akik segítettek!
Megvan a mappa amibe már a 22gb-os BD van,remélem az eredetihez képest elenyésző a minőségromlás???
Most jön a kiírás....megnyitom a VOLUME ID mappát és a benne levő BDMV és CERTIFICATE mappákat kijelölöm....megnyitom az ImgBurn-t....mode ....build és bemásolom mind a kettőt....beteszek egy lemezt....rákattintok az írásra és elkezdi...de amikor elér a 100%-ig akkor kidobja a lemezt , én megint benyomom, megint elkezdi írni és miután ismét kész a 100% kiírja hogy elkészült.....ENNEK ÍGY KELL MŰKÖDNIE....miért nem írja meg első alkalomra ,sokkal gyorsabb lenne,vagy valamit rosszul csinálok??

(#408) opcgyuszi válasza gg72 (#406) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Ja és még egy dolog ha nem zavarlak.....az ncore-ról letöltöttem a 22 LÖVÉS c.filmet azt hogyan kell kiírni, mert az "HDpre-iso " formátum,melyik a jobb minőség, ez vagy az "m2ts"???

(#409) sensor060 válasza opcgyuszi (#408) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Az írással kapcsolatban : egyszer írható, vagy újraírható lemez volt, amit betettél az íródba ? Elvileg build, másolgatás (drag 'n' drop), mode, filesystem beállítása (amit elvégez a kalkulátor ikon), majd az írás.

A film, ha már eleve ISO-ban van, akkor ha neked a benne lévő tartalom teljesen megfelel, akkor nem kell mást tenned, mint ImgBurn-ben write, ott megmutatod neki az iso-t, teszel neki egy lemezt, és már mehet is az írás. Az ISO formátum azért jó (szerintem), mert tartalmazza a beállításokat is, tehát egyszerűbb, ráadásul iso-t kicsit "könnyebben" írja meg a pc.
Ha nem felel meg az ISO (olyan hangok, feliratok vannak benne, ami neked nem kell, esetleg menü van benne), akkor mount, aztán onnan már mehet a már ismert BD-Rebuilder, csak mivel nem kell újratömöríteni, ezért elég gyorsan fog vele végezni, tulajdonképpen csak egy remux-ot (újra multiplexelést) hajtatsz vele végre.

Ha valami nem kerek, akkor csak írj!

(#410) gg72 válasza opcgyuszi (#407) üzenetére


gg72
veterán

A BD-R Verify Not Required legyen kipipálva, ezek után elvileg nem csinál visszaellenőrzést, ami fölösleges:

(#411) gg72 válasza opcgyuszi (#408) üzenetére


gg72
veterán

Erre nem tudom a választ, csak gyári BD-ket szoktam átalakítani.

(#412) opcgyuszi válasza sensor060 (#409) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Mind a két lemezzel /az egyszer írhatóval is és a többször írhatóval is/ ezt csinálja!
Amikor berakom másodszor a lemezt valami információt ír ki angolul hogyan tudom ide képként beszúrni?
Nekem nem kellenek a menük meg a többi hang se, csak a MAGYAR de a film a lehető legjobb minőség maradjon!
Melyik a jobb az m2ts vagy az iso ?

(#413) opcgyuszi válasza gg72 (#410) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

BD-R Verify Not Required ........ki van pipálva!

(#414) gg72 válasza opcgyuszi (#413) üzenetére


gg72
veterán

Akkor nem tudom, hogy mit rontasz el, az írás után, ha már kidobta a lemezt, miért és mire kattintasz rá újra? Nem kell semmire sem... Hányszorosan írod a lemezeket, milyeneket és milyen íróval?

(#415) opcgyuszi válasza gg72 (#414) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

1x-es sebességgel írom nyomtatható25gb-os lemezre,TOSHIBA laptopom van gyári blu-ray íróvalés ezt írja ki leokézom és újra kezdi írni a lemezt!

(#416) jimmy74 válasza opcgyuszi (#415) üzenetére


jimmy74
őstag

A lemezt megirta?Nem azt írta hogy csukd be manuálisan a tálcát?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#417) gg72 válasza opcgyuszi (#415) üzenetére


gg72
veterán

Hát elég egyértelmű a dolog: az ellenőrzés kockából vedd ki a pipát a jobb felső sarokban! ;)

Milyen nyomtatható lemezek ezek?

(#418) jimmy74 válasza opcgyuszi (#408) üzenetére


jimmy74
őstag

Iso -jobb egér -társitás img burn(ha nincs kiválasztod vagy alapértelmezettként beállitod)-katt-irás.Vagy:img megnyitás-vezérlőpult-lemezkép irása lemezre-fájl hozzáadása ikon -betallózod az iso fájlt-katt irás.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#419) sensor060 válasza opcgyuszi (#415) üzenetére


sensor060
aktív tag

Olyan ez a kép, mint a régi Csupasz Pisztoly filmek voltak : mindíg a háttérben volt az információ, a lényegi dolog :)

(#420) btonkol


btonkol
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van, hogy már megvan a lemez struktúra (készen kaptam 23GB)
Az IMGBURN érzékeli hogy BD filmet szeretnék írni.
Meg is kérdezi hogy ellenőrizze e a fájlokat én ezt engedélyeztem, ill beállítja az UDF módot.
A lemez megírása után a menü nem jön elő és nem is tudom lejátszani az asztali lejátszón (a gépen látom a menüt!
A másik lemeznél pedig a nyelv választás után a menüben kiválasztom hogy induljon a film , de nem indul!

Tudnátok abban segíteni hogy a kész struktúrát mivel ellenőrizzem hogy az asztali lejátszómon elinduljon a film!
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#421) gg72 válasza btonkol (#420) üzenetére


gg72
veterán

Futtasd át a kész struktúrán a TSMuxer, vagy a BD Rebuilder programot úgy, hogy ne tömörítsenek, ez utóbbinál a kimeneti méretet ehhez állítsd mondjuk 30000 MB-re.

Más. Milyen lemezeket használsz és milyen asztalival?

(#422) btonkol


btonkol
csendes tag

Név HL-DT-ST BD-RE BH10LS30 ATA Device
Mondjuk ezt nem értem miért ata (sata 2 a csati)

A lejátszó az pedig egy samsung 5300

(#423) btonkol


btonkol
csendes tag

Ja és a kész struktúrát hogyan tudom betallózni a tsmuxer-be???
(sok mappa és vagy 100 file)

[ Szerkesztve ]

(#424) btonkol


btonkol
csendes tag

Ja és maxel lemezeket használok

(#425) gg72 válasza btonkol (#423) üzenetére


gg72
veterán

Nincs BDMV és Certificate mappa? Ha nincs, akkor az nem Blu-ray rip. Innentől kezdve én viszont nem tudok segíteni, mert eddig én csak gyári BD-k átalakításával foglalkoztam.

A Maxell lemez nem egy életbiztosítás, sőt, nagy valószínűséggel az is lehet a hiba oka! Találkoztam már olyannal, akinek egy egész henger hibás volt belőle, így lesz olcsó húsnak híg a leve... :( BD-ből csakis Sony, Verbatim (nem LTH), ill. Panasonic lemezeket szabad venni, ha fontos számodra a tartósság és a kompatibilitás.

(#426) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy full bd-t melyik programmal lehetne 25gb bd-re megcsinálni, úgy, hogy a menü megmaradjon, de kitudjak venni nem használt hangokat, jelenteket.
Előre is köszi a segítséget.
Karicsek

(#427) opcgyuszi válasza gg72 (#417) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

YES YES YES !!!!
Sikerült már 4 BD lemezt megírnom ,és lejátsza az asztali lejátszó is!
Köszönöm ,ha még lenne esetleg problémám,kérdésem csak tőletek kérdezek .....ha nem gond !
Amúgy van nyomtatható BD lemezed üres eladó , ami tuti tartós, jó minőségű,mennyibe kerül ??

(#428) sensor060 válasza btonkol (#423) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ha nem 1 file van a PLAYLIST-ben, vagy a STREAM-ben, akkor ha belenézel a STREAM-be, akkor valószínűleg fogsz látni 1 olyan file-t, aminek a mérete sokkal-sokkal nagyobb, mint a többi. Tehát például a 00001.m2ts 22 giga, míg a többiek párszáz megásak. Ilyenkor ez a file lesz a nyerő.
Ha nem ilyen egyértelmű, akkor a PLAYLIST-ből kell egy .mpls file-t betallózni úgy, hogy a Ts-Muxer által kiírt playtime egyezzen a film eredeti idejével. A neten sokszor raknak a filmek mellé BD-Info-t is, vagy egyéb infotxt-et, abban gel szokták tünteti, hogy melyik mpls file a nyerő.
Mindenképpen érdemes átnyálaztatni Ts-Muxer-rel, vagy BD-Rebuilder-rel a filmet, mert igazából nem sok idő, és így biztos, hogy utána az asztali lejátszó is meg fogja enni az így újra remux-olt filmet.
Egyébként a lejátszók 99%-a csak a tökéletes könyvtárszerkezetű filmet fogja lejátszani !!

(#429) btonkol


btonkol
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Még annyi lenne a kérdésem., ha a ts-muxerrel egy másik mappába átnyomom az m2ts alapján az egészet abba kell még valamit beleraknom vagy átkerül minden (menü hangok stb)?

HA egy folyamatot valaki esetleg le tudna írni azt nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#430) opcgyuszi


opcgyuszi
csendes tag

Itt a következő kérdésem amibe a segítségeteket kérném !!
Az ncore-ról letöltöttem egy filmet ami ISO formátumú,HOGYAN TUDOM EZT KIÍRNI AZ ImgBurn-nel Blu-ray formátumba úgy hogy az asztali lejátszón is megtudjam nézni ???

(#431) jimmy74 válasza opcgyuszi (#430) üzenetére


jimmy74
őstag

418-as hozzászólás!

WoT:jimmbo

(#432) opcgyuszi válasza jimmy74 (#431) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Iso -jobb egér -társitás img burn(ha nincs kiválasztod vagy alapértelmezettként beállitod)-katt-irás.Vagy:img megnyitás-vezérlőpult-lemezkép irása lemezre-fájl hozzáadása ikon -betallózod az iso fájlt-katt irás.

OK ! Így csináltam !
Az egyszer írható lemeznél 47%-nál hibát írt ki !
Most megpróbáltam ugyan azzal a módszerrel egy többször írható lemezre kiírni....ÍGY SIKERÜLT !!!! Nem lehet hogy ISO írásnál beállításokat máshogy kell beállítani, ha egyszer írható lemezt akarok írni,mert m2ts-nél nem kellett átállítani ????????
Próbáltam érthetően leírni.....nem tudom sikerült ??

(#433) jimmy74 válasza opcgyuszi (#432) üzenetére


jimmy74
őstag

Valszeg szerintem lemezhiba lesz nem? ha ugyanúgy irtad ki mindkétszer!

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#434) sensor060 válasza btonkol (#429) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ha a Ts-Muxer-ben a Bluray opciót jelölöd be, akkor mindent megcsinál, a könyvtárszerkezetet, mindent, és természetesen beletesz mindent amit megadtál neki. az m2ts-ben benne van minden amugy is, a kép és a hang egybe van "fűzve". A menü az elvész, Ts-Muxer nem tudja a menüt kezelni.

Nem tudom, hogy milyen folyamatra gondolsz, de ha egy már legrabbelt filmet akarsz remuxolni, akkor azt kb ugy kell kezdeni, ahogy már irtam is, tehát megkeresni a legnagyobb file-t, vagy a playlist-ből azt, ami kell. Ha ez megvan, akkor látod, miböl áll a film. Kitörlöd azt, ami nem kell, esetleg módositasz a beállitásokon, ha kell, kiválasztod a bluray muxing-ot, kiválasztod, hogy a muxolt filmet hova tegye, és nagyjából ennyi, elindit. A végén fogsz kapni egy BDMV és egy CERTIFICATE mappát, amit vagy igy ahogy van kiirsz lemezre, vagy (ahogy én is szoktam) átrakod ISO-ba, mert szerintem igy jobb tárolni, egyszerübb kiirni (késöbb).

Erre gondoltál ?

(#435) opcgyuszi válasza jimmy74 (#433) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Igazad volt !
Megpróbáltam ugyan azokkal a beállításokkal mégegyszer és sikerült az írás egyszer írható lemezre..........DE .........az asztali lejátszó nem játsza le,csak a számítógép,pedig nagyon fontos lenne !
Nem lehet hogy nincs lezárva a lemez ? Azt hogyan kell ?
Tehát a kérdésem...mit pipáljak ki az ImgBurn beállításokban,hogy az asztali lejátszó is vigye a megírt BD lemezt ne csak az m2ts formátumot hanem az ISO-t is ???

Persze mindenki ötletét szívesen veszem !!

(#436) jimmy74 válasza opcgyuszi (#435) üzenetére


jimmy74
őstag

Nekem minden ISO formátumú irást lejátszik,abban minden adat benne van,szabványos elég csak betallózni a IMG-be szinte erre lett ez a progi kitalálva ezért csodálkozom hogy az asztalid nem viszi!Ja milyen az asztalid márkája és az 1-szer irható lemezek tipusa?És melyik film volt az mi a címe?Ilyen gondok az mkv-s filmeknél van az asztaliknál.Pórul jártam egy párszor mikor kiirtam megirta az IMG vitte a pc de az asztali nem!A felbontás nem volt a megszokott 720p(1280x720-as)vagy 1080p(1920x1080)hanem pl 1920x1036 volt nem is volt képem de a pc-n ok-s.Ezt a filmet nem tömöritetted és úgy irtad ki?Ha igen mivel mert lehet az a gond!

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#437) opcgyuszi válasza jimmy74 (#436) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Ezt nem kellett tömörítenem mert csak 21.8GB !
http://ncore.cc/torrents.php?action=details&id=703807

Philips BDP 9500 az asztali bluray lejátszóm tipusa,igaz hogy nem a legujjabb fw van rajta ! FRISSÍTSEM ,rakjam rá a legfrissebb fw-t ?? Már 2 fajta lemezzel kipróbáltam,2db egyszerírható és egy újraírhatóval ,próbálkozzak egy harmadikkal is ?

(#438) jimmy74 válasza opcgyuszi (#437) üzenetére


jimmy74
őstag

és egyik 1-szer irható se volt jó?

WoT:jimmbo

(#439) sensor060 válasza opcgyuszi (#437) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szerintem azért nem játssza le az asztali, mert nem szabvány az iso-ban lévő film. Tehát vagy a könyvtár-struktúra szar, vagy a mux, vagy a nemtommi, jópár dologtól lehet. Ezért szoktam irogatni, hogy iso bemount-ol, nyomsz rá egy remux-ot Ts-Muxer-rel, majd a kapott eredményt kiírod UDF2.5-ös filerendszerben egy lemezre, és szerintem máris fogja vinni azaz asztali lejátszó.

(#440) tibi72 válasza opcgyuszi (#437) üzenetére


tibi72
aktív tag

Miért irod ki hogy mit honnan töltesz és még be is linkeled enyire nem lehetsz amatör!
((Nem sértésként irtam csak a saját érdekedben))

(#441) opcgyuszi válasza tibi72 (#440) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Igazad van , ELNÉZÉST !
Kitudom törölni valahogyan ?

(#442) opcgyuszi válasza sensor060 (#439) üzenetére


opcgyuszi
csendes tag

Letöltöttem a tsmuxert,próbálom bemount-olni és ezt írja ki,mit csinálok már megint rosszul?

(#443) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Van egy filmem BD25 formátumban ISO-ban. Az a problémám vele, hogy bejön a menü meg minden, a lejátszás után nincs kép és hang tök sötét minden de a playtime az telik..mindezt persze PC-n nézve, mert addig nem akarom kiírni amig meg nem bizonyosodok róla, hogy minden okés a filmmel. BD rebuilderen akarom átgyúrni előtte, de úgy hogy ne nyúljon semmihez tehát ne konvertáljon. Megoldható ez úgy hogy a menü is megmaradjon??

Köszi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#444) sensor060 válasza opcgyuszi (#442) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ez mount-olás, ez be-add-olás lenne, de mivel nem ismeri az ISO formátumot (miért is ismerné) ezért nem működik így.
Mount-olni olyan programmal lehet, amilyen például a Virtual Clone Drive. Tehát install-kor létrehoz egy virtuális meghajtót, ezt a windoz ellátja betűjellel. Ezután ennek a programnak mutathatod meg az ISO-t, az felmountolja erre a virtuális meghajtóra, amit már el tudsz érni rendszer szinten. Azaz teljesen úgy látszik ez a virtuális meghajtó, mintha egy fizikai optikai meghajtó lenne, és a mountolásnál mintha egy lemezt tettél volna bele a drive-ba.
Eddig érthető ? Csak azért kérdezem, mert ha nem, akkor szólj !!
Naszal, megvan a virtuális meghajtó, benne az ISO, mint belerakott film. Ezek után mehet a Ts-Muxer, ott ADD, majd megkeresed a VIRTUÁLIS MEGHAJTÓ:\BDMV\STREAM\, vagy \PLAYLIST könyvtárakat, és beadd-olod neki a file-t, amit szeretnél (írtam feljebb, hogyan lehet "rájönni", hogy mi a fő film file.
Ennyi. Utána UMOUNT-olni kell a virtuális drive-ból az ISO-t, és készen vagy.
Egyébként magát az ISO formátumban lévő filmet is így a legegyszerűbb megnézni, tehát bemountolod, majd megmondod a TotalMedia Player-nek, vagy a PowerDVD-nek, hogy azt a vituális meghajtót "játssza le".

(#445) sensor060 válasza SpongyaBob (#443) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

A pc-n való lejátszáshoz igazából kétféle lejátszó van, ami kifejezetten blu-ray filmek lejátszására is jó (tehát menük kezelése, egyebek...), ez a PowerDVD10, és a TotalMedia Player.
Melyikkel próbáltad a lejátszást ?

A másik dolog, hogy sajnos nincsen olyan ingyenes program, amivel meg tudod csinálni a remux-ot úgy, hogy ne veszne el a menü, extra..
Nekem DvdFab8-asom van, ha jól tudom annak a blu-ray ripper opciója jó arra, hogy menüstöl mindenestöl megcsinálja a remux-ot, ha kell a konvertálást is.

(#446) SpongyaBob válasza sensor060 (#445) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm válaszod!

Igen, Power DVD10-et használok és további 2 ismerősömnek is ez a baja a filmmel.

DVDFabom van méghozzá nekem is a 8-as verzió..:) Akkor azt mondod, hogy a ripper résszel újragyúrja és jó lesz?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#447) jimmy74 válasza SpongyaBob (#443) üzenetére


jimmy74
őstag

A BD Rebuilder-rel is meglehet csinálni.

WoT:jimmbo

(#448) SpongyaBob válasza jimmy74 (#447) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Segítenél? Küldtem privátot.. :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#449) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok.
A 426-os kérdésre tudna valaki segíteni?
Köszi
Karicsek

(#450) gg72 válasza karicsek (#449) üzenetére


gg72
veterán

[link]
illetve keresővel:
[link]
;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.