Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) mayday00 válasza gg72 (#4000) üzenetére


mayday00
őstag

Milyen programmal tudnék szerkeszteni a előző dolgot véghezvinni?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4002) gg72 válasza mayday00 (#4001) üzenetére


gg72
veterán

TSMuxer-rel kiválasztod a fő filmet és kicseréled benne a hangsávot. Ha vissza akarod tenni a menüs BD-be, akkor az bonyolultabb, de igazából szaszapi kolléga nagy tudora ennek, kérdezd őt.

[ Szerkesztve ]

(#4003) szaszapi válasza mayday00 (#3999) üzenetére


szaszapi
őstag

meg lehet csinálni rebuilderrel de csak ha azonos hang helyére akarod cserélni.dd helyére nem rakhatsz dts-t és fordítva mert akkor nagy némaság fog fogadni vagy nem lesz jó.

(#4004) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Segitségeteket kérném a következőkhöz:

Elérkezett számomra is a blu-ray re váltás...
egy külső Samsung SE-506AB/TSWD iróval irnék, családi videót
és néróval... (és szabványos blu-ray lemezt szeretnék irni)

Az lenne a kérdésem hogy ha előre elkészitem authoring progival a blu ray file strukturát,
akkor melyik irásmódot kell használnom, illetve mi is a különbség a néróban ezek között:??

- BDMV-videó
-AVCHD(TM) videó

Ez is ugy müxik mint a dvd-nél? csak áthuzom a :
BDMV és a CERTIFICATE mappát és kész ?
vagy esetleg a stream mappa tartalmát kell csak ?

elöre is köszi !

(#4005) gg72 válasza maxika2004 (#4004) üzenetére


gg72
veterán

Mit akarsz írni? BD-t, vagy AVCHD-t?
BD esetén a BDMV és a CERTIFICATE mappa kell.
Összefoglalót elolvastad?

(#4006) maxika2004 válasza gg72 (#4005) üzenetére


maxika2004
őstag

.... ööö öszintén még mikor terveztem az irot venni pár hete...

de gondoltam hasonló mint a dvd, csak más a két mappa neve .. :B
BD-t ... csak nemtudom mia BDMV-videóban az MV betü ?
hogy egy sima mezei ezer+1 éves asztali bd olvasó is vigye !

azt tudom hogy az a két mappa kell...
ezért is kérdeztem hogy a kettő között mi a különbség, mert mindkét verziónál (BD- AVCHD)
ugyan ugy a két mappát beteszi alapból.

(de pl dvd.nél ha DVD-videót választottam akkor csak a video ts tartalmát kellett áthuznom, és okés volt !)
BD nél is igy megy ?

(#4007) gg72 válasza maxika2004 (#4006) üzenetére


gg72
veterán

Ebből fogsz vizsgázni, vagy miért kell tudnod, hogy az MV betűpáros mit jelent? :U Mert én sem tudom, de ettől függetlenül már 3 éve írok BD-ket, vagyis ahhoz nem kelll tudni a jelentésüket... :)

Persze, hogy mindkettőben ugyanaz a két mappa van, mert rokon dolgokról beszélünk, a különbség annyi köztük, hogy a BD-t Blu-ray lemezre kell kiírni, az AVCHD-t pedig DVD-re. De ennek te is utána tudsz olvasni, guglizz rá.

BD-t pedig úgy kell írni, ahogy az a téma-beveztőben le van írva, nem tudok ehhez most mást hozzátenni, ha az alapján nem boldogulsz, kérdezz.

(#4008) maxika2004 válasza gg72 (#4007) üzenetére


maxika2004
őstag

:)) nem vizsgázom csak kiváncsi voltam.. :))

Ha itt az elejére gondolsz:
http://prohardver.hu/tema/blu_ray_iras_es_irasi_hiba/hsz_1-200.html
azt átolvastam...
De kérdeznék ha nemgond, mert ebben nincs nekem semmisenincsen !

Mert én azzal a fránya néróval irnék.. 20 éve nincs vele bajom, már úgy összenőttünk ! :)
"BD-t Blu-ray lemezre kell kiírni, az AVCHD-t pedig DVD-re"
na igen én is igy gondoltam guglizás nélkül is DE :
a néró felajánlja BD lemezre is ! ezért gondoltam hátha más extra külöbség is van.... de okés ez kitisztult
....BDMV-video

Szóval konkrétan már csak arra lennék KIVÁNCSI ha néro és BDMV-video,
akkor mit hogy és hova kell huzogatnom :D

(#4009) koncsik válasza gg72 (#4007) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

a/ BDMV - bean dwarf mosaic virus
b/ BDMV - Belgisch Direct Marketing Verbond
c/ BD-MV - Blu-ray Disc Movie
tessék választani, nem volt könnyű megtalálni... :DD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4010) gg72 válasza maxika2004 (#4008) üzenetére


gg72
veterán

Videók - BDMV fájlok - majd hozzáadod azt a mappát, amiben a BDMV és CERTIFICATE mappák vannak, vagy hozzáadod őket külön-külön, édesmindegy.

De az ImgBurn is megér egy próbát, hiába nőttetek össze a Nero-val, azért közben változik a világ.

Első írásra pedig tessék beszerezni egy újraírható lemezt, azon lehet rizikómentesen gyakorolni.

(#4011) gg72 válasza koncsik (#4009) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm, de engem továbbra sem érdekel a jelentésük (ha akartam volna, magam is megtaláltam volna, vagyok annyira "ügyes"), maxika2004 kolléga majd hasznát veszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4012) mayday00 válasza szaszapi (#4003) üzenetére


mayday00
őstag

rebuilderrel pontosan hogy kell megcsinálni? :R

The Last Stand US BD re szeretném rátenni a magyar dts hangot.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4013) maxika2004 válasza gg72 (#4010) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát ujrairhatóm nincs, de akkor irok, ha tuti lesz.....

egyenlöre nem tudom mit kellene huzogatnom ! :D
Videók - BDMV fájlok - ezt nemértem. :F
nem videókból indulok... a két mappa megvan, és benn a videók, meg minden....

....és most ?

(#4014) gg72 válasza maxika2004 (#4013) üzenetére


gg72
veterán

Nézd, én nem vagyok nagy Nero-hívő, ha használom is, akkor is inkább az Express verziót, ott egyértelmű:

(#4015) maxika2004 válasza gg72 (#4014) üzenetére


maxika2004
őstag

eddig okés..............

de mit adok hozzá ?? egyben a 2 mappát ? ugy nem okés , vagy csak a streamban a videót ?
de azt nem látja ..???


:O :O az expresszel életemben 2 dvd-t irtam az elején, mind szar lett.... azóta a
Burning ROM - ot használom... :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#4016) gg72 válasza maxika2004 (#4015) üzenetére


gg72
veterán

A mappákat add hozzá, ne a stream videókat, de ezt már korábban is írtam! Már bocs, de ha 20 éve használod a Nerot, akkor ezekre magadtól is rájöhetnél... Részemről ezzel a téma lezárva, mert ahogy írtam, nem használom a Nerot, így tovább segíteni sem tudok. De mások majd biztosan. ;)

(#4017) maxika2004 válasza gg72 (#4016) üzenetére


maxika2004
őstag

DVD-re használtam 20 évet.... ez kicsit más..
De gondolom max 5 művelet, amit majd megmutat valaki, és onnantól :C :C :C
És hát mivel magamtól nem jöttem rá ezért is bátorkodtam kérdezni....
bár lehet rájönnék, csak nincs még ujrairhatóm, probálgatni !
ahogy irtam is és nem készitenék poháralátétet pana BD lemezből !

...mert amúgy a mappákat sem lehet hozzáadni !

Azért köszi a segitséget !

[ Szerkesztve ]

(#4018) Joshi válasza maxika2004 (#4017) üzenetére


Joshi
titán

Melyik Nero verziót használod?

(#4019) maxika2004 válasza Joshi (#4018) üzenetére


maxika2004
őstag

10.6.3.100

(#4020) Joshi válasza maxika2004 (#4019) üzenetére


Joshi
titán

A BDMV-Videót kell választani és értelem szerűen a jobb oldalon lévő filmed BDMV mappáját ráhúzod a bal oldalon lévő BDMV mappára és ugyan így teszel a CERTIFICATION mappával is. Ha nincs CERTIFICATION mappa akkor azt létrehozza a Nero neked nem kell vele foglalkozni. Valószínűleg vissza fog ugatni a Nero hogy ilyen meg ilyen fájl nem kompatibilis a struktúrával de ettől függetlenül beleteszi azokat. Ezután ugyan úgy jársz el mint a DVD írásánál. Egy biztos hogy én csak a 8-as Nero-val írtam BD-t ahol még nem rakta be automatikusan a két mappát ezért nem is beszélt vissza. Egyébként én is Nero fan voltam de aztán mégis áttértem az ImgBurn-re mert szerintem nagyon jó progi ráadásul ingyenes és legális. Ha viszont adatot akarsz BD-re írni akkor tényleg jó a Nero ahol a Blu-Ray (UDF)-et kell választani. Ha további kérdésed lenne nyugodtan tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#4021) maxika2004 válasza Joshi (#4020) üzenetére


maxika2004
őstag

igy is kiabál sajna.... meg nem értem hogy a kiabálásban miért akar avit meg mpg-et

még egy kérdés :

" Ha viszont adatot akarsz BD-re írni akkor tényleg jó a Nero ahol a Blu-Ray (UDF)-et kell választani "
Blu-Ray (ISO) nem jó adatra ?

(#4022) szaszapi válasza mayday00 (#4012) üzenetére


szaszapi
őstag

meghagyod a workfiles mappát amiben szépen ízekre szedi neked a filmet hangokra,feliratokra,videókra stb...

mikor végzett fogod a hangodat meg a feliratodat és átnevezed annak a nevére amivel cserélni akarod,majd újra összerakatod a bd-t és így egybefűzi az egészet.Ezután a nyelvi kódokat már csak át kell írnod hexeditorral.Ilyen egyszerű az egész!

[ Szerkesztve ]

(#4023) Joshi válasza maxika2004 (#4021) üzenetére


Joshi
titán

Időközben áttanulmányoztam ezt az újabb Nero-t és a következőket javasolnám.
Felejtsd el a BD-Videót inkább a Blu-Ray (UDF)-et használd Blu-Ray filmre (BDMV+Certi...), ha adatot akarsz akkor ahogy javasoltad a Blu-Ray (ISO) a megfelelő. :D
Ha filmet írsz akkor a Blu-Ray (UDF)-nél írás előtt az UDF 2.50-et válaszd ki.

Mindjárt kipörkölök egy lemezt a fentiek alapján (UDF).

[ Szerkesztve ]

(#4024) Joshi válasza szaszapi (#4022) üzenetére


Joshi
titán

Visszatérve az adatra, lehet hogy célszerűbb lenne UDF-el adatlemezt készíteni mert asztali lejátszók nagyobb valószínűséggel fogják kezelni. ;)

(#4025) szaszapi válasza Joshi (#4024) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt nem nekem akartad írni ugye?

(#4026) Joshi válasza Joshi (#4023) üzenetére


Joshi
titán

Na szóval a Blu-Ray (UDF) nem jó filmre mert a lemezen lévő BDMV mappában lévő cuccokat csak adatként kezeli az asztali lejátszóm(LG BD660). Akkor viszont marad a Blu-Ray-Video ami visszabeszél de ettől függetlenül lehet hogy használható lemezt készít, ezt ma már nem próbálom ki mert elég lassú az újraírható lemez 2x-es sebessége, de holnap kipróbálom ha gondolod.

(#4025) szaszapi: bocs félrement. :B

[ Szerkesztve ]

(#4027) maxika2004 válasza Joshi (#4026) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát nagyon megköszönném ha egy működő verziót sikerülne kreálnod.....
...és leirnád hogyan?
mert nekem ha visszabeszél, akkor nem is rak át semmit !

(#4028) Aurig@ válasza maxika2004 (#4027) üzenetére


Aurig@
őstag

Miért kínlódik mindenki ezzel a hülye Nero-val?! Anno a 7-es, esetleg még a 8-as széria jó volt! Azóta teletették mindenféle szarral, feltelepít jó pár száz megát, de jártam már úgy, hogy 1-2 giga is volt! 90%-át nem használja egy átlag ember!

Nos ezért tértem át az ImgBurn-re! Pár mega az egész (telepítve: 3,2 MB! Szemben a Nero-val) és mindent tud írni, amire szükségem van! Mivel audiót nem használok, fájlok, lemezképek írására tökéletes!

Egyébként visszatérve a problémádra:

ImgBurn -> Fájlok/mappák lemezre írása: -> csak be kell húzni a mappákat és lehet írni! A fájlrendszernek az UDF 2.50-et felajánlja és be is állítja! Ezután már csak az írás marad!

Nem nyavalyog, nem reklamál semmiért, csak teszi a dolgát! ...és a lehető legjobban! Rengeteg fórumot olvastam és mindenhol az említett ImgBurn-t ajánlják a Nero-val ellentétben!

De, ha neked a Nero szimpatikusabb, ám legyen! (De én személy szerint rühellem, ha egy program nyavalyog mindenért!)

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4029) Aurig@ válasza Aurig@ (#4028) üzenetére


Aurig@
őstag

Egyébként az első (1.0-ás) Nero 1997-ben jelent meg! Azóta nagyon sok változáson ment át, de mára kissé túlzsúfolt lett! (De ettől függetlenül, ahogy az előbb is említettem a 7-es 8-as verzióig még jók voltak!)

[link] Az oldal közepén található a Verzió lista!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#4030) maxika2004 válasza Aurig@ (#4028) üzenetére


maxika2004
őstag

Lényegében igazad van, én a mai napig is a 6-ost használtam.... amig nem kelett bluray.
Hát igen a sok beletett szarságok miatt nem is használtam nagyobb verziót soha .

Csak feleslegesnek tartottam egy plusz progit...

(#4031) Flashget válasza Aurig@ (#4028) üzenetére


Flashget
félisten

Miért kínlódik mindenki ezzel a hülye Nero-val?!

Anno a 7-es, esetleg még a 8-as széria jó volt!

5-ös és 6-os..utána szaródott el..

(nero-val adatot és mp3-at lehet még írni mást nem nagyon)

Realme GT Master Edition

(#4032) gg72 válasza Flashget (#4031) üzenetére


gg72
veterán

(nero-val adatot és mp3-at lehet még írni mást nem nagyon)

Ebben 100%-ban egyetértünk!

(#4033) szaszapi válasza Flashget (#4031) üzenetére


szaszapi
őstag

én imgburn-nel írok már mindent, az mp3-at is.

(#4034) mazsi70


mazsi70
senior tag

A Nero-t már csak borító készítésre használom . :K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#4035) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!

Pioneer 207-es íróm van, ki akartam írni pár .mkv filmet a kedvenc pana lemezünkre ami már be volt készítve az íróba , de amikor elindítottam az írást az író nem tudta felpörgetni a lemezt (lehetett hallani ahogy próbálkozik és i/o hibát írt utánna az imgburn). A tálca ki/be nyitása/csukása után azonnal felpörgette a lemezt és gond nélkül szépen meg is írta! Mi okazhatta ezt? 1.3-as firmware van az írón.
Még egy kérdés: Imgburn indítása után mindig megkapom ezt az üzenetet:
W 16:13:04 Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance. Duplex sptd driver? Ez mit jelent??

(#4036) gg72 válasza Bootyhunter (#4035) üzenetére


gg72
veterán

Kereső? :U
[link]

(#4037) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Köszi a linket! Hát akkor pá-pá Daemon Tools!

(#4038) Joshi válasza maxika2004 (#4027) üzenetére


Joshi
titán

Kiírtam Nero-val(v12.6.1.0) egy filmet de nem játszotta le az asztali lejátszóm a filmet, felismerte hogy Blu-Ray Disk de csak elindította aztán sötét képernyő maradt. Kiírtam ugyan ezt a filmet ImgBurn-el és tökéletesen lejátszható a film. Szerintem válts ImgBurn-re nem fogod megbánni, ha adatot akarsz akkor használd a Nero-t.

[ Szerkesztve ]

(#4039) Flashget válasza Joshi (#4038) üzenetére


Flashget
félisten

Aki régóta használ efféle progikat az jól tudja, az Imgburn az egykori DVD Decrypter folytatása, amiért anno a fejlesztőnek börtönt ígértek ha nem hagy fel vele. ;)

Realme GT Master Edition

(#4040) gg72 válasza Flashget (#4039) üzenetére


gg72
veterán

"Efféle progik"? :U Azt akarod ezzel sugallni, hogy az ImgBurn egy jogellenes szoftver? Inkább jogellenes az, aki feltört Nero-t használ... A DVD Decrypter ahogy a neve is mutatja, lemezek rippelésére szolgált (főleg), az ImgBurn ilyenre csak más segédprogrammal együtt képes és leginkább írásra használja mindenki. És arra nagyon is jó, ha nem a legjobb program jelenleg.

(#4041) Flashget válasza gg72 (#4040) üzenetére


Flashget
félisten

Azt akarod ezzel sugallni, hogy az ImgBurn egy jogellenes szoftver?
Dehogy..

Realme GT Master Edition

(#4042) maxika2004 válasza Joshi (#4038) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi !... hát akkor engedek az erőszaknak :D :R :R

(#4043) M107 válasza Flashget (#4031) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezt sértésnek vettem :DDD

Nekem nagyon bevált és működik is használni tudni kell......

Imgburn is van azzal mondjuk csak image írok, sima lemez file könyvtár be-húzogatás ebben a programben nekem az agyrém és egy pisztoly golyóval egyenlő.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4044) M107 válasza gg72 (#4032) üzenetére


M107
addikt

:R

(nero-val adatot és mp3-at lehet még írni mást nem nagyon)

Mást is lehet :DDD

De nem bántom aki nem tud vele bánni, de téged GG72 nem így ismertelek hogy néró fúj :DDD :U

:C

Sormintát ne, thx!

[ Módosította: radi8tor ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4045) M107 válasza Joshi (#4038) üzenetére


M107
addikt

:R

Mennyi BD film lemezt írtam ki néróval meg sem tudom számolni.....

Magamat ismétlem tudni kell használni, + normális oprendszer+update vírusírtó Cd-Dvd-Bd clónozó, emuláló progik nagyfokú kerülése.

De neked Joshi mester ezeket ugye nem kell mondani :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4046) Multibit válasza M107 (#4045) üzenetére


Multibit
veterán

... aki nem tud vele bánni... ... tudni kell használni...
Ezek ugye az ImgBurn-re is elmondhatók ;]

(#4047) Joshi válasza M107 (#4045) üzenetére


Joshi
titán

A Nero12-vel nekem visszabeszél hogy ez+az a fájl nem kompatibilis és ahogy már korábban írtam nem is lett jó a végeredmény. Hogy miért azt csak a Nero tudja.

(#4048) gg72 válasza M107 (#4044) üzenetére


gg72
veterán

Nem mondom, hogy fúj, csak van jobb...

Te is a hsz-eket gyűjtöd, vagy miért teszel be hármat is egymás után, egybe nem tudtad volna írni? :U

(#4049) Flashget válasza M107 (#4043) üzenetére


Flashget
félisten

Ez nem arról szól, hogy tudok bánni vagy sem a neroval, hanem arról, hogy szerintem egy szar progivá vált az évek alatt.
Képfájl írásásra erősen nem ajánlott főleg BD kapcsán nem.
De amikor még xp-t használtam CD íráshoz is a Feuriot használtam ami kicsit profibb cucc volt a nerohoz képest és egyáltalán nem felhasználó barát volt.

remélem így érthető a dolog.

Realme GT Master Edition

(#4050) Aurig@ válasza M107 (#4045) üzenetére


Aurig@
őstag

Így igaz!
Több, mint 11 évig használtam a Nero-t! Nem mondanám, hogy nem tudom használni! Sosem volt gond vele! Pedig CD extrától kezdve a DVD extrán át (ezeket kicsit másképpen kell írni, mint a sima audio CD-t, vagy DVD-t) a VCD ill. SVCD-n keresztül mindenféle formátumot írtam vele! Hibátlanul!
De a BD-t nem neki találták ki!
Fájloktól, kezdve a mappákig már mindent az ImgBurn-el írok!
Nem tudom, hogy mi baj azzal ha valamit be kell "húzogatni"? A Nero ugyan így működik húzogatósan is! Sőt nem is használtam sosem másképp!
Én sokkal jobban szeretem, ha valamit csak beledobok (belehúzok), mint ha tallózással kikeresgetném, ami kell! Ezek szerint, aki "belehúzogatja" a mappákat, fájlokat az nem tud bánni (nem tud írni) az írószoftverekkel?
Én nem így gondolom!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.