Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) sensor060 válasza miko_ (#550) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Bocs, hogy ilyet írok, de esetleg nem lehet, hogy csak félig van teleírva az adott lemez ?

Egyébként köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, mert engem nagyon érdekel a Philips BD, mivel a régi cd-s időkben a nagy kedvencem volt (lehet nem kellene ennyire ragaszkodni régi dolgokhoz?)

Tehát érdekel, hogy mi is ez a sáv, próbáljuk majd megfejteni........

[ Szerkesztve ]

(#552) slaci007 válasza miko_ (#550) üzenetére


slaci007
senior tag

Nálam egyszínűek a philipsek 4x és 6x megírva,régebben a pio111-es író produkált ilyen dvd-ket.

Tungsram 1896-2022

(#553) miko_


miko_
tag

Teljesen meg van írva visszaolvasás is tökéletes nincs belassulás sehol se.Az asztaliba is tökéletes a film.Nekem is vannak régi dvd-k amik ilyenek de azóta is jók, csak érdekelt volna hogy ez mitől van. én 2x írtam őket imgburnnel LG BH10ls30-al.

(#554) gg72


gg72
veterán

Na, most én szorulnék egy kis segítségre: van egy külföldi gyári BD-m a merevlemezen, szereztem hozzá magyar feliratot, hogyan tudom rátenni? A TSMuxer-rel próbálkoztam, de az csak MKV fájlokat lát, BD-mappákat nem. Van erre valamilyen progi? Esetleg arra is lenne lehetőség, hogy a BD menüstruktúra is megmaradjon, ne csak a film?

(#555) gg72


gg72
veterán

Én továbbra is azt mondom, hogy egyelőre vigyázzunk ezekkel a Philips és Traxdata lemezekkel, éppen ma mesélte valaki, hogy az egy éve megírt Traxdata (=Ritek) BD-lemeze nem olvasható vissza, eltűnt róla minden, és nem ő az első, aki ezt mondja. Szóval én tömegével biztosan nem írnék az olcsóbb lemezekre, próbaképpen persze igen, én is megírtam már néhányat, de félre is tettem őket, hogy időnként megnézzem, van-e még rajtuk valami. :U

Tudom, hogy csábító a 300 Ft-os lemezár, pláne a 600/700 Ft-os Verbatim, Sony és Panasonic lemezekhez képest, de azért nem árt az óvatosság!

[ Szerkesztve ]

(#556) winzoli válasza vaguszcsaba (#540) üzenetére


winzoli
csendes tag

Köszi szépen a segítséget, kiírtam öt lemezt és mind jó lett.

(#557) winzoli


winzoli
csendes tag

Sziasztok. Tudna valaki tippet adni, hol érdemes megbízható minőségű bd venni kapni? A Szlovákiában kaphatók mennyire megbízhatóak? Előre is köszi, üdv

(#558) vaguszcsaba válasza winzoli (#557) üzenetére


vaguszcsaba
csendes tag

Írtam privát levelet. Ott ajánlottam lehetőséget.

(#559) sensor060 válasza gg72 (#554) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello gg72 !

Feliratot (.sup, .srt) simán az ADD-dal tudsz hozzácsatolni, ugyanott, ahol magát a stream-et, vagy a playlist file-t is add-olod.
Sajnos a menü az ugrik, mást ugye nem nagyon tudnék, ami remuxol, és a menü is megmarad. Megnéztem DvdFab8-at, azzal meg nem lehet add-olni semmit sem (de ott megmarad a menü).

(#560) fox1965


fox1965
csendes tag

Sziasztok! Nagy nehezen sikerült feltelepíteni az udf 2.5-öt az XP-hez...Így most már a gép felismeri a blu ray lemezt...DE NEM TUDOM LEJÁTSZANI!!! mIÉRT??? Kismillió programmal próbálkoztam...Most mi a kutyagumi hiányzik????????? köszönöm a segítséget!!!!

(#561) fox1965


fox1965
csendes tag

Ma vettem egyébként a Pioneer BDR 205-ös írót...XP-m van, és nem óhajtok WIN 7-et venni 40 rongyért....Lehet-e egyáltalán eredeti blu ray lemezt másolni XP alatt???? Mert olvasni ugyebár nem lehet....Ha nem, viszem is vissza a készüléket...köszönöm a segítő választ!

(#562) Márton válasza fox1965 (#561) üzenetére


Márton
nagyúr

Miért ne lehetne olvasni? épp az imént írtad, hogy már fenntvan az udf okosítás.
imgburn?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#563) fox1965 válasza Márton (#562) üzenetére


fox1965
csendes tag

köszi! Power dvd 10 ultra!!! Kitünően olvassa! kár, hogy csak 30 napig....Remém a másolás sem lesz gond XP alatt!!!! Vannak akik XP alatt szépen másolnak filmeket?

(#564) sensor060 válasza fox1965 (#563) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Olvasáshoz bármi jó, totalcmd is, film lejátszáshoz inkább ajánlanám a Arcsoft's TotalMedia Player-t.
Szerintem itt mindenki tud szépen másolni filmeket, nekem ez XP alatt is megy (gondolom másoknak is), de ehhez még UDF2.5 sem kell, csak egy ImgBurn !

(#565) fox1965


fox1965
csendes tag

van valamelyik fórumtársnak DVD FAB korlátlan idejű progija? Nagyon klassz program!!!!

(#566) fox1965 válasza sensor060 (#564) üzenetére


fox1965
csendes tag

köszönöm!!!

(#567) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni BD szerkesztéshez!
Én csak kivenni/hozzáadni szeretnék feliratokat, ill. hangsávokat, tehát újrakódolni egyáltalán nem. Így olyan programot keresek, (ill. olyan beállításokat, pl: BD rebuilder-hez), ami a videóhoz nem nyúl hozzá, hanem csak a hang/felirat-ot szerkeszti. Pl: a BD rebuilder szétkapja az egészet, és utána újra összerakja. De ő pl: H.264 codec-et használ tudtommal, a BD meg nem VC1, vagy ilyesmi? Nem vágom annyira a témát, valószínűleg keverem a szezont a fazonnal :B, ezért szeretném kérni, hogy valaki magyarázza már el nekem ezt.
A legegyszerűbbnek nekem az tűnne, ha simán TS muxerrel szerkeszteném a fő videót, kidobnám a fölös sávokat, ill. hozzá is tudnék adni talán. Viszont így nem tudom, hogy esetleg mennyire kavar be a menüknél az, hogy változik a tartalom :F

Fancy quote placeholder

(#568) sensor060 válasza Memora (#567) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Minden blu-ray lejátszó viszi a h.264-et is, nincsen vele gond, egyébként a VC1 az valamivel régebbi... ez a VC1 egy codec pack neve tulajdonképpen, van benne h.262, h.263 is, meg régebbi Mpeg-ek.
Tulajdonképpen a VC1 az szabvány, amit szerintem a h.264-ről nem lehet elmondani, de mivel egy elég "ügyes" dolog, ezért terjed, és manapság már nagyon sokminden megeszi. (kb. úgy, mint az mp3...).

A felirat, hangsáv hozzáadásakor a BD-Rebuilder tudni fogja, hogy nem kell újrakódolni a videot, tehát csak remux lesz, viszont a menü az elveszik (Ts-Muxer sem kezeli a menüt).
A remux-szal nem romlik semminek sem a minősége, mert tulajdonképpen csak összefésüli az általad kiválasztott videot, hangot, feliratot egy file-ba (.m2ts), míg ugye egy avi-ban, vagy mkv-ban általában a video után van az mp3 hang.

Ha Ts-Muxer-rel átfuttatod, beleteszed ami kell, kiszeded ami kell, akkor egy olyan lemezt fogsz kapni, amit a lejátszóba téve a film egyből elindul.
Sajnos nincsen menüt is kezelő remuxer, illetve egy van, ami nem nyúl hozzá, de az meg fizetős software, ez a DvdFab8, amit sokan szeretnek, sokan meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#569) Memora válasza sensor060 (#568) üzenetére


Memora
senior tag

Szia, köszi az info-t! Ez a menü elveszik dolgot nem értem, nekem ugyanúgy működik az összes menü (a pop-upot is beleértve) a már átkódolt lemezeknél is, mint az eredetin. PC-n nézem őket.
Direkt azért próbálgattam ezt a BD rebuilder-t, mert az egész lemezt akarom remuxolni, úgy, hogy minden megmaradjon, ami kell, beleértve a menüket is.
A TS muxerrel csak a "stream" mappában lévő fő video-hoz nyúlnék hozzá, azt szerkeszteném, és visszatenném a szerkesztett videofile-t a helyére. Ez legalább egy lépésben tud remuxolni, nem csinál "workfiles" mappát. De félek, hogy ez esetben megzavarodik a menü...BD rebuilder talán kiszedi a már nem létező hivatkozásokat (vagy nem...)

A h.264-el kapcsolatban igazából csak az érdekelne, hogy ha BD rebuilderrel remuxolok egy BD lemezt, akkor pontosan ugyanazt a minőségű videót, ugyanazt a képet kapom e vissza, nem történik e minőségromlás, ill. lesz e bármilyen eltérés, változás a forrás és a remuxolt video között? Ezért kérdeztem meg ezt a VC1 és h.264 dolgot, mert a BD-nél mindig a VC1 ugrik be, vagy az MPEG2, és társaik, a h.264 meg inkább az mkv-hez kötödik nálam.

Az, hogy kompatibilis marad e asztali BD lejátszóval, az annyira nem érdekel, csak PC-n nézek BD-ket, úgyis ott van a TV-m és a PS3 mellet :D
PS3-ban amúgy is nehéz lenne magyar feliratot hozzáadni a külföldi lemezekhez :DDD

Próbáltam már a DVD fab-ot is, de ott nem nagyon jöttem rá, hogy kell kiszedni/betenni dolgokat...Ez a BD rebuilder jobban kézreáll nekem

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#570) sensor060 válasza Memora (#569) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ha csak a stream-et editálod, akkor ugye néha a playlist-et is kell, az meg befolyással van a menüre is, ergo el is ronthatod vele. Vannak olyan filmek ugyanis, amik nem egy .m2ts file-ból állnak, hanem több kisebb file van, maga a film is több darabból van, de amikor egy remux-on áthajtod, akkor abból a több kicsiből 1 nagy file-t csinál. Ilyenkor Ts-Muxer-ben nem is a stream file-t, hanem a playlist file-t kell add-olni, és a playlist tartalmazza, hogy melyik m2ts stream file-ok a film, mi a lejátszási sorrend, de ilyen esetben, amikor több darabból áll, akkor gond lehet, mert nem az lesz a sorrend, meg a file neve.
Persze én mindíg blu-ray lejátszóban gondolkodom, mert az a szabvány, a pc az egy teljesen más állatfaj. Pc-nek tulajdonképpen mindegy, a stream-eket egy VLC is lejátsza szépen.

DvdFab nem tud hangokat ki-be rakosgatni, csak abból csemegézhetsz, ami a lemezen eredetileg is fentvan.

(#571) miko_


miko_
tag

Sziasztok

Tapasztalatok BD-R lemezekkel kapcsolatban:
író: LG BH10LS30 oprendszer: Windows 7 64bit íróprogram: IMGBURN 2.5.5.0
Vettem kb 30 db Philips BluRay BD-R 4x kb 10 írásból amit 2x-en írtam :
nem volt íráshiba viszont a puffer sokszor elfogyott néha nem bírta elindítani az írást csak többszöri próbálkozásra, lemezt egyszer se rontott de lemezek hátulja olyan mint az általam belinkelt képen, van amelyik már most se olvasható vissza. Most rendeltem az ITMEDIA-ből 20 db Verbatim BluRay BD-R 4x llemezt remélem ezekkel már nem lesz gond és nem az írom a rossz.Senkinek nem ajánlom ezeket a lemezeket.

(#572) sensor060 válasza miko_ (#571) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Hát ezek nem jó dolgok, de melyik puffer fogy el ? Az íróé, vagy a másik, aminek a méretét állítani is lehet ?
Ha az utóbbi fogy el, akkor egyrészt feljebb kell rakni (nekem max-on megy, azaz 512mbyte), de ha nem bírja ezt a puffert tölteni, akkor az a hdd olvasásával van kapcsolatban. Egyik probléma az írnivaló file(ok) töredezettsége.

A buffer underrun protection miatt az írás nem áll meg ugyan , de ettől még simán rossz lesz az írás, lemez eldobós...

[ Szerkesztve ]

(#573) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata erről: PHILIPS BD-R 25 GB Ultra High COAT 1-4x (INFOME-R30-000). Vettem pár ilyet... Eddig Maxell volt, ami tökéletesnek bizonyult visszaellenőrzést is beleértve.

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#574) gyugyo79 válasza gg72 (#554) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, szét kell szedni az *.m2ts -t. A magyar feliratot át kell alakítani *.sup- á (Van rá sok alternatíva amivel meg lehet csinálni) aztán a tsMuxeR már látja az összes összetevőjét és össze lehet vele rakni bd szabványú *.m2ts -é.
Ha nem akarsz nagyon belemélyedni akkor kb ennyi egy olyan feliratot cserélj le ami nem fog hiányozni és ha a kész cseréld ki az *.m2ts az újra és ezek után ha mindent jól csináltál és a menüben vagy bárhol azt a feliratot választod amit lecseréltél már jó is lesz.

A többit csak úgy általánosságba írom ha valakit érdekel jobban utána tud olvasni.
Ha csak 1-2 dolgot kell kivenni a méret miatt stb akkor multiAVCHD. Ki tud blankolni bármit.Pld. 10 előzetest simán ki lehet cserélni 10 db 1 mp fekete képre .A lemez szerkezete megmarad csak a hely csökken.

Ha tömöríteni is kell akkor BDrebuilder. (A multiAVCHD is ki tud szedni felirat/hangsávokat is de én azt is ezzel szoktam mert jobban megoldja a végeredménynél az összes kivett felirat/hang az első bent hagyottra mutat a menuből stb bekapcsolva így nem lehet megzavarni az érzékenyebb asztalikat). Ha a kivett felirat/hang után jó a beállított méret akkor a rebuilder se tömöríti újra a képet marad a gyári.
99% ezekkel mindent meg lehet oldani józan paraszti ésszel. Vannak lassabb profibb megoldások is de ahhoz fapados programok kellenek és nem árt képbe lenni az egész működésével szerkezetével.

Ha még jobban bele akar valaki mélyedni akkor egy magyar srác csinált programot amivel a + megfelelő progikkal a BD menüt is szerkeszteni lehet pld a berakott magyar hang/felirathoz a menüben is magyar a választó gombot rakni így nem pld. a spanyol megnyomásakor indul magyarul. google -> BD edit, EVO demux (Pelican)

x.264 vs h.264 vs vc1 sokat lehet olvasni róluk csak rá kell keresni. Ne keverjük teljesen össze az első 2 -őt.A gyári bd-k alatt h.264 vagy vc1 tömörítéssel van a film.Elég érdekes viták vannak, hogy melyik a szebb, olvastam olyat aki pld képes kicserélni a másik régióba kiadott h264 -es képre a náluk kiadott vc1 -ét. Én itt most nem akarok állást foglalni :)

(#575) gg72 válasza gyugyo79 (#574) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz a segítséget!
A TSMuxer-rel már sikerült megcsinálnom a felirat-hozzáadást, igaz csak a fő film maradt így meg, de majd kipróbálom ezt a menüs megoldást is.

(#576) fox1965


fox1965
csendes tag

Sziasztok! Átnéztem pár videotéka kínálatát...hervatag....valaki tud olyan Budapesti tékáról, melynek viszonylag nagyobb a kínálata?

(#577) tibi72 válasza miko_ (#571) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nekem is csinált ilyet a IMGBURN 2.5.5.0 verzio én vissza raktam a réggebbi verziot 2.5.2.0 at és az tökéletesen megy.

(#578) tibi72 válasza sensor060 (#572) üzenetére


tibi72
aktív tag

Szia!

Hol kell pontosan max-ra állitani a puffert ???

"Ha az utóbbi fogy el, akkor egyrészt feljebb kell rakni (nekem max-on megy, azaz 512mbyte),"

Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#579) Anubis_9 válasza miko_ (#571) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ilyen a te Philips-ed is?
"PHILIPS BD-R 25 GB Ultra High COAT 1-4x (INFOME-R30-000)"

Én még nem próbáltam ki. Nézd meg légyszi a termékkódját.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#580) netboy


netboy
senior tag

Sziasztok!
Van egy LG bluray (BH10LS30) íróm és Philips lemezre írnék vele. A problémám, hogy 5. lemezt rontja el. Elkezdi írni majd leáll "érvénnytelen mező a parancsban" hibával és "egymenetes írás nem indítható". A baj, hogy ezeken a lemezeken a szabad hely 0MB-ra csökken!
Mi a szar baja van?
Kicsi a lemez és nem tudja túlírni? Pedig BD25-ös lemez!

(#581) gg72 válasza netboy (#580) üzenetére


gg72
veterán

Már sokszor leírtuk, hogy BD-íráshoz felejtsük el a Nero-t, helyette az ImgBurn az ajánlott íróprogi.

(#582) tibi72


tibi72
aktív tag

Valahol ki lehet kapcsolni a BD Rebuilder -nél hogy ne kérje a frissitést????

(#583) tibi72


tibi72
aktív tag

Még egy kérdés mit jelent vagy mit takar a be pipált beállitás a menüben a Verbose Status Reporting ? És ennek be kell lenni pipálva???

(#584) winzoli


winzoli
csendes tag

Sziasztok. Van pár filmem vinyón, ami vc-1 kódolású, ezek a számítógépen futnak, de az asztali Lg bd 570 es érvénytelen fájlformátumot ír ki. Hogyan tudnám átalakítani, hogy az
asztali készülékem lejátssza? Az AVC fájlokat viszont lejássza.
Előre is köszi minden segítséget.

(#585) netboy válasza gg72 (#581) üzenetére


netboy
senior tag

jogos, köszönöm!

Másik kérdésem, hogy a WINXP miért nem látja a BD lemez tartamát?
Mit lehet vele kezdeni?

(#586) Anubis_9 válasza netboy (#585) üzenetére


Anubis_9
őstag

Fel kell tenned egy "UDF DRIVER"-t. Gondolom UDF 2.5-ben írtad ki a lemezt. Csak ez után fogja látni az XP.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#587) fox1965 válasza Anubis_9 (#586) üzenetére


fox1965
csendes tag

senki nem tud műsoros blu ray lemez forrást??? Megköszönném, ha igen.

(#588) Anubis_9 válasza fox1965 (#587) üzenetére


Anubis_9
őstag

Eddig életemben egy műsoros BD-t láttam, az pedig a lejátszómhoz kapott ajándék Trója film. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#589) miko_


miko_
tag

Sziasztok

LG BH10LS30-as írom van dvd írás közben az eszköz puffer végig 0%-on van próbáltam IMGBURN-el és Neroval is elvittem haveromhoz is az ő gépébe is kipróbáltam és ott is 0%.Akinek van ilyen típusú írója van és leírná nála is ilyen vagy sem megköszönném.

(#590) miko_ válasza netboy (#580) üzenetére


miko_
tag

Felejtsd el a Philips lemezeket nálam is rontotta őket még az IMGBURN is ugyan így nem bírta elindítani az írást én is LG BH10-el próbáltam azóta vettem Verbatim BD-R 4X 20db-t mind jó lett és mindet is visszabírtam olvasni.Sajna az LG nem szereti csak a minőségi lemezeket.

(#591) gg72 válasza miko_ (#590) üzenetére


gg72
veterán

Ez így van, azokat viszont olyan szépen írja, mint a Pioneer.

(#592) sensor060 válasza tibi72 (#578) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Settings/I-O/Page2/Buffer Size. Alapban azt hiszem 80mbyte.

(#593) sensor060 válasza miko_ (#589) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Én olyanról tudok, hogy ez a 0%-os device buffer ImgBurn hiba volt sokáig, tehát a legfrissebbel kell próbálkozni, nem tudom melyik van neked. Esetleg az író firmware-jét is frissítheted, ha még nem tetted volna...

(#594) miko_


miko_
tag

Próbáltam Neróval is ott 8%-ot ír puffernek. Firmware-t nem mertem frissíteni mert nem tudom hogy ez garivesztéssel jár-e?

(#595) winzoli


winzoli
csendes tag

Sziasztok. Van pár filmem vinyón, ami vc-1 kódolású, ezek a számítógépen futnak, de az asztali Lg bd 570 es érvénytelen fájlformátumot ír ki. Hogyan tudnám átalakítani, hogy az
asztali készülékem lejátssza? Az AVC fájlokat viszont lejássza.
Előre is köszi minden segítséget.

(#596) tibi72 válasza sensor060 (#592) üzenetére


tibi72
aktív tag

Köszönöm! :R :R

Végül is ha felhúzom teljesen 512MB ig akkor stabilabb lesz az irás folyamata????

(#597) miko_ válasza winzoli (#595) üzenetére


miko_
tag

Haveromnak is olyan van simán viszi neki a VC-1-es filmeket sztem próbálj meg firmware-t frissíteni:
http://www.lg.com/uk/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD570&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile#

(#598) gg72 válasza gyugyo79 (#574) üzenetére


gg72
veterán

Szia! Javasolj már nekem egy SRT-SUP átalakító progit, mert bármelyiket próbálom innen, egyik sem akar igazán működni: [link]

(#599) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello Miko_ !

Nyugodtan frissítheted a firmware-t, nem jár garanciavesztéssel. Innen le is tudod tölteni ! Firmware frissítés után ne csak újraindítsd a pc-t, hanem előtte teljesen kapcsold is ki !

Hello Winzoli !

Ts-Muxer-t tudnám ajánlani ! Add-olod a stream file-t, alul kiválasztod, hogy az output az blu-ray disk, esetleg kiszeded a nem kellő feliratokat, hangokat, majd rányomsz a Start muxing-ra. Ez egy olyan filestruktúrájú filmet csinál neked, amit már nyugodtan kiírhatsz, le fogja játszani az asztalid, mert így már szabvány blu-ray formátumban lesz a filmed.

Hello Tibi72 !

A nagyobb felhasználói puffer arra jó, hogyha véletlenül a hdd-d adatátvitele valami oknál fogva átmenetileg lecsökken (például töredezett file-ok, valami a háttérben frissít), akkor ebből a sokkal nagyobb pufferből az Imgburn még tudja tolni az írónak az adatokat, nem lesz buffer underrun-os az írás, tehát jó lesz a lemez. Amikor ez az átmeneti átviteli sebesség visszaugrik a normálra, akkor hamar teleírja a puffert megint.

Hello gg72 !

Egy jól működő SRT-SUP átalakítóra én is vágynék, mert csak összeveszek velük, nem megy úgy, ahogyan én szeretném :)

(#600) tibi72 válasza sensor060 (#599) üzenetére


tibi72
aktív tag

Köszönöm a kimeritö választ ,!! :R :R :R
Fel is nyomtam 512mb ra..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.