Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Molnr


Molnr
csendes tag

Sziasztok!

Még nem sikerült megoldanom a problémát pedig minden progi fent van (BD-RB st. +hozzá használt programok) végig fut de nem csinál Certificate mappát és ezt a hibaüzenetet kapom írás után:

"There is a Disc with an unsupported format in drive G:"

LG BH10LS30-as írom van de valamiért nem működik.
Kérlek valaki segítsen. Csak BDMV mappám van a STREAM mappában lévő fájlt lejátsza de se hangot se nyelvet nem tudok állítani.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#752) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Kamerával felvett HD videót akarok szerkeszteni és BluRay lemezre kiírni .
Eddig a Power Directort használtam ,de a program nem látja a BluRay írómat .
Mi lehet a gond ?
Esetleg más editáló program ?
Előre is köszönöm a válaszokat !

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#753) sensor060 válasza Molnr (#751) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Na, próbálok segíteni...Tehát elsőnek megcsinálod a filmet BD-Rebuilder-rel, ami szépen lefut, és csinál neked BDMV mappát, de CERT-et nem. Ezt kézzel pótoltad, majd ezt az egészet kiírtad lemezre ? Ha igen, akkor mivel ? Ha Nero, akkor a baj már meg is van. Ha Imgburn, akkor meg felesleges a CERT mappa létrehozása, mert az Imgburn tud olyat, hogy pótolja (ha be van állítva a beállításokban).
Tehát a kérdés, hogy kiírtad az íróval (G), vagy csak ISO-t csináltál, amit mount-oltál, és nem működött ?
Még egy kérdés : milyen operációs rendszer ?

(#754) mazsi70


mazsi70
senior tag

Nos ,senki nem tud válaszolni a kérdésemre ?
752

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#755) uszilard


uszilard
tag

Üdv.

HD kamerával nagy okosan 1920x1080 50P módban vettem fel, mondván hogy jó legyen a minőség :C :W . Persze most hogy ki szeretném írni szembesültem vele hogy max 50i-t vagy 25p-t enged a szabvány.

Miként tudom a felvett anyagot konvertálni hogy vigyék az asztali palyerek?

Kösz Urak.

Üdv

(#756) mazsi70 válasza uszilard (#755) üzenetére


mazsi70
senior tag

Mivel szoktál konvertálni ,egyébként ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#757) uszilard válasza mazsi70 (#756) üzenetére


uszilard
tag

Edius 5.5-el. Az HI8-as kamról behúzott anyagot. De ebben kezdő vagyok teljesen. Azt sem tudom hogy ezt az 50p-t 50i vé vagy 24p vé kellene e :F :B

(#758) mazsi70 válasza uszilard (#757) üzenetére


mazsi70
senior tag

Sajna hi8-as formátumot nem ismerem .Mini DV és MTS formátummal dolgoztam már .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#759) Molnr válasza sensor060 (#753) üzenetére


Molnr
csendes tag

Win 7 64 bitem van. Próbáltam kiírni IMg burnel is, az LG saját íróprogramjával is mind2 érzékeli, hogy Blu-ray lemezt ír. UDF be van állítva, Img burnnél ki van pipálva, hogy hozzon létre Cert mappát, létre is hozza de kiírás után a már leírt hibaüzit dobja.Cert m,appa üres benne egy backup. Azért furcsa mert a Transformers 2 nél (megfelelő struktúra volt felépítve) de a Cert mappában van egy csomó fájl(pár kb-osok.)Nem tudom mit tegyek, mert nagyon sok filmnél csak BDMV mappa van.

(#760) uszilard válasza mazsi70 (#758) üzenetére


uszilard
tag

Pont MTS-t kéne átalakítanom 50p-ről.

(#761) gyugyo79 válasza mazsi70 (#758) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, igazából mindegy milyen a forrás (hi8, video8,digital8 vagy az újak közül MTS, M2TS, TOD, MOD, MP4 stb. stb)
Van több lehetőség és rengeteg szoftver ami tudja azt amire szükséged van.
Egyik lehetőség, hogy beírod a googlebe pld. ezt : blu ray authoring software.Beszerzed a neked szimpatikusat.A profitól mint pld. a fentebb említett Ediustól az egyszerűig TMPGEnc fogsz találni sokat mivel pld az mpg2 -es BD szabványt elég sok ismeri.

Az ingyenesek közül szerintem a legjobb a multiAVCHD amihez egy kis támogatásért még kapsz egypár menü templatet is amikkel még jobban fel lehet dobni az egészet de az alap változatban is jók vannak és nem mpg2-be hanem x264 -be dolgozik.Elsőre fapadosnak tűnik de ha megszokod a használatát akkor rájössz, hogy egy iszonyat sokoldalú és nagyon jó kis program igaz a filmbe ezzel nem fogsz csilli villi efekteket beszúrni de egy menüs szabvány bd lemezt simán meglehet vele csinálni és rengeteg formátumot ismer .

Másik, ha szánsz is rá egy kis pénzt (vagy sokat) akkor ajánlom ezen az oldalon a Pro Video alatt a Grass Valley (Canopus) és a Blackmagic Design termékek átnézését.Itt látni is fogod, hogy mi az ára egy profibb szoftvernek de találsz belépő szintű digitalizáló kártyát is ami otthoni felhasználásra tökéletes.

Nekem van profibb kártyám is DE ezt otthoni videózáshoz tényleg csak annak ajánlom akinek nagyon sok felesleges pénze van ilyenre és megengedheti magnak mert ezek a Canopus, Edius cuccok nem erre lettek kitalálva és az árazásuk se olyan. Viszont akinek 2-3 munka után vissza jön egy ilyennek az ára annak bátran merem ajánlani.

(#762) gyugyo79 válasza Molnr (#759) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem csak a cert mappa a lényeg ! DE az lehet üres csak legyen ott mindenféleképpen ha a minél nagyobb kompabilitásra törekszel.Vannak olyan mappák és fájlok amiknek a megléte elengedhetetlen hogy a lemez 100% -ig megfeleljen a szabványnak sok lejátszó úgy kezdi, hogy megnézi ezek meglétét és ha nincs akkor el se kezdi lejátszani a lemezt mert az nyilvánvalóan warez forrásból származik mivel ott van sok favágó (tisztelet a nagyon sok kivételnek és akinek nem inge ...) aki csak azt nézi, hogy ő hdd-ről TotalMedia Theatre-el megtudja nézni akkor az már jó is. Mivel gondolom ezek a források internetről letöltöttek és már alapból hiányoznak ezek a fájlok így jobb ha belenyugszol, hogy ezeket te nem is fogod tudni oda vissza varázsolni és segítséget se fogsz se itt se máshol erre kapni hogy melyik lemeznél éppen mit hagyott ki egy "szakember" .
A pdvd nagyon érzékeny a szabványra és verzió függő, hogy egyáltalán lejátsza e azokat.Ha csak a számítógépen akarod nézni ezeket akkor használd a ArcSoft TotalMedia Theatre -t.
Az asztalik más kérdés. Viszont amíg nem jössz rá, hogy hogy is tökéletes egy lemez addig ne írkáld ki a lemezeket az img burn tud lemezképet is készíteni neked egy virtuális meghajtóba ezt bemountolva meg tudod tesztelni, hogy jó e.

(#763) sensor060 válasza Molnr (#759) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ha könyvtárak, meg file-ok maradnak el (de nem tudom hogyan), akkor a legegyszerűbb, ha az egészet átmuxolod a TS-Muxer-rel, és azt írod ki lemezre, de szigorúan UDF2.5(!!) filesystem-mel.
TS-Muxer használata egyszerű, nem számol, tehát viszonylag hamar végzel majd vele, csak a hdd-d, vagy hdd-k sebessége határozza meg az időt.
Tehát TS-Muxer elindít, a STREAM mappából a legnagyobb file-t (valszeg 00000.m2ts) beADD-olod, alul kiválasztod, hogy blu-ray formátumot szeretnél. Esetleg ki tudod venni belőle a neked felesleges nyelveket, feliratokat, legalul kiválasztod, hogy hova tegye az új filmet, és elindítod a muxolást. Kb 5 perc, és kész, kapni fogsz egy BDMV és CERTIFICATE mappát, ami teljesen szabványos, tehát mindenféle asztali lejátszó megeszi majd. Ha ezt a kapott két mappát kiírod ImgBurn-nel (UDF2.5!!!), és utána mégsem jó, akkor nem tudom mi van, de ilyet nem nagyon tudok elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#764) mazsi70 válasza gyugyo79 (#761) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szia!
Köszi a választ !
Megnéztem az Edius 6-ot ,de nekem az túl bonyolult .
A Power Directort szoktam használni ,de az meg nem látja a Blu Ray írómat ! :( :(
Most próbálkozom más szoftverrel .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#765) uszilard


uszilard
tag

EMTEC BD-RE25 25Gb 2x újraírható Blu-ray lemez

Ehhez a lemezhez mit szóltok?

Köszi

(#766) gothic20 válasza uszilard (#765) üzenetére


gothic20
aktív tag

Az EMTEC nem gyárt BD lemezt. Hogy melyik gyártóért címkézi az jó kérdés. De szerintem felejtős.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#767) uszilard válasza gothic20 (#766) üzenetére


uszilard
tag

TDK BD-RE25 25Gb újraírható Blu-Ray Disc

És ez?

Köszi

Üdv

(#768) Festina86


Festina86
tag

Hello!
Van egy lg bh10ls30 blu-ray írom, és vettem egy verbatim bd-re 50 gigás lemezt. Úgy tudom, hogy az újra írható lemezeket le kell formázni használat előtt, a problémám az, hogy nekem megáll formázás közben egy bizonyos %-nál és nem megy tovább. Egyszer 56 egyszer pedig 58 %-nál állt meg, az író dolgozik tovább és világít rajta a led, nem kapok semmilyen hiba üzenetet, csak egyszerűen nem megy tovább a formázás. Programnak az ImgBurn-t használom. Mi lehet a probléma?
A segítségeket előre is köszönöm!

(#769) adam0010


adam0010
csendes tag

Hali nekem nem sikerül a BD_Rebuilder elinditani mient feltettem amit kér hozzá,de ezt a irja amikor az exe-re kattintok,
component mscomctl.ocx or one of its dependencies not correctly registered : a file is missing or invaild

nem tudom mi lehet a gond 64bites a rendszerem és 7es winfos van rajta.
kiprobáltam a másik gépemen amin xp van és azon elindult ,de az annyira régi h blu ray irásra nem használnám.

elöre is köszi a választ.

Telefon: +36306983977 e-mail : adam001010@gmail.com

(#770) Joe100


Joe100
csendes tag

Hello! LG BH10LS30 íróval írtam ki maxell lemezre iso-ból, ashampoo burning-el filmet. Disk image írása funkcióval, de nem kérdezte hogy udf 2.5 vagy ilyesmi. LG BD550-es asztali lejátszó error-t ír ki rögtön és nem játsza le. Az íróba berakom és automatikusan lejátsza a power dvd. Mi lehet a hiba? Lehet h nem kompatibilis a maxell lemez az asztalival, vagy nem jól írtam ki? imgburn rögtön ezt írja ki: ! Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance. Így avval még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#771) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello Festina86 !

Hát csak találgatni tudok, hátha : kapcsold ki az ImgBurn-ben a 'FastWrite' opciót. Aztán esetleg az íróban a firmware frissítést is kipróbálhatod (ha az előző dolog nem hozna javulást). A legutolsó (1.00-09) firmware-t ITT tudod letölteni.

Hello Adam0010 !

BD-Rebuilder-ben nem tudok neked semmi jót mondani, de XP-n viszont simán tudsz írni blu-ray lemezeket. Igaz, hogy alapból nincsen UDF2.5 filesystem, de ezt hamar orvosolhatod. INNEN le tudod tölteni, ami kell hozzá. Ez egy zipfile, ezt kitömcsized, kapsz pár file-t, amiben van egy EXE, amit elinditasz. Elkezdi feltelepíteni a driver-t (UDF2.5), aztán megáll hibával. Azt fogja írni, hogy nincsen Toshiba eszköz a gépedben. Ez nem gond, de ne nyomj OK-t, hanem a zip-ben található thdudf.inf-re jobbgomb, majd install a listából. Ez kicsit elszöszöl a géppel, majd ennyi. Restart, és máris van UDF2.5-öd.

Hello Joe100 !

Ashampoo burning el szokta rontani a blu-ray írást (ahogyan a Nero is), szóval szerintem próbálj meg átállni Imgburn-re.
Ha Disk Image-t írsz ki, akkor nem kérdez semmit, hiszen az ISO tartalmazza a filesystem-et is, illetve a beállításokat, mindent. Tehát ha például egy olyan XP-n írsz ISO-ból lemezt, amin nincsen UDF2.5, akkor is jó lesz az írás!. Legfeljebb ha visszanézed a lemezt akkor nem látsz majd semmit sem rajta (mivel alapból az XP-n nincsen UDF2.5).
Szóval az, hogy az asztali nem játssza le, de a PowerDVD igen, az vagy azért van, mert az Ashampoo elrontja, vagy azért, mert már eleve a Disk Image nem jó. Sajnos nagyon gyakori probléma, hogy a netről leszedett ISO-k nem jók, nincsenek normálisan megcsinálva, normálisan letesztelve, emiatt fordulhat elő, hogy az asztali lejátszók nem viszik. Fontos a struktúrája a lemeznek (minden file, könyvtár meglegyen, még akkor is ha az töküres)!
Szóval ilyenkor én az csinálom, hogy a kapott ISO-ból újramuxolom a filmet, és ezt írom ki. Még egyszer sem rontottam el ! Én Ts-Muxer-t használok, de a BD-Rebuilder is nagyon jó, ha nem jobb software.
Még egy dolog, ez a Duplex Secure's SPTD driver, amire hárplis az ImgBurn (nem véletlenül). Az a baj vele, hogy drasztikusan csökkenti az adatátviteli sebességet, ergo instabil, bizonytalan lesz a blu-ray lemez írása (ugye sokkal nagyobb sávszél kell neki, mint pl. egy dvd lemez írásának).
Ezt az SPTD driver-t a különféle virtuális meghajtót használó, adó programok használják, ilyen például a Daemon Tools.
Ha problémásnak érzed az ImgBurn figyelmeztetését, akkor le kell szedni ezt a DT-t, helyette ott van például a Virtual Clonedrive, ami egy ingyenes, nagyon egyszerű, de nagyszerű progi. Viszont a DT uninstall nem szedi le az SPTD driver-t, azt külön kell leszedni. Ehhez le kell tölteni magát a DuplexSecure-t, elindíteni, majd az Uninstall-t választani. A végén kell majd egy reboot. Így lehet teljesen kiírtani. INNEN tudod letölteni.

Remélem segítettem valamit....

(#772) Joe100 válasza sensor060 (#771) üzenetére


Joe100
csendes tag

Nagyon sokat segítettél, most próbálkozok, köszi:)

(#773) uszilard


uszilard
tag

Üdv

Felraktam az Imageburnt. Bele húzom a 9Gb-os m2ts filet, rá nyomok a számoló gépre alul az ablakban operation completedet ír de felül 17%-nál megáll a csík és nem megy tovább. Nem ajánl fel semmit sem ahogy írtátok a korábbi hozzászólásokban.

Mit csinálok rosszul? :F

Vannak mts kiterjesztésű file-aim is (másik felvétel) azoknál is ugyanez a helyzet.

Nem értem mit szúrok el.

(#774) uszilard válasza uszilard (#773) üzenetére


uszilard
tag

Hülyeséget kérdeztem. Bocsi :B

Ott rontottam el hogy előbb tsmuxerrel meg kell csinálni a filet hogy meg legyen a bd file rendszere. Ezt a részt értem is.

Már csak az a gondom van hogy van egy m2ts kiterjesztésű fileom amit szeretnék felírni és 8 darab .mts kiterjesztésű.

Így rakom őket a tsmuxer-be. Meg is csinál mindent, nem ír ki hibát. De a mappa amibe megcsinálja túl pici méretű és strem mappában gyakorlatilag csak az m2ts file van. Tehát a többi file nem került bele. Az lenne a kérdsem hogy miként tudnám ezeket felírni úgy hogy vigye az asztali player?

(#775) sensor060 válasza uszilard (#774) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Szerintem összekevered a Ts-Muxer-t a video editáló programmal. A Ts-Muxer nem tud több videofile-t egymás után rakni, tehát például 5x10 perces videoból nem fog 50 perces lenni, hanem 10 perces marad, csak a sok video-t egyberakja, természetesen egy nagy pixelhalmaz lesz az egész. (ezért is kicsi a kapott m2ts file)
Előbb össze kell rakosgati a file-okat, abból lesz 1 nagy, és azt az egyet ADD-old a Ts-Muxer-be, így kapod meg a blu-ray struktúrájú, asztali lejátszóval is nézhető video-t. (ha a blu-ray disk-et választod természetesen az output-nál)

Azt, hogy ezeket a video fileokat mivel rakod össze az passz, Win Movie Maker, Pinnacle Studio, ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

(#776) uszilard válasza sensor060 (#775) üzenetére


uszilard
tag

Most beraktam az összeset az Edius 5.5 be. 2 menetben kódolom 16Mb/sec re. 1920x1080 25P AVCHD-ba. Szerinted így vinni fogja az asztali player miután tsmuxerrel megcsinálom a struktúrát.

Köszi

ÜDv

(#777) Joe100


Joe100
csendes tag

Ts muxerrel újramuxoltam a blu-ray filmeket, kiírtam, és 2 tök jól megy, 2 film meg amikor léptetem az asztali lejátszóval, megáll a kép és csak a hang megy tovább. Miért van ez?

(#778) uszilard


uszilard
tag

Olyan kérdésem lenne hogy az avchd disc nek mi a szabványa? Arra milyen felbon tású stb video mehet?

(#779) uszilard


uszilard
tag

Próbának ki írtam a videot egy avchd lemezre. A tsmuxerrel készítettem.
Hibátlanul működik a ps3-ban. nem értem a Power DVD 9 és 10 miért nem viszi?

Sajnos asztali lejátszóm nincs, szerintetek az is vinni fogja a korongot?

(#780) uszilard


uszilard
tag

Kösz a semmit :S

(#781) winzoli


winzoli
csendes tag

Sziasztok
Bd rebuilderrel akarok filmet tömöríteni, eddig több is sikerült, de most néhánynál azt írja ki, hogy "a forrás nem BD formátum".
A hiba szerintem az lehet, hogy a fájlszerkezet csupán ennyiből áll. BDMW / STREAM / AVCHD videó.
Mivel kell kiegészíteni tudja valaki ?
Előre is köszi, üdv

(#782) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello Winzoli !

ITT láthatsz egy képet a helyes struktúráról ! De szerintem nem ez lesz a gond, mert BD-Rebuilder-ről még nem hallottam, hogy ennyire kényes lenne.

Hello Uszilard !

Nem ismerem az Edius-t, de szerintem nem lesz jó a dolog, mert blu-ray 23.976 fps-sel működik, vagyis 24p.
Én nem nagyon ismerem az AVCHD formátumot, mert Pana meg Sony foglalkozik csak vele, énmeg ezeket a lejátszókat már kerülöm... egyébként én úgy tudom, hogy ugyanúgy 720p, 1080i, 1080p-sek lehetnek a videok, 24p és 60p frame rate-tel.

btw.....miért írtad, hogy kössz a semmit ? Nem értem...

Hello Joe100 !

Nem tudod kipróbálni esetleg másik lejátszóban is a lemezt ? (ismerős, MediaMarkt, ilyesmi....)

(#783) Sasmadar67


Sasmadar67
csendes tag

Sziasztok!

Nem olvastam nagyon vissza, ezért bocs, ha már volt erről szó.
Szeretnék tapasztalatot, tanácsot kérni.
Blu-ray írás ügyben lenne kérdésem.
Az mkv file-kat kell-e konvertálni, blu-ray lemezre blu-ray-ként kiíráskor?
A 25107,9Mb -os mkv film rá megy egy a 25Gb-os blu-ray lemezre, vagy ehhez
már 50Gb-os blu-ray lemez kell? (Avatar3D)
A Pc-kbe való Blu-ray írókból melyiket ajánlanátok?
A 20-25 körüli Sony, Lg már elég?

(#784) sensor060 válasza Sasmadar67 (#783) üzenetére


sensor060
aktív tag

próbálok válaszolni :

1. mkv file-okat ha lejátsza az asztali lejátszó akkor nem kell konvertálni.
2. 25107.9 megabyte az 24.5 gigabyte, az nem fér rá a BD25-re, mert arra 23.6 giga fér rá.
3. pc-be író legismertebbek a Pioneer BDR-205, BDR-206, és LG BH10LS30, BH12LS30.
4. Elég az LG abban az esetben, ha jó minőségű lemezre fogsz majd írni (Verbatim , Panasonic) Pioneer az olcsóbb jobban ír.

[ Szerkesztve ]

(#785) Sasmadar67 válasza sensor060 (#784) üzenetére


Sasmadar67
csendes tag

Kösz az infókat!

Még pár dolog, ami így visszaolvasva a listát felmerült bennem.
UDF2.5 filesystem-ről olvastam, hogy kell a blu-ray íráshoz.
Az asztali gépemen még xp van leszedtem már egy lentebbi belinkeltet, ezt ugye majd
akkor tudom telepíteni, ha benne lesz a gépben a blu-ray író?
Nálam a 8-as Nero-ban kiválasztható, hogy UDF rendszerben írjon, ez nem jó ehhez?
Az .mkv -ban felírt 3D filmet is jól 3D-ben fogja lejátszani az asztalim?
Egy Lg BD670-es 3D blu-ray lejátszom van, köszörű korongon kívül szinte mindent
lejátszik. Külső vinyóról usb-n keresztül is tuti. Már csak a 3D tv van vissza.
Most a 3D filmek, köszönhetően a tv-nek két külön db-ban jelennek meg.
A tv jobb és bal felén ugyan az megy.
Milyen programot ajánlanál, ha mégis konvertálni kell az mkv-t?

(#786) Sasmadar67


Sasmadar67
csendes tag

Közben felraktam a gépre a lenti linkről a UDF2.5 filesystem-et.
Most a Nero-ban a kék-lézer lemez írásnál az UDF írásnál ki tudom választani
egészen 1.02-től - 2.60 -ig, köztük a 2.50-et is a file rendszer verziónál.
Az IDF partíció típust mire kell választani? Lehet "Fizikai partíció" és "Látszólagos partíció."

(#787) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!
A BDRebuilder nél nem lehet kikerülni vagy ki lehesen kapcsolni a frissitési üzit?
Mert mig fel nem frissitem addig nem engedi megnyitni.

(#788) sensor060 válasza Sasmadar67 (#786) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Nero-t ne használj, mert az buta a blu-ray íráshoz. UDF 2.5-ben kell megírni, és meg is fogja írni még XP-n is, max. nem tudod visszanézni a lemezt, de az attól még jó lesz.

Ez az IDF dolog tényleg nem tudom micsoda, ImgBurn nem kérdez ilyeneket :)

Ha 3D-s filmeket szeretnél konvertálni, akkor felejtsd el az ingyenes software-eket, muxolókat, azok nem tudnak 3D-t (ts-muxer, bd-rebuilder, dvdfab8)

DVDFab 3D Blu-ray ripper, ilyen van, de nem tudom hogyan működik, mit tud, mit nem tud, egyebek...

-s-

(#789) Festina86 válasza sensor060 (#771) üzenetére


Festina86
tag

Hello!
Bocsánat, hogy csak most írok, de eddig nem volt időm. Kipróbáltam mindkét módszert, de egyik sem vált be. Most 60%-nál akadt el az írás, furcsa, hogy mindig más helyen áll meg. Lenne még valami ötleted mit lehetne még kipróbálni? Vagy rossz a lemez, író vagy az imgburn-ben kéne még valamit beállítani? Esetleg valami más program amivel lehetne próbálkozni?
Köszönöm az eddigi segítségedet!

(#790) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Van egy kb. 29,5 GB-os BD film amit szeretnék 25 GB méretre összehúzni. Ezt a BD rebuilderrel próbálom, de már háromszor is ezt a végeredményt kaptam:
Egyszer már csináltam ilyen összehúzást és akkor szépen sikerúl, de most nem. Mi lehet az oka?

(#791) Lalee válasza Lalee (#790) üzenetére


Lalee
aktív tag

Érdekes. A " Target Size BD 25 " volt beállítva. Most áttettem a " Custom Target Size ( 23500 MB )" beállításra és beindult a kódolás. Na ez miért van?

(#792) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello Lalee !

Szerintem programhiba. ingyenes programok egy csokorban, néha előfordul, hogy valami nem működik úgy, ahogyan szeretnénk...

Hello Festina86 !

Megint csak azt tudom javasolni, hogy firmware frissítés, mivel nemrég megjelent az 1.01-es firm. Persze csak reménykedés, de lehet javítottak benne valamit.
Egy dolgot még kipróbálhatnál az ImgBurn-ben :
Szedd ki a 'Prefer Format With Full Certification'-t, mert úgy olvastam, hogy az megoldja ezt a gondot, de szerintem elsőnek a firmware frissítés lenne a lényegesebb !!

(#793) Lalee válasza Lalee (#791) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ezt nem hiszem el! Ment egész éjjel és most 72 %-os állapotnál megint ezt írta ki:
" Failed video encode, aborted " Mi a bánat van ezzel?

(#794) sensor060 válasza Lalee (#793) üzenetére


sensor060
aktív tag

PC rendben ? Tehát stabilan bírja a gép a terhelést ? Ramhiba volt már egyszer itt egy illetőnek, aki hasonló hibákat másolt be a fórumra...
Azonban (mivel beta) szerintem valamelyik összetevője szarakodika a Rebuilder-nek...

(#795) gg72 válasza Lalee (#791) üzenetére


gg72
veterán

Próbáld meg átnevezni a kiindulási mappát, bizonyos alprogramjai a BD Rebuildernek nem szeretik a kilométer hosszú neveket, ill. a magyar ékezetes karaktereket is kerülni kell.

Ha ez sem segít, akkor installáld újra valamennyi segédprogramot.

(#796) Lalee válasza gg72 (#795) üzenetére


Lalee
aktív tag

Egyszer már sikerült ennél egy jóval nagyobb méretet összehúzni 25 GB-ra. Most a BD rebuildernek egy újabb változatát kellett letölteni, mert az előző nem akart működni. Próbaképp a DVD Fab-bal ugyanabból a mappából kiindulva egyből lekicsinyítette, ráadásul alig egy fél óra alatt, de nincs menüje. Azért lenne jobb a BD rebuilder, mert ott lenne menü is.
Nem tudnátok egy rebuilder komplett beállítást bemutatni?

(#797) gg72 válasza Lalee (#796) üzenetére


gg72
veterán

Meg a BD Rebuilder szebben is tömörít, mint a Fab... ;)

Íme az én jelenlegi beállításaim, de nálad szerintem nem ez lehet a gond, hanem valamelyik segédprogram "hülyült" meg, próbáld meg mindegyiket újratelepíteni.

(#798) Lalee válasza gg72 (#797) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a képet. Azért bosszant, mert már a második menet 72 %-nál tartott és ment egész éjszaka. Tehát egyszer már végig kódolta, akkor miért nem volt hiba? Na mindegy, az összes progit frissítem.

(#799) uszilard


uszilard
tag

Üdv

BD lejátszó vásárlásán gondolkozom.

Erről mi a véleményetek?
Esetleg van valami fontos amit nem tud?

Köszi

Üdv Szil

(#800) tibi72 válasza uszilard (#799) üzenetére


tibi72
aktív tag

Philips-et azt nem vennék semi pénzért!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.