Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:25

LOGOUT.hu

Az ImgBurn és a BD Rebuilder használatával kapcsolatos alapvető tudnivalók (gg72 és joshi hozzászólásai alapján).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) gg72 válasza Janusz001 (#5000) üzenetére


gg72
veterán

ImgBurn és Féjl kiírása opció, vagy Nero és adatlemez késztíése.
Amúgy biztos vagy benne, hogy az adott asztali viszi is lemezről az MKV-t? Mert ez a képesség azért annyira nem elterjedt az aszatli lejátszók között.

(#5002) Janusz001 válasza gg72 (#5001) üzenetére


Janusz001
őstag

Lehet félreérthető voltam, szóval nem magát az mkv -t akarom kiírni, hanem mkv ből szabványos blu-ray film lemezt írni.

(#5003) gg72 válasza Janusz001 (#5002) üzenetére


gg72
veterán

Az voltál. ;)
Ha az MKV felbontása szabványos (1920*1080), akkor a tsMuxer-rel kell belőle csinálni "Blu-ray folder"-t és azt kiírni az összefoglaló szerint. Ha a felbontás nem szabványos (ez a gyakoribb), akkor uncropMKV-val előtte át kell alakítani. De ezek után előfordulhat az is, hogy csúszik a hang... Így a legjobb megoldás MKV-ra venni egy médialejátszót, vagy egy olyan asztalit (pl. a Samsung-ok ilyen téren elég jók), amelyek szépen viszik akár lemezről is az MKV fájlokat.

(#5004) Janusz001 válasza gg72 (#5003) üzenetére


Janusz001
őstag

Majd megnézem akkor egy rw lemezen, hogy le e játsza, végülis 2014 -es lg, nem hinném, hogy gondja lenne.

(#5005) Flashget válasza Janusz001 (#5000) üzenetére


Flashget
félisten

én vagy BD filmet írok ki vagy ha csak mkv-ban van meg akkor mezei adat fájlként és a lejátszó simán viszi.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5006) Janusz001 válasza Flashget (#5005) üzenetére


Janusz001
őstag

Btw... ilyenkor automatice lejátsza az mkv -t vagy ki kell választani a lemezen?

(#5007) Flashget válasza Janusz001 (#5006) üzenetére


Flashget
félisten

Automatice nem fogja mint egy BD filmet.
Ez ugyanolyan mint a DVD korszakban a DVD film és avi.
Pl. sorozat 13db része felfért egy DVD lemezre csak akkor adatként kellett kiírni.
BD lemez esetében ugyanez van...ha egy sorozat mkv-ban van meg, akkor megszámozva a részeket adatként kiírva simán viszi a lejátszó.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5008) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Lenne egy kis problémám... Nem enged DVD-t/BD-t írni egyik író program sem. Kiválasztom a fájlokat és mikor mennék rá az írásra kidob egy hibaüzenetet: "Felhasználó által leállítva" és ki is adja a lemezt. Nem találok neten semmit sem ezzel a hibával kapcsolatban. Próbáltam Nero-val, a BD íróhoz adott gyári progival is. Semmi sem működik... Találkoztatok már ilyen hibával?

Íróm: LG BH10LS38
Memória: 8GB DDR3
Processzor: AMD Phenom 1090T

(#5009) Aurig@ válasza MeSKA (#5008) üzenetére


Aurig@
őstag

Ha van rá lehetőséged tedd át másik gépbe. Ha ott is ez a helyzet, akkor író hiba lesz szerintem.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#5010) MeSKA válasza Aurig@ (#5009) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Ha képfájlba akarok írni, úgy sem engedi!:(

(#5011) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.

Valaki tudna segíteni hogy BD3D filmbe hogy lehet szinkront illeszteni.A dvd fab nem tudja.

(#5012) Locsi válasza lacko6 (#5011) üzenetére


Locsi
senior tag

Tsmuxer újabb verziói már kezelik a 3d-t, és ment iso-ba. [link]

(#5013) lacko6 válasza Locsi (#5012) üzenetére


lacko6
senior tag

De gondolom nem elég csak az m2ts-t alakitani,mit kell beállítani?

(#5014) Locsi válasza lacko6 (#5013) üzenetére


Locsi
senior tag

Pedig csak azt kell. Behúzod a fő filmet tartalmazó mindkét m2ts fájlt (jobb szem, bal szem), hozzáadod a hangot illetve amit akarsz, és isoba mented. Ha sok kis m2ts-ből áll a film akkor előtte átküldöm a clown bd-n. Annyit kell tudni, hogy csak a film lesz így meg menü nem lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5015) MeSKA válasza MeSKA (#5008) üzenetére


MeSKA
aktív tag

A problémámra nem tud valaki valamilyen megoldást? Idegesítő, hogy nem tudok írni... Tehát bd lemez készítése után az írásra kattintva rögtön leáll és kidobja a tálcát azzal az üzenettel hogy felhasználó álltal leállítva. Ha képfile-ba akarom írni akkor is ezt teszi.

(#5016) #48613632 válasza MeSKA (#5015) üzenetére


#48613632
törölt tag

De hiszen javasolták, hogy mit tegyél!
Először próbáld ki az íród egy másik gépben. Ha ott is ugyanezt csinálja, akkor rossz, sajna kuka.
Ha ott tökéletesen működik, akkor valami a gépedben nem gyerebe. Pl win-t kell újra raknod, vagy bármi egyéb. Eddig juss el, utána fognak segíteni ;) (Ha tudnak persze)

(#5017) stanley00 válasza Locsi (#5014) üzenetére


stanley00
tag

Nem kötekedésből (csak jószándék) de szerintem nem teljesen jól közelíted meg a dolgot. tsMuxeR-be a megfelelő .mpls fájlokat célszerű megnyitni ami(k) a BDMV\PLAYLIST könyvtárban található(ak). Így a chapter infó is megmarad plusz ahogy írtad ha több m2ts fájlból áll a film akkor ezeket is szépen sorba rendezve hívja be és akkor már a clown bd-t is hanyagolhatod bár azt a progit nem is ismerem ezért nem is tudom miért használod erre. és azt, hogy melyik a megfelelő .mpls fájl ami a fő filmre vonatkozik azt [EZZEL] az egyszerű progival nagyon szépen meg lehet nézni.

(#5018) Locsi válasza stanley00 (#5017) üzenetére


Locsi
senior tag

Ez 3d film esetében is igaz?

(#5019) lacko6 válasza Locsi (#5014) üzenetére


lacko6
senior tag

Fél siker.Az SSIF mappa tartalmát húzom bele a ts muxerbe.Csak az a baj hogy 2 darabban van a film.Mivel tudnám összerakni a 2 darabot?

(#5020) Locsi válasza lacko6 (#5019) üzenetére


Locsi
senior tag

Próbáld ki azt amit stanley00 írt, elsőnek add gombal megnyitod az első lemez főfilm mpls fájlját, a másodikat meg a join gombbal nyitod meg.

(#5021) stanley00 válasza Locsi (#5018) üzenetére


stanley00
tag

Ez minden BD struktúrás lemezre igaz, mindegy, hogy 3D vagy sem. Mondjuk sima remuxnál úgyis csak 1 db mpls fájl lesz a PLAYLIST menüben.

(#5022) szaszapi válasza lacko6 (#5019) üzenetére


szaszapi
őstag

SSIF mappából ne tallózzál semmit,hacsak nem a főfilmből akarod kinyerni a 3d feliratodhoz tartozó eltolást és mélységet BD3D2MK3D progival,ugyanis a tsmuxer elcseszi a 3d-s feliratok többségét.Bdinfo-val nézd meg melyik mpls tartalmazza a filmed hosszát.Ezután a bemountolt 3d filmedből tsmuxerben benyitod az mpls file-t.Kicserélgeted a hangot feliratot ha tudod hogy kell,iso-ba mented evvel össze is rakja nekeda 3d remuxot.Ha menüt is akarsz az keményebb dió,ahoz ismerned kell a bd szerkezetét,mi miért felel,mit kell átírni.Akkor kimenetnek blu-ray foldert állítasz és a dvdfab mini iso szarjába húzod az elkészített könyvtárat,az hozza létre a STREAM mappában az SSIF mappát.Nagyvonalakban ennyi lenne,de ahogy leírák elöttem az úgy tökéletes.

(#5023) lacko6 válasza szaszapi (#5022) üzenetére


lacko6
senior tag

Köszönöm.Sikerült.

(#5024) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Az alábbi tipusú DL lemezre vettem figyelmes az ebayen, gondoltam, mielőtt beruházok, veszek pár darabot kipróbálni. :K

Mivel nem dobozzal vettem, így nem küldtek cakeboxot, csak sima, átlátszó sleeve-ben érkezett, így nem tudom, hogy valóban az jött e, amit rendeltem. :F

Mindenesetre a MID-je szerint (CMCMAG-DI6-000) mindössze 4x írható :Y , mivel korábban már volt ehhez a lemezhez szerencsém, igaz, sajnos nem tudom, hogy milyen brand alatt jutott hozzám, de az IMGBurn adatbázisában szerepel, 4x írási sebességgel.

Valami vélemény esetleg? Írjam 6x sebességgel, vagy eleve kizárt, hogy sikerül?
Esetleg próbáljak meg egy cakebox-nyit venni, hátha abban nem ez a MID lesz? :F

szerk: Azzal tisztában vagyok, hogy a HP nem gyárt lemezt, inkább az írási sebességre lennék kiváncsi, hogy hogyan lett ebből 6x vajon?

[ Szerkesztve ]

(#5025) gg72 válasza #48613632 (#5024) üzenetére


gg72
veterán

4X írd meg és inkább kerüld a CMC-s 50GB lemezt a továbbiakban, HP-ben pedig nem fogsz mást kapni, ami jobb lenne (pl. Verba, TDK vagy Pana mid).

(#5026) #48613632 válasza gg72 (#5025) üzenetére


#48613632
törölt tag

Okés köszi :R Csak ugye nem tudtam, hogy mi fog jönni :)
Marad a Japánból rendelés akkor, sajnos :(

(#5027) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv,

Olyan kérdésem lenne, hogy ha vennék egy BR írót és arra kiírnák AVI-t, MKV-t, képeket akkor visszaolvasva a íróban le lehet játszani a PC-n vagy egy asztali BR lejátszóban?

A DVD formátum gondolom csak DVD lemezen és DVD olvasóval működik!?

[ Szerkesztve ]

(#5028) #48613632 válasza gabor128 (#5027) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szia, ha az a kérdés, hogy BD lemezről le tudsz e játszani *.avi és/vagy *.mkv file-okat, akkor a válasz igen!

(Természetesen amennyiben azt amúgy is le tudja játszani a szg-ed, és persze van benne megfelelő optikai meghajtó)

szerk: DVD formátum is működik PC-n, csak a megfelelő szoftverrel kell lejátszani, és ugyanez igaz BD formátumra is ;) Pl TotalMedia Theatre

[ Szerkesztve ]

(#5029) Flashget válasza gabor128 (#5027) üzenetére


Flashget
félisten

BR nincs..BD van. ;)

Realme GT Master Edition

(#5030) lenoma


lenoma
aktív tag

Imgburn íróval ugyanúgy tudok adat lemezt írni mint DVD esetében?
Van jobb író program adat tárolására az Imgburn programnál?
Nem asztali Bluray lejátszón, hanem PC-n akarom lejátszani a megírt lemezeket.
Simán csak adat lemezt kell írni az Imgburn programban vagy van spéci beállítás Bluray esetében a DVD-hez képest?
Bluray írásnál van adat elfogyás elleni védelem vagy teljesen terhelés mentes meghajtóról irjak adatot lemezre?
Bocs a sok hülye kérdésért, holnap kapom érkezik az első írom.

(#5031) Flashget válasza lenoma (#5030) üzenetére


Flashget
félisten

igen.
adatra jó a nero free verziója is.
BD írás jobban megterheli a gépet mint a DVD, így írás közben erősen javasolt, hogy ne csinálj semmit alatta, főleg ne használd azt a HDD-t másra amiről írnád ki az adatokat.

Realme GT Master Edition

(#5032) Toni9


Toni9
csendes tag

Érdekesség
Kb 1,5 éve megírt MEI-T02-001 pana lemez így néz ki, és már lejátszhatatlan.(szerencsére csak 1 ilyen csúnya, további kb 6 db-nál is figyelhető meg még ilyen foltosodás kezdése, de azok még játszhatóak, olyan 150 megírt lemezből)

(#5033) gg72 válasza Toni9 (#5032) üzenetére


gg72
veterán

Ez már másnál korábban is előjött, akkor sem értettük miért van, valószínűleg rossz széria, vagy nem megfelelő tárolási körülmények miatt lehet. [822 hsz.-től]

[ Szerkesztve ]

(#5034) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

Első BD-R írásom.
Pioneer 209EBK
Panasonic 25Gb lemezzel.
Samsung SE-506 USB íróval tesztelve.

Nem tetszik az eredmény. Mitől nézhet ez így ki?
[link]

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#5035) gg72 válasza OrLiX (#5034) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez egyáltalán nem kóser... Milyen sebességgel írtad?

(#5036) OrLiX válasza gg72 (#5035) üzenetére


OrLiX
tag

Szia!

6x sebességgel írtam.
Most tesztelem újra, de már sokkal szebb 5Gb után is, mint az előző.
Teszteléskor sem érdemes semmi mást csinálni a géppel?
Még arra tudok gondolni, hogy a külső olvasó miatt fals eredmény születik.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#5037) nTom válasza OrLiX (#5036) üzenetére


nTom
aktív tag

a tesztelési sebesség?

(#5038) OrLiX válasza nTom (#5037) üzenetére


OrLiX
tag

Azt is be kellett volna állítani? :D

Leírnátok akkor, hogy mire figyeljek teszteléskor?

Mindjárt végez újra a teszttel egy másik gépen, ahol kb. 10Gb-ig egyenletes, 1-2 tüskével,
de 10Gb fölött kezd hasonlítani az első teszthez. :(

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#5039) gg72 válasza OrLiX (#5038) üzenetére


gg72
veterán

Igen, 4X tesztelj és lehetőleg közben pl. ne nyisd meg a lemezt egyéb más programmal.

(#5040) OrLiX válasza gg72 (#5039) üzenetére


OrLiX
tag

Az a baj, hogy nem tudok sebességet választani, mert a legördülő üres.
Próbáltam másik gépen is, v1.50 verzióval is, de a külső író miatt lehet, azt gondolom.

Így sikerült a 2. teszt, ugyanazzal a lemezzel, másik gépen.
[link]
Az eleje szebb, a vége csúnyább.

Ez volt az első teszt: [link]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#5045) gg72 válasza OrLiX (#5040) üzenetére


gg72
veterán

Ez már jobb, de legjobb lenne egy 4X sebességű tesztet is látni.

(#5046) OrLiX válasza gg72 (#5045) üzenetére


OrLiX
tag

Helló!

Sikerült beállítani a sebességet. A programban a speed mellett meg kellett nyomni a frissítés gombot. :B
Az alábbi teszt született:
Még mindig ugyanaz a lemez 4X sebességgel tesztelve.

Határesetnek gondolom. Az LDC max. majdnem 500, a BIS is 8 felett van (9). :(
Azért ráengedem még egyszer a progit. :)

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#5047) gg72 válasza OrLiX (#5046) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez azért már egészen jó. Azok a tüskék azért is lehetnek, mert rákerülhetett egy porszem, vagy valamilyen kis piszok a lemezre.
Különben meg nem kell túlmisztifikálni ezt a dolgot, ezek az eredmények bőven a hibahatáron belül vannak.

(#5048) 2007


2007
tag

Sziasztok!
Sehol sem találok infót arról, hogy BR lemezek írásához milyen hardver szükséges. Épp egy kis fogyasztású (home server)-t építek, ami jó lenne ha melesleg képes lenne erre.
Integrált processzoros Mini-ITX lap ot szeretnék, és már rendelkezek egy Asrock C70M1-gyel, de nem vagyok biztos benne hogy ez képes lenne rá (C-70 APU).

Ezt cserélném Celeron J1800/J1900-ra, HA megéri. Hasonló fogyasztás mellett ezek a processzorok sokkal nagyobb teljesítményre képesek, noha erre nekem általában erre nincs szükségem, kivéve ezt az egy feladatot.

Hozzátenném, a meglévő lap előnye a 4db SATAIII port, ami ebben az alkalmazásban nagy előny, erősebb integrált processzorral szerelt lapok közül amin ennyi van belőle, az nem olcsó mulatság.

Ha azt mondjátok, felejtsem el a dolgot ilyen gyenge processzorokkal, akkor berakom a BD írót az asztali gépembe, csak így egy kicsit nehezítem a dolgomat.

[ Szerkesztve ]

The meaning of life is to give life meaning

(#5049) MaxxDamage válasza 2007 (#5048) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Pio BDR-209EBK dobozán ez van:

Minimum System Req.:
Win XP / Vista / Win7 / Win8
Intel Core Duo T7200 / E6300 or greater
1GB RAM or greater
NVIDIA GeForce 7600GT / ATI X1600 or greater
on board audio device

Szerintem VGA nem is lényeges, de rendszer és CPU biztosan mérvadó lehet... :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5050) Flashget


Flashget
félisten

Tanuljuki már meg a rövidítést..
BR ilyen lemez és író nincs!
Blu-ray Disc van.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.