Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-17 15:48:41

LOGOUT.hu

2021 Résztvevők: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) Graphics válasza attiati (#24400) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itthon ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24403) attiati válasza Graphics (#24401) üzenetére


attiati
veterán

oké, az pont jó lesz. Még fightolni sem kell érte ;]

[ Szerkesztve ]

(#24404) B-L-A-C-K válasza BReal (#24394) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vannak dolgok amiért illik adni, ha csenget és mondja menjek le itt a csomag, nem adok neki semmit, de ha elém rakja kedvesen alap hogy azt a 200Ft-ot oda adom neki, úgy mint az étterembe ha kedves veled a pincér.

(#24405) kopi72 válasza renatto (#24373) üzenetére


kopi72
aktív tag

En pont par napja vettem innen a prohardverrol egyet 33e -ert (thinkpad x220 I5 M2540). Meg a zsanerja is olyan allapotban volt, mint ami uj, egy karcolas nincs rajta.
Vegyel egy nagyobb thinkpadet, ha ez kicsi neked.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#24406) b.kov válasza B-L-A-C-K (#24404) üzenetére


b.kov
senior tag

Dettó, nem is értem minek ezen témázni. Ez a bevett szokás, max ha nagyon paraszt, akkor nem adok én sem. Nem hiszem, hogy bárkit földhöz vágna 1-200ft..

(#24407) hamizoli


hamizoli
tag

Black Friday Kaposvár Edition :DDD :D

régi név:hammer1

(#24408) Tigerclaw válasza -secret- (#24398) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy látom, hogy pár százalék különbség van csak sok tételnél.

Tegnap 18990 volt a router amit rendeltem és ma 19990. Akkor valami 53% akciót írtak, most meg 49%-ot. 39990 szerintük az eredeti ár, ami persze egyszerű hazugság, de így is megérte, mert pont kellett egy hasonló kategóriás router. Az arukereso szerint május óta a legolcsóbb ára nem volt több mint 26-27k huf és tucatnyi kereskedő árulja. 53% helyett inkább 25%-os volt az akció csak. Erre mondjuk rámehetne a hatóság, bekérve az 1 hónappal korábbi számlával igazolt áraikat.

Szóval nem sokkal rosszabbak ma az árak, de a százalékos kedvezményt felesleges nézni, mert egyszerű átverés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24409) 66zio válasza B-L-A-C-K (#24404) üzenetére


66zio
aktív tag

Azt hittem az alap az, hogy normális, kedves a pincér.

(#24410) B-L-A-C-K válasza 66zio (#24409) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem jársz gyakran éterembe akkor...

(#24411) Tombi válasza B-L-A-C-K (#24410) üzenetére


Tombi
senior tag

Vagy te jársz rosszba..

(#24412) BReal válasza B-L-A-C-K (#24404) üzenetére


BReal
addikt

Igen. A pincérnek illik adni. Aztán most, hogy a szervízdíjat bevezetik, semmi ingert nem érzek arra, hogy ezzel a plusz adóval majd borravalót adjak nekik. A fodrászomnak szoktam még adni, de azt is azért, mert olcsón (és jól) dolgozik.

(#24406) b.kov: Szerintem meg a szolgáltatás árát (házhozszállítás) kifizettem a végösszegben, ha meg ingyenes a szállítás, akkor vagy benne volt eleve a rendelt áru árában (=drágább, mint más boltban) vagy olyan összegben vettem terméket az adott boltból, hogy ingyenessé vált a szállítás. Szóval valóban nem értem, minek ezen témázni.

(#24413) -Bandi-: Azt majd én eldöntöm, hogy adok-e neki borravalót, vagy sem. Még egyszer megkérdem tőled is, neked szoktak fizetni borravalót a munkádért?

[ Szerkesztve ]

(#24413) -Bandi- válasza BReal (#24394) üzenetére


-Bandi-
tag

Bátyám a DPD-nél dolgozik, hidd el nem fizetik annyira meg őket... de szerencséjére kevés az ilyen felfogású, mint te.

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#24414) B-L-A-C-K válasza BReal (#24412) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha van szervizdíj ott én se adok, ha nincs és kedves igen. De ilyen alapon meg miért adsz a fodrásznak? Ha nem adsz akkor is jól levágja nem? De mivel kedves volt, jól megcsinálta oda adod, pincér is kedves volt oda adod, futár is jó fej volt, felhozta az ajtód elé a csomagod oda adod. Nem értem ezt miért kell magyarázni.

(#24415) Tin válasza -Bandi- (#24413) üzenetére


Tin
veterán

ha ott dolgozik, tudja, hogy ez kaszálós időszak, ezért gondolom ő se húzza a száját. hozzánk sok futár jön és egész évben, én mindig adok minimum egy százast, de ötszázast soha. és normális vagyok velük, így ők is velem. a csomagjaimat nem dobálják, ha nagyobb értékű, beteszik maguk mellé. felhívnak, a felének a száma is megvan. igaz, hogy többezret kifizetek évente borravalóra, cserébe nem kapok agyonrugdalt csomagokat, és sokkal gördülékenyebb az ügyintézés. meg aztán, pontosan tudom, hogy olyanok, mint a benzinkutasok (nekik is mindig adok): alap fizu nem kiemelkedő, borravalóval lesz normális.

(#24416) BReal válasza B-L-A-C-K (#24414) üzenetére


BReal
addikt

Én az első kommentben csak megemlítettem, hogy nem adok nekik, aztán jött abból, hogy te igen, mert elhozzák az ajtódhoz a csomagot, amire jött, hogy ez az ő munkájuk, ez a feladatuk, ergo minek kéne ezért fizetni nekik, miközben egy pénztáros, egy bolti eladó, stb. sem kap. Szokott olyan lenni, hogy egyik-másik szól, hogy félig felállt a padkára, nem ugranék-e le a csomagért (forgalom miatt), simán lemegyek, nincs azzal gond. Csak ne legyen elvárás, hogy plusz pénzt adjak érte, mert azt rühellem.

Azt is leírtam, hogy a fodrásznak azért adok, mert olcsón dolgozik.

(#24415) Tin: Azt adná az ég, hogy rúgdalja, dobálja a csomagot. Át se venném. :D

[ Szerkesztve ]

(#24417) B-L-A-C-K válasza BReal (#24416) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De 10ből 9 ember tudja hol illik hol nem, ha te sajnálod tőlük azt az aprópénzt, vagy egyszerűen szerinted nem jár nekik oké, viszont én kifejtettem ha nem értenéd vannak bizonyos helyzetek ahol illik, és ez is ilyen.

Téma részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#24418) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Prémium fóliák telóra.
https://dbrand.com/
-30% holnapig.

20$-tól ingyenes szállítás M-ra.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#24419) atee válasza BReal (#24412) üzenetére


atee
őstag

Pedig sajnos ezek az emberek a borravalóért csinálják amit csinálnak. A fizetésük egyszerűen vicces általában.
Persze nem kell adni mert nem kötelezô! Nekem viszont ehhez nincs pofám!
Sőt az itt elhangzott összegek nálam még magasabbak is. Simán megy az 500 is a futárnak.
Nekem kellemetlen is lenne ha rendelek valamit 50-100 ezer értékben és nem adok semmit.
Nem vagyunk egyformák. Még a közért pénztárban is otthagyom a 10-20-50 forintot ha úgy jön ki a végösszeg!

D-day 2002-01-04 01:54

(#24420) BReal válasza atee (#24419) üzenetére


BReal
addikt

Ezért írtam, sok más ember fizetése is vicces, mégsem kapnak borravalót. Na de fejezzük be, hátha még talál valaki valami értelmesebb akciót.

(#24421) Trash


Trash
tag

Hello!
Platinum shop-nál vettem egy ps4 prot még tegnap. Azt írták, hogy majd keresnek. Fizetni még nem kellett, de nem kaptam 1 db e-mailt se meg semmit. Várjak még türelmesen, vagy valami gond lehet?

(#24422) BReal válasza Trash (#24421) üzenetére


BReal
addikt

Szia! Nem feltétlen kell amiatt aggódni, hogy nem kaptál még email-t. Valaki az MM-től nem kapott meg mailt, pedig az nyilván nagyobb forgalmat bonyolít le.

(#24423) 66zio: Örülök, hogy van, aki megérti, mire célzok.

[ Szerkesztve ]

(#24423) 66zio válasza atee (#24419) üzenetére


66zio
aktív tag

"A fizetésük egyszerűen vicces általában."

Szerintem nem értitek. Nem az a baj, hogy a borravaló, mint olyan létezik. Az a baj, hogy bizonyos szakmákban ez jár, mert csak... Utcaseprők keveset keresnek, nekik adsz borravalót? De még ezeregy munkát fel tudnék sorolni. Az, hogy a futár kihozza a csomagom és nem töri össze az nem dicsérendő hanem ez a minimum. És igen velem is fordult már elő, hogy azért kapott a futár plusz pénzt mert rosszul éreztem volna magam miatta ha nem kap. És ekkor gondolkodtam, hogy miért is kellene fizetnem azért amiért már fizetek? Sőt ezen lehetne vitatkozni, de lehet hogy ez konrtaproduktív. Egyszer elfelejtek adni vagy nincs otthon apróm és akkor bosszúból összetöri mert azt szokta meg hogy mindenki ad? Hát nyaljon sót.

(#24424) reelc válasza atee (#24419) üzenetére


reelc
veterán

Sokan vagyunk vicces fizetéssel. Bármit is dolgozzon az ember.
Azért van rengeteg munkakör, amiben nincs is lehetőség borravalóra, és szintén alacsonyak a bérek. Főleg az ország keleti felében, adják a kb. minimumot.
Amikor az egyetlen lehetőség a picit több pénzre a több munka, túlóra. Hétközi, hétvégi. A szabadidő beáldozásával.

Néha rendelek pizzát, és volt már hogy eltűnődtem, hogy én adok borravalót (olyan. 100-150Ft körül), és lehet kettőnk közül ő visz haza többet. De neki olyan a munkaköre, hogy "szokás adni". Futároknak, pincéreknek, fodrászoknak, stb. van pár munkakör Mo-on, ami így van a köztudatban. Egészségügyben meg hálapénznek hívják. Ja és ezekből nem vonnak adót.
Ezek a munkakörök azért kapnak plusz pénzt, mert normálisan elvégezték a munkájukat.
Másnak ezért "csak" a fizu jár, és az, hogy ha szerencséje van, bemehet másnap is dolgozni.

(#24425) Trash válasza BReal (#24422) üzenetére


Trash
tag

Értem, köszönöm!

(#24426) Gergőke88 válasza reelc (#24424) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szorosan kapcsolódik a topikhoz ez a hsz. Köszönjük szépen :U

(#24427) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Még egy ilyen tetü csomagszállító nincs,mint ez a buzerans dpd.Persze egy rendelés több darabját külön-kulon hozzák ki,de ami szebb, én is kaptam ma sms-t a mai kiszallitasrol.Se telefon,csak hozzávetőleges időpont.Nezem hol jár,mivel irodába kértem, életben N jött még amúgy hétvégén,hanyatt-homlok rohantam be ilyenkor felesleges már az átirányítást kérni,hívtam ügyfélszolgálatot,az nincs szintén.a térképes követés szerint a dpd még messze jár, várok,erre kiirja.,hogy nem sikerült kézbesíteni.Lemegyek a depo-hoz,sehol senki.Tavaly is jól megszoktam,mikor ezek kézbesítettek, botrány.

[ Szerkesztve ]

(#24428) WayneGace válasza Gergőke88 (#24426) üzenetére


WayneGace
őstag

Szerintem annyira kapcsolódik, mint ez.
Köszönjük szépen :U

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#24429) Czimby válasza Graphics (#24354) üzenetére


Czimby
addikt

Pont van egy eladó!!! :C

...ja nem, mégse. :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#24430) atee válasza reelc (#24424) üzenetére


atee
őstag

A nem adok borravalót, kicsit olyan mint, hogy dögöljön meg a másik tehene is!
Csak azért mert az én mukakörömben nincs plusz. Más nehogy már kapjon!
De nagyon hosszú ez a téma! Nem is ide való! Részemről is befejeztem. Mindenki azt csinál amit akar :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#24431) kenwood3 válasza Bigemperor (#24427) üzenetére


kenwood3
őstag

Egyetértek!

Szerintem a legrosszabb futárszolgalat az összes közül ! Eddig nekem is csak velük volt bajom, de az jó sokszor!

Mi az az ekezet dragasag??

(#24432) reelc válasza atee (#24430) üzenetére


reelc
veterán

Nem a szomszéd tehene dögöljön meg dologról van szó.
Mint írtam nem tartom kizártnak, hogy a futárok több pénzt visznek haza, mint pl. én.
Még csak nem is sokezres vásárlási tételeket bonyolítok, esetenkénti pizzáról volt szó.

Pl. boltban nagyon rendes egy eladó, nem tolsz oda neki egy 500-ast. Hanem ha úgy alakul, megveszed a terméket. A kasszában sem hagysz ott többet. A pénztárosok anyagi felelősséggel tartoznak 0 szaldósnak kell lenniük. Még ha nem is így lenne, akkor a pluszból lehet látna valamit a pénztáros, de a rendes eladó nem.
A futáros témánál meg ugye benne van az árban a szállítási díj. Mégha nem is te fizeted, mert akció van, a bolt átvállalja. Szóval ők is megkapják a pénzt.

Mint írtam adok annyit, amennyit gondolok.
De ezzel együtt az egész egy hülye rendszer, és felfogás.
Befejeztem én is.

[ Szerkesztve ]

(#24433) matus001 válasza kenwood3 (#24431) üzenetére


matus001
csendes tag

Kivetelesen meg kell vedjem oket. Mi a xix kerben lakunk a futar minden egyes alkalommal telefonal, hogy mindjart itt van, kedves rendes srac, pedig sose adtam borravalot neki.

(#24434) torma1981 válasza matus001 (#24433) üzenetére


torma1981
veterán

Az a dolga,hogy elvigye a cuccokat. Ezért kapja a fizetést. Az szép ha nem kap borravalót akkor dobálja vagy mi? Ilyet rögtön kirúgnám. Ha nem tetszik neki a pénz keressen másik melót. Senki nem kényszerítette,hogy ezt csinálja. Persze ,ha rendes valaki az megint más. Ne a pénz miatt legyen rendes veled.

(#24435) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Srácok ezt beszéljétek meg a borravaló topikban.
Köszönöm!

(#24436) Kornel válasza torma1981 (#24434) üzenetére


Kornel
veterán

El vagy tévedve, örülnek ha van aki kivigye a csomagokat.
Pont nem rúgnak ki senkit, sofőrt pl. lassan keresve se találsz.

[ Szerkesztve ]

(#24437) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, elég volt a borravalós meg seftelős témákból!

***

(#24438) ANDROID??? válasza s7evcsenko (#24361) üzenetére


ANDROID???
addikt

Legalább ne b@sznák le az árát ;]
T-s egyértelműen, erre rámutat a további hirdetéseikben a többi cucc..

Viszont egy "jó árasított" cuccot találtam EMAG-on. :K

pohár: :C (nekem is sikerült kb 2 hónapja ugyanezt 5-ért, máshonnan. :K )

[ Szerkesztve ]

(#24439) pohár válasza ANDROID??? (#24438) üzenetére


pohár
félisten

én tegnap reggel ezt behúztam 5k plusz postaköltségért :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24440) vacs


vacs
veterán

Adguard Premium reklám blokkoló licenc vasárnap estig 50 % kedvezménnyel, Android/PC/MAC-re (én tavasz óta használom megelégedéssel)!

Saját topikja!

Pl az örök élet kód androidra kb 1000 Ft-ért, ha így csinálod (de bármelyik platformra veszed, akkor érdemes így csinálni):
androidra telepítsd fel az Opera Mini-t, az adatforgalom csökkentőben kapcsold be az adat tömörítést (nekem a kiváló tömörítési móddal működik), majd nyisd meg ezt az orosz nyelvű linket-et (lehet hogy Chrome adat tömörítővel is működik).

Válaszd ki a Pay Once > Mobile > ha mindent jól csinálsz, akkor az örök android kódért 224 rubel-t kell fizetned, saját kép!

Saját képek az Adguard Premium telepítésének folyamatáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#24441) Kornel válasza ollie (#24437) üzenetére


Kornel
veterán

Inkább ezt a hsz-t töröljétek: [link]

(#24442) ForRedGlory válasza Kornel (#24441) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Illegalis? :U

(#24443) butch


butch
csendes tag

Helló! Köszi a német MS xbone linket! :R

Aki holnap NFL-t nézne, de nem a Sport tv-n, annak 5 USD-ért egy hetes gamepass hálaadási ajánlat a PRO csomagra itt.

(#24444) Zeki válasza ForRedGlory (#24442) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, csak trükkös.

(#24445) Ciccuka válasza hamizoli (#24407) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi volt a linken?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#24446) Kornel válasza ForRedGlory (#24442) üzenetére


Kornel
veterán

Nemrég volt több cikk is, hogy miként öli meg a PH-hez hasonló oldalakat az egyre gyakoribb reklám blokkolók használata.
Én azonnal törölném.
Legális vagy sem, mindegy, itt lenni sem kötelező.

(#24447) Ringman válasza ForRedGlory (#24442) üzenetére


Ringman
nagyúr

a régiózárak kijátszása szerintem eléggé szürkezónás egyébként.

(#24448) Azie válasza -secret- (#24222) üzenetére


Azie
őstag

ez 11, hátha még érdekes, 1:40 még amíg van
REM-HC5810

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#24449) Azie


Azie
őstag

gondolom akit érint tud róla, de blizzardnál 50% a fő játékokra

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#24450) Calibos válasza ANDROID??? (#24438) üzenetére


Calibos
addikt

Basszus ezt szemétséget, egy túlárazott parfümmel együtt lehet csak megrendelni
DE lehet :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.