Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:46

LOGOUT.hu

Battletech Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#346) Cifu


Cifu
nagyúr

Gondoltam kipróbálom a kijött két DLC-vel a játékot. Kicsit nosztalgiázom. Hát a nosztaliga bejött....

Először is a játék továbbra is optimalizálatlan, elég sokat tölt (SSD esetén is), ráadásul menetrend szerint lefagy (nálam 3-4 csata után biztos kiugrik az asztalra, ami memória-management problémára utal), plusz AMD kártyákon a kampány 'főképernyőjének' (Leopard / Argo) betöltése után megmerevedik a kép (a kurzor mozgatható és a zene megy a háttérben). Utóbbiban az az érdekes, hogy a hivatalos fórum tele van ezzel a hibajelzéssel június óta, azóta is olyan bölcs javaslatok vannak rá, hogy rakj fel régebbi drivert például...

A kampányban találkoztam a két új biome-val (dzsungel és város), érdekes-érdekes, jó a változatosság, de azért a hajam nem tettem le tőle. Az új küldetésfajtába is belebotlottam, de az AI láthatóan még küzd a kihívásokkal, nálam volt, hogy egymás után két Mech-jét főzte meg.

Ehhez már csak adalék a korábban személy szerint kifogásolt irtó alacsony látótáv és szenzor távolság, ami miatt a nagy lőtávú alapfegyverek (AC/2, AC/5, PPC, Large Laser) nagyjából feleslegesek, az LRM pedig leginkább indirekt fegyvernek jó, ha van, aki spotol. Normál körülmények között szinte minden második küldetésben belefutottam olyanba, hogy az AI közelharcolni kezdett, vagy nekem volt már célszerűbb közelharcolni... A Small Laser / MG továbbra is használhatattlan, hacsak nem közelharcolsz, a középfegyverek (MedLas, AC/10) uralnak mindent, az SRM pedig "sörétespuskának" továbbra is megteszi. Ha az ember felveszi a látó- és szenzortávot, akkor a hosszú távú fegyverek végre érnek valamit, de az alapértékekkel meg a többi fegyver csúszik szét.

Az EW-vel még nem találkoztam, ahogy a Flashpointok is sikeresen kimaradtak (mert előről kezdtem a kampányt), de a sokadik kampány 'főképernyő' befagyás után elszakadt a cérna, és uninstalláltam.

Én továbbra is szeretném szeretni ezt a játékot, de még Battletech rajongóként sem tudom szeretni. Hihetettlen, hogy egy év alatt nem tudták a játék kódját rendberakni, nevetségesek a folyamatos fagyások, a balance még mindig nem jó, még vanilla beállításokkal sem. A két 20-20 dolláros alapárú DLC arcpirító, oké e téren a kampány után kellene látnom a Flashpointokat, de ugye odáig nem jutottam.

Kár érte, félek nálam végleg ennyi volt a játék... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.