- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Cyberpunk, Chippin In
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Rap, Hip-hop 90'
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
LordAthis
csendes tag
Ez a módszer már nálam is működött!
Csak az a gáz, amikor jön a következő tétel:
- Te 🐻 Medve! Ezen nincsen sapka!
-
V.Milán
aktív tag
"Én nem antiszociális vagyok, hanem anti-hülye."
A szekunder szarkazmus alkalmazása valóban sokkal nyugodtabbá teszi az embert és környezetét. Amikor nem győzködöd ezerrel (és feleslegesen...), hogy mekkora kreténség az alufólia sisak, hanem kikéred a véleményét, hogy a vékony háztartási alufólia, vagy a grillezéshez való vastagabb alkalmasabb-e a sisak készítéséhez.
Kisboltban (is) dolgozok, eladói szerepet is kell betöltenem és tanúsíthatom, hogy ez bevett és működő gyakorlat.
-
joghurt
addikt
"Én nem antiszociális vagyok, hanem anti-hülye."
A szekunder szarkazmus alkalmazása valóban sokkal nyugodtabbá teszi az embert és környezetét. Amikor nem győzködöd ezerrel (és feleslegesen...), hogy mekkora kreténség az alufólia sisak, hanem kikéred a véleményét, hogy a vékony háztartási alufólia, vagy a grillezéshez való vastagabb alkalmasabb-e a sisak készítéséhez.
-
LordAthis
csendes tag
-
LordAthis
csendes tag
-
V.Milán
aktív tag
-
Hieronymus
veterán
Ordításra ordítás hülyeség. Az a szép, mikor felmerül, hogy a másik méltóságáért aggódván szólsz, hogy ez meg ez nem előnyös számára, nem jól tudja, persze jól vagy jónak hitten csomagolva. De amire valami nagyon gedva, prosztó módon kioszt, hogy de, ő jól, akkor aztán tényleg sokat segítettél, mindkettőtökön. Fordított eset nincs, mert ha te vagy a hülye arról ugye nem tudsz, mint a vázolt példa is mutatja.
Információ mindig van, kérdés, hogy milyen szélesre lövöd be az értelmezési intervallumot, mi esik ki, mi lesz később nem várt fókusszá akár.
OKey. Az ordítozásra mi a helyes kommunikációs mód?
-
totron
addikt
Probléma.
A tudás hasznossága. Mennyi hasznát lehet venni a megismert információnak?
Hasznos információra példa.Ha valakivel információt szeretnél cserélni, akkor arra szintre kell menned, akivel kontaktusba vagy. Ha üvöltözik, akkor vissza kell üvöltened. Ha suttog, akkor suttognod kell. Mindegy, hogy a főnököd, a gyereked vagy a miniszter elnök. Ha nem követed a szabályt, vesztettél. A tudás, hatalom!
A szekunder szarkazmus megismerését vajon miként lehet hasznosítani?
Az ha felismerem és tudatosul bennem, önmagában nem visz előbbre.
Marad a "hat alom" vagy a gyakorlati hasznát is meg lehet találni?Ordításra ordítás hülyeség. Az a szép, mikor felmerül, hogy a másik méltóságáért aggódván szólsz, hogy ez meg ez nem előnyös számára, nem jól tudja, persze jól vagy jónak hitten csomagolva. De amire valami nagyon gedva, prosztó módon kioszt, hogy de, ő jól, akkor aztán tényleg sokat segítettél, mindkettőtökön. Fordított eset nincs, mert ha te vagy a hülye arról ugye nem tudsz, mint a vázolt példa is mutatja.
Információ mindig van, kérdés, hogy milyen szélesre lövöd be az értelmezési intervallumot, mi esik ki, mi lesz később nem várt fókusszá akár.
-
LordAthis
csendes tag
Nem olyan nehéz interpretálni; a szekunder hülyeség olyan (a kolléga "másodfajúként" használja), amikor más érzi, hogy hülyeséget csinálsz valami olyanról, amit te tök komolynak gondolsz. A másik ember szekunder hülyeséget érez azáltal, hogy te mint olyan, aki nem vagy tisztában a hülyeségeddel áthidalod az elsőfajú primer hülyeséget.
Az érdekes akkor lesz, amikor valaki szekunder hülyeségből következően érez szekunder szarkazmust. Az ilyen hatványozott dolgokra már új kifejezést fog kelleni kitalálni, mint "kvadratikus szarkazmus"
Nyilván költői volt, vagy egy újabb írás alapja lehetett volna
De szépen levezetted, itt is jó lesz...
-
Hieronymus
veterán
Probléma.
A tudás hasznossága. Mennyi hasznát lehet venni a megismert információnak?
Hasznos információra példa.Ha valakivel információt szeretnél cserélni, akkor arra szintre kell menned, akivel kontaktusba vagy. Ha üvöltözik, akkor vissza kell üvöltened. Ha suttog, akkor suttognod kell. Mindegy, hogy a főnököd, a gyereked vagy a miniszter elnök. Ha nem követed a szabályt, vesztettél. A tudás, hatalom!
A szekunder szarkazmus megismerését vajon miként lehet hasznosítani?
Az ha felismerem és tudatosul bennem, önmagában nem visz előbbre.
Marad a "hat alom" vagy a gyakorlati hasznát is meg lehet találni? -
V.Milán
aktív tag
Nem olyan nehéz interpretálni; a szekunder hülyeség olyan (a kolléga "másodfajúként" használja), amikor más érzi, hogy hülyeséget csinálsz valami olyanról, amit te tök komolynak gondolsz. A másik ember szekunder hülyeséget érez azáltal, hogy te mint olyan, aki nem vagy tisztában a hülyeségeddel áthidalod az elsőfajú primer hülyeséget.
Az érdekes akkor lesz, amikor valaki szekunder hülyeségből következően érez szekunder szarkazmust. Az ilyen hatványozott dolgokra már új kifejezést fog kelleni kitalálni, mint "kvadratikus szarkazmus"
-
LordAthis
csendes tag
Szerencsére van még elemezni való...
Legközelebb a 'szekunder hülyeség'-ről olvasnék szivesen
-
hcl
titán
Ebből is látszik, hogy a tudás hat alom!
Ez jó, szemléletes leírás

-
Hieronymus
veterán
Ebből is látszik, hogy a tudás hat alom!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Netflix
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Borderlands 4
- Spórolós topik
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- AIO 24"/ Win11Pro/ i5 10500T/ 32Gb DDR4/ 512GB NVMe/ Wifi, BT alapú PC/ garancia/ számla
- Xiaomi Watch 5
- Rtx 3060Ti/ Ryzen 7 3700X/ 32GB/ 1TB M2 NVMe SSD/ 1TB HDD/ Win 11/ Garancia
- Katana B13VFK 17.3" FHD IPS i7-13620H RTX 4060 24GB 512GB NVMe gar
- Rtx 3060Ti/ Ryzen 5 4500/ 32GB/ 1TB M2 NVMe SSD/ 1TB HDD/ Win 11/ Garancia
- Apple iPhone 17e 256GB Bontatlan Független Összes Szín / 27% áfás ár
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5401, 90% AKKSI
- GAMER PC! Ryzen 5600 / RTX 3060 12GB / A520M / 16GB DDR4 / 512GB NVMe!
- GAMER PC! i5-8600K / RTX 3060 12GB / 16GB DDR4 / 512GB SSD / 650w! BeszámítOK
- Dell Latitude E6410 i5 M560, Nvidia NVS 3100M 512MB GDDR3, 4Gb RAM, 250GB HDD, jó akku, számla gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


