Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- lezso6: Kamu AI ismeretterjesztő shorts videók
- sziku69: Szólánc.
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- gban: Mentett Pentium 1 alaplapok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
LordAthis
csendes tag
Ez a módszer már nálam is működött!
Csak az a gáz, amikor jön a következő tétel:
- Te 🐻 Medve! Ezen nincsen sapka!
-
V.Milán
aktív tag
"Én nem antiszociális vagyok, hanem anti-hülye."
A szekunder szarkazmus alkalmazása valóban sokkal nyugodtabbá teszi az embert és környezetét. Amikor nem győzködöd ezerrel (és feleslegesen...), hogy mekkora kreténség az alufólia sisak, hanem kikéred a véleményét, hogy a vékony háztartási alufólia, vagy a grillezéshez való vastagabb alkalmasabb-e a sisak készítéséhez.
Kisboltban (is) dolgozok, eladói szerepet is kell betöltenem és tanúsíthatom, hogy ez bevett és működő gyakorlat.
-
joghurt
addikt
"Én nem antiszociális vagyok, hanem anti-hülye."
A szekunder szarkazmus alkalmazása valóban sokkal nyugodtabbá teszi az embert és környezetét. Amikor nem győzködöd ezerrel (és feleslegesen...), hogy mekkora kreténség az alufólia sisak, hanem kikéred a véleményét, hogy a vékony háztartási alufólia, vagy a grillezéshez való vastagabb alkalmasabb-e a sisak készítéséhez.
-
LordAthis
csendes tag
-
LordAthis
csendes tag
-
V.Milán
aktív tag
-
Hieronymus
veterán
Ordításra ordítás hülyeség. Az a szép, mikor felmerül, hogy a másik méltóságáért aggódván szólsz, hogy ez meg ez nem előnyös számára, nem jól tudja, persze jól vagy jónak hitten csomagolva. De amire valami nagyon gedva, prosztó módon kioszt, hogy de, ő jól, akkor aztán tényleg sokat segítettél, mindkettőtökön. Fordított eset nincs, mert ha te vagy a hülye arról ugye nem tudsz, mint a vázolt példa is mutatja.
Információ mindig van, kérdés, hogy milyen szélesre lövöd be az értelmezési intervallumot, mi esik ki, mi lesz később nem várt fókusszá akár.
OKey. Az ordítozásra mi a helyes kommunikációs mód?
-
totron
addikt
Probléma.
A tudás hasznossága. Mennyi hasznát lehet venni a megismert információnak?
Hasznos információra példa.Ha valakivel információt szeretnél cserélni, akkor arra szintre kell menned, akivel kontaktusba vagy. Ha üvöltözik, akkor vissza kell üvöltened. Ha suttog, akkor suttognod kell. Mindegy, hogy a főnököd, a gyereked vagy a miniszter elnök. Ha nem követed a szabályt, vesztettél. A tudás, hatalom!
A szekunder szarkazmus megismerését vajon miként lehet hasznosítani?
Az ha felismerem és tudatosul bennem, önmagában nem visz előbbre.
Marad a "hat alom" vagy a gyakorlati hasznát is meg lehet találni?Ordításra ordítás hülyeség. Az a szép, mikor felmerül, hogy a másik méltóságáért aggódván szólsz, hogy ez meg ez nem előnyös számára, nem jól tudja, persze jól vagy jónak hitten csomagolva. De amire valami nagyon gedva, prosztó módon kioszt, hogy de, ő jól, akkor aztán tényleg sokat segítettél, mindkettőtökön. Fordított eset nincs, mert ha te vagy a hülye arról ugye nem tudsz, mint a vázolt példa is mutatja.
Információ mindig van, kérdés, hogy milyen szélesre lövöd be az értelmezési intervallumot, mi esik ki, mi lesz később nem várt fókusszá akár.
-
LordAthis
csendes tag
Nem olyan nehéz interpretálni; a szekunder hülyeség olyan (a kolléga "másodfajúként" használja), amikor más érzi, hogy hülyeséget csinálsz valami olyanról, amit te tök komolynak gondolsz. A másik ember szekunder hülyeséget érez azáltal, hogy te mint olyan, aki nem vagy tisztában a hülyeségeddel áthidalod az elsőfajú primer hülyeséget.
Az érdekes akkor lesz, amikor valaki szekunder hülyeségből következően érez szekunder szarkazmust. Az ilyen hatványozott dolgokra már új kifejezést fog kelleni kitalálni, mint "kvadratikus szarkazmus"
Nyilván költői volt, vagy egy újabb írás alapja lehetett volna
De szépen levezetted, itt is jó lesz...
-
Hieronymus
veterán
Probléma.
A tudás hasznossága. Mennyi hasznát lehet venni a megismert információnak?
Hasznos információra példa.Ha valakivel információt szeretnél cserélni, akkor arra szintre kell menned, akivel kontaktusba vagy. Ha üvöltözik, akkor vissza kell üvöltened. Ha suttog, akkor suttognod kell. Mindegy, hogy a főnököd, a gyereked vagy a miniszter elnök. Ha nem követed a szabályt, vesztettél. A tudás, hatalom!
A szekunder szarkazmus megismerését vajon miként lehet hasznosítani?
Az ha felismerem és tudatosul bennem, önmagában nem visz előbbre.
Marad a "hat alom" vagy a gyakorlati hasznát is meg lehet találni? -
V.Milán
aktív tag
Nem olyan nehéz interpretálni; a szekunder hülyeség olyan (a kolléga "másodfajúként" használja), amikor más érzi, hogy hülyeséget csinálsz valami olyanról, amit te tök komolynak gondolsz. A másik ember szekunder hülyeséget érez azáltal, hogy te mint olyan, aki nem vagy tisztában a hülyeségeddel áthidalod az elsőfajú primer hülyeséget.
Az érdekes akkor lesz, amikor valaki szekunder hülyeségből következően érez szekunder szarkazmust. Az ilyen hatványozott dolgokra már új kifejezést fog kelleni kitalálni, mint "kvadratikus szarkazmus"
-
LordAthis
csendes tag
Szerencsére van még elemezni való...
Legközelebb a 'szekunder hülyeség'-ről olvasnék szivesen
-
hcl
titán
Ebből is látszik, hogy a tudás hat alom!
Ez jó, szemléletes leírás

-
Hieronymus
veterán
Ebből is látszik, hogy a tudás hat alom!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Megkímélt HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/256 FHD
- Retró számítógép hardver pakk egyben
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- 256GB Macbook SSD - Áfás számlával
- Keresünk dokkolókat
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 3 i5-12. gen-16GB DDR5 RAM 256GB SSD FHD+ gari. 4g modem Érintőkijelző
- BESZÁMÍTÁS! 64GB ADATA XPG DDR4 3200Mhz memória garanciával hibátlan működéssel
- Dell Precision 7810 TOWER,E5-2670 v3 (12/24) 16GB DDR4,256GB SSD,QUADRO M4000 8GB VGA,WIN11
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5401, 90% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


