Hirdetés
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
LordAthis
csendes tag
Ez a módszer már nálam is működött!
Csak az a gáz, amikor jön a következő tétel:
- Te 🐻 Medve! Ezen nincsen sapka!
-
V.Milán
aktív tag
"Én nem antiszociális vagyok, hanem anti-hülye."
A szekunder szarkazmus alkalmazása valóban sokkal nyugodtabbá teszi az embert és környezetét. Amikor nem győzködöd ezerrel (és feleslegesen...), hogy mekkora kreténség az alufólia sisak, hanem kikéred a véleményét, hogy a vékony háztartási alufólia, vagy a grillezéshez való vastagabb alkalmasabb-e a sisak készítéséhez.
Kisboltban (is) dolgozok, eladói szerepet is kell betöltenem és tanúsíthatom, hogy ez bevett és működő gyakorlat.
-
joghurt
addikt
"Én nem antiszociális vagyok, hanem anti-hülye."
A szekunder szarkazmus alkalmazása valóban sokkal nyugodtabbá teszi az embert és környezetét. Amikor nem győzködöd ezerrel (és feleslegesen...), hogy mekkora kreténség az alufólia sisak, hanem kikéred a véleményét, hogy a vékony háztartási alufólia, vagy a grillezéshez való vastagabb alkalmasabb-e a sisak készítéséhez.
-
LordAthis
csendes tag
-
LordAthis
csendes tag
-
V.Milán
aktív tag
-
Hieronymus
veterán
Ordításra ordítás hülyeség. Az a szép, mikor felmerül, hogy a másik méltóságáért aggódván szólsz, hogy ez meg ez nem előnyös számára, nem jól tudja, persze jól vagy jónak hitten csomagolva. De amire valami nagyon gedva, prosztó módon kioszt, hogy de, ő jól, akkor aztán tényleg sokat segítettél, mindkettőtökön. Fordított eset nincs, mert ha te vagy a hülye arról ugye nem tudsz, mint a vázolt példa is mutatja.
Információ mindig van, kérdés, hogy milyen szélesre lövöd be az értelmezési intervallumot, mi esik ki, mi lesz később nem várt fókusszá akár.
OKey. Az ordítozásra mi a helyes kommunikációs mód?
-
totron
addikt
Probléma.
A tudás hasznossága. Mennyi hasznát lehet venni a megismert információnak?
Hasznos információra példa.Ha valakivel információt szeretnél cserélni, akkor arra szintre kell menned, akivel kontaktusba vagy. Ha üvöltözik, akkor vissza kell üvöltened. Ha suttog, akkor suttognod kell. Mindegy, hogy a főnököd, a gyereked vagy a miniszter elnök. Ha nem követed a szabályt, vesztettél. A tudás, hatalom!
A szekunder szarkazmus megismerését vajon miként lehet hasznosítani?
Az ha felismerem és tudatosul bennem, önmagában nem visz előbbre.
Marad a "hat alom" vagy a gyakorlati hasznát is meg lehet találni?Ordításra ordítás hülyeség. Az a szép, mikor felmerül, hogy a másik méltóságáért aggódván szólsz, hogy ez meg ez nem előnyös számára, nem jól tudja, persze jól vagy jónak hitten csomagolva. De amire valami nagyon gedva, prosztó módon kioszt, hogy de, ő jól, akkor aztán tényleg sokat segítettél, mindkettőtökön. Fordított eset nincs, mert ha te vagy a hülye arról ugye nem tudsz, mint a vázolt példa is mutatja.
Információ mindig van, kérdés, hogy milyen szélesre lövöd be az értelmezési intervallumot, mi esik ki, mi lesz később nem várt fókusszá akár.
-
LordAthis
csendes tag
Nem olyan nehéz interpretálni; a szekunder hülyeség olyan (a kolléga "másodfajúként" használja), amikor más érzi, hogy hülyeséget csinálsz valami olyanról, amit te tök komolynak gondolsz. A másik ember szekunder hülyeséget érez azáltal, hogy te mint olyan, aki nem vagy tisztában a hülyeségeddel áthidalod az elsőfajú primer hülyeséget.
Az érdekes akkor lesz, amikor valaki szekunder hülyeségből következően érez szekunder szarkazmust. Az ilyen hatványozott dolgokra már új kifejezést fog kelleni kitalálni, mint "kvadratikus szarkazmus"
Nyilván költői volt, vagy egy újabb írás alapja lehetett volna
De szépen levezetted, itt is jó lesz...
-
Hieronymus
veterán
Probléma.
A tudás hasznossága. Mennyi hasznát lehet venni a megismert információnak?
Hasznos információra példa.Ha valakivel információt szeretnél cserélni, akkor arra szintre kell menned, akivel kontaktusba vagy. Ha üvöltözik, akkor vissza kell üvöltened. Ha suttog, akkor suttognod kell. Mindegy, hogy a főnököd, a gyereked vagy a miniszter elnök. Ha nem követed a szabályt, vesztettél. A tudás, hatalom!
A szekunder szarkazmus megismerését vajon miként lehet hasznosítani?
Az ha felismerem és tudatosul bennem, önmagában nem visz előbbre.
Marad a "hat alom" vagy a gyakorlati hasznát is meg lehet találni? -
V.Milán
aktív tag
Nem olyan nehéz interpretálni; a szekunder hülyeség olyan (a kolléga "másodfajúként" használja), amikor más érzi, hogy hülyeséget csinálsz valami olyanról, amit te tök komolynak gondolsz. A másik ember szekunder hülyeséget érez azáltal, hogy te mint olyan, aki nem vagy tisztában a hülyeségeddel áthidalod az elsőfajú primer hülyeséget.
Az érdekes akkor lesz, amikor valaki szekunder hülyeségből következően érez szekunder szarkazmust. Az ilyen hatványozott dolgokra már új kifejezést fog kelleni kitalálni, mint "kvadratikus szarkazmus"
-
LordAthis
csendes tag
Szerencsére van még elemezni való...
Legközelebb a 'szekunder hülyeség'-ről olvasnék szivesen
-
hcl
titán
Ebből is látszik, hogy a tudás hat alom!
Ez jó, szemléletes leírás

-
Hieronymus
veterán
Ebből is látszik, hogy a tudás hat alom!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Milyen légkondit a lakásba?
- Hobby elektronika
- E-roller topik
- Rap, Hip-hop 90'
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Elite: Dangerous
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Eladó erős gamer PC i5-12600K / RTX 3070 Ti / DDR5
- Bomba ár! HP EliteBook 8570P I i7 I 8GB I 500HDD I 15,6" HD+ I 100% akku I W10 I Gari
- ÚJ Asus TUF A15 FA506 - 15,6"FHD 144Hz - Ryzen 7 7445HS - 16GB - 512GB - RTX 3050 - Win11 - 3 év gar
- Samsung Galaxy A71
- Apple HomePod 2 2. Generációs Fehér Bontatlan / 27% áfás ár
- ASUS Zenbook 14 OLED UM3406HA Ryzen 7 8840HS 16GB DDR5 1TB SSD OLED Garancia
- Új HP 15-FD0003SF FHD LED i5-1334U 4.6Ghz 10mag 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
- -75% Dell XPS 13 (9320) i7-1260P 16GB Ram/1TB SSD FHD+ Gari
- AKCIÓ! HTC VIVE Pro 2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- Western Digital WD Blue SA510 2.5 1TB SATA3 SSD- Új, dobozos, több db/ Számla-garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


