Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:46

LOGOUT.hu

Battletech Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Emiatt (is) kellett a Hardpoint-rendszer...

Igen, ez egyértelmű. Mondjuk a PPC-t is simán kiváltaná az LRM. A sebzésben nincs nagy különbség, de a hőgenerálása jobb. Nem baj ez, legalább lehet/kell taktikázni is.

Eladott mechekre nem vonatkozik a frakció repu ahogy észrevettem sajnos pedig jó lenne.

Na akkor ma meggazdagszom. Van 2-2 Panther és Spider és egy Firestarter azon kívül amit használok, plusz még pár aprólék.
Erről jut eszembe: Locustot használt bárki is? Valahogy nem látom létjogosultságát annak a mechnek.

Az a gép nekem totál kimaradt.

Nekem az utolsó darab lesz :) Legalábbis remélem, hogy egyezik a típusa a meglévő két darabbal. Különben szomorú leszek. Meg akkor is, ha nem sikerül megoldanom a küldetés újrakezdése és komoly veszteségek nélkül a helyzetet. Bár ha minden kötél szakad akkor kiegyezek egy Centurionnal is visszatöltés után. Abból is csak egy darab kell.

Ezt vettem én is észre - az AI első sorban a legkönnyebb Mech-eket szemezik ki, kivéve, ha nem látnak rá. :(

Én is ezt vettem észre. Bár annyi különbség van, hogy az alaposan felmelegített mech érdekes módon nem a kis szúnyog Firestartert szokta pofozni, hanem odaballag a legközelebbi mechemhez. Ugyanez akkor is, ha lelövöm róla a fegyvereket. Meleeben nem bántják a kicsit.

(#102) Cifu válasza Shadowguard (#101) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mondjuk a PPC-t is simán kiváltaná az LRM. A sebzésben nincs nagy különbség, de a hőgenerálása jobb.

Nem váltja ki. A PPC egy részegységre sebez 50-et. Az LRM-15 15 rakétát küld ki, és ez szétszórva kerül kiosztásra. Hamarabb bontasz le egy célpontot, ha egy helyre osztod ki a sebzést...

Erről jut eszembe: Locustot használt bárki is? Valahogy nem látom létjogosultságát annak a mechnek.

Nem lenne rossz... ha nem eleve Medium Mech-ekkel kezdenénk. Egy pusztán Light Mech-ekből álló Lance-be simán befér, pláne az LRM-es változat. De ezzel az erővel az UrbanMechnek sincs létjogosultsága, mert egy reumás csiga leelőzi hátramenetben, hegynek fel, ellenszélben... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#104) velizare válasza Cifu (#98) üzenetére


velizare
nagyúr

néhány topicban van, szerintem külön ph-s fejlesztés, biztosan kérni kell, hogy aktiválják. meh, mindent kétszer írok, töröld az előzőt plz.

@Shadowguard: a ppc-t legfeljebb lézerrel tudod kiváltani. a rakéta darabonként dob arra, hogy vajon eltalálja-e a kívánt részét a mechnek, vagy egy másikat. a ppc-hez legközelebb talán a lézerek vannak, a large lézer hasonló hozzá, de a lézerek nem löknek hátra (stabilitás dmg), meg kicsit alacsonyabb a lőtávjuk. cserébe minimumjuk sincs. az én ízlésemnek viszont még így is túl sok hőt termelnek, szóval én az ac-ket favorizálom helyettük. amire az ac-s rohammech lőtávolba ér, addigra úgyis fekszik már mindenki az lrm boatoktól.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#105) Shadowguard válasza Cifu (#102) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Nem váltja ki. A PPC egy részegységre sebez 50-et. Az LRM-15 15 rakétát küld ki, és ez szétszórva kerül kiosztásra. Hamarabb bontasz le egy célpontot, ha egy helyre osztod ki a sebzést...

Igaz, ezzel a részével nem számoltam, csak tisztán a sebzést néztem. Így tényleg csak a hőtermelés szól a PPC ellen, esetleg még a kötelező rálátás, ha csak a kettő közül választunk.

Nem lenne rossz... ha nem eleve Medium Mech-ekkel kezdenénk.

Egen, vagy nem lenne ott a Spider is a kezdő csapatban... Én még azt is rémesen papírnak éreztem, volt, hogy az enemy kezdésből kilőtte a lábát szegénynek.

(#106) Ry0K3N válasza Cifu (#100) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Csak azért használok a highlandereket mert azokra fél fel a legtöbb cucc meg van belőle már 5 darab. A stalkeren kívül más LRM support meg nincs ami rendelkezik annyi missle hardpointal. Awesomeom Battlemesterem pont van (van belőle kettő is) meg Zeus és Viktor is akad 1-1. Battlemaster használtam rendesen de az inkább közelharcra volt buildelve így arra volt ítélve hogy álljon és tankoljon. Atlast egy dekát nem láttam még csakúgy mint urbanmechet. Én a Bansee 3S verzióját hiányolom hogy az miért nem tették bele bár nem igazán vagyunk Steiner terület közelében.

#101)
Erről jut eszembe: Locustot használt bárki is? Valahogy nem látom létjogosultságát annak a mechnek.

A nemkívánatos pilóták eltüntetésére jó csak bele kell ültetned. :DDD

Bár ha minden kötél szakad akkor kiegyezek egy Centurionnal is visszatöltés után. Abból is csak egy darab kell.

A cent nagyon jó. Mind SRM/LRM boatként vagy AC10-es buildel.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#107) Ry0K3N válasza Cifu (#102) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Az LRM szórás totál el van cseszve, csak a CT-t és az oldaltorzókat sebzi. Lábra kézre szinte alig megy.

Urbie jó lenne városi harcokra, ha lenne benne város meg gyalogság. Már alig várom le tudjam lángszózni a szerncsétlen SZSZGY-ket.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#108) velizare válasza Ry0K3N (#106) üzenetére


velizare
nagyúr

láttam atlast (as7-d) ellenségként. bansheeből szvsz azért nincs 3s, mert a 3m-hez és a 3e-hez képest lassabb, és az a +1-1 m és b hardpoint annyival nem tette jobbá. 1 hardpoint lrm boatnak vajmi kevés, ha meg gépágyúzni is akarsz, akkor a 3e-nek 4-4 hardpointja van energyre és ballisticre is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#109) Cifu válasza Ry0K3N (#107) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LRM szórás totál el van cseszve, csak a CT-t és az oldaltorzókat sebzi. Lábra kézre szinte alig megy.

Indirektnél teljesen normális az, hogy a lábat nem találod el, lévén fentről érkeznek a rakéták. Én úgy vettem észre, hogy teljesen átlagosan szóródnak, a felsőtest és a kar esetében. Direkt (tehát ha közvetlenül rálát az LRM-boat) indítva a lábat is eltalálják, ha nem is hatványozottan.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#110) velizare válasza Ry0K3N (#107) üzenetére


velizare
nagyúr

annyiban van "elcseszve", hogy minden salvóból csak az első rakétának van esélye a fejet eltalálni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#111) Ry0K3N válasza velizare (#108) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Már hogy a fenébe ne tenné jobbá +25 tonna fegyverzet. Itt nem lehet enginet cserélni mint MWO-ban.

#109 Direktben is ugyanez van pedig. Stalkerrel megsorozok párszor egy assaultot szinte mindig az van hogy a torzók struktúrában a karok lábak meg még hófehérek majdnem max páncélzattal.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#112) duvi


duvi
nagyúr

(#113) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Na tegnap megcsináltam az Argo-s küldetést is, minimális sérüléssel. Azt is még az elején kapta a hősöm egy strikertől, azt hittem nem ér be látótávolságba, de sikerült és kicsit megborotválta a hátát meg egy rakéta fejre is ment. A végén pont ezért volt is egy visszatöltésem. Rossz irányból számítottam az ellenségre és olyan mesterien borotválták le a jobb torzót a BJ-ről az érkező lightok, hogy csak néztem. Másodjára már tudtam merre kell állni arccal és célzott lövésekkel mentem torzóra. A végén pedig bejött a tervem, a heavynek egy lövésre volt ideje teljes fegyverzettel, utána folyamatosan sütögettem a Firestarterrel.
Kár, hogy ha lekapcsol a mech akkor nem sebződik a pilóta, szerettem volna mind a három részt elhozni belőle, így csak kettő lett :(

Egyébként azon gondolkoztam, hogy a küldetés után kapott Centurionból lehet/van értelme Yen-Lo-Wangot csinálni? Ugyan még nem találtam AC/20at, csak lőszert, de csábít a gondolat.

Direktben is ugyanez van pedig. Stalkerrel megsorozok párszor egy assaultot szinte mindig az van hogy a torzók struktúrában a karok lábak meg még hófehérek majdnem max páncélzattal.

Oldalról kell lőni :) Egyik küldetésben sikerült egy Trebuchet oldalról megsorozni, a lábáról le is borotválta az összes páncélt. Viszont az igaz, hogy ha szemből lövöm meg akkor nagy eséllyel torzót találom el. De ez nem csak az LRM-nél van így szerintem, a BJ-nél is volt már, hogy egy teljes sorozat kiszedte a CT-t és a lábon/karon még maradt páncél.

(#114) velizare válasza Shadowguard (#113) üzenetére


velizare
nagyúr

Egyébként azon gondolkoztam, hogy a küldetés után kapott Centurionból lehet/van értelme Yen-Lo-Wangot csinálni? Ugyan még nem találtam AC/20at, csak lőszert, de csábít a gondolat.
a cn9-a variánsnak van csak ballistic hardpointja. aztán hogy megéri-e, azt majd te eldöntöd.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#115) sith7


sith7
nagyúr

Multi van a játékban ?
nem coop - ra gondolok, hanem pvp - re

(#116) Shadowguard válasza velizare (#114) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Olyat kaptam :) Egyelőre AC/20 hiányában szerintem LRM-boat lesz belőle, van rajta három missile hardpoint úgyis, majd megnézem a Shadow Hawk/Vindicator duóból melyiket tudom átszerelni lézeresre. A firestarter szerintem még marad, nagyon megszerettem azt a mechet.

(#117) velizare


velizare
nagyúr

hűtéshez:
van egy olyan felszerelés még a játékban, hogy exchanger. 2 tonna, 1 slot, bárhová rakható.
10%kal csökkenti a fegyverek hőkibocsátását, és nem hatnak rá a környezeti tényezők.

@Ry0K3N: bocs, de nem hinném, hogy te ebben a játékban +25 tonnát kapnál bármelyik mechre. és ha ez nincs, akkor annyi marad, amennyit már leírtam, az meg kevés. lehet, hogy majd egy későbbi dlc-ben kapunk fejlesztett verziókat is ugyanezekhez a mechekhez, és akkor jön, de az alapjátékban nincs ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#118) Cifu


Cifu
nagyúr

@Shadowguard: Egyébként azon gondolkoztam, hogy a küldetés után kapott Centurionból lehet/van értelme Yen-Lo-Wangot csinálni?

Csinálhatsz, de az gyakorlatilag egy Hunchback, csak nem a torzóban van az AC/20, hanem a karján. ;)

@sith7: Multi van a játékban ?

Van, igen.

@cain69: bocs, de nem hinném, hogy te ebben a játékban +25 tonnát kapnál bármelyik mechre. és ha ez nincs, akkor annyi marad, amennyit már leírtam, az meg kevés.

Ry0K3N azért mondta a plusz 25 tonnát, mert a Banshee 3S-ben ennyivel (egész pontosan 24,5 tonnával) könnyebb az engine (380 vs. 285) a 3E-hez képest. Mivel itt ugye nem tudsz engine-t cserélni, ezért ez elég látványos lenne.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#119) Varazslo89


Varazslo89
újonc

Sziasztok.
Nekem olyan gondom van hogy pár perc játék után low grafikán is elsötétül a monitor : no signal és se az egér se a billentyűzet nem reagál. Csak a reset a megoldás. Configom i5-4460 3.2ghz , 8 gb ram , radeon r9 290
Amúgy minden játéknál ami picit igényesebb akad pedig nem kéne. Mi lehet szerintetek a baj ?

(#120) duvi válasza Varazslo89 (#119) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem a VGA lesz a hunyó. Valószínűleg túlmelegszik, ahogy kapja a terhelést. Esetleg VGA memóriahiba, bár az inkább villódzást és/vagy csíkozást szokott okozni. Nézd meg, hogy rendesen forog a hűtöventije!?

[ Szerkesztve ]

(#121) Varazslo89 válasza duvi (#120) üzenetére


Varazslo89
újonc

Köszi én is erre gyanakodtam sajna. Eljött az ideje lecserélni :D

(#122) sith7 válasza Cifu (#118) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi a választ :R

(#123) Cifu válasza Varazslo89 (#121) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem feltétlen kell lecserélni, ha nem hibás, szvsz próbáld ki, hogy egy nagyobb ventivel (12-14cm-es, vagy ha nincs, akkor a gépház oldalát leszedve egy ventillátorral esetleg) oldalról levegőt fújsz rá.

Ha ilyesmire vevő vagy, akkor szét is szerelheted a kártyát, és újra pasztázhatod esetleg, hátha az is jelent pár fokot. Sajnos az R9 290 / 390 forró fejű fajta kártya...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#124) velizare válasza Varazslo89 (#119) üzenetére


velizare
nagyúr

a jó öreg blackscreen bug. ha a hőfokok rendben vannak, és a tápodba is belefér, és főleg ha más játékoknál is ezt csinálja, akkor sajnos ebbe a kártyába ennyi volt beleírva.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#125) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

(#113) Shadowguard

Egyébként azon gondolkoztam, hogy a küldetés után kapott Centurionból lehet/van értelme Yen-Lo-Wangot csinálni?

Jó az AC20-as tégy vele nyugodtan egy próbát.

Oldalról kell lőni :) Egyik küldetésben sikerült egy Trebuchet oldalról megsorozni, a lábáról le is borotválta az összes páncélt. Viszont az igaz, hogy ha szemből lövöm meg akkor nagy eséllyel torzót találom el. De ez nem csak az LRM-nél van így szerintem, a BJ-nél is volt már, hogy egy teljes sorozat kiszedte a CT-t és a lábon/karon még maradt páncél.

Táblásba sokszor fajul odáig a dolog hogy láb nélküli mechek lövöldözik egymást hason fekve, ott nagyon szar az ha ledarálják a lábat. Itt meg még simán fel tudsz állni és fél lábbal is és sántikálni de a lábat meg alig éri lövés. :((( Szóval nem értem ezt azt az RNG-t ami itt van.

(#118) Cifu

azért mondta a plusz 25 tonnát, mert a Banshee 3S-ben ennyivel (egész pontosan 24,5 tonnával) könnyebb az engine (380 vs. 285) a 3E-hez képest. Mivel itt ugye nem tudsz engine-t cserélni, ezért ez elég látványos lenne.

Ott a pont. Simán betehették volna a típust mert az már tényleg assault mechre emlékeztet. Szerintem a bökkenő az hogy 3026-os. Most nem tudom mikor kezdődik a kampány időrendben.

(#119) Varazslo89

Azért egy programmal nézz rá mennyi a GPU hőfokod terhelés alatt. Lehet csak egy újrapasztázás és kitakarítás kell neki csak.

OFF: a @-os félkövéres user kiemeléseket hogy csináljátok? Vagy csak simán félkövérbe rakjátok?

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#126) duvi válasza Ry0K3N (#125) üzenetére


duvi
nagyúr

(#127) Cifu válasza Ry0K3N (#125) üzenetére


Cifu
nagyúr

Simán betehették volna a típust mert az már tényleg assault mechre emlékeztet.

Nekem inkább az a bajom, hogy túl sok hasonló Mech került a játékba így is (Griffin, Shadow Hawk, Centurion és Wolverine pl. csaknem copy-paste eset). Abból a szempontból ez "kedvező", hogy van egy alaposan eltérő Assault Mech. Hogy értelme nincs... az egy másik dolog (egyébként lehet, ha közelharci Mech-re gyúrsz, gondolom nem is gyenge a Banshee).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#128) velizare válasza Cifu (#118) üzenetére


velizare
nagyúr

én erre írtam, hogy balansz szempontok miatt nem rakják be +25 tonnával. a 120 tonnás összsúlyával gyakorlatilag új osztályt nyitna a mostani assaultok felett.
a +25 tonnája nélkül meg... életképtelen a két másik variáns mellett.
de lore szempontból megoldották azzal, hogy ha jól emlékszem, a játék 3025ben játszódik.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#129) Cifu válasza velizare (#128) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem lesz plusz 25 tonna a tömege. :)
Mindkettő 95 tonnás, csak a 3M esetében a 24,5 tonnával több fegyvert / felszerelést rakhatsz fel, mert ennyivel több szabad kereted van a könnyebb engine miatt (380-as engine a 3E esetében 41 tonna, a 285-ös engine a 3M esetében 16,5 tonna tömegű).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#130) velizare válasza Cifu (#127) üzenetére


velizare
nagyúr

redditen mutattak egy brutál meleere kigyúrt atlast, nálam eddig az a nonpluszultra.

#128: jah, mármint 3s. nem tudom, miért gondoltam ezt a hülyeséget. :B

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#131) Cifu válasza velizare (#130) üzenetére


Cifu
nagyúr

Darn, én meg 3M-et írtam 3S helyett... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#132) velizare válasza velizare (#130) üzenetére


velizare
nagyúr

megvan!


igen, az +240 melee sebzés az atlas amúgy sem gyenge 140éhez. és mivel még -dfa self damageos modból is van rajta kettő, azt is lehet vele erőltetni. jump jetből is van rajta három, úgyhogy még egész értelmes sebessége is van, mármint ugrálva.
egyedül azt a kósza heat sinket nem tudom rajta mire vélni. :DD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#133) duvi válasza velizare (#132) üzenetére


duvi
nagyúr

"egyedül azt a kósza heat sinket nem tudom rajta mire vélni."
Talán a Jump Jet miatt van rajta.

(#134) Ry0K3N válasza Cifu (#127) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

A shadow hawkot és a centuriont sosem használtam ugyanolyan konfigurációkkal nekem azok mindig különbözőek voltak. A másik kettőről nem tudok nyilatkozni mert későn voltak meg és nem használtam őket. De ez hogy nagyon hasonlóak inkább a korlátlan hardpoint rendszer hibája. (machine gun=gauss). De itt legalább nem egy totál katasztrófa a shadow hawk hanem élveztem használni ellentétben a táblással. :DDD

Táblásban a 3S pont azért volt jó mert mind közelre mind távolra nagyon fájdalmas tudott lenni. És tette ezt normális heat managementel. [link]

@Duvi <----erre gondoltam

@ cain69 #132

Az igen. Gondoltam rá kipróbálok egy meelee only mechet de még nem jött össze annyi mod hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#135) duvi válasza Ry0K3N (#134) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is :K Pont ahogy most csináltad.

(#136) Cifu válasza Ry0K3N (#134) üzenetére


Cifu
nagyúr

De ez hogy nagyon hasonlóak inkább a korlátlan hardpoint rendszer hibája. (machine gun=gauss).

Az especiel nem, mert itt négy féle hardpoint van (Ballistic, Energy, Missile, Anti-Personel*) és az MG az Anti-personel, a Gauss meg ugye Ballistic...

*Igen, az Anti-Personel valójában inkább Close-Combat lenne helyesen...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#137) Ry0K3N válasza Cifu (#136) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Az nem változtat rajta hogy most van anti personell. Thunderbolton is ott vannak a ballsitic hardpointok MG helyén.

De nekem az a bajom hogy nincs Hardpoint méret korlátozás. Egy Wolverinere is felfér egy AC10 csakúgy mint egy centre. Normális esetben nem elhetne nagyobb fegyvert beletenni mint AC5

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#138) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Kijött a 1.0.2. egy majdnem 1 gigás update formájában (steamen legalábbis majdnem ekkora)

Release 1.0.2 Notes, 5/4/2018

-Fixes to video player codec behavior to resolve .dll access violations that were causing consistent video player crashes for a small set of users.

-Memory management improvements.

-Fixing issues with the Valhalla Shadow Hawk variant failing to load in missions when selected.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#139) duvi


duvi
nagyúr

@Cifu Köszi az összefoglalót! Nagyon jó lett! :K

(#140) Cifu válasza duvi (#139) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bőven lenne még miről írni, de első körben szódával megteszi... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#141) sith7 válasza Ry0K3N (#138) üzenetére


sith7
nagyúr

Jó lett ez a frissítés ?
megoldotta a ram problémákat ?

(#142) duvi válasza sith7 (#141) üzenetére


duvi
nagyúr

Tegnap este kb. 4 órát játszottam és nem volt gond. 16GB RAM +virtuális engedélyezve. Áttettem SSD-re és érezhetően javult a töltési idő.

(#143) Shadowguard válasza duvi (#142) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Akkor nem csak én képzelődtem :) Cirka 7 óra játék alatt nem vettem észre lassulást a töltési időt tekintve és amikor kiléptem sem kellett percekig várnom, hogy magához térjen a rendszer.

Végre meglett az Argo, már szépen el is kezdtem fejleszteni és végül nyugdíjaztam a Firestartert is. Jelenleg két Orion, egy Trebuchet és az LRM-boatnak megcsinált Centurion a csapatom, de kis szerencsével hamarosan már négy heavyt viszek (1-1 darab kell a Thunderbolthoz és a Cataphracthoz is).
Mondjuk a játék szeret szólni, hogy ne bízzam el magam. Tegnap egyik küldetésben még röhögtem is, hogy mit akar a gép a kis light mechjeivel... Egy kör alatt kiszedték a pilótát az Trebuchetból :Y Gyorsan ment is a visszatöltés. Egy-egy sebzés belefér, de halottakat nem akarok :U
Viszont megint lenne két kérdésem :D
1. Úgy érzem ideje bővíteni a pilóták listáját és látom nála, hogy mindenféle dolgok (Marik commoner pld) van felsorolva mellettük. Ezek számítanak valamit később vagy csak érdekességképpen van ott?
2. Aki már nagyon a végén jár, az meg tudná mondani a teljesen felfejlesztett Argonál mennyi a havi fenntartási költség? Csak, hogy mivel számoljak. Egyelőre csak a nagyon alap dolgokat építettem még rá, plusz egy második mechbayt, de azért láttam, hogy vannak drága dolgok.

(#144) Varazslo89 válasza Cifu (#123) üzenetére


Varazslo89
újonc

Igen újonnan is 94 fokon ment a kártya évekkel ezelőtt. kb fél éve csinálja ezt hogy akadnak a játékok szóval inkább lesz helyette nvidia 1060 vagy 1080.

(#145) sith7 válasza duvi (#142) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi a választ

(#146) Cifu válasza Shadowguard (#143) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdekességnek: a játékban a Double és Single Heat Sink vegyesen használható / felszerelhető egy Mech-re. Oké, túl sok DHS nem fog szembe jönni, de azért ez nagyban megkönnyíti a használatát. :)

1. Úgy érzem ideje bővíteni a pilóták listáját és látom nála, hogy mindenféle dolgok (Marik commoner pld) van felsorolva mellettük. Ezek számítanak valamit később vagy csak érdekességképpen van ott?

Csak hátteret ad a karakternek, én nem vettem észre olyasmit, hogy bármit is befolyásolna.

2. Aki már nagyon a végén jár, az meg tudná mondani a teljesen felfejlesztett Argonál mennyi a havi fenntartási költség? Csak, hogy mivel számoljak. Egyelőre csak a nagyon alap dolgokat építettem még rá, plusz egy második mechbayt, de azért láttam, hogy vannak drága dolgok.

Nekem már majdnem maxos az Argo, itt 4 aktív Assault (Roham) Mech-el és 6 eléggé felfejlesztett pilótával (saját plusz 5 zsoldos ugye) olyan fél millió körül van a havi kiadás (tehát egy-egy pénzügyi fordulókor ennyibe fáj 30 naponta). A 3. Mech Bay-en filózom éppen, az még nincs meg, de az már azért plusz 50 000 c-bill költséget jelent - havonta.

A drágább dolgokra is lesz pénzed, de ahhoz haladni kell majd. Így, hogy már 4-4,5 koponyás küldik vannak, nem okoz gondot a fenntartás, ha havi 2-3 küldetést megcsinálok. Egy átlagos küldi alapbeállítással általában 4-5 ezer c-bill, plusz a salvage (az sem rossz, ha egy Shadow Hawk-ot raksz össze, majd adsz el, az önmagában közel fél millió... ).

Viszont a játék is kezd némileg laposodni, mivel van 4 Assault Mech-em, gyakorlatilag eljutottunk oda, hogy nagyon ritkán jönnek szembe nemhogy Light, de Medium Mech-ek is. A legpitiánerebb sarki koldus-kalóz is minimum Quickdraw-ban ül, max. ugye rosszul karbantartott-ban (fél armorja van csak). Ez picit illuzióromboló... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#147) sith7 válasza Cifu (#146) üzenetére


sith7
nagyúr

Viszont a játék is kezd némileg laposodni,

irány a multi :)) ... pvp :)

(#148) Cifu válasza sith7 (#147) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én ugyan nem. :)
A PvP körrendszerű játékban nem az én világom. De jó ideje más játékban sem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#149) Shadowguard válasza Cifu (#146) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Viszont a játék is kezd némileg laposodni, mivel van 4 Assault Mech-em, gyakorlatilag eljutottunk oda, hogy nagyon ritkán jönnek szembe nemhogy Light, de Medium Mech-ek is.

Hát a négy meches limit ezzel jár, de végső soron akkor is ez lenne, ha a tonna lenne maximalizálva. Legfeljebb kevesebb mechet vinne az ember. Emlékszem az MC-ben inkább vittem 5 mechet nyolc helyett, de azok a legnehezebbek voltak. Ha esetleg maradt elég tonna vittem egy plusz javítókocsit.
Esetleg az lehetne megoldás, ha azt mondanák nem lehet csak light-mediumot vinni egy-egy, mert csak, de az ellenfél is csak olyat használ.

(#150) Ry0K3N válasza sith7 (#141) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Nekem iszonyat szaggat még mindig főleg mechbayben. De ez lehet a nagy inventory méret miatt van. Van valami 300 heat sinkem meg medium laserem a többi cuccról nem is beszélve. Ennek a játéknak iszonyat kéne egy normális optimalizálás.

Meg azért örülnék neki adna mást is mint Highlander 733P-t :(((
[link]
Eddig összesen 1 darab king crabet és atlast sikerült összeszedni.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.