Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:46

LOGOUT.hu

Battletech Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Cifu válasza velizare (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyi kiegészítés, hogy úgy is kiesik a Mech a játékból, ha a pilótájának elfogy a HP-ja. Alaphelyzetben 3 van, a Guts tulajdonság adhat többet. Életerőt veszteség, ha fejlövést kap a Mech, ha a stabilitás-sérülés (barna csík) megtelik és a Mech elesik (Knockdown), vagy ha az egyik oldalsó test (side torso) megsemmisült. Emiatt érdemes plusz stabilitás sérülést (+Stb Dmg) okozó fegyvereket használni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) torma1981 válasza Cifu (#51) üzenetére


torma1981
veterán

Alap tulajdonság pontoknál mi micsoda? Guts stb. Mire érdemes menni?

(#53) Cifu válasza torma1981 (#52) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gunnery: Találati esély fegyverekkel
Piloting: Találati esély közelharcnál, bónusz a stabilitásra
Guts: Plusz életerő, kevesebb büntetés AC fegyvereknél a folyamatos tüzelésnél, magasabb limit a túlhevülésnél
Tactical: Látó / szenzor távolság bónusz, csökken minimum lőtáv (a minimum lőtávval rendelkező fegyvereknél), kevesebb büntetés az LRM indirekt tüzelésnél

Mind a négynél van 2-2 extra képesség 4 illetve 8 pontnál, a 4 pontosak a Tier 1, a 8 pontosak a Tier 2 képességek, két Tier 1 és egy Tier 2 kiválasztására van lehetőség, úgy, hogy a Tier 2 csak olyanból választható, ahol a Tier 1-et is kiválasztottad.

Ezek:

Gunnery: Multi-target (több célpontra is tüzelhetsz, érthetően különböző fegyverekkek) és Breaching Shot (nem érvényesül a célpont fedezék (cover) bónusza)
Piloting: Evasive Movement (bónusz elkerülés (Evasine) ha mozogsz), Ace Pilot (alaphelyzetben először mozoghatsz és utána lőhetsz, ennél a képességnél ahogy tetszik, tehát lövés után mozoghatsz)
Guts: Bulwark (ha nem mozogsz, feleződik a bekapott sebzés), Juggernaut (bónusz a közelharcnál)
Tactical: Sensor Lock (lövés helyett befoghatsz egy célpontot, amelyre nem is kell rálátnod, a kör hátralévő részében a befogott célpontra lehet indirekt LRM indítást csinálni, illetve a befogott célpont elveszti az elkerülés (Evasine) bónuszait), Master Tactician (kap plusz egy kezdeményezést (Initiate))

Mire érdemes menni?

Először is én felvettem 600 méterre a látótávolságot, tehát nem érvényes az alaphelyzet. Én 2-2 Mech-et használok 2-2 célra, van 2 "Meat shiled", akik elől vannak és célpontot játszanak, direkt-tüzelésű fegyverekkel bírnak. Nekik a Bulwark kötelező és Sensor Lock / Master Tactician vagy a Breaching Shot jó. Van 2 LRM boatom, nekik a Tactical fontos, de a Breaching Shot a legjobb skilljük (és a Bullwark sem árt).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Köszönöm a tippeket, tegnap este "kicsit" belenéztem a kampányba, nem is volt alvás éjfélig. :DDD Az elején kellett egy kis idő, amíg hozzászoktam, a "három évvel később" missziónak többször is neki kellett futni, de azóta szinte töretlen a haladás. Néha azért muszáj visszatölteni (jó, nem muszáj, de szeretem veszteség nélkül megoldani), időnként produkál vicceseket a játék: mennyi az esélye, hogy 3 Firestarter egymás után fejbe lövi a magaslaton álló mechet lángszóróval? :F Mondjuk ott egyébként is tervezgetni kellett, meglepően kemények ezek a lángszórós vackok (viszont már van egy nekem is, tetszik :DD ).

Egy pár kérdés még:
1. A sztori-küldetéseknél számít, hogy milyen válaszokat adok? A történet gondolom mindenképpen megy tovább, de lesz ennek valamilyen következménye? Illetve az előtörténetnél beállított adatok a plusz párbeszéd-opción kívül adnak még valami pluszt a történetben?
2. A válaszható Salvage-t megéri felhúzni vagy az elején nyugodtan mehetek a pénzre? Eddig csak egyszer éreztem úgy, hogy jó lett volna két alkatrészt választani (ha már ellőttem a Hunchback lábait), egyébként csak random bedobok valamit. Csak az eladási ár is elég vacak.
3. Sztorival megéri haladni? Most kellene mennem az Argoért, de egyelőre inkább mellékküldetéseket csinálok. Csak újabban rászokott, hogy mikor elvállalom kettőt mutat arra a rendszerre, mire odaérek meg egy marad... Ilyenkor pörgessem az időt és cserélődik vagy utazhatok tovább?

+1 Az normális, hogy 5 óra alatt elfogy 16GB RAM? :Y

(#55) Cifu válasza Shadowguard (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

A sztori-küldetéseknél számít, hogy milyen válaszokat adok? A történet gondolom mindenképpen megy tovább, de lesz ennek valamilyen következménye?

Hajdan arról volt szó, hogy igen, több végű lesz a fő szál. Én eddig nem vettem észre nagy dolgokat, de hát még gondolom messze a vége.

Ha meglesz az Argo, akkor lesznek különféle események, amelyeknél a választásodtól függően ideiglenes buff / nerf lesz a Tech (Mech javítási idő) vagy a Med (Mechwarrior gyógyulási idő) terén, avagy vesztesz / nyersz egy kisebb összeget, vagy pedig valamelyik Mechwarrior ideiglenes buffot / nerfet kap (High Spirit -> olcsóbbak a csatában a speciális képességek, a Low Spirit ennek fordítottja).

Illetve az előtörténetnél beállított adatok a plusz párbeszéd-opción kívül adnak még valami pluszt a történetben?

A történetben szerintem nem.

A válaszható Salvage-t megéri felhúzni vagy az elején nyugodtan mehetek a pénzre?

Nehéz megmondani előre, kb. egálban van a kettő alaphelyzetben. Ha ugyanis pl. egy Medium mech-et sikerül kikukáznod (mindhárom darabja megvan) és scrap-eled, az alapból cirka 300 000 c-bill, plusz néha a salvage-ban akadnak plusszos fegyverek. Szóval a Salvage se rossz. Pláne, hogy kb. csak így tudsz Mech-eket gyűjtögetni. És elég ciki, ha szembe jön egy jó kis Mech, de azért nem tudod megszerezni, mert nincs vagy minimális a Salvage....

Máskor viszont a küldetéseknél vannak secondary vagy plusz feladatok (objectives), amelyek plusz 10-25% prémiumot jelentenek - és néha 2 is akad, ami már kétszer plusz 25% is lehet.... Na, ha sikerül egy ilyen küldit kifogni max.-ra húzott pénzbevételnél, az nagyon sok pénzt fog jelenteni.

De csak a teljesség kedvéért: van egy harmadik opció, hogy ha visszább veszed a pénzt és a salvage-t is, akkor plusz reputációt kapsz, amivel az adott küldetés adó frakcióval fog változni a viszonyod. Ha Friendly vagy, akkor +10% a küldetések összege és -5% az adott frakció boltjaiban a cuccok ára, míg ha Allied vagy, akkor +15% és -10% ugyanez.

Eddig csak egyszer éreztem úgy, hogy jó lett volna két alkatrészt választani (ha már ellőttem a Hunchback lábait), egyébként csak random bedobok valamit. Csak az eladási ár is elég vacak.

Mondom, a Mech-ek miatt éri meg...

Sztorival megéri haladni? Most kellene mennem az Argoért, de egyelőre inkább mellékküldetéseket csinálok.

Egyéni ingerencia kérdése, de szerintem az Argo-t minél előbb célszerű megszerezni. Először is az Argo-t is lehet (és kell) fejleszteni, ami sok pénzbe fog kerülni (és a fejlesztésekkel haladva azoknak is van karbantartási költsége, tehát a havi kiadásokban is jelentkezni fog). Viszont nem mindegy, hogy ha ripityára lövik a Mech-edet, akkor 30 nap alatt pofozzák ki, avagy 11 nap alatt, illetve ha megsérül valami alap Mechwarriorod, akkor 30 napra esik ki, vagy csak 15-re.

Szóval az Argo szerintem legyen prioritás, aztán utána ráérsz szórakozni a mellékküldetésekkel.

Viszont az Argo küldetéshez én ajánlom, hogy legalább 3-4 jól felszerelt Medium Mech-ed legyen, jó közepes Mechwarriorokkal...

Csak újabban rászokott, hogy mikor elvállalom kettőt mutat arra a rendszerre, mire odaérek meg egy marad... Ilyenkor pörgessem az időt és cserélődik vagy utazhatok tovább?

Ha magadtól utazol (a Navigation menüponttal), akkor 30 000 c-bill egy ugrás, míg ha a Contract-oknál rányomsz, akkor a megbízó állja ezt az összeget. Olyan nekem még nem volt, hogy az adott bolygón két küldetést jelzett, az egyiket elfogadtam, megcsináltam, majd a másik erre eltűnt.

+1 Az normális, hogy 5 óra alatt elfogy 16GB RAM? :Y

Nem normális, de valami iszonyú tré a játék programozása... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#56) Shadowguard válasza Cifu (#55) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Viszont az Argo küldetéshez én ajánlom, hogy legalább 3-4 jól felszerelt Medium Mech-ed legyen, jó közepes Mechwarriorokkal...

Na akkor ezt még hanyagolom, idáig az előző hsz-ben említett Hunchback volt az egyetlen medium, amivel találkoztam (a tutorialt leszámítva), de az sem standard mech volt: hacsak nem tévedek nagyot hiányzott róla a gépágyú, helyette plusz medium lézerek voltak. Gondolom azon is múlik, hogy szinte csak félkoponyás küldetéseket ad...

Olyan nekem még nem volt, hogy az adott bolygón két küldetést jelzett, az egyiket elfogadtam, megcsináltam, majd a másik erre eltűnt.

Nekem tegnap háromszor is elsütötte. Két küldetést jelzett, elfogadtam, odarepültem és mire végeztem már két másik volt ott... Amihez megint mehettem egy másik rendszerbe. Annyira most még nem gond, 4-5 hónapra elég a keret.

Nem normális, de valami iszonyú tré a játék programozása... :U

Akkor ezek szerint nem nálam van a hiba... Mondjuk kicsit szíven ütött, mert pont a küldetés végén fagyott ki miatta a játék és nem volt mentésem, csak a harc elejéről.
Annyiból egyébként érdekes, hogy másodjára is ugyanazt a salvage-t kaptam a pálya végén, pedig ott volt választék.

[ Szerkesztve ]

(#57) Cifu válasza Shadowguard (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na akkor ezt még hanyagolom, idáig az előző hsz-ben említett Hunchback volt az egyetlen medium, amivel találkoztam

:Y
Az alap, saját kis BlackJack is Medium Mech. ;)

Én egy Panther (PPC és LRM-5) / Vindicator (PPC és LRM-10) / Blackjack (2x Large Laser és 2x Medium Laser, de sajnos elég sokat túlmelegedett) / Shadow Hawk (AC/5, LRM-10, MedLaser) csapattal estem neki, és bizony elég ciki volt a végén, gyakorlatilag mindegyik Mech-em nagyjavításra szorult, belső sérülésekkel, plusz két Mechwarriorom tett egy hónapos látogatást a gyengélkedőre...

de az sem standard mech volt: hacsak nem tévedek nagyot hiányzott róla a gépágyú, helyette plusz medium lézerek voltak.

Nekem nemrég sikerült egy ilyen HBK-4P-t szereznem, és igazából csak az a bajom vele, hogy már van nehezebb Mech-em nála. Mert 8 MedLas-errel felszerelve (a small lasert leszereltem, annyival több páncélt raktam rá) brutális közelharcos (ha nem Desert vagy Martian területen van a harc). Ezért félre van rakva, ha a Catapult K2 és/vagy a Dragon kiesik, mert Meatshieldnek nem rossz. Szóval az nagyon jó kis Mech! :C

Akkor ezek szerint nem nálam van a hiba... Mondjuk kicsit szíven ütött, mert pont a küldetés végén fagyott ki miatta a játék és nem volt mentésem, csak a harc elejéről.

Nekem is kifagyott egyszer, de én minden kör elején mentek, zűrösebb harcoknál minden egyes fordulóban.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) duvi válasza Cifu (#53) üzenetére


duvi
nagyúr

Cifu! Tudom, hogy már van egy topikod, de nincs kedved itt is elvállalni a Topikgazdaságot? Battletech témában szakértő vagy, mind a játékok, mind a háttérinfók terén. Pl. ez a hozzászólásod kapásból mehetne a Téma összefoglalóba. :R

(#59) Cifu válasza duvi (#58) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elvállahatom, de kétlem, hogy akkora forgalom lesz, hogy valóban nagy szükség lenne rá. :DD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#60) duvi válasza Cifu (#59) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor nem lesz sok dolgod vele ;) Tudom, hogy rétegjáték, de a kiugróan jó értékelések miatt várható, hogy fellendül a topik forgalma. Szerintem sokan megvárják, hogy kicsit csökkenjen az ára és behúzzák. Ha szükséges, akkor támogatom a kinevezésedet!

(#61) torma1981 válasza Cifu (#59) üzenetére


torma1981
veterán

Köszönöm szépen a választ. Ezek szerint lehet taktikazni bőven. Még csak a kezdő küldetést csináltam meg. Sokat segít majd a tanácsod.

(#62) Shadowguard válasza Cifu (#57) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Az alap, saját kis BlackJack is Medium Mech.

Ellenfélként gondoltam, amit el is tudok hozni (a tutorialban is van egy centurion, azt sem lophatom) ;) Ha így nézem akkor a Shadow Hawk és a Vindicator is az, amik megvannak az elejétől kezdve.

Viszont közben gondolkoztam kicsit: az Argo küldetés nem martian terület? Mert akkor lehet teszek egy próbát a Firestarterrel. A HBK is arra faragott rá, hogy sikerült megpirítani és utána már csak agyaggalamb-lövészet volt. Mondjuk ott én is mentettem előtte, mert attól féltem, hogy ad egy taslit a kisebbnek, de inkább menekült... Volna ;]

duvi: Én ismerősnek említettem ma, ő konkrétan az első 1-2 patchre vár. Mondjuk én sem bánnám, ha a töltési idő javulna... :N

[ Szerkesztve ]

(#63) torma1981 válasza Shadowguard (#62) üzenetére


torma1981
veterán

Vannak heavy mekkek is? Különböző pálya típus van ahol másik kategóriás mekkek a jobbak?

(#64) Cifu


Cifu
nagyúr

Ellenfélként gondoltam, amit el is tudok hozni

Ja, hogy ja... :)

Ha így nézem akkor a Shadow Hawk és a Vindicator is az, amik megvannak az elejétől kezdve.

Akkor viszont nekifoghatsz nyugodtan, szerintem.

az Argo küldetés nem martian terület?

Nem, Lunar, ott is van egy kisebb nerf a hőháztartásra, de azért nem olyan, mint a Martian / Desert...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#65) Cifu válasza torma1981 (#63) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Mech-ek besorolása (most a kezdeményezésnél tippelek, ugyebár balról jobbra 5-től 1-ig tart a körnél a kezdeményezés, minél magasabb, annál előbb kerülsz sorra a körben, ha neked és az ellenségnek is van azonos kezdeményezésű Mech-je, akkor felváltva jöttök):

Light (20-35 tonna): Könnyű Mech-ek, főleg felderítésre, a játék elején harcra is jók. Alapból 4-es a kezdeményezésük.

Medium (40-55 tonna): Közepes Mech-ek, a játék elején a fő harci Mech-ek, később egyre inkább eltolódik felderítő / taktikai egységgé, akik aféle "mindenre jó" kategóriát képviselnek, rugalmasan használhatóak a legkülönfélébb feladatokra. Alapból 3-as a kezdeményezésük.

Heavy (60-75 tonna): Nehéz Mech-ek, ők a fő harci Mech-ek általában, de a játék elején csak "főellenségnek" fordulnak elő. Alapból 2-es a kezdeményezésük.

Assault (80-100 tonna): Roham Mech-ek, elviekben csak a legkiváltságosabb Belső Szféra tisztek / főtisztek / nemes urak és hölgyek kezeibe kerülnek efféle harci gépek, általában lassúak, de rengeteg fegyverük van és komoly páncélzatuk. Alapból 1-es a kezdeményezésük.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#66) torma1981 válasza Cifu (#65) üzenetére


torma1981
veterán

Ahogy olvason lehetőségeket nekem a távolra lövő egység lesz a haver. Gondolom a felderítő nagyon fontos. Mi a leghasználhatobb csapatosszeallitas? Amint írtad a kozelhatc elég erős. Érdemes ra gyúrni?

(#67) Cifu válasza torma1981 (#66) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy olvason lehetőségeket nekem a távolra lövő egység lesz a haver.

Alaphelyzetben korántsem biztos. Mint írtam, a gyári 300 méteres látó / szenzor távolság messze bekorlátozza a távoli fegyvereket. Egy AC/10-es vagy Large Laser is 450 méteres lőtávolsággal bír, tehát már ezeket is csak úgy tudod kihasználni, ha valaki felderít neked. Emiatt ha hosszú távú fegyverekre építesz, és nem akarsz JSON-t átírni, akkor biza érdemes a kis- és közepes hatótávolságú fegyvereket is számba venni...

Én nem rajongok a közelharcért (igen, sok dolog nevetséges a Battletech világában, kezdve a 90 méteres lőtávolságú géppuskával, de az egymást rúgdaló meg pofozó robotok már a tűréshatáromon túl vannak), ezért írtam át a látó / szenzor távolságot 600 méterre. Ez sem optimális, mert így borul a játékegyensúly, többet érnek a nagy lőtávú fegyverek, az LRM még többet, míg a csökevényes hatótávolságú fegyverek (MG, Small Laser) eléggé elértéktelenedtek.

Gondolom a felderítő nagyon fontos.

Játékstílustól függ. El tudnék képzelni én is olyan összeállítást, amiben négy közelharcos Mech van, működhet is (próbálkoztam AC/20-assal 300 méteres alap látótávolságnál, ha a másik oldalon nincsenek LRM-rakétás egységek / tornyok, akkor végső megoldás szinten lehet aratni velük....). Szóval nem feltétlen kell felderítő. A mostani összeállításomban sincs Könnyű Mech...

Mi a leghasználhatobb csapatosszeallitas?

Próbáld ki a játékot, és találd meg a neked legjobb összeállítást. Mindenki máshogy játszik, lent Cain69 felvázolt olyan változatot, amely a páncélzatra és a jump jetekre helyezi a hangsúlyt. Az is egy életképes verzió.

Amennyire én meg tudom ítélni, "gyári" változatban ki vannak jól egyensúlyozva a fegyverek, tehát nem fogsz nagyon mellényúlni, ha gépágyúkat (AC) választasz, de akkor sem, ha lézereket, vagy rakétákat. Menet közben fogsz majd te is rájönni arra, neked mi tetszik....

Amint írtad a kozelhatc elég erős. Érdemes ra gyúrni?

Gyári állapotban lehet, de akkor tényleg erre érdemes gyúrni, sok páncélzat, gyors és nehéz Mech (a közelharci sebzés a Mech-ed tömegétől függ alaphelyzetben), jump jetek... Én is csinálok most is olyat, hogy ha túl van hevülve a Mech-em, akkor nekirontok, mert megéri...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#68) velizare


velizare
nagyúr

egyébként a ppc értéke félelmetesen amortizálódik, ahogy haladsz előre a játékban. az elején a könnyű mechek közül a jenner egyetlen alternatívája a panther pont a ppcje miatt, aztán a későbbiekben ahogy fel tudsz rakni egy ac/20at és hozzá elegendő lőszert, már egyre kevésbé éri meg ppc-re fittelni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#69) Cifu válasza velizare (#68) üzenetére


Cifu
nagyúr

A rövid látótáv miatt elképesztően erősek a közepes hatótávolságú fegyverek (MedLas, AC/20, SRM2-4-6) alapértelmezésben. Emiatt pedig a Demolisher harckocsi is (2x AC/20... :DDD ), az egyik küldetésben találkoztam 2 Demolisher-el... hát... nem volt szép, ahogy lapos kúszásba mentek át a Mech-jeim... :DDD

Én 600 méteres látótávnál pont, hogy most kezdtem el a PPC-re áttérni, a K2-es Catapult nagyon szépen arat vele. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) torma1981 válasza Cifu (#69) üzenetére


torma1981
veterán

Lehet hülye kérdés de mik ezek a rövidítések? PPC stb. Nagyon nem mozogtam a MW világában.😀

(#71) Shadowguard válasza velizare (#68) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Hát én most sem vagyok oda érte. Alapból van a Vindicatoron (azt hiszem azon), de szerintem az bugos. XCOM sorozat után már nem ér meglepetésként, ha nem stimmelnek a találati esélyek, de nálam még 90%-os eséllyel is érezhetően sokszor megy mellé.
Könnyű mechnek meg ott a firestarter :D Meglepően jól bírja a lövéseket és poén felfűteni az ellenfeleket. Az alap spidernél ezerszer használhatóbb.

(#72) duvi válasza torma1981 (#70) üzenetére


duvi
nagyúr

A legtöbb rövidítés amit fentebb olvashattál, mind fegyver. Pl. a PPC (Particle Projector Cannon) egy nagyon erős energiafegyver. Ha kíváncsi vagy, akkor itt tudsz utánakeresni a sok Battletech rövidítésnek.

(#73) Cifu válasza torma1981 (#70) üzenetére


Cifu
nagyúr

Előre bocsátva: a lőszer azért hátrány első sorban, mert kritikus találatnál (amikor a szerkezet (structure, a narancssárga) sérül) felrobbanhat plusz sebzést okozva és megsebezve a pilótát.

Laser v. Las: lézerfegyverek, Small / Med vagy Medium / Large (Kicsi / Közepes / Nagy) méretben vannak, ebben a sorrendben nő a lőtávolságuk (90, 270 és 450 méter) és sebzésük (15, 25 és 40) - meg a tömegük és a hőgenerálásuk is. A játékban igen pontos fegyvernek számítanak, de ugye hőtermelés árán. A Small Laser közelharci fegyvernek számít, tehát ha közelharcnál automatikusan lősz vele egyet. Az MG-t leszámítva az egyetlen fegyverek, amelyek nem okoznak stabilitás-sebzést a célpontnak.

PPC: Particle Projection Cannon, magyarul részecskeágyú. Viszonylag nagy lőtávolsága van (540 méter), sokat sebez (60), okoz egy kevés stabilitás-sérülést, de piszok sok hőt is generál és van minimum lőtávja (90 méter vagy 3 lépés) amin belül nehezebben találod el vele a célpontot.

AC v. Autocannon: Gépágyúk, AC/2, AC/5, AC/10 és AC/20-as méret van belőle, a szám növekedésével a sebzés is nő (25, 45, 60 és 100), viszont a lőtávja egyre csökken ebben a sorrendben. Hátrányuk, hogy relatíve nehezek, lőszer kell hozzájuk, és büntetés jár a visszarúgás miatt (minden lövés után kumulatív csökken a találati esélyed, ha egy körig nem lősz, nullázódik a büntetés), előnyük, hogy jó a hatótávolságuk, még az AC/20-nak is 270 méter (annyi, mint a Medium Lasernek) és a sebzésükhöz képest kevés hőt termelnek. Az AC/2-nek és az AC/5-nek van minimum lőtávja is.

MG: Géppuska, könnyű, kicsi, de a hatótávolsága a dugós puskáénak felel meg (90 méter vagyis 3 lépés). Itt azzal bolondították meg, hogy egyfelől rögtön többet lő (5x 3 sebzés, ami a tömegéhez képest sok), másfelől közelharcnál automatikusan lősz vele.

SRM: Rövid hatótávolságú rakéta, a szám utána azt mutatja, egy indításnál hány rakétát lő ki (2-4-6). 270 méter a lőtávja (mint az AC/20-nak és a MedLas-nak), viszonylag sokat sebez (8-at per rakéta), hátránya, hogy kell hozzá lőszer, és viszonylag sok hőt generálnak. A rakéták találati esélye minden egyes rakétánál számítódik, tehát ha 80%-os találati esélyed van egy SRM-6-nál, akkor mindegyik rakétának egyenként 80% esélye van a találatra. A másik jellemzőjük, hogy mindegyiknél véletlenszerű, hogy melyik testrészét találja el a célpontnak. Emiatt szokták sörétes puskának is csúfolni, mert kb. úgy viselkednek a rakétát, mint a sörétraj...

LRM: Nagy hatótávolságú rakéta, a szám utána az egy lövésnél indított rakéták számát jelöli (5-10-15-20), a játékban csak az AC/2 tud messzebb lőni (meg a Gauss Rifle) mint az LRM, ráadásul (legalábbis tudomásom szerint) a játékban az egyetlen fegyver, amelyik indirekt is tud lőni, tehát neki nem kell rálátni a célpontra, elég, ha az egyik társad rálát, a rakéták ilyenkor ballisztikus pályán repülve kikerülik az akadályokat. A sebzése fele akkora, mint az SRM-nek (alapból 4 per rakéta), és az SRM-hez hasonlóan itt is él a "sörétraj" effektus, vagyis nem egy ponton, hanem szétszórva kerül a sebzés kiosztásra. Relatíve nehezek és ugye lőszer is kell hozzá. Alapból 90 méteres minimum lőtávja van.

LosTech, vagyis eltűnt/elveszett technológiák, de lehet, hogy feltűnik a játékban (a táblás játékból vannak az infok, tehát nem a játékbeli hatásukról írok):

Gauss Rifle: Gaussz-ágyú, vagy Elektromagnetikus ágyú (EM ágyú). Nagyon nagy lőtávolságú, nagy sebzésű, nehéz, de kevés hőt termelő, és nem robbanó lőszert használó fegyver.

Pulse Lasers: Pulzus lézerek, a lőtávja és a sebzése azonos a sima lézerrel, de körönként kétszer lőhet - és emiatt kétszer annyi hőt is termel. Cserébe nehezebb, mint az azonos típusú sima lézer.

ER Laser. Nagy hatótávolságú lézerek, a sebzésük azonos a hagyományos lézerekével, de messzebb lőnek - és több hőt termelnek.

ER PPC: A PPC-vel megegyező sebzésű, de annál nagyobb lőtávú, viszont több hőt is termelő PPC variáns.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74) Cifu válasza Shadowguard (#71) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Vindicatoron PPC van, hátránya ugye, hogy van minimum lőtávja... ;)
A Hunchback 4G-n van AC/20. Durva, ha betalál. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#75) duvi válasza Cifu (#73) üzenetére


duvi
nagyúr

Na ez is mehet majd az összefoglalóba :K Az új játékosoknál ezek mind visszatérő kérdések lehetnek.
Szerk:
Látom már be is állították a Topikgazda funkciót. Köszönjük, hogy elvállaltad! :R

[ Szerkesztve ]

(#76) velizare válasza Cifu (#69) üzenetére


velizare
nagyúr

annyira fura a catapult... ez a mech nálam mindig lrm boat volt. most meg rá se lehet rakni a kilövőt. :(

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#77) torma1981 válasza Cifu (#73) üzenetére


torma1981
veterán

Ohh ez aztán részletes információ.
Köszi szépen. A hő termelést lehet csökkenteni is valamivel? Láttam ha nem lösz akkor hűl a mekki.

(#78) Cifu válasza velizare (#76) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én ketté választanám a problémát.

Anno még az MWO kapcsán találkozott a Piranha Games Interactive azzal a problémával, hogy mi a frászt kezdjen a "minmax"-olókkal, akik ugye a játék lehetőségeit kihasználják - maximálisan. A minmaxolók csinálják az LRM-boatokat, MedLas-boatokat és így tovább. Ráadásul alaphelyzetben ugye a Battletech szabályai szabad kezet adtak, tehát a legnagyobb nyugalommal tudtál egy Hunchback-ből mondjuk 2 PPC-s Mech-et építeni, vagy egy Warhammerből LRM-boatot. Ezzel alapból törik a játékmechanika azon része, hogy minden Mech-nek "specifikus" feladata, egyfajta "stílusa" van.

Jött az isteni szikra, hogy az un. Hardpoint-rendszerrel (~rögzítési pont) meg tudják oldani a problémát. Így például nem fog senki hat MedLas-t rakni mondjuk egy Panther-re, csakmertazért. Van egy energiafegyver-pontja a karján, egy rakétapont a törzsön, és kész. Ezzel lehet játszani - megadja a játékosnak a "customizálom a Mech-em" érzést, de keretek közé szorítja.

A Kurita-féle Catapult más tészta, ez még az 3025-ös Technical Readout-ból származott, megemlítették, hogy van ilyen, csak anno nem volt túl népszerű - 2 PPC-s Mech-nek volt már elég főváltozat, nem hiányzott plusz egy, így a kutya nem foglalkozott vele. Csakhogy jött a Mechwarrior: Online, és a Catapult K2 roppant népszerű lett. És paradox módon nem is PPC-vel, hanem két Gauss-al (mert az oldalsó testbe rakott MG-k miatt ugye volt Ballistic Hardpointja). Ennyi...

A Catapult nálam is főleg LRM-boat lenne (de én még nem találkoztam C verziós Catapulttal a játékban, igaz K2-essel is csak egyszer....), de az ilyen alváltozat dolgok especiel nem zavarnak.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#79) Cifu válasza torma1981 (#77) üzenetére


Cifu
nagyúr

Heat Sink-nek (kb. radiátor vagy hűtő) hívják, 1 tonna és 1 crit helyért nyújt 3 pontnyi hőelvezetést.

De ugye a hatékonysága függ a biome-től (vagyis hogy milyen pályán vagy), a hideg helyeken (pl. Tundra) jobban hűt, több hőt vezet el, a forró és/vagy légüres helyeken (Desert vagy Martian) viszont kevesebbet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#80) Cifu


Cifu
nagyúr

Na, az Összefoglaló elkezdve, ha valaki szeretné bővíteni, nyugodtan küldje el priviben, vagy rakja be ide.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#81) velizare válasza Cifu (#79) üzenetére


velizare
nagyúr

később lesz dupla heat sink is, 3 hely, 1 tonna, és 6 hőt vezet el/kör.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#82) Ry0K3N válasza Cifu (#78) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Ez a hardpoint rendszer jó lett volna ha ezzel együtt korlátozták volna a hardpointok méretét is. Mert így kapunk olyan agymenéseket mint a gauss torzós catapult.

A táblás szabályai szerint valóban megengedi hogy csinálj a warhammerből LRM boatot de ez annyi időbe és pénzbe kerül hogy veszel belőle inkább 2 archert és nem kap negatív módosítókat a mech.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#83) Cifu


Cifu
nagyúr

@cain69: Köszi, belerakva az összefoglalóba.

@Ry0K3N: Szvsz a hardpoint rendszer a Battletech-ben (ebben a játékban) jól működik, ennél tovább nem kellene korlátozni a személyre szabást. A Mechwarrior Online esetében ezer sebből vérzik a dolog, szvsz ott szúrták el, hogy nem 3015-3025 lett az időszak, hanem mindenáron be akarták hozni a Csillagligás cuccokat és a Klánokat. Ha nem lenne Gauss, nem lenne ECM, nem lennének ER fegyverek, és mindenek előtt nem lennének a Klános cuccok, sokkal normálisabb lehetne a játékegyensúly. Ez nem ott ment félre, hogy Gauss-t lehet egy Catapult K2-re rakni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) Cifu


Cifu
nagyúr

Kijött a v1.0.1:

Changelog:

Trial fix for an issue where save games could sometimes fail to appear upon re-launching the game.

Trial fix for some occasional crashes when loading back into the sim-game scene.

We now immediately apply changes to the windowed mode and fullscreen monitor selection settings.

Added the ability to change the Callsign associated with your multiplayer profile.

Fixed issues with the Vsync setting sometimes not applying correctly.

Setting Vsync to be ON by default.

Capping framerate at 120 when Vsync is OFF.

Fixed an issue where redeeming a valid unlock code could cause a long loading screen.

Fixed an issue where 'Mech model variants unlocked using an access code could be seen clipping through other Argo UI screens, after selecting the unlocked 'Mech in the Mech Bay.

Fixed minor graphical issues with the pre-order Shadow Hawk Umbra skin.

Fixed an issue where enemy AI could sometimes act slowly during Defend Base contracts.

Improved loading sequence stability when alt-tabbed.

Support for non-standard Steam install directories (directory paths with special characters like "=" in them.)

Removing debug F6 pilot-injury hotkey.

Adding version number display to the Main Menu.

Adding protections for errors in the GOG Galaxy client when playing through GOG.

Making DirectX 11 a required component in Steam and GOG installers.

Known Issues

If you are fielding a Shadow Hawk with the Valhalla paint job, all combat missions will fail to load. This includes loading combat save games as well as dropping from your Dropship. To work around the issue in Skirmish, remove the Valhalla Shadow Hawk variant from your lance. To work around the issue in Campaign, change the Shadow Hawk paint job to one of the base options. We will fix this asap (v1.0.2).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#85) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Tegnap este maradtam a mellékküldetéseknél, néha azért csalóka az info. Félkoponyás assassinate küldetés végén olyan szépen futottam bele egy centurionba, mint annak a rendje. Ha előre tudom, hogy ez jön ellenem akkor kértem volna több salvage-et. De két darabot így is elhoztam belőle, mire éjfél után befejeztem már találkoztam mindenféle szépséggel, némelyikből már két darabom is van.
Csak az utolsó küldetésnél szívtam meg, elfelejtettem menteni az elején és majdnem a fejemre dobta le az enemyt a bázisfoglalásnál: Jenner-Panther-Commando-Griffin... Első sorozat kapásból kiszedte a firestarter lábát... Egy katapultálás után még próbálkoztam, de mikor a BJ is elveszítette a karját inkább hagytam... Majd ma :D

Egyébként mennyi reputáció kell mire látom valami hasznát is? Vagy amíg nincsenek nehezebb küldetések ne is foglalkozzak vele? Van pár felesleges mechem, nem tudom megéri-e várni. Már ha nem értettem félre és az eladásra is vonatkozik a bónusz.

Azt jól látom, hogy a loading speed nem javult? :(

(#86) Cifu válasza Shadowguard (#85) üzenetére


Cifu
nagyúr

A koponyák száma a rendelkezésre álló információk alapján való küldetés-nehézség meghatározásról szól. Van, amikor messze nem fedi a megbízó információja a valós helyzetet - ilyenkor repül a kaki a ventillátorba...

Én is így jártam tegnap este, 3 koponya, nekem van egy Quickdraw (LRM-boat), Trebuchet (LRM-boat), egy Catapult K2 (2x PPC) és egy Dragon (AC/10 és két MedLas). Indul a küldetés, ellenfél egy Quickdraw, egy Catapult C1 (végre LRM boat, nyami-nyami, kell(ett volna)), egy Wolverine és egy Cicada. Nagy nehezen kilövöm a C1 mindkét lábát, lenyomom a Cicadat, majd szól, hogy jön az erősítés. Egy Black Knight (75 tonna), egy Thunderbolt (75 tonna) és két Quickdraw (60 tonna), úgy, hogy a Wolverine és a Quickdraw már a nyakamon van... :Y
Hát nem lett szép vége, majd újra neki kell esnem a küldetésnek, és feltehetően a Dragon helyett majd viszek mást, vagy nem tudom, mert sajnos ripityára lőtték és a Desert biome miatt csak minden második közben tudott lőni mindkét PPC-vel. Így pedig nem kicsit, nagyon lettem laposra verve...

Egyébként mennyi reputáció kell mire látom valami hasznát is?

Pontosan nem tudom, dea következő opciók vannak:

Loathed: gyűlölnek, 90%-al kevesebbet fizetnek küldetésekért, és a bolygóikon nem tudsz vásárolni.
Hated: utálnak, 50%-al kevesebbet fizetnek, és 50%-al többe kerül minden az adott frakció boltjaiban.
Disliked: nem kedvelnek, 10%-al kevesebbet fizetnek küldetések után, és 20%-al drágább a boltjaikban minden.
Indiferendt: semleges vagy, nincs se bünti, se bónusz.
Liked: +5% bónusz a küldetések után
Friendly: +10% bónusz a küldetéseknél és -5% engedmény a store-ból az adott frakció bolygóin
Allied: +15% bónusz a küldetéseknél és -10% engedmény a store-ból az adott frakció bolygóin

Az Arano Restoration-al viszonylag hamar Allied-be kerülsz, szóval velük érdemes kezdeni a grindelést. :)

Ha más frakciókat grindelsz, akkor csinálj úgy küldetést, hogy a Price és a Salvage csíkot is visszább veszed - alattuk van egy harmadik, a Reputation, ha áron alul / kevesebb salvage-al csinálod meg, akkor plusz reput kapsz az adott frakcióval.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#87) Shadowguard válasza Cifu (#86) üzenetére


Shadowguard
senior tag

A koponyák száma a rendelkezésre álló információk alapján való küldetés-nehézség meghatározásról szól.

Ezt mondjuk jó tudni, így később már nem érnek meglepetések. Bár a tegnapi utolsótól eltekintve eddig csak örültem neki, ha eltérés volt. Ott sem lenne baj, ha véletlenül nem aktiváltam volna az enemyt és nem a puszta közepén állna az egész csapatom. Általában az ilyen bázisfoglalós küldetéseknél szépen bepakolok mindenkit egy magaslatra, a Firestarter aktivál és fedezékbe húzódik, aztán jöhet a céllövészet. Na ez itt most fordítva működött: az enemy jött ez erdőből én meg lettem a céltábla.
Ha más nem újrakezdem a küldetést, csak az autosave a pálya elé dob vissza és akkor újra is sorsol mindent. És én szeretném azt a Griffint :K

Az Arano Restoration-al viszonylag hamar Allied-be kerülsz, szóval velük érdemes kezdeni a grindelést.

Szerintem ők még nincsenek is meg... Tegnap bő öt óra alatt nem jutottam el az Argo-ig :DDD Pedig már féltávon azt mondtam, hogy a következő küldetés az lesz. Csak olyankor vagy jól fizető küldetést dob fel vagy assassinate-et. Utóbbinál a célpont szinte mindig mediumban ül és lassan időszerű lenne lecserélni a Firestartert valami nagyobbra. Bár a lángszóró továbbra is jó móka... Nagyobb mecheknél van esetleg olyan, amire szintén rá lehet dobni 6 flamert?

(#88) velizare válasza Shadowguard (#85) üzenetére


velizare
nagyúr

Egyébként mennyi reputáció kell mire látom valami hasznát is?

a már említett diszkontokon kívült bizonyos (mellék) küldetéseket csak egy bizonyos rep szint felett vállalhatsz el. bár általában ha már sikerül bármilyet elvállalni, akkor ott lemondva a pénzről és a zsákmányról fel tudod annyira tolni, hogy bármit elvállalhass, szóval szvsz még ne foglalkozz vele, legalábbis amíg idegen területre (enfe, drakón, stb.) nem mész. a kapellánok aktívak a restauráció területén, az ő standingjukat tudod növelni a küldijeikkel.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#89) Cifu


Cifu
nagyúr

Megcsináltam a fegyverek összesítését, sajnos a lőszereket fejből csináltam, ott lehet, hogy tévedtem.

Plusz az összefoglalót tovább bővítettem, lehet olvasgatni. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#90) Ry0K3N válasza Cifu (#83) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Az időszak tökmindegy, meg milyen fegyverek vannak benne. Az egész ott kezdődik hogy egy pontban összpontosított tűzerőd van, mikor úgy kellett volna megoldani mint World of Tanksben hogy van egy célzóköröd és azon belül random lőnek a fegyverek. Ez sokkal jobban reprezentálná a táblásat és nem lenne ez a torzó high mount arm shiled meta 2x annyi páncélzattal. (ami így sem elég).

Minden mást meg ki lehet balanceolni csak hozzáállás kérdése. Én meg tartom magam ahhoz hogy egy hardpoint ahol machine gun volt ne lehessen már belerakni gauss ágyút. Táblásban is szabály van rá hogy nem rakhatsz nagyobb fegyvert a helyére hacsak nem küldöd el a gyárba szétszerelni az egészet de akkor nem lesz ugyanaz a gép.

#89 Tökjó táblázat. Én még személy szerint kiegészíteném ilyenekkel hogy tonna/sebzés hőgenerálás/sebzés. Anno még mechwar 4 mercenarieshez csináltam egyszer ilyet.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#91) Shadowguard válasza Cifu (#89) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Hmm, azt tudtam, hogy tonnánkénti sebzést tekintve jobb az LRM5, de azt nem, hogy ennyivel :Y Ott volt előttem, de nem számoltam utána.
Köszönöm a táblázatot, utólagos engedelmeddel ki is nyomtattam magamnak. Tudom, hogy minden adat megvan a játékban is, de így sokkal átláthatóbb (nekem legalábbis).

Esetleg annyit meg tudsz mondani még, hogy a +-os fegyvereknél ez mennyivel módosul? :U Én ugyan még nem találtam olyat, de hallottam meséket róla :D

(#92) Cifu válasza Shadowguard (#91) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmm, azt tudtam, hogy tonnánkénti sebzést tekintve jobb az LRM5, de azt nem, hogy ennyivel

Emiatt (is) kellett a Hardpoint-rendszer, mert legalábbis tömeg/sebzés alapján sokkal jobban megéri 4db LRM-5-öt felrakni (4x2 = 8 tonna), mint egy darab LRM-20-at (10 tonna). Persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy viszont hőgenerálás szempontjából sokkal rosszabb (4x6 = 24 heat vs. 18 heat). Lehet játszani ezzel szépen. ;)

Esetleg annyit meg tudsz mondani még, hogy a +-os fegyvereknél ez mennyivel módosul?

Az összefoglalóban írtam róla, három féle lehetőség van (a Flamer a negyedik):

-Plusz sebzés (kisebb sebzésnél (50 alatt) +5, nagyobb sebzésnél (50-100) +10)
-Plusz 25% kritikus sebzés esély
-Plusz találati esély

Két pluszosnál két fenti valósul meg - ez lehet mondjuk dupla plusz sebzés vagy plusz 25% kritikus sebzés és plusz találati esély, és így tovább. Három pluszos csak a Ballisztikus Fegyvereknél fordul elő.
Egy kivétel is akar: a Flamer+ dupla akkora hősebzést okoz.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#93) Amartus


Amartus
senior tag

Azt hol lehet látni, hogy az ellenfél milyen messze van? Ez ugye a fegyverek hatékonyságához kellhet. Százalékosan kiírja, hogy talál - nem talál, de jó lenne látni a távolságot is.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#94) Cifu válasza Amartus (#93) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezt sehol sem írja ki...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#95) Ry0K3N válasza Shadowguard (#85) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Eladott mechekre nem vonatkozik a frakció repu ahogy észrevettem sajnos pedig jó lenne. Én úgy vettem észre legjobb mndig fele-fele arányban hagyni a salvaget és a pénzt. Sosem lehet tudni mi jön veled szembe és akkor már késő bánat.

#87)
És én szeretném azt a Griffint

Az a gép nekem totál kimaradt. Mire oda jutottam hogy lett egy végre már thunderboltokkal rohangáltam. Így ment a hangárba porosodni.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#96) Cifu válasza Ry0K3N (#95) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az alap Griffin nekem bevált PPC + LRM-10 kombóval, ugrójet-ekkel a hűvösebb helyeken mint felderítő / meatshield opció. Forróbb helyekre egy Wolverine-t vittem AC/10 + LRM-10 kombóval. Őket a Catapult K2 váltotta 2x PPC-vel, csak meleg éghajlaton nincs opcióm igazán...

Egyébként a játék azon szakaszában, amikor már 75 tonnás Mech-ekkel rohangálsz, látod értelmét kisebb Mech-ekkel menni? A Reddit AMA-n is szóba került, hogy majd ráfeküdnek később arra, hogy optimalizálják a játékmenetet, mert kissé Lyrán utóérzés (állítólag) a játék vége - tök mindegy milyen küldetés jön, vidd a legnehezebb Mech-eket, és kész...

Ez csak azért piszkálja a csőröm, mert él bennem a kisördög, hogy a dinamikus küldetéseket a saját drop-tonnage (össz-tonnaszám) alapján határozza meg, és ha könnyebb Mech-ekkel megyek, akkor ellenfélnek is könnyebbek jöhetnek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#97) velizare válasza Cifu (#96) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, ha pl. a csillagliga raktár felfedezése után visszamész a kezdőterületre, és ott 2 koponyás küldit ad, akkor továbbra is max 60-65 esetleg egy darab 75 tonnás mechet tesz be ellenfélnek, meg sok kicsit (20-35t), akkor is, ha 350 tonnányi mechet dobok rájuk.
sőt, ha olyan a küldi, hogy még tornyok is vannak benne, akkor ez még tovább csökken, a nehéz mech szakaszt akár kompletten is kiválthatják tornyokkal.

kéne egy spoiler gomb. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#98) Cifu válasza velizare (#97) üzenetére


Cifu
nagyúr

[spoiler] Ilyesmire gondolsz? :D [/spoiler]

Na, az a RiOS-ben nincs... :(

De köszi, így akkor azért nem dobálom ki a közepes Mech-eket, csak elrakom a raktárba...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#99) Ry0K3N válasza Cifu (#96) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Na a Wolverine meg a másik ami ugyanúgy járt mint a Griffin. Pedig azt ki akartam volna próbálni. Medekből nekem shadow hawk meg centurion volt sok.

tök mindegy milyen küldetés jön, vidd a legnehezebb Mech-eket, és kész...

Sajnos jelenleg ez a helyzet. Ha egy heavy szakaszba beviszel is egy medet felderíteni azt vagy sensor lockolják vagy bulvarkban is szarrá LRM-ezik a nehezebb gépek hogy hátraesik. Ha meg hátul maradsz vele akkor meg nincs értelme hozni. A látótávolság és a szenzortávolság nagyon kevés mint írtad. És a light med mechekek nagyon kevés a pipje de ez lehet azért van mert az ellenfélhez is majdnem ugyanolyan skilles pilótákat rak akik ugyanúgy használnak skilleket meg gondolom magas gunnerijük van úgyhogy ritkán hibáznak.

Most már 4,5-5 koponyás küldiket viszem ahol általában az a taktika hogy lebulwarkolok 3 highlandert és várom hogy rám jöjjön az ellenfél ahol hátul vár rájuk egy 4xLRM15 stalker.

Egyszer próbáltam nehezebb gépeknél vinni egy grasshoppert felderítőnek de az is csak úgy működött hogy minden ugrás után nyomtam neki a -50 damage skillt mert ripityára lövik máskülönben.

Ez csak azért piszkálja a csőröm, mert él bennem a kisördög, hogy a dinamikus küldetéseket a saját drop-tonnage (össz-tonnaszám) alapján határozza meg, és ha könnyebb Mech-ekkel megyek, akkor ellenfélnek is könnyebbek jöhetnek...

Na erről nem tudok, ezt le kéne tesztelni.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#100) Cifu válasza Ry0K3N (#99) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na a Wolverine meg a másik ami ugyanúgy járt mint a Griffin. Pedig azt ki akartam volna próbálni. Medekből nekem shadow hawk meg centurion volt sok.

Amíg Med-ek ellen harcolsz, addig kb. ugyan az, mint a Shadow Hawk, csak a ballisztikus fegyver ugye a kezén van, tehát ha arra kerül a sor, hamarabb critelik. Nekem annyira nem tetszik...

Ha egy heavy szakaszba beviszel is egy medet felderíteni azt vagy sensor lockolják vagy bulvarkban is szarrá LRM-ezik a nehezebb gépek hogy hátraesik.

Ezt vettem én is észre - az AI első sorban a legkönnyebb Mech-eket szemezik ki, kivéve, ha nem látnak rá. :(

Most már 4,5-5 koponyás küldiket viszem ahol általában az a taktika hogy lebulwarkolok 3 highlandert és várom hogy rám jöjjön az ellenfél ahol hátul vár rájuk egy 4xLRM15 stalker.

Ehh...

Azért gáz, mert az Assault Mech-ek közül kb. az Awesome és a Battlemaster a két opció a felhozatalból, amelyik tetszik. Bár ez olyan, hogy az Urbie a kedvenckém, oszt azt sem láttam sehol... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.