Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) ciry válasza mackosajt (#18991) üzenetére


ciry
őstag

Valóban hülyén fogalmaztam.
Szabályok:
Pár egyszerű szabály, amit ajánlott betartani a szervereken (megszegésükért kick/ban járhat):
- Tilos a Baserape >> A támadók fő bázisának védők általi támadása. Nem lövöldözünk be a bázisukra, nem randalírozunk ott.
Port Valdez mapon a védők felmehetnek a támadók dombjának elejére megölni a snipereseket, de onnan a bázis, és a felőle érkező játékosok ill. járművek, ejtőernyősök felé irányuló lövések tilosak. Utóbbiakra a védők saját bázisukról ill. környékéről szabadon lőhetnek.
Előfordulhat olyan szituáció, hogy védőként az adott map következő részének megnyitásakor valaki bent ragad a korábbi bázisán, és az újraéledő ellenség között találja magát. Ekkor megengedett a gyilkolászás, amíg bírja szusszal az illető. De ez nem azt jelenti, hogy leghátra osonva huzamosabb ideig büntetlenül hátbatámadhat mindenkit.
- Spawn camp >> Tilos a spawn, azaz újraéledési pont folyamatos figyelése és az így éledő ellenségek sorozatos legyilkolása.
- Tilos a támadók járműveinek ellopása a bázisukról. Kivételt képez Rush módban a map következő részének megnyitásakor az ellenség (korábban saját) bázisán rekedt játékos tank ill. egyéb jármű eltulajdonítása.
- A szervereken csalásnak, káromkodásnak, személyeskedésnek, másik egyén vagy csapat teljesítménye ill. sniper, M60, tank stb. fegyver használata miatti hőbörgésnek helye nincsen!
- CG-t/RPG-t/egyéb vállról indítható rakétát elsősorban járművek és épületek ellen használjatok! Ne használjátok őket direkt gyalogság ellen. Egy-egy, vészhelyzetben emberre kilőtt rakéta nem büntetendő, sorozatos emberre lövésért viszont kick/ban jár!
- Csapatonként max. 4 sniper fegyvert használó játékos játszhat.
- Admin joggal nem rendelkező, ennek ellenére admint játszó emberek végleg bannolva lesznek a szervereinkről!
- Teli szerverek esetén magyar játékos részére való helycsináláskor külföldi játékos kerül kick-re (k/d arány alapján) Kérjük mindenki szíves megértését.
+ egy bónusz: Aki az adminokat szándékosan félrevezeti (pl. x.y. folyamatosan CG-t használ emberre, és a valóságban nem is így van) vagy az adminprogramot szándékosan kijátsza, szemrebbenés nélkül kap egy hét ban-t!

Zsír friss:
Amit még érdemes megemlítenem, Conquest módban ma végre sikerült letesztelni valamit.
Így a következő dolgok kerülnek beállításra a napokban:
(egyenlőre csak conquestben)
Bázisra belövés, onnan kilövés bármilyen fegyverrel, mortarral, járművel elsöre figyemeztetéssel, másodikra adminkillel, harmadikra 10 perc ban-al jár.
A légvédelem ez alól kivétel. Annak kb 20 méteres körzetében lehet gyilkolászni, illetve a légvédelemmel is kifelé lőni. A trükközések elkerülése végett, a légvédelem mellől sem lehet sniperezni büntetés nélkül.

Tényleg nem sok, de szerintem már te is unod.

gabipaci: nem tudom mit béreltem én Voyage barátommal, de összességében jó tudni, hogy csak a baj volt velem.
Majd a sok ruszkival ellesztek.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#19002) mackosajt válasza ciry (#19001) üzenetére


mackosajt
addikt

Én nem azt kértem, hogy idézd be a szabályzatot, hanem sorold fel, hogy mi az új!
Ami a szabályzatban van, az a félreértések elkerülése érdekében van olyan bőven kifejtve!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19003) ciry válasza anshin (#18998) üzenetére


ciry
őstag

M136 AT4 még erősebb.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#19004) eugabesz


eugabesz
őstag

Egyébként nagyon enyhe kis szabályaitok vannak...Nálunk ilyenek azért nincsenek,mert nincs kedvem az admin-progit lesni a játék helyett.
Ha valaki randalírozik a főbázison,azonnal ban,végleges.Ha valak káromkodik,mint a kocsis,megsérti a másikat ban,azonnal és végleg.
Hogy esetleg kiürül a szerver?Na és?Visszaadom a bérlést oszt jóccakát.
Nincs 3 nyelvű szabályzat,le van írva a bejelentkezési képernyőn oszt jó napot!
Aki meg egymás felmenőit szidja,arra nem kell szabály.Sem figyelmeztetés.
És igen,nálunk is van csipakorlát (4),de csakis figyelmeztet,ne használd kérlek,aztán ennyi.
Én sem tartom/tartottam jó megoldásnak az azonnali halált az 5-dik csipának.
Néha egész jó játék is ki tud alakulni a szerveren így is ,néha meg nem.Ez az ilyen tipusú szerverek átka.A sok szabály mindig is a játék rovására ment,s ezen nem változtat senki,sőt,semmilyen jól működő admin progi.
Egy jól működő admin program tudja a mappokat váltani,látni a pályát a játékosokat benne,vezérli a szerver működéséhez elengedhetetlen szabályokat (kill cam stb.) oszt jó éccakát.Semmi többet nem ÉRDEMES elkövetni vele.Tapasztaltam,nem a levegőbe beszélek higgyétek el.

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/610c87c4-25bc-4840-bd47-bf16b3cbb4cc/IRAM-Clan-Hungary-60-Hz/

(#19005) Def26 válasza eugabesz (#19004) üzenetére


Def26
félisten

Tökéletesen egyetértek. :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19006) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Tegnap voltam egy olyan szerveren(sajnos nem írtam fel melyik, mert össze vissza járok) ahol a kedves csapatom Port Valdezen(CQ) miután elfoglaltuk a 3 pontot is felmentek az ellen bázisára(amcsi oldalra) irtani. Kb fél perc ha eltelhetett és jöttek a szerver üzenetek, hogy kickelték az ott lévőket br miatt. Nem tudom mivel oldották meg de ez az igazi intézkedés...

(#19007) Zolás: nekem még csak ~300 kill van vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#19007) Zolás


Zolás
addikt

Jobb későn mint soha :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19008) r-chee


r-chee
őstag

Szerintem itt sokan már azt sem tudjátok, hogy magatokkal egyetérteket-e :D .
Mindenesetre az adminoknak sosem volt könnyű, és sosem lesz az.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19009) eugabesz


eugabesz
őstag

Jah,Atya!!..majd elfelejtettem...tudom nem itt kéne,de már megragadom az alkalmat..Ha még egyszer bejösz a főbázisra helivel és a lövészed kilövi az éppen felszálló helinket,repülsz. :DDD
Remélem értve vagyok.Akkor is csak azért úsztad meg,a "kollégáddal/lövészeddel" ellentétben,mertvége lett a map-nak és már nem játszottál a következőn.
Szeretem,ha a játékosok azt az egy nyamvadt szabályt betartják,s semmi közöm hozzá,hogy amúgy nem szoktál renitens módon viselkedni...most az egyszer még szólok,többet nem.

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/610c87c4-25bc-4840-bd47-bf16b3cbb4cc/IRAM-Clan-Hungary-60-Hz/

(#19010) eugabesz válasza F_Zolee (#19006) üzenetére


eugabesz
őstag

Aha,ez nálunk is így van,csak legközelebb figyelj jobban,mert a szerverüziben azt írja,ám utána nem sokkal azt is írja,hogy ban...Az ilyenre nincs mentség.Lőjjön le ha kijöttem a bázisról,vagy akár kívülről! is lelőhet,ha volttam olyan balfék,hogy nem jól helyezkedtem,de ne jöjjön be a lezárt bázisra randalírozni,irtani a népet,még ha az olyan "jó buli" is lenne.

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/610c87c4-25bc-4840-bd47-bf16b3cbb4cc/IRAM-Clan-Hungary-60-Hz/

(#19011) ciry válasza gabipaci (#18997) üzenetére


ciry
őstag

Annyit még kihagytam, hogy leszarom, mit gondolsz, te akkor is csak kívűlről szemlélted azt, amit mi játék közben.
Lehet itt beszélni bézrépről, meg bázisra belövésről, majd ha nekem is itt vagy az sg-n kell magyarázkodnom unfair játék/ostoba kick miatt, majd írj.
A szuper programodat próbáltuk ki Ádámmal és jeleztük a problémás pontokat, az se számított, jelöljem be térképen :D
Én nem a térképet bámulom(nem is tudok kijönni belőle), hanem BELÜLRŐL SZEMLÉLEM a dolgokat és meg is mutattam volna, de nem volt kinek. Persze a baserape részét megjegyezted :C
Szóltam, hogy kilövöldöz a csipa Panama Deserten, visszalövésért bünti jár, mi volt a válaszlépés?
Meghalt a kifelé lövöldöző csipa a bejáratnál, mert nem a térkép lett átállítva, hanem még egy korlát snipernek.
Azt, hogy nappal nem irogatsz, kickelsz/bannolsz/cheatet olvasgatsz, gondolom te se gondolod komolyan.
Az meg, hogy hajnal 3-kor ráérsz írogatni, azért csak irigyellek és azt, hogy ki jó admin, meg ki nem, azt nem te döntöd el, hanem a gamerek.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#19012) gabipaci


gabipaci
addikt

Bármilyen hihetetlen is, mi adminok próbáljuk megoldani ezt a sniper dolgot.
Semmiféle új szabályt ne keverjünk ide, aki azt képzeli, hogy a főbázis támadásának tiltása újkeletű dolog, azzal nem nagyon van mit beszélnem.
Azt belátjuk, hogy ez a sniper limit így nem a legjobb, a kezdetektől tudtuk, hogy nem tökéletes.
Két lehetőség van. Az egyiket leírom, a másikat egyenlőre jjegelem.
Arra a döntésre jutottunk (hívjuk új szabálynak mondjuk, hogy tudj aludni nyugodtan Te is...) hogy marad a sniper korlát, de felemeljük 8-ra! De az üdvözlő üzenetben benthagyjuk a maximum 4 sniper feliratot, így azok nem fognak tudni a változásról, akik valamilyen szintren nem olvasnak rólunk, akár itt, akár más fórumon. Tehát alapvetően kevesebben fognak bepróbálkozni, így talán az állóháború nem jön vissza. Viszont a maximum 8 csipa valamilyen szinten mégis korlátoz valamilyen szinten.
Abban az esetben, ha a régi GOOGLE csapatfelállás jön vissza, visszakapcsolom a korlátot, vagy előveszem a második lehetőséget.
Akinek ez a megoldás sem jön be, kérem ne látogassa a szervereinket.
Ez a változtatás mostantól lép érvénybe, a következő két héten keresztül próbáljuk.

Szerk: Ciry, nem érdekelsz, zárd le magadban!
F_Zolee, ez tegnap óta nálunk is így megy:
Amit még érdemes megemlítenem, Conquest módban ma végre sikerült letesztelni valamit.
Így a következő dolgok kerülnek beállításra a napokban:
(egyenlőre csak conquestben)
Bázisra belövés, onnan kilövés bármilyen fegyverrel, mortarral, járművel elsöre figyemeztetéssel, másodikra adminkillel, harmadikra 10 perc ban-al jár.
A légvédelem ez alól kivétel. Annak kb 20 méteres körzetében lehet gyilkolászni, illetve a légvédelemmel is kifelé lőni. A trükközések elkerülése végett, a légvédelem mellől sem lehet sniperezni büntetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#19013) F_Zolee válasza eugabesz (#19010) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én mire figyeljek?? :F Párszor megfordultam nálatok de nem mentem még az ellen bázisára öldökölni. Nem az én műfajom.

(#19012) gabipaci: ezt a be-ki lövést nem lehet szétválasztani? Mert úgymond nem fair ha csak magad akarod megvédeni bent a bázison. Az megint más ha onnan gubbaszt valaki a távolt vizslatva. Nem voltam ott a mészárosok soraiban szóval azt nem tudom, hogy figyelmeztette-e őket de az ilyeneket nem is kéne, elég ha a chat ablakba látja, hogy pápá.

[ Szerkesztve ]

(#19014) ciry válasza gabipaci (#19012) üzenetére


ciry
őstag

hogy marad a sniper korlát, de felemeljük 8-ra
Ennyi.
Igaz, hogy ezt meg lehetett volna kérésre is csinálni, veszekedés nélkül, az más tészta.

Elárulom, hogy ez nem akkora bonyolult játék, nem kell 50-es rangot összekockulni ahhoz, hogy átlássam, nem kell 8 csipa egy oldalra. :DD

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#19015) r-chee válasza ciry (#19011) üzenetére


r-chee
őstag

Ha egy admin a gép előtt ül, nem játszhat állandóan, s nyilván nem is fog állandóan ott lenni a játékosok között. Net, zenehallgatás stb. közben futhat itt a képernyőn oldalt az adminprogi, amire rápillantva, elsősorban chat alapján észre lehet venni dolgokat.
Múltkor belépve PRoCon-ba, 3-an panaszkodtak Bonat-ra, hogy csak rakétavetővel nyomul emberekre. A ti oldalatokon játszott. Benéztem admin progiban a térképre és pont felvillant, hogy küldi az RPG-t az erdőbe, ott megölve valakit. Nem volt mese, nem volt kivételezés (semmit nem érő figyelmeztetés annál inkább), kapott 2 óra ban-t tőlem. Kié volt az első megjegyzés? A tiéd, hogy ez egy vicc. Be is zárhattam volna admin progit, vagy direkt észre sem vehettem volna, hogy mi folyik, de én máshogy döntöttem. Ehhez hasonlók miatt leszünk mi rossz adminok. Te pedig más miatt voltál az anno.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19016) KL válasza eugabesz (#19009) üzenetére


KL
tag

Nem én vezettem a helit, viszont ugye lőttek ránk, muszáj volt kiiktatnom a légvédelmi ágyút. Ha visszanézed a szerver logot, én is írtam neki, hogy ne csinálja (vagy ez egy másik map volt? Én port valdezre gondoltam.) Atacama deserten meg vissza is repültem a bázis fölül, ha arról volt szó.

[ Szerkesztve ]

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#19017) madgie


madgie
titán

Vissza sem olvasok részletesen, mert minek, de ettől függetlenül tessenek befejezni a sárdobálást!

(#19018) gabipaci válasza ciry (#19014) üzenetére


gabipaci
addikt

Ezzel a húzással még mindíg azt mondom, hogy 4 alvó snipernél nem kell több, ezzel a rohamcsipáknak próbálok helyet biztosítani. De nem sikerült megérintenem téged ezzel az üzenettel sem :C

(#19013) F_Zolee
Az én elképzelésemben az szerepel hosszútávon, hogy mondjuk 70 méterre ki lehessen lőni a bázisról, hogy ne közvetlen a bázis előtt alakuljon ki egy újabb rape hely.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#19019) ciry válasza r-chee (#19015) üzenetére


ciry
őstag

[link] :U
Nem volt figyelmeztetés, ott volt ts-en, egy őstag, te meg bannolod 2 órára.
Tényleg vicc :))
Nem is láttam azóta ott a hitvány szabályszegőt, gondolom sokkal faszább minden, most, hogy példát statuáltál.
Egyébként mindegy.

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#19021) mackosajt válasza ciry (#19019) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem volt mese, nem volt kivételezés (semmit nem érő figyelmeztetés annál inkább)

Ebből én úgy gondolom, hogy a figyelmeztetés ellenére is használta tovább, és utána lett elküldve ban-ra.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19022) Doki-HUN1978 válasza ciry (#19019) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ki kapott banánt?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#19023) r-chee válasza ciry (#19019) üzenetére


r-chee
őstag

Tudhatnád, hogy én már az elejétől felkészült ember vagyok ilyen téren:

Chat logging started: vasárnap, 25 július 2010 11:24:08

[19:42:01] Etniez > szep bonat :)
[19:42:28] KompiHUN > bonat bakker! legalabb ne harom meterrol lonel az arcomba CG-vel!
[19:42:39] adee > XD
[19:42:43] Elitcrysis > LoL
[19:43:24] bonat > rpg volt
[19:44:56] adee - Defenders > tank emberek
[19:48:17] r-chee [Hun] > ha lehet, CG/RPG-vel epuletekre es jarmuvekre lojjetek...
[19:48:26] Elitcrysis > meglessz
[19:48:42] r-chee [Hun] > veszhelyzetben belefer az emberre loves, de ne allando jelleggel...
[19:48:47] adee - Defenders > fude hulye vagyok
[19:49:04] r-chee [Hun] > beismero vallomas :)
[19:49:10] Elitcrysis > n ja
[19:49:13] adee > jovan na:D
[19:49:21] r-chee [Hun] > te kezdted :)
[19:49:45] Elitcrysis > tank!
[19:49:55] adee - Defenders > uff
[19:50:24] r-chee [Hun] > use CG/RPG primarily against vehicles and buildings
[19:50:25] Pufajkas > ne c4-ez nk mar!
[19:50:54] Elitcrysis > van snipernuk?
[19:51:03] cars1dA > JO DOLOG AZ
[19:51:16] Elitcrysis > de van es ha van hany?
[19:51:16] adee - Defenders > biztos van mert engem nem engedett:D
[19:51:21] Elitcrysis > oik
[19:51:28] Pufajkas > kurva sok
[19:51:44] Elitcrysis > csak negy lehet ugyhogy annyira sok nem lehet
[19:53:20] adee > adminka gustav_1 ban koszi cg zik:D
[19:53:41] Elitcrysis > nem is keveset amint kilott teged engem cg-zett le
[19:54:27] Elitcrysis - Defenders > adee jossz helizni ha lessz,
[19:54:37] adee - Defenders > ja
[19:54:45] Elitcrysis - Defenders > ok
[19:54:57] cars1dA - Defenders > vezetnek ha kell
[19:55:26] adee - Defenders > igy nem jo:_D
[19:55:39] Elitcrysis > ugy le rpg-tem volna
[19:55:44] adee - Defenders > :D
[19:56:05] Elitcrysis > mar celoztam de megis csak csapat tars
[19:56:17] adee - Defenders > sztem nincs tk
[19:56:35] Elitcrysis > tom de lezuhant volna
[19:56:57] Elitcrysis - Defenders > vezetsz?
[19:57:03] adee - Defenders > inkabb te:D
[19:57:09] adee - Defenders > nem vagyok
[19:57:17] adee - Defenders > olyan allapotba:D
[19:59:02] Elitcrysis > a kis geny
[19:59:03] adee - Defenders > ez lekapott
[19:59:15] Elitcrysis > de meg hogy tracer nelkul
[19:59:42] adee - Defenders > nyerznk
[19:59:52] Elitcrysis > transportot jobban szeretek vezetni
[20:00:14] SteinerEK1 > a
[20:00:14] cars1dA > GEGE
[20:02:00] hamutal - Attackers - Echo > bakker tudtam hogy ez lesz
[20:03:38] Moe_HUN > LOL
[20:07:30] Pufajkas > tamdokent ennyi snipert!!...
[20:07:38] Elitcrysis > csak negy van
[20:08:11] KompiHUN > ja ertem bonatnak lehet rpg-ni emberre!
[20:08:18] Moe_HUN > LOL
[20:08:24] R-CHEE [HUN] - GUSTAV_1 > DON'T USE CG/RPG DIRECTLY AGAINST HUMAN TARGET! THX.
[20:08:25] Elitcrysis > kikell baszni a picsbe
[20:08:50] r-chee [Hun] > mi a problem, bocs nem voltam?
[20:08:56] adee - Attackers > beparkoltam:D
[20:09:35] R-CHEE [HUN] - GUSTAV_1 > UNSERE REGELN: HUNSUN.NET76.NET
[20:09:43] KompiHUN > bonat hetedjere kur fejbe rpg-vel, miota jatszom
[20:10:07] Pufajkas > na jo azert ot ne rakjatok ki !
[20:10:19] Pufajkas > please
[20:10:42] r-chee [Hun] > nincs kivetel, ha szabalytalankodik valaki
[20:10:48] r-chee [Hun] > magamat is kiraknam :)
[20:10:59] adee > jo lazan kuldod:D
[20:11:31] r-chee [Hun] > komolyra ferditve: ne lojjetek tobbszor direkt emberre raketavetovel
[20:12:20] r-chee [Hun] > ha tankra megy vki es bejon a kepbe egy ellen, nyilvan lelovi raketavetovel
[20:12:52] r-chee [Hun] > ez felfoghato veszhelyzetkent, es elmegy.
[20:13:13] r-chee [Hun] > de tobbszor direkt emberre nem.
[20:13:46] adee > lol mar bazisunkon is halnak az emberek
[20:13:51] Victoy > harmat
[20:13:56] Pufajkas > a sok sniper megtette a hatasat :)
[20:14:02] KompiHUN > en sem szoltam elsore, se masodikra, de ami sok az sok.... meg rpg-bol is!
[20:14:09] gustav_1 > easy ;o)
[20:14:10] adee > hat ja
[20:17:05] r-chee [Hun] > bonat, 2 ora ban raketavetozesert
[20:17:16] Szent.Ciryboy > haha vicc
[20:17:36] Pufajkas > ne!!!
[20:18:05] r-chee [Hun] > admin progiban visszanezve vilagosan latszik, hogy tobbszor emberre lott nem jarmure vagy epuletre
[20:18:47] r-chee [Hun] > 2 ora gondolkodasi ido, aztan majd eldonti visszajon-e vagy nem

Szal, bocs, de ez nem nyert :N .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#19024) Gonz0 válasza eugabesz (#19004) üzenetére


Gonz0
tag

Köszönöm. Ennyi lenne. :R

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#19025) Zolás


Zolás
addikt

Lehetne ívesen leszarni ezt a kurva szervertémát és a játékról beszélgetni? Ez nem a PH! akármilyen szervereinek a topikja hanem a játéké! Nyissatok neki egy blogot vagy topikot ha szükségét érzitek ennek a hülyeségnek a megbeszélésére de ne ide irkáljatok be mindent.
Ha valakit fog érdekleni a szervereket érintő szabályzat majd ott olvasgassa el. Ide nem kell ez a szemét :W

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19026) Yany


Yany
addikt

Lehet, hogy elhangzott már a kérdés, de mit tegyek engiként, ha elfogy az egyébként roppant hamar kimerülő autopityu és csak egy cg/rpg marad a kezedben? Akkor ha velem szemben áll egy ember, akkor nézzem végig, ahogy lelő? Csak azért kérdezem, mert a municiós ládikák azért nem mindig elérhetőek és a rakétás fegyókkal utána jó eséllyel több embert lő le az engi, mint előtte a kis pötyögtetővel. Szóval ekkor mi a teendő? Ráadásul én mindig jelölő pisztollyal rohangálok, még akkor is, ha nem gépész vagyok.

Azért is kérdezem, mert így most se az engi, se a csipa nem élvezhető rendesen, folyton ott a zabszem az ember säggében, hogy milyen baj lesz abból, ha azt a kasztot választja...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19027) gabipaci válasza Zolás (#19025) üzenetére


gabipaci
addikt

Számomra ez a mérvadó, nem a fejfalbaverős smiley.

Logitech hardware tester

(#19028) Gonz0 válasza Yany (#19026) üzenetére


Gonz0
tag

Ha elfogyott az összes töltényed akkor feltételezhetően meg is öltél valakit. Vedd fel a cuccát és menj tovább azzal. Egyébként meg ha assaultot ölsz dobj magadnak lőszeres ládát.

Én mindkettőt tudom élvezni mindenféle zabszem nélkül is. Igaz, szinte soha nem lövök rakétával emberre, a csipát meg olyan szerveren játszom ahol nincs korlát. Bennem lenne a hiba?

@zolas: esetleg feldobhatnál egy értelmes témát a semmitérő nyafogás helyett..

[ Szerkesztve ]

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#19029) Yany válasza Gonz0 (#19028) üzenetére


Yany
addikt

Gonz0, szerinted az ph! szerver szempontból megoldás, ha csipázni más szerverre járnak az emberek? Nem hiszem. Egyébként meg ha csipát lövök le és akkor azzal folytatom, akkor meg azért jár ban. Lassan már elég nehéz követni a játék hevében, hogy mit szabad és mit nem, de persze lehet, hogy én érzem csak túl görcsösnek ezt az egészet ahhoz képest, hogy alapvetően lazításra vágynék a játékot elindítva. Nem vagyunk egyformák, nekem ez kicsit kezd sok lenni, másnak talán épp így a jó.

Igazából azért sajnálom, mert amúgy szívesen járnék a ph! szeróra, amikor épp nem hc élvezetre vágyom, de egyre inkább hc-zek valamelyik cseh vagy német szerón, amióta ez a korlátozósdi megy...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19030) mackosajt válasza Yany (#19026) üzenetére


mackosajt
addikt

Igen sokat játszottam már engiként, de valahogy nekem eddig ez nem okozott problémát.

Fordult már elő vele, hogy kifogyott a pp-2000, tárazás helyett gyorsan rpg-t húztam elő, majd szépen, ha sikerült szusszanáshoz jutni, táraztam, vagy szaladtam egy assault után, esetleg körbenéztem, nincs-e a földön a közelben egy másik kit elszórva azoké közt, akit lelőttem. Ha meg láttam, hogy volt assault, akkor felkap, doboz eldob, vissza engire, és örülsz.
Légy már kicsit kreatívabb. Ne mindig a hibát és a kifogásokat keressük.

Ami a szervereket érintő off/nem off dolgot illeti, azt hiszem a múltkor a modik eldöntötték. Ha nem tetszik valakinek, menjen hozzájuk panaszra.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19031) gabipaci válasza Gonz0 (#19028) üzenetére


gabipaci
addikt

Sajnos az ellen nem tehetsz semmit, hogy ezt feléred ésszel.
Nem Te vagy a hibás. A szüleid ha kevesebbet foglakoztak volna veled, talán Te sem értenéd meg a szabályainkat.
Én kifejezetten örülök, hogy így alakult. :R

Logitech hardware tester

(#19032) Yany válasza mackosajt (#19030) üzenetére


Yany
addikt

mackosajt, ez nem újdonság, sokszor el is játszom, de eléggé elményromboló, hogy ott az ember hátán a megoldás és nem használható, ráadásul az ellenség "véletlenül" elég gyakran szól bele ebbe a cserélgetős pillanatba. Szóval gyakori elhalálozást okozó szitut teremt ez a cg/rpg vs. ember tiltás. Vagy az rpg-t szabad használni, csak a cg-t nem?

Szerk.: egy építő jellegű kérdésem lenne. :) Nem lehetne azt megoldani, hogy squad-onként lehessen egy csipa? Akkor mégiscsak megmaradhatna úgy az összjáték, hogy ismerősi körönként lehetne legalább egy, ők pedig egymás közt eldönthetik. Speciel én a teamspeak-en azért nem szoktam fent lenni, mert 4-5-en skype-on toljuk és akkor nem kéne tudnunk arról, hogy éppen hányan távcsöveznek, hanem elég lenne a squad-dal megbeszélni, amit valószínűleg mindenki könnyebben megtesz. És túl sok csipa szerintem úgy sem lenne. Hülyeség?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19033) gergo0328 válasza anshin (#18971) üzenetére


gergo0328
senior tag

próbálkoztam és megyek fel...igaz a csipa használata tilos de nem próbálkozok vele h le tudok-e születni mert ott úgy se lehet:D Csak annyit kértem h dobjatok át a másik csapatba mert ott voltak a TS-es srácok:D megtettétek és köszi:D

(#19034) Gonz0 válasza Yany (#19029) üzenetére


Gonz0
tag

Hát, meglássuk hogy működik a 8-as limit. Egyelőre nem látok más megoldást minthogy máshova megyek. Egyébként meg egyetértek, nem szeretem én se a túlszabályozott dolgokat és sajnálom, hogy ez lett belőle.

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#19035) gabipaci válasza Yany (#19029) üzenetére


gabipaci
addikt

Az lehet hogy félreérthető volt, és elrettentő.
Az adminprogram kijátszásába nem tartozik az bele, hogy az ellennek elveszed a fegyverét.
Abba az tartozik bele, hogy leszületsz sniperrel, megöl a program, leszületsz medicként, és felveszed az előző hullád sniper fegyverét.
Na, ezért jár a ban.

Logitech hardware tester

(#19036) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Jelenleg a magyar létszám a szerveren 13 fő :

(#19037) Yany válasza gabipaci (#19035) üzenetére


Yany
addikt

Ja értem (és ezt lehet ellenőrizni, hogy hogyan jutott hozzá?). Az előző hozzászólásomba még írtam egy gondolatot, arra vess pls egy pillantást.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19038) gabipaci válasza Yany (#19037) üzenetére


gabipaci
addikt

Az a következőképpen lenne kijátszva:
egy fős squadok, lezárva... Ennyi.
De megnézem, nem rossz ötlet, majd kiderül, tovább tudom-e fejleszteni.

Ilyen hozzászólásokra van szükség, köszönöm! :R

Logitech hardware tester

(#19039) Gonz0 válasza Yany (#19037) üzenetére


Gonz0
tag

Nem lehet ellenőrizni és nem lehet megoldani. Ez utóbbi csak szerintem.

@gabipaci: Nekem nem tetszik. Klánon belül többször is van, hogy egy squadban 2 csipa megy. Nyilván nem ez a jellemző, de ezzel egy újabb korlátozás lenne ami (még ha csak elenyésző kissebségnek is) indokolatlan hátrányt jelentene.

[ Szerkesztve ]

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#19040) Yany válasza gabipaci (#19038) üzenetére


Yany
addikt

Én köszi, hogy egyáltalán tere van az ilyen 5leteknek. ;)
Egyébként ha lenne rá mód, én letiltanám a squad lezárást. Szerintem fer lenne kimondani, hogy egy squad márpedig 4 fős, ha van még szabad hely, akkor igenis állhasson be oda akár egy idegen is. Nem warozunk itt, hanem public élvezkedünk. Soha nem zavart minket sem, hogy ha épp csak 3-an toltuk _ICU_-k, hogy beállt egy idegen is. Sosem ártott a csapatmunkának egy plusz ember, akkor sem, ha valójában részt sem vett a csapatmunkában.

Gonz0, azért gondolj bele, hogy mi a kevésbé fer: válogatás nélkül mindenkit megfosztunk a csipától az első x darabon felül, vagy szépen szétosztjuk a lehetőségeket squadokra? Szerintem az előbbi "butább" megoldás, hiszen ott adódhat úgy is, hogy a 2 csipa helyett egy sem lesz.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19041) ciry válasza r-chee (#19023) üzenetére


ciry
őstag

Én sem láttam ezt, mivel nem reagált ő se biztos.
Az ember vagy irogat vagy játszik.
Zsozsooooo: PH-s/őstag egy se.

[ Szerkesztve ]

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#19042) eugabesz válasza Bosszuallo7 (#19020) üzenetére


eugabesz
őstag

Baszki nem érted a szitut...még be sem sikerült szállni...és nem a géppuskát lőtte,de belátom,lehet nem az atya volt (elnézést)
Aki lelőtt az tuti nem ő volt (többek között én is szenvedő alanya voltam az afférnak),csak úgy gondoltam ő volt a pilóta.
Ez ugyanolyan base camp,mintha bejönnél egy tankkal és ripittyává lőnél mindent.Ott az egész pálya,lehet repkedni a helivel,nem direct módon a főbázison éppen indulni készülő helit kell szarrá lőni.Ennyi.
(még azért sem szólok,ha már kezdünk felszállni és az ellen azt észleli és lelő azonnal,de ez már annál több volt)

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/610c87c4-25bc-4840-bd47-bf16b3cbb4cc/IRAM-Clan-Hungary-60-Hz/

(#19043) Def26 válasza mackosajt (#19030) üzenetére


Def26
félisten

"Ami a szervereket érintő off/nem off dolgot illeti, azt hiszem a múltkor a modik eldöntötték. Ha nem tetszik valakinek, menjen hozzájuk panaszra."

Szvsz nem volt egy túl jó döntés. Most komolyan nézd végig, hogy mi megy itt. Ugyanakkor a klánok topik meg tök üres. :U

Esetleg más is benyalhatná magát a melegszarig modi ügyben... a többit le se írom.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19044) Yany válasza eugabesz (#19042) üzenetére


Yany
addikt

Ezzel kapcsolatban máris jön a kérdésem: port valdez, 3. pont, amikor helit kap a védő... ott mást sem lehet a helivel csinálni, mint baserape-elni. Az is tiltott és inkább be se üljön az ember, vagy ott belefér? (szerintem belátható, hogy itt a heli önvédelemre nem igazán vethető be, túl kicsi ahhoz a tér -- nem beszélve a HC szervereken, ahol többet írtanál a saját embereidből ezesetben, mint ellenségest, bár ez nem hc szeró, tudom :) )

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19045) Gonz0 válasza Yany (#19040) üzenetére


Gonz0
tag

Igen, és amikor sikerült megkerülni az ellenséget, bújsz a bokorban az objektiv mellet és várod, hogy rádspawnoljon a két társad aztán rádspawnol egy vadidegen medic és ráfekszik a tűzgombra akkor se leszel egy csöppet se ideges. Sok sikert hozzá.. idegenekből álló csapatot valóban nincs értelme lezárni, de hidd el ha van 3 ember akik valamiféle taktikát is játszanak nem csak agyatlanul rohannak előre, akkor ott nincs szükség egy negyedik idegenre.

Engem baromira nem érdekel, hogy bárkit is megfosztok a hegyen gubbasztás lehetőségétől. :) Egyébként kicsit túlmisztifikálod a squad fogalmát. Nem fosztok én meg senkit a csipázás lehetőségétől. 4-es limit van és 6 squad. Te melyik kettőnek nem engednéd a csipázást? Mondjuk Echo és Alfa? Vagy legyen inkább a Charlie? Fejtsd ki kérlek, hogy érted a megfosztást, mert nem értem. És miért butább, ha ugyanaz a mennyiségű csipa szabadon állhat be a squadokba mintha előre el lenne döntve, hogy mindegyikbe csak 1?

Port Valdezen a leghülyébb dolog kimenni a helivel előre és szétlövetni. Amit érdemes csinálni, hogy hátul (kb B pont mögött a konténereknél lebegni (nyilván nem egy helyben) és a lövész meg zoom-al pirítja az átjárót. Esetleg a pilóta hellfire-vel lőheti a tracelt tankokat. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#19046) Target78hu válasza mackosajt (#19030) üzenetére


Target78hu
aktív tag

Eszembe jutott a múltkori port valdezes dolog ,hogy assaultal mentem a sajtoskolbász meg engivel s egy squadban rohangáltunk ,aztán a medve megdöglött és néztem medik cuccot ,hátha van a közelben azt nemvot semmi ,de háá épp jött egy csapattárs kenyérpirítóval s mondtam is a brummoginak ,hogy jön a segítség tarcsáki' jól :D
De a drága medic elfut a döglött krémsajt és köztem simán ill. ránk vetett egy pillantást ,de ennyi :DDDD
Vagy tankkal menek ,mert mondom elhozom ,ha már másnak nem kellett s assaultal voltam így javítani nem tudtam erre a squadtáram bespanyol a tankba engivel - gondoltam ááá ez remek mindjárt javítva lesz ,de nem ...kiszállt a kollega és cg elő ,majd elrohant embert lőni :DDD
Minap meg egy másik squad társ csipázik ok ,ehhez van kedve ,de vagy 4x élesítettem az m-comot s semmi mortár nuku help simán defusolták persze és vagy 5-6x ráspanyoltam ,de még mindig a bázis szélén volt ,há biztos fáradt vagy csak szurkolt a többieknek :D
Tegnap meg tele c4-ezte egy jóember a saját m-com-unkat ,néztem ,hogy ez most mire gondol ilyenkor ,hogy "hú jól meglepem őket" vagy mi??? :DDD
Gondoltam írok valami mást is ,bár tiszta hülyeség ,de a játékról szól ;)

hkv.hu

(#19047) KL válasza Yany (#19044) üzenetére


KL
tag

Ez amiről írt ez Port Valdez conquest volt, ott az tényleg base rape volt, ki is rakták alólam a pilótát (heli nem tört össze, leesett, átültem és vittem tovább 1 frag erejéig és vége is lett :) ).

Port Valdez rushban úgy gondolom, hogy alap, hogy a helikopterrel a nyakukra kell menni, a mostani lassú tracerek ellen manőverezni kell, meg elsőként belőni az AA tankot. De várom eugabesz válaszát.

[ Szerkesztve ]

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#19048) mackosajt válasza ciry (#19041) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha meg nem olvas, akkor így járt.
Most akkor meg kell várni, amíg méltóztatik válaszolni a renitens? És ha sz@rik az egészre, és nem válaszol, akkor ne dobjuk ki? Na ez a vicc.

AntiKrémSajtTrógi: Ventri?
Amúgy emléxem, hogy hörögtél a medik miatt, aki annyit se mondott, hogy "fibrillál, süssem ki?" :D

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#19049) Yany válasza Gonz0 (#19045) üzenetére


Yany
addikt

A szabályok beiktatásával a jobb játékélmény biztosítása a cél, igaz? Ebbe az irányba mutat az is, hogy squad-ok játszanak egyéni rambók helyett, tehát ez nem jelent kompromisszumot. Namost, ha feltételezzük (és egyben ilyetén módon támogatjuk), hogy squadok játszanak, akkor adni minden squadnak 1 darab csipa lehetőséget, akkor a squadok, akik jó eséllyel együtt taktikáznak, mind kapnának lehetőséget arra a stratégiára, hogy legyen egy csipájuk, míg a globális max 4 csipa túlnyomórészt több squad-ot is totálisan megfoszt egyetlen csipa beiktatásától is. Nekem tetszik az 5letem, :DDD sőt minélt többet gondolkodom rajta, egyre inkább. :D Kérdés, hogy egyáltalán megvalósítható-e. Értem azt a hátrányát, amit említettél, de rohadtul nem jellemző. 10-ből 8 alkalommal ICU-k együtt vagyunk és ebből 3-4 alkalommal csak 3-an, miközben idegen csatlakozik hozzánk. Szerintem egy ujjamon meg tudnám számolni, hogy mikor zavart minket az az egy kívülálló. Azt azonban meg sem tudnám számolni, hogy hányszor zavart, hogy nem lehet köztünk egyetlen csipa sem.

Összevethetjük az érveket és az ellenérveket, ha valamelyik admin azt mondja, hogy kivitelezhető. Nézzük meg akkor, hogy érdemes-e... ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#19050) KL válasza Yany (#19049) üzenetére


KL
tag

A múltkor nekem ezzel pont ellentétes dolog jutott eszembe, amikor mellém került 3 sniper és minden squad teli volt.

Arra gondoltam, hogy automatán egy squadba kellene őket tenni, úgyis közösek az érdekeik, azaz hogy egy domboldalon száradjanak. Így legalább az egymásra spawnolás nekik is megoldott lenne, meg más sem kapna hülyét, hogy nem tud a támadáshoz beszületni, mert a legtávolabbi hegyen pihen egy ilyen.

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.