Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) gabor_01 válasza Apooca (#5397) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én a Wayteq-et építettem be a középkonzolba egy fiókba.
Kicsit süllyesztettem is, hogy legyen árnyékolása.

(#5402) Apooca válasza gabor_01 (#5401) üzenetére


Apooca
tag

Tegnap én is megvettem ( Wayteq x980BT ) egyenlőre marad a tappancsozás, kocsihoz nemigen nyúlnék hozzá, de ha megyek szakszervizbe megmutatom nekik....
Azért van kis eltérés... telefon csak az ablakban látott műholdat, ez bárhol a házban ( családi ház ) 12-t.

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#5403) gabor_01 válasza Apooca (#5402) üzenetére


gabor_01
senior tag

A Waytegnél lehet kapni hozzá HR kengyelt (4 körmös), amihez már sokféle rögzítési lehetőség van.
Akár egy szellőzőrácsra...

[ Szerkesztve ]

(#5404) #79335424 válasza gabor_01 (#5403) üzenetére


#79335424
törölt tag

A táppal van a gond. Az aktív tartós PNA azon keresztül kap tápot, vagyis csak be kell pattintani és nem külön ügyeskedni a táp csatlakoztatásával. Aktív tartó hiányában ezt nem tudod szétszedéses barkácsolás nélkül reprodukálni. Pontosabban meg lehetne fejteni, de a 90 fokos usb adapter kilógna az oldalából, ami nagyon sérülésveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#5405) Mad_nv


Mad_nv
csendes tag

Sziasztok! Egy Mio C250 típusú GPS-el küzdök. Nav n Go iGO8 van rajta 3 éves Tomtom térképpel. 1Gb-os gyári MIO SD kártya van benne amin van egy IGO8 nevű mappa, abban egy content mappa, és abban vannak a map, building, poi stb. mappák. A map könyvtárban kicseréltem a térképfájlokat a legújabb Tomtom térképekre és azóta a gps csak kb 5 perc után találja meg a műholdakat. Elindítom a navigációt, mutatja az előzőleg megjegyzett pozíciót, műhold jelerőssége nulla, majd kb 5 perc után feléled és mutatja az aktuális pozíciót és működik rendesen. Amikor visszatettem a korábbi térképeket, akkor is ugyanezt csinálta, pedig előtte nem volt jellemző. Az SD kártyán 50 mb szabad hely van, korábban is ennyi volt. A belső memóriájában lévő navi szoftvert nem piszkáltam, az sdkártyán is csak a map mappában lévő térképfájlokat cseréltem ki, amiket utána vissza is tettem. Nyílt terepen próbáltam a gps-t, nehogy zavarjanak a falak és a tető.
Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

(#5406) Apooca válasza gabor_01 (#5403) üzenetére


Apooca
tag

Köszi, megnézem, bár nekem kerek a szellőzőrácsom....

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#5407) kicsiultra


kicsiultra
tag

Sziasztok. Van nálam egy mio c510 amit nem tudok működésre bírni. Bekapcsol, viszont a térkép menü szürke, nincs rajta semmi. Hiába dugom a gépre.... A windows felismeri szépen, viszont nem látja az SD kártyát, transfer mio teli szürke, nem csinál semmit. MioMore progi fent van, bár azzal sem mentem semmire. Sürgős lenne működésre bírnom. Előre is köszi :R

Kávé?

(#5408) Prime110 válasza Mad_nv (#5405) üzenetére


Prime110
aktív tag

Elvileg a kettőnek nincs köze egymáshoz, pláne ha 5 perc után meg is találja végül a pozíciót.
A C250 nem mai jószág, lassan 8 éves, vagy talán már el is múlt annyi. Ebben lehet ennyi volt, működik még egy kicsit (ilyen hektikusan) aztán megadja majd magát.

(#5409) Prime110 válasza kicsiultra (#5407) üzenetére


Prime110
aktív tag

A nincs rajta semmi magára a készülékre írod, vagy csak a térképre?
Nekem úgy tűnik format X: lett, a Windows attól felismeri, mint külső eszköz, csak te nem tudod kezelni, mert nincs miről, valószínű a Transfer is ezért "szürke".
Kéne a gyári DVD-je azon emlékeim szerint fent van a keretprogram is illetve a térképek pont a recovery miatt, de lehet már rosszul emlékszem.

(#5410) Mad_nv válasza Prime110 (#5408) üzenetére


Mad_nv
csendes tag

Köszönöm a választ! Volt egy sejtésem, hogy ez lesz a probléma. :)

(#5411) Csöves válasza Mad_nv (#5405) üzenetére


Csöves
senior tag

Töröld a "save" könyvtárat.

Aquila non captat muscas.

(#5412) LámaZ válasza t420s (#5396) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Melyik településről stb. van szó?
Az OSM-alapú térképek szerintem jók, de a keresővel gond van, pláne, ha magyar ékezetes betűk vannak a keresőkifejezésben.

Legyen minden jó!

(#5413) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Kamionozáshoz (csak külföldi fuvarok) Milyen navigációs készüléket ajánlotok? Méret 5" alatt ne legyen. Márka mindegy, 30 ezer Ft alatt legyen az ára. Eddig egy tabletet használtunk navigáláshoz, de annak gyenge a vevője.

[ Szerkesztve ]

(#5414) #79335424 válasza HaZsolt (#5413) üzenetére


#79335424
törölt tag

Használj hozzá bt. vevőt!

(#5415) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Van egy Navon n490 készülékem. Tegnap mentünk, és a Balaton felvidéken állandóan kidobott egy hibaüzenetet, sajnos elfelejtettem lefotózni, de olyasmi volt hogy a file 001.bmp nem található. Se leokézni, sem bezárni nem lehetett az üzenetet. Újraindítás után hamarosan megint kidobta. Aztán hazafele jövet semmi gond nem volt, működött rendesen. Most behoztam az autóból a készüléket, hátha valamit ki tudok okoskodni.
Annyit csináltam a készülékkel mióta megvettem, hogy jelent meg új MO. térkép idén, azt frissítettem, az én eszem szerint. Tehát letöltöttem a térkép fájlokat, bemásoltam a mappába, ahol eddig voltak, a régieket töröltem. Ha jól emlékezem, Topmap térkép, Hungary_83_NNG_2014.03_140620.fbl a legnagyobb fájl, de van FPA és FBA kiterjesztés is. És a POI mappában lévő fájlt is kicsréltem az újabb verzióra. Emlékeim szerint ennyit csináltam.....
Segítsetek, mit rontottam el..? Közben megnézem a mappákat, hátha van valami log fájl, hogy a pontos hibaüzenetet leírhassam. Köszi.

(#5416) Prime110 válasza Zoli bácsi (#5415) üzenetére


Prime110
aktív tag

"Annyit csináltam a készülékkel mióta megvettem, hogy jelent meg új MO. térkép idén, azt frissítettem, az én eszem szerint. Tehát letöltöttem a térkép fájlokat, bemásoltam a mappába, ahol eddig voltak, a régieket töröltem. Ha jól emlékezem, Topmap térkép, Hungary_83_NNG_2014.03_140620.fbl a legnagyobb fájl, de van FPA és FBA kiterjesztés is. És a POI mappában lévő fájlt is kicsréltem az újabb verzióra. Emlékeim szerint ennyit csináltam....." - mindezt szó szerint manuálisan? Mert akkor mindent sikerült elrontani, hiszen a Navon-okat a Naviextras.com-on keresztül használható ToolBox alkalmazással kell (és lehet hivatalosan kizárólag) frissíteni. Ott a program maga állítja be, hogy mit hova kell másolnia, manuálisan bele sem kell nyúlni.

(#5417) Zoli bácsi válasza Prime110 (#5416) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:B Igen, így történt. Tudom hogy lett volna hivatalos frissítés, de olyan egyszerűnek tűnt a dolog..... Frissítettem már olyasmiket, amiktől másoknak égnek áll a haja (Asus DVD írót Pioneer-ra, Radeon 9600 pro VGA-t 9600XT-re) Szóval kicseréltem a fájlokat, de ezek szerint mégsem ilyen egyszerű..? :F

(#5418) takos


takos
tag

Sziasztok!

Esetleg használ valaki Nissan Connect navigációt? Vagy van olyan aki járatos a "telepítésében"?

Van most egy új verzió, ez érdekelne igazán:

[link]

üdv:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#5419) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Van egy Navon N490 PLUS , hogy tudom rajta frissíteni a térképeket?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#5420) Prime110 válasza BenQhunria (#5419) üzenetére


Prime110
aktív tag

Legegyszerűbben így

(#5421) BenQhunria


BenQhunria
tag

Nyilván kiírtam volna a kérdést ,hogyha így szeretném!

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#5422) donatello870


donatello870
csendes tag

sziasztok!
remélem jó helyre irok.
abban kérnék segitséget hogy owermax vertis 02-es telefonnal melyik gps a kompatibilis?
raktam már rá több verziójú igo-t de vagy be se tölt vagy egyszerüen csak nem talált műholdat.
a segitségeteket előre is köszönöm!

(#5423) Imi91 válasza donatello870 (#5422) üzenetére


Imi91
aktív tag

A műhold hibára a Sys.txt fájlt kell módosítanod a fentebb írt módon :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5424) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! találkozott valaki köztetek ilyennel WayteQ x960BT és sikerült valahogy térképet frissítenie rajta?

Esetleg ha igen leírná mi a menete mert feltettem a siginc assistant és csak fizetősen lehet.

A észülék azt írja menjek fel a naviextrass .com ra ahol regelve is vagyok , de ott nem látja ezt a készüléket.

Esetleg létezik valamilyen szoftver amivel fel lehet frissíteni, mint pl a navon n760 omat?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5425) kiskis2


kiskis2
csendes tag

Sziasztok,van egy problémám,én hülye,el hoztam a komámtól egy VDO Dayton PN3000 gps-t,mert a menűje magyar,de a hang csak angol.abban biztos voltam,hogy a voice ben nincs magyar,majd rá teszem neki.de egész délután evvel kinlódok,nem tudom honnan tegyek rá,mivel nekem csak iGO im vannak,az meg sehogy nem indul el.a térkép is 2010 es.fel adtam....tudna e valaki segíteni?

Karcsi

(#5426) Csöves válasza kiskis2 (#5425) üzenetére


Csöves
senior tag

Ha az igekötő az ige előtt.........

Aquila non captat muscas.

(#5427) Angel2014 válasza Csöves (#5426) üzenetére


Angel2014
addikt

Na ez kimerítő, szakmai hozzászólás volt...... :U

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5428) janos582


janos582
csendes tag

Sziasztok, Valaki tudna segiteni. Van egy tom tom go live 1005 gps. Bekapcsolas utan mikor eljut a gps jel kereseseig magatol kikapcsol. Akkut csereltem benne, kb 1 orat uzemelt, a jobb also reyszen halvany piros csik fut aztan kikapcsol. Mi lehet a baj

(#5429) Csöves válasza Angel2014 (#5427) üzenetére


Csöves
senior tag

Félmondatokból is megértjük egymást. :)

Aquila non captat muscas.

(#5430) kiskis2 válasza Csöves (#5426) üzenetére


kiskis2
csendes tag

Basszus,nem helyesíráshoz kértem segítséget,hanem a gps hez!

Karcsi

(#5431) LámaZ válasza kiskis2 (#5430) üzenetére


LámaZ
addikt

Csak ugye a segítségkérést meg kell érteni.

Legyen minden jó!

(#5432) kiskis2 válasza LámaZ (#5431) üzenetére


kiskis2
csendes tag

Akkor egyszerűbben fogalmazok,ismeri e valaki ezt a tipusú gps-t,és esetleg tudna adni rá magyar hangot.A másik,rá lehet e tenni erre a nyavalyásra ,az iGo-t,és ha rá, mit kell tenni vele hogy el is induljon,mivel én tettem rá, de nem indult el.Lehet hogy valamit,vagy valamiket át kell írni ,hogy el induljon.Az a baj,hogy nem is ismerem ezt a gps programot ami rajta van,én mindig prímót használok.

Karcsi

(#5433) LámaZ válasza kiskis2 (#5432) üzenetére


LámaZ
addikt

A fórumban tilos a warez, így sajnos valszeg nem fogsz itt segítséget kapni ebben a problémádban.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#5434) kiskis2 válasza LámaZ (#5433) üzenetére


kiskis2
csendes tag

Köszönöm.nem gondoltam volna,hogy ez warez lett volna,mert akkor nem is kértem volna segítséget.Mivel nekem van a saját gps emen program,ami az enyém.Arra lettem volna csak kíváncsi,hogy menne e vele.de semmi gond.Köszönöm a válaszod .Üdv

Karcsi

(#5435) Csöves válasza kiskis2 (#5434) üzenetére


Csöves
senior tag

:Y

Aquila non captat muscas.

(#5436) LámaZ válasza kiskis2 (#5434) üzenetére


LámaZ
addikt

Pedig gondolhattad volna.
„esetleg tudna adni rá magyar hangot.”← egyrendbeli warez
„A másik,rá lehet e tenni erre a nyavalyásra ,az iGo-t,és ha rá, mit kell tenni vele hogy el is induljon,” ← kétrendbeli warez
„mivel én tettem rá, de nem indult el” ← háromrendbeli warez
Ez után már csak a bilincs jöhet. :Y

Legyen minden jó!

(#5437) Csöves válasza LámaZ (#5436) üzenetére


Csöves
senior tag

Hagyd, úgysem érti.

Aquila non captat muscas.

(#5438) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Nemrég vettem egy TomTom Start 40 GPS-t, és az a problémám, hogy nem akar csatlakozni a számítógéphez, hogy frissíteni tudjam. Látszólag minden oké, de csak a számítógép bootolásakor írja ki a készülék, hogy csatlakoztatva, azon kívül észre sem veszi, csak töltődik, a TomTom MyDriveConnect pedig csak azt írja ki, hogy csatlakoztassam. Próbáltam bekapcsolva is, kikapcsolva is csatlakoztatni, végig próbáltam mind a 4 USB portot is, de semmi.

Valami ötlet esetleg? :)

(#5439) Imi91 válasza LámaZ (#5436) üzenetére


Imi91
aktív tag

:DD :C

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5440) Imi91 válasza S. Szabi (#5438) üzenetére


Imi91
aktív tag

A beállításokat nézd át lehet, hogy van rá lehetőséged az USB mód kiválasztására :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5441) erik88


erik88
aktív tag

Sziasztok :)
Autóba szeretnénk vásárolni beépíthető gps-t de nem találok semmit, hogy melyek azok a modellek amiket be lehet építeni.. :(
A lényeg, hogy ne a szélvédőre lehessen "felcuppantani" hanem a műszerfalba lehessen beépíteni. :)
Egy 2003-as Nissan X-trail-ről lenne szó:)
Ehhez kérném segítségeteket :R
Üdv Erik

(#5442) gabor_01 válasza erik88 (#5441) üzenetére


gabor_01
senior tag

Kifejezetten beépíthető nincs szerintem.
Ami megoldást látok:
1. szellőzőrácsra csatlakoztatod (Ehhez megfelelő adapter kell)
2. beépíted. ahová akarod (Ehhez is egy adapter kell, amivel a mélyedés aljára rögzíted.)

A Wayteg-hez lehet kapni HR kengyelt (4 körmös). Ehhez már széles választékban kaphatók HR adapterek: szellőzőrácsra is és más rögzítéshez is.

(#5443) erik88 válasza gabor_01 (#5442) üzenetére


erik88
aktív tag

Értem :) és köszönöm válaszod :) :R

(#5444) S. Szabi válasza Imi91 (#5440) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nem találtam ilyet benne...

Nem értem mi lehet a problémája. Három gépen is volt próbálva.

(#5445) Imi91 válasza S. Szabi (#5444) üzenetére


Imi91
aktív tag

Értelem szerűen a gép beállításaira, nem pedig az Igo beállításaira gondoltam(csak le írom)

Ha így sem ismeri fel esetleg próbálj meg keresni az eszközhöz egy drivert hátha van valami. Vagy esetleg van hozzá valami külső progi ami hozzáfér a belső memóriájához.

Próbáld ki: (Win7)
Számítógép(jobb gomb)->Tulajdonságok->Eszköz kezelő(szélen)
Itt kattints rá egy olyan ikonra amin egy számítógép és egy kis nagyító van(Hardver változások keresése)
Majd dugd rá a GPS-t és újra kattints rá a kis ikonra, ha látsz egy kis sárga felkiáltó jeles valamit akkor Driver bajod van valószínűleg, de látnod kellene itt elvileg az újonnan hozzá adott eszközt :)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5446) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Keresek olyan embert, akinek van Royaltek RN6 készüléke, szükségem lenne a ShellDisk mappa eredeti tartalmára! Ha van ilyened, kérlek írj rám...

Köszönöm!

(#5447) S. Szabi válasza Imi91 (#5445) üzenetére


S. Szabi
őstag

Drivert keresni próbáltam, de elvileg csak az a TomTom-s program, a TomTom MyDrive Connect kell.

Eszközkezelőben látja a gép, azt is néztem már, de a GPS nem veszi észre, hogy rá van kötve a gépre és a program sem. Vagyis annyiban igen, hogy tölti az akksit. Lehet tényleg valami driver kell neki, de csodálkoznék rajta, mivel ezt sehol sem találtam leírva sem.

Lehet vissza kéne vinnem garanciába.

(#5448) Imi91 válasza S. Szabi (#5447) üzenetére


Imi91
aktív tag

Hát nem tudom, driver is lehet, de ha a gépen(GPS) sem jelenik meg semmiféle USB cucc akkor lehet, hogy nem megfelelő az adatkábel amivel próbálod, ha van rá lehetőséged próbáld ki egy másikkal :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#5449) S. Szabi válasza Imi91 (#5448) üzenetére


S. Szabi
őstag

A hozzá adott gyári kábellel próbáltam csak, de mindjárt megnézem egy másikkal is akkor

(#5450) S. Szabi válasza S. Szabi (#5449) üzenetére


S. Szabi
őstag

Semmi változás (Sony-s micro USB kábel)

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.