Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#456) alphamooncam válasza BonFire (#455) üzenetére


alphamooncam
őstag

Először is, köszönöm a hozzászólásodat, még ha kritikus is, akkor is! Az alábbi választ kérlek ne vedd személyeskedésnek, még ha olybá tűnik is. Csak beszélgetünk...

Mindazonáltal szeretném megválaszolni a felvetéseid.

Mit is lehetne mondani... Először is leszögezném, hogy tudom, hogy nem erre találták ki. Pont.

1./ A VLC-t nem zenehallgatásra találták ki, és ezt Te is tudod, mert ez egy általános player, video és audió, de mindegy.

2./ "... illetve hogy mi alapján jelented ki, hogy az Audacity hangminősége más/jobb, mikor ugyanazt a hardver ugyanazzal a kodekkel használja?"

Válaszom, mert hallom. Okát nem tudom, de nem is érdekel. Jobb és kész.

Most soroljam? Az Audacius ( alap beállításokkal pl. 16 bit ) az Audacityhez ( 32bit lebegőpont ) képest sokkal fátyolosabb dinamikátlanabb, mosottabb stb. egyértelműen gyengébb minőséget ad, de ha gondolod vitatkozhatunk azon hogy mit hallok és mit nem. Javaslom tegyünk egy próbát. Én bp-i vagyok szívesen vendégül látlak, és saját magad is megtapasztalhatod.

3./ Mint írtam nem AAC, kérlek ne nézz már madárnak, lehetőleg tömörítetlen, veszteségmentes zenét hallgatok, ami pl. innen származik

4./ "Kíváncsi lennék mindenesetre egy ellenőrzött körülmények között elvégzett tesztre, mennyire pontosan tudnád felismerni, hogy Audaicty vagy valami más játssza le ugyanazt a hangfájlt. Kb semennyire."

Köszönöm a bizalmat... Vélhetőleg azt tudnám megmondani, hogy jobb vagy rosszabb, természetszerűen azt nem hogy ezt most éppen az Audacity játssza le, vagy sem.

DE !

Nagyon elkanyarodtunk a témától, Tisztelt Topikgazda ÚR ( legnagyobb tisztelettel, meghajlok tudásod előtt ! És ez komoly ! Nem lehetne egy kicsit visszavenni az agresszióból? De tényleg? )

Segítséget kértem, egy általam VÉLT probléma megoldására, és Nekem ugrasz ?! Ez Csak egy vélemény, nem kell hogy valóban így legyen. Mint nyilván kiderült nem vagyok hangmérnök... probléma adott, már csak az a kérdés, hogy a véleményemtől függetlenül kapok-e segítséget.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.