Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9851) westcoastog válasza F34R (#9850) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó és mégis mikor jelentkezzek ha nem most? De mindegy, akkor hagyom és majd egyszer lesz valami. :)
Nekem sem telik telefonra, defy is csak távoli álom. :)

[ Szerkesztve ]

(#9852) westcoastog válasza F34R (#9850) üzenetére


westcoastog
veterán

ja most ezek szerint te voltál a legbaszottabb egyén. :))

(#9853) F34R válasza westcoastog (#9851) üzenetére


F34R
nagyúr

nem nem én nem mondtam de általában arra bíznak oylan feladatot aki el is tudja látni. Ha nem /vagy csak most kezdesz hozzá biztos nem fognak oylan ajánlattal felkeresni ami csengeti rendesen a lóvét. Vagy ah kiismerted annyira a szoftvert hogy tudod használni az esetek 80%-ba ezzel számítva arra akármit is adnak , akkor visszaszívva amiket írtam . Ha jól tudom neked 2 éves ez az OKJ és még az első évben vagy, valószínű még nem sok mindent adtak a tudtodra.

no offense totyik barát :C :DDD

(#9854) westcoastog válasza F34R (#9853) üzenetére


westcoastog
veterán

Figyelj, a fazon a cégtől szerintem ennek tudatában jött be hogy itt vannak kezdők is, de kitudja meg lehet velük próbálni. Mondta hogy nem nagy alkatrészeket kell tervezni, nem kell mindjárt ipari robotgép megrajzolására gondolni. Meg azért nyilván való hogy nem fognak rögvest több tízezres fizetéssel kecsegtetni rajzonként. Ez nyilvánvaló. :K
Úgy vagyok vele hogy próba cseresznye, januárban indítanánk, gondolom lenne valami kis feladat elsőre, megnéznék mit tudunk utána aki nem jó kiszórják. Nem mintha sokan jelentkeznénk. Mondta hogy ez amolyan ebdolgozás lenne a cégnek, mert luxus lenne nekik diplomás mérnököt fizetni ezért, így ez amolyan kiadott diákmeló amire várnak jelentkezést.
Ha már pár ezer forintot adnak munkánként az is jó, aki a kicsit nem becsüli, az ne akarjon nagyot. :))

[ Szerkesztve ]

(#9855) westcoastog válasza F34R (#9853) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja még annyit hogy összeraktam 10 perc alatt egy távcsöves ak/thomson egyveleg géppuskát, oszttársam meg xwingeket meg minigunt rajzolgat, csak ő több órán át kínlódott vele suliban. :DDD
Ja tényleg, csináltam én benne kapát is XD

[ Szerkesztve ]

(#9856) Varoz válasza westcoastog (#9854) üzenetére


Varoz
őstag

Szvsz, mindenképp vállald be. Ha más nem is, de gyakorlatnak jó. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9857) westcoastog válasza Varoz (#9856) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát ja, meg ugyan hány helyre mennek be a cégek munkát ajánlgatni? :)
Még várom haverom írjon fb-n, miket írjak. De lehet csak este ír.

(#9858) F34R válasza westcoastog (#9854) üzenetére


F34R
nagyúr

oké sok szerencsét :)

(#9855) westcoastog

kapa xD lol , a miénk szar rendereld már ki hogy anyám használni tuDJA :))

(#9857) westcoastog

önéletrajz is kell ? akkor az már nem sifli :D
(azt ne feledd el írni hogy a Ph-trollja vagyok [vicc volt :DDD ] )

basszus én si néztem a Soldiworks-t az 2012-es x64/ x86 hybrid tizen akarhány giga, meg hát én suta vagyok az iylenekhez After Effect is megfogott anno.
Saját nekifutásból meg sosem fog sikerülni , pénz nélkül nem maradghatok , ezzel klaszisokkal jobb fizetésem lenne :( .

(#9859) westcoastog válasza F34R (#9858) üzenetére


westcoastog
veterán

Szakmai önéletrajzi lapot kell kitölteni, legalábbis oszttársam azt mondta ehhez szerezzek sablont. Ja és ha jól tudom eredeti solidworksot biztosítana a cég, de ez el is várható. :)
Ja azt is mondta a csávó hogy oktatás is van, lehet képezni magunkat ilyen tanfolyamon vagy hogy mondta, solidworksre. :K Valahol el kell indulni.

[ Szerkesztve ]

(#9860) F34R válasza westcoastog (#9859) üzenetére


F34R
nagyúr

nah az fain :D de az Intel kell ehhez is ( Earl örömére :DDD ) viccet félre téve ezen ráérsz még gondolkodni :C

(#9861) westcoastog válasza F34R (#9860) üzenetére


westcoastog
veterán

Intel kéne hozzá ? Hogy a viharba ne. ;]
x6 1055T+ati firegl vagy nv quadro, esetleg lapcsere meg 12gb ddr3 kingmax 15k-ért. ;]
De miért kéne ezen gondolkodnom? Vagy min kéne gondolkodnom? :D

[link]
Gyerek helyesírásán behalok, a második része meg herr-z hirdetéséből van kopizva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9862) F34R válasza westcoastog (#9861) üzenetére


F34R
nagyúr

ezen ,amit írtam a konfigváltáson , amíg nem csinálsz komolyabb munkákat , persze ha várni akarsz órákig akkor megértelek (mazoista :W )

lol ez a gyerek , hűtő nincs , doboz van ;] :DDD

(#9863) ittakary


ittakary
nagyúr

nullanullahetes ügynök jelentkezz... Örl-t várják a kettes kasszánál...

Na szóval: haverom szeretne valami zöldrobotos csodatelefont. keret 50k és minél jobbat szeretne ennyi pénzért... Vélemény? Előre is köszönöm :)

(#9864) pckownz


pckownz
senior tag

Nincs valaki aki PC/Laptop/Tablet hasonló dolgot szeretne újítani, még a hónapban?

(#9865) westcoastog válasza F34R (#9862) üzenetére


westcoastog
veterán

miért kéne órákig várnom? gpu powa.

(#9867) #19617792 válasza Varoz (#9849) üzenetére


#19617792
törölt tag

metálhoz hogy adja? ;] erős, lágy, pontos mély kell, dinamikus, széles színpadú meleg közép és tisztán csilingelő magasak kellenek. ;]

(#9861) westcoastog: én megoldom neked a Quadro-t, FirePro-t egy simából is. ;] eredmény: ugyanaz, ár: negyede se. ;] amúgy i7-2600 megeszi a 1055T-t :P ja és azért NV, mert CUDA, "kicsit" többen használják.

(#9863) ittakary: ötletek vannak? amúgy SE Xperia Mini, Moto Defy+ (de az kicsúszik), Huaweik közül a nagyobbak (kivéve Honor), Samsung Galaxy W, Samsung Galaxy Ace, HTC Wildfire S, LG Optimus P970... az 50k pont egy érdekes határ...

[ Szerkesztve ]

(#9868) westcoastog válasza #19617792 (#9867) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát csak nem mindegy hogy bagóért vagy sok bagóért upgradelek. :)

[ Szerkesztve ]

(#9869) #19617792 válasza westcoastog (#9868) üzenetére


#19617792
törölt tag

mondom én, hogy "bármiből" lehet FirePro, Quadro, így "picit" olcsóbb a móka. ha meg ref kari, akkor még félni való sincs, hiszen majd' mindnek van FirePro, Quadro tesója. i7-2600 sima meg már 50k, lap alá 12k, RAM 10k 2x4GB DDR3, szóval :P

(#9870) westcoastog válasza #19617792 (#9869) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát azért én nem flesselném szét a drága kis 5770-em. :DDD :)
figyelj, egyszer ígyis úgyis kipróbálom milyen az "intel életérzés" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9871) #19617792 válasza westcoastog (#9870) üzenetére


#19617792
törölt tag

ugyanmár, csak egy kis BIOS firka, nem kell félni, nem fog harapni. :DDD 5770-ből ATI FirePro V5800-t lehet csinálni. kimenetek okozhatnak némi fejvakarást, de van integrált, visszacsinálható.

(#9872) westcoastog válasza #19617792 (#9871) üzenetére


westcoastog
veterán

De most szögezzük le, miért jobb egy ugyanilyen professzionális kártya mondjuk cad-hez mint egy sima gamer kártya ha kraftra megegyezik? Tudom hogy más a biosuk, meg csettintünk egyet és írnak nekünk drivert hozzá,d e azonkívül?

[ Szerkesztve ]

(#9873) westcoastog válasza #19617792 (#9871) üzenetére


westcoastog
veterán

Je meg azért 36 ezer jó magyar birodalmi váltó volt anno ez a kártya, remélem megérted hogy féltem és szeretem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9874) #19617792 válasza westcoastog (#9872) üzenetére


#19617792
törölt tag

pont amit írtál. más BIOS, munkához jobb driver. csak szoftveres a különbség. mert mi kell a CAD munkákhoz? 3D-ben nagy precizitás (hiába van nekünk egy mondjuk 2TFLOPS-os csoda ATI-nk, a 2TFLOPS-ot a hajunkra kenhetjük, mert az simple precision) kell, ehhez van "kicsit" átalakítva a driver, BIOS, valamelyest jobb képminőség 2D-ben, 3D-ben, illetve, hogy a felhasznált szoftverhez igazodik a driver, kicsit átparaméterezi a drivert, a saját optimalizációkkal. ez nagyjából olyan, mint a ATI és NV profilok játékoknál, a meghatározott programhoz (illetve annak indítója, fix névvel) hozzá van rendelve egy sor beállítás, ami kihat a játék megjelenésére, teljesítményére.

[ Szerkesztve ]

(#9875) westcoastog válasza #19617792 (#9874) üzenetére


westcoastog
veterán

Értem. Akkor jól tudtam.

(#9876) F34R


F34R
nagyúr

gabipaci nem gyengét eresztett Intel vonalon :Y

(#9878) EarL 007

akkor kb az otthoni 5750-t hajra lehet kenni mitn videóvágás , renderelés téren .

[ Szerkesztve ]

(#9877) No-kia


No-kia
őstag

f.szom a holnapi pótZH-ba zsata kifelé a hegyre kocsikázni xD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9878) #19617792 válasza #19617792 (#9874) üzenetére


#19617792
törölt tag

és 3D-hez zömmel double precision kell, ami meg jócskán kevesebb. egy 5870 esetében, single precision számítási teljesítmény 2.7 TFLOPS, double precision esetén 544 GFLOPS. itt pl. az NV-k le vannak maradva, mert egy GTX480 esetében ez 1.35 TFLOPS és 168 GFLOPS, de ez közvetlenül nem is nagyon hasonlítható össze, mert beleszámít a feladatok, számítások ütemezése, amiben az NV és a CUDA-ja hatékonyabb.

(#9879) #19617792 válasza F34R (#9876) üzenetére


#19617792
törölt tag

elég durva, csak nem sok értelme volt :DDD mert játék nem van, ami kihasználja és egyben jó játék is, nemcsak n+1. unalmas techdemo :DDD HD7000 is hova? a grafika pont elég jó ma is, a többire kéne gyúrni, ja de akkor a TES-eken és AC-ken kívül nem sok maradna. de azért elismerérem, nem semmi a cumó :C nem is a cucc a megabrutál, hanem a vízhűtés megoldása. és lám, kiderült, hogy a víz is lehet hangos :DDD

nem feltétlen, mert egyes Macekben is 5770 szintű karik vannak, és jól teljesítenek (árukhoz képest, bár lol, hogy egy Mac Pro árából erősebbet építek, OSX feltolható rá, megfelelő kextekkel nem fagy, szal :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#9880) ittakary válasza No-kia (#9877) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jövök én is, szedj fel :D

(úúú ma délutáni találkozó isteni volt... egy dolgot szeretnék: mégmégmégtöbbet :) )

(#9881) F34R válasza #19617792 (#9879) üzenetére


F34R
nagyúr

:C ennyi , látod ő sem szereti a zajt van egy oldal ahol előreláthatóan fent vannak játékok a listán (várható megjelenés , gépigény ) be lehet állítani a saját konfigod hogy vinné . 1-2 évet még ez a csoda is kihúzna ami nekem van :DDD ami meggátolja az már nálam változott fejben, törés-törés hátán nem épp erkölcsös .

(#9880) ittakary

fasza a jánnyal lenni mi :W ...... :D

[ Szerkesztve ]

(#9882) F34R


F34R
nagyúr

hogy szakadjon meg most már a linux is kezdi :W

When upgrading to filesystem-2011.12 there will be a conflict with /etc/mtab.

Install the package as follows:

pacman -S filesystem --force

It is strongly advised to avoid the --force or -f switch as it is not safe. However, in this particular case it is needed as deleting /etc/mtab manually would break pacman.

The reason for the conflict is that the file used to be generated at boot and hence not owned by any ...

[ Szerkesztve ]

(#9883) westcoastog


westcoastog
veterán

Nah jelentkezés elküldve, aztán lesz ami lesz. :D

(#9884) ittakary válasza F34R (#9882) üzenetére


ittakary
nagyúr

pacman? :D

??

F34R: ennyire komolynak kinéző kapcsolatom még sosem volt... teljesen odáig vagyok... :B

[ Szerkesztve ]

(#9885) F34R válasza ittakary (#9884) üzenetére


F34R
nagyúr

jaja package manager (rövidítés)

nah akkor örülés van teljesen :C ;)

(#9886) westcoastog


westcoastog
veterán

- A 22-es furat tűrése: alaplyuk tűrés, 7-es tűrésosztály
- A reteszhorony szélességi tűrése N6-os
- A reteszhorony mélységének tűrése: +0,2, +0,1.
- Az alsó felület merőlegesség tűrése az alkatrész tengelyéhez képest 0,05.
- A belső és külső 50-es átmérők egymáshoz képesti egytengelyűség tűrése 0,02
- Az alsó lap síklapúság tűrése 0,03.
- Átlagos felületi érdesség 3,2
- A 22-es furat és a reteszhorony oldalainak felületminősége: 0,8
- Az alsó lap felületminősége: 1,6

Hát na neki esünk és megpróbáljuk. Inventor települ, agy felkészít. :D
Írtam is a fószernek még pár dolgot tisztázni, na de legalább megpróbáltuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#9887) westcoastog válasza westcoastog (#9886) üzenetére


westcoastog
veterán

Írtam neki, ezt írta vissza:

Mint írtam nem előfeltétel a rajz elkészítése, inkább csak felmérés, hogy milyen tudással rendelkeztek, milyen „irodalom kutatást” végeztek.
Ha szükséges és érdemes, akkor egy „gyorstalpalót” is tudunk tartani.
Lehet az Inventor modell alapján is alkatrész rajzot készíteni, de lehet pld. Autocad-ben is, 3D-s modell nélkül.

(#9888) Varoz válasza westcoastog (#9886) üzenetére


Varoz
őstag

Fincsi. :D

Mi ilyeneket rajzoltunk lapra, gyakszin meg legyártottuk. :C

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9889) #19617792 válasza westcoastog (#9886) üzenetére


#19617792
törölt tag

jól hangzik :DDD hát még nekünk egy PPT vagy HP vizsga :DDD

(#9890) westcoastog


westcoastog
veterán

Na ilyenkor jönne jól egy második monitor, amin nézem a rajzot és a méreteket, meg esetleg segédanyagot.
Hú először is, inventorban 3d- modellt elkészítem, majd abból alkatrészrajzot kell generálni.
Ez ok. még a modellt megtudom csinálni, tűrésekbe kell beletanulnom.

(#9891) ittakary válasza westcoastog (#9890) üzenetére


ittakary
nagyúr

20k valami gagyi 22"-os Samsung :)

(#9892) westcoastog válasza ittakary (#9891) üzenetére


westcoastog
veterán

Pont van 20k-m, de azt sem tudom fogszabályzás mennyibe kerül, beszéltek nekem hogy drága meg sokfélét, na meg nagyanyám még mindig nem adta oda a ballagásra beígért 100k-t. Lehet havernak ha megvan még a 15-colos sampo( :D ) márkájú lcd monitora, akkor lehet elkérem. Csak az asztalon nincs hely, gépet nem tudom földre rakni, hajj. Nem hogy 22-es samu. :D

(#9893) Varoz
Ha esetleg fel kell szántani a kertet majd megdobálhatod vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9893) Varoz válasza westcoastog (#9890) üzenetére


Varoz
őstag

Hozzád b.ssz.m a régi 19-es CRT-met? Bár lehet nagyot szólna. :DDD

XDDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9894) Varoz


Varoz
őstag

Tudtátok, hogy ma 65 éves Demjén Ferenc? Ennek örömére nem linkelek be tőle semmit. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9895) No-kia válasza ittakary (#9880) üzenetére


No-kia
őstag

én 28 án találkozok a csajjal,csaknemakarta26.aután mertakkorugye "ingerlékeny" egykisideig...:U :DDD

szar volt,haveromkölcsön kérte avasat tegnap és azóta folyamatosan foga jobbhátsó fékem,mártűzorróvolt,meg szar volt irányítani,de hálistennekvan hozzáitthon mindenem,úgyis felakartam újítani

jólessz ez a tél ;]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#9896) westcoastog válasza Varoz (#9894) üzenetére


westcoastog
veterán

Fantasztikus. :D
De amúgy vannak jó számai, v-moto-rockban. :D

(#9897) Varoz válasza No-kia (#9895) üzenetére


Varoz
őstag

Ma én is örültem a télnek. A trakit kilinccsel előre vittem be a kanyarba. :C :C :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9898) Varoz


Varoz
őstag

Ki tudja ki ez? Mármint, hogy kit ábrázol. (A sunáznám, nem elfogadható. ;] )

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#9899) ittakary válasza Varoz (#9898) üzenetére


ittakary
nagyúr

Vigyétek már innen ezt a pasit. Hihetetlenek vagytok :D ROSSZ ÉRTELEMBEN! :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#9900) Varoz válasza ittakary (#9899) üzenetére


Varoz
őstag

aki nem lájkol, az homár :P

Áruld már el, hogy mitől lenne pasi?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.