Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) #19617792 válasza #19617792 (#10450) üzenetére


#19617792
törölt tag

megnéztem én is, hátőőőő, fura, világos, meg kicsit kiddie feeling, majd megszokjuk.

(#10452) Varoz válasza #19617792 (#10450) üzenetére


Varoz
őstag

Én már biztos nem fogok hirdetni egy ilyen sz.r oldalon. Ha nekik ez kell hajrá.
De akkora bukta lesz ez, hogy ihaj. :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10453) westcoastog


westcoastog
veterán

Na megnézte a rajzomat az ember, azt írta a méretezés egész jó csak egy kicsit kell rajta pofozni, meg adott a témával kapcsolatban 3 pdf-et, na jó lesz, ahhoz képest hogy szeptemberben láttam először ilyen programot.. :DDD

(#10454) - = Zk = - válasza pckownz (#10440) üzenetére


- = Zk = -
félisten

valóban car! :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10455) Varoz válasza - = Zk = - (#10454) üzenetére


Varoz
őstag

De én nem értem őket. Mindenki tévedhet, de a tévedéshez ragasszkodni. Pfff...
Nem igaz, hogy nem látják a sok felhasználói visszajelzést, hogy tévúton járnak? Direkt sz.rják le?
Én azt hittem ennél kompetensebb emberek vezetik ezt a lapcsaládot, de tévedtem.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10456) ittakary


ittakary
nagyúr

Van itt válság kéremszépen... [link]

(#10457) #19617792 válasza ittakary (#10456) üzenetére


#19617792
törölt tag

epenis hunter, sok ész kell hozzá :DDD

(#10458) - = Zk = - válasza ittakary (#10456) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ifj Sniper Elite :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10459) Varoz válasza ittakary (#10456) üzenetére


Varoz
őstag

Á, max a PH-n van válság az új apró miatt. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10460) F34R válasza ittakary (#10456) üzenetére


F34R
nagyúr

van de nem nála úgy látom :D

én eladnám és vennák belőlee 444ééggy! ladát :DDD

(#10461) Varoz válasza F34R (#10460) üzenetére


Varoz
őstag

A fasza új aprón tedd! ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10462) F34R válasza Varoz (#10461) üzenetére


F34R
nagyúr

random 503 error :(((

(#10463) Varoz válasza F34R (#10462) üzenetére


Varoz
őstag

Annyira, hogy ma nem is írtatok? :U :D :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10464) ittakary válasza Varoz (#10463) üzenetére


ittakary
nagyúr

Semmi nem történik. Tanulni kéne, de nincs kedvem :(

Holnap RAM upgrade (Sonkytól veszek :D) és Win7 telepítés :) Most pedig próbálom rávenni magamat, hogy kikapcsoljam a gépet és kicsit kitakarítsam...

(#10465) FireKeeper válasza Varoz (#10455) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

külső fejlesztőkkel csináltatták (egyébként most pont ezt szopták be), és gondolom nem volt olcsó, szóval mostmár biztos nem táncolnak vissza.
egyébként én sem értem miért nem lehetett valami fizetési rendszert kitalálni a tégi (ill mostani) RIOS alapú hardverapróra :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10466) F34R válasza Varoz (#10463) üzenetére


F34R
nagyúr

mi értelme van magammal diskurálni ? :DDD

(#10464) ittakary

minek kell clean install ?

Firekeeper

azon gondolkoztam én is d.e -t most már nincs mese az új lesz , de milyen áron :U

[ Szerkesztve ]

(#10467) Varoz válasza ittakary (#10464) üzenetére


Varoz
őstag

Chip-őrl chip-re nézd át mielőtt megveszed, nehogy átb.sszon. ;] :D :DDD

#10468
Én csak az unokatesóját ismerem személyesen. De az egy állat. :DDD
Annyit hülyültem vele, hogy szörnyű. :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10468) ittakary válasza F34R (#10466) üzenetére


ittakary
nagyúr

Rendszerszinten szétbasztam valamit... Haver átküldött valami modot amivel vissza lehet fogni a W7 RAM használatát, ezt felnyomtam, instabil lett tőle a rendszer, letöröltem, aztán több RAM-ot eszik a W7 azóta mint valaha :D Pl 5 YT videó lepauzálva múltkor telefosta Chrome-mal a 4GB-ot :D

Varoz: Sonky nem basz át :) Jófej gyerek.

[ Szerkesztve ]

(#10469) F34R válasza ittakary (#10468) üzenetére


F34R
nagyúr

pff ennyi nem hiába hagytam ott a win7-t.
ramot nem tudod sehogysem ez kernel szinten van elbaszva. még ha nem használnád a felületet akkor is jócskán beleharapna.

(#10470) FireKeeper válasza F34R (#10469) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az az egy szerencsénk, hogy még a gusztustalanul magas forint ellenére is elfogadhatóak a RAM árak.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10471) ittakary válasza FireKeeper (#10470) üzenetére


ittakary
nagyúr

12k Kingston HyperX Genesis 1600 2x4GB ... azt mondom elmegy.

(#10472) #19617792 válasza Varoz (#10463) üzenetére


#19617792
törölt tag

én a virtuális gép vs. ubuntu párossal szoptam egy keveset. mindkettő akkora fosláda, hogy nemigaz. :DDD Ubi 11.10-et mikor felraktam, órákon keresztül kellett gyomlálnom belőle a hulladékot (office hova kell egy Android forgatáshoz?:DDD, különösen az unityt. sshd meg toszott menni.

aztán mini install, az meg istennek se akart élő eth0 hálókari interfacet, akárhogyan konfoltam. szépen ubi 10.04.3 lts, felment, végre valami épkézláb gui, igaz, gyaktam is lefele.

szépen bekonfoltam egy fix ipt, erre mit csinált? not work.
miután megműtésre került, jöhet ssh, az se ment könnyen. fel volt téve, de nem látta, indítanám, de nincs.
na mondom, akkor kicsit belenyúlok, hátha valami cache ragadt be. de semmi, szimplán megzakkant a synaptic. :DDD miután meg sikerült ssh-t megoldani localhoston belül, kívülről is kellett volna, erre meg a szartalicska virtualbox még gagyibb hálókezelése akasztott ki, beállítom gui-n, amit kell, nem működik, nem csinál semmit. ha meg cmd-ből, akkor szépen kinyírta a hálókari konfigot linuxon.

na mondom, akkor VirtualBox kuka, VMWare Player, az meg már live cd-nél eldobta magát egy-két critical error... na mondom, ez is egy fos, és ezért még fizetnek is, a komolyabb verziókért?

ha még el kezdtem volna havernak távolról asszisztálni Android dev ügyben, ssh-n keresztül kapta volna a vm-et, hogy tudjon Android 4.0.3-t fejleszteni SE X8-ra, mert a szerverén mókol, ami egy P4-es régiség, így meg egy négymagos vason tudott volna dolgozni, akkor kaptam volna idegbajt.

upload meg nem nagy probléma, mert a végeredmény kicsi. ehhez még repokat kellett volna izzítani, meg gcc-t, git-et, java-t, ahjjj istenem, ott is mennyi faszság van... :DDD most már megértem, hogy miért fikázzák orrba-szájba a Linuxot, Androidot. és nem azért mert ők nem értenek hozzá, ugyanis eléggé vágják a témát. :DDD Peti barátom írt volna Androidra egy órarend jellegű appot, és widget résznél elakadt, ugyanis az SDK fos, a dokumentáció meg mint olyan, nincs jó. :DDD ehhez képest MS eszközök és MSDN support maga a mennyország. :DDD

(#10469) F34R: Win7-nél oké a magas RAM használat, kivéve, ha valami mod memleakel, mint állat. minek a sok RAM, ha csak üresen áll? én nem szoktam nézni mennyi RAM-ot eszik, sőt le is szarom, mert azért van 4GB, hogy használja. maga a Win NT kernel nem eszik sok RAM-ot, csak millió driver van, meg service.

Varoz: tagolás done. gyorsírás átka. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10473) Varoz válasza #19617792 (#10472) üzenetére


Varoz
őstag

Fú, gyerek. egy jó tanács és nem rosszból mondom ám. Csinálj bekezdéseket ekkora hsz-nél, mert átláthatatlan.
Elkezdtem olvasni és a felénél elfolyt a szemem, az agyam meg dobott egy restartot. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10474) ittakary válasza Varoz (#10473) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem kedvem sincs belekezdeni... :D

(#10475) F34R válasza #19617792 (#10472) üzenetére


F34R
nagyúr

haggyad már azt korcs ubit , debian, archlinux , gentoo kell neked.

azért még messze van a linux kerneltől 32 Mb ramon is elvan ha csak mélykonzol van.

(#10476) Varoz válasza #19617792 (#10472) üzenetére


Varoz
őstag

Na így mindjárt más. :R

Hát na, lehet itt szopni mindennnel. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10477) No-kia


No-kia
őstag

Orbán Viktor szóvivője szerint az Andrássy úti tömeg valójában az ott lévő Apple viszonteladó üzletébe akart bejutni. A szóvivő a Magyar Televízió Híradójára hivatkozva közölte, valójában a tömeg azt kiabálta, hogy "Macbook tok! Macbook tok!" A szóvivő szerint ez is arra utal, hogy Magyarországon nagy a jólét, mostanra sikerült stabilizálniuk a gazdaságot, amit elődeik rájuk hagytak.

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10478) F34R válasza No-kia (#10477) üzenetére


F34R
nagyúr

olvastam pár nappal ezelőtt egyik topicban , hát ez a baj mo.n valaki úgy él mint a kiskirály van aki meg éhen döglik,.....

(#10479) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jónapot ;]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10480) westcoastog válasza Ł-IceRocK-Ł (#10479) üzenetére


westcoastog
veterán

Na te meg eltévedtél? :DDD

(#10481) Varoz válasza Ł-IceRocK-Ł (#10479) üzenetére


Varoz
őstag

Hát kend meg hol járt? :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10482) F34R válasza Ł-IceRocK-Ł (#10479) üzenetére


F34R
nagyúr

úhh csak nem eltévedtél ? :DDD

(#10483) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Már a múltkor is beköszöntem, csak sz.rtatok rám :D

Lesz mesélnivalóm, higgyétek el. Most van egy kis időm, gondoltam felnézek már.

Volt hogy felnéztem, de nem írtam, nem votl rá időm sajna.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10484) Varoz válasza Ł-IceRocK-Ł (#10483) üzenetére


Varoz
őstag

Én láttam. :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10485) ittakary válasza Varoz (#10484) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akkor te vagy a leggonoszabb mindünk közül: direkt szartad le! :D

(#10486) #19617792 válasza F34R (#10475) üzenetére


#19617792
törölt tag

a WinNT-nek, pláne a MinWin-nek is elég 128MB RAM... de teljesen mindegy mennyi RAM-ot eszik egy desktop konfigon, mert bőven van elég RAM. az viszont tény, hogy nagyon öreg vason elvan szépen.

hát, ha majd sikerül összevadászni a csomagokat hozzájuk, akkor lehet azokat nyúzom. Debian az esélyes. nagyjából közös a repojuk az ubival. de ahogy túrtam a dolgokat, kezd úgy tűnni, hogy nem csak az Ubi a kolompos, fő gond a VirtualBox-szal van, eléggé érdekes hálózat kezelése van.

[ Szerkesztve ]

(#10487) Ł-IceRocK-Ł válasza ittakary (#10485) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Annyi ideig voltam hogy nehéz lett volna észrevenni, szal inkább tapsot érdemel :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10488) Varoz válasza ittakary (#10485) üzenetére


Varoz
őstag

Nem. Csak én kollektíve szoktam köszönni és mivel csak beköszönt, így nem ment neki címzett hsz. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10489) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Van egy ventim elöl egy (húú már nem tudom milyen típus) de azt tudom hogy hőmérsékletérzékelős. és nem bírom rávenni semmilyen progival hogy többet pörögjön a mostani 5-600 nál.
Ötlet?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10490) #19617792 válasza Ł-IceRocK-Ł (#10489) üzenetére


#19617792
törölt tag

nyomd a szenzort valami forróra.

(#10491) ittakary válasza Ł-IceRocK-Ł (#10489) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem van: molex -> 3/4 pin átalakítóm. Akkor aztán pörögne :)

(#10492) Ł-IceRocK-Ł válasza #19617792 (#10490) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

és hogy tartsam ott, ragasszam oda vagy mi? :D

ittakary: attól függetlenül mennyi áramot kap, a szenzor szabályozza a fordulatszámot.

és ha leszedném róla a szenzort?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10493) Varoz válasza Ł-IceRocK-Ł (#10489) üzenetére


Varoz
őstag

Nyomjál neki valami direkt kraftot. 5-7-12V Ízléstől függően. :D
De 220-at is adhatsz neki, akkor biztos fog pörögni. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10494) Ł-IceRocK-Ł válasza Varoz (#10493) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

max 800 at megy, arra akarom feltornázni

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10495) #19617792 válasza Ł-IceRocK-Ł (#10492) üzenetére


#19617792
törölt tag

igen, de ha változik a fesz, változik a fordulat is, mert fix teljesítményű a motorja, fix rpm-re belőve, csökkenő fesszel csökken a teljesítmény is, így az rpm.

az is egy megoldás, főleg ha termisztoros, mert azok ált. ahogy melegednek, úgy csökken az ellenállásuk. ha kiszeded az ellenállatot, akkor az megszűnik.

(#10496) Ł-IceRocK-Ł válasza #19617792 (#10495) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

alaplapi csatis, azt nem igazán akarom megmoddolni

ha kiszedem az érzékelőt, akkor szoftveresen tudom majd (vagy biosból) a fordulatot szabályozni, vagy onnantól 800 on fog menni?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#10497) Varoz válasza Ł-IceRocK-Ł (#10496) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem ha kiszeded akkor sima ventiként kell, hogy működjön. Tehát mennie kell magasabb fordulaton is.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#10498) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Holá! :R....

jövőhéten végre kiderül, hogy beborul-e :C
6950 vs 7970 :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#10499) westcoastog válasza - = Zk = - (#10498) üzenetére


westcoastog
veterán

oppá :C

(#10500) ittakary válasza - = Zk = - (#10498) üzenetére


ittakary
nagyúr

Lehet ráteszed a tenyeredet a csúcsAMD-re? :)

Ł-IceRocK-Ł: másodpercre pontosan :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.