Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Oxi #25196 üzenetére

    Nem tagadtam, hogy van olyan játék, amelyben jelentős gyorsulást hoz a CF (ott vannak a tesztjeim), viszont nem 9700GTO-val hasonlítottam össze (még csak nem is az 1950XT-vel), hanem a CF egyik darabjával. Továbbra is tény, hogy egy csomó játékban a hatásfoka ZERO, a támogatottakban pedig 30-70% körül mozog. Amiért én nem támogatom a CF-t, az az ára, ugyanis dupla árért nem kapsz dupla teljesítményt, + még CF-ös alaplapot is vehetsz. Ha pedig a CF áránál olcsóbban veszel egy 3870-nél jóval gyorsabb VGA-t (most nem írom, miféléket, mert elfogultaknak nem tetszik), akkor azt az esetleg csak +20-50%-os teljesítményt minden játékban megkapod. Viszont tény, hogy ha olyan játékokkal játszol, amelyek normálisan támogatják a CF-öt, akkor még a ráfizetés is megérheti a teljesítményért, de ezt sem tagadtam eddig sem. Nálam spec. a HGL semmit nem profitált a CF-ből, és a játék még 1 VGA-s beállításokon sem alkalmazta a grafikai beállításokat, vagy igen, amikor nem kellett. Azóta persze a patch-ek javíthattak rajta, viszont már nincs CF-öm, hogy megnézzem.
    Szóval nem a CF teljesítménye gyenge önmagában (csak abban a jó pár esetben, amikor nem működik a multiGPU), hanem ahhoz képest gyenge, amit tudhatna, ha rendesen működne, mert azért mégiscsak durva, hogy 3DMarkon kívül semmiben nem duplázza meg a teljesítményt (még csak a közelében sem jár), ez meg bizonyítja, hogy pedig tehetné.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés