Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#6401) CHIPman válasza lsc (#6397) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem alacsonyabb órajelen járatott 4850, hanem egy teljes értékű 4850. Ugyanis 625/993MHz alapórajellel jönnek ki.
más: érdekes, 9.3-as driverrel 700/900 játékok alatt semmi gond, VPU recover egyszer sem jelzett. 9.4-es driverrel 700/900 is VPU recoverezik, ha meg kikapcsolom, akkor meg eltűnnek dolgok. Még jó, hogy megvan a 9.3 win-re, a 9.1 pedig XP-re és win7-re is :DDD

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6402) lsc válasza CHIPman (#6401) üzenetére


lsc
nagyúr

Ismét téves [link], [link] , [link], [link] . Csak ugye vissza kellett volna nézni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#6403) kooc


kooc
tag

Üdv.
Hát én is vettem...rögtön kettőt.
De még véletlenül sem 800-as. :(
Azért nem panaszkodom, 700/1000-el szépen megy mindkettő.

(#6404) kriszbon válasza kooc (#6403) üzenetére


kriszbon
őstag

Hol vetted a kártyákat ha szabad kérdezni, és Sapphire :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6405) kooc válasza kriszbon (#6404) üzenetére


kooc
tag

Sapphire, igen és nagykerben vettem (Expert).
HDMI

[ Szerkesztve ]

(#6406) lsc válasza kooc (#6405) üzenetére


lsc
nagyúr

HDMI vagy sima ?

Az élet kegyetlen .

(#6407) Vuky


Vuky
csendes tag

Sziasztok!

Én vettem egy ilyen karit. Miután beszereltem a gépbe egyből elkezdett fagyni, a képernyő fekete-szürke csíkos lett, és megállt. Az előző kártyánál (9600GT) semmi gondom nem volt a configgal, a 9600GT előtt egy x600pro-m volt. Nah most a kártyát(4830) visszavittem és kicseréltél gariba. A mostani kártyám olyanokat csinál hogy fogja magát és újraindítja a gépet, vagy pedig teljes feketeség lesz. Nah most a gép nem indul újra hanem a ventik járnak, és a monitor készenléti gombja villog. Vagy 2szer kell utána resetelnem hogy elinduljon. És ez Óránként 1szer előszokott fordulni.
Mondták ismerőseim hogy lehet a táppal van baj és nem bírja el ezt a configot amim most van (lap: ASUS P5B, Ram: 2 Gb, Proci: core 2 duo 2,4 táp: ASUS 450 W).
Tudnátok valami megoldást a problémámra vagy megint vihetem gariba cserélni, de az 1 hét mire abból kártya lesz. Remélem nem szériahiba :(

(#6408) Davidof92 válasza Vuky (#6407) üzenetére


Davidof92
senior tag

Én kétlem a táp keveselését, az előző karid olyan 90 wattot evett, a mostani meg kb 110-et, ami nem nagy különbség. Sok PH-s van aki 350-essel hajtja a 4830-át és nekik nincs semmi bajuk, szerintem alaplap-vga kompatibilitási hiba lehet, bár én annyira ezekhez nem értek.

(#6409) Vuky válasza Davidof92 (#6408) üzenetére


Vuky
csendes tag

Eddig is volt bent ATI az elsőm az volt. és semmi baja nem volt. Az első 4830 rossz volt, ki is cserélték. Nem tudom mi baja lehet. :O

(#6410) kriszbon válasza Vuky (#6409) üzenetére


kriszbon
őstag

Véletlenül (Ilyen) képet nem láttál valamelyik kártyádnál induláskor :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6411) #31757056 válasza Vuky (#6407) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem inkább driver probléma lehet, valaki itt írta lejjebb hogy a 9.4-el állandóan vpu recovery-zett, a monitor elsötétedés készenléti módban váltás általában a VPU recovery előjele. Régebben nekem is csomószor befagyott a gépem ATI kártyával a VPU Recovery-be, és csak a reset segített. Vagy neked is belefagyott, vagy nem volt türelmed kivárni míg a VPU recovery visszaadja a képet. Próbálj másik verziójú drivert feltenni.
De lehet túlmelegedés is akár, milyen a szellőzés a házadban?

(#6412) Vuky válasza #31757056 (#6411) üzenetére


Vuky
csendes tag

ez a VPU recovery nem tudom mi, mert nem értek ennyire a géphez.
Hát a hűtés ami van a kártyán + 1 ház venti 8 cm. De tervezek még 2 ventit, mely megkeveri a levegőt a házba

(#6413) Vuky válasza kriszbon (#6410) üzenetére


Vuky
csendes tag

Ehhez hasonló volt a 128 megás VGA. Az csinált ilyeneket, meg az első 4830 is hasonlót produkált

(#6414) kriszbon válasza Vuky (#6413) üzenetére


kriszbon
őstag

Tehát ha jól gondolom, akkor az első kártyád az Sapphire HD4830 512MB GDDR3 HDMI volt és az produkált ilyent(a másik 128-as nem lényeg) és ezt milyen gyakran csinálta, továbbá ez végett cserélték ki?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6415) Vuky válasza kriszbon (#6414) üzenetére


Vuky
csendes tag

igen pontosan ahogy mondod. Ki is cserélték.
Ez most olyat csinál hogy gondol 1et és újraindítja a gépet.
Vagyis a venti meg minden megy de nem kezd el elindulni a gép, mint ha bekapcsolnám. 2szer nyomok resit rajta akkor jó. De ugyan így folytatja az újraindulást egy 30 perc, 1 óra, 2 óra. változó idő elteltével. De ha nem "újraindítja" akkor bead egy tök sötét képet, mint mikor a monitor nincs bekapcsolva. Viszont a gép megy de sehogy nem tudom elővarázsolni a képet.

(#6416) PH-User válasza Vuky (#6415) üzenetére


PH-User
addikt

Sajnálom, hogy nincs szerencséd vele, lehet, hogy tényleg kompatibilitási probléma.
Bármikor előfordulhat sajnos. :(

Délután volt egy kis napfény, most ismét rossz idő van, esik és fúj a szél. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6417) kriszbon válasza Vuky (#6415) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért kérdeztem, mert az enyém is produkálta párszor azt a képet(a tied milyen gyakran csinálta?), amit linkeltem. Egyszer engedtem betöltődni a wint, ott meg kis fekete kockák voltak, aztán elsötétült, és jőtt vagy két három függőleges sárgás csík, és ezt váltogatta amíg újra nem indítottam,mert képet nem adott. Hát előfordulhat, hogy ez valami széria hiba, de ez csak tipp. A gyári drivert használod?
Amúgy köszönöm a választ :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6418) CHIPman válasza Vuky (#6407) üzenetére


CHIPman
nagyúr

400W-os ASUS-om van, semmi baja nincs. Tápcsatit bedugtad?
Én inkább a P5B-re gyanakodnék.
Itt is van [link] Másnak is volt már ilyen gondja. Próbáld az ott leírtakat.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6419) Vuky válasza PH-User (#6416) üzenetére


Vuky
csendes tag

Hát igen mindig belenyúlok a dolgokba. Mikor alaplapot cseréltem, csak alaplapot, akkor csinálnom kellett egy BIOS resetet vagy mit, egy jumpert átkellet dugnom majd vissza, mert nem indult a gép másképpen.
Szóval nem tudom mi lesz most.
Utoljára ma olyan fél8 körül resizte magát a gép azóta normálisan megy, pedig játszok is rajta nem gyengének mondható játékkal (Cod4(mp) majdnem max graf) és semmi baja most. Annyi hogy néha az fps leugrik 125ről (fix) 15-20ra majd vissza. Ez olyan 1-2 mpig tart :F

(#6420) Vuky válasza CHIPman (#6418) üzenetére


Vuky
csendes tag

köszi szépen!

Az a baj, hogy én vissza vinném a karit hogy cseréljék megint, de 1 hét mire cserélik, addig nekem meg kell a gép a meló meg a suli miatt. Ha nincs VGA nem tudok mit csinálni. :(

(#6421) Vuky válasza kriszbon (#6417) üzenetére


Vuky
csendes tag

igen a gyárit használom. megpróbálom majd hogy újrarako ma drivert, vagy még pár ventit bedobok a gépbe, most azon a 1000-1500 forinton már úgysem fog múlni ha a kari volt 31

(#6422) CHIPman válasza Vuky (#6421) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Teljes win reinstallt csináltál, mielőtt feltetted a drivert, vagy csak simán driver install volt?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6423) Vuky válasza kriszbon (#6417) üzenetére


Vuky
csendes tag

Amit linkeltél kép. Az nekem úgy volt, hogy este játszottam és egyszer csak bedobta a képet. gondoltam befagyott hát istenem van ilyen. Resiztem, majd mikor kezdte tölteni a windows-t a kis csík mikor ment akkor is ezt csinálta. És nem ment tovább ott megfagyott. Gondoltam naivan, hogy öreg kártya, biztos nem jó a hűtése már ( tervbe volt véve az új kari már) mondom kikapcsolom és reggel meglátjuk mi lesz. Reggel ugyan eddig a töltésig jutottam el és akárhányszor indítottam újra ez lett. Aztán ment a levesbe

(#6424) Vuky válasza CHIPman (#6422) üzenetére


Vuky
csendes tag

Mikor megvolt a VGA, a mostani, akkor már fent volt a win. De aztán elrontottam mert kevés helyet hagytam a C-n az op rendszernek, 2 giga maradt. Mondom netán valami lesz nem tudok hova menteni újra raktam és mindent újratettem, még a drivert is. Tehát tök üres volt a gép mikor feltettem végül

(#6425) tanulosSrac


tanulosSrac
csendes tag

Sziasztok.

Korabban mar postoltam a problemam, akkor azt a valaszt kaptam h uj tap. Vettem egy corsair vx450-et. Egy hetig elo se jott a problema. Aztan ma este zsinorban 2x is :S
A problema:

His 4830-am van. 3d alkalmazasoknal lefagy a kep, aztan ujraindul legkisebb felbontasban ati2dvag.dll hibauzenettel. Googliztam sokaig, sokaknal tulmelegedes miatt, nalam ez kizarva. Masoknal driverhiba, ezt mar ujraraktam...mas verziot is. Mar csak az xp reinstall maradt?

(#6426) AXisBOLD válasza Vuky (#6424) üzenetére


AXisBOLD
addikt

töltsd ki az adatlapodat. a "cuccok" alatt a konfigodat vésd be! így egyszerűbben megy a segítség.

táp biztos elég!

tápcsatit bedugtad a vga-ba?

ha rendesen felraktad a wint próbáld 9.4-el vagy 9.5-el(csak drivert tedd fel) és ha nem jó, mielőtt bármilyen drivert ráraksz, pucold le a fent lévőt: driver cleaner-el vagy valami hasonlóval(nem tudom a pontos nevét, de már linkelték ide és a TechPowerUP oldaláról letölthető. megpróbálhatod még a 9.3-at.

ha ezek nem jók csináld meg azt amit CHIPman linkelt.

tehetnél egy Vistát is a gépre hogy annál is csinálja-e, bár ez nem esélyes(mármint hogy xp miatt van), de szerintem a Vista stabilabb, mint az XP.

és lehet hogy egy Bios frissítés se ártana. ha nem tudod hogy kell majd leírjuk.

gépet nem tudod bevinni oda ahol a kártyát vetted? mert lehet hogy az lenne a legegyszerűbb.

Aurea mediocritas

(#6427) AXisBOLD válasza tanulosSrac (#6425) üzenetére


AXisBOLD
addikt

egyelőre neked is azt tudom tanácsolni, hogy pucold le az előző drivert mielőtt újat raksz fel.

meg csinálhatnál egy Furmark tesztet, hogy az alatt mit mutat: hőfokban, meg hogy egyáltalán bírja-e.

esetleg proci tuningot vedd vissza és úgy próbáld a 3D alkalmazásokat.

Aurea mediocritas

(#6428) Vuky válasza AXisBOLD (#6426) üzenetére


Vuky
csendes tag

Vistam van, de próbáltam már XPn is és ugyan ez az eredménye.
A tápcsati rá van kötve, mert kiírná hogy kevés neki.
Bevinném ( amúgy az aqua-nál vettem a VGA-t) csak ez is olyan hogy tegnap pl. 4 órán keresztül nem csinálta ezt, de van mikor 1-2 óránként történnek ezek

(#6429) AXisBOLD válasza Vuky (#6428) üzenetére


AXisBOLD
addikt

akkor amit CHIPman linkelt :U , vagy amit én mondtam: hogy pucold le programmal a régi drivert, restart és aztán új driver :U

ha ezek sem jók és más se tud segíteni, akkor viszont vagy beviszed ill. felhívod őket vagy együttélsz a problémával.

egyébként tényleg nagyon fura amit csinál, ráadásul a 2-dik kártya is :F ...pedig sapphirokkal nem volt még baj. újat kaptál bontatlan dobozban mind a 2szer?

Aurea mediocritas

(#6430) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok!

Van egy Asus P5W DH Deluxe alaplapom egy Intel Core 2 Duo E6600 2.4 es procival 2x1 giga Corsair memoriaval lehetseges lenne ebbe a rendszerbe 2 db Sapphire HD 4830 512MB GDDR3 vagy 2 db 1 giga memoriasat ugyan ebböl a karibol ebben a gepben hajtani?

(#6431) AXisBOLD válasza Hardtech (#6430) üzenetére


AXisBOLD
addikt

lehetséges, de dobd fel a kérdést a lapod topikjában, hogy nincs-e kompatibilitási probléma ati ill. 4830 kártyákkal.

a procid viszont 1db ilyen vga-hoz is gyengécske. ha nem tuningolsz vagy nem cseréled le a közeljövőben, akkor felesleges pénzkidobás a CrossFire kiépítése. inkább 1db sapphire 4830 1GB.

Aurea mediocritas

(#6432) Speed® válasza Hardtech (#6430) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehetségesnek éppen lehetséges, de nem éri meg. Ha a proci nincs megrángatva, köze sem lesz a kihajtáshoz. Illetve maga a CF sem annyira jó buli 975X lappal..ha jót akarsz, inkább nézz egy 1GBos 4870et jó áron és bővíts RAMot 4GBra, ill. a procit pöcköld fel legalább 3GHzre (9x333), azt vinnie kell alapfeszen. Ha jó hűtésed van, 9x400 sem lehetetlen, de ott már beleszól a lap, nem éppen FSBbajnok, ekörül van a vége emelt MCH fesszel is.
Szóval ha engem kérdezel, proci ^3+GHzre, 4GBra bővítés, és 4870\1GB. CF :N

(#6433) Hardtech


Hardtech
tag

Elöször is köszi a gyors es ertelmes valaszokat :D
Másodszor mar én is gondolkodtam a +2 giga memórián és a proci felhúzásán el is kezdtem kérdezősködni hogy kb meddig lehet a hütö rajta amugy egy Zalman CNPS9700 nem tom menyire szamit jonak amikor vettem meg eleg jo volt :B.
Gyorsan utana neztem a 4870 1 gigasnak 45-50 között mozog tehat kb anyi mint 2db 4830 512 es azt most igy hirtelen nem tom menyire jo a 4870 es de utana nezek nemsoká de lehet valami olyan kartyat kene nezni ami olcsob es akor 50 böl kijöne a 2 giga memoria + a videokartya :F

(#6434) kriszbon válasza Hardtech (#6433) üzenetére


kriszbon
őstag

Az biztos hogy elég gyors a 2*4830, de arról ne feledkezz meg, hogy csak 512MB ramod lesz, és ahol ennél több kell, ott bajban lesz a 2db 4830-as akármilyen gyors is!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6435) Speed® válasza Hardtech (#6433) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

♠CNPS9700 elbír a procival 3.6GHzen is ha a fesz nincs 1.45V felett..de eddig valszeg nem fogsz elmenni. Egy 8x400as beállítás valszeg még kihozható belőle 1.4V körül és ehhez a lapot sem kell szétfeszelni általában.
♠4GB memória jelen árak mellett kötelező lépés szvsz, és nagyon sokat számít. Tele van a piac patent tuningos kittekkel, OCZ 1066os Reaperek is vannak 15ért..de igazából nem lényeg, az alacsony FSB miatt bőven jó egy alap kitt, Kingmax TinyBGA újonnan <10k..2x2GB/800-C5..vicc. De jó vicc ;)
♠4870/1GB kis OCval nagyon kemény kártya, főleg nagy felbontásokban. Állandó teljesítménye révén szerintem jobb, mint a hullámzó CF. CF sem rossz, de az 512MB VRAM pont ott teszi kevésbé használhatóvá, ahová kéne az erő. A fogyasztásról\melegedésről\zajról nem is beszélve..
♠Az általam írt 2x2es Kingmax kitt meg egy 4870/1GB kijön ~55ből, a jelenlegi RAMjaidat meg eladhatod, így 50 alatt jössz ki végül. Ha meg a vidkaridat is eladod (GTS320?), ~30ból. És nem kicsit lesz gyorsabb a masina :N
Szóval ha engem kérdezel, én tuti ezt lépném meg. De cáfoljon rám valaki ;p

(#6436) tanulosSrac válasza AXisBOLD (#6427) üzenetére


tanulosSrac
csendes tag

Probaltam mar ugy is a drivert. Furmarkon kb 15percig ment a burning de semmi gaz. Ott is max 63fokig megy fel a kartya. Proci huzas elott is csinalta mar. Az uj tappal huzkodtam meg a vast.
Lehetseges, hogy hardwer gyari hiba? :F
Ha az akkor sürgösen lepnem kell mert külföldön vettem/vagyok.

(#6437) Hardtech válasza Speed® (#6435) üzenetére


Hardtech
tag

Köszi utána nézek és akkor köv havi fizumat raszanom :B

(#6438) #31757056 válasza Speed® (#6435) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ezen nincs mit cáfolni, csak egyet lehet érteni :)

A CF mint fejlesztés ár/értékben sehogy nem éri meg, főleg nem annak aki meg van kötve anyagilag, ez inkább egy kuriózum, illetve fanok számára lehetőség, kipróbálni valami újat, eltérőt mint ami megszokott, illetve akinek nem számít a pénz. Ha nagyon magas felbontásokhoz kell, minimum a 2db 1 gigás kari. Alacsonyabbhoz meg bőven sok lehet még a szóló de erősebb 1G-s kártya is.
A CF talán egy alsóbb szegmensben érheti meg, pl ha egy 4670 mellé vesz valaki még egyet, de akkor már kell hogy legyen egy patent lapja is alá. 1680x1050-ig még elég lehet az 512 ram is a legtöbb játékban, de már itt is gyanús hogy korlát lesz itt-ott.

(#6439) AXisBOLD válasza tanulosSrac (#6436) üzenetére


AXisBOLD
addikt

passz :( ...sajnos.

Aurea mediocritas

(#6440) Bocaa


Bocaa
senior tag

a doboz alapján kielehet találni ,h 800 sp-s -e a kártya?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6441) AXisBOLD válasza Bocaa (#6440) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sőt, még ha nincs benne a dobozban akkor se ;]

csak hogyha beizzítod és megnézed gpu-z -vel.

Aurea mediocritas

(#6442) lsc válasza Bocaa (#6440) üzenetére


lsc
nagyúr

Ki lehet 50 % eséllyel, vagy igen vagy nem .

Az élet kegyetlen .

(#6443) m.cs.


m.cs.
csendes tag

Üdv!Én is kifogtam egy 800-ast!Sapphire 512 HDMI.700/1000-t simán viszi

m.cs.

(#6444) Hurkaleves válasza #31757056 (#6438) üzenetére


Hurkaleves
őstag

no, azért okosan össze lehet állítani ütőképes és olcsó crossfire-t!
én pl.a 4830 crossfire-t fogom meglépni nemsokára! a két kártya kijön 44k-ból (én nagykeráron fogok hozzájutni 40k-ért...) ami olcsóbb mint a 4870 és le is veri azt!
de szerintem még a 4890-el is felveszi a versenyt!

(#6445) AXisBOLD válasza Bocaa (#6440) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ha jó eséllyel akarsz 800sp-et akkor olyan helyen veszel, ahol nagy az áru forgalom, mert ott a "régi" 640sp-ek kifogytak, az újak között pedig szinte csak 800sp van.

Aurea mediocritas

(#6446) Hurkaleves válasza AXisBOLD (#6445) üzenetére


Hurkaleves
őstag

igen... én is ebben bízok..

(#6447) AXisBOLD válasza Hurkaleves (#6446) üzenetére


AXisBOLD
addikt

3870 x2-t miért akarod leváltani? elkeni a száját sok mai vga-nak, többek között 48xx széria több tagjának. meg az 1GB vram se rosz, az 512-es crossfire meg kicsit kevés lehet mostanság. írták fentebb hogy hiába lesz fickós, ha nincs mögötte elég memó.

Aurea mediocritas

(#6448) Bocaa válasza AXisBOLD (#6445) üzenetére


Bocaa
senior tag

vizesbót?(aqua) vagy ipon :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6449) #31757056 válasza Hurkaleves (#6444) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én ezt a megoldást akkor sem tartom ár/érték arányban jónak, azért írtam, hogy a CF ebben a kategóriában inkább extra lehetőség. 1920-on már annyi FPS-el nem előzi meg a 4870-et, viszont cserébe ketten együtt megzabálnak kb 220W-ot dupla hangerővel, és akkor a 4870-et még nem is tuningoltad. A 4890-et jobb ha ide se említjük, nevetve eléri a 950Mhz-es órajelet a GPU-ja... Ráadásul a teszt eleve 6 hónapos, azóta már 5 driververzió megjelent, tehát semmiképpen nem naprakész, azóta jelentően gyorsult pár játék, és patch-ek is kijöttek hozzájuk. 2560-on meg már kizárt hogy elég legyen az 512VRAM, hiába a 2 GPU brutál nyers ereje. Ráadásul a CF rendszer gyorsabban is avul el, mert a következő generáció egykártyás rendszere is már röhögve megelőzi, amelynek a tetejébe még alacsonyabb a fogyasztása is a már ezelőtti generáció egykártyás rendszerétől is, nemhogy kettőétől. Ezenkívül ha peched van, a kedvenc játékod nem is működik vele éppen. Vagy lehet hogy mondjuk XP oprendszer alatt menne, de mi van ha pl Vista vagy Win7 (akár 64bit) DX10.1 alatt meg a driver problémája miatt éppen nem megy?
Persze akinek mindegy a fogyasztás/hangerő/halk hűtés eléréséhez bonyolultabb rendszer kiépítése/dupla hőtermelés/nagy helyigény, annak jó lehetőség a CF, mint ahogy írtam is ezt korábban. Illetve annak aki bevállalja a CF-el járó kockázatokat.

(#6450) AXisBOLD válasza Bocaa (#6448) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem ismerem a pesti boltokat, de az ipon-nál elég nagy a forgalom. ez szigorúan csak tipp!

Aurea mediocritas

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.