Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830

Hozzászólások

(#6201) fess


fess
őstag

sziasztok
ma vettem 1 hd 4830-as karit,először felraktam a cd-ről a driverét,a 9.3-ast,nem volt vele semmi gond,gondoltam felrakom a legújabbat a 9.5-t.nem írt ki semmi hibát,de mikor ujra kell indulni,akkor mikor már épp betöltene a windows,újraindul,és ez folyamatosan ismétlődik...
új rendszert tettem rá,gondoltam hátha az segít,de a hiba ugyanaz.a 9.5 driverrel,amit az ati honlapjárol szedtem le,nem indul el a rendszer...
ez szerintetek mitől van? sp3-as 32 bites xp van fenn

(#6202) lsc válasza fess (#6201) üzenetére


lsc
nagyúr

A proci húzva van ? Adataidnál a cuccok részt kitölthetnéd .

Az élet kegyetlen .

(#6203) fess válasza lsc (#6202) üzenetére


fess
őstag

nincs húzva,adatok pótolva...

(#6204) SipiBcs válasza fess (#6203) üzenetére


SipiBcs
őstag

Töröld a drivert driver cleaner pro nevű progival csökkentett módban, aztán rakd fel az 9.4-est. Ha azzal is vacakol, akkor a wineddel lesz valami.

Nekem mintha rémlene a Net 2.xx keretrendszer, hogy talán az is kell a CCC-hez. De ezt csendesen mondom, lehet rosszul emlékszem. Ne kövezzetek meg. :R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6205) Met válasza SipiBcs (#6204) üzenetére


Met
nagyúr

Kell a Net 2.0 de azt felteszi a Catalyst magának, nekem is gondom volt a 9.5-ös-el. Lett egy win reinstall és azóta nem történt hiba

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6206) fess


fess
őstag

csináltam én is win reinstall csak hülye ésszel először a cd-ről raktam fel megint,és utánna a 9.5-t,ami úgy már nem ment... akkor ha format c után felrakom amit a netről leszedtem 9.5-t,nem lesz vele semmi gond?mielőtt a 9.5-t felrakom a .net 2-t felrakjam,vagy a 9.5 is magától felteszi?

(#6207) PH-User


PH-User
addikt

FurMark 1.6.5 (Telepítést nem igényel)

Tőlem, Nektek. :)

*Esetleg, ha kell még portable progi, írjátok meg miből csináljak!

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6208) AXisBOLD válasza PH-User (#6207) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

Aurea mediocritas

(#6209) SipiBcs válasza fess (#6206) üzenetére


SipiBcs
őstag

A gyári cd felteszi, a letöltött egyszerűen csak nem működik nélküle!

Mindenki azt mondja és ez az én tapasztalatom is, hogy egyik driver a másikra feltéve, upgrade-elve nem jó. Nem kell minden esetben szűz win-t tenned, csak takarítsd le a clean driver pro nevű ingyenes progival MINDENT, ami az atihoz tartozik.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6210) Zeratul válasza SipiBcs (#6209) üzenetére


Zeratul
addikt

Win7 alatt tökéltesen működi upgradelve, XP se volt soha bajom ha csak simán upgradeltem.

(#6211) SipiBcs válasza Zeratul (#6210) üzenetére


SipiBcs
őstag

Szerencsés ember! :DDD

:R

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6212) fess


fess
őstag

köszönöm a választ,akkor majd kipróbálom úgy,remélem menni fog

(#6213) Met válasza Zeratul (#6210) üzenetére


Met
nagyúr

Felraktam a Win7-et, telepítés után az első indításkor nem volt kép :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6214) B4MbOo


B4MbOo
tag

CCC-ben megnéztem overdriveban h mennyit rak Auto-tune-n, 690/1190 lett... max terhelésen ~58 fokik melegedett.. Sztem bírna többet is... megnézzem ati tray tools-al?

Ja és felraktam 64bites vistát is, 4,8 pontot adott a gépemre..

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#6215) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Hi
Megnéztem az arma2-t és very high-on nem túl biztató az fps[link][link] :DDD
Pedig ez csak a főmenü :))

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#6216) gulupeti válasza GuB3Ra (#6215) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ez valóban nem túl sok :) és a játék akkor mennyi? Mekkora felbontásban nézted?

(#6217) sagesz93 válasza GuB3Ra (#6215) üzenetére


sagesz93
addikt

Hello!
Honnan van meg neked az arma 2? :D
Vagy csak én vagyok nagyon lemaradva?

[ Szerkesztve ]

(#6218) bpx válasza GuB3Ra (#6215) üzenetére


bpx
őstag

nálad lesz valami gond sztem
ugyan ez kisebb felbontás, de akkora különbség azért nincs

1280*1024 very high

menü:

játék közben:

[ Szerkesztve ]

(#6219) Met


Met
nagyúr

A HDMI audio drivert fel kell rakni? :F Nincs rákötve még semmi a HDMI kimenetre

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6220) GuB3Ra válasza sagesz93 (#6217) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Az aszfaaltról letölthető :D

-Zeratul- : nálad lesz a baj nem nálam :))
Rakd fel a visibility-t 10000-re meg fillrate optimizert 200-ra meg az advanced beállításokon is mindent very high ra és meg fpgsz lepődni :DDD
Bár grafra szerintem a crysis-t agyonveri :Y :C

Daark minimalism

(#6221) AXisBOLD válasza GuB3Ra (#6220) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jó ez a game?

mondjuk cod4-hez viszonyítva.

Aurea mediocritas

(#6222) GuB3Ra válasza AXisBOLD (#6221) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Teljesen más stílus a 2 játék :)
Bár nem játszottam vele még túl sokat de nekem tettszik :)

Daark minimalism

(#6223) fess


fess
őstag

gyári hűtővel meddig lehet úgy húzni,hogy ne legyen később se semmi baja?

(#6224) lsc válasza fess (#6223) üzenetére


lsc
nagyúr

Milyen kártya ? Egyébként ameddig bírja, ha a 4830-ra gondolsz /ha már ide írtál / akkor kezd 650-nél, majd tízesével növeld, teszteld furmarkkal , ha hibázik vegyél vissza egy kicsit .

Az élet kegyetlen .

(#6225) fess


fess
őstag

igen 4830,azért írtam ide,köszi a választ

(#6226) fess


fess
őstag

ez a furmark nem áll le magától?szépen felment 74°C-ra,aztán ott megállt...
még sosem használtam ezt a progit,ha kiválasztom a stability test-et,elindítom és annyi? oldalt nem kell bepipálni azt az Xtreme burning mode-t és a log gpu temperature-t? az msaa-n se állítsak,vagy 1 stabilitásteszten vegyem azt is maxra?
bocsi ha ezek túl alap kérdések...

(#6227) hibavissza


hibavissza
veterán

Hi everybody!
Leleveleztem a palittal, hogy miért nem veszi vissza a mem órajelet 900-ról idle-ben. Nos hát azért, mert instabil lesz ettől a művelettől a rendszer (mármint a 900-ról 250-re váltásnál). Nos jól belepancsoltam ezzel a kártyával....azért nem vettem zefírt, me azt mondták hangos...nos ez is hangos volt, de bónuszként a mem órajelet sem veszi vissza.
Mondjuk az ati már amúgy is kibaxta. Azt el kell még mondani, h a support szinte azonnal reagált a levelemre (nem automata visszaírást :) ).

[ Szerkesztve ]

(#6228) AXisBOLD válasza GuB3Ra (#6222) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi

lehet beszerzem...

Aurea mediocritas

(#6229) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali!
8800GT-ről szerintetek mennyire érdemes 4830-ra váltani? Mennyi különbség lehet a 2 kari között?

We are analog players in a digital world

(#6230) PH-User válasza m4rc! (#6229) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem megéri lecserélni, élsimításban sokkal erősebb az ATi! :K

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6231) hibavissza válasza m4rc! (#6229) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem nem túl sok. Főleg azzal a procival. Ne válts.

(#6232) m4rc! válasza hibavissza (#6231) üzenetére


m4rc!
őstag

Proci hamarosan cserelve lesz egy 7300-ra..

We are analog players in a digital world

(#6233) hibavissza válasza m4rc! (#6232) üzenetére


hibavissza
veterán

Ahogy látom 22-es a monitorod, azaz nem full hd, ergo egy 8800-as megküzd a pontokkal. Én nem érzem úgy, hogy az élsímítás növelése jelentősen javítaná a játékélményt. Én nem adnék egy buznyákot sem az élsimításért. Ne legyen nagyon recegős oszt' csá (ha nagyon égeti a zsebedet a pénz, akkor egy 4890-es már biztos jelent javulást, de az is inkább full hd monitoron sztem).

(#6234) Speed® válasza m4rc! (#6229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem érdemes, szvsz. Ha ~700on megy a GT, nem fogsz komoly változást észlelni..max ha valami tuningosabb 4830at fogsz ki. De ahol a GT kevés, a 4830 is az..szóval inkább kíváncsiság kielégítésére lenne jó a váltás.
Ha már feltétlenül váltanál, 1GBos 4850 vagy jóárasított használt 4870es pl. 1680ban ezekkel éreznél már komolyabb gyorsulást. Bár a procicservel így is szépet fog ugrani a rendszer, szóval inkább teszteld ki szükséged van-e egyáltalán jobb VGAra ahhoz amihez használod..nekem pl. tökre elég akármire a GT, igaz 1440ben tolom. Ettől függetlenül le lesz cserélve, pusztán technogeekségből ;p

[ Szerkesztve ]

(#6235) fess


fess
őstag

ma megint új rendszer lett téve,a 9.3-as ati driverreal,az eredetivel,de mégis megtörtént az,hogy 1 újraindításnál amikor már bejönne az asztal újraindul...
kiválasztom a legutolsó helyes konfig-ot akkor jó.ez nem lehet,hogy a videókártya miatt van,hogy valami nem jó vele?
bár sztem semmi köze hozzá,de:mióta ez a kari van a gépben, a daemon tools nem indul el a rendszerrel,mert valami registry hibát észlel... ennek lehet valami köze a fennt említett dologhoz?

(#6236) (Bundás) válasza fess (#6235) üzenetére


(Bundás)
addikt

Milyen tápod van? :U

(#6237) fess válasza (Bundás) (#6236) üzenetére


fess
őstag

400W-os

(#6238) FireKeeper válasza fess (#6237) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

márkát mondj, ne teljesítményt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6239) fess


fess
őstag

codegen,most lesz 1 éves

(#6240) FireKeeper válasza fess (#6239) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor valószínűleg az nem bírja. hiába 400W-os, nem olyan erős, mint egy márkás, modern táp, mivel nem 12V-on adja le a teljesítménye nagy részét, amire többek között a videókártyának is szüksége van, hanem mindenféle kevésbé fontos feszültségértéken. így nem lesz olyan erős, de mégis szép nagy számot írhatnak a dobozra, ez amolyan parasztvakítás. szerezz be egy 400-450W-os minőségi, normális tápot, mondjuk corsairt, fsp-t vagy gigabyte-ot.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6241) fess


fess
őstag

de az mitől van,hogy egyszer elindul,máskor meg nem?

(#6242) lsc válasza fess (#6241) üzenetére


lsc
nagyúr

Egyszer bírja a táp, de egyre többször nem . Ha még sokáig kínozod nem nagyon lesz mit hajtani, ha az a "táp" megadja magát akkor viszi a fél gépedet is . Ráadásul a 4830-hoz pont az ilyen szutykok miatt 450-es tápot írnak minimum, de egy márkás 400 as már röhögve viszi .

Az élet kegyetlen .

(#6243) fess


fess
őstag

huhhh,akkor sürgősen vennem kell 1et,köszi szépen a választ

(#6244) AtHoS válasza fagy53 (#6172) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kompatibilitási listán lehet nincs rajta, de itt a ph!-n van olyan user, akinek Auras hűtő van a Sapphire 4830-as kártyáján. Talán kérdezz tőle egy-két dolgot:

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6245) fagy53 válasza AtHoS (#6244) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kösz, hogy gondoltál rám, de időközben megrendeltem az AC S1 rev2-öt, ez biztos rámegy és csak 5k. Mindenképpen levágok belőle, lesz egy kis fazonigazítás mielőtt felteszem. ;] Megegyszer kösz! :R

(#6246) AtHoS válasza fagy53 (#6245) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Majd várjuk a tapasztalatokat :R Főleg a nyírbálással kapcsolatban :DDD

read-only mode on the forum

(#6247) fess


fess
őstag

ugyanaz a problémám egy 565 wattos táppal is... lehet a videokarival van vmi? visszaraktam a 8600GT-met,azóta semmi gond...

(#6248) Speed® válasza fess (#6247) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 8600GT 12Von ~felét kéri a 4830 fogyasztásámak..ha ezt egy a Codegenhez hasonló 12Von 12-13At tudó noname szutyokkal akarod ellátni, ne csodálkozz az érdekes hibajelenségeken. Normális táp az FSP 350el kezdődik..ha nincs lehetőséged venni hirtelen, legalább keress egy embert a közeledben akinek nem Codegen\Mercury\Qtec\stb. szutyka van és teszteld le nála a karit.
Még akár az is lehet a hiba egyébként, hogy ha tuningolva van a procid, a 4830 miatt nagyobbat droppol a lap és emiatt indulgatsz újra..érdemes ennek is utánajárni, ha már hibakeresés.

(#6249) lsc válasza fess (#6247) üzenetére


lsc
nagyúr

Az alaplapodon a legfrissebb biosz van ? Néha az is gond . Az 565-ös az milyen márkájú volt ?

Az élet kegyetlen .

(#6250) fess


fess
őstag

a proci nincs tuningolva.nem hiszem,hogy a legújabb bios van fenn,tavaly nyári,ahhoz 1általán nem értek,hogy hogy kell...
hkc 565 wattos a táp.sajna most márkásabbat nem tudok venni,ezért vettem több mint 100 wattal erősebbet,gondoltam ha hantáznak is,akkor is többet kell bírnia.a boltban azt mondták hogy ennek már tuti bírnia kell...
akkor nem valószínű,hogy a kari a hibás? valami tipp,hogy lehetne még kiküszöbölni?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4830
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.