Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) koszono00@ válasza laci1128 (#1400) üzenetére


koszono00@
csendes tag

Abit nf7-s.

(#1402) koszono00@


koszono00@
csendes tag

A Vistánál semmi gond sincs.

(#1403) owon


owon
csendes tag

Sziasztok!
Ati HD 3650-es grafkártyám van és a problémám az, hogy játék közben a textúrák szétesnek. Szóval van, hogy ha valami felé fordulok, akkor feljesen fekete a kép, vagy el vannak csúszva a dolgok meg ilyenek. Ha újraindítom vagy a gépet, vagy a játékot, akkor néha jó lesz, de ez nagyon ritka, valami kis hibák mindig vannak.
Kezdettől fogva ezt csinálja, de eleinte nem igazán érdekelt, mert nem játszottam sokat és vanak játékok, amik hibátlanul mennek. Mostanában már viszont szinte minden rossz.
Drivert frissítettem, legújabb van fent. Mit tehetnék még, hogy jó legyen?
32 bites win 7 van fent a fépemen, meg egy 64 bites XP, mind a kettőnél jelentkezik a hiba.
Nem igazán vagyok nagy szakértője a dolgoknak, ezért ha valami ötletet írnátok, akkor kérlek benneteket, hogy amatőr szinten :D
Köszi előre is!

www.kapcsolasok.hu - Ha érdekel az elektronika...

(#1404) Badman 4ever válasza owon (#1403) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez akár memóriahiba is lehet, másik gépben próbáltad?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1405) owon válasza Badman 4ever (#1404) üzenetére


owon
csendes tag

Szia!
Nincs lehetőségem kipróbálni másik gépben sajnos.

www.kapcsolasok.hu - Ha érdekel az elektronika...

(#1406) Badman 4ever válasza owon (#1405) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha tuningolod a kártyát, akkor lehet, hogy azért szemetel a kártya, esetleg tényleg a memória a hibás. Mindkét esetben a VRAM órajelének csökkentésével megoldható a probléma, ezt pedig egy tuningprogramból teheted meg, mondjuk RivaTuner-ből.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1407) owon válasza Badman 4ever (#1406) üzenetére


owon
csendes tag

Óha!
Köszi a választ, de ezt meg kell emésztenem amit írtál :D
Szóval szedjek le egy olyan progit, hogy RivaTuner, és ott csökkentsek olyat hogy VRAM órajel?
Megpróbálhatom...

www.kapcsolasok.hu - Ha érdekel az elektronika...

(#1408) Badman 4ever válasza owon (#1407) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, nem kell sokat, 50 MHz-enként próbáld, hátha segít. De bármilyen más program is megfelel a célra. Például Ati Tray Tools vagy ATiTool vagy MSI Afterburner is megteszi.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1409) owon válasza Badman 4ever (#1408) üzenetére


owon
csendes tag

Na ott tartok, hogy találtam olyat, hogy:
Core clock
Memory clock
Ha jól sejtem, akkor a Memory clock-ot csökkentsem?
800.0 jelenleg.

www.kapcsolasok.hu - Ha érdekel az elektronika...

(#1410) owon válasza Badman 4ever (#1408) üzenetére


owon
csendes tag

Ez lehet jó lesz, 750-en elindítottam, egyelőre teljesen jó. Ha így marad, akkor az nagyn jó lenne.
Erre magamtól 1000 év alatt se jöttem volna rá, köszo érte!
Ha lenne még gond, akkor jelentkezek!
Még 1x köszi. Üdv!

www.kapcsolasok.hu - Ha érdekel az elektronika...

(#1411) Badman 4ever válasza owon (#1409) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen, az lesz az és nincs mit. ;)
Amúgy miért nem GDDR3-asat vettél, az gyorsabb, 1400 MHz-es memóriákat használ, nekem is olyan van. Mert a 800 MHz-es órajel az DDR2-es memóriát jelent. Amúgy csak érdekel, semmi kötözködés. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1412) owon válasza Badman 4ever (#1411) üzenetére


owon
csendes tag

Hello!
Hát amikor vettem, akkor egy informatikus ismerős tanácsa alapján lett választva, de akkor se volt tömény játszás előtérbe helyezve, mert a gépemben jelenleg a grafkártya a leggyengébb. Én magam bevallom nem sokat értek hozzá, azt tudom hogy DDR2 meg DDR3 mi, meg hogy milyen frekvenciákon működnek, de hogy melyik gyártő melyik kiadása a legjobb... ezt sajnos nem.
Szóval a kérdésedre a válaszom, hogy miért ez lett: azért, mert ezt ajánlották :D
De ez már vagy két éve volt.
Egyébként még mindig tökéletes, rendesen furcsa, hogy még apró hibák sincsenek a játékokban. :D
Játszani is csak azért kezdtem el most, mert vége a vizsgaidőszaknak és kell valami agymosás :D
Üdv!

www.kapcsolasok.hu - Ha érdekel az elektronika...

(#1413) koszono00


koszono00
csendes tag

Ezt írja ki ha visszajön a kép: A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt.
A(z) Ati Radeon Family képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon.

(#1414) Jhericho


Jhericho
tag

Vetem ilyet és jóóóó:D AGP-s ugyan de hasít.

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#1415) laci1128 válasza koszono00 (#1413) üzenetére


laci1128
tag

Ha van rá lehetőséged próbáld ki másik gépben is a kártyát, azonban inkább - mivel említetted, hogy másik HD 3000-es kártyával is hasonlókat produkál, - valószínűbb, hogy a deszkával lehet gond. Nem mai gyerek a rajta levő nForce 2-es chipkészlet, megeshet, hogy nem fér össze a HD 3000-es széria tagjaival.
A chipkészlet meghajtójával sajnos most nem lehet gond (ezt könnyebb lenne orvosolni), mivel ilyen külön nem létezik nForce 1/2/3-hoz, csak beépítve a Windows-ba (Vista és 7 esetén).

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1416) koszono00 válasza laci1128 (#1415) üzenetére


koszono00
csendes tag

De nemtudom hogy miért van, de windows vista alatt működik rendesen, win 7 alatt pedig behal tejesen. Pedig mindkét esetben aero téma van. Ha nincs bekapcsolva az Aero, akkor működik rendesen.

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon.

(#1417) Badman 4ever válasza koszono00 (#1416) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Akkor a Win 7 nForce illesztőprogramja lehet a ludas. Esetleg frissítsd a DirectX-et, hátha használ.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1418) lala117


lala117
csendes tag

Hello sziasztok egy kis segitség kellene, nem tom mért a gépem hd 3650-es kártyát 2600-nak látja és néha amikor inditom a gépet kiirja hogy nincs csatlkoztattva a táp kábel a videokártyán. Mit lehett tenni , ja és frisitettem a 10.6 ra de csak hd 2600 xt -nek látja?

(#1419) Badman 4ever válasza lala117 (#1418) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Drive Cleaner-rel törölj le minden videokártya meghajtót és telepítsd föl ez után a 10.6-ot és ellenőrizd le, hogy a VGA csatlakozója nem laza-e. Illetve GPU-Z mit mond a kártyáról?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1420) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon jól müködik a tegnap vásárolt új HD3650-es kari!
A konfigommal jól fút pld: FlatOut Ultimate carnage

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#1421) Brucehun válasza Brucehun (#1420) üzenetére


Brucehun
aktív tag

És a karim tulajdonságai!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#1422) koszono00


koszono00
csendes tag

Vettem egy másik alaplapot. Az eddigi problémám a múlté! Köszönöm a segítségeteket!
De már megint ilyen sz@rt ír ki: "Asztali ablakkezelő működése leállt." És pár másodperc múlva visszajön a kép. Ez miért van?

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon.

(#1423) tzsolesz válasza koszono00 (#1422) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Volt már win reinstall?

(#1424) koszono00 válasza tzsolesz (#1423) üzenetére


koszono00
csendes tag

Igen új Windows, illesztőprogramok. Valami más lehet.

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon.

(#1425) koszono00 válasza koszono00 (#1424) üzenetére


koszono00
csendes tag

Bővebben ezt írja ki:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: Dwm.exe
Alkalmazásverzió: 6.1.7600.16385
Alkalmazás időbélyegzője: 4a5bc225
Hiba – modul neve: atidxx32.dll
Hiba – modul verziója: 8.17.10.217
Hiba – modul időbélyegzője: 4a56e7f6
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 001b74f5
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 0a9e
További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
További információk 3: 0a9e
További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon.

(#1426) Jhericho válasza koszono00 (#1422) üzenetére


Jhericho
tag

nekem ez akkor volt ha véletlen kicsit megmozdítottam a kártyát a gépbe. Ugyanis többnyire könyékig matatok a gépbe ami meg. ;]

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#1427) laci1128 válasza Jhericho (#1426) üzenetére


laci1128
tag

Az ilyet valóban nehezen tolerálja sok deszka (vajon miért? ;] ), ismerősöm régi gépébe bevallom szégyenkezve csak harmadjára tudtam a GeForce-ot belepattintani úgy hogy POST-oljon és utána se fagyjon, a kényes fajtáját a deszkának. :)
Persze olyan AGP foglalat volt rajta, amelynek nem volt rögzítő füle. :( Imádnivaló!

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1428) arnold9216


arnold9216
csendes tag

Hello!
Nekem hd3650 agp videokartyam van.Gddr3 512 mb.Es van egy nagy problemam vele.Szinte barmilyen jatek elinditasa utan bejon egy fekete kep megfagy vagy ujraindul a gep.Mindenfele drivert probaltam mar.
Plssss segitsen valaki

(#1429) Badman 4ever válasza arnold9216 (#1428) üzenetére


Badman 4ever
őstag

AGP gyorsírás ki van kapcsolva? Az okozhat ilyesmit. Jó lenne ha leírnád a gépedet pontosan, úgy nagyobb eséllyel tudunk segíteni.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1430) arnold9216 válasza Badman 4ever (#1429) üzenetére


arnold9216
csendes tag

Probaltam ki/be kapcsolni de akkor se mukodik.A gep:asrock 775i65g alaplap,1gb ram,450w tap(safe power marka) p4 ht 3ghz processzor.A videokartya Sapphire ATI Radeon HD 3650 GDDR3 512MB-os.Mar par honapja kinlodok vele.... :W

[ Szerkesztve ]

(#1431) arnold9216


arnold9216
csendes tag

A kartya tulajdonsagai:
http://kepfeltoltes.hu/100719/untitled23_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ja es windows xp sp2 van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#1432) Badman 4ever válasza arnold9216 (#1431) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem is ilyen videokártyám van.
Nekem a táp tűnik gyanúsnak, mindjárt utánanézek.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1433) arnold9216 válasza Badman 4ever (#1432) üzenetére


arnold9216
csendes tag

AGP based PC is required with one 4X/8X AGP slot available on the motherboard.
1GB or greater system memory for better performance.
450Watt or greater power supply with 30Amps on 12 volt with 2x4 power connector recommanded.
nstallation software requires CD-ROM drive.
DVD playback requires DVD driver
Blu-ray/HD DVD playback requires Blu-ray/HD-DVD drive and playback software.

A sapphiretech oldalan ezt a gepigenyt irja.En is a tapon gondolgodtam,mert csak 24 A ad le 12 volton es itt 30at ker.Koszonom a valaszokat :) :)

(#1434) Badman 4ever válasza arnold9216 (#1433) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem a 450 W-al van a baj, hanem a táp minősége a kérdéses, mert ugye nem mindegy, hogy hány százalékos a táp hatásfoka, hogy ingadoznak a feszültségei, mert egy rossz táp akár tönkre is teheti a számítógépet egy túlterhelés során, vannak olyan típusok, amikről ismert, hogy felrobban bennük a kondenzátor és tüzet okoz. (Például én egy 300 W-os jó minőségű táppal hajtom a HD 3650 GDDR3 AGP kártyámat.) A tápos topicba rákérdeztem, ez a táp valami teljesen névtelen dolog, lehet, hogy olyan kicsi a hatásfoka, hogy nem ad le elég kakaót a videokártyádnak és ezért lesz sötét képernyő (főleg annak tudatában mondom ezt, hogy a procid iszonyat sokat fogyaszt). Nem hiába a táp a számítógép egyik legfontosabb alkatrésze. Ha tényleg a táp gyengesége a probléma, akkor új tápot kell venni. Mielőtt új tápot veszel, próbáld ki egy másik táppal a géped (ha tudod) és ha azzal működik a kártya, akkor új táp kell, lehetőleg valami minőségi (pl. FSP).

Ha nem a táp a gond, akkor a másik ötletem, hogy kapcsold ki a gyorsírást és vedd vissza az AGP sebességét 4X-esre.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1435) laci1128 válasza arnold9216 (#1433) üzenetére


laci1128
tag

+ Ha egyik fentebb említett dolog sem segít, akkor próbáld ki a konfigodat más videokártyákkal is (elég régebbivel is, ha csak olyat tudsz szerezni, csak tudjon 3D gyorsítást és persze AGP 4/8x-s legyen). Ha azzal nem fagyogat, akkor ha még tudod, garanciálisan cseréltesd a kártyádat. Persze ez legyen a legvégső opció, remélhetőleg nem ilyen súlyos az eset. :)
(Ha azokkal is fagyogat, akkor az alaplappal lesz valami... :()

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1436) arnold9216


arnold9216
csendes tag

Koszonom a valaszokat!!Mar kiprobaltam mindent amit javasoltatok,kiveve a tapcseret.Mar volt probalva mas videokartya is es azzal nem fagy le(Nvidia fx5500 volt).Sajnos nincs garanciam mert a videokartyat mobiltelefonra csereltem.Lehet hogy meg fogok szabadulni ettol a kartyatol inkabb....Tenyleg kosz a sok javaslatot :K

(#1437) koszono00 válasza laci1128 (#1427) üzenetére


koszono00
csendes tag

Hát ez nem segített! 20-szor próbáltam rendesen belerakni, de mindig jól pattan be. Valami más lehet.

Mindenhol jó, de a legolcsóbb otthon.

(#1438) frigur istva


frigur istva
csendes tag

csöstők valakinek ha van egy readon 3760 as kártyáa érdekel engem itt a számom06202439402 ezen el érr kööööööööö :W :W :W :W (IMG:/dl/upc/2010-07/29/280992_sjubh3jjf9hcwphp_apu_penze.jpg)(/IMG)

frigur istvan

(#1439) Jhericho


Jhericho
tag

Attól laggolhat egy játék ha túlságosan lehűtöm a videókártyát?

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#1440) tzsolesz válasza Jhericho (#1439) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem, kivéve ha extrémen -100C-ra hűtöd sztem. :DDD

Mivel hűtöd szerencsétlent nitrogénnel? :))

(#1438) frigur istva Milyen kártya? 3760?

1. Nincs olyan VGA.
2. Nem itt a helye, hanem az aprók között.
3. Miért vagy ilyen mérges?
4. Légy szíves kulturáltabban társalogj. :K

[ Szerkesztve ]

(#1441) Jhericho válasza tzsolesz (#1440) üzenetére


Jhericho
tag

Nem, cak 35-40°C-ra hűtöm. Ja és ha valaki megtudná mondani hogy mi az üzem mi hőmérséklete a kártyának azt megköszönném mert sehol sem találom. (Ha van ilyen oldal ahol mindennek megvan az üzemi hője az érdekelne :DDD )

Frigurnak ez nemis rossz így első hozzászólásnak... :((

[ Szerkesztve ]

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#1442) Jhericho válasza Badman 4ever (#1434) üzenetére


Jhericho
tag

Én egy Codegen 400W hajtom és 12V-on 14A.

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#1443) tzsolesz válasza Jhericho (#1441) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Azok a hőfokok tökéletesek. De ezt a topicot ha átböngészed, akkor nagyjából be tudod tájolni, hogy mi a jó. :K

(#1444) Jhericho válasza tzsolesz (#1443) üzenetére


Jhericho
tag

Köszönöm! amúgy jó a zene (youtube link) ;)

[ Szerkesztve ]

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#1445) tzsolesz válasza Jhericho (#1444) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nincs mit.
Jah és THX. ;)

(#1446) Badman 4ever válasza Jhericho (#1442) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez már ott rosszul kezdődik, hogy Codegen...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1447) szalergy


szalergy
csendes tag

Sziasztok!
Starcraft 2 + Asus AH3650 SILENT/HTDI/512M kártyával van már tapasztalatotok? Ugye ez a kártya AGP-s és a [link] szerint minimum a PCI-e (bár kicsit félreérthető a leírás).
Kösszépen

(#1448) laci1128 válasza szalergy (#1447) üzenetére


laci1128
tag

Ha megvan a kártya alatt a megfelelő vas (erősebb, lehetőleg 2 magos processzor, legalább 2 GB RAM), akkor tökéletesen elegendő, akár high grafikához is. A bétatesztben részt vettem, két gépen is kipróbáltam: 1 magos processzorral, 1 GB RAM-mal és a R9800 PRO-val medium grafikával ugyanúgy ment, mint low-val, nálam a processzor volt a szűk keresztmetszet, ráadásul sokat is töltött viszonylag (pl. a Warcraft III-hoz képest) a kevés RAM miatt, bár játék alatt nem swappelt. (Másik gép notebook volt - T7200-as Core 2, 2 GB RAM, Mobility Radeon X1400 - bezzeg a Mobility nagyon kevés neki, a videokártya volt a szűk keresztmetszet, viszont low-on reccenés nélkül futott, csak kicsit csúnyább volt :( )
1 magos P4 (vagy bármilyen NetBurst-ös prockó), kisebb A64 (mint pl. az enyém :DDD ) érzésre kevés neki a szaggatásmentes élményhez. De a 3650 több, mint elegendően erős hozzá. A csatolófelület meg teljesen mindegy a játék szempontjából: ha van működő driver, akkor nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1449) szalergy válasza laci1128 (#1448) üzenetére


szalergy
csendes tag

Nagyon köszönöm! 3GB DDR1 kerül mellé és 3,2Ghz-es Prescott.

(#1450) laci1128 válasza szalergy (#1449) üzenetére


laci1128
tag

A Prescott noha NetBurst prockó, talán már jó lesz neki, mert gyk. az utolsó széria belőle. (A Cedar Mill próbálkozástól eltekintve) :)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.