Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gyuri27 válasza birozoli7800 (#100) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] gondolom valami ilyesmire utalt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#102) birozoli7800 válasza Gyuri27 (#101) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Sapphire és az msi között msok különbség van?

(#103) Gyuri27 válasza birozoli7800 (#102) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az msi javára 1 év gari +1k-ért ha ez számít. Ill az msi gpuja nem 725-n hanem 750-n jár.

Amd - Radeon - Ryzen

(#104) Shorty16


Shorty16
tag

Sziasztok.

Lenne két kérdésem.
1. Melyiket érdemesebb megvenni EAH3650 TOP/HTDI/256M vagy MSI R3650-T2D512-OC 512MB PCIE

2. A pcie 1.0 alaplap kezeli a pcie 2.0 vga-kat? És ha igen mennyire fogja vissza a vga teljesítményét?

A válaszokat előre is köszönöm!!

(#105) Gyuri27 válasza Shorty16 (#104) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha egy árban van akkor az msi-t mert 512 ram van rajt.

Kezeli. Semennyire.

Amd - Radeon - Ryzen

(#106) Shorty16


Shorty16
tag

Köszönöm,akkor szerintem bepróbálok egy ilyen kártyát remélem jó lesz!

(#107) FID


FID
őstag

Valaki nem akar +szabadulni egy 3650 vagy 3670ventilátoros hütéstöl? Bp 13kerbe tudnám átvenni. 1az1be cserével vagy kp posta csak kp. ? :R Irjon akit érdekel pü-t!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#108) FID válasza FID (#107) üzenetére


FID
őstag

up

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#109) barnam_ válasza FID (#108) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szakmai topicot nem szokás upolni... inkább adj fel egy hirdetést.
Ráadásul úgy nagyobb eséllyel találsz magadnak hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#110) Shorty16


Shorty16
tag

Sikerült beszereznem egy MSI R3650 T2D512 vga, a következőket tapaszteltem és kérném a segítségeteket.
Új wint hóztam miután beraktam a kártyát és felraktam a legujabb Catalystot,de például játékok közben néhány helyen szétesik a grafika amit nem értek miért csinálja.
A másik,hogy 3D alkalmazások alatt a kártya 50-60 fok között van és nem húztam fel ez normálisnak mondható?
.

(#111) Gyuri27 válasza Shorty16 (#110) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ilyen vga-m van nekem is. Még hasónlókat sem tapasztaltam. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#112) Shorty16


Shorty16
tag

Értem,ako lekapom mégegyszer a CCC és felrakom mégegyszer,mert ako ott van vmi bibi és akkor ezek szerint fokoznom kell a hütést is :F

(#113) Gyuri27 válasza Shorty16 (#112) üzenetére


Gyuri27
félisten

2d-ben 29-30 fokos a cucc. Valami más lehet ott a baj. A ház szellőzik rendesen?
Először rakj föl mindent az msi lemezéről. Utánna szedd le csak a 8.4 caty-t (15MB).

Amd - Radeon - Ryzen

(#114) Shorty16


Shorty16
tag

2Dben 29-33 fok között mozog. A ház oldalán van pont a vga-nál egy szellözö,de öszintén lehet, hogy igyse szellözik rendesen mert a tápnak iszonyat sok kábele van és azok a ház alján vannak és rendesen megfogják a levegő áramlását.
A cd-ről felraktam a vezérlőt és utána egy CCC-t,de akkor az lesz amit mondtál és köszönöm

(#115) Shorty16


Shorty16
tag

Na felraktam újra a drivereket és sajnos semmi változás ugyan úgy szétesik a grafika viszont a hőmérsékletet sikerült 40re csokkenteni.

(#116) Gyuri27 válasza Shorty16 (#115) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen játékok milyen beállitással? Azokat is újra húztad vagy csak az xp-t? Tuningolva van a konfig (egyáltalán milyen gép)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#117) Shorty16


Shorty16
tag

Hát pl: MOHAirborne és a Company of Heroes. Alap beállítások amit a gép ajánlott fel csak a felbontást állítottam 1024x768-ra. Teljesen leformáztam a vinyókat és új particiót is hoztam létre. Nem nem húztam fel a gépet. AsRock 4CoreDual Sata2, Intel P. 4D 3,2, 2x1GB Kingston és az MSI vga. És az a durva,hogy ugyanezzel a konfiggal csak egy ATI 9600XT vel szépen grafikai hiba nélkül ment a Company of Heroes. És csak játékoknál esik szét a grafika azon kivül bármit csinálhatok photoshop flash tökéletesen megy semmi hiba.

(#118) Gyuri27 válasza Shorty16 (#117) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott valami driver, dll vagy egyéb hiba lehet. Olvasgasd [link] mire melyik javitás jó. Ezak ahogy én tudom nv-s játékok.
A jatékokat is ujra installáltad?

Amd - Radeon - Ryzen

(#119) Shorty16


Shorty16
tag

Csak a CofH raktam újra,de sajna nem volt változás,köszönöm olvasgatom hátha találok vmi infot.

(#120) Shorty16


Shorty16
tag

Na újra felraktam a windowst és a drivereket meg a játékot és megint ugyan az van,most már sajnos el kell hinnem, hogy a kártyának van vmi baja

(#121) kenyesan


kenyesan
csendes tag

Sziasztok!
Egy Sapphire 3650-es kártához kapcsolódó kérdélem lenne. Terhelés nélkül a 80-83 fokos a
kártya hőmérséklete mivel a power play 20-25% körül tartja a venti fordulatszámát. Terhelés alatt némileg növekszik a fodulatszám és csökken a hőmérséklet, de csak minimális mértékben. Tudnék ezen változtatni valahogy? Valahol be lehet állítani, hogy milyen hőfokhoz mekkorra fodulata legyen a ventinek?

(#122) kenyesan


kenyesan
csendes tag

Már napok óta kerestem valami megoldást, persze azután akadtam rá mikor már kérdeztem itt a fórumban. Igaz, hogy nvidia kártyáról írták a cikket, de működik a 3650-el is[link]

(#123) Thunderzolee

Halee!
Most szereztem be egy HD3850-et (X1950PRO után).
8.2-es Catalist volt fent, eltávolítottam, drivert is, akarom telepiteni a 8.4-et, erre ezt írja ki:

"Setup will only run is Administrator mode. Setup is aborting."

Most nem értem, minek írja ezt ki? Miért nem akar feltelepülni?
Egyáltalán mit akar ez jelenteni? Mi az az adminisztrátor mód?
Csak nem a csökkentett mód akar lenni?
Vagy valami regisztráció az Ati honlapján?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#124) warren


warren
tag

hi all,
mától boldog tulajdonosa vagyok egy Asus HD3650 Top kártyának
:))
de sajna csak holnap lesz beaplikálva a gépembe.
de azért király
:DD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#125) FID válasza Shorty16 (#120) üzenetére


FID
őstag

Én már rég vissza vittem volna a karit. De van +1ötletem: Nincs esetleg huzva a procid? Mert lehet h a lap utána huzta a Pci-e Frekit és az nem tul egéséges dolog!!! Ha igy van fixáld le 100Mhzre!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#126) warren


warren
tag

Sziasztok,

lehetséges TV-re képet dobni a gépről a kártyához kapott S-video - RGB átalakítón keresztül?
( esetleg ha igen jól tippelem hogy a kék csatin keresztül? )

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#127) Thunderzolee válasza warren (#126) üzenetére

Hogyhogy kék csatin keresztül?

Ha kompozit jelet akarsz küldeni akkor a sárga átalakítóval tedd meg.

Ha viszont azt a kábelt akarod használni, aminek egyik vége az s-video, másik vége pedig a piros-kék-zöld, akkor a komponens jeleket fogod használni. Ezt progresszív pásztázású bemenetként szokták feltüntetni. Általában az újabb tv-ken, projektorokon van ilyen bemenet is.
Ez is három rca, mint egy scart csatlakozón, de nem sárga (kompozit jel) + piros(jobb) és fehér(bal) hang csati, hanem Y Y/Pr Y/Pb (zöld-piros-kék) jelölése van. (Hasonló az RGB-hez, kicsit más csak, és nem scart formában materializálódik, hanem 3 RCA képében.) És véletlenül se a scart dugóba dugd bele őket, nem oda kell. ;)

Mod:
Hallod, belenéztem a Gigabyte féle 3850 használati utasításába.
A grafika szerint a zöld-piros-kék összeállítású csatlakozónak a kék színnel jelölt ága sima AV jeleket is továbbít. (Kompozit video jelet, mintha a sárgát használnád.)
Nem logikus, de lehet, h ez esetben így is lehet használni, és már értem miért mondtad a kék kábelt.. Próbáld ki. Ha nem megy, akkor marad a sárga átalakító, ugyanott leszel.. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#128) warren válasza Thunderzolee (#127) üzenetére


warren
tag

:)
pontosan erre voltam kiváncsi, csak kicsit kevésbé érthetően tettem fel a kérdést, mert sárga RCA csatim van a TV-felé.( egyenlőre )
Csak én nem kaptam használatit a 3650-hez ( vagy csak még nem találtam meg, illetve ezt a részt a leírásban ).
az alalapi leírás után gondoltam ( mert abban benne van ), hogy a kék RCA-n lehet esetleg ilyen jel.
Köszi, hogy megnézted
:R

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#129) Thunderzolee válasza warren (#128) üzenetére

:DD

De amúgy nem értem, ha sárgád van akkor minek a kék?
Ugyanazt a (nyugodtan nevezzük gyenge minőségűnek) jelet viszi az is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#130) warren válasza Thunderzolee (#129) üzenetére


warren
tag

nincs sárgám.
kártyán van 2x DVI + 1 S-Video, kaptam hozzá DVI-->D-Sub ; DVI-->HDMI ; S-Video-->Kompozit átalakítót; a tvm-en meg csak a 3 RCA bemenet van ( Piros, fehér, sárga );
ebből vinném a sárga RCA-n a képet a gépről amin csak kompozit kimenetem van , és ebből használnám a kék RCA ágat, hogy legyen képem.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#131) Thunderzolee válasza warren (#130) üzenetére

kártyán van 2x DVI + 1 S-Video,
Így van.

kaptam hozzá:
DVI-->D-Sub
ez nem kell
DVI-->HDMI
ez sem kell
S-Video-->Kompozit
ez fog kelleni, ez a sárga átalakító, de Neked ez hiányzik, helyette van egy
S-Video->Komponens
ugye? Ez az aminek egyik fele S-Video másik fele zöld--piros-kék RCA
Ebből kell a kéket használnod.

a tvm-en meg csak a 3 RCA bemenet van ( Piros, fehér, sárga)
piros + fehér az a hang, a sárga az a kompozit video bemenet

ebből vinném a sárga RCA-n a képet a gépről amin csak kompozit kimenetem van,
és ebből használnám a kék RCA ágat, hogy legyen képem.

Ebben az utolsó mondatban keveredik a kék és a sárga, de valószínűleg egyre gondoltunk. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#132) warren válasza Thunderzolee (#131) üzenetére


warren
tag

Ja, das ist stimmt.
:)

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#133) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Most rendeltem meg egy Sapphire HD3650 512 MB GDDR3 OverClocked VGA-t. Ugye jól tettem? ;] A konfig, amibe kerül szintén most lett megrendelve.

Szerk.: Eddigi VGA-im sorrendben: Radeon 9600XT 128 MB, nVidia 6600GT 128 MB, Mobility Radeon X700 128 MB.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#134) Gyuri27 válasza Rossi (#133) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért könnyebb lenne a válsz ha tudtuk volna a konfigot. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#135) Rossi válasza Gyuri27 (#134) üzenetére


Rossi
addikt

Gigabyte P35C-DS3R, E8200, 2 GB DDR2 800MHz.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#136) Gyuri27 válasza Rossi (#135) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ahhoz egy 3850 512, agy egy 3870 jobban passzolna. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#137) Rossi válasza Gyuri27 (#136) üzenetére


Rossi
addikt

Ár-limites volt a dolog. :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#138) Gyuri27 válasza Rossi (#137) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor jól döntöttél. De inkább prociból kellett volna olcsóbb szvsz. Mert ott a tuning működik redesen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#139) Rossi válasza Gyuri27 (#138) üzenetére


Rossi
addikt

Úgy gondoltam idővel VGA-t meg RAM-ot cserélek, CPU meg bírja jó sokáig. A lapról csak jókat hallottam. Táp bőven elég lesz szintén, többi meg részletkérdés.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#140) Gyuri27 válasza Rossi (#139) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. Igy is nézhetjük. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#141) warren


warren
tag

Üdv Mindenkinek,
Asus Top kártyámmal játszogattam kicsit ( NFS Carbon ) és a kártya 63 C-ig melegedett.
Meddig bírja?
( mATX zárt házban van, hűtése 2x 6cm ventik, lefolytva, de még azért húzák a levegőt )
üdv :
w

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#142) VaniliásRönk válasza warren (#141) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Régebben ennyi volt a kártyák hőmérséklete terhelés nélkül, terhelve 80-90°C-ig forrósodtak, úgyhogy bírja még bőven. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#143) warren válasza VaniliásRönk (#142) üzenetére


warren
tag

most zárt házban ( eddig az oldala le volt véve, úgy volt 35-38 ) 40-41 C-os a kártya.
de ha bírja akkor OK.
:R

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#144) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Nekem egy AGP-s Galaxy Geforce 7600GT-m van és kiváncsi lennék, hogy érdemes lenne-e lecserélnem egy szintén AGP-s Sapphire Ati Radeon HD3650 512MB DDR3-ra.
Nagyobb a teljesítménye?

Köszönöm a válaszokat!

sáríála

(#145) Mania válasza Real_Gabe (#144) üzenetére


Mania
senior tag

[link]

Oldal alja...

(#146) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Kérdezném még, hogy az AGP-s és a PCe-es változat között mekkora teljesítmény különbség lehet?

Köszi!

sáríála

(#147) Gyuri27 válasza Real_Gabe (#146) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szvsz nem jelentős, de észrevehető 10%-körülire tippelnék.

Amd - Radeon - Ryzen

(#148) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Köszi!

Valaki megtudná mondani, hogy érdemes-s lecserélnem a 7600GT-met erre, vagy inkább egy 8600GT szerváljak valahonnan?

Csak eddig még nem láttam sehol 8600GT-t pedig tudom, hogy van AGP-s verziója.

Köszönöm!

sáríála

(#149) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de felteszek még egy kérdést! :DDD

AGP-s verziója csak a 3650-nek van, vagy a 3670-nek is van?

Köszi!

sáríála

(#150) Gyuri27 válasza Real_Gabe (#149) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én nem láttam sem 8xxx-s nv-t agp alapokon. Meg 3870-t se. Az a kérdés mennyi kettő között aa különbözet?

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.