Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok! Be merjem vállalni: Sapphire HD3650Pro 512MB GDDR3 e helyett: Sapphire HD2600XT 256MB GDDR3? Proci: P4 Prescott 3.0/800, mem: 3GB DDR400, AGP 8x csatoló.

(#1452) laci1128 válasza lujó55 (#1451) üzenetére


laci1128
tag

Hali!

A HD3650 és a HD2600 szériában használatos GPU-k között az egyetlen különbség a gyártástechnológia, illetve az, hogy az előbbiek rendelkeznek PowerPlay eljárással.
Teljesítmény tekintetében egy leheletnyivel talán a HD 2600 XT a jobb, de a géped többi komponenséből ítélve ez nem fog megérződni. Fogyasztásban egyértelműen a HD 3650 a jobb, a fentebb említett PowerPlay miatt (dióhéjban: ha nincsen terhelés a grafikus processzoron, akkor igen alacsony órajelen fog működni (sőt bizonyos esetekben a kártyán levő RAM is alacsonyabb órajelet kap) --- igen hasznos).
A +256 MB fedélzeti memória nem fogja megváltani a világot, mivel sem a kártya, sem a gép nem olyan izmos, hogy annak a plusz memóriának a hatása megmutatkozzon (illetve úgy is lehetne fogalmazni, hogy csupán 256 MB memória is bőven elegendő a kártyán található GPU erejéhez mérve).
Ha a HD 2600 XT-t el tudod pattintani és a HD 3650-et is jó áron tudod beszerezni, akkor bátran ajánlom a cserét - persze nem amiatt a +256 MB RAM miatt. :)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1453) lujó55 válasza laci1128 (#1452) üzenetére


lujó55
őstag

Köszi a választ!
Valszínű, hogy lecserélem...

(#1454) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Van valakinek ASUS AH3650, AGP, SILENT típusú kártyája? Arra lennék kíváncsi, hogy milyen a tápcsatlakozása. Sima molexet rá lehet dugni, vagy egyedi, amihez külön átalakító kábel kell?
Előre is köszönöm!

(#1455) Badman 4ever válasza UserX (#1454) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A Google az ember barátja: Klikk! :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1456) UserX válasza Badman 4ever (#1455) üzenetére


UserX
őstag

Kösz! :R

(#1457) KVamikaze


KVamikaze
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy nézzem meg a kártyáját, ami most az asszony gépében ketyeg. Egy Shappire HD 3650 512mb AGP DDR2-es kártyáról lenne szó.
A probléma, hogy a kártya elméletileg nem adja le a megfelelő teljesítményt. A memória sebessége 3D-s terhelés alatt is 319mHz en ketyeg, ami elméletileg 500-on kellene,hogy legyen.
A srác a boltba visszavitte, és több nap tanácstalaanság után végül azt mondták neki, hogy rossz az OP rendszere, de más Op- rendszer alatt is ugyan ezt csinálta. Sőt még nálam is.
Ha tudtok akkor adjatok légyszíves tippet, illetve tanácsot.

Köszönöm.

(#1458) Badman 4ever válasza KVamikaze (#1457) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szia!

A videokártyád teljesen normálisan működik, a Sapphire HD 3650 512 MB DDR2 AGP-ből kétféle létezik, az egyik típusnak 323 MHz-en (effektív 646 MHz-en), a másiknak 400 MHz-en (effektív 800 MHz-en) mennek a memóriái. Neked az előbbi típus jutott. A változatokat itt nézheted meg: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1459) Nowhereman válasza UserX (#1454) üzenetére


Nowhereman
őstag

A natúr régimódi standard megy rá!

Utánam a kondenzcsik!

(#1460) vass1024


vass1024
tag

Sziasztok! :)
Akarok venni egy Sapphire HD3650 GDDR3 512MB-os vidit, csak nem igen találom a boltokat ahol ezt lehet kapni. Csak DDR2-est találok :F
segítsetek PLEASE
köszi a válaszokat
Üdv. Ádám

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#1461) Badman 4ever válasza vass1024 (#1460) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én innen a HardverApróról szereztem HD 3650 GDDR3-at és ráadásul így olcsóbb is volt, mintha boltba vettem volna.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1462) Olavi


Olavi
tag

Sziasztok!
Egy ATI 9550 128mb os karim van ehhez a konfig hoz:

Proci: AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2600+
Alaplap: ASRock K8Upgrade-NF3 (4 PCI, 1 AGP, 1 Future CPU Port, 2 DDR DIMM,

Megéri lecserélni ATI 3650 re? Esetleg, ha nem, akkor milyen kártyát bírna el a procim, ami jobb a 9550 esnél?

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1463) Olavi


Olavi
tag

Amit kihagytam :D : Az alaplap AGP 8x-os :D.

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1464) Badman 4ever válasza Olavi (#1462) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ha kell HD videó gyorsítás, akkor kellhet a HD 3450 vagy a HD 3650, ha nem lényeg ez, akkor egy használt X1650-nel is jól jársz már.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1465) Olavi


Olavi
tag

Máshol azt olvastam, hogy túl hajtaná magát a procim 3650 el játék közbe. Nem áll fenn ez a veszély? (használt kártyákban nem nagyon bízom :( )
Mondjuk ha a 3450 el nincs ilyen kockázat, akkor olyat veszek ez nem kérdés :D.

[ Szerkesztve ]

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1466) Badman 4ever válasza Olavi (#1465) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Mi ez az ökörség, hogy túlhajtaná magát a procid? Megnyugtatásul, nekem egy Pentium III-S 1400@1550 MHz mellett van 4X-es AGP foglalatban HD 3650 GDDR3 512 MB AGP-m, amit használtam vettem a HardverApróról 13 ezer forintért.
Tanúság:
- Nem hajtja túl magát a procid.
- A használt cuccokkal még sose volt gondom.
- A használt cuccok olcsóbbak, mint az újak:
Új ASUS HD 3450 DDR2 512 MB AGP - 13100 Ft
Használt Sapphire HD 3650 GDDR3 512 MB AGP - 13000 Ft
(Nem elhanyagolható a két kártya közti különbség: 40 SP vs. 120 SP, DDR2 vs. GDDR3)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1467) Olavi


Olavi
tag

Még egy megerősítést szeretnék. Szóval nyugodtan megvehetem a 3650 est, mert JÁTÉK közben el tudja majd hajtani a 2600+ os proci?

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1468) Nowhereman válasza Olavi (#1467) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos én egy mobil bárcás mellé vettem egy 3650-es radírt, az R9600XT helyébe. Nos az akkor grafikus kártya miatt nem futó progik futnak, de az nem ment meg attól, hogy a mai progik 2GB ram mellett ár izmosabb procira hajaznak. Szóval ami most megy nálad minimális beállításon, az fullos beállításon mehet ezek után - ha megy. Mert sajnos X1000-es széria óta, sajnos csak házibarkács AGP Radírok készülnek, amelyek vagy mennek egy konfigban, vagy nem. Az enyém, miután sokadik eladási kísérletből visszajött, csak azért van a gépben, mert Ubuntu alatt tökéletesen megy, és én már leszoktam a Winfosról. WinXP alatt nekem még a 3Dmark2001 se futott végig vele/meg a 3d-s alkamazások 80%-a/, pedig egy év alatt jó néhány tuti receptet kipróbáltam, és nem tartom magam pehelysúlyúnak - 17 év alatt ez a hardver fogott ki velem legjobban - pedig sikerült tökéletes működésre bírnom néhány nem túl népszerű összeállítást! Zárt forrás SUX!
Ha veszel, akkor is kompatibilitás garanciával, különben szívhatsz mint a torkosborz! Ha nincs kompatibilitás gari, akkor bizony geforce, mondjuk 7600GT...

Utánam a kondenzcsik!

(#1469) Olavi


Olavi
tag

Na végül egy PC boltban még ennél is jobban felnyitották a szemem :D. A tápom nem elég a 3650 eshez. Viszont utánna néztem, a 3450 eshez viszont elég. Egy ati 9550 128mb-s után kb hányszoros javulást tapasztalnék játékközben, 3450 el?

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1470) vass1024


vass1024
tag

Üdv.
Lenne egy nagy kérdésem :D Van nekem egy régi p4-es gépem, és vidit akarok bele venni, csak nem tudom hogy melyiket.
Ezeket néztem:

Sapphire Radeon HD3650 - 20.000
512MB GDDR3 128bit 725/1400Mhz

Sapphire Radeon HD3850 - 23.000
512 MB GDDR3 256bit 668/1660Mhz

Configom:
Asus P4P800-E Deluxe AGP 8X
Intel Pentium4 3,4Ghz/1Mb/800
Samsung 2Gb ddr400
Chiftec GPS-450A

Szerintetek kitudná hajtani configom a HD3850-et?
Válaszokat előre is köszönöm :R
Ádám

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#1471) Nowhereman válasza Olavi (#1469) üzenetére


Nowhereman
őstag

Miért, mekkora tápod van? Egy normális 350-es elég a konfigodba egy R3650-eshez.

és 3450-esre is vonatkozik: AHD-T csak kompatibilitási garival vegyen az ember!
/különben 3450 olyan felét-harmadát tudja a 3650-nek/
ha a viszonyokra vagy kiváncsi:
[link]

Utánam a kondenzcsik!

(#1472) Badman 4ever válasza Nowhereman (#1471) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Sőt néha még annyi se kell, nálam egy 300 W-os hajtja meg a HD 3650-em.
De van rá példa, hogy egy jó 200 W-os táp elvitt egy HD 3850 AGP-t:
bacsis - Pentium 3-ason napjaink játékai?!

200W-os „fullnoném” táp (Bizony ezt az egész rendszert egy abszolút neve nincs 10éves 200W-os táp, hajtotta stabilan, és hajtja most is, annak ellenére hogy a rendszerben 2 processzor volt, amiknek így moddolva drasztikusan meg növekedett a fogyasztása. A 3 régi SCSI HDD is kivette a részét a fogyasztásból, ráadásul a AGP-s HD3850 a 8pines tápcsatlakozójával is szépen fogyaszt… Hihetetlen, de bizony vitte a rendszert sok-sok órán keresztül!)

vass1024: A gépedhez a HD 3650 is elég, de nem ilyen árban, ha tudsz szerezni 15000 Ft körüli áron, akkor azt vedd meg. Ha pedig e közül a kettő közül kellene választani, akkor én a HD 3850-et venném meg, mert erősebb és amelyik játékot elbírja a processzorod, azoknál jobb grafika mellett játszhatsz és 3000 Ft nem nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1473) Alastair' válasza vass1024 (#1470) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szia, a 3850-est, csak egy rendes C2D tudja kihajtani. Egy általad erősnek hitt Pentium 4-es a közelébe sincs. Nyugodtan vedd meg ha van pénzed, mert sokkal erősebb a 3650-nél, az biztos, hogy soha nem leszel vga limites a géped.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#1474) vass1024 válasza Alastair' (#1473) üzenetére


vass1024
tag

Köszönöm a válaszokat :R

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#1475) Nowhereman válasza Badman 4ever (#1472) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nos ezt persze egy nagy ráhagyással mondtam, mert ha meghúzza a rendszert, telepakolja az összes PCI Soltot, beszerel 3HD+ DVD-t, passzív USB-hubbal izmosítva beledug egyszerre mindent, és a gyenge hálózaton osztozkodik egy induló porszívóval, akkor lehet, hogy a márkás 300-as codegány már nem elég...

Bacsist meg ne emlegesd! Nála folyamatosak a paranormális események, csak még neki nem tűnt fel...

Utánam a kondenzcsik!

(#1476) Badman 4ever válasza Nowhereman (#1475) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nézd meg az adatlapomat, hogy nálam mit hajt meg egy 300 W-os táp:

mert ha meghúzza a rendszert, telepakolja az összes PCI Soltot, beszerel 3HD+ DVD-t, passzív USB-hubbal izmosítva beledug egyszerre mindent

Túlhajtás -> pipa, 5 PCI foglalt -> pipa, 2 HDD + DVD-író -> pipa, USB HUB + 8 eszköz (egér, scanner, joystick, webkamera, nyomtató + pendrive mindig bedugva és néha rajta lóg a telefonom és/vagy a fényképezőm is) -> pipa és ehhez jön még 2 memóriamodul, 3 ventilátor és a HD 3650 GDDR3 AGP (amit néha ráadásul húzok).

és a gyenge hálózaton osztozkodik egy induló porszívóval, akkor lehet, hogy a márkás 300-as codegány már nem elég...

Nem gyenge Codegenről beszéltem, hanem mondjuk egy 300 W-os FSP-ről és társairól.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1477) Olavi


Olavi
tag

Nos, megvan a a kártya (HD3650 512 DDR2) , és egy 400W-os Codegen. Be tettem a kártyát a 350W-os FSP-m hez, és ki se kellett bontanom a codegen-t mert szépen viszi a kártyát az FSP (mellesleg a kártya dobozára 300+ os táp igény van írva..... :D) :).
Ami viszont probléma a régi kártyámmal is, és a most vadonatújjal is: http://kepfeltoltes.hu/100801/101919146-4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Játék közben ilyen hibát tapasztalok. Mivel mind a 2 kártyánál ilyen hiba van, ezért gondolom a hiba oka nem a videó kártyánál keresendő. Valami ötlet, hogy mit tudnék csinálni? (eléggé szíven ütött a dolog, miután kicsengettem a pénzt a kártyáért....).

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1478) Badman 4ever válasza Olavi (#1477) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Már nem azért, de a 350 W-os FSP erősebb, mint a 400 W-os Codegen.
Az FSP a legjobb(ak közt az első 3-ben lévő) tápgyártó, míg a Codegen a Vargányás tápokkal együtt a hírhedten legrosszabb tápok, gép-, pénz- és idegölők.

A képen látható probléma meg olyan, mintha alacsony lenne a színmélység, 32 bit helyett 16 bittel menne a játék.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1479) kriszbon válasza Olavi (#1477) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm a 350-es Fsp (ha Pnf) nemhogy a 3650-es kártyához, de akár a 4850-hez is jó(adatlapom). :U
Azt a 400-as Codegány csodát meg jobb is hogy ki sem bontottad, mert szerintem a felét sem tudja leadni a +12V-os ágon, mint a 350-es FSP. :D
Mondjuk a 3650-hez lehet hogy elég lenne az is, csak nem biztonságos. ;]
A képpel nem tudom mi a bajod, hacsak az nem lehet hogy high colorra van(16 bit) nem True colorra(32bit) szerintem, vagy driver hiba és akkor keress másikat hozzá. :F
Mod: Na bakker megint filmet nézek hsz írás közben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1480) Olavi


Olavi
tag

És hol tudnám esetleg átállítani? Mert a windows 32 bites színmélységgel megy (a catalyst is azt írja), tehát csak a játékok mennek 16 al ezek szerint.

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1481) Olavi


Olavi
tag

Ja és a Codegen dobozára az van írva, hogy "Long lifetime" xDXD.

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1482) Badman 4ever válasza Olavi (#1480) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Milyen játékról beszélünk? A régebbi játékoknál van, amelyik maximum 16 bittel képes menni.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1483) Olavi


Olavi
tag

Az összes játéknál ezt csinálja (újabbnál, régibbnél). Ez a kép a World of Warcraft-ból van, ami nem mondható réginek.

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#1484) laci1128 válasza Olavi (#1483) üzenetére


laci1128
tag

WoW-ban emlékeim szerint furán van ez jelölve. A beállításoknál a multisampling fele kell keresni valami ilyesmit: "24 bit color depth, 1x sampling". Amúgy talán a Need For Speed III-mal bezárólag nem volt még a 32 bites színmélység szériatartozék a 3D-s alkalmazásokban.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1485) Zenador


Zenador
csendes tag

Sziasztok!

Windows XP SP3-at használtam, de megcsapott a változás szele és felraktam Windows 7 Enteprise verzióját, a teljesítményével nem vagyok megelégedve. Azt hittem, hogy nem lassul a gépem, sokan dicsérték a Windows 7 gyorsaságát. A telepítés után viszont tisztára "vistás" élményben volt részem. Rengeteget tweak-eltem, letiltottam egy csomó szolgáltatást, de még így sem tudtam megközelíteni az XP sebességét. A CPU-t érezhetően jobban leterheli, mert alapból hangosabb a hűtőventilátor. Ráadásul akad néhány idegesítő probléma, ami visszalépést jelent a boldog XP-s időkhöz képest.

Először is a videókártya (Asus EAH3650) driverével nem vagyok megelégedve. Felraktam a legújabb Windows 7-es drivert és elképedve látom, hogy a korábbi jól megszokott menürendszert egy elcseszett borzadály váltotta fel. Ez miért kellett? Visszafejlődik az ATI? Valaki tudja a választ, hogy miért kellett szétk*rni a jól bevált felületet?!?! Ráadásul alig találtam meg a GPU Scaling-et, ami nem is működött!!!! Pedig Windows XP alatt tökéletesen működött minden a Catalyst-ban. Érthetetlen!

Szerencsére egy segédprogram orvosolja ezt a problémát, ha más is szív ezzel, akkor itt a megoldás:
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=112293

Nem találtam megoldást viszont egy másik problémára. Ebben a Ti segítségeteket szeretném kérni. Filmlejátszásra a BS Player Pro-t használtam. Ez a program az Overlay-re rakja ki a feliratokat és nem keveri rá magára a filmre. Így sokkal szebb és tisztább a felirat, ráadásul könnyebben beállíthatom a pontos méretét és helyzetét. Az erőforrással is igen hatékonyan bánt, 1080-as HD-k alatt is max 20 százalékra ment fel CPU kihasználtság Win XP SP3 alatt, a videókártya kivette a részét a videógyorsításból.

Windows 7 alatt azonban nem működik rendesen a BS Player. Először is Aero felület alatt nem működik, mert az is az overlay-t használja. Beállítottam a beállítások/videó renredelésnél default overlay-t így működik és a feliratot is kirakja overay-re viszont az erőforrásokat zabálja rendesen. Már egy mezei XviD alatt is 50-60 százalék a proci foglaltság. XP alatt ugyanez 10 % alatt volt. HD-k alatt még rosszabb a helyzet, szerintem nem is használja a videókártyát a gyorsításra.

Power DVD 10 és a Windows Media Player alatt viszont alacsony a CPU terheltsége, ott használja videókártyát, viszont nincs felirat.

Tapasztaltátok ezt a problémát BS Player-nél Windows 7 alatt? Ti hogy gyorsítottátok fel a rendszert? A Windows 7 Enterprise ennyivel lassabb a Windows XP SP3-nál? Drivergond lehet? A Home Premium érezhetően gyorsabb az Enterprise verziónál?

A konfigom:
Operációs rendszer: Windows 7 Enterprise 32 bit
CPU: Intel Core2Duo 4500
RAM: 2 GByte DDR 2
Alaplap: Gigabyte EP35C-DS3R
Videókártya: Asus EAH 3650 256 MByte RAM
Hangkártya: Audigy 4
Kijelző: Dell E228WFPc

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1486) laci1128 válasza Zenador (#1485) üzenetére


laci1128
tag

Furcsa, a profilomban szereplő AMD-s konfiggal (A64 2800+, 1 GB DDR-400 RAM, anno HD 3650) nem volt különösebb problémám a Windows 7-tel eltekintve a kevés RAM miatti állandó swappeléstől és a lassabb betöltési időktől. A videolejátszási teljesítményre igazán nem tudok panaszkodni, MPC-HC használata során mindenféle codec telepítése nélkül tökéletesen besegített a 3650 a HD tartalmak lejátszásába Windows 7 Professional x64 rendszer esetén (az 1,8 GHz-es egy magos Athlon proci 15-20%-on volt terhelve HD tartalmak lejátszásakor). Persze a 9800 Pro nem tud besegíteni a lejátszásba, tehát ott sokkal gyatrábbak az eredmények.

A notim egy Core 2-es (T7200) ThinkPad T60, Mobility Radeon X1400-el, 2 GB DDR2-667 RAM-mal szerelve. A Windows 7 sebességével semmiféle problémám nincsen, swappelésről szó sincs még sok alkalmazás futtatása esetén sem. Sajnos a Radeon X széria még éppen mellőzi az UVD technológiát, így a HD tartalmakat kénytelen a processzor egyedül kezelni, 1080p-s YouTube tartalom esetén pl. izzad a processzor és szaggat a lejátszás.

Megfelelő beállítások mellett (SpeedStep, Enhanced Halt State, stb.) pedig alig kapcsol be a hűtőventillátor (oké, HD tartalmak esetén természetesen azért kokszol a mobil Core 2 is az UVD hiánya miatt :)).

A BS Playert nem ismerem, úgyhogy sajnos ezzel a kérdéssel kapcsolatban nem tudok konkrét segítséget adni, ellenben lehet, hogy érdemes lenne másik lejátszókat is kipróbálni (pl. fentebb említett MPC-HC, VLC Player, stb).

Az is lehet, hogy éppen a Superfetch (vagy magyarul Előtöltés) szolgáltatás letiltása miatt szenvedsz sebességbeli hátrányokat. Hasznos szolgáltatás a keringő pletykákkal ellentétben, érdemes engedélyezni. Nálam nincsen semmilyen beépített szolgáltatás letiltva az indexelőn kívül.
Egyébként ami hasznos lehet az a lemez töredezettségmentesítése, azzal kíválóan lehet javítani a rendszer indítási sebességén.

Az ATI driverekkel kapcsolatban nem igazán tudok nyilatkozni, lévén a notimon a Mobility X1400 miatt 8.12 (2008. decemberi) a legfrissebb működésre bírható Catalyst, az asztali gépemben pedig a jelenlegi Radeon 9800 Pro-hoz 10.2-es legacy Catalyst jár, egyikkel sincsen komoly problémám. Amíg volt a HD 3650-em, addig a 9.10-es Catalyst-tel is meg voltam elégedve. Arra emlékszem, hogy 2009 őszi Catalyst-ben apróbb módosítás volt a CCC-ben, ha erre gondolsz, szerintem nem vészes, én mindent megtalálok, ami kell (már ugye a 9800 Pro esetén, ugyanis a 8.12-es még a régi CCC-t használja).

Kb. ennyi tapasztalatom, tippem volt a kérdéssel kapcsolatban, remélem tudtam valamennyit segíteni. :)

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1487) Zenador válasza laci1128 (#1486) üzenetére


Zenador
csendes tag

Először is köszönöm az infókat.

A BS Playert azért szeretem, mert Overlay-t használ a feliratok megjelenítésénél, tehát nem "építi" bele a képbe. Ennek két nagy előnye van. Az egyik a tűéles, tiszta betűk a feliratban, a másik pedig az, hogy a képen kívül, a fekete sávba lehet húzni a feliratot. Javasoltad, hogy próbáljam ki a VLC-t ki is fogom. Kíváncsi leszek, hogy ezzel a programmal mekkora a terhelés.

Egyébként próbáltam Windows Media Player-rel (ami a Windows 7-tel adtak), ott szerintem tűrhető volt a terhelés, igaz nincs felirat. Többek között azért is használok BS Player-t, mert az a feliratokat is kezeli. Konkrétan: 8 és 20 % között mozog a terhelés (8 GByte-os, tömörített, 1080p-s HD). Szerinted ez ismerve a konfigom paramétereit megfelelőnek, vagy sok?

A Killa HD teszt viszont szaggat és villog Windows Media Player alatt.Windows XP alatt minden programmal tökéletes volt a lejátszás a Killa sem szaggatott. Elég dühítő, hogy felrakom a Windows 7-et és megint heteket cseszek el azzal, hogy belőjem rendesen a rendszert.

Ráadásul a Windows 7 más furcsa tünetet is produkál a vacak videólejátszáson kívül. Miután elindítom a rendszert, akkor kb. 5 percig a háttérben még valamit töltöget a vinyó, addig nem is tudok erőforrás igényes programot futtatni, mert érezhetően fogja a gépet a háttérben a vinyó művelet. Milyen segédprogrammal lehet kideríteni, hogy melyik szolgáltatás vagy program használja háttérben a gépet?

Másik érdekes hibajelenség, hogy Google Earth iszonyúan szaggat, állandóan kerreg a vinyó, ha zoomolni akarok a térképen és a megjelenítés is iszonyat lassú. Sokszor annyira lassan fut a program mintha lefagyna.

Szóval eléggé kiábrándultam a Windows 7-ből. Nem hinném, hogy a gépen már ennyire elavult, hogy csak így tudja futtatni ezt az operációs rendszert. Lassan megunom ezt a rengeteg tökölést a Windows 7 beállításával és visszaváltok Windows XP-re az legalább normálisan működött.

Még egy kérdés. Van érdemi különbség sebességben a Windows 7 Enterprise és a Windows 7 Home Premium között? Arra gyanakszok, hogy az Enterprise számos plusz szolgáltatása fogja a rendszert.

(#1488) Peterzilien


Peterzilien
csendes tag

Hello.
Nekem lenne egy olan problémám, hogy nem tom hogy mért akad minden játék ( GTA SA mingraf 5-10 FPS) ésa youtube-os video is akad. Azt mondják hacverok hogy vidikari.
Ha valaki tud segíteni hogy mitőll akadhat az segítesn pl.
Itt egy konfig:
-Intel Celeron 2,8GHZ húzzva 3.05-re
-1,50 DDR1 RAM (512*3)
-IBM 120 GB vinyo (ATA)
-Sapphire Radeon HD3650 GDDR2 512MB AGP 8X

Az élet értelme az, amit belemagyarázunk.

(#1489) laci1128 válasza Peterzilien (#1488) üzenetére


laci1128
tag

Inkább processzor + RAM. A processzor szimplán gyengének tűnik (a YouTube videókhoz processzorerő kell). A memóriával meg az a baj, hogy szedett-vedettnek néz ki és mindenképpen rosszul vannak a modulok elhelyezve az alaplapon. Inteléknél az esetek igen nagy részében működik a kétcsatornás memória vezérlés, próbáld kihajítani a 3. DIMM-ből az 512 MB-os memória modult. Így csak 1 GB RAM-od marad, de azt, ha szerencséd van 64 bit helyett 128 bit szélességgel éred el. Valamennyi sebességnövekedést hozhat a konyhára. Egyébként GTA San Andreashoz sokkalta gyatrább videokártyák is elegendőek.
Esetleg ha előző videokártyával jó volt, akkor érdemes első körben megpróbálni letölteni a legfrissebb AGP Hotfix drivereket AMD honlapjáról. De szerintem nem ez a fő baj, mivel megfelelő driver nélkül elindulni sem lenne hajlandó a GTA.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1490) Peterzilien válasza laci1128 (#1489) üzenetére


Peterzilien
csendes tag

Hello.
Bocs de azt nem mondtam hogy az előző vinyómnál jó volt minden.
Csak azt megöltem :DDD.
És egy 120-ast raktam bele.
(Csak vínyó csere volt).
Jah és tegnap vmiért elégett az IDE-kabelem xD.( De azóta vettem eggyet )

Az élet értelme az, amit belemagyarázunk.

(#1491) laci1128 válasza Peterzilien (#1490) üzenetére


laci1128
tag

Nem szerencsés a helyzet. Remélhetőleg 80 eres a kábel, mivel jelentős sebességcsökkenést okoz ha csupán 40 eres. Továbbá az "égések" oka az áramellátás problémája is lehet, milyen tápegységed van és mennyi idős?

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1492) veze


veze
őstag

sapphire HD3650 Accelero S1 -el el fog menni passzívban?
szeretem ha nem zajos az élet körülöttem :D

(#1493) Peterzilien válasza laci1128 (#1491) üzenetére


Peterzilien
csendes tag

Rájöttem, hogy mért is éget ki.
Be akadt egy venti be és az meg vmilyen zárlatot csinált neki.
Kikapcsolt a gép
Én meg mindig bekapcsoltam.... Egyszer csak nem észleli a Vinyó-t se meg a Meghajtót se :DDD
Amúgy 80 eres van .

Az élet értelme az, amit belemagyarázunk.

(#1494) laci1128 válasza veze (#1492) üzenetére


laci1128
tag

Abból kiindulva, hogy gyárilag ilyen (minősíthetetlen - GeForce 2 MX-eken is komolyabb ficánkol talán) hűtőt is volt képük felszerelni rá, feltételezem, hogy semmi akadálya az Accelero passzív használatának.
Bár ebben a témában már (jóval) korábban szó esett a hűtés használatáról és egy emberkének negatív tapasztalatai voltak passzív Accelero S1-gyel.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1495) veze válasza laci1128 (#1494) üzenetére


veze
őstag

eddig egy evga 8800gt ssc kártyán használtam az accelero s1-et három éven keresztül és passzívban vitte , igaz jol szellözött házban. most attol megválok,visszaraktam rá az eredeti hütöt, és egy másik gépben lévö AGP-s 3650-re tenném a megmaradó accelerot.
Mindenképp ráteszem, aztan majd elválik.. :K

(#1496) Maci83


Maci83
csendes tag

Üdv!

Volt egy sapphire HD 3650 512 DDR2 Pci-E kártyám de behalt a venti és gariba visszavittem de mivel nem gyártják már nem tudták cserélni helyette egy HD 5550 512DDR5 -t vettem, de nincs kép és be se bootol a gép! Átcseréltettem egy 1GB DDR3 -asra de ugyan ez a gond vele, pedig a kártya működőképes. Mi lehet a gond? illetve milyen kártyával kéne probálkozni?

Köszi

(#1497) zsole84 válasza Maci83 (#1496) üzenetére


zsole84
senior tag

Mikor kivetted a régi kártyát nem sérült véletlenül a lap? Működött még a 3650 mikor tönkrement a venti?

[ Szerkesztve ]

(#1498) Maci83 válasza zsole84 (#1497) üzenetére


Maci83
csendes tag

Igen működött, most is van bent egy régi kártya, alaplap és monitor is működik.
Átcseréltettem a kártyát egy EAH 5550 1GB DDR3 -asra de ezzel is ugyan ez a jelenség, nincs kép :(

(#1499) laci1128 válasza Maci83 (#1498) üzenetére


laci1128
tag

Milyen chipkészlet van az alaplapodon, illetve milyen tápegységed van?

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1500) Maci83


Maci83
csendes tag

Táp 420W
Lap: Abit AN8 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.