Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Balagex


Balagex
csendes tag

Az a kérdésem, hogy ha van egy régi Athlon 64 3000+-om 754-es foglalattal egy olyan alaplapban, amin AGP slot van, és abban egy Ati 9200-es kártyával, valamint van egy "felesleges" Ati 3650 PCI-E foglaltos kártyám, akkor érdemes-e 11K-t rákölteni a még éppen kapható 754-es foglaltú PCI-E slotos lapra, hogy az AGP-s kártya helyett a máik legyen használatba véve?

Ki tudja használni a régi proci ezt a kártyát a régivel szemben, hogy az számítson, vagy nem?

Üdv.

(#602) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Ma vettem egy Powercolor AGP-s 3650-et, de sehogysem tudom működésre bírni :(
A lényeg az, hogy OEM volt, csak a karit vettem, nem járt hozzá semmi. Elolvastam itt az összes hsz-t, ami erről szólt, letöltöttem azt az AGP drivert, meg a hotfixet is, de így sem tudom belőni. A baj az, hogy már eleve nem lehet neki simán feltelepíteni a catalystot, mert kidob azzal, hogy nem lát a telepítő erre alkalmas eszközt a gépben. VGA vezérlőt talál gépindításkor a windows (meg ismeretlen PCI eszközt is), de ezt a telepítő mégsem veszi úgy látszik. Tehát maradt a kézi driver felrakás az eszközkezelőből (saját lemez, inf file megkeresése stb...), úgy sikerül feltenni, de hiába mert a gép újraindítása után, mikor töltődik be az asztal, és próbálja beállítani a drivert első használatra, az első villanásra újraindul. Van olyan is amikor már a windows csík-nál nem megy tovább. Kipróbáltam a 8.9-es catalysttel, külön AGP driverrel, meg a hotfixxel is, de egyik sem nyert.
Az alaplapom egy gagyi Asrock, P4 Prescottal hajtva. A lap lehet a gond? Mert én még addig sem jutottam ameddig itt egy páran a fórumon, hogy legalább pixelhibákat láttak játék közben meg satöbbiket :)
Vigyem vissza? Vagy próbáljak egy másik lapot?

(Bezzeg a 9600Xt-m már 4 éve muzsikál lassan, és semmi gond vele. Most megajándékoztam a legújabb catalysttel, hogy legalább már valami "haszna" is legyen a driver telepítgetéseknek :D)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#603) DeXoSZ válasza PAtr0n (#602) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Csak az AGP Hotfix csomagot kell telepíteni, az tartalmazza a drivereket és a CCC-t is. Ha azzal nem megy, akkor esetleg próbáld meg a powercolor féle driverrel: http://www.powercolor.com/Global/support_driver.asp?CategoryID=1&SeriesID=2&ModelID=543
Néha előfordul az is, h az alaplappal akad össze, de az a ritkábbik eset. Egy ismerősnek szintén Asrock lap + P4 presc kombóval megy egy agp hd 2600.

(#604) PAtr0n válasza DeXoSZ (#603) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi a segítséget, de sajnos az előbb leírt probléma a legnagyobb baj, vagyis az, hogy hiába indítok el bármiféle telepítőt, egyszerűen nem hajlandóak telepíteni a cuccot, mert kidobnak egy olyasmi hibaüzit, hogy: "Nem található alkalmas hardvereszköz a telepítés folytatásához"
Tehát ezért tudom csak úgy telepíteni, hogy saját magam rakom fel a drivert az inf file alapján (kikeresve belőle a 3600 series-t).
Próbáltam már a Powercolor drivert is, amit linkeltél, de azzal ugyanazok a problémák vannak (kézi telepítés, és ugyanúgy első újraindítás után amikor megpróbálja beállítani, újraindul a gép :( )
Valamiért mintha nem látná a gép normálisan a kártyát. Vagy nem kap elég kraftot az AGP-ből, hiába, hogy rá van dugva a plusz tápcsati. Nagyon gyanakszok a lapra, mert haver mondott olyat régebben, hogy nem érdemes a gyenge AGP-s lapokba erős kártyát tenni, például ebbe az Asrockba sem, mert össze fog akadni, nem fogja tudni meghajtani. Meg itt a hsz-k között is volt valahol szó erről.
Van egy Soltek lapom is, az jóval tuningbarátabb az Asrocknál, de azzal most az a bibi, hogy nem viszi a Prescottomat. Northwood magos procim meg most épp nincs, még Cerka sem, úgyhogy nem tudom azt se kipróbálni. Bár lehet Bios frissítéssel megenné ....na mind1.

Esetleg még ötlet, hogy mit lehetne csinálni? (jáccani akarooook .... :DDD )

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#605) Balagex válasza Balagex (#601) üzenetére


Balagex
csendes tag

... hát senki sem koccint értem pohárt?!

(#606) DeXoSZ válasza PAtr0n (#604) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Ez( utolsó post) alapján szerintem meg lehet próbálkozni egy friss windows-zal, hátha úgy elfogadja a kártyát. Amúgy meg BIOS frissítés, ha van új, meg egy CMOS clear.

BalageX: az biztos, hogy a 9200-asnál még ezzel a procival is nagyon sokkal gyorsabb lenne. Kérdés, hogy neked megér-e 11K-t egy új 754-es lap. A helyedben inkább vmi modernebbet néznék, cserélve procit és memót is. Vagy kb. 5K ráfizetésével lecserélheted a kártyát egy AGP-s 3650-re.

[ Szerkesztve ]

(#607) PAtr0n válasza DeXoSZ (#606) üzenetére


PAtr0n
addikt

Huhh... végigolvastam azt a külföldi fórumot amit linkeltél, és sajnos szegény srác se jutott semmire vele. 4 levelet írt a Powercolor supportnak amikre nem is válaszoltak neki, vagy 2szer újratelepítette a gépét, megpróbált egy csomó drivert, köztük az AGP-s hotfixes cuccot is de semmi... asszem kezdek én is elkeseredni :(
Lehet ehhez a kártyához nincs megoldás?
Amúgy mi az a CCC?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#608) DeXoSZ válasza PAtr0n (#607) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

CCC = Catalyst Control Center, vagyis végül működött neki a vga driver. :) Friss XP-re telepítette a chipset drivereket, .NET-et, DX-et és azután sikerült feltelepítenie a kártyához tartozó Catalystot.

(#609) PAtr0n válasza DeXoSZ (#608) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nahh, sikerült végülis egy szűz XP-vel. :) Köszönöm az eddigi segítségeket!
Egyből az AGP-s hotfix drivert telepítettem (8.530), így 3600 series-nek fel is ismerte, grafikai bugot eddig nem láttam azoknál a játékoknál amiket ebben a szűk időben próbáltam. (Warhammer 40k DC; CoD 1 ;); CoD 4, Hard Truck Apocalypse RoC) Viszont picit lassúnak tűnt a kártya ezek ellenére, és elkezdtem nyomozni miért, és itt már jött is a következő gond!
A CCC-ben 300-ra van állítva a magórajel aminek alapból 725-ön kéne lennie! Hiába próbáltam állítani, nem csinál semmit. Ezután feltettem a legújabb Ati Tray Tools-t, amiben hiába állítok a csúszkákon (GPU, RAM órajelen egyaránt), amikor rányomok az "alkalmaz" gombra, visszaugrik 297/500-ra! Feltettem a Powerstrip-et is, de ott is ez a helyzet. :( Megnéztem az Everest ultimate-el, hogy tényleg annyin megy e a mag, és tényleg. Így már érthető mért nem pörög annyira mint kéne neki. A 9600XT-mnek is 500Mhz volt alapból a magja :)
Mivel próbáljam még? Vagy mi lehet a gond?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#610) DeXoSZ válasza PAtr0n (#609) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Órajelek üresjáratban a powerplay képesség miatt vannak levéve ilyen alacsonyra( fogyasztás minimalizálás), 3D alkamazások alatt természetesen vált a GPU/MEM a beállított értékekre. Ezt meg tudod nézni pl. egy rivatuneres órajel grafikonon, vagy a CCC-ben, ha elérhető az Overdrive, úgy hogy futtatsz közben ablakban valami 3d-s progit ( pl. RTHDRIBL).
Amúgy meg futtass egy 3dMark05-öt, ha 6-7ezer pont körül ad alapbeállításokon, akkor minden OK.

(#611) PAtr0n válasza DeXoSZ (#610) üzenetére


PAtr0n
addikt

Köszi szépen, megnéztem simán a CCC-ben, miközben az Ati tray 3D bigyóját futtattam, hogy tényleg megnöveli az órajelet! :)
De most akkor hogy lehet ezt a kártyát húzni, ha soha nem engedi? Azért szeretnék vele picit játszadozni :)
Ja amúgy azt nem tudja valaki véletlenül, hogy miért nem indulnak el a 3D markok? Se a 03, se a 05, és se a 06 nem hajlandó a 3D mark szöveg után elindulni :( Mindegyik ott áll meg, de semmi hibaüzit nem dob. Úgy kell feladatkezelőből bezárni.
Ötlet?

(öcsém ennyit szívni ezzel a kártyával, visszasírom a 9600XT-t :O )

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#612) DeXoSZ válasza PAtr0n (#611) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Ja igen, 3dmarkok-hoz is kell egy hotfix, különben nem ismerik fel a HD szériás kártyákat :C : [link]

Tuninghoz speciel a CCC-ben található ATI Overdrive-ot használtam, az ott beállított értékeket ténylegesen használja a kártya terhelés alatt, bár nem tudom, hogy AGP-s rendszereknél is elérhető-e ez a feature.

(#613) Yaneeee


Yaneeee
csendes tag

Sziasztok

Egy 2.8-as celeron ki tudja hajtani az agp-s 3650-et?

(#614) DeXoSZ válasza Yaneeee (#613) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Nem. Egy 3.2 p4 sem hajtja ki teljesen.

(#615) PAtr0n válasza DeXoSZ (#614) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hát igen ...veszem észre, hogy tényleg nem. Kicsit keveslem a 3Dmark05-ben az 5800 pöttyöt :( Szerintem igazából, ezek az AGP-s karik inkább az AMD-s rencereken mennek jobban, tehát az Athlon 64-eken, ha már régebbi szériákról beszélgetünk.
Ha lenne olyan deszka amibe Core2Duo-t vagy Quad-core lehetne tenni, persze AGP-vel ellátva, szerintem 2-3 pöttyel többet csinálna, de lehet 5-tel is.
Most megpróbálkozok a húzással mind a proci, mind a VGA terén, és majd írok mire jutottam :U

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#616) DeXoSZ válasza PAtr0n (#615) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Csak referenciaként:
Havernál 865-ös asrock lap, prescott p4 (tuning 3.4-re), agp 2600pro ddr2 ( tuning 845/1200) kapott 7400 körül 3dmark05-ben.
Szóval hasonló órajeleken nálad is hasonló pontszám kéne, hogy legyen (ha el tudod érni ezeket :) ).

(#617) PAtr0n válasza DeXoSZ (#616) üzenetére


PAtr0n
addikt

No tehát!
Nálam ugyanez a konfig, a Procit 3.4-re húztam, és 400 pöttyel kevesebb mint előtte :P
Csak tudnám, hogy miért? Mondjuk sose bíztam ezekben a szintetikus tesztekben, de azért nagyot nem hazudhat. Mondjuk piszkáltam időközben az AF beállítást az ATT-ban de azt vissza is állítottam. (Amúgy minden quality-re van állítva, az AA és AF meg 2x-re)
Most már csak azt árulja el valaki, hogy a fenébe lehet húzni ezt a VGA-t? Jó lenne annak a közelében járatni, mint a haverodé :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#618) DeXoSZ válasza PAtr0n (#617) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

AA és AF eléggé rontja a teljesítményt (főleg ha ráadásul DDR2-es a kártya), sajnos ezzel a vga-val a mai játékokban nem érdemes használni, ha normális fps-t akarsz.

(#619) Hikvision válasza DeXoSZ (#618) üzenetére


Hikvision
senior tag

Hi. Az mennyire igaz, hogy az Agp-s HD3650-ek nem mennek Nforce2-es lapokban? Tudomásom szerint más hsi chip-es kártyák gond nélkül mennek a régi nf2-ben. Konkrétan egy a7n8x-e deluxe-ról lenne szó. Köszi.

20 éve a PH-n.

(#620) PAtr0n válasza DeXoSZ (#618) üzenetére


PAtr0n
addikt

Értem. Nem nagyon használom az AA-t meg AF-et, bár most a CoD4-el 2xAA és 8xAF-el jáccottam és még pont tűrhető a sebesség. A kártya húzásáról egy időre letettem asszem, mert ahogy olvasgattam a külföldi fórumokat, nem igazán lehet BIOS piszkálás, meg alkatrész forrasztgatás nélkül emelgetni az órajaleken meg a feszültségen. Nem értem miért kellett ezt a nyamvadt Powerplayt beépíteni az újabb kártyákba :(
Írtam levelet az Omegadriver teamnek, hogy tudnak e erre megoldást. Kíváncsi vagyok mit válaszolnak :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#621) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Üdv!
Nekem van egy Sapphire Radeon HD 3650 512MB PCI-e videokártyám.
Van vele egy nagyon nagy problémém... mégpedig az, hogy a GPU 725MHz helyett csak 110-en megy és ezen sehogy sem tudok állítani!
Gépem:
MSI P40 NEO3
Intel Dual-Core E2180 2GHz 1MB L2 Cache 800MHz FSB
Sapphire Radeon HD 3650 512MB PCI-e
320GB-os satás winyó
450W-os táp

Aki tud segítsen PLS!

[ Szerkesztve ]

Üdv: pedrosh

(#622) LaMotta válasza pedrosh (#621) üzenetére


LaMotta
aktív tag

ATI Tray Tools-t használsz..?
Szedd le és telepítsd újra.
Az csinált nekem ilyet...

(#623) pedrosh válasza LaMotta (#622) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Igen azt de már milliószor próbáltam újratelepíteni...
Azt csinálja, hogy ha beállítok bármilyen órajelet és rányomok az apply-ra visszaáll 110-re.

Üdv: pedrosh

(#624) norbee2244 válasza pedrosh (#623) üzenetére


norbee2244
senior tag

valószínüleg inteligens kártyád van és mikor belépsz játékba akkor nyomja át az órajelet a normális értékre..ha játékokban nem észlelsz lassulást akkor nincs probléma:)

www.casehouse.hu

(#625) pedrosh válasza norbee2244 (#624) üzenetére


pedrosh
csendes tag

De sztem van mert pl cod2-ben 50-60 FPS-em van.
A régi kártyámmal volt 100felett bőven

Üdv: pedrosh

(#626) norbee2244 válasza pedrosh (#625) üzenetére


norbee2244
senior tag

v-sync?:) cod2ben korlátoz erősen és néha berakja magát csak úgy..

www.casehouse.hu

(#627) pedrosh válasza norbee2244 (#626) üzenetére


pedrosh
csendes tag

És ezt a vmi hogy/hol lehet beállítani?

Üdv: pedrosh

(#628) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szép estét. Ma vettem egy HD3650 Agp-s karit és felraktam rá a 8.10es agp-s hotfixet, és ha a 3dmark 03-nak a második tesztjéhez ér, kapok egy tuti kis kékhalált. Egyébként a 05nél is ezt csinálja, és ha pl játszok mondjuk cod4-et akkor van, hogy 20percig nincs semmi baja, aztán kidobja a kékhalált. a 2008augusztusi directx9 van fent. Melegedés nemlehet, mert az szerintem nem kékhalálozna, és állandó 41fok a gpu zalmannal. másnak volt ilyen?

20 éve a PH-n.

(#629) norbee2244 válasza pedrosh (#627) üzenetére


norbee2244
senior tag

cod2ön belül beállításokban

www.casehouse.hu

(#630) pedrosh válasza norbee2244 (#629) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Nem találtam sok használhatót a beállításokban...

Üdv: pedrosh

(#631) norbee2244 válasza pedrosh (#630) üzenetére


norbee2244
senior tag

v-sync bekorlátozza az fpst cod2ön belül ergo azért van lehet fix 50-60fpsed

Saycz: próbáltad elötte lévő vgaddal is? lehet procid/ramod miatt van kékhalál

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#632) Hikvision válasza norbee2244 (#631) üzenetére


Hikvision
senior tag

elötte nem volt semmi gond. Olvastam valahol, hogy ezekben a HD kártyákban van valami beépített 5.1-es hangkártya, azt hol lehet megnézni?

20 éve a PH-n.

(#633) DeXoSZ válasza Hikvision (#632) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

A beépített hangeszközzel nekem is voltak problémáim.
Sajátgép -> Tulajdonságok -> Hardver -> Eszközkezelő -> Rendszereszközök
Itt elvileg megjelenik egy problémásnak jelzett "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio", ezt le kell tiltani ( kivéve, ha használni akarod a HDMI hangátviteli funkcióját).

(#634) DeXoSZ válasza PAtr0n (#620) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Gondolom ilyen extrémOC fórumokon nézhetted :) feszültséget emelni persze problémás, de szimplán GPU és Memó órajel emeléséhez bőven elég egy megfelelő szoftver.
Itt tudsz válogatni tuning progik között: [link] ajánlom a RivaTuner kipróbálását.

(#635) Hikvision válasza DeXoSZ (#633) üzenetére


Hikvision
senior tag

Az a legviccesebb, hogy nekem nincs ilyen az eszközkezelőbe. viszont rájöttem a kékhalál okára. Ugye adott egy egy a7n8x-e deluxe és egy 2500+ barton. ez világ életében 400-as fsb-n volt járatva tehát 3200+ és 400mhz ddr. na most ha ezen a beállításon, hogyom akkor kékhalál fogad 3D-be. de csak ezzel a kis retkes hd 3650-el. Tök mindegy hogy milyen kártyát teszek bele ezen kivül mindegyikkel atomstabil. Csak akkor nincs kékhalál ha visszaveszem az fsb-t 333-ra és akkor marad a 2500+ ami azért elég vicces dolog. A biosban az agp frekit fixáltam 66mhz-re és a feszkóját is. Nemértem....

20 éve a PH-n.

(#636) Hikvision


Hikvision
senior tag

Kipróbáltam Vistával is, a helyzet ugyanaz, csak ott nincs kékhalál :) 1xüen kilép és keresi a hibát... Úgyhogy a szoftver része kizárva. Most friss az xp. és megfigyeltem, hogy bármit állíthatok, egyedül a proci sebességét nem. Mindegy, hogy fsb vagy szorzó, ha akár 1mhz-el több mint az alap akkor kéket hal, de csak ezzel a hd3650el. Aki megmondja,h mitől van jövök neki egy üveg agancsos kólával! :) Ennyi szenvedés után már csak nevetek az egészen...

20 éve a PH-n.

(#637) norbee2244 válasza Hikvision (#636) üzenetére


norbee2244
senior tag

ilyen a technika..:) én utoljára azon lepődtem meg hogy kiraktam az asus lapom a polcra és 2 hónapra lám lám meghalt...azóta semmin se lepődök meg :DDD

www.casehouse.hu

(#638) Hikvision


Hikvision
senior tag

Ezekszerint nem egyedi az esetem(Egy külföldi oldalon találtam):

Regards by all!
(My cfg: Sapphire HD3850 AGP; Asus A7N8X NF2; CPU 3200+. 1x512 + 2x256 Kingston; Coolermaster extreme 550W)
i have problem that also in you.
But that I noted…
I he saw the here confirmation.
We have frequency FSB - 200 Mhz.
When I advanced frequency < 181 Mhz ( i e = 180Mhz) - all it works ok.
And this helps in 100% cases .(err 0x0000008E & 0x1000007F).
It is interesting that the error of 0x1000007F appeared from the version of the drivers of > =8.7. Ati3duag.dll began to fall in BSOD (for example, into 3dMark after the installation AA of > = 2x). And if we rewrite ati3duag.dll from version 8.6 into the latter (8.9), then the error of 0x1000007F disappears…, but this does not save from the error of 0x0000008E with the frequency îf FSB > 180 Mhz ...

Apparently into ati3duag.dll something is counted incorrectly at the high frequencies.
I think that BUG in ATI of drivers.

20 éve a PH-n.

(#639) norbee2244 válasza Hikvision (#638) üzenetére


norbee2244
senior tag

itt az illető azt mondja hogy ő arra gyanakszik hogy az ati driver bugos

www.casehouse.hu

(#640) PAtr0n válasza Hikvision (#638) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Az omegdriver honlapján olvastam , hogy az AGP fast write-ot érdemes kikapcsolni Ati kártyáknál. mert gyakori miatta az instabilitás!
Itt van:
"The Radeon cards do support FastWrites and they will work with it on (on some machines), but it is not recommended, there is NO SPEED gain when using FW, and this option will affect your PC's stability a LOT, most game crashes and problems are because FW is enabled. The only time I recommend using FW on is with Radeon 9600 cards that doesn't work properly with FW off or for Athlon64 system with any Radeon AGP card."
Próbáld még meg ezt!

Nekem is csinál érdekességeket a HD3650-em. Pl CoD4 hibát észlel és leáll, meg néha csak úgy újraindul játék közben. Szerintem driver hiba miatt van mindez.
Nekem a driver sem akart először felmenni, Windows reinstall megoldotta, de én a 8.9-es AGP hotfix drivert raktam fel. Próbáld még ezzel, meg a FW kikapcsolásával, esetleg kipróbálhatod a 7.12-es omegadrivert is! ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#641) PAtr0n válasza DeXoSZ (#634) üzenetére


PAtr0n
addikt

Hát úgy látom a Rivatuner 2.11 nem ismeri a kártyát. Mitől lehet ez?

Tehát a "No additional information avaible" szöveg a gáz, mert ott kéne lenni a kártya információinak, de hiába megyek a customize részben a "low level system settings"-be ott csak az AGp-t lehet állítgatni.

Nem hiszem el, hogy semmi módja nincs annak, hogy húzzam ezt a szemét kártyát :(

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#642) norbee2244 válasza PAtr0n (#641) üzenetére


norbee2244
senior tag

Vidd vissza garanciáztatni hátha hibás karit fogtál ki.

mod: hátha mákod lesz..:)

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#643) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Az történt, hogy fogtam az alaplapom amin van olyan jumper amivel a procit lehet huzatni. No ezt a jumper-t olyan állásba tettem ahol a lehető legkevesebbet dob az órajelen. Megnézem bios-ba és tényleg rátette amit kellet. Kikapcsoltam a gépet és visszatettem normál állapotba a jumper-t és bekapcsoltam a gépet, ment minden ahogy régen.... egy ideig neteztem stb... aztán elkezdtem a cod2-vel játszani(ebben vettem észre, hogy milyen kevés az fps-em, mert a régi kártyám is jobban produkált...) és mit veszek észre... normális értéken van az fps-em. Bár az ATT is meg az Everest is még csak 110MHz-et ír GPU-ra de ezek szerint már megy rendesen.

Szóval nekem ez segített, hogy húztam egy kicsit a procin .... érdekes:F

Üdv: pedrosh

(#644) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.
Új vagyok az ATI tulajok táborában, eddig mindig NVidia kártyám volt, szóval lehet kicsit gagyi lesz a kérdésem, de nem tudok előrébb jutni.
Van egy ASUS M51VA laptopom, amiben egy HD3650-es ketyeg. Elvileg ehhez egy 8.4 körüli Catalyst van a driver CD. Ezt szeretném frissíteni a 8.10-re, de sehog sem tudom. Letöltöm az Ati oldaláról a Drivert és a Catalyst Control Centert is, telepítem mindkettőt, hiba nélkül végigmegy a telepítés, de mégsem frissülnek a szoftverek. Ha letölröm az eredetit akkor a telepítő csak valamilyen csomagkezelőt telepít, és semmi mást. Valamit elrontok vagy mit kéne másként csinálni?
Üdv. sanzi

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#645) PAtr0n válasza sanzi89 (#644) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Uninstalláld az ATi drivert a "Programok telepítése és törlése" alkalmazásssal ami a vezérlőpultban van. Vagyis az összes Atival kapcsolatos cuccot szedd le onnan.
Tőcsd le a Driver cleaner Pro-t: [innen]
Telepíccsed felfelé, aztán indítsd újra a géped csökkentett módban. Indítsd el a progit, és minden Ati val kapcsolatos cuccra nyomj "start"-ot és várd meg míg befejezi. Ha ez mind megvan, indítsd újra a gépet normál módban, és telepíccsed azt a 8.10-et újra, most már működnie kell. Ha nem, akkor más van elszúrva, vagy valamit nem jól csinálsz, de az biztos :D

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#646) sanzi89 válasza PAtr0n (#645) üzenetére


sanzi89
addikt

Üdv.

Mindent úgy csináltam, mint ahogy azt leírtad, a probléma mégis ugyan az.

Azért köszi a segítséget!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#647) siofok


siofok
őstag

sziasztok.
én most rendeltem meg a gépembe 1 AGP-s 3650-est.
nemis gondoltam hogy ezzel ennyi gond elébe nézek :F
hogyan,mivel kezdjem akkor a folyamatot,ha betettem a kártyát?milyen driver,hotfix,stb kell nekem?
a gép amibe megy:p4p800se alaplap,2800P4-es proci,2gb ram
és 1 radeon 9800pro-t vált le.éreszhető lessz a változás sztetek a 9800 után? :F

OnePlus nord 2t

(#648) siofok válasza siofok (#647) üzenetére


siofok
őstag

vagy csak az amd procikhoz kell a hotfix? :F

OnePlus nord 2t

(#649) PeppErKorN válasza siofok (#648) üzenetére


PeppErKorN
tag

Csak a Hotfix drivert kell telepíteni, függetlenül a procitól.

--K--N--R--

(#650) siofok válasza PeppErKorN (#649) üzenetére


siofok
őstag

ok köszi szépen!
és ez a legujabb amit linkeltél?vagy van ujabb is?
és ez a hotfix már ahogy olvastam tartalmaz mindent ugye?(ccc,driver,stb)
nem csak 1 javítás féleség,amihez még plusz kell a driver is!?

[ Szerkesztve ]

OnePlus nord 2t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.