Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Irritated666 válasza drax18 (#350) üzenetére


Irritated666
csendes tag

Halitok , nekem van egy ATI 3650 karim 512-es ddr3-as és valóban nem működik régebbi alaplapnál , legalábbis nálam nem O.o
Kibacott pixelhibásak a dolgok hiába próbálgattam omega driverrel meg minden , ráadásúl driver telepítésnél is problémázik .
Bár igaz a dobozára rá van írva a gépigény az enyém sajna nem üti meg üdv ....

(#352) veber válasza Irritated666 (#351) üzenetére


veber
tag

HI

Milyen géped van pontosan???

toki

(#353) Shorty16 válasza Irritated666 (#351) üzenetére


Shorty16
tag

hát nekem is anno hasonló problémám volt azzel a kártyával,az alaplai chipszet nem tudta rendesen kezelni a kártyát. szétesett a grafika 3D alakalmazások alatt és pixelhiábás voltak netezés közben :((
hát sajnos nálam csak egy új alaplap oldotta meg a probálmát,remélem nálad nem ez a gond

(#354) drax18


drax18
csendes tag

hm.... szerintetek egy ABIT KN8 ULTRA -val lesznek ilyen problémák ? Ja és még azt sem tudom hogy a 3800+ os AMD Athlonom kifogja hajtani a Sapphire 3650 vga-mat ami holnap érkezik :]

Asus M4A78-AM , AMD Athlon II x2 245 , 2GB Geil Ultra DDR2 , Sapphire Radeon 3650 256mb

(#355) veber válasza drax18 (#354) üzenetére


veber
tag

Hi
ez a lap agp-s vagy pci-e?

toki

(#356) drax18


drax18
csendes tag

ha az enyémre gondoltál akkor pci-e

Asus M4A78-AM , AMD Athlon II x2 245 , 2GB Geil Ultra DDR2 , Sapphire Radeon 3650 256mb

(#357) Shorty16 válasza drax18 (#354) üzenetére


Shorty16
tag

hát nekem nem sok tapasztaltatom van abit alaplapokkal sajnos,de itt [link] biztos találsz választ a kérdésedre. a proci azért ki fogja használni a kártyát

(#358) Irritated666 válasza Shorty16 (#353) üzenetére


Irritated666
csendes tag

RE, Sziasztok az alaplapom a7v600-x (asus) tudom nem mai darab . Mégis milyen alaplapot ajánlanátok hozzá?
Egyébbként szerintem is a chipset a hibás :S

(#359) Shorty16 válasza Irritated666 (#358) üzenetére


Shorty16
tag

hát ha alaplapot kérdezed akkor a következőket tudom ajánlani mert ki is probáltam velük
Gigabyte GA-EP35-DS3 vagy DS4
MSI P35 Neo2-FR
ASUS P5K
ezekkel ki is probáltam és és tökéletesen kezelte a kártyát persze van ezeknál olcsóbb és drágább alaplap is ezek csak az én tapasztalataim

(#360) icon


icon
senior tag

Gigabyte GA-EP35-DS3-at meg tudom erősíteni, az én videókarim amúgy egy HIS HD3650 ICEQ 512MB-os, nagyon elégedett vagyok vele. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#361) drax18


drax18
csendes tag

Megjött a vga... Elég jó a kártya csak 2 dolgon lepődtem meg
1. Nem kellett rádugni tápkábelt :D lol
2. Assasin's Creed alatt megnézem hány fokos volt a vga és azt írta 44 :D lol
Ja és utólag ? milyen progit ajánlotok a vga húzására mert ezt nagyon lehetne húzni és kb észre sem venném hőfökban :]

Asus M4A78-AM , AMD Athlon II x2 245 , 2GB Geil Ultra DDR2 , Sapphire Radeon 3650 256mb

(#362) Mania válasza drax18 (#361) üzenetére


Mania
senior tag

"1. Nem kellett rádugni tápkábelt :D lol"

Ez miért baj? :F

"2. Assasin's Creed alatt megnézem hány fokos volt a vga és azt írta 44 :D lol "

No komment :DDD


"Ja és utólag ? milyen progit ajánlotok a vga húzására mert ezt nagyon lehetne húzni és kb észre sem venném hőfökban :] "

Próbáld ezzel

(#363) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szép napot. Jelenleg egy X850pro@XT Agp-s karim van. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne lecserélni egy X1950Pro-ra vagy egy HD3650-re? Igazából csodát nem várnék már ezektől a kártyáktól, csak nem tudom, hogy mennyivel gyorsabb ez a két kártya a fent említett X850Xt-től. Válaszokat előre is köszi. :R

20 éve a PH-n.

(#364) drax18


drax18
csendes tag

Saycz én vagyok a te embered !
Én most cseréltem az Asus X850XT karimat ami PCI-E -s volt egy Sapphire 3650 es videókarira és őszintén megmondom NAGYON MEGÉRI :DDDDD
Az én konfigurációmmal AMD Athlon 3800+ , 2x512RAM , Ati 3650 el
A GRID 1024*768 FULL on megy 30 fps el ami azt jelenti hogy akadás nélkül megy!
Ugyanez a Colin Dirt el ! Minden fullon lazán elmegy akadás nélkül!
Ez a kártya az x850xt után egy megváltás! Ráadásul játékok alatt nekem 45 fokos volt!
2D ben 30-35 fokos:) Hidd el nekem nagyon megéri az árát szerintem sokkal jobb mint a 2600XT ! Az 1950pro tól meg szerintem bőven jobb. Bár ez csak az én véleményem:)

[ Szerkesztve ]

Asus M4A78-AM , AMD Athlon II x2 245 , 2GB Geil Ultra DDR2 , Sapphire Radeon 3650 256mb

(#365) Vidori válasza drax18 (#364) üzenetére


Vidori
aktív tag

Igen! :K
Én is ma vettem egy Sapphire Radeon HD3650 512MB GDDR3 128bit PCI-E VGA-t.
Halk, hűvös és az árához képest gyors is 13.000 Ft.
A ventije szinte alig forog.

[ Szerkesztve ]

(#366) frankie! válasza P00By (#48) üzenetére


frankie!
őstag

Egyilyen hűtés mennyire használható?
Ennek az AGP-s változata érdekelne: mennyire fogja vissza a teljesítményt?
A 2D underclocking-nak az AGP-től még működnie kell ugye?

(#367) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

meglepo modon videokartyat keresnek/:- )/, amin megakadt a szemem az a zafir 3470 a passziv miatt, de a nem tul tavoli arszegmenben mozog a 3650 is, sajnalatos modon a zafirnal nem talaltam passzivot, de kisse mglepo modon az asus-nal igen /korabban itt is volt roal szo/ nem lesz egy nema gep /de monyuk gyakran se lesz bekacsolva:- )/ szoval most a:
zaffir 3470 7.5
zafirr hd3650 512 gddr3 /tv lenyeges:- )/ 10.5
asus 3650 512 silent mod: 13
harcol egymassal, mivel az elmut 1 evben gyakorlatilag a gepem allig van bekapcsolva, jatek meg teljesen nincs/:- (/ ezert filozgarok hogy mit? a gep a par virnyo miatt nem tul halk, de egy vapochill mikro lesz a cooler ha sikerul s775-ot illesztot szerenem /a 3.4ee-it is siman megette, a e7200nel tan meg venti sem kell:- )))/ nermax liberty 500 a tap es egy vagon enermax venti van benne
a nagy kerdes hogy mennyire hak a zafir gyari hutes /olvasom csendesnek irjatok:- )/

koszi

duv

neduddki

mod: mongyuk az sem lenne baj ha az asus silence a dp35dp pci-jait nem enne el: - ) /az 1x-es mongyuke egyellore felaldozhato/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#368) zöldbagoly


zöldbagoly
csendes tag

sziasztok,egy kérdés,ha még nem unjátok:)a configom: asusm3a78,amdx2 5200 2.7g 4*1 g 800mhz ram.szerintetek érdemes venni 3650 karit?elsösorban net,film,és késöbb egy 26" lcd tv:)a játék másodrangu.vagy más ötletetek?köszi ha segitetek:)ja és vista ultimate sp1 van fent.

(#369) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Beléptem én is a club-ba.

Le tudná valaki írni részletesen, hogy tudom a 3d-s GPU órajelet megnövelni. Eddig csak ati tray tool-lal sikerült, de csak 750Mhz re sikerült felvinni. Előtte 2600XT- m volt, azzal nem volt gond a tuning.

Köszi!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#370) belaazallat válasza belaazallat (#369) üzenetére


belaazallat
addikt

tárgytalan. User error!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#371) szbalogh


szbalogh
őstag

Üdv!

3650 Pci-e 16x 2.0. De mennyire lassítja az 1.0-s foglalat? Megy benne egyáltalán?

Köszi

Nick: HE_Storm

(#372) newgamer válasza szbalogh (#371) üzenetére


newgamer
aktív tag

Kompatibilis a régebbi alaplapokkal ahol a PCI express 16x, csak 1.0ás, tudtommal megy benne.

(#373) szbalogh válasza newgamer (#372) üzenetére


szbalogh
őstag

Huh köszi :))
És mennyire lassul? mert nem akarok 512 DDR3-al ha azt nem tudja követni a foglalat. Akkor elég csak a DDR2.
Szeritnetek?

Nick: HE_Storm

(#374) newgamer válasza szbalogh (#373) üzenetére


newgamer
aktív tag

Nem tudom pontosan mi a különbség az 1.0ás és a 2.0ás foglalat között, maximum adatátvitel valamivel több lehet.

(#375) newgamer


newgamer
aktív tag

(#376) szbalogh válasza newgamer (#375) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi ez tanulságos volt.
Akkor gondolom a tápellátás is elég lesz neki.... :F

Nick: HE_Storm

(#377) newgamer válasza szbalogh (#376) üzenetére


newgamer
aktív tag

3650 elég kis kártya neki elég gyenge táp is, mekkora tápod van?

[ Szerkesztve ]

(#378) newgamer


newgamer
aktív tag

Majdnem elfelejtettem :))
Ja meg ekkora kártyánál sztem nem nagyon számít az 512MB ram, lehet elég lenne 256MB is. Az legyen akkor DDR3-as.

(#379) szbalogh válasza newgamer (#377) üzenetére


szbalogh
őstag

450W asus. Elég új fajta. 12cm ventis. Szerintem az nem lehet gond.
Köszönöm a felvilágosítást! Úgyis olyat veszek majd amilyen olcsón lesz :DDD
Most van egy itt ph-n 9 ért 512 DDR2 vel pl.

Nick: HE_Storm

(#380) icon válasza szbalogh (#379) üzenetére


icon
senior tag

DDR3-asat érdemes csak megvenni, a DDR2-es eléggé visszafogná a kártyát... mondjuk én anno 512-eset vettem, mert olcsóbb volt, mint a 256-os :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#381) newgamer válasza szbalogh (#379) üzenetére


newgamer
aktív tag

Szivesen, ahogy gondolod, amugy
a táp az bőven jó lesz :)

(#382) icon


icon
senior tag

Sziasztok,

ki mivel tuningolja 3650-es kártyáját? Nekem 8.6-os Catalist-al is próbáltam a frekiket kissé módosítani egy HIS HD3650 512MB-os ICEQ-s kártyán állítgatni, de mindíg visszaáll az alap 790 /890 -re, rivatunerrel szintúgy, míg az atitool ablaka meg se jelenik, de a háttérben kompletten leterheli az egyik magot, csak task manager-rel lehet erről lebeszélni.

Csak kicsit bosszant a dolog, mert már az Core2Duo 6550-emet stabilan tudom használni
3GHz-en komolyabb melegedés nélkül, és stabil is a rendszer, a videókártya sem melegszik túl 55 foknál pl. az autómatikus frekikeresésnél.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#383) belaazallat válasza icon (#382) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Legfrissebb ati tray tool, vagy ati tool(ebből a legfrissebb 0.27 beta4). Tuning esetén is 2d-ben vissza áll a kari alapfrekire. Egyébként visszaolvasva találhatsz jó néhány infót.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#384) icon válasza belaazallat (#383) üzenetére


icon
senior tag

Köszi, már tesztelek is :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#385) icon válasza belaazallat (#383) üzenetére


icon
senior tag

Szia, visszaolvastam amúgy :) az atitool 0.27 beta4 lett a megoldás, azzal egész jól lehetett húzni

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#386) veber


veber
tag

HI

Mennyire jellemző az asus hd3650 512Mb passzív videokarikra a memóris elhalás?

toki

(#387) Hoonee


Hoonee
csendes tag

Szeretnem kikerni velemenyeteket, 2 kartyarol lenne szo egyik ATi Radeon HD 3650 a masik egy GeForce 9500M GS. Fokent jatszani hasznalnam szerintetek melyik alkalmasabb erre a celra? Laptoprol van szo szoval fogyasztas is szamit bar nem hinnem hogy nagy a kulonbseg.

(#388) icon válasza Hoonee (#387) üzenetére


icon
senior tag

Háááát ...

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9500M-GS.8167.0.html
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-3650.8839.0.html

Ez alapján tán kicsit könnyebb lesz a döntés, de itt zömmel asztali gépek ATi Radeon HD 3650 / 3670 kártyiról szokott szó lenni.

Itt nézz szét- kérdezz akár az egybegyűltektől:
http://prohardver.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja/friss.html

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#389) icon


icon
senior tag

Nálatok mennyi szokott lenni az idle és a load hőfok?

Mert nálam az idle közel a chipset hőfokhoz áll be (most éppen 47 fok, de egymást melengetik szépen), míg játék közben olyan 60 fok körül van...

Illetve volt mostanában egy érdekes hiba, VPU recovery-k jelentek meg a játék során (Splinter Cell Double Agent), aztán tegnap jobb ötletem nem volt, WinXP újrahúzás, majd a gyártó oldalán lévő legfrissebb driverek letöltése, azóta nincs gond...

Azonban aggasztott a .GPU gaps Viewer "Fur rendering"-tesztje alatt 70 fok....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#390) ajjamo


ajjamo
csendes tag

sziasztok bocsika a lérdésért de nincs időm visszaolvasni...nem tudnátok nekem megmondani h mire jo a hd 3650 ben a 5.1 surround és audio support?? öszike

(#391) Gyuri27 válasza ajjamo (#390) üzenetére


Gyuri27
félisten

HDMI miatt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#392) ajjamo


ajjamo
csendes tag

köszi:) csak mondom hátha hdmi nélkül is lehetne használni vmire :)

(#393) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

üdv
teljesítményben hol van egy 3650 egy 8600GT-hez képest? Azt hallottam újabb játékokban gyorsabb lehet

[ Szerkesztve ]

(#394) Mania válasza Red_Bull (#393) üzenetére


Mania
senior tag

Jól hallottad :)

Az esetek nagy részében egál....amúgy mikor melyik... :K

(#395) icon


icon
senior tag

No, mostmár legyűrtem a hőfokgondokat is, kapott egy Accelero S1 rev2-t meg a hozzá járó ramsüniket is + Turbo Module... idle 40 fok, terhelve 46-50. :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#396) mester07


mester07
csendes tag

Sziasztok!!Nekem ATI RADEON HD3650 512mb DDR3 PCI-EX van!Annyi kérdésem lenne ezzel kapcsolatban,hogy játék közben seperc alatt felmelegszik 60 fokra!!Ez normális??Ha nem akkor mi a teendő??????Előre is köszi. :R

(#397) xGregAx


xGregAx
csendes tag

Szevasztok!

Én a múlt héten újítottam be egy AGP-s Sapphire HD3650-et 512 mega GDDR3-mal a következő konfigba:

Abit NF7 alaplap
Chieftec 550W táp
2x 512MB Kingmax 400MHz DDR (amik valamiért most csak 333-on futnak)
Samsung 160 GB IDE
Seagate 320 GB IDE

Nos a problémám az lenne, hogy eddig egy tesztprogrammal és 3 játékkal próbáltam a kártyát és a tapasztalatok a következők:

3Dmark 03: A második GT inulásánál azonnal újraindul a gép.
Lineage 2: 1024x768-ban tökéletes és gyönyörű, de 1280x1024-ben egy idő után csúnya képhibák jelennek meg.
Battlefield 2: Szépen megy a játék elég magas felbontásokkal, bár nagyon ritkán egy pillanatra megakad és néha megjelennek itt-ott a textúrákat körülrajzoló fehér pontocskák.
CandC3:Még csak egyszer indítottam el, eleve kicsit följebb húztam a beállításokat és betöltött a játék, de abban a pillanatban ahogy megmozdítottam az egeremet újraindult a gép.

A kártyához a hozzá kapott drivert használom, a melegedéséről annyit, hogy alapon 55-56 fokos, játék közben kb. 64-67, a GPU Caps Viewer Fur renderingje alatt pedig 73-74 fokos, ezek nem tudom, hogy milyen értékeknek számítanak, de nagyon szeretném ha nem indulna újra a gépem és viszonylag szépek lennének a játékok ehhez pedig Tőletek szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszönöm.

(#398) icon válasza mester07 (#396) üzenetére


icon
senior tag

Egy kicsit kevés infót adtál meg... pl. pontosan megadott típus, mely alapján utána lehetne nézni pár dolognak. Nem mindegy, hogy passzív vagy aktív hűtése van, a gépházban milyen a szellőzés...

Az ájponnál vett HIS HD350 ICEQ 512MB kártyával hasonló dolgokat éltem át, mint te, az GPU Caps Viewer Fur renderingjével felment 74 fokra is, egy ottani szervizest meginterjúvolva annyit mondott, hogy nincs okom aggódni ezeken a hőfokokon.

Én ebben nem hittem, és tettem rá Accelero S1-et a gyári hűtő helyett turbó modullal,
úgy a hőfokok barátibbak lettek (40 / 60, átlag játékokban 50 fokon műkszik).

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#399) icon válasza xGregAx (#397) üzenetére


icon
senior tag

Szia,

ezek sok minden dolog miatt lehetnek.

- Nforce2 chipset vs. HD3650... generációs problémák, illetve az Ati-Nvidia cuccosok szeretnek egymással összeakadni

- VPU recovery-t csinál a géped többek között (C&C3-nál taglaltak alapján), ennek okai eddíg tisztázatlanok, más fórumokra támaszkodva írom ezt. (Volt hasonló gondom, és nem tudom, hogy az XP újrahúzása, a Catalyst 8.4-esnél újabb verzióinak mellőzése, vagy a túlmelegedés ellen tett lépések hoztak megoldást)

- hőfokokat én is hasonlóakat tapasztaltam, én beújítottam a hűtést (lásd feljebb), a Te esetedre nézve, fogalmam nincs hogy ha erre adnád a fejed, milyen hűtőt lehetne oda felrakni, az AGP-s kártyák egy kicsit másabb felépítésűek, mint a PCI-express-esek a HSI-chip végett.

Azt kell, hogy mondjam, hogy zsákutcába futottál ezzel a kártya vásárlásával, valószínű nem volt olcsó... lehet, hogy jobban jártál volna valamilyen PCI-express-es alaplappal, valami alap procival, ddr2 rammal, meg ezen videókari PCI-express-es verziójával.
:U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#400) xGregAx válasza icon (#399) üzenetére


xGregAx
csendes tag

A gép szellőzését nem tudom jobban szemléltetni, mint, hogy megmutatom:
[link]
Az a sok kábel biztos, hogy nem tesz jót a szellőzésnek, de nem nagyon tudok vele mit csinálni.

Abban teljesen igazad van, hogy jobban jártam volna egy új PCI Expresses géppel, de annyi pénzünk most nem volt, tulajdonképpen csak a régi Radeon 9200-esemet akartam lecserélni valami használhatóbbra és többen ezt javasolták.

A hűtésen gondolkodni fogok, a drivernek utánanézek, az XP az vadi új és már SP3-as.
A kártya amúgy 19k volt.

Köszönöm, hogy ennyire utánanéztél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.