Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Tomi777


Tomi777
csendes tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni. Már mindenhol kerestem de sehol sem találtam egyértelmű választ. Van egy ati radeon 3650 kártyám. Az ezközkezelőben azt jelzi , hogy az eztköz nem indítható el kód:10. Ez miért lehet már rengetegszer ujra tettem a vistát, a drivereit a catalyst. Előre is köszönöm , hátha tud valaki segíteni. :U :R

(#952) adamka16 válasza TianO (#949) üzenetére


adamka16
őstag

mondjuk nem is hülyeség ez a tv-s dolog mert elég sokat is volt használva régebben. mondjuk állandóan be volt dugva a kártyába az átalakító és a kábel de csak ritkán volt a tv-hez csatlakoztatva. de akkor sem tudom megérteni, miért fekete-fehér a képe a 3650-nek :F

(#953) adamka16


adamka16
őstag

Új idegesítő dolog ütötte fel a fejét nálam.
Sikerült megszereznem a Far Cry 2-t és az istenért nem indítja el és azt írja ki " Hiba az alkalmazásban (0xc000001d) ...
találtam egy olyant, hogy hotfixes patchet kell leszedni hozzá, találtam is az ATI oldalán, de ugyan az jött elő mint windows reinstall előtt, hogy megfelelő eszköz nem található a telepítés folytatásához. most akkor mégis milyen drivert rakjak fel?

(#954) TianO válasza adamka16 (#953) üzenetére


TianO
csendes tag

"most akkor mégis milyen drivert rakjak fel?"

Innen válaszd ki:

http://www.sapphiretech.com/hy/support/drivers.php

Már fent van a 9.2-es AGP fixes is.

(#955) twollah


twollah
nagyúr

Kijott a RivaTuner uj verzioja (v2.24).

Tovabbi info itt.

(#956) adamka16 válasza TianO (#954) üzenetére


adamka16
őstag

túlvagyok már az 1 hetes windowsom frissítésén felraktam a 9.2-t de a helyzet ugyan az. most feleslegesen csesztem az időt... nagyon ideges vagyok már :W

most nézem, hogy innen szedtem le ami jelenleg is fent van.. de nem jó

[ Szerkesztve ]

(#957) adamka16 válasza adamka16 (#956) üzenetére


adamka16
őstag

és az nem lehet, hogy a letiltott PCI Device miatt nem indul el?

(#958) adamka16


adamka16
őstag

van egyáltalán olyan aki tudott játszani a Far Cry 2-vel AGP-s kártyával? teszem azt HD 3650-el?

(#959) Senser87 válasza adamka16 (#958) üzenetére


Senser87
tag

A gépem:
Intel P4 530 3.00@3,3 GHz
ASUS P4P800
2Gb PQI DDR400
2 vinyó, 1 DVD író
ZALMAN CNPS 9500 LED (csak a fogyasztás miatt, de nem hiszem hogy sokat dobna rajta)
FOXCONN 350W-os táp (a házhoz járt, van benne FSP, nem volt drága, kb 12e Ft 2005-ben)
A konfig 2 vidkártyával is ment.
Először Sapphire 9600XT-vel, tökéletesen üresjárásban 135W-ot kajálva, max terhelésen 225 W-ot evett.
Decemberben rendeltem egy Sapphire HD3650-et (512Mb DDR3!!), amit sok hercehurca után végül kiszállítottak.
Egyből be is dobtam, aggódtam a táp miatt, mert a honlapon 550W!!-ot írtak, de ez teljesen irreális! (ugyanúgy mint a 700W-os táp :D), de a dobozra már csak 300W van írva!!
Leszedtem minden előző ati drivert és ami hozzá kapcsolódik, szóval mindent ami előtt ati jel volt(így egyszerű:) ), aztán feltettem a sapphire oldalán lévő 8.12-es hotfixet. Valami hibaüzenetet kiírt, kicsit féltem miatta, de semmit nem jelentett! Azóta simán jtszom mindennel!, GTA4 azért kicsit szaggat 20-15 fps, szóval az inkább pihentettem. De a Fallout 3 az nagyon jól ment, Far Cry 2- is, simán fut, semmi hibával, 25 fps körül, igazából a nagyobb, újabb játékokat 25 fps körül, de játszhatóan megjeleníti. 1024x768-as felbontáson igaz:) Az új kártyával ennek a rendszernek a fogyasztása csak 256 W volt, kemény játék és StressTest alatt, szóval nem azt mondom, hogy ennyit evett, hanem ennyi volt a CSÚCS érték, amit talán csak egyszer vett fel! És az igen messze van egy 350W-os táp teljesítményétől!
Szóval én bátran ajánlom mindenkinek, eddig nem volt vele gond, nem fagy, nem lép ki a videó, semmi hiba!
A hűtő tud hangos lenni, ha felpörög, de ezt nem fogod elérni, ha nem húzod a kártyát.
Sok szerencsét a kártyákkal!

SAM GS23U

(#960) adamka16


adamka16
őstag

De egyszer olvastam, hogy az újabb drivert direkt a stalkerhez meg a far cry 2-höz adták ki. És egyszerűen nem tudtam felrakni. vistára még a 9.1-es sem megy fel. Szóval azt mondod a régebbi driver jobb mint az új?

[ Szerkesztve ]

(#961) TianO válasza adamka16 (#960) üzenetére


TianO
csendes tag

Én meg újraraktam a win-t, mert új alaplapom lett. 9.2 driverrel, azóta kiakad az atioglx.dll-re több minden. Visszacseéltem, a 9.1-es atioglx.ddl-re, ettől kissé javult a helyzet, de nem lett tuti. Visszatettem a full 9.1-et, de továbbra sem jó, bizonyos progik kiakadnak, amik ezt használnák. Több játék hibátlan. De pl. ati tray tools-al (új) párhuzamosan futtatva a játékok is kihalnak...gondolom ez a dll lehet a baja annak is. Előző telepítések során (én a 8.12-vel kezdtem az 3650-es korszakom) teljesen jó volt már minden, igaz az elején ugyanezek voltak a hibák. Mi a fenét tegyek még fel?! :(((

(#962) Senser87 válasza adamka16 (#960) üzenetére


Senser87
tag

Nem mondom hogy a régebbi jobb, de nekem eddig semmi problémám nem volt vele, de amígy nem is lesz addig nem fogom feltenni az újat. Stalkert még nem próbáltam, de a far cry 2 tutira megy rajta! és tuti, hogy a régi driverrel!

SAM GS23U

(#963) adamka16 válasza Senser87 (#962) üzenetére


adamka16
őstag

és ez pontosan melyik verziójú hotfix?

(#964) Senser87 válasza adamka16 (#963) üzenetére


Senser87
tag

Most már csak a 9.2-es hotfixes van fent a sapphire oldalán, de én úgy emlékszem, hogy a 8.2-est szedtem le és tettem fel. Fent van még a legfrissebb ati tray tools is, meg előtte megpróbáltam feltenni az omega drivert meg a sima ati drivert, de nem sikerült. Nem hiszem, hogy az ebből visszamaradt "szemét" adat miatt működik a kártya, de ha már mindent megpróbáltál, akkor ez se maradjon ki a sorból! a cd-n lévővel nem is próbáloztam.
Jah és XP-t használok SP3-mal!

[ Szerkesztve ]

SAM GS23U

(#965) bigor


bigor
csendes tag

Üdv!

Az érdekelne hogy HD 3650 és a HD 3650 Mobility között van e vmi különbség, vagy lényegében ugyanaz a kártya, csak mobil verzióban? És az egy laptopban jónak számít?

Kösz!!

(#966) V.Stryker válasza bigor (#965) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És az egy laptopban jónak számít? - de jó ám. :C Gondod nem lesz a teljesítményével. Ez már hajaz a gamer laptopra. Nekem az asztaliban van 3650 Turbo és minden játék megy, ha nem is mind maxon. Pozítiv,hogy 55 nm-es tech már, így jó a fogyasztása és a hőtermelése is alacsonyabb. Szal hajrá. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#967) TianO


TianO
csendes tag

Megnézné valaki, akinek AGP-s 3650 van, hogy az AGP WRITE on vagy off állásban van-e? Nekem off és a PCI WRITE van ON-ban. (ASUS P4C800 alaplapon). Ati tray tools korrekten megmutatja. Köszönet! :R

(#968) adamka16 válasza TianO (#967) üzenetére


adamka16
őstag

nekem a fast write ki van kapcsolva. azt írták/olvastam több helyen, hogy ki kell kapcsolni mert ha be van kapcsolva akkor nagyon instabil a kártya.

(#969) TianO válasza adamka16 (#968) üzenetére


TianO
csendes tag

És minden működik korrektül? Én is olvastam ezt, de nem értem miért van a PCI ON-ban? OpenGL-es játékok működnek? Találkoztál-e vagy bárki "atioglxx.dll error" ablakkal?
Nekem friss XPsp3, friss 9.2 catalyst, és totál error az OpenGL. Ami nem fagy, az 5fps-el megy. Direct3D-ben jó.

(#970) TianO


TianO
csendes tag

Megvan a hiba :B :W
BIOSban 4 megára állítottam a videómemóriát. 128-ra véve újraellenőtizte az AGP-t és most már minden ON állásba került és fut is.

(#971) adamka16 válasza TianO (#970) üzenetére


adamka16
őstag

nofene.. az a lényeg h jó lett :)

(#972) TianO válasza adamka16 (#971) üzenetére


TianO
csendes tag

Az AGP appertúra mérete nem vesz el a rendszermemóriából, hanem egy címtartománynak való helyet foglal le a rendszermemóriából, ha jól értelmezem. És még valami :
Please note that the AGP aperture is merely address space, not actual physical memory in use. Although it is very common to hear people recommending that the AGP aperture size should be half the size of system memory, that is wrong!

64-128 megát ajánlanak beállítani a hozzáértők.

(#973) Senser87


Senser87
tag

Nekem az AGP apperture 256 mb, és minden be van kapcsolva a kártyán, ami a fast writeot is magában foglalja, és nem instabil a kártya...még

SAM GS23U

(#974) TianO válasza Senser87 (#973) üzenetére


TianO
csendes tag

Itt van pár érdekesség a témával kapcsolatban:

http://www.tweakguides.com/ATICAT_2.html

(#975) Myers


Myers
senior tag

Hi!

Az ASUS EAH3650 glaciatorral (pci-e) van valakinek tapasztalata? Mennyire hangos alapon és terhelve?
Lehet vezérelni a ventit?

http://www.muszaj.hu/

(#976) Tomazzo


Tomazzo
tag

Hali mindenkinek!
Egyik ismerősömnek kellene tanácsot adnom, de nem nagyon ismerem a hd 3650-es szériát, és tanácsot kérnék, hogy érdemes e lecserélni egy AGP-s his1950pro karit egy saphire 3650-es karira mely szintén AGP-s. Én nem tartom gyenge kártyának az 1950-et,
és szerintem még ezt sem hajtja ki a gépe rendesen.
Vagy tudna valaki linkelni egy összehasonlító táblázatot, ilyen kategóriás karikkal?

A konfig: Asus p4c800 lap+3Ghz-es pentium proci+2x512samsung ram!

Előre is kösszi!

(#977) belaazallat válasza Tomazzo (#976) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nem érdemes cserélni. Igaz én PCI-e s kártyákat teszteltem, régebbi játékokban(CS, Flatout2) jobb volt az 1950 pro. CoH ba már nem tudtam eldönteni, valszeg közbeszólt a memória limit(kevés a 2*512 neki)

Üdv!.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#978) TianO


TianO
csendes tag

Crisyst próbáltátok 9.2 driverrel? Nekem olyan fura villódzásokkal van tele, mintha villámok csapkodnának. Nincs húzva a kártya, meg 45c a hőmérséklete csak. Ez más játékokban is előfordul, de nem ilyen sűrűn.

(#979) sztyue


sztyue
csendes tag

sziasztok.

Nekem lenne egy olyan problémám a HD3650 mobility-vel hogy felrakom a 9.2-es catalyst-ot és nincs neki kezelő felülete, pedig sikeres telepítést ír ki.
Mi lehet a probléma? Probáltam már régebbi catalyst-okat is, de egyiknél sem jártam sikerrel.
Op rendszer Vista64.

Ha valaki tud megoldást, kérem segítsen!
Köszi!

sztyue

(#980) Hs2k


Hs2k
csendes tag

Sziasztok!
Páron talán még emlékeznek rám, hogy 2-3 hete mennyit problémáztam a Sapphire Radeon HD3650 DDR2 AGP-s kártyámmal. Nos, az eredmény az az, hogy annak semmi baja, ellenben a gép alaplapja és tápja már kicsit beteg, emiatt fagyott a gép, úgyhogy úgy döntöttem új gépet veszek, nem cserélgetek ki mindent.
Viszont most a nyakamon maradt ez a kártya, úgyhogy el kéne passzolni, mert nem tudom használni semmire.
Itt jöttök képbe Ti: mennyiért lehetne ezt eladni? most 21K körül van az iponnál, én 20K-ért vettem nyilván nem új, ergo nem lehet érte új árat kapni, ellenben nincs 1 hónapos 2 év gari van rá és van róla papír amikor kivizsgálták, hogy mindenféle GPU teszttel mennyit ment stabilan.
Az ára nyilván annyi amennyiért valaki elviszi, inkább a piaci ára érdekelne, a fenti körülményeket figyelembevéve.
Köszi...

(#981) Pooh válasza sztyue (#979) üzenetére


Pooh
csendes tag

Innen: http://www.driverheaven.net/modtool.php
húzzad le a mobility modder-t, aztán a leírás szerint használd.
Ez moddolja a cat-ot, így fel fog menni olyan laptopra is, amelyik nem támogatott.
Ne kérdezd, hogy miért, de néhány gyártó kifejezetten akarja, hogy a catalyst ne legyen telepíthető a gépeire.

(#982) TianO válasza Hs2k (#980) üzenetére


TianO
csendes tag

Én 15-ért vettem év elején.

(#983) Hs2k válasza TianO (#982) üzenetére


Hs2k
csendes tag

Gondolom újonnan, nem? Én február közepe felé kerestem és 20K volt a legolcsóbb. Mondjuk év eleje óta sajnos kicsit romlott a forint. De ha valaki jönne, hogy 15-ért elviszi, valszeg azt mondanám vigye...

(#984) sztyue válasza Pooh (#981) üzenetére


sztyue
csendes tag

Köszi :) Müködött!

sztyue

(#985) TianO válasza Hs2k (#983) üzenetére


TianO
csendes tag

Nem, használtan vettem. AGP-s.

(#986) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Sziasztok nekem is van egy hd 3650 es vgá-m 2d ben vissza vesszi az orajelekett 110mhz gpu és 400mhz ram a kérdésem az lenne,hogy a magfeszültség is csökken vagy csak az órajel?Ha igen mennyivel ?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#987) adamka16


adamka16
őstag

Valakinek nincs meg véletlenül a 8.12 hotfixes catalyst? egyszerűen nem találok sehol sem normális linket.

(#988) Mz/ts250@300 válasza adamka16 (#987) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

8.12

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#989) adamka16 válasza Mz/ts250@300 (#988) üzenetére


adamka16
őstag

de ez hotfix?

(#990) PAtr0n válasza adamka16 (#989) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szia!

Sajnos az korántsem hotfix driver amit linkelt.
Anno amikor még ilyen karim volt, megvolt nekem is a 8.12-e hotfix driver, de már én sem találom sem a gépen sem a neten. 9.2 hotfixes XP drivert találtam neked, bár azt lehet te is:
9.2 AGp hotfix

MOD: Hoppá, lehet mégis csak van!
Menj először ide.
Lentebb a "driver download" mezőben kattints a driver nevére. A következő bejövő oldalon görgesd lentebb a képet, és írd be a kódot alul. Aztán katt a download gombra. A következő oldalon ismét görgesd lentebb, és a "Backup Download Server" alatti linkre kattintva elindul a letöltés!

Remélem segítettem ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#991) adamka16 válasza PAtr0n (#990) üzenetére


adamka16
őstag

már töltöm is. nagyon köszi. remélem ezzel már elindul a far cry 2. fentebb valaki írta, hogy ezzel gond nélkül elindult neki a játék. nekem a legújabb van fennt mert másikat nem tudtam szerezni, max az eredeti telepítőlemezen lévőt. majd kipróbálom. :)

(#992) PAtr0n válasza adamka16 (#991) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szívesen! ;)
Most kijött az új kata, bár nem tudom AGP hotfix verzióba van é má'. Láttam tesztet róla, a Far Cry 2-ben ha rádobod a 4XAA-t, és 16AF-t, akár 7-8 fps-t is javult a 8.12-es catához képest... kikapcsolt AA és AF mellett viszont nem jobb semmivel a 8.12-től.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#993) adamka16 válasza PAtr0n (#992) üzenetére


adamka16
őstag

de azt viszont még mindig nem értem miért nem tudom elindítani a far cry 2-t.

(#994) PAtr0n válasza adamka16 (#993) üzenetére


PAtr0n
addikt

Próbálj meg másik verziót feltenni belőle...
Konkrétan mi a baj?

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#995) adamka16 válasza PAtr0n (#994) üzenetére


adamka16
őstag

De melyik másik verzióra gondolsz? mert nekem már fogalmam sincs róla, h melyik lenne jó.
amúgy az a gond vele, hogy egy adott memóriacímre hivatkozik talán erre (0x000000) de valami hasonló és egyszerűen nem indul el. valamint rengeteg játék sem indul el. mirrors edge, undercover, meg tesóm is próbált egy csomó játékot. a minimum megvan de mégse indul el. A program hibát észlelt és ezért leállt. már rengetegszer kaptuk ezt a hibaüzenetet és ebből godolom, hogy a catalystal lenne a probléma.

(#996) Senser87 válasza adamka16 (#995) üzenetére


Senser87
tag

Nekem Sapphire kártyám van. Azzal megy. Lehet hogy ezzel a Powercolorral van a hiba...Ha van rá lehetőséged próbálj meg szerezni egy Sapphire-t, az jó!

SAM GS23U

(#997) adamka16 válasza Senser87 (#996) üzenetére


adamka16
őstag

szerintem meg tuti a driver lesz a bibi. másik kártyát nem tudok szerezni sehonnan sem sajnos. kipróbálom ezt a 9.3-as ccc ha ez nem jó akkor felrakom a gyárit ami a cd-n van. mást már nemtudok kitalálni, max feldobom a vistát megnézem azzal mi a helyzet.

(#998) PAtr0n válasza adamka16 (#997) üzenetére


PAtr0n
addikt

Powercolor karim volt nekem is, és amíg nem tettem fel normáis AGP hotfixes drivert nem is ment rendesen. Sokszor fekete képernyő fogadott, és fagyott a játék. Amikor eladtam, a vevőnek a HDMI driver fel-nemtelepítése okozott problémát. Ez úgy látszik gép függő.
Szóval nekem 8.12-es hotfix, HDMI telepítve, friss XP, és már repült is a kari.

Javaslom telepíccsd újra a rencert (XP), 8.12 AGP hotfix driver fel, HDMI driver a frissítés telepítése után, legújabb ATT fel, és mennie kell, nincs mese. Ha nem így lesz, gyári hibás sztem :(

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#999) dávid attila


dávid attila
csendes tag

üdv minenkinek!

nekm is lenne egy két bajom a hd 3650 el ;]

a dolog ott kezdödött hogy megvettem, fél éve kb és most egy hónapja egy nyavaja elkapta :F eddig müködöt f.szán meg minden de egyik reggel mikor be akartam kapcsolni a gépem nem volt kép a monitor csak sárgán világit, a gép megy már a windows hang is bejött csak kép nincs ) :F utána kivettem beraktam arégi karimat visza raktam a hd 3650 et és müködött mind máig. ugyan az a probléma a venti müködik semmi sipoló nyivógó hang csak kép nincs de a windowsba ugyan ugy belép csak nuku kép :W eddig egy 300 w tos táp táplálta de ujra indult ezért cseréltem egy 400W tosra ( teszem hozzá Codegen ) :O ( elég sik rossz hirt hallotam a codegen röl ezért inkább arra gyanakszom hogy nem tud akkor bika feszt. leadni a karimnak, és ezért nem tud elindulni mert a régi radeon 9000 remel mükxik csak a hd 3650 el nem :O :((

Valaki esetleg többet tudna mondani mit tudnák tenni ??

config:

Asrock K7S41GX alaplap
AMD Sempron 2800+
2X 512 MB Ram DDR 400
1 DVD olvasó/ Iro
1 Maxtor 120GB winyo
Sapphire raden HD 3650 DDR3 512 MB 128 bit
Codegen 400 W táp

Ha tud valaki segiteni elöre is Köszönöm :)) :DD

(#1000) adamka16 válasza dávid attila (#999) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is codegen tápom van és ugyan úgy 3650 AGP-be. 1 dvd író és két vinyó van rákötve na meg egy floppy. A gép 2800+ sempron, 1GB+512MB ram. a vinyók 160+80. nemhinném a táptól lenne gubanc. viszont a tápcsatlakozók elég ramatyok, azokat érdemesebb régi tápból kivenni és átfórasztani őket. ettől is sokat makacsolhat a gép hidd el. meg érdemes kimérni is, mennyit esik a fesz indításkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.