Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) laci1128 válasza dimike (#1650) üzenetére


laci1128
tag

Lusta vagyok még egyszer leírni... :B
Röviden: az eszközkezelőben felbukkanó név (VisionTek HD 2600 XT vagy Radeon HD 3600 Series) a működés szempontjából nem számít.
#1223 és 1224

A farmosra meg nem igazán tudok megoldást, gondolom valami egy magos géped lehet. Ismerősömnél Barton procival, 1 GB DDR400 memóriával és GeForce 6600 GT-vel nem volt hajlandó pár FPS-nél többet adni, jó sokat töltött stb, annek ellenére hogy a látvány közelít a 0-hoz. Tehát szerintem inkább azzal a programmal van a gond. :(

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1652) dimike válasza laci1128 (#1651) üzenetére


dimike
csendes tag

okés ksötzi a segitséget de akkor semm értem mert a gépen nem változot semmi csaka videokártya lett nagyobb mert elöte egy radeon 9800 pro 128 mb os volt bene és akkor gond nélkül ment a famos.......ezért nem tudom hogy most mi lehet vele a baj mert csak a videokártya lett nagyobb de ugyan ugy nem müködik a 18wheels of steel extreme trucker 1-2 sem mindegyiknek ugynaugy kilép hogy az exe hibát észlelt ezért leál

(#1653) laci1128 válasza dimike (#1652) üzenetére


laci1128
tag

Érdekes dolgok ezek, ahogyan nézem régebbi játékokkal van a gond. Amúgy SM2.0-ás játékoknál én gyorsabbnak is véltem találni kicsivel a 9800 Pro-t, bár ebből már volt vita :D (én több mint két éve HD3650-ről váltottam visszafele).

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1654) huh87


huh87
tag

Sziasztok!
Tapasztalati nfot szeretnék kérni.
Használ valaki Sapphire hd 3650 agp verziót 32bites XP alatt? Esetleg legfrissebb ati driverrel?
Kösz előre is!

[ Szerkesztve ]

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#1655) peti_s válasza huh87 (#1654) üzenetére


peti_s
addikt

Milyen információra lenne szükséged?

(#1656) Badman 4ever válasza huh87 (#1654) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én ezt a kombinációt használom Catalyst 11.12-vel.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1657) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!
A helyzet hogy egy Runescape nevű Online mmorpg-t ami Java alapú 5fps el futtat a gépem, a Skyrim et és Battlefield 3 at 40fps el lazán viszi ezzel a vkártyával.
Előfordulhat ,hogy a videókártyát valamiért nem használja ki a számítógép egy ilyen ablakban futó nem telepített alkalmazásnál ? :\ Néztem Catalyst ben a Teljesítmény fül alatt, hogy mikor játszok max 10% ig ugrik fel.

Ezen lehetne valahogy változtatni?Gondolok itt valami bios beállításra vagy tököm tudja. 11-11 Catalyst van fent. Eléggé idegesítő, hogy a régi p3 as gépem is produkált annál a játéknál 30fps-t High grafikán ez meg Low grafikán max 5fps-t.
Köszi előre is.,

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#1658) regener válasza wikings2 (#1657) üzenetére


regener
veterán

Szia,
Milyen oprendszert használsz?
Ha XP-t akkor nemértem hogy miért van ez, de ha Vistát vagy 7et akkor lehet azért nem megy rendesen ott a játék, mert a Java lehet hogy OpenGL-t használ (konkrétn nemtuom) és Vista és Win7 az OpenGL-t nemszereti, nekemis XP alatt cod1 fullon fix 167fps, Win7en mediumon ugyanazzal a configgal 60-70fps.

(#1659) assasinuser


assasinuser
csendes tag

Hali!
Olvasgattam a topic ot de nem láttam hogy szóba került volna . Vettünk egy Saphire HD 3650 512 MB -ot NEM a Lite-ot az a kérdés ,hogy 350 w os Take me táppal elmenne-e ?A konfigom : Intel Pentium 3.00 Ghz
2GB ram
2 vinyó (1 samsung 120gb PATA, 1 Maxtor 80 gb SATA(ezen van az oprendszer))
CD Noname de jól bírja 6 éves kb
DVD LG (Dupla rétegűt ír, olvas)
Asrock P4i65G alaplap régi de jól szuperál :D
És még annyit szeretnék , hogy ki melyik oprendszert ajánlja eddig pny geforce fx 5900 XT vel volt 32 bites Win 7 Ultimate . Szóval azt szeretném tudni, hogy mit ajánlotok Win 7, xp. :D
Majdnem elfelejtettem . Leszenek kompatibilitási problémák ? és ha igen hogy oldhatom meg? Nem akarok majd késöbb szenvedni csak rögtön helyrekupálni . :DD

(#1660) wikings2 válasza regener (#1658) üzenetére


wikings2
őstag

Win7 em van fent 32 bites.
A játékban 3 opció van grafikai téren a low-High on kívül.
Belehet állítani ,hogy Software, OpenGl, vagy DirectX módban fusson e a játék.
Ahogy írtad az OpenGL t nem szereti, ha beállítja akkor 2-3fps maximum, ezért DirectX en futtatom.
Most került a kezembe egy régi Geforce 2 mx 64 vram és láss csodát 25fps en fut a játék.
Ebből azt szűrtem le, hogy valószínüleg valami Radeonos lófasz hibája van, de egy játék miatt nem szeretnék karit cserélni, szóval biztos hoz valami catalyst beálítással rátudom venni a karit hogy müködjön úgy ahogy szeretném :D.

Valakinek valami ötlet? :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#1661) wikings2 válasza assasinuser (#1659) üzenetére


wikings2
őstag

Szia!
Hát eddig nem nagyon tudok elmondani se pozitív se negatív dolgokat a kártyáról. Ahhoz képest amennyi idős, szuper jó, de én ha játékra szeretnéd használni a gépet (gondolom ezt abból hogy a gefet váltod le erre) akkor egy alaplap/proci cserénél kezdeném.
Nekem is ilyen kártyám van és egy kicsit nagyobb konfigban egy 400 as Chieftech lazán pörgeti fagyás és random újraindulás nélkül :)

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#1662) assasinuser válasza wikings2 (#1661) üzenetére


assasinuser
csendes tag

Itt már esetleg lapcsere :D ebbe a lapba már csak 1 nagyobb procivan amiben meg kisebb a cahs . De most nem aktuális ez a dolog . :/ CD-t azt ki tudom szedni ha túl sokat visz el .Bár láttam én itt 300w os táppal is ilyen kártyát de az p3 cucc mellet volt és azért az csak csak kevesebbet eszik :D amit kihagytam az előzőben, hogy milyen drivert rakjak fel ? Saphire oldaláról töltsek le vagy inkább ATI ról?

(#1663) regener válasza assasinuser (#1662) üzenetére


regener
veterán

A 350es táp talán elég lehet, de én nagyobbat ajánlok, mert én 300as táppal próbáltam, az nemvolt elég neki mindig újraindult vele amikor elkezdtem pl COD6-ozni. Most 500as volt alatta, azzal simán bírta még cpu húzással is.
Csak sajna tegnap meghalt a tápom és elvitte a vga-t is a másvilágra, így márcsak egy nemműködő HD3650-em van 1 hónapos új hűtéssel...

Drivert pedig innen szedj le: AMD

(#1664) assasinuser válasza regener (#1663) üzenetére


assasinuser
csendes tag

Oké akkor megvárom nagybátyámat, hogy meg csinálja a 400as tápot :D És még annyit, hogy a cod 6 ezzel a CPU--val ment mint ami kivan írva? :D mert nekem is ilyenem van és jó lenne :P

(#1665) regener válasza assasinuser (#1664) üzenetére


regener
veterán

Igen ezzel a CPU-val, 1024*768, árnyék-élsimítás off, többi on, textúrák maxon és játszható volt, de nemtudtam fps huszárkodni :D (vagyis átlagban kb 40-50fps, BF3 már csak kb 5-6fps-el ment full lowon, így azt nemis nézegettem csak uninstall.)
Ilyen konfiggal:
alaplap: ASUS P4P800
CPU: s478 P4 3Ghz HT
RAM: 1Gb DDR 400Mhz
VGA: HD3650 512MB AGP8x
HDD: SAMSUNG F3 1TB 7200/32

(#1666) assasinuser válasza regener (#1665) üzenetére


assasinuser
csendes tag

Oké köszi :D akkor csak jó kis konfig ez >.< tudom van jobb is de nekem ez jutott :$ Akkor marad az utolsó komoly bajom :/ de az más téma konkrétan a ping 19 és 290 közt ugrál de az mondom más :( Még egyszer köszi :D

(#1667) laci1128 válasza regener (#1665) üzenetére


laci1128
tag

Ne viccelj, P4-gyel BF3-azni? :DDD Sajna én sem vagyok jobb procival ellátva, de két magos legelső szériás A64 X2 (ami mégsem NetBurst) használata esetén már a BFBC2 is megette a procit sok emberes multiplayerben abszolút minimum grafikán (ráadásul HD4850 volt mellé rakva). A BF3-tól akkor mit várunk, ahol szinte alapkövetelmény egy 4 magos proci? :F Szóval P4, ill. más egymagos proci meg persze Pentium D esetén már a BFBC2-t is esélytelennek látom játszhatóság szempontjából. :( A CoD ugye meg más tészta, ott az ősrégi Quake III motor van foltozgatva alatta, inkább az a szégyen benne, hogy egy GeF4 MX-en nem képes elfutni annyira szétbarmolták... :P ;] Csak vicceltem természetesen, ennyire talán nem súlyos a helyzet, de technikai szempontból szerintem mélyen alulmúlja a CoD széria a BF-eket. Szerencsére ez a gépigényen is meglátszik, ahogyan írtátok is (és szerintem a látványban is, de ez szubjektív már erősen). Na, nem offolok tovább... :) És persze BÚÉK utólag is.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1668) regener válasza laci1128 (#1667) üzenetére


regener
veterán

BFBC2-vel simán tudtam játszani alacsony grafikán, multit nempróbáltam, de a single-t félig kijátszottam, aztán vhogy nemvolt kedvem továbbvinni ;]
Nekedis BÚÉK.

(#1669) laci1128 válasza regener (#1668) üzenetére


laci1128
tag

Érdekes módon a single player rész nálam is problémamentes volt a multihoz képest, de sajna mégiscsak a multi adja a játék sava-borsát, ezért bántott hogy szegény proci sok emberes ütközeteknél nem bírta túl jól a játék igényeit. :B

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#1670) regener válasza laci1128 (#1669) üzenetére


regener
veterán

Gondolom azért, mert ott nem az előre megírt botok mentek, mint a sztoriban, hanem folyamatosan változó effektek, nagyobb map, több játékadat és több jármű. (=szóval kavalkád :D )
A multis változathoz "nemvolt szerencsém", ha érted mire gondolok. ;]
Nah repüljünk vissza a HD3650/70-es topic ON részébe :U

(#1671) toldlea


toldlea
csendes tag

Sziasztok ,

ha már vki olyan kellemetlenül járt hogy elszállt a 3650-es vga-ja az dobjon már egy pm-et rám mert engem érdekelne egy-két alkatrész róla és lehet megvenném a kártyát.

Köszi

(#1672) Deeeeep


Deeeeep
csendes tag

Én most újítottam egy ilyen vidkarit.
Lapom asus a8v-vm-se AMD 3700+
meg 768 ram.
A gondom az hogy cod 2 multiban dx9 és az fps 45 körül alakul. Dx 7 re állítva már kemény 130 körül van de ez ettől a kártyától nagyon karcsú szerintem.
Mi lehet a hiba?
Esetleg valami állítási lehetőség?
Nem vágom ezt mit lehet alkotni hogy rendesen menjen.
Evvel a driverrel ketyeg:12-1_xp32_dd_ccc
Ha tudtok segítsetek légyszi!

(#1673) Badman 4ever válasza Deeeeep (#1672) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szia!

A Catalyst Control Centerben a 3D beállítások hogy állnak?
Illetve, milyen memória van a kártyán, DDR2 vagy GDDR3?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1674) Deeeeep válasza Badman 4ever (#1673) üzenetére


Deeeeep
csendes tag

DDR 3 memória.
A beállított értékek gyáriak. nem mertem őket állítgatni.

(#1675) mcs válasza Deeeeep (#1674) üzenetére


mcs
veterán

Minden indításkor kapcsold be az optimize for sli-t a grafikai menüben.
Néhol még meg is duplázza az fpst. :)

[ Szerkesztve ]

(#1676) Deeeeep válasza mcs (#1675) üzenetére


Deeeeep
csendes tag

Hát én ilyet nem találok.
Egyébként alapból kellene fix 250 fps-nek lenni.
Valami más hiba van amit én nem tudok megoldani.

(#1677) mcs válasza Deeeeep (#1676) üzenetére


mcs
veterán

[link]
Ott virít pedig. :)

Ha nem is lesz fix 250, sokkal jobban fut majd. Volt régebben 8600GT-m, ami a 3650el egyenrangú, és azzal se volt soha fixen ennyi fps. Most HD 4670el sem.

szerk.:bár én max részletességgel nyomtam mindig is, lehet, hogy ettől függetlenül butítva simán kapnék ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#1678) Deeeeep válasza mcs (#1677) üzenetére


Deeeeep
csendes tag

És valóban!
Bár én mindig magyarul játszottam.
Az egyébként a két videó kártyára való optimalizálás.
Én nem akarom elhinni hogy egy ilyen játékot ez a kártya csak így tudjon futtatni.
A cod waw is elmegy ugyanúgy mint a kettő. Egyedül a pályák közötti váltás megy nehezen de az meg tuti ram bűne.
Fene sem tudja mi lehet.
Esetleg biosban valami? Vagy driver?
Amd drivert rakott fel magának de Shappire kártya.

(#1679) mcs válasza Deeeeep (#1678) üzenetére


mcs
veterán

Ez a játéknak valami hibája, hiszen külföldi fórumokon is beszéltek már róla.

szerk.: bár egy kicsit eltér a témától ugyan, de nálam az Unreal Tournament 3 is hasonló eset. Ha átírom az exét úgy, hogy két kártyás módban menjen a játék (UT3.exe -> AFR-FriendlyD3D.exe), sokkal gyorsabban, és stabilabban fut Windows7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1681) Deeeeep válasza mcs (#1679) üzenetére


Deeeeep
csendes tag

Értelek és nem vonom kétségbe amit mondasz.
Egyébként ennek így kell kinézni?
Nem kevés a 110mz gpu?
[kép]

(#1682) mcs válasza Deeeeep (#1681) üzenetére


mcs
veterán

Ez az energiatakarékos üzemmód 2D-ben. 3D-ben átkapcsol max órajelekre.

[ Szerkesztve ]

(#1683) Mosqa


Mosqa
tag

Hali! Olyan kérdésem lenne hogy, jelenlegi konfigomból szeretnék egy kis plussz fps-t kisajtolni és a videókártya cseréjére gondoltam. Érdemes-e cserélnem hd 3650 512 ddr3 agp-re, és vannak-e még kompatibilitási gondolok pl lapommal vagy win7-el. (Leginkább wowozásra használom gépet, 22es monitorral 1280*720 v 1980*1024) Arra is gondoltam h nem lenne-e gyorsabb a mostani karim 512es változatban? (Úgytudom ilyen felbontáshoz kevés 256MB.)

Abit IS7-E2
P4 3.0 1M Precott
2*1GB Dual DDR
MSI RX2600PRO 256MB DDR2 AGP

Véleményeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1684) mcs válasza Mosqa (#1683) üzenetére


mcs
veterán

A gpu meg a ddr2 is túl karcsú ahhoz, hogy hozzon az 512 mega érdemi változást.

(#1685) Mosqa válasza mcs (#1684) üzenetére


Mosqa
tag

Értem. Sokat olvastam a 3650-ről, tudom az egymagos proci nem hajtaná ki teljes mértékben, de gondolom azért lenne tapasztalható javulás. Már csak az a kérdés, h szoftver téren nem ütköznék-e problémákba. Olvastam h jöttek már ki hotfixek.

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1686) mcs válasza Mosqa (#1685) üzenetére


mcs
veterán

Az általad említett két felbontásban biztosan lesz javulás, mondjuk utóbbihoz a 3650 is kevés játékokban. Ha stabilan működik a jelenlegi 2600Pro, akkor 3650el se lesznek gondok véleményem szerint.

(#1687) ice9


ice9
tag

hi. van egy asus ah 3650 (agp) kártyám. win7en és a legújabb driverrel nem tudom se klónozni, se kiterjeszteni az asztalt a tv-re, csak váltogatni tudok a közöttük, párhuzamosan nem működik a kettő. azonosításnál csak a monitort jelöli meg, a tv-t nem, azt írja le van tiltva. windowsos win+p se működik ill. a wondoesal se tudom kiterjeszteni "nem menthetők a képernyő beállítások". van erre orvosság?

(#1688) Deeeeep


Deeeeep
csendes tag

Üdv!
Miért lehet az hogy játék közben (legyen az cod 2 -4-5.)egyszercsak belassul a játék.
cod 2-ben 150 fps ről leesik 20 ra.ilyenkor a videókártya hőmérséklete 60-63 fok.
A tesztekben azt olvastam hogy nem hajlamos melegedni.Lehet hogy hibás?

(#1689) Badman 4ever válasza Deeeeep (#1688) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem hiszem, hogy a kártya lenne a hibás, nálam eleve 60 fok a minimum és 70-75 foknál nem melegszik tovább túlhajtás mellett és a ventilátor is csak 20-30% között jár a BIOS alapbeállítása szerint, maximális fordulaton 50 fok alá tudom hűteni terhelés mellett a kártyát. Tehát a hőmérséklet értékeid nem rosszak. Milyen meghajtó van hozzá telepítve? (Lehet a Catalyst okozza a zavart.)

(#1687) ice9: Próbálj állítani a Catalyst kijelző érzékelési beállításain, néha segít.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1690) ice9 válasza Badman 4ever (#1689) üzenetére


ice9
tag

végül átraktam a monitort a másik dvi kimenetre és így már működik.

(#1691) Deeeeep válasza Badman 4ever (#1689) üzenetére


Deeeeep
csendes tag

Evvel a driverrel ketyeg:12-1_xp32_dd_ccc

(#1692) Badman 4ever válasza Deeeeep (#1691) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam nincsenek ezzel a meghajtóval gondok. Úgyhogy szerintem nem ez okozza (bár COD2-m nincs).

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1693) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali ! Amióta bent van a gépemben a Sapphire Radeon HD 3650 512Mb AGP kártya újraindításnál nem ad képet csak villog a monitorom ledje. Ha visszateszek egy régebbi videókarit a hiba megszűnik. A dríverek is cserélve vannak ilyenkor. A konfigom ; AsrockP4V88+ alaplap, P4 3.0Ghz HT proci, 4x512Mb Kingmax egyforma modul dual channelbe, 250Gb IDE HDD, Qtech PSU 400W táp. Van valakinek hasonló tapasztalata,vagy ötlete mivel orvosolható a jelenség ?

(#1694) huh87 válasza Zolifarkas (#1693) üzenetére


huh87
tag

Helló!

Nálam ABIT IS7-E2 alaplapnál ugyanez a jelenség. Böngésztem külföldi fórumokat, meg leveleztem a Sapphire techcenterrel, de nem találtam választ. Valszeg az alaplapi chipset és vga kártya amd procija nem kompatibilis egymással vagy hűtés a házban nem elégséges (nálam Prescott magos a proci, hőerőmű)? A lényeg, legfrissebb catalyst driverrel szenvedtem, korábbi verziókat tettem fel/unistall, míg eljutottam 8.x, nem tudom fejből. Ezzel rendben megy, a jelenség nem szűnt, de sokkal ritkább. Bootol, lehet látni/hallani, hogy pörög a vinyó, majd megint újraindul, sokadik ilyen ciklus után lesz egyszercsak lesz kép. (Előtte volt, hogy magától újraindult gép.)
BIOS frissítés esetleg alaplapon?

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#1695) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali !
Azóta már javult a helyzet de még nem jöttem rá a hiba okára. Először kikapcsoltam a képernyő kímélőt mert azt gondoltam hátha bekavar. Aztán a videó kártya került górcső alá.
Nekem ez a karim van de mivel éppen ebből a típusból került ki néhány elképesztően fura darab többféle órajelekkel. A régi tulaj által betett link sem ezt a kártyát jeleníti meg hanem egy ennél jobb típust. De van ilyen is .
Az enyém Gpu725Mhz mem323Mhz ment gyárilag a biosa szerint, de a játékok fagytak vele,
és pluszba jött hozzá a sikertelen újraindítás. A Riva Tunerrel beállítottam az alábbi órajeleket és megszűntek a fagyások és az újraindítás is rendben megy eddigi teszteléseim alapján. Gpu600Mhz memória300Mhz ezeket a beállításokat úgy konfiguráltam a Riva Tunerben, hogy a XP indulásakor betöltődjenek és ne a videó kártya biosából olvassa ki az adatokat. Jelenleg itt tart a dolog,tesztelések folyamatban vannak. A kártya hőfoka / nyitott háznál gyári hűtéssel / 55-65 fok között ingadozik terhelés alatt sem éri el a 70 fokot.
Üdv; Zoli

(#1696) huh87 válasza Zolifarkas (#1695) üzenetére


huh87
tag

Helló!
Örülök, hogy javult.
Ugyanilyen kártyám van, 64bites.
Riva Tuner dolgot kipróbálom én is.
Boldog Nemzetközi Zoltán napot! :DD

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#1697) Zolifarkas válasza huh87 (#1696) üzenetére


Zolifarkas
tag

Hali !
Köszönöm a jókívánságot, remélem sikerül javítanod a kártyádon.Én még tesztelem mert elég sok alkalmazást és játékot kell lefuttatnom ahhoz, hogy stabilnak mondhassam.
Üdv; Zoli

(#1698) torobumburi


torobumburi
csendes tag

Hello!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e esetleg valakinek gyakorlati tapasztalata az MSI 3650 521MB OC (DDR3) típusú kártya bios tunningolásával. A gyakorlati problémám az lenne, hogy ennek a kártyának a gyári MSI tunningolója nem engedi a GPU órajelet felhúzni 725 Mhz fölé, a memóriáét meg 825 Hz alapórajel fölé. Én próbáltam winflashelni a bios editor után (kiolvasás a kártyában lévő, órajel maxok megemelve, visszaírás), de a rendszer nem ismerte fel innentől kezdve a GPU-t (driver újratelepítéssel sem), ergo valamit eltolam. De mit?
Tud esetleg valaki segíteni? (Interneten több helyen is felhúzták pl 775 MHz-re a GPU-t stb...).

Előre is köszi:

Torobumburi

(#1699) Badman 4ever válasza torobumburi (#1698) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szia!

Régebben próbálkoztam én is a HD 3650-em BIOS-ának módosításával, de nem akart úgy működni, ahogy én akartam, így visszaraktam a gyári változatot és helyette maradtam a RivaTunernél, amivel 725 MHz-ről 870 MHz-ig fel tudtam húzni a kártyát és be lehet állítani úgy a programot, hogy a rendszerindításkor automatikusan túlhajtsa a kártyát. Ezt tudom ajánlani neked is.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#1700) Badman 4ever válasza torobumburi (#1698) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egyébként pontosan melyik típusról van szó? Ugyanis az MSI oldala szerint 3 OC-s 512 MB-os HD 3650 típust adtak ki és mindegyik alapból 750 MHz-en jár.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.